كامیك بوك فارسی: شماره آخر Secret Wars Old Man Logan + لینك دانلود مستقیم

نخستین حضور ولوورین در دنیای کمیک ترجمه شد + لینک دانلود

همانطور كه در كمیك "جنگ های پنهان" خواندید، دنیاهای مختلف مارول با هم برخورد كردند و قهرمانان دنیای شماره 616 (دنیای اصلی مارول) و دنیای شماره 1610 (دنیای التمیت) نتوانستند آنها را نجات دهند.

حالا فقط دنیایی به نام "دنیای نبرد" (Battleworld) باقی مانده. دنیای نبرد در واقع سیاره ای است كه از بقایا و تكه های دنیای های دیگر مارول ساخته شده. گفته میشود كه «دكتر دووم» پادشاه و آفریننده دنیای نبرد است . در ضمن، دنیای نبرد از مناطق مختلفی تشكیل شده. یكی از این مناطق، منطقه ای است كه در آن ابرشروران بر ابرقهرمانان پیروز گشته اند . در این قلمرو 50 سال گذشته بود و كسی نمیدانست چه شد كه ابرقهرمانان سقوط كردند. هیچ اثری هم از ولورین نبود. در حقیقت، ولورین قسم یاد كرده بود تا دیگر هرگز از چنگال های خودش استفاده نكند و فقط از خانواده اش نگهداری كند. او را همگان با نام لوگان میشناختند. دلیلش این بود كه سالها پیش شخصیت خبیثی به نام «میستریو» برای ولورین توهم ایجاد كرده و فریب اش داده بود تا دوستان خودش را در گروه مردان ایكس قتل عام كند. اما وقتی هالك و دار و دسته اش زن و بچه لوگان را كشتند ، او بار دیگر از چنگال هایش استفاده و هالك و خانواده پلید اش را كشت ولی بچه خردسال هالك را با خودش برد. او اكنون سوگند یاد كرده تا دیگر هرگز مسئولیت های خودش را در قبال دیگران فراموش نكند و كابوس شخصیت های خبیث باشد .

نكته مهم: پیشنهاد میشود قبل از خواندن این كمیك ، سری قبلی old man logan را در اینجا بخوانید

 

Secret Wars: Old Man Logan #1

كميك old man logan

مترجم: محمد شیرزاده (Banshee)

ادیتور، گرافیست و طراح كاور: امیر علی آصفی (A god name sparkles)

لينك دانلود مستقيم

لينك دانلود غير مستقيم

 

 

Secret Wars: Old Man Logan #2

کمیک old man logan

مترجم: محمد شیرزاده (Banshee)

ادیتور، گرافیست و طراح كاور: امیر علی آصفی (A god name sparkles)

لينك دانلود مستقيم

لينك دانلود غير مستقيم

 

 

Secret Wars: Old Man Logan #3

كميك لوگان پير

مترجم: محمد شیرزاده (Banshee)

ادیتور، گرافیست و طراح كاور: امیر علی آصفی (A god name sparkles)

لينك دانلود مستقيم

لينك دانلود غير مستقيم

 

 

Secret Wars: Old Man Logan #4

کمیک پیرمردی به نام لوگان

مترجم: محمد شیرزاده (Banshee)

ادیتور، گرافیست و طراح كاور: امیر علی آصفی (A god name sparkles)

لينك دانلود مستقيم

لينك دانلود غير مستقيم

 

 

Secret Wars: Old Man Logan #5

كميك پيرمردي به نام لوگان

مترجم: محمد شیرزاده (Banshee)

ادیتور، گرافیست و طراح كاور: امیر علی آصفی (A god name sparkles)

لينك دانلود مستقيم

لينك دانلود غير مستقيم

 

نظر شما درباره این داستان چیست؟

اگر از آن خوشتان آمده پس قسمت اول آن را اینجا بخوانید.

این کمیک زیبا هم داستاتنش قبل از این اتفاق میفته.

برای بدست آوردن اطلاعات كافی درباره شخصیت ولورین این مقاله را بخوانید

برای خواندن دیگر كمیك هایی كه در سایت ترجمه كرده ایم اینجا را كلیك كنید

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه در كامپیوتر یا سیستم اندروید كمیك بخوانیم؟

نخستین حضور ولوورین در دنیای کمیک ترجمه شد + لینک دانلود

كمیك برتر «ولورین» ترجمه شد! + لینك دانلود

100 شخصیت برتر مارول: هاکای

كامیك بوك فارسی: شماره آخر Secret Wars Old Man Logan

کمیک "پیرمردی به نام هاکای" (Old Man Hawkeye) ترجمه شد + لینک دانلود

10 قهرمانی که از ولورین (WOLVERINE) تقلید کرده اند

10 لباس برتر ولورین (TOP 10 WOLVERINE COSTUMES)

10 دشمن برتر ولورین (WOLVERINE)

معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی: ولورین

10 قهرمان برتر مارول که در مبارزه مهارت دارند!

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+2 #91 Sherlockian 1394-04-13 10:42
به نقل از mokhtar:
نقد شماره 2 کمیک "جنگ های پنهان: پیرمردی به نام لوگان"

کمیک های فرعی رویدادهای بزرگ (که اصطلاحا به آنها tie-in گفته میشه) رو نمیشه حدس زد که ایا خوبن یا نه. البته اغلب کمیک های کمیک های خوبی از اب درنمیان چون قراره نون رویداد اصلی رو بخورن . بنابراین معمولا نویسنده ها یا طراحان خوبی بهشون اختصاص داده نمیشه. معمولا تاثیر خاصی هم ندارن. ولی کاهی اوقات tie-in ها خیلی عمیق و جالب میشن . یعنی نه تنها نظر مثیت هواداران رو به خودشون جلب میکنند بلکه داستان های خارق العاده ای هم روایت میکنند.

این قضیه قبلا درباره tie-in های دنیای عنکبوتی رخ داد. اگه یادتون باشه کمیک هایی مثل scarlet spiders یا لبه دنیای عنکبوتی و ... گاهی حتی از رویداد اصلی هم بهتر بودن. حالا در قضیه secret wars هم میبینیم که بعضی از کمیک های فرعی همپای رویداد اصلی دارند پیش میرند.

یکی از اونا old man logan است که تا اینجا معرکه بوده
کمیکی که بندیس و سورنتینو به نام old man logan خلق میکنند به سرعت تبدیل شده به یکی از کمیک هایی که فورا باید بخونمش. این کمیک به زیبایی شاهکاری به نام secret wars رو تکمیل میکنه و حتی بر عمق آن اضافه میکنه. بندیس معمولا نویسنده ای هستش که داستان های دیالوگ محور مینویسه ولی در این شماره او اکثر مسئولیت نقل داستان را بر عهده طراح گذاشته .

اگه یاداون باشه در نقد شماره 1 گفتم که طراحی ها گاهی کمی گیج کننده است ولی این نقیصه در این شماره رفع شده و طراحی به یکی از نقاط قوت اصلی بدل گشته.

برخی از پانل ها شاهکارهای کاملی هستند به خصوص صفحاتی که طراح به صورت full page spread خلق کرده. مثل این:
8pic.ir/.../...

یعنی وقتی یکی از ثورها میفهمه که لوگان از روی دیواری که قلمرو های مختلف battleworld عبور کرده ، بک گراندی نارنجی رنگ میبینیم که با یک پرسپکتیو دارک حالتی افسانه ای به داستان داده.
وقتی هم که لوگان از روی یک صخره میافته و وارد جنگل میشه ، ترکیب رنگ های سبز تیره باعث به وجود آمدن منظره زیبایی میشن . من به ویژه از مواجه لوگان با اون ببره تو جنگل خوشم اومد . چون بار دیگر میبینیم که لوگان بر خلاف میلش مجبور شده برای اینکه طعمه نشه، دست به شکار صیاد بزنه.

افسوس او از کشتن ببر نشون میده که هنوز نشانه هایی از انسانیت در وجود او هست . این لوگان کسیه که هنوز بار سنگین مرگ خانواده و قتل هم تیمی هایش (که 50 سال پیش مرتکب آن شده) روی قلبش سنگینی میکنه.

از طراحی که بگذریم باید گفت که بندیس یک داستان بسیار زیبا روایت میکنه که واقعا در یک tie-in نادره. موضوع اصلی (یعنی جستجوی لوگان برای یافتن منشا سر الترونی که شماره قبل کشف کرد) کمی به حاشیه رانده شده ولی هنوز در پس داستان نهفته است. به عبارتی دیگه وقتی شما با یه ببر خشمگین، سیبرتوث وحشی (که الان از افراد اپوکالیپس شده) و البته با مردان ایکسی که سالهاست به غیب شون عادت کردی ، روبرو میشی پس حتما یادت میره هدفت چی بوده!

چیزی که این شماره رو خیلی ویژه میکنه ارتباطاتش با داستانی مشهور به نام Age of Apocalypse هستش. در ضمن معلومه اتفاقاتی و رویدادهای این کمیک قراره تاثیر زیادی رو کمیک های دیگه بزاره. به علاوه ، معلومه لوگان کاری کرده که خیلی مهمه: عبور از روی دیوار و گذر از یک قلمرو به قلمرو دیگه. پس این کمیک و اتفاقاتش خیلی خیلی مهمه.

بندیس اونقدر بهمون اطلاعات میده که جذب داستان بشیم ولی جزئیات رو نگه میداره برای شماره های بعد. مثلا او به طور غیر مستقیم میگه که شاید در این دنیا سک ولورین دیگه هم باشه ولی کاملا تایید نمیکنه. من حدس میزنم که این ولورین هم یکی از اعضای اپوکالسه. پس لوگان مجبوره با دو نفر از اعضای اپوکالیپس به طور ویژه بجنگه: یکی ولورین و دیگری سیبرتوث

به نظرم تنها نقطه ضعف این داستان روی جلدشه. اگه به کاور دقت کنید مییبنید که لوگان داره با نسخه جوان تر خودش میجنگه:

spidey.ir/.../...

ولی همچین چیزی اصلا تو داستان دیده نمیشه! ولی احتمالا این صحنه رو شماره بعد میبینیم
در هر حال این کمیک و این داستان معرکه است.

نمره من به داستان: 9.5 از 10
طراحی: 10 از 10
ترجمه و ادیت: 10 از 10 (چقدر خوبه که اقای ترابی یکی از بهترین تیم های ترجمه و ادیت رو به این کمیک اختصاص داده)

عمو مختار میگم شما گفتین نکته منفی داستان عکس روی جلدش هست ولی بنظرم به این دلیل عکس روی جلدش داره نشون میده که لوگان داره با نسخه جوون ترش میجنگه چون موقعی مردان ایکسی رو میبینه که طور تصادفی کشته شون ذهنش دچار اختلال میشه و به یاد اون زمان میفته(اون زمان جوون بوده دیگه ) که میستریو براش اختلال درست کرده و باعث شده اعضای مردان ایکس رو بکشه یک جورایی ذهنش بین نسخه جوونش و نسخه پیرش دچار اختلال میشه و یک جورایی سعی میکنه با اون نسخه جوونش مبارزه کنه و سعی کنه اون اتفاق رو بخاطر نیاره. نظر شما چیه?
+5 #92 mokhtar 1394-04-13 12:26
#91:
نه
به نظرم اینطور نیست
به 2 دلیل:
1: نشون دادن اختلالات ذهنی روی کاور در دنیای کمیک مرسوم نیست
2: تو داستان ما شاهد مواجه ذهنی یا کابوس گونه لوگان با گذشته خودش یا نسخه جوان تر خودش نبودیم


من فکر میکنم این جلد مربوط به شماره سوم و رویارویی لوگان با ولورین اون دنیا میشه
حالا چرا روی جلد شماره 3 مورد استفاده قرار گرفته نمیدونم
شاید اشتباه چاپی بوده
شایدم طراح از جدول زمانی عقبه و یه کاور کلی رو داده دست مارول!
+3 #93 Agent Marvel 1394-05-05 13:41
ممنون از آقای شیرزاده و امیر علی عزیز بابت ترجمه و ادیت این کمیک.OML یکی از بهترین عنارین فرعیه ماروله.من به زودی یک نقد برای این کمیک زیبا مینویسم.
+5 #94 mokhtar 1394-05-05 13:45
نقد شماره 3 كميك Old man Logan

شماره 3 دقيقا از جايي شروع ميشه كه شماره قبل تموم شد. يعني ميبينيم لوگان رو در روي فرمانروا اپوكاليپس قرار گرفته.

درست همونطور كه انتظار ميره لوگان اين شماره هم كلي بلا سرش مياد: اپوكاليپس كتك اش ميزنه، يكي از اعضاي سپاه ثور با برق چكش اش بهش ضربه ميزنه و از فاصله چند صد متري سقوط ميكنه و ميرسه به يكي ديگر از قلمروهاي دنياي battleowrld

راستش رو بخواهيد وقتي شروع كردم به خوندن اين شماره انتظار داشتم نبردي تمام عيار بين لوگان و اپوكاليپس ببينم (در حالي كه نسخه اين دنيا از مردان ايكس بهش كمك ميكنند) ولي خيلي زود معلوم شد هدف بنديس چيز ديگري است و او بيشتر ميخواد لوگان رو به جاهاي مختلف battleworld ببره.

الان تقريبا متوجه شدم بنديس ميخواد چيكار كنه. يعني با خوندن اين شماره و خوندن بخشي كه لوگان ميگه: "من ميخوام با دووم حرف بزنم"، معلوم شد كه لوگان قصد داره از دووم بخواد اونو به دنيايي ببره كه در آن مردان ايكس زنده هستند. چون لوگان هنوزم بابت كشتن هم تيمي هاي خودش در عذابه و من تقريبا مطمئنم ميخواد به دنيايي بره كه در ان هم تيمي هاي سابقش هنوز زنده هستند. به همين خاطر هم بود كه مرتب از توني استارك تو اين شماره سئوال ميكرد و سراغ مردان ايكس رو ميگرفت. ولي از شانس بد لوگان، تا به حال هر دنيايي كه رفته درب و داغون بوده و مردان ايكس در آن يا مرده اند يا اون چيزي نيستند كه ميخواد.

ولي در هر حال من خيلي دلم ميخواست لوگان تو قلمرو اپوكاليپس زمان بيشتري صرف ميكرد و به مردان ايكس كمك بيشتري ميكرد. من اگه جاي بنديس بودم يه جور سناريويي براي لوگان پيش مي آوردم كه در آن بتونه جبران كار خودش رو بكنه. يعني كاري ميكردم لوگان براي نجات جون مردان ايكس تا پاي مرگ بره . براي همچين سناريويي دنياي اپوكاليپس ايده آل بود ولي بنديس داستان رو جوري نوشت و به سمتي برد كه لوگان خيلي زود اونجا را ترك كرد.

اين قضيه براي دنياي بعدي كه لوگان واردش ميشه (يعني "تكنوپليس" ) هم تكرار ميشه. يعني من بازم دوست داشتم درباره تكنوپليس بيشتر بدونم چون قضيه جالبي داشت و من از ايده دنيايي كه توش ويروس اومده و همه بايد با زره ايرون من بيرون برن خوشم اومد. ولي بازم خيلي زود بنديس لوگان رو برد به سرزمين مردگان!

البته اينايي كه گفتم ضعف محسوب نميشه ولي اگه شماره بعدي هم بنديس لوگان رو همينجوري از قلمروي به قلمروي ديگه ببره از داستان خسته ميشم. همونطور كه گفتم دوست دارم لوگان به دنيايي بره كه در آن مردان ايكس زنده هستند ولي به كمكش نياز دارن . ولي در هر حال بنديس نويسنده بزرگيه و حتما ميدونه داره چيكار ميكنه

با اين حال بايد اعتراف كنم قلمروهايي كه لوگان ميره بسيار زيبا و شگفت انگيز طراحي شده اند و جذاب هستند. سورنتينو با استفاده از رنگ هاي زرد و قرمز دنياهايي بي نهايت جالب خلق كرده كه آدم دوست داره بيشتر درباره شون شون بدونه. در كل طراحي هاي اين كميك از شماره 1 تا به حال شگفت انگيز بودن .

البته يه جاهايي طراح از پانل لي اوت عجيب و غريبي استفاده ميكنه ولي در كل حس فوق العاده از ديدن اين كميكب هم دست ميده. يعين از اون كميك هايي هستش كه آدم مجبوره براي فهميدن همه جزئيات اش چند بار نيگاش كنه و اين در دنياي كميك امروز كه طراحي ها ظرافت سابق رو ندارن يه نعمت بزرگه .


نمره من به داستان: 7.5 از 10
طراحي: 9.5 از 10
ترجمه و اديت: خيلي خوب و بينظير
+4 #95 A god name sparkles 1394-05-05 16:17
نقد و بررسي: شماره ٣ كميك Secret Wars Old Man Logan


كميك "پيرمردي به نام لوگان" تا به اينجا ميتوان با قاطعيت گفت كه دنباله اي موفق از مجموعه ي قبلي خود بوده است.

بي شك برايان مايكل بنديس نقش مهم در اين امر ايفا ميكند (البته در كنار نابغه اي به نام سورنتينو!)
برايان مايكل بنديس سعي كرده به اين مجموعه جديد اندكي فضاي Light اضافه كند و ولورين را به جمع و جامعه ها ببرد.

"پيرمردي به نام لوگان" ي كه بنديس براي ما روايت ميكند سعي ميكند لوگاني اجتماعي تر ارائه دهد و آن لوگان قبلي مارك ميلار از حالت اخمالويي بيرون بياورد. (براي مثال صحنه هايي كه در شماره هاي قبل ديديم ، مثل زندگي لوگان با دختر لوك كيج ، ملاقات و گفتگو هاي لوگان با اما فراست و در اين شماره هم پلان هوشمندانه ملاقات لوگان با "بوم بوم" دنياي آپوكاليپس!!!)

به نظر من تنها ايرادي كه كميك "پيرمردي به نام لوگان" برايان مايكل بنديس دارد استفاده از كلاه زره الترون به عنوان جرقه اصلي ماجراي كميك است.

چون همونطور كه داريم توي اين شماره ميبينيم لوگان از دنبال كردن رد زره التران خيلي خيلي فاصله گرفته و يه ماجراي جديد و تازه شكل گرفته...خب چرا برايان مايكل بنديس از همون اول از عنصري بهتر براي شروع ماجرا استفاده نكرد كه الان خواننده از خودش بپرسه: "پس قضيه التران چي شد؟!؟"

چيزي كه خيلي توي سري جديد "پيرمردي به نام لوگان" دوست دارم اينه كه برايان مايكل بنديس با استفاده هوشمندانه از Battleworld فضاي داستان رو ماهرانه عوض ميكنه!

توي شماره اول فضا و سبك وسترن رو شاهد بوديم! (برايان مايكل بنديس توي شماره اول با ديالوگ هاي سبك OLD WEST خودش داستان رو محشر روايت كرد!)

توي شماره دوم هم با استفاده هوشمندانه ي بنديس از پرت شدن لوگان از ديوار يه فضاي جنگلي عالي رو شاهد بوديم! (دست سورنتينو طلا صحنه حمله ي ببر به لوگان هنوز جلوي چشممه!)

و توي اين شماره هم كه اول يه سرزمين مرده رو ديديم و بعدش هم يه شهر فوق پيشرفته به نام تكنوپوليس...(نظ رتون چيه دست سورنتينو رو ببوسيم؟!)

حالا ميرسيم به طراحي ها ، سورنتينو با طراحي هاي محشر اين سري جديد دست طراح سري قبل رو از پشت بسته!!! ، يه نگاه به صحنه هاي اكشني كه طراحي كرده بكنيد...
Splash page هاي عظيم! و پانل بندي هاي هوشمندانه.

سورنتينو با پانل هايي كه توي داستان طراحي كرده حتي از نظر طراحي از سري اصلي Secret Wars هم جلو زده! (سه نفر طراح معاصر هستن كه دارن توي عرصه ي پانل بندي صنعت كميك رو متحول ميكنن! اول ديويد آجا (طراح سري تحسين شده ي "هاكآي") دوم اسكات اسنايدر (طراح فوق ستاره سري بتمن توي New 52 و همچنين اين سري جديد) و در آخر هم سورنتينو (طراح محشر كميك هاي "پيرمردي به نام لوگان" و نابغه ي پانل بندي توي سبك اكشن!) واقعاً سري "پيرمردي به نام لوگان" جديد بدون سورنتينو دو زار هم نمي ارزه ، واقعاً مارول بهترين طراح رو واسه اين كميك گذاشته!

در كل بايد بگم سري جديد "پيرمردي به نام لوگان" فعلاً داره مثل يه اسب تازه نفس مي تازه و ممكنه از سري اصلي هم جلو بزنه ولي هيچ تضميني وجود نداره كه اين اسب تا آخر مسير استوار باشه...فقط در گذر زمان معلوم ميشه...فقط در گذر زمان!

نمره من به داستان: ٨.٤ از ١٠ طراحي: ١٠ از ١٠ ترجمه: ١٠٠٠٠٠ از ١٠ (فقط يه نگاه به ديالوگ هايي كه بنديس استادانه توي حباب ها جا داده و محمد شيرزاده عزيز هم اونا رو به بهترين نحو ممكن ترجمه كرده بندازيد...اونوق ت فرق ترجمه هاي بي نقص spidey.ir رو با ترجمه ها چرت و كتابي جا هاي ديگه متوجه خواهيد شد!)
+2 #96 Imperial King 1394-05-05 17:34
نقد شماره یک جنگ داخلی
spidey.ir/.../...
+2 #97 2m-had 1394-05-05 21:22
از قسمت ۳ خیلی خوشم اومد بر عکس قسمت دو!
نمره من ب داستان ۹.۵از ۱۰هستش
طراحی ۱۰ از ۱۰ (بهتر هم میتونه باشه!)
ترجمه ۱۰از۱۰
+2 #98 2m-had 1394-05-05 21:24
خیلی جالبه هرجا حرف از تونی استارکه ساختمون استارک هم توش هست!
چ ویروسی باعث شده مردم لباس آهنی بپوشن؟
از قسمت حمله لوگان ب بز کوهی :lol: خیلی خوشم اومد.
ولی بدیش این بود راحت شکست خورد!
+2 #99 Ali Khodabandeh 1394-05-05 22:01
ممنون از دوستان بابت ترجمه و ادیت این داستان
من به شخصه از این داستان خیلی خوشم میاد
اما تو این شماره نویسنده انگار فقط داشت سعی میکرد دنیا های دیگه رو نشون بده بدون توجه زیادی به داستان لوگان
لوگان بدون هیچ وقت تلف کردن تو این داستان سه دنیا رو دید
کاش این روند یکم کند تر پیش میرفت تا یکم درباره دنیا ها اطلاعات میگرفتیم مثل دنیای که توش یه ویروس پخش شده بود
داستان از نظرمن خیلی بهتر میتونست پیش بره مثلن لوگان با آپوکالیپس میجنگید و مردان ایکس هم کمکش میکرد
یا میتونست او تور رو بکشه بعدش دیگر تور ها اونو میگرفتن میبردنش پیش دووم
اما برخلاف انتظارات بعضی از ما هیچ مبارزه ای در این داستان ندیدیم یا حد اقل تا این جای کار
امیدوارم حداقل تو شماره بعد یه مبارزه اساسی از لوگان ببینیم که حالا تو جای بدی گیر افتاده
ممنون بابت زحماتتون
+1 #100 mados 1394-05-05 22:29
نمیدونم چرا هر چی بیشتر میگذره از دووم و ارتش ثورش بیشتر حرصم میگیره (خودتون شکلک عصبانیو فرض کنید)
+1 #101 A god name sparkles 1394-05-05 23:02
#100 چرا حرصت میگیره؟ :o

به نظر من خیلی ایده ی جالبیه ، ثور ها که یکی از قویترین قهرمانان کمیک اند توی event جنگ های پنهان به عنوان ماموران پروردگار دووم به خدمت گرفته شدند ، حرکت خیلی جالبیه... ;-)
+3 #102 SLH Hero 1394-05-06 15:51
نقد Old Man Logan #3

این کمیک خیلی من رو نا امید کرد. خیلی به این شماره امید داشتم... :sad:

داستان این قسمت بیشتر مربوط به سفر ولورین و دلیل این کارش میشه که نکته جالب این کمیک نیست و من دوست نداشتم که بهش در اون حد پرداخته بشه. من خیلی دوست داشتم که تو داستان واکنش ولورین به مردان ایکس این جهان رو ببینیم وببینیم که چطور با Apocalypse میجنگه. اصلاً اینا رو بیخیال، واکنشش به خودش چطور؟ ما که رو جلد شماره قبل همین رو دیدیم...

این ضدّ حال ها اینجا تموم نمیشن و ما تو ادامه داستان میبینیم که ولورین تکنوپلیس هم به سرعت ترک می کنه درحالی که این جهان هم خیلی جالب بود و میخواستم بیشتر ازش ببینم؛ تونی استارک این جهان به نظر جالب میومد و خود جهان هم خیلی جالب بود. از ایده جهانی که توش تونی استارک رئیسه و کل جهان پر از لباس های مرد آهنیه خوشم اومد. در کنار تمام اینها میخواستم بدونم که چرا این جهان پر از گاز سمّیه؛ تونی استارک جهان رو از پایان خودش نجات داده؟ خودش این کار رو کرده که همه بهش نیاز داشته باشن؟ این ویژگی خود این جهانه؟ تمام این سناریو ها خیلی جالبن و پتانسیل خوبی برای یک Sub Plot داشتن.

ولی هیچ کدوم از این ضدّحال ها مشکل اصلی داستان نیستن. مشکل اصلی داستان مشکلیه که تو شماره قبل خیلی کمرنگ بود و خیلی مهم نبود. این مشکل اینه که توی کمیک ما ویژگی اصلی کمیک های ولورین رو نمی بینیم: ارتباط محکم خواننده با کاراکتر ولورین.

ما همیشه تو کمیک های ولورین داستان رو از دید لوگان می بینیم انگار که خودمون جای اونیم و احساساتش رو درک می کنیم با اینکه خیلی تو ذهنش حرف نمیزنه. این باعث این میشه ما خیلی برامون ولورین و چیزی که به سرش میاد مهم باشه. این چنگال ها یا ترمیم دوباره ولورین نیست که اون رو جالب می کنه، این شخصیت جالب اونه که به خوبی میشه باهاش ارتباط برقرار کرد.

ولی تو این کمیک ما انگار داریم از دید بقیه شخصیت ها به ولورین نگاه می کنیم که همین طور از یک جهان به جهان دیگه میره و براش اتّفاقاتی میفته. اینطور خیلی سخته که آدم احساسات ولورین رو بفهمه (برخلاف بقیه کمیک های ولورین). مشکل تو پایان داستان به اوج خودش می رسه وقتی که ثور دیالوگ های پایانی رو میگه و ولورین یک دیالوگ هم نمیگه.

البتّه کمیک کاملاً هم بد نبود و ما مثل همیشه طرّاحی ها و اکشن خوبی می بینیم. گرچه به نظرم پانل بندی و رنگ آمیزی کمی افت کرده بود. برخلاف شخصیت ولورین شخصیت های فرعی داستان خیلی جالبن و خواننده احساسشون رو میفهمه و کاملاً شخصیتشون رو درک می کنه.

یک نکته جالب هم که می بینیم اینه که ولورین از اتّفاقات جنگ Secret Wars خیلی خبردار نیست طوری که نمیدونه که اون آیرون من نمیشناستش و این خیلی خوبه چون اینطور شخصیتش دست نخورده میمونه و تحت تأثیر خدا بودن دووم قرار نمیگیره. البتّه دان اسلات تو کمیک Renew Your Vow کلاً به Battle World اشاره نکرده بود که بهتره ولی تو این کمیک غیر ممکنه.

این کمیک دومین ضدّحالی بود که بندیس تو Secret Wars بهم زد (اوّلی Ultimate End #3 بود). البتّه شماره های قبلی کمیک فوق العاده بود و امیدوارم شماره های بعدی هم همینطور باشن ولی این شماره خیلی بد بود...

نمره: 6.5 از 10
ترجمه و ادیت: 10 از 10
+3 #103 sobhani 1394-05-10 13:54
خیلی ممنون بابت ترجمه و ادیت این شماره.
راستش داستان این شماره خیلی از نظر کیفیت و روند به دو شماره قبلی فرق میکرد و به نظرم یکم ضعیف تر بودش.
با توجه به نحوه تموم شدن قسمت قبل من هم انتظار یه نبرد بین ولورین و اپوکالیپس داشتم ولی همچین اتفاقی نیفتاد و یکم نا امید شدم.
این ایده خیلی خوبی میشد اگه لوگان یه جورایی جون مردان ایکس اون دنیا رو نجات میداد یا نویسنده نشون میداد که لوگان دیگه اجازه مرگ یه ایکس من رو نمیده جالب تر میشد(البته لوگان به اما فراست گفتش که بره سراغ اون جهش یافته که اسمش تابیتا اسمیت بود و عضوش کنه تا جونش به خطر نیفته و این در واقع یه جورایی شبیه به ایده قبلیه)
ایده دنیایی که مردم به ویروس مبتلا شدن و نیاز مند زره مردآهنی هستند هم خیلی جالب بود ولی کاش بیشتر بهش پرداخته میشد.
در کل این شماره زیاد از یک منطقه به منطقه دیگه میرفت.
طراحی ها هم خیلی جالب و متفاوت بودن.ولی من زیاد از این نوع طراحی خوشم نمیاد ولی دلیلی بر بد بودنش نیست.
نمره به داستان:8از10
نمره به طراحی:8از10
نمره به ترجمه و ادیت:10از10
+3 #104 2m-had 1394-06-19 14:55
خوب سلام دوستان،گفتم یه سوتی از پیرمردی به نام لوگان در آوردم که جبران نا پذیره ها،الان بهتون میگم سوتیه چیه!یادتون میاد واسه سری جنگ های پنهان یه فیلم منتشر شد؟همونی که تو یه قسمتش کمیک های سری رو بخش بندی میکرد هر کمیک تو یه قسمت میرفت!اگه مث من دقتتون زیاد باشه متوجه میشید که تنها کمیکی که آدم توش به اونور دیوار ها پا گزاشته و قانون دووم رو شکسته جناب لوگان بوده!حالا اگه یادتون باشه تو قسمت پیش لوگان اونور یکی از دیوار ها پرت شد که اسمش تکنو پلیس بود اگه اشتباه نکنم و پرزیدنتشم تونی استارک بود!حالا برید یه نگاه دوباره به اون فیلم بندازید و ببینید کمیکی به نام مترو پلیس یا جایی که همه مردم لباس آهنی پوشیدن پیدا میکنید! ;-)
خدایی ریز بینی تا این حد؟ 8)
8)
+4 #105 mokhtar 1394-06-19 14:58
نقد شماره 4 از کمیک پیرمردی به نام لوگان

اگر دنبال کمیکی میگردید که در آن یک ولورین پیر و زخمی با تعداد زیادی زامبی درگیر میشه و پر از صحنه های خشن هستش پس از این شماره خوشتون میاد. ولی من که راستش کمی از این سری خسته شده ام چون به نظرم رفتن ولورین از دنیایی به دنیایی دیگه و کتک خوردن و زد و خورد کردن برام تکراری شده.

البته اعتراف میکنم از دنیای زامبی ها در این شماره خیلی خوشم اومد. اون حالتی که جهنم داره و اون مکالمه ای که لوگان با شی – هالک انجام میده خیلی جالب بود. با خودم داشتم فکر میکردم اگر برایان مایکل بندیس کل داستان رو از شماره دوم به بعد تو همین دنیا روایت میکرد و اینقدر ولورین رو بیخودی این ور و اونور نمیبرد، بهتر نبود؟ ایا جذاب تر نبود اگر ولورین تو این جهنم معرکه با شخصیت های مختلف دنیای مارول که اونجا گیر کرده بودن، مواجه میشد؟ مثلا با هالکی که تو سری اول old man logan کشته بود و حالا داره تو جهنم تقاص کارهای بدش رو میده؟

دو شماره اول خیلی خوب بود. حس میکردم هدف داستان رو درک میکنم. لوگان از سرزمین خودش خارج شد و داشت رازهایی که ذهنش رو مشغول کرده حل میکرد . تو شماره 2 حتی اشاراتی به هم تیمی های کشته شده لوگان تو گروه ایکس من شد. خیلی خوشحال شدم چون این قضیه میتونست لحظات ماندگار زیادی در ادامه خلق کنه. یعنی لوگان میتونست با کمک کردن به میوتانت هایی که تو اون دنیا داشتند با اپوکالیپس میجنگیدند به نوعی اعاده حیثیت کنه و خودش رو به خاطر کشتن هم تیمی هایش تو سری اول old man logan ببخشه.

ولی نمیدونم چرا بندیس مسیر متفاوت و البته کلیشه ای تری رو برای شماره بعدی برگزید؟ دقیق تر بگم که دو شمارقبلی ما متاسفانه میبینیم که اعمال و کارهای لوگان معنی خاصی ندارند و او فقط میره به جاهای مختلف و با یه سری میجنگه، کتک میخوره و هیچی!

منظورم اینه که به عنوان یک خواننده چرا باید سفر لوگان برام مهم باشه ولی هیچ تاثیری روی شخصیت و روح او نمیزاره؟ در حالی که این ماجرا میتونست حدیث نفس ولورین باشه (به خصوص با اون اتفاقاتی که براش افتاده)

در هر حال نوع تعامل ولورین در این شماره جالب بود . همونطور که گفتم کاش میشد کل داستان تو همین دنیا جریان داشت. از نوع خارج کردن ولورین از جهنم به دست شی هالک هم خیلی خوشم اومد . در پایان هم دیدیم که لوگان باز دوباره اومده یه دنیای جدید (حدس میزنم دنیایی باشه که توش الترون اونجرز رو کشته و جایی ایده ال خلق کرده که در آن اثری از بشریت نیست و همه چیز روباتیکه ). ولی راستش برام مهم نیست اینجا کجاست چون میدونم قرار نیست چیز خاصی از این دنیا بهمون گفته بشه.

از صحنه های مبارزه لوگان با زامبی ها و حرف هایی که به خودش میزد هم خوشم اومد. طراحی ها هم مثل همیشه عالی ان. اون ترکیب رنگ های زرد و نارنجی دارک خیلی به خلق اتمسفر منحصر به فرد تو این شماره کمک کرده و ادم حس میکنه داره یه کمیک زامبی اخر الزمانی میخونه!

(مدلی که خون زامبی ها به اطراف پرت میشه هم شگفت انگیزه!) فقط نمیدونم چرا طراح خیلی جاها اصرار داره از لی اوت مستطیلی برای پانل بندی استفاده کنه

در هر حال این کمیک و این سری خوبه، ولی میتونست بهتر و حتی یک شاهکار باشه . همین جوری هم خیلی لذت بخشه و طراحی و اکشن و cool moments فراوان داره .

نمره به داستان: 7.5 از 10
طراحی: 9 از 10
ترجمه و ادیت: 10 از 10
اقای آصفی اصوات رو هم ادیت کرده که خیلی جالبه. از فونتی هم که بهره گرفته خوشم میاد
+2 #106 mokhtar 1394-06-19 15:00
#91:
دیدی که نه تو اون شماره لوگان با نسخه جوان تر خوشد جنگید و نه تو شماره قبل و نه این شماره! پس مطمئن باش اون روی جلد سر کاری بوده
+1 #107 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-06-19 15:00
105#
عمووووووووووووووووووووووووووو؟؟
نکنه شما فلش اید که نمیخواین هویتتون فاش بشه؟
من هنوز دانلود قسمت 4 تموم نشده ، شما اومدین نقد به این خوبی نوشتین؟
واقعاً یه نقد ازتون نیاز داشتم ، نقدای شما حال آدمو خوب میکنه.
+1 #108 DEAD_MAN 1394-06-19 15:32
واقعا این کمیک معرکست
ممنون از ترجمه خوب و عالی
واقعا حیف که شماره بعدی اخریشه
+1 #109 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-06-19 15:34
105#
همینا دقیقاً ، کاملاً موافقم ، طراحی ها خیلی خوب بود ، ولی داستان داره تکراری میشه و من همون سری پیرمردی بنام لوگان اصلی رو بیشتر دوست دارم.
+1 #110 parker 1394-06-19 15:35
داستان خیلی خوبه و خیلی خوب هم داره پیش میره. طراحی واقعا عالیه . کار آقای شیرزاده و آصفی هم مثال زدنیه . موقع خوندن فقط یه لحظه به این فکر کردم که چی میشد همچین کمیکی رو تو سینما هم دید ..... واقعا چی میشد؟
+1 #111 Doc Strange 1394-06-19 15:37
بابت ترجمه و ادیت ممنون خیلی منتظرش بودم :-)
آقای ترابی جسارت نباشه و می دونم این چند وقته سر ترجمه کمیک های جنگ های پنهان سر همه مترجم ها و ادیتور ها شلوغه ولی گفتم یاد آوری بشه : کمیک شوالیه های مارول مردعنکبوتی خیلی وقته دیگه خبری ازش نیست.
به هرحال من قصد بدی نداشتم اگه چیزی بود ببخشید :oops:
+1 #112 m.spidey 1394-06-19 15:40
عالیه . هیجان انگیز
دارم میخونمش به زودی یه نقد براش مینویسم خودمم کف کنم با اجازه اساتید بزرگ
+2 #113 Bad joke 1394-06-19 15:41
من دیگه بعد شماره 3 این شماره را کامل گذاشتم کنار نویسنده با بی سلیقه ترین حالت میخواد لوگان پیر را جزیی از یونیورس اصلی کنه و کلی رنگ و لعاب بهش دادن
اصلا داستان توش صفره
این داستان شروعی عالی داشت همون دنیای قبلی پتانسیل خارق العاده ای داشت میتونست یه داستان اکشن محورش کرده
مثل اینکه میشد یه بازی متال گیر تحویلمون بده یه بازی دووم 3 تحویلمون داد
اخه این دنیاها جذابیتی هم ندارن چون همشون داستان و کمیک خودشون را دارن
+2 #114 m.spidey 1394-06-19 16:04
"پیرمردی به نام لوگان"
چه کمیکی خیلی راحت به مخاطب و خواننده ارتباط برقرار میکنه؟ بله این کمیک. پر از صحنه های جذاب و حتی فداکارانه است
خب این کمیک یکجورایی حال و هوای خشن و دارک داره و جنگ با زامبی ها حماسی ترش کرده من تا حالا زیاد از دنیای زامبی ها خوشم نمی اومد ولی حالا از نگاه دیگری میبینمش به نظر من شروع جذاب داستان عالی بود ولی انگار هرچه جلو تر میریم میبینیم که داستان کلیشه ای و ... بگذریم از جذابیتش کم میشه دیگه :-* ولی این داستان به نظر من قشنگ این جوهره ی لوگان پیر رو نشون نداد(به جز سری قبل و اول داستان) وقتی این کمیک رو خوندم به خودم گقتم شی هالک چرا لوگان رو نجات داد و خودش موند این فداکاری اون حرفی که زد و گفت:یه لطفی بهم بکن و اون بیرون هر کدوم از هالک هارو دیدی باهاشون خوب رفتار کن. احساس کردم این آخر شی هالکه و دیگه نمیبینیمش ولی خب کمیکه دیگه شاید تو شماره های بعدی اومد و به لوگان کمک کرد خب در کل کمیک خوبی بود ولی انتظار من بیشتر از اینها بود
نمره به :
ادیت 10 از 10
ترجمه 10 از 10
داستان 8 از 10
+1 #115 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-06-19 16:05
ببخشید بابت اسپم ، ولی خواهشاً پاک نکنید:
1 - همه کمیک های بتل ورد 5 شماره داره ، یا فقط اینو تجدید عهد 5 تایین؟ جنگ داخلی چندتاییه؟
2 - آقای ترابی میدونم سوال بیخودیه ، ولی شما کمیک های مجازی تون رو چطوری دسته بنده می کنید؟ کمیک هام داره زیاد میشه ، دسته بندی من هم بیخوده.
+1 #116 parker 1394-06-19 16:08
به نقل از pedram.EP.the.Joker.Vendetta:
ببخشید بابت اسپم ، ولی خواهشاً پاک نکنید:
1 - همه کمیک های بتل ورد 5 شماره داره ، یا فقط اینو تجدید عهد 5 تایین؟ جنگ داخلی چندتاییه؟
2 - آقای ترابی میدونم سوال بیخودیه ، ولی شما کمیک های مجازی تون رو چطوری دسته بنده می کنید؟ کمیک هام داره زیاد میشه ، دسته بندی من هم بیخوده.

بتل ورد معادل فارسی سکرت وارزه؟ :lol: :lol:
آره نجدید عهد هم 5 تاییه . جنگ داخلی هم احتمالا همینطور.
+1 #117 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-06-19 16:13
116#
منظور من ، کمیک های مربوط به بتل ورده.
چون نمیخواستم با خود سکرت وارز قاطی شه ، گفتم بتلورد
+2 #118 spider-girl 1394-06-19 16:15
خیلی ، خیلی ، خیلی ببخشید اسپم میدم ولی جای دیگه کسی جوابمو نمیداد!
دوستان کسی کمیک فارسی میتونه بهم معرفی کنه که مرد عنکبوتی با ونوم علیه کارنیج متحد شن؟توروخدا جواب بدین
+3 #119 A god name sparkles 1394-06-19 16:48
نقد شماره 4 از کمیک Secret Wars:Old Man Logan

خب من میخوام توی این نقد از یه دریچه ی متفاوت تر از نقد عمو مختار به این سری نگاه کنم، خب ببینید ما دو نوع کمیک ولورین داریم و این یکی از خاصیت های ولورینه که داستان هاش 2 نوع اند.

ولورین توی نوعی از داستان هاش در یک جای ثابت داستان رو پیش میبره مثل سری قبلی "پیرمردی به نام لوگان" که توی خود همون یه جهان جریان داشت، یا داستان هایی مثل سری Wepon X و... اینا همه توی یه محیط مشخص داستان رو پیش میبردن، اما نوع دوم که توی داستان های نوع اول هم هست...

ولورین همیشه توی داستان هاش نوعی حالت Adventure داشته و سعی کرده با اون ذهن بی آلایش و معمولی اش از همه چیز سردربیاره. همگی به یاد داریم که توی سری اول "پیرمردی به نام لوگان" چه سفر هیجان انگیزی رو با هاکای شروع کرد. همه به خوبی یادمونه که توی کمیک wepon X چطوری با تمام اون تزریقات باز هم توی اون جنگل سرد ماجراجویی کرد و...

این حرکت هوشمندانه ی بندیسه که داره از این جنبه ی داستان های ولورین استفاده میکنه و سعی میکنه علاوه بر آوردن لوگان به دنیای اصلی دنیای پر پتانسیل Battleworld رو بهمون نشون بده، و این انتظار کاملاً بی جایی هست که ما از بندیس داریم که توی یه Tie-in کوتاه همه ی فضا های دنیای نبرد رو نشونمون بده.

توی این شماره ولی با این وجود این کارو کرد، کیه که دوست نداشته باشه ببینه لوگان پیر داستان ما عین ایام قدیم داره همه رو لت و پار میکنه. کیه که نخواد یه جهنم روی زمین رو ببینه و شاهد فرار لوگان ازش باشه.

بندیس داره تمام تلاشش رو میکنه که یه داستان منسجم و عالی تحویلمون بده ولی نباید انتظارمون از این داستان مثل سری اصلی old man logan باشه.

طراحی های داستان بی نظیر اند و اگر یه نگاه به اون splash page ـی بندازید که لوگان داره زامبی ها رو لت و پار میکنه و سورنتینو این پنل ها رو از توی صورت لوگان با اون رنگ قرمز فوق العاده در آورده بندازید، به اوج هنر سورنتینو پی میبرید.

در کل نمره های من:

به داستان: 8 از 10
به طراحی: 10 از 10
به ترجمه: 1000 از 10 (شاهکاری دیگه از محمد شیرزاده!)
به ادیت هم که من نباید نمره بدم، دست خودتون رو میبوسه
+1 #120 Odyssey 1394-06-19 20:18
من این داستان رو خیلی دوست ندارم !
البته فقط این سری رو ، البته باید بگم که طراحی ها و رنگ آمیزی های دل انگیزی داره ولی الان 4 شماره گذشته خیلی اتفاق خاصی نیقتاده !
باید نشون بدن که لوگن چطوری عدالت رو بر می گردونه ! :-* :-* :-*
+2 #121 mokhtar 1394-06-19 20:23
به نقل از spider-girl:
خیلی ، خیلی ، خیلی ببخشید اسپم میدم ولی جای دیگه کسی جوابمو نمیداد!
دوستان کسی کمیک فارسی میتونه بهم معرفی کنه که مرد عنکبوتی با ونوم علیه کارنیج متحد شن؟توروخدا جواب بدین

تا جایی که من میدونم همچین کمیکی به فارسی ترجمه نشده
ولی اگه بخوای شماره های کمیک انگلیسی اش رو بدم از تو سایت خودمون دانلود کنی
+1 #122 SLH Hero 1394-06-19 21:21
همه چیزایی که درباره شماره قبل گفتم برای این شماره هم درسته. باز این شماره خیلی از نظر عمق داستانی بهتر بود.

ولی ترجمه و ادیت مثل همیشه افسانه ای بود ;-) .
+1 #123 2m-had 1394-06-19 22:34
به نقل از mokhtar:
به نقل از spider-girl:
خیلی ، خیلی ، خیلی ببخشید اسپم میدم ولی جای دیگه کسی جوابمو نمیداد!
دوستان کسی کمیک فارسی میتونه بهم معرفی کنه که مرد عنکبوتی با ونوم علیه کارنیج متحد شن؟توروخدا جواب بدین

تا جایی که من میدونم همچین کمیکی به فارسی ترجمه نشده
ولی اگه بخوای شماره های کمیک انگلیسی اش رو بدم از تو سایت خودمون دانلود کنی

این کمیک قدیمی هستش؟منم میخوام! :oops:
+1 #124 Superior avenger 1394-06-19 23:54
آقای ترابی یه سوالی داشتم ، میگم وقتی سرتون خلوت شد کمیک های قدیمی رو مثل سکرت وارز یا چهار شگفت انگیز هم میتونید ترجمه کنید؟
+1 #125 Hossein sbn 1394-06-20 12:06
#123
شماره ی 361 تا 363 Amazing spider-man
این هم لینک دانلود:
trainbit.com/.../...
+1 #126 jack king 1394-06-24 20:01
چند تا کمیک یا یک اسم داریم ؟ کمیک برتر ولوربن هم اسمش همین بود که؟؟؟؟؟//
+1 #127 mirabilis 1394-06-29 01:21
به نقل از mokhtar:
در پایان هم دیدیم که لوگان باز دوباره اومده یه دنیای جدید (حدس میزنم دنیایی باشه که توش الترون اونجرز رو کشته و جایی ایده ال خلق کرده که در آن اثری از بشریت نیست و همه چیز روباتیکه )

مختار جان ، تصور میکنم حدست درست نیست ، چرا که تمام این حدسایی که زدی ، در جایی دیگر از دنیای نبرد رقم خورده ، در کمیکی مثل age of ultron vs marvel zombies ما شاهد اینیم که سرزمین التران ، جایی پشت شیلده ، دنیایی که تماما التران فرمانرواشه و تمام انسان های موجود درش به علاوه ی اونجرز و قهرمان هاش رو کشته و حتی شهر هم به صورت کاملا فلزی و رباتیکه .
در نتیجه مطلقا اینجا نباید اون دنیا باشه ، چرا که لوگان از شیلد به سمت دیگه ای انداخته شد .
هدف اصلی بندیس از نوشتن این کمیک ، وارد کردن لوگان پیر به دنیای اصلیه ، این مدام منتقل شدن های لوگان هم از یه سرزمین به سرزمین دیگه ، به خاطر همین بود ، میشه حدس زد این دنیایی که لوگان داخلشه ، دنیای اصلی مارول یعنی زمین 616 هستش ، چرا که ما داریم نیویورک رو میبینیم ، احتمالا نیویورک دنیای اصلی رو که از برخورد نجات داده شده ، توی دنیای اصلی هم که ولورین مرده ، پس چی بهتر از این لوگان پیر ، اتفاقا احتمالا راحت تر هم پذیرفته بشه تو این دنیا .
البته این نکته رو هم بگیم که بندیس به هر قیمتی ولورین رو وارد دنیای اصلی داره میکنه ، چرا که میشد این داستان رو خیلی بهتر روایت کرد ، مثلا لوگان توی سرزمین اپوکالیپس ، به سایر جهش یافتگان کمک میکرد که از شر دیکتاتوریه اپوکالیپس خارج بشن و برای اینکار ، تا حد جونش مایه میذاشت ،و در واقع به قول خودت مختار ، اون دینی که به گردنش بود و اون حس گناهی که میکرد رو جبران میکرد ؛ در اینجا بود که مثلا ثورها میومدن و برای دو گناه ، یکی خارج شدن از قلمرو خودش و دیگری دخالت و ایجاد آشوب در قلمرویی دیگر و قرار گرفتن در برابر حاکم و فرمانرواش ، به جهنم یا پشت شیلد تبعید میشد ، در اونجا هم به کمیک جنیفر ، میرفت به دنیای اصلی .
اینطوری هم بندیس به هدف رسیده بود و هم یه کمیک فوق العاده ارائه میشد که در خاطره ها میموند .
واقعا حیف که بندیس این فرصت رو سوزوند ، اشکالی پیدا نمیکرد که این عنوان مثلا تو شیش یا هفت قسمت روایت میشد ولی در عوض یه داستان خوب و منسجم برای خوندن تحویل میداد ، واقعا حیف و صد افسوس ... .
*****
پ.ن : دقت کردی جنیفر از کجا اومده بود ، این اشاره ای داشت به کمیک های A-Force ، چقدر این tie-in ها به هم مرتبطن ، انصافا هماهنگیشون خوبه حداقل . ;-)
+3 #128 mokhtar 1394-07-27 14:34
نقد شماره 5 كميك پيرمردي به نام لوگان

خوشبختانه اين شماره بنديس منو نااميد نكرد و به بهترين نحو ممكن اين داستان را به سرانجام رسوند. اگه يادتون باشه شمار هاي 3 و 4 اين كميك رو دوست نداشتم (نقد هاش هست ميتونيد تو نظرات قبلي بخونيد) . ولي اين شماره رو خيلي دوست داشتم. دليلش هم فقط به چيزه: شخصيت پردازي.

لوگان اين شماره به دنيايي اومده كه كاملا مشخصه همون دنياي اصلي و فعلي ماروله. همون شهري كه لوگان در عالم خودش فكر ميكرد از بين رفته.
در دنياهايي قبلي كه لوگان در اين كميك به آنها رفته بود، هميشه كتك خورده بود، يا با اشباحي از گذشته و دوستان قبلي خودش مواجه شده بود. ولي در اين دنيا دوباره با دوستان قديمي خودش مواجه ميشه از اما فراست گرفته تا جين گري ... بنابراين عذاب او به پايان رسيده. چون انگار هر چي بهش گذشته يك خواب و رويا بوده. انگار كابوسش تموم شده و دوستاني كه قبلا كشته بوده دوباره زنده شدن.

البته بايد گفت كه مردان ايكسي كه در اين شماره ديديم از دنياهاي مختلفي جمع شده اند و توضيحي هم ارائه نميشه كه چرا اينجا اومدن ولي چيزي كه مهمه اينه كه اونا يك گروه مقاومت تشكيل دادن و قراره با پروردگار دووم بجنگند.

يك لحظه عالي در اين كميك اونجاييه كه لوگان با پسر خودش از دنياي التميت مواجه ميشه (جيمز هادسن) . اولش لوگان دودله و نميخواد قبول كنه پسري داره ولي به ياد حرفاي فراست مي افته و بهش ياداوري ميشه كه اين تنها فرصتي هستش كه شايد گيرش بياد تا بتونه به ارامش برسه. احساسات و عواطف او به زيبايي در اينجا متجلي ميشه. اونجايي كه لوگان تمام مشكلات و گناه هاي قبلي اش رو به ياد مياره هم عاليه . مخصوصا اون splash page زيبايي كه سورنتينو به طور اعجاب انگيزي طراحي كرده. اين صحنه واقعا در كل اين سري برام از همه جذاب تر بود. چون نشون دهنده انسانيتي است كه تمام اين مدت در لوگان پنهان شده بود و حالا در اين شماره و با ديدن پسرش ظهور ميكنه.

اين لحظه باعث شد تا از مهارت سورنتينو در طراحي بيش از پيش مطمئن بشم. قبلا كمي با نوع پانل بندي يا نوع قرار دادن صحنه هاي اكشن در دل پانل ها مشكل داشتم ولي اين شماره اصلا چنين مشكلي نبود. در اين شماره سورنتينو از محيط هم به خوبي براي نشان دادن عواطف لوگان استفاده ميكنه. مدتها بود كه لوگان را تا اين حد عاطفي و انساني نديده بودم.

در هر حال اين سري هم تمام شد
به نظرم در كل سري خوبي بود. درسته يكي دو شماره اش خوب نبود ولي در مجموع ارزش خوندنش رو داشت. به علاوه، به خوبي راه را براي پيرمردي به نام لوگان باز كرد تا وارد دنياي اصلي مارول بشه.
خوب هم شد كه ترجمه شد.
از مترجم و اديتورش هم كمال تشكر رو دارم.
قطعا اين كميك هايي كه تو سايت ترجمه ميشن عليرغم همه سختي ها بسيار ماندگار خواهند داشت و نام اين عزيزان تا سالهاي سال در حافظه علاقمندان به كميك در ايران خواهد ماند
نمره من به داستان: 9 از 10
نمره من به طراحي: 10 از 10
ترجمه و اديت : 10 از 10
+2 #129 Banshee 1394-07-27 15:28
این کمیک هم تموم شد ترجمه ـش. مرسی از تمامی دوستانی که ما رو مورد لطف خودشون قرار دادن و نظرات تخصصی درباره کمیک دادن و اونو نقد کردن و همچنین از دوستانی که فقط اسپم دادن و یا کلا هیچ نظری ندادن!! :-*
یه تشکر خیلی ویژه هم میکنم از عمو مختار عزیز که کمتر از 24 ساعت بعد از انتشار هر شماره از کمیک یه نقد بی نظیر از کمیک نوشت.
ممنون از همه.
+3 #130 Agent spidey 1394-07-27 15:34
نقد شماره 5 کمیک پیرمردی به نام لوگان
این شماره هم پایان یکی دیگر از بهترین سری های سکرت وارز رو شاهد بودیم به نظرم داستان این سری سنگین تر از سری قبل بود (اما فراستم گیج شده بود چه برسه به من) در اینجا به عمق زخم هایی که لوگان خورده خیلی خوب پرداخته شده بود طراحی داستان هم با فضای داستان جور در میومد و سردی داستانم خوب منتقل میکرد ولی فکر نکنم این پایان کار باشه و باید ادامه اش رو در سری اصلی خودش که منتشر میشه باید دنبال کرد و چیزی که خیلی نظرم رو جلب کرد بلوغ شخصیتی لوگان بود که بر خلاف لوگان جوونتر دیگه خشن و پرخاشگر نبود و آروم مشکلاتش رو حل میکرد :-* در پایان هم بابت ترجمه و ادیت این کمیک عالی از آقای شیرزاده و آصفی، این دو استاد بزرگ متشکرم
+3 #131 Agent spidey 1394-07-27 15:38
#128 ! wow
عمو نقدت آدمو سوسک میکنه!
+3 #132 Artemis 1394-07-27 15:41
واقعا خیلی کمیک های خوبی داشت این سری.خیلی تشکر میکنم از مترجم و ادیتور این کمیک
قسمت اخر خیلی گیج کننده و عجیب بود،معلوم نشد که لوگان بالاخره با دووم می جنگه یا نه؟و اینکه چرا تو یه پانل ارتش آیرون من در حال جنگ بود؟و و و...
احتمال داره جنگ لوگان و دووم رو توی سری اصلی ببینیم
و اینکه از بهترین پانل های کل سری،لحظه ی اخر بود که تاب خوردن مایلز مورالز رو نشون میداد.عالی بود
+3 #133 The Lord S 1394-07-27 15:52
ترجمه و ادیت و همه ی اینا عالی بودن.ینی واقعاً واقعاً عالی بودن.
خود داستانم که عالی بود.

ولی من آخرش نفهمیدم چی شد...
لوگان از قلمروی خودش رد شد.از یه قلمرو دیگم رد شد.از یه عالم دیگم رد شد.بعد اومد گذشته.بعد آخرش رفت یه دنیا و گفت باید بهشون ملحق شه؟!ینی کلاً تنها کسی که تونست خیلی راحت و بدون کمک از قلمرو ها عبور کنه و راز دووم رو بفهمه لوگان بود؟
لطفاً یکی یجوری توضیح بده من بفهمم منظور این همه جابه جایی چی بود.ینی فقط می خواست بگه لوگان تنها کسیه که می تونه راز رو بفهمه،از قلمرو ها عبور کنه و وقتی دووم رسوا شد،ملّت های مختلف رو علیهش رهبری کنه؟یکی توضیح بده.
+2 #134 mokhtar 1394-07-27 15:57
به نقل از The Lord S:
ولی من آخرش نفهمیدم چی شد...
لوگان از قلمروی خودش رد شد.از یه قلمرو دیگم رد شد.از یه عالم دیگم رد شد.بعد اومد گذشته.بعد آخرش رفت یه دنیا و گفت باید بهشون ملحق شه؟!ینی کلاً تنها کسی که تونست خیلی راحت و بدون کمک از قلمرو ها عبور کنه و راز دووم رو بفهمه لوگان بود؟
لطفاً یکی یجوری توضیح بده من بفهمم منظور این همه جابه جایی چی بود.ینی فقط می خواست بگه لوگان تنها کسیه که می تونه راز رو بفهمه،از قلمرو ها عبور کنه و وقتی دووم رسوا شد،ملّت های مختلف رو علیهش رهبری کنه؟یکی توضیح بده.


لوگان اخرش رسيد به دنيايي كه توش يك گروه مقاومت شكل گرفته و قراره با دووم بجنگه
احتمالا همين دنيا هم ميشه دنياي اصلي مارول پس از سيكرت وارز
و احتمالا شما نبرد اين گروه مقاومت با دووم رو در شمار هاي پاياني سري اصلي جنگ هاي پنهان ميخونيد
+5 #135 A god name sparkles 1394-07-27 15:58
این پروژه هم تموم شد، در حقیقت این دومین پروژه ای بود که طی ایونت جنگ های پنهان به عهده داشتم و به خوبی هم تموم شد! :lol:

ممنون از همه ی عزیزانی که این کمیک ها رو نقد کردن و بهمون انگیزه و نیروی بیشتری برای ادامه ی کار دادن! ;-)

همچنین یه تشکر بزرگ از محمد شیرزاده عزیز که طی این اولین همکاریمون همیشه on time و دقیق بود و ترجمه ها رو بدون تاخیر ارسال میکرد. واقعا همکاری لذت بخشی بود! مرسی! ;-)

پ.ن:البته هنوز همکاری من و محمد تموم نشده و ما دو تا قراره چند هفته ی دیگه دنیایی که برایان مایکل بندیس شروعش کرد رو تموم کنیم...بله...دن یای آلــــــتــــــ مـــــیـــت 8)
+4 #136 mtm 1394-07-27 16:55
منم به نوبه خودم تشكر ميكنم از اقاي شيرزاده و آصفي به خاطر ترجمه و اديت اين كميك
واقعا يكي از برترين كيمك هاي جنگ هاي پنهان بود كه بهترين نحو به فارسي برگردانده شد
دستتون درد نكنه
+1 #137 mtm 1394-07-27 18:43
به نقل از The Lord S:
ترجمه و ادیت و همه ی اینا عالی بودن.ینی واقعاً واقعاً عالی بودن.
خود داستانم که عالی بود.

ولی من آخرش نفهمیدم چی شد...
لوگان از قلمروی خودش رد شد.از یه قلمرو دیگم رد شد.از یه عالم دیگم رد شد.بعد اومد گذشته.بعد آخرش رفت یه دنیا و گفت باید بهشون ملحق شه؟!ینی کلاً تنها کسی که تونست خیلی راحت و بدون کمک از قلمرو ها عبور کنه و راز دووم رو بفهمه لوگان بود؟
لطفاً یکی یجوری توضیح بده من بفهمم منظور این همه جابه جایی چی بود.ینی فقط می خواست بگه لوگان تنها کسیه که می تونه راز رو بفهمه،از قلمرو ها عبور کنه و وقتی دووم رسوا شد،ملّت های مختلف رو علیهش رهبری کنه؟یکی توضیح بده.


لوگان تنها کسی نیست که از دووم اگاه شده ولی تا جایی که میدونم تنها کسیه که تونسته از دیوار بین قلمروها رد بشه
در ضمن او به قلمرو های مختلف رفت چون نویسنده میخواست بگه هر جا بره یاد و خاطره دوستانش تنهاش نمیزاره و باید عذاب بکشه
اخرشم جایی رفت که به ارامش رسید
یعنی قلمرو یا دنیایی که دوستان سابقش که به خاطر کشتنشون عذاب وجدان داشت، زنده بودن
+2 #138 Amazing Spidey 1394-07-27 19:09
خیلی ممنون واقعا عالی بود .
این کمیک خیلی داستان زیبایی داشت . از اون جایی که ولورین وارد دنیای اصلی شد به بعد رو خیلی دوست دارم واقعا قشنگ بود
مخصوصا اون تیکه هاییش که با اما ذهنی حرف میزد .
اون تیکه ایش هم که ولورین داشت غذا می تورد و بقیه هم داشتن نگاش میکردن و حدس و گمان اایی دربارش میزدن جالب بود .
ولورین جوری رفتار میکرد که اصلا براش مام نیست ولی تو ذهنش یه چیز دیگه بود .
خیلی ممنون اقای شیرزاده و اقای اصفی بابت ترجمه و ادیت کمیک .

اقای ترابی دیگه کمیک اسپایدرمن ولورین که میرن زمان گذشته دیگه ترجمه نمیشه ؟
+2 #139 kaito 1394-07-27 20:38
والا من اصلا از این سری کمیک خوشم نمیومد... اصلا نمی خوندم ولی این شماره آخرش محشر بود برام... واقعا ارزش داشت... نمی تونم مثل دوستان نقد کنم داستان رو ولی:
ترجمه و ادیت:10
واقعا کمیک خوبی بود... از اول تا اخرش... بنظرم خوب بود ولی کمی از لحاظ داستانی می لنگید... در حد نیم نمره...
اون هم عالی بود :lol: کار کی بودش؟ :-*
+2 #140 mtm 1394-07-27 21:21
به نقل از Amazing Spidey:

اقای ترابی دیگه کمیک اسپایدرمن ولورین که میرن زمان گذشته دیگه ترجمه نمیشه ؟

مترجم و ادیتورش وقتی شماره 1 رو اماده کرد دهن ما رو صاف کرده بود و هی میگفت: کی رو سایت قرار میگیره؟
ولی الان جند وقته رفته و هیچ خبری ازش نیست
درست مثل اون دوستمون "هویج" (havig) که شماره 1 اسپایدرمن نوآر رو ترجمه و ادیت کرد ولی الان چند ماهه که از شماره 2 این کمیک خبری نیست
هر چی هم بهش ایمیل میزنیم جواب نمیده!
+2 #141 mtm 1394-07-27 21:23
به نقل از kaito:

اون هم عالی بود :lol: کار کی بودش؟ :-*

جالبه
من اصلا ندیدم این تیکه رو!
ولی خودمونیم این عبارت "کفتارها و لاشخورها" هم کاملا جا افتاده! درست مثل "چقدر خوبیم ما"ی فردوسی پور!
+1 #142 Agent spidey 1394-07-27 21:28
#140 میگم آقای ترابی نکنه لاشخور شدن رفتن؟ :-* :lol:
+2 #143 young spider 1394-07-27 21:29
خوشم میاد همین کفتارها و لاشخورها بعد از شیلتر شدن نه حرفی میزنن و نه چیزی. الان عین کفتارهای تیرخورده هستند.
#144 young spider 1394-07-27 21:34
مینی نقد من:

در نخست از آقای آصفی به خاطر ادیت زیباشون و آقای شیرزاده به خاطر ترجمه بی نقصشون تشکر کنم.

+ روند داستانی مناسب
+ شخصیت پردازی خوب لوگان
+ طراحی بی نظیر( اون یتیکه که داشت یه دوره میکرد چند قسمت قبلی واقعا قشنگ بود)
+ دیالوگ های خوب( نه مثل بعضی داستان ها که فقط می خوان حباب پر بشه)
- سنگین بودن داستان برای افراد کم اطلاع( یعنی باید سری اصلی اولد من لوگان و سکرت وارز رو خونده باشید)
در کل ۱۰ از ۱۰

بازم ممنون که ما و دوستان دیگر رو در لذت بردن این کمیک شریک قرار دادید.
+1 #145 A god name sparkles 1394-07-27 21:39
اون تیکه ی کفتار ها و لاشخور ها رو من در ثانیه های آخر که خودم داشتم کمیک رو میخوندم و چکش میکردم اضافه کردم.

اگر هم دقت کنید میبینید که این عبارت رو روی یه سطل آشغال عمومی جا دادم چون واقعا هم جای اسم اون کفتار ها و لاشخور ها روی سطل آشغال جا داره و بس! ;-)
+1 #146 Amazing Spidey 1394-07-27 21:59
#140
خواستین من ادیت می کنما :-* :-*
+3 #147 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-07-27 21:59
حالا جالبه اومدن توی تلگرام به من گیر میدن
با یکی از مدیرانش حرف زدم می گفت ، خب حالا شما چرا اینقد از واژه کفتار ها و لاشخور ها استفاده می کنید؟
بابا من بدبخت دوبار ازشوم انتقاد کردم ولی نگفتم کفتار ها و لاشخور ها
کم کم داشت داستان به تاریخچه این کلمه و نقش بزرگ من در معروف کردن این کلمه میرسید که در رفتم
ولی آقای آصفی دمتوت گرم ، دهن این کفتار ها و لاشخور ها با این ادیت بی نظیر بسته شد
ببخشید بابت اسپم
+3 #148 Amazing Spidey 1394-07-27 22:05
ببخشید اسپم میدم .
اقای ترابی می گم بهتر نیست دیکه این age of ultrun vs marvel zombies رو سایت قرار نگیره ؟
چون من الان دارم شماره 3 رو یه نگاهی می اندازم بیشتر صفحات باید سانسور شه .
+3 #149 mtm 1394-07-28 07:18
به نقل از Amazing Spidey:
ببخشید اسپم میدم .
اقای ترابی می گم بهتر نیست دیکه این age of ultrun vs marvel zombies رو سایت قرار نگیره ؟
چون من الان دارم شماره 3 رو یه نگاهی می اندازم بیشتر صفحات باید سانسور شه .


در هر حال چاره ای نیست جز اینکه سانسور بشن
الان مثلا ما تو کمیک شماره 1 مرد عنکبوتی شگفت انگیز کاملا قضیه ازدواج مکس مادل رو حذف کردیم چون غیر اخلاقی بود
به داستانم هیچ لطمه ای وارد نشد
در هر حال چون مخاطببن spidey.ir اکثرا کم سن و سال هستن ما وظیفه داریم کمیک ها رو سانسور کنیم
+3 #150 mtm 1394-07-28 07:23
به نقل از pedram.EP.the.Joker.Vendetta:
حالا جالبه اومدن توی تلگرام به من گیر میدن
با یکی از مدیرانش حرف زدم می گفت ، خب حالا شما چرا اینقد از واژه کفتار ها و لاشخور ها استفاده می کنید؟
بابا من بدبخت دوبار ازشوم انتقاد کردم ولی نگفتم کفتار ها و لاشخور ها
کم کم داشت داستان به تاریخچه این کلمه و نقش بزرگ من در معروف کردن این کلمه میرسید که در رفتم
ولی آقای آصفی دمتوت گرم ، دهن این کفتار ها و لاشخور ها با این ادیت بی نظیر بسته شد
ببخشید بابت اسپم


بهشون توضیح بدید که کفتار یا لاشخور حیوانی است که از گوشت مرده یا بقایای شکار حیوان دیگر تغذیه میکند
یعنی درست مثل کار ناجوانمردانه ای که شما کردید و به بچه های ما گفتید اگه با سایت اسپایدی قطع رابطه کنید تو سایت خودمون مدیر میشید

این کار شما غیر اخلاقی، ناجوانمردانه و کثیف بود
پس لقب کفتار و لاشخور کاملا برازنده شماست
+1 #151 Amazing Spidey 1394-07-28 13:04
#149
اقای ترابی چه صفحه هایی سانسور میشه که من زیاد روش مانور ندم :-* :-*
+1 #152 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-07-28 13:43
150#
بلی
حرفتون کاملا درسته
واقعا صد آفرین
یه لحظه فکر کردم با من اید
ولی واقعاً کار بدی کردند که بیانیه دادن
من خودم از سایتشون بدم نمیومد ، اخبارش بد نبود و مقالاتش خوب بود ولی به اینجا نمی رسید
بازم جای خوب شدن داشت
اما با اون بیانیه زد همه چی رو داغون کرد
میشه گفت مثه دو کشور و آرماش بودیم با اینکار یه دیوار بلند بینمون کشیده شد که دیگه از اعضای سایت ما بجز یک نفر همه اینجان
و اعضای سایت اون ها همه توی سایت خودشون
#153 ariyarz81 1394-09-19 06:02
خیلی باحال بود از دووم لعنتی متنفرم راستی دووم همون دشمن 4 شگفت انگیز تو فیلم 4 شگفت انگیز 1 نیست؟
#154 mahsa520 1395-06-08 22:33
dar har sorat bekhaim hesab konim comicayi ke logan tosh bashan benazare shakhsie bande khaili khooban benazaram behtare bejaye tavajoh be capitan amrica ke dige dastanash ziadam jaleb nis be hamchin kasai tavajoh she fek konam hadeaghak 80%mardom logano x meno beshnasan

az site khobetonam mamnonaan vaghean aliee
#155 ilia_comic_khoon 1397-03-15 21:09
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات
#156 ilia_comic_khoon 1397-03-15 23:51
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

جواب بدید دیگه
#157 ilia_comic_khoon 1397-03-15 23:59
به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

جواب بدید دیگه

آقای spidey force منتظر جوابتان هستم...
#158 Tara 1397-03-16 00:16
به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

جواب بدید دیگه

آقای spidey force منتظر جوابتان هستم...

بهتر نیست کمیک رو که ترجمه اش هم موجوده بخونی ؟ خیلی بیشتر از کامنتی که میخوایی همه جزئیات توش باشه وقت نمیگیره و لذت بخش تر هم هست
#159 ilia_comic_khoon 1397-03-16 11:11
به نقل از Tara:
به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

جواب بدید دیگه

آقای spidey force منتظر جوابتان هستم...

بهتر نیست کمیک رو که ترجمه اش هم موجوده بخونی ؟ خیلی بیشتر از کامنتی که میخوایی همه جزئیات توش باشه وقت نمیگیره و لذت بخش تر هم هست

لطفا همه نظر بدن.....
#160 ilia_comic_khoon 1397-03-16 11:13
منتظر نظر همه هستم
همه بیان نظرشونو بدن
#161 ilia_comic_khoon 1397-03-16 14:56
به نقل از ilia_comic_khoon:
منتظر نظر همه هستم
همه بیان نظرشونو بدن

همه بیان جوابمو بدن
#162 ilia_comic_khoon 1397-03-16 16:40
به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از ilia_comic_khoon:
منتظر نظر همه هستم
همه بیان نظرشونو بدن

همه بیان جوابمو بدن

همه جوابمو بدن
#163 spiderspider 1397-03-16 18:16
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

از نظر من فصل اول بهتره. اگه میخوای این سری کمیکو بصورت فیزیکی بخونی فصل اول بخون. داستان در دوره ای جریان داره که شرور ها باهم متحد شده و ابرقهرمان ها رو میکشم یا شکست می‌دهند و امریکا را بین خود تقسیم می‌کنند. ولورین بعد از قضیه ای دیگر هرگز چنگال های خود را بیرون نمی اورد و از اسم ولورین هرگز استفاده نمیکند. او پیر شده و در مزرعه ای خانواده تشکیل داده و صاحب یک پسر و یک دختر است. مالیاتی که لوگان باید به هالک بده را چند وقته نداده و هیچ پولی ندارد. اون برای بدست آوردن پول همراه با هاکای که نابینا شده محموله محرمانه ای به بابل جدید باید برود. انها با ماشین عنکبوتی از ایالت ها می‌گزرند. انها به ایالت کینگ پین میروند . وقتی به انجا میروند خبردار میشوند که اشلی دختر هاکای در زندان است و قرارهای اعدام شود. سپس انها به محل کینگ پین میروند و اشلی را آزاد میکنند سپس اشلی کینگ پین را میکشد و قصد داشت هاکای را هم بکشد اما لوگان با ماشین عنکبوتی به کمک او آمد و فرار کردند. سپس لوگان داستان اینکه چرا چنگال های خود را بیرون نمی اورد تعریف میکند. میستریو با توهم باعث میشود لوگان مردان ایکس را به چشم ابرشرور ببیند و انها را میکشد و وقتی این را می‌فهمد هویت ولورین را کنار می‌گذارد. انها با ماشین عنکبوتی به راه خود ادامه می‌دهند اما دایناسور ونومی انها را تعقیب میکند ولی اما فراست و بلک بولت انها را نجات میدهند. مخفیگاه انها جایی است که جهش یافته های بازمانده در این هستند. سپس انها به بابل جدید میروند و محموله فاش میشود سرم ابرسرباز برای تشکیل اونجرز. اما به او کلک میزنند و علمای را می‌کشند و لوگان را زخمی میکنند و انها را به رد اسکال تحویل می‌دهند. اما لوگان بهوش می اید. و ماموران و رد اسکال را به قتل میرساند. سپس با جعبه ای از پول با زره مردآهنی به خانه اش برمیگردد اما متوجه میشود هالک زن و بچه هایش را کشته. او چنگال های خود را بیرون می اورد و بچه های هالک را میکشد و به قلمرو او حمله میکند. هالک لوگان را میخورد ولی لوگان ترمیم میابد و شکم او را پاره میکند. او پسر کوچولو هالک را می‌گیرد و اورا باخود میبرد. تا با کمک همدیگر ابرشروران را از بین ببرند. امیدوارم توضیحات من برای شما مفید واقع شود ولی پیشنهاد می کنم که خود کمیک رابخوانید. سپاس.
#164 ilia_comic_khoon 1397-03-16 18:55
به نقل از spiderspider:
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

از نظر من فصل اول بهتره. اگه میخوای این سری کمیکو بصورت فیزیکی بخونی فصل اول بخون. داستان در دوره ای جریان داره که شرور ها باهم متحد شده و ابرقهرمان ها رو میکشم یا شکست می‌دهند و امریکا را بین خود تقسیم می‌کنند. ولورین بعد از قضیه ای دیگر هرگز چنگال های خود را بیرون نمی اورد و از اسم ولورین هرگز استفاده نمیکند. او پیر شده و در مزرعه ای خانواده تشکیل داده و صاحب یک پسر و یک دختر است. مالیاتی که لوگان باید به هالک بده را چند وقته نداده و هیچ پولی ندارد. اون برای بدست آوردن پول همراه با هاکای که نابینا شده محموله محرمانه ای به بابل جدید باید برود. انها با ماشین عنکبوتی از ایالت ها می‌گزرند. انها به ایالت کینگ پین میروند . وقتی به انجا میروند خبردار میشوند که اشلی دختر هاکای در زندان است و قرارهای اعدام شود. سپس انها به محل کینگ پین میروند و اشلی را آزاد میکنند سپس اشلی کینگ پین را میکشد و قصد داشت هاکای را هم بکشد اما لوگان با ماشین عنکبوتی به کمک او آمد و فرار کردند. سپس لوگان داستان اینکه چرا چنگال های خود را بیرون نمی اورد تعریف میکند. میستریو با توهم باعث میشود لوگان مردان ایکس را به چشم ابرشرور ببیند و انها را میکشد و وقتی این را می‌فهمد هویت ولورین را کنار می‌گذارد. انها با ماشین عنکبوتی به راه خود ادامه می‌دهند اما دایناسور ونومی انها را تعقیب میکند ولی اما فراست و بلک بولت انها را نجات میدهند. مخفیگاه انها جایی است که جهش یافته های بازمانده در این هستند. سپس انها به بابل جدید میروند و محموله فاش میشود سرم ابرسرباز برای تشکیل اونجرز. اما به او کلک میزنند و علمای را می‌کشند و لوگان را زخمی میکنند و انها را به رد اسکال تحویل می‌دهند. اما لوگان بهوش می اید. و ماموران و رد اسکال را به قتل میرساند. سپس با جعبه ای از پول با زره مردآهنی به خانه اش برمیگردد اما متوجه میشود هالک زن و بچه هایش را کشته. او چنگال های خود را بیرون می اورد و بچه های هالک را میکشد و به قلمرو او حمله میکند. هالک لوگان را میخورد ولی لوگان ترمیم میابد و شکم او را پاره میکند. او پسر کوچولو هالک را می‌گیرد و اورا باخود میبرد. تا با کمک همدیگر ابرشروران را از بین ببرند. امیدوارم توضیحات من برای شما مفید واقع شود ولی پیشنهاد می کنم که خود کمیک رابخوانید. سپاس.

توضیحاتون واقعا بی نظیر و عالی بود.
همونطور که خودتون گفتید حتما خود کمیک رو میخونم.
قطعا کمیک عالیه...
اگه میشه همینطوری هم در مورد فصل 2 بگویید؟
#165 ilia_comic_khoon 1397-03-16 21:55
به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از spiderspider:
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

از نظر من فصل اول بهتره. اگه میخوای این سری کمیکو بصورت فیزیکی بخونی فصل اول بخون. داستان در دوره ای جریان داره که شرور ها باهم متحد شده و ابرقهرمان ها رو میکشم یا شکست می‌دهند و امریکا را بین خود تقسیم می‌کنند. ولورین بعد از قضیه ای دیگر هرگز چنگال های خود را بیرون نمی اورد و از اسم ولورین هرگز استفاده نمیکند. او پیر شده و در مزرعه ای خانواده تشکیل داده و صاحب یک پسر و یک دختر است. مالیاتی که لوگان باید به هالک بده را چند وقته نداده و هیچ پولی ندارد. اون برای بدست آوردن پول همراه با هاکای که نابینا شده محموله محرمانه ای به بابل جدید باید برود. انها با ماشین عنکبوتی از ایالت ها می‌گزرند. انها به ایالت کینگ پین میروند . وقتی به انجا میروند خبردار میشوند که اشلی دختر هاکای در زندان است و قرارهای اعدام شود. سپس انها به محل کینگ پین میروند و اشلی را آزاد میکنند سپس اشلی کینگ پین را میکشد و قصد داشت هاکای را هم بکشد اما لوگان با ماشین عنکبوتی به کمک او آمد و فرار کردند. سپس لوگان داستان اینکه چرا چنگال های خود را بیرون نمی اورد تعریف میکند. میستریو با توهم باعث میشود لوگان مردان ایکس را به چشم ابرشرور ببیند و انها را میکشد و وقتی این را می‌فهمد هویت ولورین را کنار می‌گذارد. انها با ماشین عنکبوتی به راه خود ادامه می‌دهند اما دایناسور ونومی انها را تعقیب میکند ولی اما فراست و بلک بولت انها را نجات میدهند. مخفیگاه انها جایی است که جهش یافته های بازمانده در این هستند. سپس انها به بابل جدید میروند و محموله فاش میشود سرم ابرسرباز برای تشکیل اونجرز. اما به او کلک میزنند و علمای را می‌کشند و لوگان را زخمی میکنند و انها را به رد اسکال تحویل می‌دهند. اما لوگان بهوش می اید. و ماموران و رد اسکال را به قتل میرساند. سپس با جعبه ای از پول با زره مردآهنی به خانه اش برمیگردد اما متوجه میشود هالک زن و بچه هایش را کشته. او چنگال های خود را بیرون می اورد و بچه های هالک را میکشد و به قلمرو او حمله میکند. هالک لوگان را میخورد ولی لوگان ترمیم میابد و شکم او را پاره میکند. او پسر کوچولو هالک را می‌گیرد و اورا باخود میبرد. تا با کمک همدیگر ابرشروران را از بین ببرند. امیدوارم توضیحات من برای شما مفید واقع شود ولی پیشنهاد می کنم که خود کمیک رابخوانید. سپاس.

توضیحاتون واقعا بی نظیر و عالی بود.
همونطور که خودتون گفتید حتما خود کمیک رو میخونم.
قطعا کمیک عالیه...
اگه میشه همینطوری هم در مورد فصل 2 بگویید؟

آقا منتظر جوابم..........
#166 spiderspider 1397-03-16 22:26
به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از spiderspider:
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

از نظر من فصل اول بهتره. اگه میخوای این سری کمیکو بصورت فیزیکی بخونی فصل اول بخون. داستان در دوره ای جریان داره که شرور ها باهم متحد شده و ابرقهرمان ها رو میکشم یا شکست می‌دهند و امریکا را بین خود تقسیم می‌کنند. ولورین بعد از قضیه ای دیگر هرگز چنگال های خود را بیرون نمی اورد و از اسم ولورین هرگز استفاده نمیکند. او پیر شده و در مزرعه ای خانواده تشکیل داده و صاحب یک پسر و یک دختر است. مالیاتی که لوگان باید به هالک بده را چند وقته نداده و هیچ پولی ندارد. اون برای بدست آوردن پول همراه با هاکای که نابینا شده محموله محرمانه ای به بابل جدید باید برود. انها با ماشین عنکبوتی از ایالت ها می‌گزرند. انها به ایالت کینگ پین میروند . وقتی به انجا میروند خبردار میشوند که اشلی دختر هاکای در زندان است و قرارهای اعدام شود. سپس انها به محل کینگ پین میروند و اشلی را آزاد میکنند سپس اشلی کینگ پین را میکشد و قصد داشت هاکای را هم بکشد اما لوگان با ماشین عنکبوتی به کمک او آمد و فرار کردند. سپس لوگان داستان اینکه چرا چنگال های خود را بیرون نمی اورد تعریف میکند. میستریو با توهم باعث میشود لوگان مردان ایکس را به چشم ابرشرور ببیند و انها را میکشد و وقتی این را می‌فهمد هویت ولورین را کنار می‌گذارد. انها با ماشین عنکبوتی به راه خود ادامه می‌دهند اما دایناسور ونومی انها را تعقیب میکند ولی اما فراست و بلک بولت انها را نجات میدهند. مخفیگاه انها جایی است که جهش یافته های بازمانده در این هستند. سپس انها به بابل جدید میروند و محموله فاش میشود سرم ابرسرباز برای تشکیل اونجرز. اما به او کلک میزنند و علمای را می‌کشند و لوگان را زخمی میکنند و انها را به رد اسکال تحویل می‌دهند. اما لوگان بهوش می اید. و ماموران و رد اسکال را به قتل میرساند. سپس با جعبه ای از پول با زره مردآهنی به خانه اش برمیگردد اما متوجه میشود هالک زن و بچه هایش را کشته. او چنگال های خود را بیرون می اورد و بچه های هالک را میکشد و به قلمرو او حمله میکند. هالک لوگان را میخورد ولی لوگان ترمیم میابد و شکم او را پاره میکند. او پسر کوچولو هالک را می‌گیرد و اورا باخود میبرد. تا با کمک همدیگر ابرشروران را از بین ببرند. امیدوارم توضیحات من برای شما مفید واقع شود ولی پیشنهاد می کنم که خود کمیک رابخوانید. سپاس.

توضیحاتون واقعا بی نظیر و عالی بود.
همونطور که خودتون گفتید حتما خود کمیک رو میخونم.
قطعا کمیک عالیه...
اگه میشه همینطوری هم در مورد فصل 2 بگویید؟

بهتره خودتون بخونید ولی بازهم خلاصه رو بهتون میگم. داستان پس از سری اول شروع میشود و ما می‌بینیم که لوگان گلادیاتور که کلاه ایرون منو پوشیده و افرادش که لباس دردویل رو پوشیده و کارش در قاچاق انسان است رو میکشم و ادم هایی که گرفته رو ازاد میکنه. یکی از جالبترین صحنه ها صحنه است که لوگان با پسر گلادیاتور روبرو میشه ولی نمیکشتش و به اون میگه به نقل از ilia_comic_khoon:
به نقل از spiderspider:
به نقل از ilia_comic_khoon:
آقا سلام
شکی در این نیست که این کمیک عالیه......
من فصل 1 رو نخوندم 2 رو هم همینطور
کدوم بهترن؟؟
من میخوام فیزیکیشونو بخرم کدومو بخرم.
خودم میخواستم سری 2 رو بخرم اما زدین تا 1 رو نخونی 2 رو نخون.

اگه امکان داره یکی خلاصه فصل 1 رو بگه با تمام جزیات

از نظر من فصل اول بهتره. اگه میخوای این سری کمیکو بصورت فیزیکی بخونی فصل اول بخون. داستان در دوره ای جریان داره که شرور ها باهم متحد شده و ابرقهرمان ها رو میکشم یا شکست می‌دهند و امریکا را بین خود تقسیم می‌کنند. ولورین بعد از قضیه ای دیگر هرگز چنگال های خود را بیرون نمی اورد و از اسم ولورین هرگز استفاده نمیکند. او پیر شده و در مزرعه ای خانواده تشکیل داده و صاحب یک پسر و یک دختر است. مالیاتی که لوگان باید به هالک بده را چند وقته نداده و هیچ پولی ندارد. اون برای بدست آوردن پول همراه با هاکای که نابینا شده محموله محرمانه ای به بابل جدید باید برود. انها با ماشین عنکبوتی از ایالت ها می‌گزرند. انها به ایالت کینگ پین میروند . وقتی به انجا میروند خبردار میشوند که اشلی دختر هاکای در زندان است و قرارهای اعدام شود. سپس انها به محل کینگ پین میروند و اشلی را آزاد میکنند سپس اشلی کینگ پین را میکشد و قصد داشت هاکای را هم بکشد اما لوگان با ماشین عنکبوتی به کمک او آمد و فرار کردند. سپس لوگان داستان اینکه چرا چنگال های خود را بیرون نمی اورد تعریف میکند. میستریو با توهم باعث میشود لوگان مردان ایکس را به چشم ابرشرور ببیند و انها را میکشد و وقتی این را می‌فهمد هویت ولورین را کنار می‌گذارد. انها با ماشین عنکبوتی به راه خود ادامه می‌دهند اما دایناسور ونومی انها را تعقیب میکند ولی اما فراست و بلک بولت انها را نجات میدهند. مخفیگاه انها جایی است که جهش یافته های بازمانده در این هستند. سپس انها به بابل جدید میروند و محموله فاش میشود سرم ابرسرباز برای تشکیل اونجرز. اما به او کلک میزنند و علمای را می‌کشند و لوگان را زخمی میکنند و انها را به رد اسکال تحویل می‌دهند. اما لوگان بهوش می اید. و ماموران و رد اسکال را به قتل میرساند. سپس با جعبه ای از پول با زره مردآهنی به خانه اش برمیگردد اما متوجه میشود هالک زن و بچه هایش را کشته. او چنگال های خود را بیرون می اورد و بچه های هالک را میکشد و به قلمرو او حمله میکند. هالک لوگان را میخورد ولی لوگان ترمیم میابد و شکم او را پاره میکند. او پسر کوچولو هالک را می‌گیرد و اورا باخود میبرد. تا با کمک همدیگر ابرشروران را از بین ببرند. امیدوارم توضیحات من برای شما مفید واقع شود ولی پیشنهاد می کنم که خود کمیک رابخوانید. سپاس.

توضیحاتون واقعا بی نظیر و عالی بود.
همونطور که خودتون گفتید حتما خود کمیک رو میخونم.
قطعا کمیک عالیه...
اگه میشه همینطوری هم در مورد فصل 2 بگویید؟

لوگان در ابتدای داستان به کشتن گلادیاتور و افرادش که انسان قاچاق میکنند می‌پردازد و انسان ها را ازاد میکنه. با پسر گلادیاتور هم روبرو میشود که میخواهد انتقام باباش رو بگیره اما لوگان بهش رحم می‌کنه و میگه وقتی بزرگ بشی از من تشکر میکنی اگه وقتی بزرگ شدی باز میخوای منو بکشی بیا سراقم. وقتی او در صحرا است سر التزامی از ایمان به زمین میاد سر الترانو برمی‌دارد و برمیگرده خونه پیش دنیل کیج دختر لوک کیج که مراقب پسر خردسال هالک است و به او میگوید که مجبوره برود. او به قدمگاه ثور محل زندگی التران ۸ رباتی که پیش اشلی بارتون و تونیا مادر اشلی و دختر پیتر پارکر میرود. اما اما فراست را می‌بیند و او به لوگان میگوید که پانیشرها به قدمگاه حمله و همه را کشته اند. وقتی لوگان سر التران را به او نشان میدهد او میگوید از قلمرو های دیگر به این قلمرو امده است و کار دووم است . اما در حمله پانیشرها زخمی شد و تیر خورده بود و در کنار لوگان جان داد. لوگان برای حل معمای التران از دیوار قلمرو بالا می‌رود. وقتی بالا می‌رود یکی از اعضای سپاه ثور او را پیدا میکند و اورا با رعد به قلمرو دیگر اتفاقی پرتاب میکند او با سوارکاران اپوکالیپس رو به رو میشود که سیبرتوث جز انها بود ولی مردان ایکس به کمک او می آیند و اورا نجات میدهند او از دیدن مردان ایکس جا میخورد و اما فراست با خواندن و رفتن به ذهن او متوجه اوضاع او میشود.سوارکاران اپوکالیپس مخفیگاه مردان ایکس را میابد و مگنتو اورا به بیرون پرتاب میکند و او با اپوکالیپس روبرو میشود. زمانی لوگان بخواد با اپوکالیپس بجنگه ثور دخالت می‌کنه و میخواهد اورا ببرد اما او فرار میکند و اپوکالیپس و مردان ایکس جلوی او را میگیرد. ثور خلاص و به دنبال لوگان میرود و لوگان از پشت اورا زخمی میکند ولی ثور اورا به قلمرویی پرتاب میکند قلمرویی که ویروس خطرناکی دارد و مردم باید از زره اهمیت استفاده کنند. او توسط تونی اشتارک نجات میابد ولی جیمز رودز که ثور این قلمرو است به دلیل حمله به یک ثور او را به قلمرو زامبی ها تبعید میکند. او در دنیای زامبی ها با شی هالک مواجه میشود و شی هالک او را به قلمروی دنیای منهتن پرتاب میکند. او در دنیای منهتن با مردان ایکس ام دنیا اشنا میشود و همینطور با پسر خود اشنا میشود سپس او با تمام دنیای نبرد به دووم حمله میکنند و سپس دنیای نبرد نابود و لوگان به دنیای اصلی مارول وارد میشود.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید