نقد بازی "مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2"

 گرافيك بازي اسپايدرمن شگفت انگيز 2

همانطور كه میدانید همزمان با اكران فیلم "مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2" در جهان، يك بازی  براساس آن توسط شركت Activision برای كنسول های مختلفی همچون PS3، PS4، Xbox360 PC و ... عرضه شده است. اما آیا این بازی میتواند توقعات بالای بازیبازان را برآورده كند؟

توجه : این نقد در ماهنامه "بازینما" نیز چاپ شده است

 

مشخصات بازی:

 سبك: اكشن، ماجراجویی، محیط باز  (open world)

 كنسول‌ها: (Xbox One/PS4/Xbox360/Wii U/PS3/PC)

 ناشر: Activision

سازنده: Beenox

لینك دانلود تریلر شماره 1: Download

لینك دانلود تریلر شماره 2: Download

 

 

داستان:

داستان بازی با یك حالت فلش بك شروع میشود. یعنی شما در قالب  «پیتر پاركر» شبی كه «عمو بن» كشته شد را دوباره تجربه میكنید (نویسنده داستان بازی با این ترفند خواسته مسئله یافتن قاتل عمو بن را  به دغدغه اصلی پیتر در این بازی تبدیل كند ولي بعدا خيلي ابتدايي سر و ته  قضيه را هم مياورد!) سپس داستان به جلو میرود و به نوعی در جهتی موازی با اتفاقات فیلم حركت میكند. البته بازی سعی دارد همزمان  داستان مستقل خود را نیز تعریف كند و حتی خطوط داستانی بازی قبلی را هم پیش ببرد! به همین دلیل متاسفانه شاهد آشفتگی آزاردهنده ای  در داستان هستیم . یعنی هم مسئله یافتن قاتل عمو بن مطرح میشود و هم مسائلی مثل یافتن قاتلی سریالی به نام «كلتوس كسدی» ، انتقام «گربه سیاه» از اسپایدرمن، تلاش های «كریون شكارچی» برای تبدیل كردن اسپایدرمن به یك مبارز ماهر، تبدیل شدن «هری ازبورن» به «گرین گابلین»، مواجه با «الكترو» و ....

فلیشیا هاردی – گربه سیاه – بلك كت – مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2

  همین موضوع باعث شده تا داستان از حالتی تكه تكه برخودار شود. در حقیقت، تكلیف بازي با خودش مشخص نیست و نمیداند كه آیا میخواهد داستان خودش را داشته باشد یا به داستان فیلم وصل شود؟ در حالیكه در قسمت اول تیم سازنده در اقدامی جالب داستان بازی را به پس از وقایع فیلم برده بودند و به همین دلیل دستشان كاملا باز بود و توانستند ماجراي جذابی را روایت كنند. اما در اینجا متاسفانه داستان به قدر كافی درگیر كننده نیست و شما مشتاق نمیشوید  تا به عمق آن فرو بروید و شخصا برايم مهم نبود كه به Audio Log هایی كه در طول بازی یافت میشوند گوش دهم تا اطلاعات بیشتری درباره كاركترها و انگیزه های آنها پیدا كنم.    بنابراین    اگر Beenox سعی میكرد فقط یك خط داستانی روشن و سرراست را دنبال كند و اینقدر به حاشیه نرود ، خیلی بهتر بود.

بازی امیزینگ اسپایدرمن 2

از سوی دیگر معلوم نیست كه چرا كاركتر مهمی مثل «گوئن استیسی» در بازی حضور ندارد در حالیكه او در بازی اول نقش پررنگی داشت و رابطه او با پیتر پاركر نقطه قوت اصلی فیلم "مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2" است. البته ریتم و ضرباهنگ داستان خوب است و با وجود آنكه برخی از جاها انگار سازندگان بازی تلاش های مذبوحانه ای در جهت اتصال داستان به موضوعات فیلم داشته اند اما گاهی اوقات خلاقیت هایی هم از خود بروز میدهند   (مثل آن بخشی كه اسپایدرمن سراغ ماشین  هری ازبورن میرود و در حالیكه روی سقف ماشین اوست، توضیح میدهد كه چرا نمیتواند خون خودش را به او بدهد)  

گرین گابلین دشمن مرد عنكبوتی

ضمناً به عنوان یك هوادار از برخی از اشارات به كمیك های مرد عنكبوتی خیلی خوشم آمد. به طور مثال «گربه سیاه» به اسپایدرمن میگوید كه نزد «كینگ پین» رفته تا به قدرت دست یابد (او در عالم كمیك هم نزد كینگ پین رفت تا به قدرت های فوق بشری دست یابد). به علاوه كاملاً  مشخص است كه گربه سياه  به مرد عنكبوتی علاقه رومانتیك دارد ولی در عین حال به او میگوید كه هیچ علاقه ای به دیدن صورت مرد عنكبوتی زیر ماسك ندارد (در كمیك ها هم او بارها به اسپایدرمن گفته كه علاقه ای به دیدن صورت پیتر پاركر ندارد). به نظرم رابطه اسپایدرمن با «كریون شكارچی» هم بسیار جالب و یادآور ماجراهای كمیك استریپی آنهاست.

كریون شكارچی – دشمن مرد عنكبوتی – kraven the hunter

با این حال دیالوگ هایی كه از زبان شخصیت ها به نظر میرسد اصلا خوب نیستند. به خصوص جملاتی كه از دهان اسپایدرمن خارج میشود به قدر كافی بانمك نیست (در حالیكه دیالوگ های او در بازی اول خیلی بامزه بود). نوعی بی ثباتی هم در لحن دیالوگ ها به چشم میخورد. منظورم این است كه لحن دیالوگ ها در حالی كه كاملاً مفرح و fun هستند اما  ناگهان به طورغیر قابل توجیهی  حالتی جدی به خود میگیرند. حتی جملاتی كه اسپایدرمن حین مبارزه بر زبان می آورد نیز كاملاً محدود است (به خصوص عین مبارزه با غول هایي مثل «كینگ پین») و اسپایدرمن انقدر یك جوك را تكرار میكند كه اعصابتان خورد میشود (خودم چند جا صدای تلویزیون را mute كردم!) در حالیكه اسپایدرمن باید همیشه حاضر جواب و بذله گو باشد و از هر فرصتی برای مسخره كردن دشمنانش استفاده كند اما اینجا شوخی های او تكراری و  نچسب است (اینجاست كه جای خالی نویسنده های بزرگ كیمك های مرد عنكبوتی مثل «پیتر دیوید»، «راجر استرن» و ... كه تبحر خاصی در نوشتن شوخی های مرد عنكبوتی دارند، حس میشود)

شوخی های مرد عنكبوتی

 

گرافیك و صدا:

درست مثل بازی قبلی بیناكس تصمیم گرفته از بازیگران اصلی فیلم به عنوان صداپیشگان بازی استفاده نكند  منتهي این بار صداپیشگان بازی عملكرد قابل قبولی ندارند و مشخصه كه شور و شوق فراوانی از خود بروز نداده اند. البته «فرد تاتسیر» (صداپیشه معروف انیمیشن های «هالك») در نقش صدای «جیمز جونا جیمسون»  خیلی خوب است.  «استیو بلام» هم كه طبق معمول عالی  است (هر چند صدای او در نقش «كریون شكارچی» خیلی شبیه به صدایی است  كه او در كارتون Spectacular Spider-Man به كاركتر «آفتاب پرست» داده بود). به علاوه مدل های كاركترها (character model) هم جوری است كه حس و حال خاصی را منتقل نمیكنند و اكثراً شاهد هستیم كه به جایی خیره شده اند و لب های خود را همزمان با دیالوگ ها تكان میدهند (حتی گاهی اوقات مشكل lip-syncing هم به چشم میخورد و دیالوگ ها با لب ها همخوانی ندارند)

كينگ پين - دشمن مرد عنكبوتي

از نظر بصری بازی خوب است و كلاً گرافيك بازي در سطح قابل قبولي قرار دارد (البته دفعه قبل بهتر بود) مشكلی هم با بافت ها (textures) و ساختمان ها نداشتم. ولی گاهی اوقات شخصیت ها انگار داخل اجسام و اشیا فرو میروند (!!!) ، به ویژه هنگام مبارزه در فضاهای تنگ و كوچك. ولی اینا مشكلاتی نیست كه خیلی به چشم بیاد یا به بازی لطمه جدی وارد كنه.

گرافيك بازي اسپايدرمن شگفت انگيز 2

 

گیم پلی:

بازی از نظر گیم پلی به سه بخش عمده تقسیم میشود: مبارزه (combat) ، جستجو (exploration) و مخفی كاری (stealth). همه كسانی كه بازی های سری تحسین شده "بتمن: آركام" (Batman: Arkham) را انجام داده اند كاملا با اكثر اين بخش ها آشنا هستند. سازندگان بازی هم سعی كرده اند از این سری الهام بگیرند  (به ویژه در بخش مبارزه) و به موفقیت نسبی هم رسیده اند ولی ایراداتی هم وجود دارد.

سیستم مبارزه در كل خوب است و نسبت به بازی قبل سعی شده با اضافه كردن حریفان بزرگ یا حریفان سریع تر، نوعی تنوع در استفاده از ضربات به  وجود آید. اما مشكل این است كه عليرغم اينكه ضربات و كامبوها نسبت به قبل بیشتر و متنوع تر شده اند اما عمق ندارند  و به قول معروف آنها را حس نمیكنید.

سيستم مبارزه در گيم مرد عنكبوتي

مبارزه با غول ها (boss fight) یكی دیگر از نقاط ضعف بازی است. البته مبارزه با «الكترو» و «گرین گابلین» هیجان انگیزند ولی بقیه مبارزات (مخصوصا مبارزه با «كارنیج») بسیار ابتدایی و دم دستی هستند. واقعا نمیدانم چه فایده دارد كه بیناكس از دشمن های معروف كمیك های  اسپایدرمن استفاده كند ولی نتواند مبارزات حماسی و epic از آنها خلق كند؟ مثلا مبارزه با بلك كت تقریبا عین دفعه قبل است. یا مبارزه با كریون شكارچی راضی كننده نیست و به هیچ وجه به پای مبارزه با او در بازی Shattered Dimensions نمیرسد.

كارنیج – carnage – دشمن مرد عنكبوتی

بخش جستجو هم خوب است ولی عالی نیست. يعني بعضي جاها خوبه و بعضي جاها هم خوب نيست. مثلاً  دیگر تاب خوردن در سطح شهر (web-swinging) معركه است و خیلی بهبود یافته. برخلاف قسمت اول، ایندفعه تارهای اسپایدرمن حتما باید به ساختمان ها اصابت كند. همین موضوع نوعی استراتژی به بازی میدهد و باعث میشود تا كاملا در جلد مرد عنكبوتی برويد. سیستم web rush هم كماكان هست ولی نمیدانم چرا مثل قبل كارایی ندارد (شاید به خاطر اینكه كلاً ایده كند كردن زمان بازی چندان با تحرك و سرعت بالای شخصیتی مثل مرد عنكبوتی همخوانی ندارد)

 

بخش عكسبرداری هم نسبت به قبل افت كرده و با وجود آنكه اينبار بايد براي ديلي بيوگل عكس بگيريد ولي جذابیت خاصي ایجاد نميكند كه بخواهید به آن بپردازید. در حالیكه در بازی قبل عكس هایی كه باید به درخواست آن خانم خبرنگار میگرفتید  («ویتنی چانگ»)، اهمیت داشت و چون داشت روی پرونده مربوط به ازكورپ كار میكرد ، بازیباز را هم درگیر خود میكرد.

متاسفانه بخش مخفی كاری پیشرفت خاصی نداشته . البته نحوه از پا درآوردن حریفان (takedown) متنوع  و باحال تر شده اما به خاطر محدودیت هایی موجود در نوع طراحی  محیط ها و مرحله های كه باید به مخفی كاری روی بیاورید، مرتباً یا باید از سقف آویزان شوید و از آنجا حرف را هدف قرار بدهید یا اینكه از پشت به  آنها نزدیك شوید و takedown اجرا كنید. به همین خاطر، بخش های  مخفی كاری سریعاً تكراری و خسته كننده میشوند و  خودم بارها و بارها ترجیح دادم به جای مخفی كاری به صورت رو در رو با حریفان بجنگم و در وقت صرفه جویی كنم!

مخفي كاري - stealth

شخصا از حضور استن لی در بازی لذت بردم. مكانی هم كه میتوان با او ملاقات كرد، یعنی  مغازه كمیك بوك فروشی (!!!)  فوق العاده است  و ایتم های جالبی هم در آن یافت ميشود.

استن لی خالق مرد عنكبوتی

اینكه میتوان به خانه پیتر پاركر رفت هم خیلی خوبه ولی مشكل اینجاست كه كار خاصی برای انجام دادن در آنجا یافت نمیشود. فقط میتوان لباس مرد عنكبوتی را عوض كرد یا چند كلمه ای با «زن عمو می» حرف زد و ... (جالبه كه زن عمو می چیز خاصی برای گفتن نداره و اكثرا به پیتر میگه: "راستی، با هری حرف زدی؟ چه پسر نازنینیه این هری!"). البته طبق معمول بخش جمع آوری صفحات كمیك بوكی و همچنین لباس های مختلفی كه میشه برای اسپایدرمن پیدا كرد خیلی جالبه. به نظرم ایندفعه بیناكس لباس های اسپایدرمن را جای بهتری گذاشته  و مجبورید برای یافتن آنها به مخفیگاه روس ها (Russian hideouts) بروید.

لباس های مختلف مرد عنكبوتی

چيز ديگري كه باید بهش اشاره شود، بخش "قهرمان یا تهدید" (Hero or Menace) است. در ابتدای بازی یك یگان ویژه (special task force) به كمك كینگ پین درست میشود تا با جرم و جنایت مبارزه كند. همزمان با این موضوع، سیستم قهرمان یا تهدید هم وارد داستان میشود. خلاصه اینكه، اگر شما در حین بازی وقت بگذارید و ماموریت های فرعی مثل دستگیر كردن خلافكاران خرده پا، نجات شهروندان از میان شعله های آتش و ... انجام دهيد،  انوقت عملی قهرمانانه (heroic act) انجام داده اید و حتی شبكه دیلی بیوگل هم بلافاصله به آن اشاره میكند. اما اگر ماموریت هاي فرعی را نادیده بگیرید آنوقت یگان ویژه برایتان دردسر ساز خواهد شد و به تعقیبتان خواهد پرداخت (حتی رهگذران خیابانی هم به شما متلك میاندازند!). این سیستم ایده بسیار جالبی دارد و كاملاً حال و هوای  كمیك های مرد عنكبوتی را تداعی میكند. اما در اجرا ضعف دارد و امیدوارم در عناوین بعدی اسپایدرمن بهتر شود. مثلا میتوان نقش جیمز جونا جیمسون را در آن بیشتر كرد یا بهانه ای به دست او داد تا روبات های شكارچی عنكبوت را درست كند و ...

مرد عنكبوتي قهرمان يا تهديد؟

ضمن اینكه ماموریت های فرعی طبق معمول از فقدان تنوع و خلاقیت رنج میبرند (به خدا خسته شدم از بس لات و لوت های محل رو كتك زدم یا آدم ها رو از داخل ساختمون های آتش گرفته نجات دادم!)

 

نتیجه گیری:

خیلی وقت بود كه منتظر این بازی بودم چون بازی قبلی ("مرد عنكبوتی شگفت انگیز") به طور دلپذیری مرا سورپرایز كرده بود. بنابراین سعی كردم بلافاصله بازی را تهیه و بازی كنم. ولی اعتراف ميكنم كه تا حد زيادي  ناامید شدم. البته گیم پلی بازی به قدر كافی خوب هست كه سرگرمتان كند. سیستم جدید تاب خوردن هم عالیه ولی یه جورایی انگار بازی عجله ای ساخته شده و هنوز كار داره . البته این این معنا نیست كه "مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2" بازی بدی هستش ولی قطعاً  میتوانست و لیاقت آن را داشت كه خیلی بهتر باشد.

- نكات مثبت: سیستم تاب خوردن عالی، سیستم جالب "قهرمان یا تهدید"، اشارات جالب به داستان های كمیك بوكی مرد عنكبوتی

- نكات منفی: داستان آشفته، ، مبارزات نا امید كننده با غول ها، ماموریت های فرعی تكراری

 

امتیاز : 6 از 10

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2014

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

لینک دانلود بازی های مرد عنکبوتی

بازی های اندروید مرد عنكبوتی (Spider-Man) + لینك دانلود اختصاصی

جزئیات جدیدی از بازی "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" منتشر شد + تصاویر و تريلرهاي جدید بازی

بازی جدید مرد عنكبوتی اعلام شد! (آپدیت: لینك دانلود تیزر اضافه شد!)

انتشار بازی رایگان "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" + لینک دانلود!

10 بازی برتر مرد عنكبوتی

تاریخچه بازی های رایانه ای /ویدئویی اسپایدرمن

بازی موبایل "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" + لینک دانلود تیزر و تریلر

نقد بازی رایانه‌ای "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (2012)

نقد بازی Spider-Man: Web of Shadows

نقد و بررسی بازی "مرد عنكبوتی بر لبه زمان"

نقد و بررسی بازی "اسپایدرمن" (2000)

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی

نقد بازی "اسپایدرمن: دنیاهای از هم گسیخته" (Shattered Dimensions)

نقد و بررسی بازی " ابرقهرمانان مارول لگویی"

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+3 #91 mohamad ali 1393-03-04 10:06
میدونید درست میگید داستان خیلی با عجله درست شده بود . مثلا مرحله ی 1 تا از فروشگاه اومد بیرون .صلوات تموم نشده عمو بن مرد. :lol: این شد داستان. بعدشم اگه دقت کرده باشین بازی از داستان فیلم amazing spiderman 1 ساخته شده بود چون دنبال قاتل عمو بن میگشت ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! که دید کشته شده . ولی کیه که بازی های اسپایدر من رو از دست بده ;-)
+3 #92 amir safari 1393-03-04 19:49
اره اون مرحله مبارزه با گربه ی سیاه هم تکراری بود اخه چرا باید بازی مردعنکبوتی اینجوری بسازن واقعان که :-?
+3 #93 amir safari 1393-03-04 19:52
ماوریت هایش تکراری
+3 #94 amir safari 1393-03-04 19:55
من بیشتر ازلباساش خوشم اومد
+1 #95 امیررضا 1393-03-04 20:37
آره لباس هاش خوب بودن، ولی تنها مشکلی که لباس ها داشتن این بود که مثل بازی اول ، وقتی زیاد ضربه میخوردی پاره نمیشدن. لباس یک لباس ها ها هم باحال پاره می شدن هم زخم های اسپایدی معلوم بود، ولی تو بازی دوم اینطور نبود
+1 #96 Kousha-Spider 1393-03-04 21:00
#95: همه ی لباس ها پاره میشوند :-*
+2 #97 نعیم 1393-03-04 21:09
ترو خدا یکی به من بگه چجوری باید کمیک ترجمه کنم؟ :cry:
+1 #98 REZA 1393-03-04 21:20
#97: اول باید به انگلیسی تسلط داشته باشید دوم باید با نرم افزاری مثل فتوشاپ اشنا باشید ;-)
+1 #99 amir safari 1393-03-04 21:23
بدترینش اینکه لباساش زوداسیب میبینه فقظ یه مشت بزنه اندازه انگشت دست جرمی خوره :D واقعان مثلا بازی نسل جدید
#100 amir safari 1393-03-05 14:03
کسی میتونه بگه بهترین چیز دربازی مردعنکبوتی شگفت انگیز2 چی هست
#101 amir safari 1393-03-05 14:52
:roll:
+1 #102 amir safari 1393-03-06 11:52
بازی مردعنکبوتی کی رو ایکس باکس داره
-6 #103 amir safari 1393-03-06 23:37
مثل اینکه هیج کس ازبازی مردعنکبوتی خوشش نمیاد :-|
#104 alireza 1393-03-07 18:41
من وقتی رفتم مرد عنکبویت 2099 واز کنم دیدم یه جای نقشه بنفش بود . وقتی رفتم اونجا باید چه کار کنم
#105 فرهاد 1393-03-07 19:48
به نقل از amir-spider:
بازی مردعنکبوتی کی رو ایکس باکس داره

من دارم
+1 #106 amir safari 1393-03-07 20:12
کیفیت رو ایکس باکس خوبه
#107 فرهاد 1393-03-08 18:25
به نقل از amir-spider:
کیفیت رو ایکس باکس خوبه

اره
#108 amir safari 1393-03-08 19:39
ازpc هم بالاتره
#109 alireza 1393-03-10 16:55
به نقل از R-SPIDEY:
#53:فکر کنم 10 سال به بالا باشه. ;-)
برام عجیبه که تو ایران کسی چنین سوالی بپرسه :-|

من تو اینترنت دیدم 16+ بود
#110 soheil ghaderi 1393-03-10 17:04
میشه یکی قضیه عکسای بالا رو توضیح بده؟ :o
(به خصوص عکس مرد عنکبوتی دنیای اصلی و آلتیمیت.)
+1 #111 صدرا پزشکیان 1393-03-13 13:43
يعني نويسنده به همين زودي بازي رو تموم كرد؟ :o
+1 #112 amir-spider 1393-03-19 22:39
واقعا این بد شانسی مردعنکبوتی یه واقعیت
+2 #113 agh 1393-04-17 17:55
به نظر من بازی خیلی بدی نبود اما چیزی که بیش از همه منو تحت تاثیر قرار داد حضور استن لی و میتونیم پیتر پارکر باشیم و با افرادی مثل کینگ پین حرف بزنیم بدون اینکه لباس عنکبوت پوشیده باشیم.
+2 #114 North-wolf 1393-07-09 17:10
واقعا این آشفتگی داستان آزار دهنده است
و در کل نقد بسیار عالی ای بود
چیزی کم نداشت

من تو مرحله مبارزه با کینگ پین گیر افتادم
هرکاری میکنم نمیتونم حتی یه ذره از خونش رو هم کم کنم چه برسه شکستش بدم
چکار باس کنم؟
+1 #115 mtm 1393-07-09 17:13
#114:
كينگ پين boss سختيه
منم گير افتادم ولي يه قلقي داره كه من الان هر چي فكر ميكنم يادم نمياد!
+1 #116 North-wolf 1393-07-09 19:41
واااااااای یکی کمکم کنه
بدجوری گیر کردم :cry:
+1 #117 sobhani 1393-07-09 20:42
116#:ببین من یادم نمی آد ولی فکر کنم وقتی می خواهد بدود و مثل راینو(کرگدن)به سمت اسپایدی حمله کند باید جا خالی بدی تا کله اش در دیوار گیر کند سپس به او ضربه بزنید.
+1 #118 R-SPIDEY 1393-07-09 21:06
#116: قلقش اینه که به شدت باید جاخالی بدی (مثلث در PS3 Y در XBOX360) فقط با جاخالی میشه این قسمت رو رد کرد.
+2 #119 Hossein sbn 1393-07-09 21:08
باید اف رو نگه داری از اون هاله های نور بهش بزنی بعد باید جا خالی بدی با کله میره تو دیوار میزنیش
+1 #120 North-wolf 1393-07-09 22:36
مرسی دوستان
+1 #121 Reverse 1393-07-10 00:00
والا من غول سخت ندیدم کینگ پین که خیلی راحت بود همونطور که آقا رضا گفت فقط جاخالی بده بعد بزنش تو ایکس باکس Y کلا این بازی از لحاظ باس فایت خیلی ساده بود :-| بهش شوک هم بدی حله شوک فک تو ایکس باکس با نگه داشتن B هست حالا تو PC رو نمیدونم :-|
+1 #122 Reverse 1393-07-10 00:03
یه سوال این بازی براش DLC نیومده؟
#123 North-wolf 1393-07-10 09:24
به نقل از Ali Spidey:
والا من غول سخت ندیدم کینگ پین که خیلی راحت بود همونطور که آقا رضا گفت فقط جاخالی بده بعد بزنش تو ایکس باکس Y کلا این بازی از لحاظ باس فایت خیلی ساده بود :-| بهش شوک هم بدی حله شوک فک تو ایکس باکس با نگه داشتن B هست حالا تو PC رو نمیدونم :-|

تو پی سی، اف رو باس نگه داری
هرچی شوک میدم تاثیری نداره روش
البته جا خالی رو امتحان نکردم هنوز
+1 #124 Miguel ohara 1393-09-18 20:38
ببخشید من این بازی ررا تازه خریدم می شه بگید نقطه ضعف کینگ پین دقیقا چیه
+1 #125 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-09-18 20:43
وقتی بهت حمله کرد مثل کرگدن جاخالی بده وبزنش
+1 #126 Miguel ohara 1393-09-18 20:45
ممنونم
+1 #127 amir bartar 1394-04-30 00:09
به نقل از محمد باوفا:
میشه همی ی لباس هایی که تو بازی هستو بگین چجوری باز کنیم

علاوه بر لباس هایی که در طول بازی یا تمام کردن بازی باز میشن،برای باز کردن لباس hornet باید تمام 15 مرحله مسابقه تو شهر رو برید
برای باز کردن superior هم باید تو مغازه stan با اون دستگاه تمام 12 مرحله رو برید
بقیه لباسا هم مثل iron spider هم باید پک DLC رو بخرین.
#128 mtm 1394-04-30 00:11
#127:
شما اسمت برام خیلی اشناست
قبلا عضو سایت نبودی؟
#129 amir bartar 1394-04-30 00:24
به نقل از mtm:
#127:
شما اسمت برام خیلی اشناست
قبلا عضو سایت نبودی؟

سلام
من قبلا تو سایت بودم ولی کمی طول کشید تا دوباره عضو بشم
#130 Winter soldier 1394-06-26 19:55
دو تا سوال:
گرافیک و رم این بازی چنده؟
pc هست؟
#131 Winter soldier 1394-07-16 16:11
i
#132 SPIDERTOXIN 1395-05-01 18:42
کاملا قبول دارم داستان درهم برهم بود. ولی یه بخش بد بازی قبلی رفت! لباس های مزخرف! آخه وقتی باحال ترین لباسای بازی اسکارلت اسپایدر و لباس سم ریمی باشن باید فقط به داستان تکیه کرد. ولی این یکی لباس برتر داشت، آیرون اسپایدر داشت (حسودی کنید! بازی رو دانلود و نصب کردم DLC روش بود!) ، Hornet داشت، خیلی لباسای خوبی داشت. واقعا اسپایدرمن 3 بد بود ولی این رو با اون نمیشه مقایسه کرد.
یه سوال: برای بازی Mod و Trainer با 13 آپشن بذارم دانلود می کنین؟ لباس PS4 هم بینشون هست!
#133 kia spider 1395-06-02 14:02
نقد وبررسی بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2
cdn3.dualshockers.com/.../...
خلاصه داستان:داستان درباره پیتر پارکر/مرد عنکبوتی است که به دنبال قاتل عمویش است و در همین راه با جرم جنایت مبارزه می کند است.اول از هرچیز بازی به شدت شلوغ است و شما بعد از مدتی هدف اصلی را گم می کند و با خود می گوید:{خب که چی؟داستان بازی چرته بهتر از گیم پلی لذت ببرم}ولی شما خبر ندارید که گیم پلی هم چنگی به دل نمی زنه!!!!!!!)
images.thisisxbox.com/.../...
داستان:سازندگان برخلاف قسمت اول که ابتکار به خرج دادن و داستان بازی رو پس از وقایع فیلم انداختن،اینجا کاملا ابتکارشون رو بوسیدن گذاشتن کنار!داستان شروع خوبی داره و با مرگ عمو بن شروع می شه،بعد 2 سال به اینده می اد و می بینیم پارکر دنبال قاتل عموش می گرده.هیچی نشده سیستم تار اندازی در شهر شما رو طلسم می کنه روی موختون می نویسه:تا حال سیستم تار اندازی به این خوبی از بازی مرد عنکبوتی ندیدیم.
wvgazettemail.com/.../...
داستان2:اما بعد چند ساعت بازی کردن می فهمید که بازی بر خلاف شروع خوبش در ادامه جذابیت خود رو از دست می ده و در فضای شلوغ و خرتوخر بازی گم می شید.اخه یکی از سازنده ها بپرسه شما که حتی از پس داستان فیلم بر نمی اید چطور می خواهید داستان بازی قبلی و فیلم قبلی رو وارد بازی کنید؟؟؟؟؟خلاصه داستان یه ضد حال و یک نقطه ضعفه و بی خیال
purenintendo.com/.../...
گیم پلی:گیم پلی هم درست مثل داستان جذابیت خودشو از دست داده،شاید تو 4یا5 مرحله اول گیم پلی براتون جالب باشه ولی بعد دلتون می زنه و خسته کننده می شه.بخش مخفی کاری که تو قسمت اول می درخشید اینجا تو مراحل اومده و واقعا به تمام خاطراتمون با این بخش تو قسمت قبل گند زده به طوری که بعد از چند دقیقه اعصابتون خورد می شه و تصمیم می گیرید با زور جلو برید.مبارزه تن به تن هم افت کرده.اگه شما دقیقا همون دکمه ای که بازی بهتون می گه رو نزنید دشمنان با سرعت فلش 10 متر را در یک ثانیه طی می کند و ...(بنگ)!!!!
cdn2-superherohype.com/.../...
مبارزه با ویلین ها از جذابیت کمی بهره نمی برن و افت کردند.البته مبارزه با کینگ پین بسیار هیجان انگیز و حساس طراحی شده؟چرا بخاطر اینکه از مبارزه با کردگردن در بازی های نسل قبلی مرد عنکبوتی کپی برداری شده و حتی به اون جذابی هم نیست.مبارزه با امثال شاکر و شکریون بسیار دم دستی و کلبشه ای از اب در اومدند(البته مبارزه با گرین گاببلین بسیار جذاب از اب در اومده ولی باز هم مبارزه باهاش حماسی نیست.)
theamazingspidermangame.com/.. ./...
نقطه ضعف دیگه مربوط به دیالگ های ابکی،باگ های زیاد(که بیشتر اقات مانع بازی کردن می شن)،افت گرافیک هنری و هوش مصنوعی ضعیف دشمنان می شه خب یکمم از نقاط قوت بگیم.صدا گذاری و موسیقی به خوبی کار شده و من نتونستم از گویندگی ایرادی پیدا کنم.از اونا که بگذریم پیدا کردن صدها صفحه کمیک در محیط بزرگ بازی هیجان انگیز و لذت بخش کار شده.گرافیک اگرچه نسبت به نسخه قبل اوفت کرده ولی باز هم در سطح قابل قبولی قرار داره.
whateveraspidercan.com/.../...
پیدا کردن صفحات کمیک،و تمام کردن 12 مرحله گیم در بازی بسیار جذاب کار شده و درست مثل نسخه قبلی با نیویورکی وسیع روبرو هستیم.پیدا کردن لباس ها به خوبی و جذابی قسمت قبل نیست ولی بازم تازگی و روش باحالی داره.تارمالی کردن دشمنان تا به حال به این باحالی نبوده می شه.اگر کمی دقت کنید می فهمید بازی با عجله ساخته شده و بخش هایی مثل قهرمان یا تهدید ناقصه.خدارو شکر سونی،مارول دست از سر بازی های فیلمی برداشتند و تصمیم گرفتن یک داستان اورجینال یا الهامی کمیک ها بسازن که داستانی بهتر داشته باشه((spider man ps4))
primagames.com/.../...
بازی هایی که از روی فیلم های مشهور هالیوود ساخته می شوند،انتظار بیشتر از یک بازی متوسط نداریم ولی وای به حال بازی هایی که از روی فیلم های نسبتا ضعیف((خب tasm 2 همچین فیلمی بود دیگه))ساخته می شوند.دوستان اشتباه نکنید بازی TAMS 2 بازی بدی نیست،یک بازی ضعیفه و می شه از اون لذت برد،البته به شرطی که انتظار خود کم کنید و بخشی از ارکام های اصلی بازی رو نادیده بگیرید،به هر حال من به بازی 5.6(از 10)می دم
ممنون که تا اخرش خوندید
راستی داشت یادم می رفت برای خوندن نقد قبلی من به لینک زیر برید
spidey.ir/.../...
#134 alispider 1395-06-23 18:45
روش باز کردن لباس های بازی the amazing spider-man 2:
مردعنکبوتی برتر:باید ابتدا به مغازه ی استن لی در آدرس زیر بروید.file:///C :/Users/Zero1/D ocuments/Bandic am/bandicam%202 016-09-13%2018- 33-23-586.jpgو مرحله های داخل اون دستگاه بازی رو تا ته بروید.
spider-man hornet:باید مرحله های فرعی ای که از توی حلقه های عنکبوتی رد می شویم رو تا ته بروید.file:///C:/Users/Zero1/Documents/Bandicam/spider-man%20hornet.jpg
مردعنکبوتی بیگ تایم:باید این چشم بنفش به آدررس زیر را رد کنید.file:///C:/Users/Zero1/Documents/Bandicam/bandicam%202016-09-13%2018-34-49-316.jpg
مردعنکبوتی اسکارلت اسپایدر:باید این چشم بنفش به آدرس زیر را رد کنید.
file:///C:/Users/Zero1/Documents/Bandicam/bandicam%202016-09-13%2018-36-02-602.jpg
مردعنکبوتی 2099:باید این چشم بنفش به آدرس زیر را رد کنید.file:///C:/Users/Zero1/Documents/Bandicam/bandicam%202016-09-13%2018-37-29-574.jpg
spider-man flipside:باید این چشم بنفش به آدرس زیر را رد کنید.
file:///C:/Users/Zero1/Documents/Bandicam/bandicam%202016-09-13%2018-39-12-235.jpg
لباس آهنی مارک 2:باید این چشم بنفش به آدرس زیر را رد کنید.
file:///C:/Users/Zero1/Documents/Bandicam/bandicam%202016-09-13%2018-40-50-307.jpg
مردعنکبوتی ریکوشه:در طی رفتن مراحل برایتان باز می شود.
spider-carnage:مرحله ی آخر را رد کنید برایتان باز می شود.بقیه ی پک های دی ال سی را باید بخرید.
#135 ilia_comic_khoon 1397-03-30 18:40
آقا نقد عالی بود مرسی.
من بازی رو دارم و کاملا باهاتون موافقم

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید