نقد و بررسی بازی "اسپایدرمن" (2000)

نقد بازی مرد عنکبوتی محصول سال 2000 که اولین بار برای ps1 عرضه شد

نقد عنوانی که اکثر کارشناسان نه تنها آن را یکی از بهترین های مرد عنکبوتی بلکه یکی از بهترین بازی کمیک بوکی تاریخ میدانند!

مشخصات بازی:

سازنده: Activision

سبک: اکشن، Beat them up (بزن بزن)

سال انتشار: 2000 میلادی

کنسول: PS1, PC, Sega Dreamcast, Nitendo 64, Nitendo GameBoy color

مقدمه :این بازی، اوّلین بازی سه بعدی اسپایدرمن بود که ابتدا در سال 2000 برای کنسول PlayStation 1 عرضه شد و  انقدر موفق بود که خیلی زود برای اکثر کنسول های آن دوران نیز به بازار آمد. این بازی   به بهترین شکل ممکن اسپایدرمن را وارد جهان سه بعدی کرد. شرکت Activision این بازی را به یکی از بهترین بازی های کمیک استریپی (شاید هم بهترین بازی کمیک استریپی!) تاریخ تبدیل کرد.

داستان: دکتر اختاپوس به کمک برخی دیگر از دشمنان معروف اسپادرمن برای او پاپوش دوخته و می خواهد به هدف شومی دست یابد. دشمنان اسپایدرمن در این بازی دکتر اختاپوس،کارنیج،میستریو،کرگدن(Rhino) و عقرب(Scorpion) هستند.

دکتر اختاپوس - شخصیت خبیث اصلی داستان است

در همین حال ادی براک کنترل خود را از دست می دهد و به ونوم تبدیل می شود و فکر میکند اسپایدرمن واقعی عکس های او را (به همراه دوربینش) از بین برده و می خواهد از او انتقام بگیرد. البتّه او بعداً در اواسط داستان به اشتباه خود پی می برد.

ادی براک - ونوم - جیمز جونا جیمسون

در این بازی Black Cat (گربه سیاه) و جیمز جونا جیمسون هم حضور دارند.

گربه سیاه - بلک کت - مرد عنکبوتی

البتّه در داستان شخصیت های دیگر مارول مانند Human Torch، کاپیتان امریکا، Daredevil و Punisher هم بودند و هر کدام به نوعی به او کمک می کنند

دوستان مرد عنکبوتی

داستان به خوبی شخصیت های داستان را توصیف می کند. مخصوصاً شخصیت ونوم خیلی جالب و کامل به تصویر کشیده شده؛ ونوم در ابتدای داستان یک ابر خبیث واقعی بود امّا وقتی به اسپایدرمن پیوست یک ابرقهرمان واقعی شد. دیالوگ ها هم خیلی خوب نوشته شده بودند و شوخی ها هم خیلی بامزه و ماندگار بودند. به عنوان مثال وقتی اسپایدی از ونوم مشورت می خواست تا بفهمد همه این قضایا زیر سر کیست، ونوم دری وری هایی مثل "گالاکتوس" یا "جیمز جونا جیمسون" می گفت!

ونوم - دشمن مرد عنکبوتی

نکته عالی درباره داستان این بود که کاملاً به کمیک های اسپایدرمن وفادار بود (ولی به هر حال هنوز جای گرین گابلین در داستان خالی بود)

با یک کد تقلّب خاص داستان به حالت What if  تقییر می کرد که باعث تغییرات جزئی و گاهی اوقات بامزه در داستان می شد. در حالت What if می توانستید در یکی از قسمت های بازی مخفی گاه گرین گابلین را پیدا کنید یا با هیومن تورچ در بالای ساختمان بکستر (مقر "چهار شگفت انگیز") درد و دل کنید! (البتّه هنوز افتخار ملاقات با ایشون رو نداشتید)

 

گیم پلی: واقعاً گیم پلی بازی عالی بود! برای اوّلین بار گیمر ها می توانستند به صورت سه بعدی بین ساختمان های شهر تار بزنند و لذّت ببرند.سیستم مبارزه هم خیلی جذاب بود و برای اوّلین بار از حس عنکبوتی (Spider-Sense) استفاده شده بود. البتّه هنوز نمی توانستید برای جاخالی دادن ضربات دشمنان از آن استفاده کنید امّا زمانی که دشمنان نزدیکتان می شدند یا موشک ها به سمت شما حرکت می کردند یا به سمت شما تیر می زدند (غیر از دشمنان) حس عنکبوتی فعال می شد.

حس عنکبوتی - spider sense

حس عنکبوتی همچنین مکان دشمنان را با فلش قرمز رنگ روی صفحه نشان میداد.

سیستم مبارزه مخصوصاً با تار زدن های مختلف عالی بود.

مبارزه مرد عنکبوتی با ونوم

پنج نوع تار زدن در بازی وجود داشت: تار زدن معمولی، Impact Web (یک گلوله تاری که برای شکست دادن دشمنان و غول های مراحل خیلی پر استفاده بود)، Yank web (به میزان مناسب برای گیر انداختن دشمنان تار می زند)، Web fist (یک نوع دستکش تاری بود که میزان ضربه ای که با مشت به دشمنان وارد می کردید را بالا می برد) و Web Dome (یک انفجار تاری بود که به تمام دشمنان اطراف شما ضربه می زند).

تارهای مرد عنکبوتی

در بازی در کنار اکشن قسمت هایی هم بود که باید عقلتان را به کار می انداختید و معمّا ها را حل می کردید. این بخش ها واقعاً گیمر را وادار به فکر می کرد. مانند معمای سویچ های در یا آزاد کردن گروگان ها یا هزار توی ونوم. در مرحله آزاد کردن گروگان ها شما باید جوری گروگان گیر ها را شکست می دادید که بقیه آنها متوجّه نشوند وگرنه گروگان ها را می کشتند. در هزار توی ونوم در بن بست ها می فهمیدید که به مقصد نزدیک شدید یا نه (با کلماتی مثل Cold،Warm و...).در بعضی از بن بست ها هم ونوم یک مبارزه کوچک می کرد و چون حس عنکبوتی نمی توانست ونوم را رد یابی کند شما کاملاً غافلگیر می شدید. در یکی از بن بست ها هم می توانستید Lizard رو پیدا کنید که آدرس دقیق مقصد رو به شما می داد. البته اونقدر سریع می گفت که فقط خودش می فهمید که چی گفته! خوشبختانه با بازگشت پیش او شما می توانستید دوباره آدرس را بشنوید.

اسپایدرمن به هدف نزدیک میشود

تعقیب و گریز های بازی هم بینهایت معرکه بودند! قسمتی که باید از دست پلیس ها فرار می کردید یا تعقیب ونوم خیلی هیجان انگیز بودند. در تعقیب و گریز ونوم با وجود اینکه Spider-Compass سمتی که باید می رفتید را نشان می داد امّا هنوز پدرتان در می آمد تا او را بگیرید! و به دلیل اینکه حس عنکبوتی نمی تواند ونوم را رد یابی کند گرفتن او سخت تر هم می شد! در قسمت فرار از پلیس بیشترین استفاده از حس عنکبوتی را می کردید و در حال بالا رفتن از ساختمان ها باید تیر ها و موشک ها را جاخالی می دادید. انفجارات اطراف شما هم باعث میشد حس هیجان به اوج خودش برسد.

هیجان به اوج خودش میرسد

در برخی بخش های بازی هم باید یکم Platforming انجام می دادید. البته این بخش ها در بازی خیلی زیاد نبودند.

پلتفرمینگ در بازی مرد عنکبوتی

یکی از نقاط قوّت بزرگ بازی غول (Boss) های مراحل آن بود. غول های این بازی جزو جذّاب ترین غول های بازی های PS1 بودند. در بعضی از غول ها باید دارای سرعت عمل و تکنیک می بودید و در بعضی از آن ها باید نقطه ضعف غول مرحله را پیدا می کردید.

میستریو - دشمن مرد عنکبوتی

 به نظر من سخت ترین غول های بازی، دو باری بود که باید با ونوم می جنگیدید. سختی غول ها بیشتر به خاطر حمله های ونوم و ردیابی نشدن ونوم توسط حس عنکبوتی بود. حمله های او مقدار خیلی زیادی از جان (Life) شما را می برد و می توانست شما را از دور هم بگیرد و با یک حمله قوی شما را لت و پار کند!

مرد عنکبوتی بر علیه ونوم

غول Monster Ock (دکتر اختاپوس در حالی که با سیمبیوت ونوم ترکیب شده بود!) هم  یکی از هیجان انگیز ترین غول های کل تاریخ PS1 بود. شما باید از دکتر اختاپوس که به سرعت دنبالتان می کرد فرار می کردید و سرعت دویدن هم برای این کار کافی نبود و حتماً باید از پرش استفاده می کردید!

دکتر اختاپوس هیولا

Bonus های بازی خارق العاده بودند و یک عالمه چیز مختلف و هیجان انگیز برای unlock کردن یافت میشد. مثلاً شما می توانستید جلد کمیک های معروف اسپایدرمن را پیدا کنید و لباس های مختلف برای اسپایدرمن باز کنید که قابلیت های مختلفی به شما می دادند.

در هر حال حتّی من که این بازی رو 8 ماه پیش انجام دادم عاشق گیم پلی اون شدم.

تنها نقطه ضعف بازی دوربین گیج کننده آن است. البته می توانستید با دکمه L1 دوربین را کمی تنظیم کنید امّا هنوز کافی نبود.

 

گرافیک: گرافیک بازی نسبت به دیگر بازی های PS1 خیلی بالا بود (البته هنوز بازی هایی بودند که گرافیک آنها از این بازی کمی بالا تر باشد)

Cut-scene (صحنه سینمایی) های بازی عالی بودند و گیمر را در جوّ داستان قرار می دادند. دوربین در صحنه های سینمایی عالی تنظیم شده بود. با وجود محدودیت های گرافیکی آن زمان هنوز سرعت صحنه های اکشن حفظ شده بود. نور پردازی این صحنه ها هم کاملاً حرفه ای بود.

مرد عنکبوتی - پانیشر

دکتر اخناپوس - کارنیج

مرد عنکبوتی - هیومن تورچ

طرّاحی کاراکتر ها هم به بهترین شکل ممکن درست شده بود و با وجود اینکه صورت آن ها حرکت نداشت احساسات آنها به خوبی توصیف میشد.

نابودی سیمبیوتها

حرکات دشمنان هم نسبتاً طبیعی بود و خودم شخصاً خیلی از انیمیشن تکه تکه شدن سیمبیوت ها زمان کشتنشان خوشم آمد.

نکته جالب این بود که برج چهار شگفت انگیز هم می توانستید در مرحله اوّل ببینید (همانطور که قبلاً هم گفتم اگر بازی را در حالت what if انجام دهید انوقت بالای این برج هیومن تورچ منتظر شماست!)

ساختمان بکستر - مقر چهار شگفت انگیز

 

صداگذاری: صدا گذاری بازی بسیار خوب بود و گیمر را در جوّ مراحل قرار می داد. یکی از نکات خیلی خوب درباره آن این بود که برای صفحه اوّل بازی موسیقی خاطره انگیز کارتون دهه شصت اسپایدرمن قرار داده شده بود.

صدا پیشگی کاراکتر ها هم عالی بود (نمی دانم چندمین بارم است از کلمه عالی استفاده می کنم!). از خود استن لی به عنوان راوی داستان استفاده شده بود و صدا پیشگی هر کاراکتر هم کاملاً متناسب با خودش بود.

 

نتیجه گیری:

این بازی بدون شک بهترین بازی اسپایدرمن و یکی از بهترین بازی های کمیک استریپت تاریخ است.

نکات مثبت:

1. داستان عالی و وفادار به کمیک های اسپایدرمن

2. گرافیک بسیار خوب با توجه به محدودیت های موجود

3.گیم پلی ابر فوق العاده!

4.صدا گذاری بسیار خوب

تنها نکته منفی: دوربین گیج کننده

امتیازات:

داستان: 10/10 گیم پلی: 10/10 گرافیک: 10/10 صدا گذاری: 10/10

مجموع: 10/10

لینک دانلود Rom برای ps1

لینک دانلود شبیه ساز PS1 برای PC

 

نویسنده: صالح شاملو (SLH Hero)

All rights reserved © Spidey.ir 2014

 

مطالب مرتبط:

10 بازی برتر مرد عنكبوتی

لینک دانلود بازی های مرد عنکبوتی

تاریخچه بازی های رایانه ای /ویدئویی اسپایدرمن - قسمت سوم

10 بازی کمیک استریپی برتر تاریخ

15 بازی برتر سبك "بزن بزن" (Beat 'em up)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+5 #1 مهدی 1393-01-21 09:26
سلام..از نقد وتحلیلت خیلی خوشم امد..خسته نباشی.....من با این gameخیلی خاطره دارم :roll:
+6 #2 mohammad hossein 1393-01-21 10:52
متئسفانه من اون موقع تو مرحله اول گیر کردم دیگه نتونستم جلو برم ولش کردم
+5 #3 صادق مرادی 1393-01-21 11:27
بازی شاید الان یه بازی خوب و جذاب نباشه ولی درزمان خودش غوغایی به پا کرد ، نمراتت هم بسیار خوببود.
نمره من 10/10
+7 #4 mtm 1393-01-21 11:38
این نبرد با راینو انقدر جالب بود که از اون موقع به بعد راینو تقریبا شد پای ثابت بازی های مرد عنکبوتی
نحوه شکست دادنش هم تقریبا ثابت مونده!
+5 #5 علیرضا 1393-01-21 11:55
من اینقدر از این بازی خاطره دارم خدا شاهد 1000 بار هم بازی کنم اصلا اصلا خسته نمی شم . من یه لینک از این بازی رو تو یه سایت دیگه پیدا کردم اما ویدیو هایی که بعد رد کردن مرحله پخش می شد نبودند اسم سایتش 3سوت دانلود بود اگه میشه کمک کنید من نسخه کامل شو پیدا کنم
+5 #6 سید حمید رضا فتو کیان 1393-01-21 11:55
نقدت کامل بود!یادش بخیر7-8سال پیش که این بازیو خریده بودم هرروز از اول بازی میکردم(چون کارت saveیرای دستگاهم نخریده بودم :lol: :lol: !)و همیشه و همیشه از یک مرحله تنفرعجیبی داشتم و اون مرحله ای بود که باید از دیوار میرفتی بالا و به محض اینکه میدیدنت کارت تموم بود :-| !:
spidey.ir/.../copter-chase.jpg
فقط خدا میدونه من چند دفعه از این دیوار بالا رفتم! :lol:
و باید اضافه کنم که ازاون به بعد دیگه سراغ این بازی و دستگاه پلی استیشن 1 هم نرفتم که نرفتم!تازه قسمت دوم این بازی بازم برام سخت بود چراکه بنده پس از نمیدونم سرقت بود چی بود که مردعنکبوتی یه ردیاب چوچیک عنکبوتی شکل میندازه رو موتور اون یارو دزده وبعد چی من همینجور تو شهر سرگردون بودم و نمیدونستم چجوری باید بازیو ادامه بدم!!!(ولی بازی های اون موقع خیییلی سخت بود!نه مثل حالا که اینقد راحت بازیTASMتموم کردم! :o )...
یادش بخیر... ;-)
+4 #7 حسین 1393-01-21 11:56
خیلی ممنون از مقاله و نقد

CD این بازی فقط چهار روز دست من بود و روز پنجم شوهر داده شد! :-|

ولی تو همون چهار روز کلی بازی کردم!
اگر اشتباه نکنم مرحله ای بود که باید یه هواپیما رو تو آشیانه نگه میداشتی!
اون مرحله رو پنجاه بار رفتم تا تونستم ردش کنم! :)
+3 #8 mtm 1393-01-21 12:07
به نقل از پرشین اسپایدی:
اگر اشتباه نکنم مرحله ای بود که باید یه هواپیما رو تو آشیانه نگه میداشتی!
اون مرحله رو پنجاه بار رفتم تا تونستم ردش کنم! :)


شما قسمت دوم این بازی به نام spider-man 2: electroرو انجام دادی!

چون این مرحله نگه داشتن هواپیما تو اشیانه مربوط به اون بازی میشه :-*
+3 #9 حسین 1393-01-21 12:19
#8 Seriously?!
:lol:

دیگه آلزایمره دیگه! :oops:
پس CD این بازی کلا دست من نبوده فقط خونه دوستان چتر میشدم و بازی می کردم! 8)
+3 #10 Bad joke 1393-01-21 12:20
یه نقد دست اول از منبعم شنیدم
فیلمی که باید دوستش داری ولی نمی تونی فیلم یکم زیادی به همه چی میپردازه واین همه راز آلودی که القا میکنه توی ایده ابتداییش فرو میریزه :cry:
+4 #11 محمد علی 1393-01-21 12:53
من این بازی داخل کامپیوتر .PS1.PS2 بازی کردم اقا خیلی حال کردم فقط الان دنبال لینک دانلودش می گشتم که اونم شما زحمتشو کشیدید
خیلی مومنون از زحماتون :oops:
+3 #12 mtm 1393-01-21 13:11
#9:

البته شما تقصیر نداری. خیلی ها این اشتباه رو میکنند چون قسمت دوم خیلی شبیه به قسمت اوله (البته از هر نظر از قسمت اول پایین تره)
+5 #13 mokhtar 1393-01-21 13:23
من در توصیف این بازی فقط به این جمله اکتفا میکنم که یکی از منتقدین در وصف اش بکار برد و بعدها روی کاور بازی هم درج شد:

You don’t just play it … you live it
+5 #14 mokhtar 1393-01-21 13:25
به نظرم نبرد پایانی ، یعنی اونجایی که باید به سرعت از مخفیگاه دکتر اختاپوس فرار کنی (در حالیکه دکتر اختاپوس هیولا داره با سرعت پشت سرت میاد) یکی از نفس گیر ترین لحظات تاریخ بازی های رایانه ای است.

مدتها سعی کردم که این نبرد رو در حالت Hard انجام بدم
+4 #15 mtm 1393-01-21 13:27
شخصیت پردازی ونوم تو این بازی اصلا روی اعصاب نیست!

یعنی ایشون درست همونیه که باید باشه: یه شرور تک بعدی که از اسپایدی تنفر داره ولی در عین حال کمی خنگه و حتی به او کمک هم میکنه ;-)
+4 #16 Kousha-Spider 1393-01-21 14:03
مقاله بسیار عالی بود و این بازی شایسته ی نمره ی 10 است!
من با این بازی با اسپایدرمن آشنا شدم و از آن عاشق اسپایدی شدم. در آن زمان 2 سال داشتم و هنوز هم این بازی یکی از بهترین بازی های عمرم است. :-)
+2 #17 aLi 1393-01-21 14:19
به نقل از mados:
متئسفانه من اون موقع تو مرحله اول گیر کردم دیگه نتونستم جلو برم ولش کردم


منم رو پلی 1 بازی میکردم یادش بخیر ولی همیشه تو مرحله اول میموندم چون اونجایی که اتیش میگیره ساختمونه تو شب همون اوله بازی نمیدونم چیکار کنم :| برا همین همیشه تو مرحله اول وِل میچرخیدم :))
+5 #18 mokhtar 1393-01-21 14:35
#17:
اونی که مرحله اولش ساختمون اتیش گرفته که این بازی فسمت دوم این بازیه . اسمش هست spider-man 2: enter electro

برای خاموش کردن اتیش هم باید میرفتی اون گوشه ای که یه شیر اتش نشانی بود . بعد با تار بهش میزدی تا اب بپاشه به اتیش ها و خاموشش کنه
+3 #19 حسین 1393-01-21 14:41
خب خدا رو شکر فقط من تو این سایت آلزایمر ندارم! :lol:
دوستان!
اون بازی که توش شوکر بود!
ساختمون آتیش میگرفت!
هواپیما رو نگه میداشتی!
و
و
و
قسمت دوم این بازی بوده! :-*
+5 #20 mokhtar 1393-01-21 14:43
به نقل از Kousha-Spider:
در آن زمان 2 سال داشتم و هنوز هم این بازی یکی از بهترین بازی های عمرم است. :-)


کوشا خداییش تو 2 سالگیت رو یادته؟ :-*
+4 #21 حسین 1393-01-21 14:48
#20 دیدم کوشا نیست گفتم فعلا من جواب بدم! :-*

مگه عجیبه که یادش باشه؟!
من یه بار یه خاطره ای رو تعریف کردم بعد همه گفتن خالبی نبند!
تو اون موقع یه سالت بود! :|

راستی مختار یه سوال!
از مجموع بازی هایی که از اسپایدی ساخته شده با کدوم بیشتر حال کردی؟! :-)
یا بهتر بگم
با کدوم مرحله کدوم بازی!
+3 #22 Saleh 1393-01-21 14:48
من با همین بازی بود که شروع کردم به شبیه سازی بازی های مختلف برای کامپیوترم. یعنی زمان بازی کردنش به اندازه 2 سال بازی کردن Spider-man: Shattered Dimensions حال کردم! :lol: اینا هم بازی های مورد علاقه ام هستش که شاید (فقط شاید) بتونن با این بازی برابری کنن:
Crash Bandicoot 3 PS1
Sonic 3 & Knuckles Sega Genesis
Comix Zone Sega Genesis
Kingdom Hearts 2 PS2
البتّه من هنوز تجربه ام کم هستش و نمی تونم بگم که اینا حتماً بهترین هستن.
+3 #23 Saleh 1393-01-21 14:57
#5:
توی مقاله لینک دانلود Rom بازی هستش که باید با شبیه ساز اجراش کنی. اگر نتونستی بگو همینجا آموزش کامل رو میزارم.
+4 #24 Kousha-Spider 1393-01-21 17:48
#20: بله یادم می آید ولی به صورت کامل نه ولی این موضوع را خیلی خوب به یاد دارم. قبلا هم در یک مطلب دیگه تعریف کرده بودم. من اون روز رفته بودم خونه ی خالم (مهمونی بود) و من هم طبق معمول با پسر خاله هام بازی میکردم ولی اون روز آنها به من گفتند که بازی جدید گرفتند و من هم بروم بازی کنم. (پسر خاله هام دوقلو و پنج سال از من بزرگترند) من هم گفتم اسم بازی چیست آن ها گفتند اسپایدرمن من هم گفتم بریم بازی کنیم. خلاصه ما رفتیم و من دیدم که آن ها مرحله ی آخر بودند و داشتند از دست monster ock فرار میکردند و به من گفتند تو میخوای بری؟ من هم گفتم آره. بعد از 2-3 بار امتحان من وظیفه ی کنترل اسپایدی را بر عهده گرفتم و یکی از آن ها وظیفه ی پرش را بر عهده گرفت! بعد از اینکه مرحله تموم شد در کمال ناباوري دیدیم که بازی نیز تمام شد! بعد آن ها به من مراحل اولیه را نشان دادند و من از آن موقع شیفته ی اسپایدی شدم. یک نکته را بگم که مطمئن نیستم 2 سالم بوده باشه و ممکن است 3 ساله بوده باشم! ولی هیچگاه این خاطره را فراموش نمیکنم. من حتی صحنه های مبهمی را از چند ماهگی خود را به یاد دارم که بعدا تعریف کردم و حرف من تایید شده!
+4 #25 mtm 1393-01-21 18:59
راستی اقا صالح یا دیگر دوستان، میدونی اون نبرد باحال اسپایدرمن با عقرب (همونی که عقرب داره به جیمسون حمله میکنه) دقیقا از کدوم کمیک مرد عنکبوتی اقتباس شده؟
+4 #26 mtm 1393-01-21 19:02
نبرد با میستریو چطور؟ منظورم اینه که تو کدوم کمیک میستریو یکهو بزرگ شد؟!
+2 #27 alinabili 1393-01-21 19:40
با سلام کسی این بازی را داره اگه کسی این بازی را داره یا آپلود کنه یا لینک دانلودشو بزاره ممنون میشم اگه میشه سریع جواب بدید دیگه نمیتونم صب کنم
+2 #28 soheil 1393-01-21 20:57
من عاشق اين بازيم 8)
+3 #29 علیرضا 1393-01-22 10:10
من دارم بازیشو . برو تو گوگل این و بنویس : دانلود بازی مردعنکبوتی 1 برای کامپیوتر بعد برات میاره . سایت هایی مثل 3سوت دانلود یا دانلود98 این بازی رو دارند حجمش هم خیلی کم
+2 #30 Saleh 1393-01-22 10:26
#26:
مگه توی کمیک چنین اتّفاقی افتاده؟ :o
+2 #31 Mahdi 1393-01-22 11:28
ببخشید من هرچی save می کنم پاک می شه کسی میدونه من باید چه کار کنم :cry:
+2 #32 Saleh 1393-01-22 11:31
#31:
از لینک همین مقاله استفاده می کنی؟
+3 #33 alinabili 1393-01-22 22:21
سلام دوست عزیر شما که مشکل ذخیره کردن داشتی بعد از ذخیره کردن حتما از بازی رفتی بیرون ولی او ذخیره شما در قسمت options در منوی اصلی بازی وجود دارد شما با کلیک بر روی قسمت
options و رفتن به بخش file system بر روی گزینه load کلیک کن و ذخیره خودتو انخاب و نصب کنش بعد به منوی اصلی رفته بر روی گزینه ادامه که اولین گزینه هست میبینی که فعال شده و میتونی بقیه بازی رو ادامه بدی امید وارم متوجه شده باشی درضمن این بازی کد تقلب هم داره اگه کسی بلده بگه ممنون
8)
+3 #34 Kousha-Spider 1393-01-22 23:20
#26:
The Amazing Spider-Man #67
درست گفتم؟
+4 #35 Kousha-Spider 1393-01-22 23:25
#25:
The Amazing Spider-Man #20
درست بود؟
+7 #36 mtm 1393-01-25 09:21
كاملا درست گفتي كوشاي عزيز

واقعا دست مريزاد !

هموانطور كه ميبينيد اين بازي اونقدر به كميك هاي مرد عنكبوتي وفادار هستش كه ادم حتي فكرش رو نميكنه!

مثلاً اون نبرد با عقرب در اوايل بازي اتفاق مي افته و ميبينيم كه عقرب حمله كرده به ديلي بيوگل و ميخواد جيمز جونا جيمسون رو بكشه
دقيقا از شماره 20 كميك مرد عنكبوتي شگفت انگيز (نوشته «استن لي» و طراحي شده توسط «استيو ديتكو») اقتباس شده!

چون اونجا هم داشتيم كه عقرب به ديلي بيوگل حمله ميكنه تا جيمسون رو بكشه (چون جيسمون رو به خاطر گير افتادن در لباس عقربي مقصر ميدونست) . بعد اسپايدرمن سر ميرسه و سعي ميكنه كه جيمسون رو نجات بده !. خودتون ببينيد:

اون boss fight اي هم كه توش با «ميستريو» ميجنگيم و ميستريو خودش رو بزرگ ميكنه ،
اونم در واقع از شماره 67 كميك مرد عنكبوتي شگفت انگيز (نوشته شده توسط استن لي و طراحي شده توسط «جان روميتا» ) اقتباس شده. چون در آن هم ميستريو اسپايدرمن رو دچار توهم ميكنه تا در نظرش بزرگ و غول پيكر جلوه كنه!

+3 #37 spidey 4ever 1393-01-25 09:27
دست اقا صالح درد نكنه

دست شما هم درد نكنه اقاي ترابي بابت اون توضيحات درباره نبرد با عقرب و ميستريو

واقعا سايت شما به معلومات من اضافه ميكنه ;-)
+1 #38 arash 1393-01-25 14:14
ببخشيد چند نسخه از اين بازي اومده؟اگه ميشه لينكاشونو بذاريد؟
+2 #39 alinabili 1393-01-26 14:48
با سلام به همه اگر بدانید این بازی دارای کد تقلب هست من به زودی این کد ها را میزارم ولی اول اومدم از مدیران اجازه بگیرم ببینم عیبی نداره بزارم کد تقلب رو یا نه پس بعد از تائید مدیران کدی که خون اسپایدر من تمام نمیشود و اون دستگاه وب شورت تارش نامحدد میشود را قرار میدم و چند کد هم برای باز کردن تمامی کمیک بوک های داخل بازی و تمامی لباس های مرد عنکبوتی من منتظر جواب مدیران هستم
منو ببخشید فک نکنید برای لجبازی دارم اینکارو میکنم اگر مدیر اجازه داد من درخدمتن با اجازه همگان طرفداران اسپایدر من خداحافظ 8)
+4 #40 Ali spidey 1393-01-29 15:45
من هر دو نسخه دو دارم چه این و چه enter electro ولی همیشه یه طوری شده تا تهش نرم از 6 سالگی بازی کردم الان فقط سی دی enter electro رو دارم و امولوتر رو نصب کردم یکشم بازی میکنم ولی هنوز تو کمده اتاقم دستگاه ps 1 رو دارم یادش بخیر چه دورانی بود الان یکی از فامیلان که جدیدا علاقه مند شده این اسپایدرمن ما سی دیه یکش رو میخواد بده من موقتا تو پی اس بازی کنم ولی من منصرف شدم :lol:
از مقاله ممنون
+1 #41 mobin 1393-02-16 15:36
#23
اقا صالح می تونی به من کمک کنی .
#42 Mohammad spider 1393-10-10 14:32
یادش بخیر 8)
#43 eliya akhavan 1394-03-11 13:06
من عاشق این بازی هستم این بازی خیلی جالبه من دنبال این بازی می گردم اگه می شه لینگ دانلودش را بگذارید ممنون می شم
#44 SPIDERTOXIN 1394-04-15 19:18
کدهای جذاب این بازی جذاب!
باز کردن همه چی(واقعا همه چی!): EEL NATS (یه فاصله بین EEL و NATS هست)
جایگزینی جی جونا جیمسون با جی جیمز جوت (مسئول نورسافت، شرکت سازنده بازی که با اکتیویژن در ساختش همکاری کرد): RULUR
ضدضربه(بزننت پرت نمی شی ولی از جونت کم می شه): RUSTCRST
جون نامحدود: DCSTUR
تار نامحدود: STRUDL
What if...: GBHSRSPM
این کدها امتحان شدن و جواب می دن.
#45 SPIDERTOXIN 1394-04-15 19:31
لینک آهنگ این بازی که دقیقا اون شعر کارتون 1960 نیست!
لینک: www.mediafire.com/.../
#46 بن رایلی 1395-11-14 15:57
هر چند من این بازی رو دارم تمومش کردم اما از نظر من بازی مردعنکبوتی 2 الکترو وارد میشود بهتر از اونه

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید