«ونوم»، «كارنیج» و دیگر سیمبیوت ها چطور و از كجا وارد زندگی «پیتر پاركر/مرد عنكبوتی» شدند؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

spiderman-venom-carnage مرد عنكبوتي ونوم كارنيج

از وقتی این سایت دایر شده كاربران مدام سئوالات مختلفی درباره سیمبیوت (Symbiote)های فضایی میپرسند: آنها از كجا آمده اند؟ چند نوع سیمبیوت داریم؟ فرق «ونوم» با «انتی ونوم» چیه؟ نقاط ضعف و قوت آنها چیه؟ و ... حالا وقتشه كه این سئوالات را پاسخ دهیم!  

مقدمه: سیمبیوت ها نژادی از انگل های فرازمینی و بدون شکل هستند که در کمیک استریپ های انتشارات «مارول کامیکس» و به ویژه در داستانهای مرد عنکبوتی حضور دارند. سیمبیوت ها میزبانان خود را همچون یک لباس دربرمیگیرند و از آنها تغذیه میکنند و حتی میتوانند ذهن و روح آنها را نیز تحت تاثیر خود درآورند. نخستین حضور یک سیمبیوت در عالم کمیک استریپ، به شماره 252 از "اسپایدرمن شگفت انگیز" (1984) برمیگردد. در شماره مذکور اسپایدرمن (كه به همراه برخي ديگر از ابرقهرمانان مارول براي مدت كوتاهي در يك سياره فضايي به سر ميبرد) سیمبیوتی را که فکر میکرد یک لباس سیاه رنگ است، با خود به زمین آورد (البته چند ماه بعد شماره 8 از کمیک استریپ معروف "جنگ های مخفی" (Secret Wars) به چاپ رسید و نشان داد که اسپایدرمن چطور و در کجا این سیمبیوت را پیدا کرده است). همانطور که گفته شد، اسپایدرمن ابتدا از ماهیت واقعی لباس سیاه خود خبر نداشت اما به زودی فهمید که در واقع یک سیمبیوت زنده است و روی ذهنش تاثیرات مخربی میگذارد. سپس او توانست هر طور شده خودش را از دست او خلاص کند.

 

منشا سیمبیوت ها چیست؟

در داستان کمیک استریپی "سیاره سیمبیوت ها" (Planet of Symbiotes) نشان داده شد که سیمبیوت ها در اصل یک نژاد فضایی هستند که هیچ احساس یا عاطفه ای ندارند و تنها به دنبال تسخیر و تسلط بر موجودات دیگرند. در واقع، آنها به دنبال تماس با موجودات دیگر هستند زیرا میخواهند از احساسات و انرژی درونی آنها تغدیه کنند. بنابرایم میزبانان سیمبیوت ها عمر نسبتاً کوتاهی دارند. حتی در یکی از کمیک استریپ های "چهار شگفت انگیز" (Fantastic Four) داستانی چاپ شد که در آن اعضای این گروه با یکی از دشمنان خود به نام «دووس نابودگر» (Devos the Destroyer) روبرو میشوند. دووس، کلکسیونی از خطرناک ترین موجودات عالم هستی را جمع آوری کرده است که یکی از آنها سیمبیوتی است به نام Deadface! این موضوع نشان میدهد که سیمبیوت ها همواره به عنوان موجودات مهیب و ترسناکی در میان ساکنین سیاره های مختلف شناخته میشوند. اما سوال اینجاست که آن سیمبوتی که اسپایدرمن با خود به زمین آورد از کجا آمده است؟ در حقیقت، بعدها نشان داده شد که این سیمبیوت از طرف سیمبیوت های هم نژاد خود طرد شده بوده زیرا به جای آنکه بخواهد میزبان خود را تحت سلطه کامل دربیاورد، سعی میکرده با آنها همزیستی مشترک برقرار کند. به همین دلیل او از سوی سیمبیوت های دیگر به سیاره های دور دست و خالی از سکنه تبعید شده بوده و در همان سیاره بود که با اسپایدرمن آشنا شد!

black spiderman لباس سياه مرد عنكبوتي


همانطور که میدانید اسپایدرمن در نهایت سیمبیوت را از خود دور کرد و او نزد خبرنگاری ناراضی به نام «ادی براک» (Eddie Brock)  رفت و با او ترکیب شد. از ترکیب آنها شخصیت پلیدی به نام «ونوم» (Venom) پدید آمد که سعی داشت هر طوری شده از اسپایدرمن انتقام بگیرد. این سیمبیوت دارای چند بچه شد (بچه اول او همان سیمبیوتی است که به نام «کارنیح» میشناسیم! و خود کارنیج هم بعداً دارای بچه شد!) در هر حال ادی براک به تدریج اصلاح شد و در نتیجه ونوم هم به شخصیتی نیمه قهرمان بدل گشت (و حتی چند بار به کمک اسپایدرمن شتافت).

maximum-carnage ماكزيمم كارنيج

تا اینکه سیمبیوت نفوذ خود را روی براک بیشتر و بیشتر کرد و به همین دلیل براک او را در یک حراجی به فروش گذاشت! پس از آن سیمبیوت دیوانه  و خشن تر شد زیرا میزبانانی همچون «مک گارگن» (یا همان «عقرب» معروف داستان های اسپایدرمن) یا «آنجل فورتوناتو» پیدا کرد که هر دو از خلافکاران حرفه ای بودند. در حال حاضر میزبان او «فلش تامپسون» (همکلاسی سابق پیتر پارکر در دبیرستان) میباشد. به نظر میرسد فلش توانسته باشد کاملاً سیمبیوت را تحت کنترل خویش درآورد (البته اخیراً نشان داده شد که سیمبیوت هم به او علاقه دارد!) این موضوع نشان میدهد که اگر میزبان از قدرت روحی و ذهنی بالایی برخوردار باشد پس شاید بتواند بر سیمبیوت تاثیر بگذارد و او را کنترل کند.

 venom thompson فلش تامپسون ونوم مامور


 

نقاط ضعف و قوت سیمبیوت ها

سیمبیوت ها توانایی های فراوانی مثل قدرت، سرعت، توان، چابکی و حتی هوش فوق بشری دارند و میتوانند به سرعت زخم های خود را التیام بخشند. آنها در ضمن میتوانند اندازه خود را گسترش یا کاهش دهند و خود را به اندازه میزبان شان دربیاورند. البته آنها نقاط ضعف هم دارند. در حقیقت آنها به طور ذاتی نسبت به صدا و گرمای شدید آسیب پذیر هستند (به ویژه در مقابل آتش). برای مثال، اسپایدرمن با توسل به به صدای بلند ناقوس کلسیا خودش را از بند سیمبیوت خلاص کرد.

eddie brock hit by sonic blast ادي براك ونوم

در ضمن در برخی از داستانها و بازی های ویدئویی، سیمبیوت ها در برابر منیزیم هم آسیب پذیر هستند. یک بار هم «مرد آهنی» (Iron Man) توانست محلولی بسازد که باعث نابودی یک سیمبیوت شد. البته بعدها معلوم شد که این محلول حاوی ارگانیسم های بیولوژیکی و ویروس مانند بوده است که «دکتر دوم» (Dr. Doom) از بدن ونوم تولید کرده بود! نیروهای دولتی هم بارها توانسته اند با استفاده از بازدارنده های شیمیایی ونوم یا کارنیج را تحت کنترل درآورند. یکبار هم سیمبیوتی سعی کرد با «ولورین» (Wolverine) پیوند بخورد اما چون بدن ولورین میتواند سریع خودش را التیام دهد، به ناچار از او جدا شد. البته به نظر میرسد سیمبیوت ها قادر توانایی های خود را تکامل دهند و مثلاً بچه های آنها آسیب پذیری های کمتری دارند. اما هنوز سیمبیوتی در داستان های اسپایدرمن دیده نشده که شکست ناپذیر باشد.

 

چند سیمبیوت در داستان های اسپایدرمن حضور داشته اند؟

1- «ونوم» (Venom)

venom ونوم سم دشمن اسپايدرمن
نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 300 از کمیک استریپ های "اسپایدرمن شگفت انگیز" (آوريل 1988)

این سیمبیوت که به ونوم شهرت دارد ابتدا با اسپایدرمن و سپس و با ادی براک پیوند خورد. پس از آن مک گارگن برای مدتی نسبتاً طولانی میزبان این سیمبیوت بود. سپس نیروهای دولتی سیمبیوت را بدست آوردند و به فلش تامپسون دادند. در حال حاضر ترکیب او با فلش به نام «مامور ونوم» (Agent Venom) شناخته میشود.

زن ونوم

در ضمن ، همسر سابق براک به نام «آنه وینگ»  (Ann Weying) هم برای مدت کوتاهی این سیمبیوت را بر تن کرد و به She-Venom  تبدیل شد! او پس از اینکه سیمبیوت ترک اش کرد دچار عذاب وجدان و اختلالات روانی شد و دست به خودکشی زد.

 

2- «کارنیج» (Carnage)

carnage كارنيج

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 361 از کمیک استریپ های "اسپایدرمن شگفت انگیز" (آوريل 1992)
سیمبیوت ونوم بچه دار شد و با یک قاتل زنجیره ای به نام «كلتوس كسدي» (Cletus Kasady) پیوند خورد و در نتیجه موجودی بیرحم به نام «کارنیج» به وجود آمد. البته در نهایت این سیمبیوت کاسدی را ترک کرد و مجدداً جذب سیمبیوت ونوم گردید. سپس کاسدی در فضایی غریب به نام "منطقه انرژی منفی" (The Negative Zone) سیمبیوتی مشایه پیدا کرد و دوباره کارنیج شد!


3- «تاکسین» (Toxin)

toxin تاكسين

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 2  از کمیک استریپ "ونوم بر علیه کارنیج" (اكتبر 2004)

«تاکسین» همان سیمبیوتی بود که از کارنیج به دنیا آمد و با افسر پلیسی به نام «پاتریک مولیگان» (Patrick Mulligan) ترکیب شد. تاکسین یک سیمبیوت قهرمان بود. اخیراً یکی از شخصیت های خبیث به نام Crime Master این سیمبیوت را به زور به ادی براک پیوند زد.


4- «آنتی ونوم» (Anti-Venom)

anti-venom انتي ونومنخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 569 از کمیک استریپ های "اسپایدرمن شگفت انگیز" (اکتبر 2008)
ادی براک پس از آنکه از سیمبیوت ونوم جدا شد فهمید که سرطان دارد. او سپس نزد شخصیتی به نام Mr. Negative رفت. Mr. Negative هم با استفاده انرژی خاص خودش سرطان براك را معالجه كرد ولی در نتیجه سلول های بدن براك به رنگ سفید درآمد. سپس براک با ونوم جدید (همان «مک گارگن») روبرو شد. اینجا بود كه سیمبیوت ونوم سعی كرد از گارگن جدا شود و بار دیگر به براك بچسبد اما متوجه شد كه سلول های بدن او تغییر كرده و دوباره برگشت پيش گارگن. ولی بخش كوچكی از او در بدن براك باقی ماند و با سلول های سفید او تركیب شد و به همین دلیل موجود جدیدی به نام «آنتی ونوم» به وجود آمد! انتی ونوم با اسپایدرمن دشمنی نداشت و به نوعی یک قهرمان بود. این سیمبیوت در جریان داستان چند قسمتی "جزیره عنکبوت ها" (Spider-Island) که در سال 2011 در کمیک استریپ های اسپایدرمن چاپ شد، خودش را فدا کرد تا مردم شهر به حالت عادی خود برگردند.

5- «دد فيس» (Deadface)

dreadface سيمبيوت فضايي


نخستین حضور: شماره 360 از کمیک استریپ "چهار شگفت انگیز" (ژانویه 1992)
او سیمبیوت بسیار خطرناکی است که میتواند با برقراری تماس با میزبان خود، ذهن آنها را کاملاً در اختیار خود دربیاورد. او توسط «دووس نابودگر» دستگیر و در سفینه او نگه داری میشد اما در نهایت موفق به فرار شد.


6- «اسکریم» (Scream)، «لاشر» (Lasher)، «فیج» (Phage)، «آگنی» (Agony)، «رایوت» (Riot)

scream lasher phage agony riot سيمبيوت فضايي

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 4 از کمیک استریپ "ونوم: محافظ مرگبار" (می 1993)
یک شرکت خصوصی سعی داشت تا با بررسی سیمبیوت ونوم و گرفتن نمونه از آن بتواند سربازان نیرومندی تولید کند. بدین ترتیب، 5 نمونه از سمبیوت ونوم استخراج و پرورش داده شد. این 5 نمونه سپس با 5 تن از بهترین پرسنل امنیتی این شرکت ترکیب شدند و در نتیجه سیمبیوت های جدیدی تحت عنوان  «اسکریم»، «لاشر»، «فیج»، «آگنی» و «رایوت» درست شدند.

7- «هایبرید» (Hybrid)

hybrid هايبريد

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 1 از کمیک استریپ "ونوم: عنکبوتی که پیش آمد" (ژانویه 1996)

خانم «دانا دیه گو» یکی از 5 پرسنل امنیتی بود که با نمونه های گرفته شده از سیمبیوت ونوم ترکیب و به سیمبیوت جدیدی به نام «اسکریم» تبدیل شده بود. او کم کم به این باور رسید که تمام سیمبیوت ها پلید هستند  و باید نابود شوند. بنابراین 4 همکار دیگرش را به قتل رساند. اما سیمبیوت آنها با هم ترکیب شدند و موجود جدیدی به نام «هایبرید» پدید آمد! سپس اسکریم و هایبرید توسط ونوم کشته شدند. البته بعداً معلوم شد که هایبرید نمرده است و به دست نیروهای دولتی افتاده تا بر علیه کارنیج به کار گرفته شود.


8- «کروبا» (Krobba)

krobaa

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 1 از کمیک استریپ "ونوم: تخم شرارت" (جولای 1997)
او سیمبیوتی بود که به زمین آمد و با دانشمندی بسیار پلید به نام دکتر «نایجل دانلوی» پیوند خورد، اما خباثت دانلوی باعث شد تا او دیوانه شود! او دست به طغیان و آشوب زد اما در نهایت خودکشی کرد چون نمیخواست سیمبیوت های هم نژاد اش به سرنوشت او دچار شوند.

9- «زكس» (ZZZXX)

zzzxx

نخستین حضور: شماره 2 از کمیک استریپ X-Men: Kingbreaker  (مارس 2009)

این سیمبیوت (که هر چه تلاش کنید عمراً بتوانيد نامش را صحيح تلفظ کنید!!!) بسیار خطرناک است و مغز میزبان خود را میخورد! در ضمن او هیچ ارزشی برای میزبان خود قایل نیست.

10- «پي بك» (Payback)

10- «پي بك» (Payback)
نخستین حضور: کمیک استریپ True Believers  (سپتامبر 2009)
اين سيمبيوت از نژاد تکامل یافته تر سیمبیوت ها محسوب میشود و با يكي از مامورين سازمان "شيلد" (SHIELd) به نام «ماويس ترنت» پيوند خورده. پي «پي بك» یک قهرمان نسبتاً خشن است. او ميتواند پرواز كند و از بدنش الكتريسيته ساطع نمايد.


11- «اسکورن» (Scorn)

سیمبیوت scorn
نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 5 از کمیک استریپ "کارنیج" (آگوست 2011)
وقتی کارنیج به دست یکی از ابرقهرمانان بسیار نیرومند مارول به نام «سنتری»  (Sentry) نابود شد، تکه ای از او با روانپزشكي به نام «تانیس نیوس» پیوند خورد و سیمبیوت جدیدی به نام «اسکورن» خلق شد. او هم سیمبیوت مثبتی به حساب می آید و به اسپايدرمن كمك كرد تا بر كارنيج پيروز شود. سيمبيوت او تكنو ارگانيك است. به همين دليل اسكورن ميتواند روي تكنولوژي هاي پيشرفته تاثير بگذارد و آنها را بخشي از خودش كند!

 

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

5 چیزی که همیشه در كمیك های کارنیج یافت میشود!

معرفي «ونوم» هاي مختلف

لینك دانلود كمیك ونوم – Venom

75 لحظه برتر تاريخ مارول: سيمبيوت فضايي وارد ميشود!

فیلم «ونوم» + لینک دانلود!

شماره 1 كمیك Superior Carnage ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

فیلم  «ونوم» ساخته ميشود!

عكس های فوق العاده از «ونوم»

«ددپول» در مقابل «كارنیج» قرار میگیرد!

تریلر Venom در بازی Marvel Heroes

اپديت: «ونوم» به "محافظان كهكشان" پیوست!!!

تصاویر جذاب از "كارنیج"

«ونوم» صاحب یك دستیار میشود!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+10 #1 محمدرضا 1392-02-29 17:15
خیلی خیلی ممنونم این یکی ازبهترین مقاله های شما بود که تا حالا خونده بودم :lol: :D
+7 #2 werta 1392-02-29 21:02
یه سوال داشتم.تواین کمیک venom که تو سایت گذاشتین این یارو که با سیمبیوت ونوم ترکیب شده کیه اسمش؟(یعنی اون یا رو که پاهاش قطع شده.)
+5 #3 mtm 1392-02-29 22:12
همون فلش تامپسونه دیگه . تو مقاله هم بهش اشاره شد
+6 #4 werta 1392-02-30 07:51
نمیدونین تو چه حادثه ای پاهاش قطع شد؟ :-?
+6 #5 امیرحسین عنکبوتی 1392-02-30 10:26
اگه اشتباه نکنم تو جنگ پاشو از دست داد
+7 #6 mtm 1392-02-30 10:45
آره درسته
فلش سرباز بود رفت به جنگ و در يك عمل قهرمانانه پاهاش رو از دست داد
+7 #7 Ssm 1392-02-30 12:21
ایول خوشم آمد آقای ترابی

یه سوال! آیا این سیمبیوت ها مقابل قهرمانان dc universe قرار گرفته اند نمی گم که طرفدار dc universe هستم اتفاقاً طرفدار پر و پا قرص مارول و شخصیت هاشم 8)
+5 #8 mtm 1392-02-30 12:25
تو داستان مشترك اسپايدرمن و بتمن، كارنيج حضور داشت (لينك دانلود اين كميك رو ميتوني تو بخش مقالات "اسپايدرمن در دنياي كميك استريپ" پيدا كني
+10 #9 علی رضا حاجیلو 1392-02-30 13:16
من وقتی اوایل مقاله رو خوندم فکر کردم همشون بد اخلاق هستند ولی دیدم نه بعضی از سیمبیوت ها انگار بهتر از بقیه ی سیمبیوت ها هستند . اقای ترابی واقعا علی بود مرسی .
+1 #10 spider-venom 1392-02-31 21:59
من یه سوالی داشتم آقای ترابی میزبان زکس الآن کیه ؟ :eek:
+5 #11 mtm 1392-02-31 22:38
آخرین میزبانش کاراکتری بود به نام Raza (یکی از اعضای گروه فضایی Starjammers) . Raza به هر زوری بود از کنترل او خارج شد. ZZZXX مدتی در سفینه Starjammer زندانی بود تا اینکه او را داخل چاله فضایی انداختند. او در آنجا با موجودی که نسخه پلید و کثیف "پروفسور ایکس" محسوب میشود، ترکیب شد ولی هنوز نشان داده نشده که آنها چگون به یکدیگر واکنش نشان دادند!
#12 ونداد 1392-03-01 06:51
راستی اقای ترابی قدرت های الفا را هم بگید
+2 #13 mokhtar 1392-03-01 08:55
به خاطر اصابت با اشعه يا ذرات "پاركر"، آلفا ميتونه به طور مداوم مقادير زيادي از انرژي كيهاني رو در بدنش شارژ كنه و اين انرژي رو در قالب اشعه مخرب به بيرون ساطع كنه. اين انرژي در ضمن به او قدرت، سرعت، ميدان هاي محافظ و همچنين توانايي پرواز كردن داده. البته او فعلا ميتونه در هر لحظه از يكي از اين نيروها استفاده كنه (يعني نميتونه از همشون به ظور همزمان استفاده كنه)
+3 #14 amin 1392-03-01 11:54
اقای ترابی اون موجود شش دست که شبیه مرد عنکبوتیه چیه؟(در عکس سوم)
یه سوال دیگه هم داشتم در سری کمیک carnage u.s.a کلتوس کاسدی پا نداشت.می شه یه توضیحی بدید؟
راستی toxin چگونه از پاتریک مولیگان جدا شد؟
+4 #15 mtm 1392-03-01 17:01
اسمش Doppelganger هستش. اجازه بديد تو قسمت بعدي معرفي دشمنان اسپايدرمن بهش ميپردازيم :-*
فعلا عكسشو ببينيد:
upload.wikimedia.org/.../...

من اون داستان carnage usa رو نخوندم و واقعا اطلاعي ندارم

يك شخصيت منفي به نام blackheart به دنبال سيمبيوت تاكسين بود و ميخواست او را براي مقاصد پليدش تكثير كنه. او موليگان رو كشت و سيمبيوت رو بدست آورد.
+4 #16 Ssm 1392-03-01 20:16
سلام آقای ترابی

من تو google image عکس هایی از spiderdoppelgan ger دیدم که داشت با کارنیج می جنگید پس بالاخره دشمن اسپایدرمنه یا دشمن کارنیجه؟

بعد spiderdoppelgan ger تو کمیک amazing spiderman هست یا نه؟ تو شماره چند کمیک amazing spiderman هست؟
+4 #17 mtm 1392-03-01 20:35
شما منظورت Doppelganger هستش؟ همونی که عکسش اینه:
upload.wikimedia.org/.../...
+3 #18 wolverine 1392-03-02 01:24
میشه اطلاعات بیشتری درباره ی کانیج در اختیارمان بگذارید همچنین درباره ی زن سابق ادی براک و مجله های کمیک اولین نمایش انان را در سایت قرار دهید. :sad:
+2 #19 آرش میراحمدیان 1392-03-02 09:45
آقای ترابی 2 تا سوال داشتم ؟؟؟
1- این کتاب های Marvel Masterworks چیه ؟
2- کمیک Carnage: Minimum Carnage و Spider-Man: Maximum Carnage ارزش خریدن داره ؟ داستانشون چیه ؟
+3 #20 mtm 1392-03-02 10:13
masterworks کمیک های قدیمی را با کیفیت خوب و کاغذ مرغوب تجدید چاپ میکنه. مثلا marvel masterworks spider-man volume 1 اومده شماره 1 تا 10 aamzing spider-man رو یه جا جمع کرده. البته قیمتشون بالاست (50 دلار!) که با احتساب نرخ دلار در ایران هر کدام میشه چیزی در حدود 200 هزار تومان ناقابل! :-*
به نظر من اون داستان ارزششو نداره ولی اگه به ونوم و کارنیج خیلی علاقه داری شاید برات جالب باشه
+2 #21 mtm 1392-03-02 11:07
درباره کارنیج من فکر میکنم همین اظلاعاتی که در اینجا و در قسمت نخست معرفی دشمنان معروف اسپایدرمن دادیم کفایت میکند و او کاراکتر آنچنان مهم یا تاثیرگذاری نیست که مثلا بخواهیم یک مقاله مجزا درباره اش بنویسم. همسر سابق براک هم همین طور است و او یکی دو شماره بیشتر حضور نداشت
اما خبر خوش اینکه همانظور که فبلا هم گفته بودم یکی از دوستان در حال دانلود تمام کمیک های اسپایدرمن بوده که کارش تمام میشود. من اکثر کمیک هاشو دیدم و میتونم بگم که تمام کمیک های ونوم یا شخصیت های دیگه مثل spider-girl، spider-woman و کمیک های ultimate spider-man و ...هم داخل اونا هست! بنابراین کمی صبر کنید تا ایشان این مجموعه را در خدمت شما قرار دهد . اینجوری شما تمام کمیک ها را خواهید داشت و ما هم مجبور نخواهیم بود با هزار زور و زحمت هر دفعه این کمیک های درخواستی شما را دونه دونه آپلود کنیم ;-)
+2 #22 Ssm 1392-03-02 11:35
آره منظورم همان doppelganger هست بالاخره دشمن کارنیجه یا اسپایدرمنه؟
+2 #23 mtm 1392-03-02 11:59
دشمن اسپایدرمنه. اون عکسی هم که میگی احتمالا عکس رسمی نیست و یک طراح غیر حرفه ای کشیده! :lol:
ضمنا Doppelganger تو قسمت بعدي معرفي دشمنان اسپايدرمن معرفی میشه
فعلا عكسشو ببينيد:
upload.wikimedia.org/.../...
+2 #24 ميلاد 1392-03-03 21:48
اقاي ترابي اين هايبرد شبيه بيتل نيست؟ :-? نسبتي دارن :o
+3 #25 mtm 1392-03-04 09:48
چرا شبيه ولي ربطي به هم ندارن
+1 #26 Ali spidey 1392-03-04 12:22
اقای ترابی اگه انتی ونوم یه سیمبیوت قهرمان با مردعنکبوتی هم مشکلی نداره پس چرا در بازی مردعنکبوتی لبهی زمان یا همان spiderman: edge of time مردعنکبوتی رو تا حد مرگ کتک زد؟
+4 #27 mtm 1392-03-04 12:50
شما اگه به داستان edge of time توجه كرده باشي پس حتما يادته كه در آن بازي ، به او ماده اي از سوي آدم بد داستان تزريق شده بود كه باعث شده به دشمن اسپايدرمن تبديل شود .
+2 #28 amin 1392-03-04 15:06
چه بلایی سر سیمبیوت انتی ونوم اومد؟
و اینکه میزبانان Deadface وHybrid چه کسانی هستند؟
+1 #29 Ali spidey 1392-03-04 15:21
بله یادم اومد یه دانشمند بد بود درسته که فک کنم ماده نبود یکسری عنکبوت های رباتیک بود :lol: شرمنده :-* :-?
+9 #30 mokhtar 1392-03-04 18:15
جان مادرت اسم ونوم و كارنيج رو نيار كه حالم بد ميشه! هر جا كه پاشون وا ميشه گند ميزنند به همه چي! لامصب ها فقط قيافه دارند! شخصيت شون كاملا تك بعديه.
اون ونوم كه خير سرش از هويت مخفي اسپايدرمن با خبر بود ولي هيچ غلطي نتونست بكنه . اينم از كارنيج كه فقط بلده راه بيفته هرج و مرج راه بياندازه. همين؟ اصلا يه لحظه ماندگار خلق كردن؟ تا به حال پيتر پاركر رو از نظر روحي يا عاطفي به چالش كشيدند؟ اصلا اين سيمبيوت ها تو داستان هاي اسپايدرمن زيادي اند. در مقايسه با گرين گابلين و دكتر اختاپوس اصلا هيچ داستان تاثيرگذار يا مهمي كه در سرنوشت پيتر پاركر / مرد عنكبوتي مهم باشه ، ندارند
+4 #31 mokhtar 1392-03-04 18:18
البته من ميدونم الان اين خردسالاني كه به اين سايت سر ميزنند و عاشق هيكل و بازوهاي ونوم و قيافه خفن جناب كارنيج هستند اصلا از حرفايي كه بالا زدم خوششون نمياد و مدام به من نمره منفي ميدن ولي من حقيقت رو گفتم . اصلا هم مهم نيست كه اين خردسالان چي ميگن. بزرگ كه شدن و عقلشون رسيد خودشون ميفهمند :-*
+2 #32 mtm 1392-03-05 11:22
در متن گفته شد كه او خودش را فدا كرد تا اينكه مردم شهر به حال اوليه خود برگردند
deadface با يك گوريل پيوند خورد و با چهار شگفت انگيز جنگيد. بعد وسط دعوا با Thing پيوند خورد ولي Thing به كمك human torch خودشو رها كرد بعد dedface رفت چسبيد به Human Torch ولي در نهايت Human Torch با توسل به اشعه nova كه از بدنش ساطع كرد اونو ظاهرا نابود كرد
+3 #33 mtm 1392-03-05 11:31
ميزبان هايبريد هم اسكات واشنگتن (Scott Washington)هستش . اسكات فلج بود ولي وقتي به هايبريد پيوست دوباره تونست راه بره. اسكات اونقدر خشن و خشمگين بود كه گاهي اوقات هايبريد مجبور ميشد جلوي اونو بگيره! در نهايت او توسط ادي براك كشته شد ( ادي براك بعد از اينكه سيمبيوت انتي ونوم رو از دست داد با خودش عهد كرد تا تمام سيمبيوت ها رو از بين ببره. به همين دليل با استفاده از گلوله هاي آتش افزا او را كشت) البته سيمبيوت هايبريد زنده ماند و به دست دولت افتاد
-1 #34 amin 1392-03-06 14:40
گفته بودید که Sentry با دو نیم کردن کارنیج اونو کشت پس چرا وقتی در venom #27 ونوم سر کارنیج رو از بدن جدا کرد او نمرد.
+1 #35 mtm 1392-03-06 20:29
یعنی من اشتباه گفتم که sentry کارنیج رو کشت؟
بیا اینم خبرش و عکسش:
spiderman.wikia.com/.../...


images4.wikia.nocookie.net/__cb20101122041602/spiderman/images/thumb/1/1b/478297-sentry_kills_carnage_dave_finch_super.jpg/586px-478297-sentry_kills_carnage_dave_finch_super.jpg

دیدی نوشته sentry kills carnage
sentry هم قشنگ از وسط نصفش کرده
#36 amin 1392-03-07 17:52
بعد از ماجرای sentry کارنیج توی کدام کمیک برگشت؟
#37 امیرحسین نعمتی 1392-03-11 12:19
آقای ترابی میتونید راجع به negative zone توضیح بدید؟ :-)
+1 #38 mtm 1392-03-14 01:06
فکر کنم تو همون carnage usa بود :-*
+1 #39 mtm 1392-03-14 01:11
نگاتیو زون فکر کنم توسط رید ریچاردز ( رهبر گروه چهار شگفت انگیز) کشف شد و نقطه مقابل دنیای ماست چون تمام مواد در آنجا انرژی منفی دارند. نگاتیو زون معمولاً حاکمانی ظالم داره به نام Blastaar و Annihilus . آنها معمولا ارتشی برای خودش دارند و مدام در صدد هستند تا به دنیای ما حمله و اونو فتح کنند!
#40 amin 1392-03-16 16:07
ولی به نظر من sentry نکشته و فقط نصفش کرده و قطع عضو شده و به همین دلیل در هنگام برگشتش در carnage u.s.a نصف بود (پا نداشت)
#41 amin 1392-03-16 16:15
دعوای این پدر و پسر (ونوم و کارنیج) سر چیه؟
+1 #42 mtm 1392-03-25 12:20
به خاطر اينكه ونوم ابتدا اعتقاد داشت بايد از بيگناهان محافظت بشه و اينكه خودش بيگناهي بود كه به دست اسپايدرمن قرباني شده بود.
به همين دليل خودش را مسئول محافظت از جان بيگناهان و قربانيان ميدانست. كارنج هم كه آدم هاي بيگناه را ميكشت. پس اونا با هم جنگ كردند
الان هم كه ادي براك همه سيمبيوت ها را پليد ميدونه و ميخاد همشون رو شكار كنه
+1 #43 امیرحسین نعمتی 1392-03-30 18:29
آقای ترابی این درسته که زکس توسط سپاهیان نووا-nova corps-نابود شد،تانیس نیوس هم روانپزشکی بود که قرار بود جیغ رو درمان کنه و تبدیل شدنش به اسکورن در نتیجه ی تماس با سیمبیوت کارنیج-همکار جیغ-بود؟
#44 mtm 1392-03-31 00:50
قسمت اول سوال رو جوابش رو نمیدونم چون کمیک های نووا رو هرگز نخوندم!
قسمت دوم سوال را باید بگم بله درسته!
+1 #45 javad 1392-04-05 20:23
آقای ترابی چرا (spider sense) در مقابل ونوم جواب نمیده؟
+5 #46 mokhtar 1392-04-05 21:23
برای اینکه سیمبیوت فضایی مدتی بر تن اسپایدرمن بوده به همین دلیل spider sense او را دشمن فرض نمیکنه
+1 #47 نیما نطاق 1392-04-18 17:36
آقای ترابی چند سوال داشتم در مورد ونم و کارنیج:

ماجرای داستانSpider-Ma n: Maximum Carnage چیست؟ لینک دانلودش رو دارید؟

نسبت کارنیج با ونم چیست؟

چرا ونم در مقابل کارنیج از مزدعنکبوتی دفاع می کند؟

در پایان آخر ونم با مردعنکبوتی دوست است یا دشمن؟ چون توی خیلی از بازی ها و کارتون ها برای مدت کوتاهی به کمک مردعنکبوتی آمده?
+2 #48 mtm 1392-04-18 19:49
البته برخی از این سئوالات در همین مقاله و یا بخش نظرات جواب داده شده ولی من دوباره خیلی سریع بهشون پاسخ میدم:
1- داستان خاصی نداره ! کارنیج تو شهر دست به هرج و مرج میزنه. بعد اسپایدرمن به کمک برخی دیگر از قهرمانان مارول میره به جنگ کارنیج و دار و دسته اش!
2- کارنیج به نوعی فرزند ونوم هستش چون از سیمبیوت او به وجود اومده
3- دلیل خیلی خاصی نداره . احتمالا چون از کارنیج بیشتر از اسپایدرمن بدش میاد!
4- ببینید دوست عزیز، مارول بعد از مدتی به خاطر محبوبیت ویژه ونوم اونو تبدیل کرد به نوعی قهرمان . بنابراین ونوم دیگه چندان خبیث نبود . به همین دلیل هم بود که کارنیج خلق شد چون مارول میخواست دوباره یک سیمبیوت خبیث داشته باشه تا ونوم و اسپایدی گاهی مشترکاً باهاش بجنگند!
+1 #49 THE MIX 1392-07-15 12:32
ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩ ﺍﻗﺎﻱ ﺗﺮﺍﺑﻲ. ﻓﻘﻄ ﻛﺮﻭﺑﺎ ﺧﻮﺩﺷﻮ ﺑﺎ ﻣﻴﺰﺑﺎﻧﺶ ﻛﺸﺖ? ﺩﺩﻓﻴﺲ ﻫﻢ ﺳﻴﻤﺒﻴﻮﺗﺶ ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﺭﻓﺘﻪ?ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﺷﻤﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﻧﺒﻮﺩ ﻣﺎﺭﻭﻝ ﺗﻮﻛﺴﻴﻨﻮ ﻣﻴﺪﺍﺩ ﺑﻪ ﻓﻠﺶ ﺗﺎﻣﺴﻮﻥ?ﺍﺧﻪ ﻣﻴﺰﺑﺎﻥ ﺍﺻﻠﻴﺶ ﺑﺎﺗﺮﻳﻚ ﻣﻮﻟﻴﻜﺎﻥ ﻣﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ.ﺍﻳﻦ ﻃﻮﺭﻱ ﺍﺩﻱ ﻫﻢ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻭﻧﻮﻡ ﻣﻴﺸﺪ.ﻣﻦ ﺧﻴﻠﻲ ﺩﻟﻢ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﺩ ﻳﻪ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺩﺭﻣﻮﺭﺩ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﺟﺮﺍ ﺍﺩﻯ ﺑﺮﺍﻙ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻣﻴﺰﺑﺎﻥ ﻭﻧﻮﻡ ﻫﺴﺖ ﺑﻨﻮﻳﺴﻢ.ﺧﻠﺎﺻﻪ ﻫﻢ ﺑﺨﻮﺍﻡ ﺑﻜﻢ ﺍﻳﻨﻪ ﻛﻪ ﺍﺩﻱ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﻭﻧﻮﻡ ﺑﻮﺩ.ﻭﻧﻮﻡ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻣﺸﻬﻮﺭ ﺷﺪ ﻛﻪ ﺍﺩﻱ ﻣﻴﺰﺑﺎﻧﺶ ﺑﻮﺩ.ﺍﺩﻱ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻴﺸﺘﺮﻱ ﺭﻭﻱ ﻭﻧﻮﻡ ﺩﺍﺷﺖ.و ﺗﻨﻬﺎ ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﺳﻪ ﺳﻴﺒﻴﻮﺕ ﻣﺨﺘﻠﻔﻮ ﺑﻮﺷﻴﺪ ﻳﻌﻨﻲ ﻭﻧﻮﻡ ﺍﻧﺘﻲ ﻭﻧﻮﻡ ﻭﺗﻮﻛﺴﻴﻦ ﺍﺩﻱ ﺑﺮﺍﻙ ﺑﻮﺩ.ﻣﻮﺍﻓﻘﻴﺪ?ﺍﻟﺒ ﺘﻪ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺍﻛﻨﺖ ﻭﻧﻮﻡ ﻫﻢ ﺧﻮﺷﻢ ﻣﻴﺎﺩ ﻭﻟﻲ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺍﺩﻱ ﺑﺮﺍﻙ ﻭﻧﻮﻡ ﺍﻭﺭﺟﻴﻨﺎﻟﻪ. :-*
#50 venom1380 1394-06-12 13:33
آقای ترابی چرا سازنده های ونوم و کارنیج همچین نامی برای این دو کاراکتر در نظر گرفتن (ونوم=زهر-کارنی ج=کشتار) بیش تر دوست دارم ونوم رو بدونم لطفا دلیلشرو بگید.
#51 Hamid_k 1394-06-12 13:49
به نقل از venom1380:
آقای ترابی چرا سازنده های ونوم و کارنیج همچین نامی برای این دو کاراکتر در نظر گرفتن (ونوم=زهر-کارنیج=کشتار) بیش تر دوست دارم ونوم رو بدونم لطفا دلیلشرو بگید.

اممم ببخشید من جواب میدم، فک کنم که خواستن به نوعی اونا رو کشنده و خطرناک جلوه بدن، مثلا ونوم میخواست انتقام بگیره و مثل یه زهر تو مردعنکبوتی ضربه بزنه! کارنیج هم که عشقش کشتار و میخواستن که یه اسلحه متحرک نشون بدن که هر کاری میکنی برمیگرده !
#52 Dark Carnage 1394-06-23 12:39
آقای ترابی میشود در مورد زندگی نامه کلیتوس کسدی توضیح بیشتری دهید؟
#53 deadpool.ps 1394-06-27 05:19
ببخشید من خیلی دوست دارم در مورد آنتی ونوم بیشتر بشنوم
لطفا در موردش بیشتر توضیح بدید
خیلی دوسش دارم

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید