نقد بازی رایانه‌ای "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (2012)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نقد بازي مرد عنكبوتي شگفت انگيز - amazing spider-man game 2012

«اسپایدرمن شگفت‌انگیز» یا The Amazing Spider-Man  نام یك بازی رایانه‌ای است كه از روی فيلم سینمایی موفقی به همین نام كه چندی پیش توسط كمپانی سونی  به اكران درآمد، ساخته شده است. ولی آیا این بازی می‌تواند بازیبازانی كه در سالهای اخیر توقعات بسیار بالایی از ژانر ابرقهرمانی پیدا كرده‌اند را راضی كند؟ نقدی كه برایتان تدارك دیده‌ام تلاشی است برای پاسخگویی به پرسش مذكور.

 آپدیت: یكی از دوستان و كاربران خوب ما به نام "محمد سبحانی"، راهنمای یافته لباس های مختلف اسپایدرمن در این بازی را در بخش نظرات قرار داده است.

 

مشخصات بازی:

 سبك: اكشن، محیط باز  (open world)

 كنسول‌ها: (Xbox360/3DS/Wii/PS3/PC)

 ناشر: Activision

سازنده: Beenox

 درجه سنی: +12

 مقدمه: «اسپایدرمن شگفت‌انگیز» یا The Amazing Spider-Man   (كه در این مقاله به اختصار TASM نامیده خواهد شد) یك بازی رایانه‌ای سوم شخص اكشن، ماجراجویی و محیط باز (open world) است كه از روی فیلم سینمایی موفقی به همین نام كه چندی پیش توسط كمپانی سونی  به اكران درآمد، ساخته شده است. TASM طبق معمول توسط Activision منتشر شده و سازنده‌اش نیز شركت كانادایی Beenox می‌باشد كه اخیراً عناوین اسپایدرمن را تحت عنوان Shattered Dimensions و   Edge of Time  را ساخته بود. داستان و دیالوگ‌های بازی هم توسط آقایان «شیموس كوین» (از نویسندگان سریال تلویزیونی معروف Battlestar Galactica ) و «جان زورهلن» به رشته تحریر درآمده. 

در واقع از زمان انتشار Spider-Man 2: The Game برای كنسول‌های PS2 و Xbox در سال 2004، هواداران پرشمار اسپایدرمن در حسرت انجام یك بازی محیط باز مشابه و معركه به سر می‌بردند زیرا Activision هر بار به نوعی آنان را ناامید كرده بود تا اینكه سال گذشته این ناشر اعلام كرد كه می‌خواهد با ساختن TASM خاطرات خوش گذشته را تكرار كند.

نقد بازی مرد عنكبوتی شگفت انگیز - 2012

داستان:  بازی درست از همان جایی آغاز می‌شود كه فیلم به پایان می‌رسد: پس از گرد و خاكی كه «لیزارد» در شهر به پا كرده، فردی به نام «آلیستار اسمایت» كه به دانشمند شماره یك شركت «آزكورپ» تبدیل شده و در رشته نانو تكنولوژی تخصص دارد، دستور تعطیلی دپارتمان تحقیقات روی نحوه تركیب ژن‌های گونه‌های مختلف جانوری را می‌دهد (یعنی همان دپارتمانی كه مسبب به وجود آمدن لیزارد است). اسمایت همچنین درصدد بر می‌آید تا تمام موجوداتی كه توسط این دپارتمان خلق شده‌اند را نابود كند.  «گوئن استیسی» (معشوقه پیتر پاركر/اسپایدرمن) یكی از كارآموزان شركت آزكورپ است و از پیتر پاركر دعوت می‌نماید تا به او در اجرای دستورات اسمایت كمك كند. همان طور كه حدس می‌زنید خیلی زود اوضاع خراب می‌شود و نمونه‌های آزمایشگاهی به نام‌های «كرگدن»، «ایگوآنا»، «عقرب» و «ورمین» از كنترل خارج شده و علاوه بر كاركنان آزكورپ، مردم شهر را نیز به ویروسی مهلك آلوده می‌كنند (لازم به ذكر است تمام این موجودات از دشمنان قدیمی اسپایدرمن محسوب می‌شوند ولی در بازی ظاهری جدید و جالب پیدا كرده‌اند تا با حال و هوای فیلم تطابق داشته باشند).

عقرب – اسكورپیون – دشمن مرد عنكبوتی - scorpion

 اسمایت برای یافتن موجوداتی كه از آزمایشگاه فرار كرده‌اند به روبات‌های پیشرفته‌ای متوسل می‌شود ولی مشكل این جاست كه اسپایدرمن هم توسط این روبات‌ها مورد هدف قرار می‌گیرد! داستان بازی به مرور  جذاب‌تر می‌شود و معلوم است كه روی آن فكر شده است. به همین دلیل بازی موفق می‌شود به طور قانع‌كننده‌ای خود را به فیلم وصل كند و خطوط داستانی آن را به پیش ببرد. در ضمن بخش داستانی مربوط به «فلیشیا هاردی» (یا همان Black Cat معروف كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن) بسیار جذاب از آب درآمده و قطعاً برای هواداران جالب خواهد بود. در واقع، Beenox با منتقل كردن داستان بازی به پس از وقایع فیلم تصمیم جالبی گرفته زیرا دیگر مجبور نیست داستان فیلم را از نو روایت و خودش را به كاراكترهای فیلم محدود كند. البته این شیوه باعث شده تا خطوط اصلی داستانی فیلم لو برود (به طور مثال اگر زبان انگلیسی تان خوب باشد و به یكی از مكالمه های بین پیتر و گوئن توجه كنید، آنوقت با جمله‌ای روبرو می‌شوید كه تمام پایان دراماتیك و تراژیك فیلم را لو می‌دهد!). به همین دلیل و با در نظر گرفتن این نكته كه TASM اندكی قبل از اكران فیلم وارد بازار شد، شاید لازم باشد كمی به صحت عقل سونی و Activision شك كنیم! بنابراین پیشنهاد می‌شود اول فیلم را ببینید و بعد بازی را انجام دهید.

البته باید اذعان داشت كه دیالوگ‌های بازی استادانه نوشته شده، به خصوص دیالوگ‌های بامزه‌ای كه از زبان اسپایدرمن به گوش می‌رسند. به طور مثال در فاضلاب شهر اسپایدرمن هنگام تعقیب ورمین (موجودی كه از تركیب موش با ژن انسان ایجاد شده)، به او می‌گويد: " كجا داری میری؟ نكنه می‌خواهی بری با لاك‌پشت‌هایی كه به فرزندی قبول كرده‌ای پیتزا بخوری؟!!". واقعاً با شنیدن این جمله (كه به كاراكتر «اسپیلنتر» استاد و مرشد «لاك پشت های نینجا» اشاره دارد)، از خنده روده بر شدم. نكته جالب دیگر درباره دیالوگ‌ها این است كه در موقع لزوم و بسته به حال و هوای داستان، جدی یا بامزه می‌شوند.

گیم اسپایدرمن شگفت انگیز

 

گرافیك:  دو بازی كه Beenox پیشتر تحت عنوان اسپایدرمن ساخته بود، گرافیك خوبی داشتند ولی در مقایسه با TASM بیشتر به عناوین نسل قبل شباهت پیدا می‌كنند. به طور مثال، مدل و دیزاین اسپایدرمن در TASM بسیار پرجزئیات است و او تا به حال چنین بی‌نقص در دنیای بازی‌های رایانه‌ای به تصویر كشیده نشده بود. تازه، هر چه بازی جلوتر می‌رود و اسپایدرمن مورد اصابت حملات دشمنان خود قرار می‌گیرد، لباسش داغان‌تر می‌شود (به همین دلیل برای عوض كردن آن باید به آپارتمان پیتر پاركر بروید!) نیویورك هم بسیار خوب و بادقت طراحی شده و تداعی‌گر شهری درندشت، وسیع، رنگارنگ و مملو از جزئیات جورواجور است. در ضمن، مراحل داخل محیط‌های بسته نیز گرافیک خوبی دارند.

گرافيك بازي مرد عنكبوتي

 از سوی دیگر TASM نخستین بازی اسپایدرمن می‌باشد كه از shoulder camera استفاده می‌كند.  به عبارتی دیگر، دوربین بسیار به كاراكتر اصلی نزدیك است تا حس كنید واقعاً خود اسپایدرمن هستید!   انیمیشن كاراكترها خارق‌العاده نیست اما در سطح قابل‌قبولی قرار دارد و نحوه حركت اسپایدرمن یا نحوه‌ای كه او ضربات خود را به اجرا در می‌آورد، بسیار روان و سیال از آب درآمده. در حقیقت اسپایدرمن چه در حین مبارزه و چه در هنگام گردش آزاد و انجام ماموریت‌های مختلف همان گونه كه از او انتظار می‌رود عمل می‌كند و به همین دلیل بازیباز كاملاً قانع می‌شود كه در جلد قهرمان داستان فرو رفته. البته TASM از نظر گرافیكی از ضعف‌هایی هم رنج می‌برد. مثلاً هنگام تارزدن و تاب خوردن در سطح شهر (web-swinging)، با پدیده screen tearing مواجه می‌شوید، به ویژه در جاهای شلوغ و پرجزئیات.

تاب خوردن مرد عنكبوتي

 ضمناً، برخی از بافت‌ها تو ذوق می‌زنند و باگ‌ها‌یی هم در بازی به چشم می‌خورند (مانند زمانی كه دشمنان بی‌هوش روی زمین افتاده‌اند ولی می‌توان به راحتی از میان آنها عبور كرد). دوربین بازی نیز گاهی گیج كننده می‌شود به ویژه وقتی اسپایدرمن روی در و دیوار مشغول خزیدن است (البته فكر كنم بازیبازان دیگر كاملاً به این نقیصه همیشگی در عناوین اسپایدرمن عادت كرده باشند!). 

 

گیم‌پلی:  TASM نخستین تجربه Beenox در ساخت یك بازی محیط باز اسپایدرمن است. با وجود آنكه برخی از ماموریت‌ها مجبورتان می‌كنند تا به محیط‌های بسته بروید و ماموریت‌هایی را انجام دهید، اما همواره این امكان وجود دارد تا با چرخ زدن در سطح شهر با جرم و جنایت بجنگید. درست مثل عناوین پیشین اسپایدرمن، هر چه بیشتر در ماموریت‌های اصلی و فرعی پیشرفت كنید، آیتم‌ها و ماموریت‌های بیشتری در شهر پیدا می‌شود. البته باید قبول كرد مراحلی كه داخل محیط‌های بسته جریان دارند در مقایسه با مراحل بیرونی چندان جذاب نیستند و خوب طراحی نشده‌اند.

ويژگي stealth در مرد عنكبوتي

ماموریت های فرعی نیز معمولاً به سرعت تكراری و خسته كننده میشوند (مثل رساندن بیماران آلوده شده به ویروس به درمانگاه یا برگرداندن زندانیان فراری به دست پلیس) البته ماموریت هایی نیز وجود دارد كه در آنها اسپایدرمن به درخواست یك خانم خبرنگار در طول مراحل یا در سطح شهر از سوژه های خاصی عكسبرداری میكند. این نوع ماموریت ها جالب هستند و حتی به غنی تر شدن داستان بازی كمك میكنند زیرا در آنها ارجاعات هوشمندانه ای به برخی از دشمنان معروف كمیك استریپ های اسپایدرمن میشود. در كل باید گفت كه بازی آنقدر مفرح (fun) است كه بازیباز دوست دارد اكثر ماموریت‌ها را تكمیل كند.

بازي اميزينگ اسپايدرمن

ناگفته پیداست كه اولین و مهم‌ترین شرط موفقیت یك بازی محیط باز اسپایدرمن این است كه مكانیزم تاب خوردن در سطح شهر یا همان web-swinging  مطلوبی داشته باشد بنابراین خیلی‌ها امیدوار بودند كه در این بازی از همان مكانیزم فوق‌العاده به كار رفته در Spider-Man 2: The Game استفاده شود. اما Beenox از مكانیزم دیگری بهره جسته است. به عبارتی دیگر، در هنگام تاب خوردن در سطح شهر لازم نیست كه تارهای اسپایدرمن حتماً به ساختمان ها اصابت كند. شاید چنین مكانیزمی در نگاه نخست ساده و غیر واقعی به نظر آید و برخی از هواداران اسپایدرمن را ناراحت كند ولی باعث شده تا تاب خوردن در سطح شهر به باحا‌ل‌ترین و هیجان‌انگیز‌ترین بخش بازی تبدیل شده و حسی نابی را ایجاد كند، طوری که یقیناً مایل خواهید بود ساعت‌ها در شهر تاب بخورید. از سوی دیگر، نحوه حركت اسپایدرمن و پیچ و تاب خوردن‌های او در آسمان بسیار زیبا است و بیننده را به یاد بندبازان حرفه‌ای می‌اندازد. همچنین، نزدیك بودن دوربین به اسپایدرمن، تاب خوردن در سطح شهر را بسیار سینماتیك كرده و موجب شده تا هنگام عبور از میان آسمان‌خراش‌های شهر حسی آكنده از هیجان، سرعت و سرگیجه را تجربه كنید.

wenswinging مرد عنكبوتي

نوآوری دیگر بازی، web rush نام دارد. این ویژگی اسپایدرمن را قادر می‌سازد تا با كند كردن زمان از میان جهت‌ها و گزینه‌های موجود، یكی را انتخاب كند. به عنوان مثال اگر هنگام تاب خوردن در سطح شهر دكمه web rush را فشار دهید می‌توانید یكی از لوكیشن‌هایی را كه در دسترس اسپایدرمن قرار دارند (مثل میله پرچم، تیر چراغ برق، ستون‌های نصب شده در خیابان و ...) برگزینید و به شیوه‌ای  دیدنی به آن برسید. web rush در مبارزه هم كاربرد دارد و مثلاً بهتان امكان می‌دهد تا از اشیا فیزیكی موجود در محیط بر علیه دشمنان خود استفاده كنید. روی هم رفته web rush ویژگی نبوغ‌آسایی است و به احتمال زیاد در عناوین بعدی اسپایدرمن هم به‌كار گرفته خواهد شد. البته تا یادم نرفته اشاره كنم كه خزیدن روی دیوار (wall-crawling) گاهی اوقات دردسرساز می‌شود زیرا اگر به دیوار برسید آنوقت به طور ناخواسته به آن می‌چسبید و شروع می‌كنید به خزیدن روی آن!

سيستم وب راش web rusg  بازي مرد عنكبوتي

باید اعتراف كنم كه سیستم مبارزه خیلی از Batman: Arkham City تقلید كرده! البته سبك و فنونی كه اسپایدرمن اجرا می‌كند تركیبی است از سبك كشتی كج‌كاران مكزیكی و حركات آكروباتیك‌ و به همین دلیل سیستم مبارزه موفق می‌شود خودش را از بازی بتمن متمایز سازد. مهم‌تر این‌كه، در هنگام مبارزه حس می‌كنید در قالب یك ابرقهرمان قرار گرفته‌اید و می‌توانید دمار از روزگار آدم‌ بدهای شهر دربیاورید! بنابراین و با وجود آنكه ممكن است مبارزات بسیار ساده به نظر برسند اما همیشه مفرح (fun) هستند. البته نحوه ارتقای كامبوها و تجهیزات نسبت به عناوین قبلی اسپایدرمن افت كرده ولی هنوز قابل قبول است. نكته دیگر بهره‌گیری مناسب بازی از توانایی تارافكنی (webbing) اسپایدرمن است. به طور مثال می‌توانید از آن برای كشاندن خود به سمت حریف استفاده كنید و یا حریف را بگیرید و پرتاب كنید كه خیلی در مبارزات موثر است!

سبك مبارزه مرد عنكبوتي

به علاوه و با وجود آنكه غول‌های بازی همگی از دشمنان درجه دو و سه اسپایدرمن محسوب می‌شوند اما مبارزه با غول‌‌ها نسبتاً تماشایی و در برخی موارد حماسی از كار درآمده به خصوص وقتی كه در آسمان با روبات‌های غول‌پیكر درگیر می‌شوید. البته همانطور كه قبلاً نیز به آن اشاره شد، TASM كلاً بازی آسانی است و غول‌هایش را می‌توان با اندكی دقت و ممارست شكست داد.

غول هاي بازي مرد عنكبوتي

مشكل دیگر این است كه پس از پایان بخش داستانی كار خاصی برای انجام دادن وجود ندارد. این مشكل كه در اغلب عناوین قبلی  اسپایدرمن نیز وجود داشت،  باعث میشود تا بازی بی معنا شود.   نكته قابل توجه دیگر، امكان مخفی كاری (stealth) در مراحل داخل محیط‌های بسته است. این قابلیت كه پیشتر نیز توسط Beenox در بخش موسوم به نوآر (Noir) بازی Spider-Man: Shattered Dimensions گنجانده شده بود، باعث می‌شود تا در صورت تمایل به طور مخفیانه روی دیوار سطوح عمودی و افقی بخزید و دشمنان را یك به یك از پای درآورید.  مخفی‌كاری نه تنها به بازیباز امكان می‌دهد تا شاهد اجراهای takedownهای زیبا باشد بلكه تنوع ایجاد می‌كند زیرا شیوه مبارزه متفاوتی را در اختیار او می‌گذارد.

 اما شاید جالب‌ترین ویژگی جدید گیم‌پلی این باشد كه در طول بازی می‌توانید 700 صفحه از كمیك‌استریپ‌های مهم اسپایدرمن را كه در سطح شهر پخش هستند جمع آوری كرده و سر فرصت بخوانید. البته یافتن همه آنها سخت است و به پشتكار فراوانی نیاز دارد ولی لااقل بهانه خوبی است برای سرك كشیدن به نقاط مختلف و این یعنی فرصتی تازه برای تاب خوردن در سطح شهر! در ضمن با یافتن و عكس گرفتن از spider symbolها، می‌توانید لباس(costume)های مختلفی را آزاد (unlock) نمایید. این لباس‌ها اكثراً از داستان‌های كمیك‌استریپی اخیر اسپایدرمن یا فیلم‌های ریمی گرفته شده‌اند ولی قطعاً جالب‌ترین‌شان یك كلاه جشن تولد است كه به مناسبت پنجاهمین سالگرد تولد اسپایدرمن در بازی قرار داده شده!  بخش‌های اضافی یا bonusهای ویژه هم برای صاحبان PS3 و Xbox360 وجود دارد. مثلاً اگر بازی را از Amazon.com پیش خرید كرده باشید می‌توانید در قالب آقای«استن لی» (یكی از دو خالق اسپایدرمن) ظاهر شوید كه جذابیت‌های خاص خودش را دارد!

لباس هاي مرد عنكبوتي

موسیقی و صداپیشه‌گی‌ها: از آنجاییكه TASM براساس فیلم سینمایی موفق "اسپایدرمن شگفت انگیز" ساخته شده، انتظار می‌رفت كه «اندرو گارفیلد» و «اما استون» مسئولیت تامین كاراكترهای خویش را بر عهده بگیرند. با این حال این اتفاق رخ نداده است و در بازی صداپیشه دیگری به نام «سام ریگل» (كه عمدتاً به خاطر حضورش در سریال های كارتونی "ناروتو" و "لاك‌پشت‌های نینجا" شهرت دارد) برای اولین بار در طول حرفه خود به جای اسپایدرمن/پیتر پاركر حرف زده و اتفاقاً عملكرد خیره‌كننده‌ای هم دارد. در واقع، صدای او كاملاً برای كاركتری بذله‌گو و انرژیك مثل اسپایدرمن مناسب به نظر می‌رسد و به دل می‌نشیند. صداپیشه‌ای كار كشته به نام «نولان نورث» نیز به جای كاراكتر آلیستار اسمایت حرف می‌زند. او نیز همانند صداپیشگان دیگر بازی عملكرد قابل قبولی دارد. به علاوه، هواداران اسپایدرمن یقیناً از شنیدن دوباره صدای آقای «بروس كمبل» (كه بار دیگر در نقش كاراكتری حراف ظاهر شده و دیالوگ‌های بامزه‌ای را بر زبان می‌آورد) خیلی ذوق خواهند كرد!  موسیقی و افكت‌های صوتی هم بد نیستند و به خوبی با محیط‌های مختلف بازی در هم می‌آمیزند ولی چندان در ذهن نمی‌مانند. 

 

  نتیجه گیری: TASM را به هیچ وجه نمی‌توان یك عنوان جریان‌ساز یا بی عیب و نقص قلمداد كرد ولی قطعاً یك بازی مفرح و fun است كه سیستم تاب خوردن در سطح شهر (web-swinging) اعتیاد‌آوری دارد و با اتكا با داستان خوب و دیالوگ‌های بامزه‌اش لحظات لذت‌بخش فراوانی برای بازیباز می‌آفریند و او را تا حدود زیادی به یاد تاریخ پرافتخار اسپایدرمن در عالم بازی‌های رایانه‌ای می‌اندازد. پس اگر دلتان لك زده برای یك بازی ابرقهرمانی باحال و دلچسب، آن را از دست ندهید.

 

نكات مثبت: كنترل‌های روان، داستان و دیالوگ‌های جالب، صداپیشگی‌های قابل قبول، سیستم web-swinging معركه، مبارزات هیجان انگیز با روبات های عظیم الجثه در سطح شهر

 نكات منفی: دوربین گیج‌كننده، سیستم مبارزه تقلیدی، مراحل ملال‌آور داخل محیط‌های بسته، مبارزات آسان، ماموریت های فرعی تكراری

 امتیاز: 7 از 10 

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2010

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

لینک دانلود بازی های مرد عنکبوتی

بازی های اندروید مرد عنكبوتی (Spider-Man) + لینك دانلود اختصاصی

نقد بازی "مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2"

نقد بازی Spider-Man: Web of Shadows

نقد و بررسی بازی "مرد عنكبوتی بر لبه زمان"

نقد و بررسی بازی "اسپایدرمن" (2000)

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی

نقد بازی "اسپایدرمن: دنیاهای از هم گسیخته" (Shattered Dimensions)

تاریخچه بازی های رایانه ای /ویدئویی اسپایدرمن

نقد و بررسی فیلم "مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز" (2012)

نقد و بررسی بازی " ابرقهرمانان مارول لگویی"

10 بازی برتر مرد عنكبوتی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 hamid r.p 1391-10-13 20:59
salam
mishe age tunestin safahat comic ro ham bezarid
?
+4 #2 mtm 1391-10-14 20:22
صفحات کمیک؟ نکنه همونایی رو میگی که نو سطح شهر پخشن؟ اونا رو که باید وقتی داری تو سطح شهر تاب میخوری پیدا کنی. کار راحتی هم هست
+10 #3 Ali 1391-11-29 16:05
بازی فوق لعاده ای هست من خیلی دوستش دارم
#4 Saleh 1392-01-12 13:03
باحاله ولی اگه تمومش کنی(مثل من)دیگه مثل بازی Spider-Man:Shat tered نمی دونم چرا دیگه حال نداری از اوّل بریش :cry: .Spider-Man-Sha ttered خیلی باحال بود.تا زمانی که The Amazing Spider-Man رو صد درصد تموم نکردی اونم باحاله. توجه توجه تأکید می کنم:صد درصد.) :roll:
+2 #5 hm2014 1392-01-31 23:57
ببخشید خبری ازبازی 2013مرد عنکبوتی نیومده؟تا حالا که مارول فقط dead poolرو زده.
+3 #6 mtm 1392-02-01 07:35
فعلا كه هيچ خبري نيست
البته شايعاتي هست كه ميگه شايد مارول از اين به بعد از شركت gameloft بخاد كه بجاي activision بازي هاي اسپايدرمن رو بسازه . اگه صحت داشته باشه خيلي نااميدكننده است چون activision در اين دو سه بازي قبل با مشاركت beenox داشت در مسير درستي حركت ميكرد و بعد از سالها داشت دوباره به دوران اوج بازي هاي اسپايدرمن برميگشت
در هرحال مطمئن باشيد اگه خبري از هر بازي اسپايدرمن بشه بلافاصله تو سايت كار ميكنيم
#7 امیرحسین عنکبوتی 1392-02-06 11:00
به نظر من بازی فوق العاده ای بود.
#8 yasin 1392-02-10 14:41
من این بازیو توی xbox دارم ولی از یه چیزیش خیلی
بدم میاداونم اینکه مراحل بسته یابیرون شهرش خیلی طولانی وخسته کنندست.
#9 سیدمحمدحسین کلاتی 1392-02-13 11:01
spider-symbolها رو چه جوری باید بگیرم؟
+3 #10 mtm 1392-02-14 11:01
spider symbol ها در واقع تصاويري از آرم اسپايدرمن هستند كه توسط هواداران او روي در ديوار شهر كشيده شده اند
شما بايد در نقاط مختلف آنها را پيدا كنيد و سپس از آنها عكس برداري كنيد تا لباس هاي جديدي از اسپايدرمن unlock شوند
يادمه لباس اسكارلت اسپايدر تو پارك شهر بود.
ولي از سايت هاي خارجي ميتوني مكان دقيق اونا رو پيدا كني

guides.gamepressure.com/.../.. .
#11 سیدمحمدحسین کلاتی 1392-02-16 13:00
آقای mtm من به سایتی که گفتید رفتم.حتی در بازی هم به مکان های مورد نطر هم رفتم اما spider symbolها اونجا نبودند(لازم به ذکر است که بگم من نسخهی کامپیوتری بازی رادارم)
+3 #12 mtm 1392-02-17 18:22
راستش من این بازی رو در کنسول ps3 بازی کردم. اتفاقا spider symbol لباس اسکارلت اسپایدر رو هم دقیقا همون جایی که تو اون سایت معرفی شده بود پیدا کردم. ولی شاید برای pc قرق کنه. اگه اطلاعاتی درباره نسخه pc پیدا کردم بهت میگم ;-)

حالا در کل بازیش چطور بود؟
+1 #13 سیدمحمدحسین کلاتی 1392-02-18 14:23
آقای mtmخیلی ممنون که پیگیری می کنید.درضمن بازی عالی بود(البته برای نسخه ی کامپیوتری یک ابر رایانه نیازیه ولی خدا رو شکر روی کامپیوتر من جواب داد)
#14 Saleh 1392-02-23 15:34
آقای Lord Hoseein باید تاریخ کامپیوتر رو به April تا December سال 2012 تقییر بدی. 8) البته من که اسپایدر سیمبول ها رو نتونستم پیدا کنم چون تاریخ کامپیوترم همش به حال اول بر می گشت. :-*
+1 #15 yasin 1392-03-01 11:34
ببخشیدجنابmtm می دونید لباس مشکی اسپایدرمن روکجا میشه پیداکرد من فقط تونستم لباس اسکارلت سیاه وقرمزشو توی پارک وتوی زیر پل پیداکنم خیلي مشتاقم :cry: :oops: :cry: :cry: :oops: :oops: :sigh:
#16 peterparker 1392-03-01 21:25
بازی کلا بازی قشنگی بود اما من اونجا که توی مخفیگاه اسکودپ که کنار دریاست میمیرم بخاطر همین هم رفتم تو شهر دنبال کتاب راستی اقای mtmکلید دوربین کدام است در نسخه ب کامپیوتری من دو جا پیدا کردم علامت اسپایدر منو اما نمیدونم چجوری عکس بگیرم بچه ها هرکی میدونه لطفا دکمی عکس برداری رو بفرسته ممنون
+1 #17 محمد امین 1392-03-03 16:21
این بازی خیلی قشنگ تازه گرافیکشم بالاست .
#18 امیرحسین عنکبوتی 1392-03-13 12:14
اقای ترابی ان سایتی که معرفی کردید رفتم تو پارک شهر یک ارم بود ولی جاهای دیگر که یروم ارم های دیگر نیستند!
میخواستم از شما بپرسم برای بدست اوردن هر ارم و لباس باید تا مرحله ای بروم با از همان مرحله ی 2 3 به بعد همه ی ان هارا میشود پیدا کرد؟

راستی من حدود 3 بار بازی را تمام کردم :lol:
+1 #19 mtm 1392-03-13 20:39
والا من خودم فقط لباس اسکارلت اسپایدر رو آزاد کرده ام. رفتم داخل اون پارک و از اون آرم روی دیوار عکس گرفتم. بعد وقتی رفتم به آپارتمان پیتر دیدم که تو کمدش لباس اسکارلت اسپایدره!
ولی شما که میگی بازی رو تمام کردی پس الان راحت میتونی بری به اون نقاط مختلف که تو اون سایت بهشون اشاره شده و از او آرم ها عکسبرداری کنی. فکر نکنم مشکلی باشه
#20 yasin 1392-03-14 22:52
آقای پیترپارکر میشه بگید بقیه آرم ها کجا هستند؟ من هرجاروگشتم پیدانکردم راستی آقای مهربانی من 700 تاکمیک توشهرروجمع کردم ولی بازی دیگه مرحله ای نداره یعنی تموم شده؟ :o
+2 #21 mtm 1392-03-15 00:50
اگه تا آخر بازی رفتی و لیزارد رو هم شکست دادی پس دیگه تموم شده. متاسفانه بدی این بازی اینه که به اینجا که میرسی دیگه کاری برای انجام دادن نیست به جز اینکه تو شهر پرسه بزنی و مثلا صفحات کمیک بوکی جمع کنی یا بیمار ها رو به درمانگاه برسونی و ...
البته جای شکرش باقیست که میشه مراحل قبلی رو هرچند بار که میخواهی دوباره مرور کنی و حتی با غول ها دوباره بجنگی!
#22 yasin 1392-03-16 12:31
من بیمارهاروبه بیمارستان رسوندم وکمیک هارو هم جمع کردم ولی مرحله آخرمبارزه باراینو بود الانم هیچ کاری ندارم وبازی هیچ مرحله ای نداره هیچ کدوم ازآرم هاهم اونجایی که توی سایت گفته بودنیست.
#23 mtm 1392-03-16 12:42
لیزارد رو تو فضلاب شکست دادی؟ اون سرم رو بهش تزریق کردی تا به حالت دکتر کانرز برگرده؟ چون آخر داستان اونجاست ولی شکست راینو از ماموریت های فرعی محسوب میشه)
من خودم این بازی رو تو ps3 انجام دادم. فقط هم لباس اسکارلت اسپایدر برام جالب بود که آرمش رو همون جایی که بود پیدا کردم. فکر کنم شما و دیگر دوستان بازی رو تو pc انجام میدید. ذرسته؟ شاید تو pc جای ارم ها فرق میکنه
#24 yasin 1392-03-16 13:26
من توی ایکس باکس دارم ولی مرحله ی لیزاردنداشت البته یه مرحله بودتوی فاضلاب بالیزارد که بهش یه سرم فک کنم سبزبودتزریق کرد "من خیلی وقت پیش مرحلشورفتم"تازه مرحله ی راینو توی فاضلاب بودکه بایددیوارالکتری کی درست می کردی تاوقتی میادبرق بگیره بعدمردعنکبوتی میزدش ویه مردروبالباس نارنجی نجات داد.فک کنم منظورشمامرحله ای بودکه به ماشین پلیس میخوردالانم دیگه هیچ مرحله ای نداره.
#25 lمحمد 1392-03-27 16:26
بازیشو میخرم هر چند که بازی نسخه های قبلیشو دارم.
#26 ارشیا غفاری 1392-04-13 14:25
دوربین گیج کننده بده اما مراحلش تو ساختمان بد نیست.من این بازی را روی X box تموم کردم
#27 mohammad 1392-06-03 14:10
برای ایکس باکس هم آن spider symbolها نبودند تو ایکس باکس هم باید تاریخ رو به ماهDecemberببری ؟
#28 mohsen 1392-06-09 20:11
اقای ترابی چندتا سوال درباره ی بازی the amazing spiderman ازتون دارم:
1-من بازیو هنوز بازی نکردم فقط یه تریلر از گیم پلی دیدم گرافیک عالی بود حتی می تونم بگم از arkham city هم بهتر بود.ایا واقعا گرافیکش خوبه یا سازنده ها می خواستن با تریلر سر مارو شیره بمالن؟
2-بخش مخفی کاری چه جوریه یعنی چند درصد بازی مخفی کاریه-ایا takedownها متنوع هستن یا تکراری؟
راستی اقای ترابی من دارم این بازیو دانلود می کنم .هرموقع دانلود تموم شد میشه تو نصب بازی کمکم کنید اخه اولین بازیه که دارم دانلود می کنم تا حالا هرچی بازی داشتم خریدم راستی تا یادم نرفته میشه با black cat بازی کرد؟ و اخرین سوال dlc این بازی چیه؟
#29 abolfazl 1392-06-09 21:47
آقای ترابی-گرافیک این بازی روی ویندوز7نم خوبه.؟(یعنی گرافیکش مث تریلرشه؟)
+2 #30 mtm 1392-06-09 23:52
دوست عزیز به نظرم این نقد نوشته شده که پاسخگوی همین سئوالات باشه ولی در هر حال من سعی میکنم پاسخ بدم!
- به نظرم در کل بازی خیلی خوبیه. گرافیک بالایی داره ، حرکات اسپایدی در سطح شهر و تاب خوردن هاش فوق العاده است ، مبارزه با روبات های عظیم الجثه عالیه و سیستم مبارزه اش هم خیلی خوبه ولی در کل مراحل داخل محیط های بسته خوب نیستند. به نظرم در کل ارزش بازی کردن رو داره ولی شاهکار و بی عیب و نقص نیست!
- بخش مخفی کاری بدک نیست. take down ها بعد از مدتی تکراری میشن ولی همیشه fun هستند
- با بلک کت هم نمیشه بازی کرد! (ولی یه مرجله باحال هست مه باید باهاش روبرو شد)
من هیج تجربه ای تو بازی های pc ندارم دوست عزیز. خودم بازی رو تو کنسول ps3 دارم (بازی اش هم به صورت اریجینال خریده ام) بنابراین بدبختانه تو نصبش نمیتونم کمک کنم
#31 mtm 1392-06-12 12:07
والا من اين بازي رو روي pc انجام ندادم . نميتونم اظهار نظر كنم . ولي كلا بازي گرافيكش خيلي خوبه
+2 #32 عرفان 1392-06-20 23:43
سلام آقاي ترابي من فقط لباس كلاسيك اسپيدرمن رو پيدا كردم براي PC بثيه كجان :o
+7 #33 mohammad 1392-06-23 13:28
مکان هایspider symbol ها در بازی the amazing spider-man

مکان لباس ها در نقشه:


لباس اسکارلت اسپایدر:guides.gamepressure.com/.../.. .
لباس اسکارلت اسپایدر را می توانید در کنارپل و روی دیواری که در تصویر دو دیدید پیدا کنید و از آن عکس بگیرید.

لباسblack suit) raimi classic)البته ممکنه آرم اسپایدرمن را نبینید یا خیلی تاریک مشاهده کنید اما اگر درست از سقف آن جا عکس بگیرید لباس برایتان باز می شود.

لباسfuture foundation

در شمال نقشه یک پمب بنزین است بر روی دیوار ساختمان کوچک کنار پمپ بنزین می توانید آن را پیدا کنید

لباسnegative zone
بر روی سقف ساختمانی که که در تصویر دو معلوم است یک دیوار کوچک است که در آن جا می توانید آن راپیدا کنید واز آن عکس بگیرید.
لباسbig time

لباس cross species
این لباس بعد از یکبار تمام کردن بازی قفلش باز می شود

لازم به ذکر است که برای باز شدن این لباس ها و بودن علامت های اسپایدرمن باید تاریخ کنسول خود را بر روی ماه دیسمبر قرار دهید و از علامت ها عکس بگیرید

محمد سبحانی
#34 صادق مرادی 1392-06-23 16:39
من بازی رو دازم ولی وقتی بازی میکنک یه سری تنظیمات میخواد و وقتی تنظیمات رو تنظیم میکنم و دکمه ی lunch game رو میزنم هیچی نمیاد کسی هست کمکم کنه :sad:
+1 #35 Alireza 1392-06-23 18:45
نسخه شما مثل مال من Skidrow است.باید خود بازیو ار پوشه نصبی باز کنید.یک پنجره باز میشه که یک مکعب تو اون میچرخه!اونو ببندین بازی اجرا میشه!(در صورتی که کرک رو ریخته باشین و اگه میخواین بریزین باید قبل کپی کردنش آنتی ویروستونو غیر فعال کنید و اون کرکو جای دیگه هم کپی کنین که اگه آنتی ویروسو فعال کنین و اونو حذف کنه برای ریختنش دنبال سی دی نگردین!)
+1 #36 salar 1392-06-23 19:50
دمتون گرم آقای صبحانی! :lol: من همشو باز کردم.فقط اون ریمی یکم سخت بود. :sigh:
#37 ش.خ 1392-06-23 22:10
دستتان درد نكند، شما مي‌دانيد بايد نسخه‌ي كامپيوتري اين بازي را از كجا تهيه كنم؟ هيچ‌جا پيدايش نمي‌كنم.
+1 #38 سیاوش پورفلاح 1392-06-24 09:28
سایت دانلودها برای چیزمیزای ابرقهرمانی(بازی ،انیمیشن،البته به جز فیلم) خیلی خوبه.خیلی از انیمیشن های ابرقهرمانی اخیر و داره و خیلی از بازی های مهم ابرقهرمانی.
اینم لینک دانلود The Amazing Spider-Man برای PC
downloadha.com/.../...
البته به درجه سنیش نگاه نکنا 12 سال به بالائه نه 16 سال
#39 ش.خ 1392-06-24 17:40
ممنون.
#40 mohammad hossein 1392-06-25 09:35
ولی بلک کت تو بازی نبود
#41 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-06-25 09:45
چرا بود ولی خیلی فرق داشت اگه شما اون مرحله ی بانکو رفته باشی میبینی که اخرش یه زنست که برق داره و باید بهش تار بزنید بعد بزنیدش و بعدم مخفیانه بزنیدش
اون همون بلک کته
اگه شما تو معرفی شخصیت ها هم بری میبینیش
+1 #42 Alireza 1392-06-25 09:50
به نقل از spaider.a:
چرا بود ولی خیلی فرق داشت اگه شما اون مرحله ی بانکو رفته باشی میبینی که اخرش یه زنست که برق داره و باید بهش تار بزنید بعد بزنیدش و بعدم مخفیانه بزنیدش
اون همون بلک کته
اگه شما تو معرفی شخصیت ها هم بری میبینیش

خیلی مرحلش سخت بود!
+2 #43 mohammad 1392-06-25 10:00
من هم اون مرحله ی بانک رو رفتم اما اونقدر ها هم سخت نبود ولی واقعا اگه می شد با بلک کت مثل اسپایدرمن در شهر بگردی خیلی باحال می شد ولی مبارزه با بلک کت هم خیلی باحال بود
+1 #44 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-06-25 10:21
کجاش سخت بود!!!
فقط باید میپردی اینور اونور بهش تار میزدی بعدم مخفیانه میرفتی نیزدیش دیگه
وای هیچ چی منو اندازه ی اون مرحله ای که یه چیز مار مانند گنده تو شهر بود و باید با تار میزدیش منو اذیت نکرد نمیدونستم باید بهش تار بزنم واقعا منو دیوونه کرد
اونجارم خیلی دوست داشتم اونجایی که اسپادرمن میره دنبال گوئن بعد پیداش میکنه و میبینه گوئن زخمی رو زمین افتاده بعد گوئن بهوش میاد
#45 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-06-25 10:21
و محض اطلاع من حدود3 4 بار بازی رو تموم کردم :lol:
+1 #46 Alireza 1392-06-25 11:02
مرحله هاش کلا باحال بودن!اون چیز گنده تو شهر هم خیلی باحال بود هم خیلی آسون!
+1 #47 Ali spidey 1392-06-26 15:04
بچه ها من دارم بازی میکنم مرحله 6 هست یه جا هستی همه درا بستش تو یه لابی خراب اونجا باید چیکار کنی بعد از اینکه که داروی آبیه رو به گوئن میدی بعد چون اشکال داره پیتر عذر خواهی میکنه چیکار کنم؟!
#48 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-06-26 15:17
بیشتر توضیح بده...........
+1 #49 Ali spidey 1392-06-26 15:33
به نقل از spaider.a:
بیشتر توضیح بده...........

ببین بعد از اینکه ورمین رو میکشی با یه رباط میجنگی ردش که کردی یجا با گوئن با وبکم باهاش صحبت میکنه یکی از دکتر داره دیوونه میشه بعد میری تو ساختما ن آسکرپ بعد یه جا هست یه کامپیوتر گرد دراز
اینم عکس:
google.com/.../...
+1 #50 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-06-26 15:45
دقیقا یادم نیست شرمنده
#51 Ali spidey 1392-06-28 01:58
امیر حسین ایراد نداره رد کرددم فقط یه جا تیتراژ میزنه ولی بعدش یه مرحله دیگه اسمش پیتر و گوئن حالا یه چیزی چجوری باید عکس بگیری من نمیتونم عکس بگیرم!؟
#52 Ssm 1392-06-28 13:45
سلام يه سؤال داشتم الكترو تو اين بازى هست يا نه ؟ :-?
+1 #53 mokhtar 1392-06-28 13:56
نه نیست
ولی راینو هست
#54 Ali Hazeri 1392-06-28 14:59
مرسی ;-)
#55 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-06-28 19:42
برایpcداری؟
+1 #56 Ali spidey 1392-06-29 01:04
به نقل از spaider.a:
برایpcداری؟

مشكلم حل شد :-)
+1 #57 mohammad 1392-06-31 13:46
این لینک که فیلتر بود ؟
#58 Ssm 1392-06-31 15:52
لباس كلاسيك منظورم لباس كلاسيك spider man سم ريمى بود تو فيلم spider man 1 , 2 , 3
#59 saeed 1392-06-31 23:18
سلام اگه کسی تونسته تمام لباس های این بازی رو باز کنه به منم بگه منظورم مال کامپیوتره ها
یه سوالم داشتم این DLC بازی The Amazing Spiderman چیه
ممنون
#60 mohammad 1392-07-02 15:15
لباس کلاسیک سم ریمی با dlcباز می شود البته فکرکنم. چون خودم dlcاین بازی رو بازی نکردم ولی یک چیزهایی شنیدم.
بعد البته میدونم منظورت این نیست ولی این لباس raimi classic)black suitهم تقریبا همان است ولی رنگش فرق می کند.
#61 بهار 1392-07-10 14:45
این یه عکس از کل لباس های مردعنکبوتیه
up6.ir/BHq
+1 #62 عرفان 1392-07-11 17:14
بچه ها عجيبه من هيچ كاري نكردم عكسم نگرفتم ولي همه لباسا اومد
#63 بهار 1392-07-12 11:04
مگه شما بازی کردی اگه کردی راهنمای نصبش تو کامپیوتر را بگه :lol:
#64 بهار 1392-07-12 11:06
اقا تورو خدا راهنمای نصبش رو بگو من الان یه هفتس بازیش رو خریدم اما نمیتونم نصبش کنم یعنی نصب میشه اما وارد بازی نمیشه
#65 بهار 1392-07-12 11:08
اقا منم این جوری ام به خدا موندم چی کار کنم :cry:
#66 بهار 1392-07-12 11:15
ای قربون دهنت بزار اون دهنتو ببوسم که این قدر گل بیرون میده منم این جوریه ام بازی رو نصب میکنم خوب اما باز نمیشه یعنی یه سری تنظیمات میخواد که زمانی که انجام میدم بالا نمیادیا زمانی که نصب میکنم خودش تنظیمات رو انجام داده بازم بالا نمیاد
#67 بهار 1392-07-12 11:17
اقای mtm من بازی رو نمیتونم تو لپ تاب نصب کنم کمکم کنید
#68 saeed 1392-07-15 21:53
مثل این که همه لباس های این بازی رو فقط برای ایکس باکس باز می کنند تو رو خدا برای کامپیوتر بگه مرسی
#69 saeed 1392-07-25 00:23
لطفا یکی جواب بده دارم از نبود سه تا لباس اخر دیوونه میشم یکی راه باز کردن 3 تا لباس اخر رو بهم بگه مرسی
#70 عرفان 1392-12-27 10:05
آقاي ترابي يه سوال داشتم .ميخواستم ببينم تو بازي تو قسمت شخصيت ها نفر دوم از سمت چپ رديف اول كي هست ؟ خواهش ميكنم جواب بدبد.
#71 علیرضا 1393-01-05 16:07
با این که با تصویر نشون دادید که لباس های مردعنکبوتی تو چه مکان هایی است ولی بااین همه من هی چی پیدا نکردم خواهش میکنم یکی جواب بده
#72 mohamad ali 1393-02-24 23:39
بچه ها حالا برین عکس های the amazing spider-man 2 رو ببینین و بفهمین چه کاهش کیفیتی داشته . نسبت به اولین قسمت بازی . :-x
#73 Amir Ab 1393-05-13 15:21
ممنونم آقاي ترابي :-) :-) :-) ;-)
ميشه راجب ايگوآناتوضيح بدهيد :sigh: :sigh:
#74 amazing spider man 1393-06-16 14:51
ببخشید من تازه نصبش کردم میشه جای لباساش رو بهم بگید؟ :oops:
#75 amazing spider man 1393-06-27 13:07
چه شکلی میشه این حرکت رو زد؟
spidey.ir/.../...
spidey.ir/.../tron-spidey.jpg
spidey.ir/.../asm-takedown.jpg
من هر کاری کردم نمیتونم تو شهر انجامش بدم همینطور تو ساختمان
#76 R-SPIDEY 1393-06-27 17:27
#77: یه ویدئو فکر کنم دوستان قبلا گذاشته بودن درباره جای همه لباس ها
#77 parker 1393-06-27 17:34
#77
اگه برای کامپیوتره باید تک تک مرحله ها و ماموریت ها رو بری تا لباس ها برات بیاد.
اون حرکت هم که پرسیدی برای حالته وب راشه .یعنی یه مدت که امتیازات زیاد شد می تونی این حرکت رو بخری و فقط برای از بین بردن دشمنا ازش استفاده کنی.
#78 amazing spider man 1393-06-28 09:14
ممنون من تو کامپیوتر بازی میکنم و همه ی رمز ها رو باز کردم بازی رو هم تموم کردم اما تا حالا هر وقتی ماموریتای زیادی رو باز کردم یک لباس بهم داده اصلا نمیتونم خودم لباس باز کنم
#79 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-08-23 19:02
[quote name="mohammad" ]مکان هایspider symbol ها در بازی the amazing spider-man

آقا آقا چرا اشتباه می گی اینا مال ps3 & psvita هست نه مال ایکس باکس و کامپیوتر
#80 the amazing deadpool 1394-03-18 12:55
به نظره منم خیلی بازیه قشنگی بود.فقط یه سوال.اون جمله ای که گفتید پایان بازی رو لو میدی کدوم جملست؟
#81 Artemis 1394-04-17 03:11
ممنون عالی بود

بازی خیلی خوب بود،ولی باس فایت ها خیلی ساده بودن و تنها کاری که باید انجام میدادیم تار زدن به حریف بود

در کل بازی خوبی بود.بهترین قسمتش هم قسمتی بود که پیتر قدرت هاش رو برای یه مدت از دست داده بود
به نقل از Doc ock:
به نظره منم خیلی بازیه قشنگی بود.فقط یه سوال.اون جمله ای که گفتید پایان بازی رو لو میدی کدوم جملست؟

همون ابتدای بازی مکالمه ی پیتر و گوءن
#82 Hamid_k 1394-07-13 14:38
میشه اگه کسی بازیو تموم کرده یه سیو پی سی به من بده البته با راهتمایی؟ ممنون میشم جواب بدید اخه نمیدونم چرا سیو خودم که بازیو تموم کرده بودم پرید(میخواستم خودمو خفه کنم!) خلاصه دستم به دامنتون کمک
#83 Hamid_k 1394-07-14 21:41
الوووووووووووووووووووووو
جواب نمیدین؟
#84 spider Carnage 1395-06-24 01:03
[quote name="صادق مرادی من بازی رو دازم ولی وقتی بازی میکنک یه سری تنظیمات میخواد و وقتی تنظیمات رو تنظیم میکنم و دکمه ی lunch game رو میزنم هیچی نمیاد کسی هست کمکم کنه :sad:
مال منم همینطور ولی گمشکردم دیگه نمیدونم کجا داره :cry:

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید