اطلاعات تکمیلی در مورد ایونت تابستان دی سی!

قرار است که انتشارات DC تابستان امسال رویداد جدید خود را منتشر کند.

 

این رویداد با 3 عنوان اصلی که بنیان و پایه ی اصلی این ایونت خواهند بود آغاز خواهـد شد؛ که این عنوان ها شامل Dark Days: The Forge ،Dark Days: The Casting  و Dark Nights: Metal می باشند.

لیست تمامی عناوین این ایونت به صورت زیر است:

طبق اطلاعات منتشر شده، عنوان Dark Days: The forge در تاریخ 14 جوئن (24 خرداد ماه) و عنوان Dark Days: The Casting در تاریخ 12 جولای (21 تیر ماه) و عنوان Dark Nights: Metal در تاریخی نامعلـوم در ماه آگوست منتشر خواهند شد.

عناوینDark Days توسط جیم لی، اندی کوبرت و جان رومیتا جونیور طراحی میشوند و اسکات اسنایدر و جیمز تاینیون چهارم نویسندگی آن را بر عهده دارند.

گفته میشود که اسکات اسنایدر باThe Forge و The Castingمیخواهد قسمتهای تاریکی از جهان دی سیرا به نمایش بگـذارد.اسنایدر گفته است که این داستان قراره یک داستان بزرگ و حماسی از بتمن و نقطه اوج کارهای او با بتمن باشد.
طبق گفته ی اسکات اسنایدر: "چنین کاری یک داستان حماسی رو میطلبه. روزهای تاریکبه اسراری میپردازه که برمیگرده به زمانی که من نوشتن سری بتمن رو شروع کردم. مندر طول این چند سال با ایستراگ و سرنخ به اونها اشاره کردم. این یک رازه که به معنای واقعی کلمه با آغاز بشـرشروع میشه و به نسل ابرقهرمانان و خبیث ها پل میزنه و در نهایت منجر به افشاء گذشته، حال و آینده جهان دی سی میشه. مننمیتونم بیشتر از این برای روزهای تاریک هیجان زده باشم. این مقدمه ی رویدادی استکه ما برای چند سال اون رو پرورش و توسعه دادیم...
...گذشته از همه ی این حرفها، من نمیخوام که طرفداران فکر کنند که قبلا چنین رویدادی رو دیدن...
...من واقعاً می خوام که این رویداد متفاوت باشه...
...نمی خوام که این داستان بی خودی تیره و تار باشه. نمی خوام که ابرقهرمانها با هم بحث و جدل بکنـن. ابرقهرمانها با هم نمیجنگـنـد... "
طبق گفته ی جیم لی: "کار کردن با اسکات و جیمز در روزهای تاریک، اوج ایده های بزرگ و افکار بکر وبی پایان استکه از نشست خلاقانه اخیـر نشات گرفته.داشتن همکارانی مثل اندی کوبرت و جان رومیتا جونیور در کنار نویسندگان برجسته ی ما واقعا فوق العاده س...
...این سطح همکاری واقعا نیروبخـش و هیجان انگیزه. ما نمیتونیم برای به اشتراک گذاشتن روزهای تاریک با هواداران دی سی صبر کنیم..."
طبق گفته ی دن دیدیو: "ما داریم بهترین قهرمانان جهان رو به یک مسیر جدید و ناشناخته هدایت میکنیم تا یک داستان عظیم رو روایت کنیم..."
طبق لیست منتشر شده اسکات اسنایدرنویسندگی و گرگ کاپولو طراحی عنوانDark Nights: Metal را به تنهایی برعهده خواهند داشت وامیدواریم شاهکاری دیگر مثل سری بتمن نیو 52 را از آنها شاهد باشیم.
هم چنین اسنایدر تایید کرده است که Metal برای شش قسمت برنامه ریزی شده و خوانندگان برای فهمیدن و لذت بردن از این کمیک به هیچ کمیک دیگری احتیاج پیدا نمیکنند و عنوان مستقـل خواهد بود.

طبق گفته ی اسکات اسنایدر: "من از زمانی که سری بتمن رو مینوشتم در حال برنامه ریزی برای "Metal" بودم، اما این بزرگتر از عنوان بتمن هستش. من و گرگدر "دربار جغدها" شروع کردیم به گذاشتن سرنخ و اون رو از طریق داستان جوکر ادامه دادیم و بزرگترین نکات و اشارات رو در run بتمن قرار دادیم و ما در حال حاضر برگشتیم تا داستانی رو بگیم که همه چیز رو درهم میشکنه...

...Metal ما رو به یک مسیر کاملا جدید سوق میده...
...Dark Nights: Metal هر تصمیم و انتخابی که یک قهرمان انجام نمیده و هر راهی که درش پا نمیذاره رو امتحان میکنهو دنیاهایی رو باز میکنه که توسط کابوس ها به وجود اومدن...
...من می خوام که Metal بر پایه داستانهایی که در حال حاضر در سری Rebirth اتفاق میوفتن ساخته و پرداخته بشه و ماتریال های جدیدی رو به وجود بیاره و مدرن و متفاوت باشه هم چنین مهمتر از همه قراره که سرگرم کننده باشه. حتی با وجود وحشت و کابوس، تماماً تیره و تار نخواهد بود...
...Metal یک رویداد گسترده ی دی سی هستـش...
...این داستانِ خانواده خفاشی نیست. مربوط به لیگ عدالت هم هست.خانواده خفاشی درش نقش دارند و همچنین گرین ارو، تایتان های نوجوان، مرا و غیره."
اسنایدر در مورد ارتباط بین آرک نهایی سری بتمن نیو 52 یعنی "Super Heavy" باDark Nights:Metal خبر داد. اوبازگو کرده است که گرین لنترن ها هم در Metal حضور خواهند داشت.
همچنین قرار است که عنصر فلـز نهم (Nth Metal یا همون فلزی که در سرزمین ثاناگاریان ها یافت میشود و قدرتهای ما فوق بشری دارد) نقش محوری در Dark Nights: Metalداشته باشد و البته طبق گفته های اسکات اسنایدر و گرگ کاپولو قرار است با یه عنوان "هوی متال" حسابی طرف باشیم.
هم چنین هاکمن (Hawkman) هم که اخیرا در داستان "مرگ هاکمن" مرده بود نقش کلیدی در این رویداد داشته و از قرار معلوم در این رویداد باز می گـردد.

این هم کاورهایی که برای این ایونت طراحی شده اند:

کاور منتشر شده از عنوان Dark Days: The Forge

طراحی توسط جیم لی:

کاور منتشر شده از عنوان Dark Days: The Casting

طراحی توسط جیم لی:

کاور منتشر شده از عنوان Dark Nights: Metal

طراحی شده توسط گرگ کاپولو:

هم چنین پوستری از این ایونت منتشر شده است که توسط ادیتور خوبمون آقای محمد اسدپور به فارسی ادیت شده است:

نظر شما چیست؟

آیا مشتاق و چشم انتظار این ایونت در تابستان هستید؟ دقت کردید که جوکر در این ایونت بر میگرده (ولی کدام جوکر؟) راستی آیا مایلید که این عناوین را با ترجمه و ادیت سایت اسپایدی دنبال کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 S. Mahdi 1396-02-28 19:20
عالیه، من که مطمئنم با یک ایونت شاهکار طرفیم. چون اسکات اسنایدر که ثابت کرده همیشه میتونه داستان های شاهکار، عمیق و در عین حال سرگرم کننده بنویسه، این ایونت رو مینویسه. طراحی این کمیک ها هم بر عهده چند تا از بهترین طراح های حال حاضره، کاملاً هم مشخصه که اسنایدر حسابی رو این داستان کار کرده که اینقدر ازش مطمئنه. خیلی هم خوشحال میشم اگه اسپایدی ترجمش کنه
#حمایت_میکنم :lol:
#2 Ultimate Comic Fan 1396-02-28 19:39
من فکر میکنم اون جوکر در اصل جوکر دنیای The Killing Joke هست، طراحی و شکل و شمایلش به اون جوکر میخوره و واقعا فکر نمیکنم این جوکر دنیای New 52 باشه.
آقا بهنام (Nightwatcher) گفته بودن قراره توی تابستان موج عظیمی از کمیک های ترجمه شده ی دی سی توی سایت قرار بگیره، خب ایکاش این رویداد هم توی برنامه ها باشه چون به نظر خوب میاد.
#3 alireza batboy 1396-02-28 20:11
بنظر قراره یه شاهکار باشه امیدوارم این طور باشه
خب واقعا خوب میشه که این ایونت دیسی تو اسپایدی ترجمه شه در کل منتظرشم
#4 Rock star 1396-02-28 20:25
#1 و #2 و #3
اگر استقبال شما عزیزان و کاربران سایت خوب باشه این ایونت که هیچی، برترین کمیک های دی سی رو هم که هیچ، مارول هم که هیچ، برترین کمیک های ناشران مستقل از جمله ایمیج هم واستون کار میکنیم. چرا نکنیم؟ ;-) :lol:
حالا به امید خدا تابستون تمام نیرو برمیگردیم.
نیرو بر میخیزد... :-* 8)
#5 skyfall 1396-02-28 20:40
یه سوال از اساتید
دنیای دی سی بعد از فلشپوینت به دنیای 52 تبدیل شد؟
یعنی اول یه چیزی بود بعد شد دوران فلشپوینت و تغییراتش
بعدش هم new 52
بعد از اون اتفاقی نیوفتاد؟
چون اینجا یکی از دوستان گفت شاید جوکر new 52
یه توضیح بدید متشکر میشیم
#6 همه فن حریف 1396-02-28 20:52
به نقل از Rock star:
#4
بهتره که نخونید
چون داره توسط آقا حسام احمدی ترجمه میشه.
ادیت شماره یک هم به زودی تموم میشه و هم چنین شماره ی کمیک مجانی امپراتوری مخفی هم تو برنامه مون هست.
وایستید و این کمیک رو با ترجمه ی شیرین آقا حسام و ویرایش آقای ترابی بخونید و کیفش رو ببرید!!!!
ادیتور ها هم که آقای امیری و آقای شهبازی هستن که کارشون واقعاً عالیه!

#1 و #2 و #3
اگر استقبال شما عزیزان و کاربران سایت خوب باشه این ایونت که هیچی، برترین کمیک های دی سی رو هم که هیچ، مارول هم که هیچ، برترین کمیک های ناشران مستقل از جمله ایمیج هم واستون کار میکنیم. چرا نکنیم؟ ;-) :lol:
حالا به امید خدا تابستون تمام نیرو برمیگردیم.
نیرو بر میخیزد... :-* 8)

بریم در دیگر سایت های ترجمه کمیک امپراطوری مخفی راه بندازیم بعد بزنیم دهن اون سایت رو سرویس کنیم :lol:
امپراطوری اسپایدی ضربه میزند :lol:
#7 Nightwatcher 1396-02-28 21:11
#6
بله
بعد از فلشپوینت، نیو 52 و بعد از اون تولد دوباره
بهتره این مطلب رو که علی آقا درباره تولد دوباره نوشته بخونی:
spidey.ir/.../...
این جا توضیحات کامل و جامع دربارش داده شده
#8 Ultimate Comic Fan 1396-02-28 21:13
به نقل از skyfall:
یه سوال از اساتید
دنیای دی سی بعد از فلشپوینت به دنیای 52 تبدیل شد؟
یعنی اول یه چیزی بود بعد شد دوران فلشپوینت و تغییراتش
بعدش هم new 52
بعد از اون اتفاقی نیوفتاد؟
چون اینجا یکی از دوستان گفت شاید جوکر new 52
یه توضیح بدید متشکر میشیم

ببین توی دوران قبل از فلشپوینت، بعد از رویداد عظیم Crisis on Infinite Earths که بری الن کشته شد والی وست جاش رو گرفت و خودش رو فلش جدید اعلام کرد، ولی بعد بری برگشت و فکر کنم توی کمیک The Flash: Rebirth (2009) بود که این اتفاق افتاد، و وقتی بری برگشت اون تصمیم گرفت که به گذشته برگرده و مادرش رو نجات بده، و اینجوری بود که بری یجورایی دنیارو نابود کرد و تازه خودش هم یادش نمیومد که چرا فلشپوینت ساخته شده تا اینکه ایبارد تهان (ریورس فلش) براش روشن کرد که اینهمه اتفاق تقسیر خود بری بوده و بعد هم بری رفت و جلوی خودش رو گرفت که بره و مادرش رو نجات بده. خب بعد از اون هم دنیای دی سی کاملا تغییر کرد و همه ی ما دی سی فنا فکر میکردیم همه ی این ها به خاطر بریه تا اینکه داستان DC Universe Rebirth #1 منتشر شد و فهمیدیم درواقع دکتر منهتن از دنیای واچمن بوده که باعث حذف شدن 10 سال از زندگی کاراکتر های دی سی شده. توی اون کمیک هم بلاخره سروکله ی والی وست دنیای قبل فلشپوینت پیدا میشه و سعی میکنه خودش رو نجات بده و به بقیه درباره ی یه خطر بزرگ هشدار بده. و البته باید در نظر گرفت که والی وستی که توی New 52 وجود داشت سیاه پوست بود و همین باعث گیج شدن میشد وقتی والی اصلی وارد شد. و راستی DC Universe Rebirth یه ریبوت نیست مثل New 52 نیست و درواقع یجور Relaunch هست.
#9 Nightwatcher 1396-02-28 21:17
#2
بله
البته همه اینا در صورتی اتفاق میوفته که آقای ترابی اجازه بدن
کمیکای خوبی از دی سی و همچنین مارول در نظر گرفتیم که اگه آقای ترابی OK بدن برای شما دوستان عزیز ترجمه میشه
#10 Nightwatcher 1396-02-28 21:25
#8
ماشالا
چقدر دقیق :lol:
کاملا درسته

تازه توی کمیک doomsday clock معلوم میشه که دکتر منهتن دقیقا چه کارایی انجام داده و چرا.
#11 Ultimate Comic Fan 1396-02-28 21:40
به نقل از Nightwatcher:
#8
ماشالا
چقدر دقیق :lol:
کاملا درسته

تازه توی کمیک doomsday clock معلوم میشه که دکتر منهتن دقیقا چه کارایی انجام داده و چرا.

راستی آقا بهنام به نظرتون منظورش از Doomsday Clock چیه؟ آخه من یه عکس دیده بودم ازش که لوگو ی سوپرمن هم توی عکس بود و کنجکاو شدم که آیا به دومزدی خودمون ربط داره یا فقط یه اسمه.
#12 Nirvana 1396-02-28 22:05
به نقل از Ultimate Comic Fan:
به نقل از Nightwatcher:
#8
ماشالا
چقدر دقیق :lol:
کاملا درسته

تازه توی کمیک doomsday clock معلوم میشه که دکتر منهتن دقیقا چه کارایی انجام داده و چرا.

راستی آقا بهنام به نظرتون منظورش از Doomsday Clock چیه؟ آخه من یه عکس دیده بودم ازش که لوگو ی سوپرمن هم توی عکس بود و کنجکاو شدم که آیا به دومزدی خودمون ربط داره یا فقط یه اسمه.

قطعا به دومزدی و سوپرمن ربط داره چون شماره ۲۲ فلش مستقیما به سوپرمن و دکتر منهتن اشاره شد.شماره ۲۲ فلش هم آخرین قسمت آرک The Button بود که مقدمه ای بر Doomsday clock بود.
#13 Nightwatcher 1396-02-28 22:07
#11
والا نمیدونم
شاید با اون دومزدی مرتبط باشه (با توجه به آرم سوپرمن که روی ساعت بود). شاید هم نه.
این ساعت توی کمیک دیسی یونیورس ریبرث هم بود. رنگش زرده و مطمئنا به واچمن و دکتر منهتن مرتبطه.
#14 Rock star 1396-02-28 22:24
#11
توی کمیک سوپرمن گفته میشه که کدوم می بره؟ سوپرمن یا اون یکی؟
که فکر کنم اشاره به مبارزه ی سوپرمن به عنوان ناجی یونیورس دی سی با دکتر منهتن باشه.
ولی مگه میشه؟! دکتر منهتن کجا و سوپرمن کجا!
دکتر منهتن چه قدرتی داره که تونسته یه دنیا بسازه!
واقعآً همه ی اینا جالبه و باید منتظر موند تا ایونت های آینده ی دی سی از راه برسن.
#15 Ultimate Comic Fan 1396-02-28 22:45
#14
دکتر منهتن احتمالا حتی از آنتی مانیتور قوی تره.
ما هم که دیدیم آنتی مانیتور چه بلاهایی سر دنیای دی سی آورد پس فکرش رو بکن دکتر منهتن بیاد دیگه چی میشه...
خدایی ناکرده؛ ای کاش یوقت دنیای دی سی R.I.P نشه و ریبوت هم اتفاق نیفته!
#16 Victor 1396-02-29 01:18
#12
این "دکمه" چیز خاصی برای ارائه نداشت
کمیک سوپرمن که در حال انتشاره خیلی قشنگ و حساب شده داره برای ساعت قیامت مقدمه چینی میکنه
جالبه اکثر شخصیت هایی که تو کمیک سوپرمن ظاهر میشن از وجود دکتر منهتن خبر دارن و خیلی هم ازش واهمه دارن
#14
فکر نمیکنم دکتر منهتن و سوپرمن با مشت و لگد بیافتن به جون هم
جف جانز نویسنده ایه که تو کمیکاش معمولا خبری از مبارزات بزرگ و سرنوشت ساز نیست
با در نظر گرفتن اینکه دکتر منهتن چجور شخصیتی هستش و همچنین شخصیتی که پیتر جی توماسی در حال حاضر به عنوان سوپرمن تحویل میده میشه گفت که خبری از مبارزه بین این دو شخصیت نیست
#17 The Lord S 1396-02-31 12:00
آقا ترجمه کنین تو رو خدا ترجمه کنین
#18 shayanspideylover 1396-02-31 12:06
داداش صب کن تابستون ببین چه میکنن مترجما و ادیتورا خود من کلی عقده ترجمه تو دلم جمع شده ایشالا تابستون.....
#19 Ultimate Comic Fan 1396-02-31 12:18
به نقل از The Lord S:
آقا ترجمه کنین تو رو خدا ترجمه کنین

خب ببین مشکل اینه وقتی یه کمیک ترجمه میشه خیلیا اصلا نظر نمیدن براش...
حتی یه تشکر خشک و خالی...
بعد دوباره میان میگن اینو ترجمه کنین اونو ترجمه کنین...
این مترجم ها و ادیتور ها که وقت خودشونو سرف آماده کردن یه کمیک کردن حق ندارن حداقل یه تشکر ازشون بشه که بدونن مردم از کارشون راضین و وقتشونو الکی حدر ندادن؟
خلاصه شما هم که دارین میگن "تو رو خدا ترجمه کنین" وقتی ترجمه شد میای حداقل یه تشکر بکنی؟

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید