معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت سوم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

دشمنان معروف مرد عنکبوتی

در قسمت سوم از مجموعه مقالات پرطرفدار " معروف ترین دشمنان مرد عنكبوتی" ، به معرفی 12 دشمن دیگر او میپردازیم ...

مقدمه: بدون هیچ اغراقی می‌توان ادعا كرد كه ماجراهای اسپایدرمن همواره از حضور شماری از متنوع‌ترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های پلید در تاریخ كمیك‌استریپ بهره برده‌اند. شاید از این حیث تنها دشمنان بتمن باشند که به گرد پای دشمنان اسپایدرمن برسند. با وجود آن که بسیاری از دشمنان شوالیه سیاه پوش، تجلی نمادین ایده‌ها و ذهنیت‌هایی مثل معما، کمدی، دوگانگی شخصیتی، ترس، گیاهان، سرما و غیره هستند، اما منشا اکثر دشمنان اسپایدرمن، ریشه در حوادث علمی یا سوء استفاده از علم و فن آوری دارند و به همین دلیل در موازات منشا خود او قرار می‌گیرند. معمولا این دشمنان درست مثل قهرمان عنکبوتی ما، نیرو ها یا لباس هایی دارند که نشان دهنده ی حیوان خاصی است. آن‌ها علاوه بر داشتن این نیرو های مخرب اما جذاب، پیچیدگی های شخصیتی منحصر به فردی نیز دارند كه رمز جاودانگی آنها است. دست آخر این که، تنوع شگرفی در در دشمنان اسپایدرمن به چشم می‌خورد: خلافکاران عادی، جانیان خطرناك، تشنگان قدرت، دانشمندان یا نوابغ دیوانه، روسای سازمان‌های جنایتكاری و حتی هیولاهای فضایی! نكته دیگر اینكه، اكثر دشمنان معروف اسپایدرمن در سال‌های ابتدایی دهه 60 میلادی و به دست "استن لی" و  "استیو دیتكو" خلق شدند ولی همچنان به عنوان شناخته‌شده‌ترین دشمنان اسپایدرمن به شمار می‌روند.

 

 مخترع مخوف (Terrible Tinkerer)

مخترع مخوف - دشمن اسپايدرمن
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 2  مجله  Amazing Spider-Man (مي 1963)
خالقین: «استن لی » و «استیو دیتكو»
نام واقعی:   «فینس مایسون»
«مخترع مخوف» هیج نیروی فوق بشری ندارد ولی یك مخترع و متخصص نابغه است كه از دیگر دشمنان اسپایدرمن سفارش میگیرد و برایشان سلاح و تجهیزات مرگبار میسازد.

 


مجریان جنایت (Enforcers)

enforcers مجريان جنايت - دشمن اسپايدرمن

نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 10 مجله Amazing Spider-Man (مارس 1964)
خالقین: «استن لی » و «استیو دیتكو»
نام واقعی: «جكسون برایس»، «ریموند بلاك»، «دانیل بریتو»
«مجریان جنایت» در حقیقت نام یك گروه سه نفره به نام های  «مونتانا» (Montana)، «آكس» (Ox) و «فانسی دان» (Fancy Dan) هستند. با وجود آنكه آنها هیچ قدرت فوق بشری ندارند ولی هر یك توانایی خاصی دارند (مثلاً مونتانا استاد طناب بازی است، آكس نیرومند و تنومند است و فانسی دان بسیار سریع و چابك است و در فنون رزمی هم تبحر دارد). مجریان جنایت معمولاً توسط دشمنان دیگر اسپایدرمن اجیر میشوند تا ماموریت های خاصی را برایشان انجام دهند.

 

سیلور مین (Silvermane)

سیلور مین (Silvermane)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 73  مجله  Amazing Spider-Man (ژوئن 1969)
خالقین: «استن لی» و «جان بیوسما»
نام واقعی:   «سیلویو مانفردی»
«سيلور مين» یكی از خلافكاران بزرگ شهر نیویورك و از روسای سازمان مخوف Maggia بود (Maggia در كمیك های مارول، معادل "مافیا" است). او ابتدا بدنبال این بود كه دوباره جوان شود ولی در نهایت نتوانست به خواسته خود برسد. تا اینكه تصمیم گرفت به خاطر كهولت سن جسم خود را تقویت كند و به شكل یك سایبورگ درآید و به همین دلیل بخش های زيادي  از بدنش روباتیك شده است.

 


من ولف (Man-Wolf )

من ولف (Man-Wolf )
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 124 مجله Amazing Spider-Man (سپتامبر 1973)
خالقین: «جری كان وی » و «گیل كین»
نام واقعی: «جان جیمسون»
همانطور كه میدانید پسر آقای «جیمز جونا جیمسون» (صاحب روزنامه "دیلی بیوگل") ، «جان جیمسون» نام دارد. جان یك فضانورد بود و در یكی از سفرهیا فضایی اش به یك گردن آویز برخورد كرد و آن را با خود به زمین آورد. اما به زودی متوجه شد كه این گردن آویز هنگامی كه ماه در آسمان كامل است او را به یك انسان گرگ نما تبدیل میكند! البته جان جیسمون به كمك اسپایدرمن موفق شده خود را از از این گردن آویز خلاص كند و به یار و رفیق خوبی برای اسپایدرمن بدل شود.

 

راكت ریسر (Rocket Racer)

راكت ریسر (Rocket Racer)

نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 172 مجله Amazing  Spider-Man (سپتامبر 1977)
خالقین: «لین وین» و «راس اندرو»
نام واقعی:   «رابرت فارل»
رابرت فارل یك نابغه بود كه وقتی دید توان مالی كافی برای حمایت از خانواده اش را ندارد، به جرم و جنایت روی آورد. او یك اسكییت ویژه درست كرد كه میتوانست مثل موشك سریع حركت كند و همچنین دستكش هایی بر دست نمود كه سلاح های كوچكی در آن تعبیه شده بودند. پس از آنكه او بارها از اسپایدرمن شكست خورد تصمیم گرفت اصلاح و به یك ابرقهرمان تبدیل شود. (البته در سال 2000 و برای مدت بسیار كوتاه و محدودی یك نفر دیگر تحت عنوان Troy، تجهیزات راكت ریسر را دزدید و به «راكت ریسیر 2» تبدیل شد اما خیلی زود و به طور مضحكی شكست خورد!)


 

 كاریون (Carrion)

 كاریون (Carrion)

نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 25 مجله Spectacular Spider-Man (دسامبر 1978)
خالقین: «بیل مانتلو» و «جین مونی»
نام واقعی: «مایلز وارن»
«مایلز وارن» را خاطرتان هست؟ همان پروفسوری كه از روی پیتر پاركر /اسپایدرمن و گوئن استیسی كلون درست كرد و خودش نیز به شخصیت خبیثی به نام «شغال» (Jackal) تبدیل شد؟ به زودی معلوم شد كه او از روی خودش هم كلون درست كرده! البته این كلون  با ویروس خاصی تركیب شده بود به همین دلیل نیروهای خاص خودش را داشت (مثلا با لمس هر موجود زنده ای آن را به خاكستر تبدیل میكرد، یا میتوانست پرواز كند و ...) او میخواست انتقام مرگ مایلز وارن را بگیرد و از هویت مخفی اسپایدرمن هم خبر داشت اما در نهایت در نبرد با اسپایدرمن كشته شد. لازم به ذكر است كه پس از او هم دو نفر دیگر به نام های «مالكوم مك براید» و دكتر «آلن» هم  به این ویروس مبتلا و به "كاریون 2"  و "كاریون 3" تبدیل شدند.


جك اولانترن (Jack O'Lantern)

جك اولانترن (Jack O'Lantern)
نخستین حضور در داستان های مارول: شماره 19 مجله Machine Man (فوریه 1981)
خالقین: «تام دی فالكو» و «استیو دیتكو»
نام واقعی:   «فیلیپ جیسون مكندیل»
«جك اولانترن» یك افسر سابق سازمان جاسوسی سیا بود كه به جنایت روی آورد و معمولاً مزدوری است كه برای دیگران كار میكند. او نیروی فوق بشری ندارد ولی از آنجایی كه در ارتش آمریكا تعلیم دیده در مبارزه تن به تن تخصص دارد. او در ضمن مثل «گرین گابلین» یا «هاب گابلین» از وسیله ای گلایدر مانند برای پرواز كردن استفاده میكند و ماسك خاصی بر صورت میزند تا دیگران را بترساند. «جك اولانترن» پس از آنكه همگان به غلط  می پنداشتند كه هاب گابلین كشته شده، به اسرار او دست یافت و به «هاب گابلین 2» بدل شد. او در نهایت به دست هاب گابلین اصلی كشته شد.

 

 توم استون (Tombstone)

 توم استون (Tombstone)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 36 مجله   Web of Spider-Man(مارس 1988)
خالقین: «جری كان وی» و «الكس ساوویك»
نام واقعی:   «لانی تامپسون لینكلن»
«توم استون»  یك سیاهپوست زال تن است (زال تن به كسانی میگویند كه از بدو تولد موهای سفید و چشمان صورتی رنگ دارند) او یك خلافكار خیابانی بود و نیروی فوق بشری ندارد منتهی از نظر جسمانی بسیار قوی است. او در ضمن دندانهای خود را طوری تیز كرده كه شبیه به خون آشامان به نظر برسد تا دیگران از او بترسند.  توم استون معمولاً برای دیگر دشمنان بزرگ اسپایدرمن مثل «كینگ پین»، «گرین گابلین» ، «دكتر اختاپوس» و ... كار میكند.

 

دیمو گابلین (Demogoblin)

demogoblin- ديمو گابلين - دشمن اسپايدرمن

نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 147 مجله Spectacular Spider-Man (فوریه 1989)
خالقین: «جری كان وی» و «سال بیوسما»
نام واقعی:   -
هاب گابلین ناگهان  با یك دیو كه از جهنم آزاد شده بود، تركیب شد! او از حضور این دیو شیطان صفت در وجود خود راضی نبود و همیشه میان آنها نزاع وجود داشت. تا اینكه بلاخره توانست با استفاده از جادو و جمبل از شر او راحت شود. اما وقتی این دیو جسم و روح او را ترك كرد، موجودی جدید به نام «دیمو گابلین» به وجود آمد ! دیموگابلین برای خودش یك ماموریت مقدس متصور بود و هر كسی را كه فكر میكرد گناهكار است، میكشت. او بارها از اسپایدرمن شكست خورد و در نهایت در یك كلیسا توسط هاب گابلین نابود شد.

 داپل گانگر (Doppelganger)

 داپل گانگر (Doppelganger)
نخستین حضور در داستان های مارول: شماره 1 مجله Infinity War (جولای 1992)
خالقین: «جیم استارلین» و «ران لیم»
نام واقعی:   -

او نسخه كپی شده از اسپایدرمن بود كه توسط شخصیت پلیدی به نام Magus خلق و به كره زمین فرستاده شد تا با اسپایدرمن بجنگد. نیروهای او مثل نیروهای اسپایدرمن بود (او از نظر قدرت و زور بازو از حتی از اسپایدرمن هم قوی تر بود) ولی قدرت تفكر نداشت و مثل يك حيوان درنده عمل ميكرد  (به همین دلیل او معمولاً  دستورات دیگر دشمنان اسپایدرمن مثل «كارنیج» و ... را اجرا مي نمود). او در پایان مورد خشم و غضب كارنیج قرار گرفت و توسط او كشته شد.

 

 جیغ (Shriek)

عکس shriek مرد عنکبوتی
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 1  مجله Spider-Man Unlimited  (می 1993)
خالقین: «تام دی فالكو» و «مارك بگلی»
نام واقعی:   «فرانسیس لوئیز باریسون»
«جیغ» یكی از معدود دشمنان مونث داستان های اسپایدرمن است. او كودكی بسیار سختی داشته و در حال حاضر یك خطرناك روانی به شمار میرود و به همین دلیل اكثر مواقع در تیمارستان روانی «راون كرافت» (Ravencroft) نگهداری میشود. او میتواند از ارتعاشات صوتی برای حمله به دیگران استفاده كند. جیغ در ضمن قادر است ترس و خشم درونی دیگران را افزایش دهد و باعث شود تا اعمال خشنی انجام دهند. جیغ معمولاً با كارنیج همكاری میكند و درست مثل او از هرج و مرج مطلق لذت میبرد.

 مورلان (Morlun)

morlun - مورلان - قوي ترين دشمن اسپايدرمن
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 30 از Vol.2 مجله Amazing  Spider-Man (ژوئن 2001)
خالقین: «JMS» و «جان رومیتا جونیور»
نام واقعی:   ؟
شايد «مورلان»  نیرومند ترین دشمنی باشد كه اسپایدرمن تا به حال با آن روبرو شده است (نیروی او حتی با «هالك» و «تور» برابری میكند). او هرگز خسته نمیشود و هیچ چیز جلودارش نیست.   گذشته او در هاله ای از ابهام است  و كسی نمیداند از كجا آمده ولی ظاهراً عمر او به هزاران سال میرسد. او از انرژی خاص دیگر موجودات زنده برای بقا تغذیه میكند و برای همین به نیویورك آمد تا انرژی درونی اسپایدرمن را بگیرد اما اسپایدرمن به سختی توانست او را از پا دربیاورد (اسپایدرمن از نبرد با مورلان به عنوان يكي از دشوارترین نبردهاي  عمرش یاد كرده است). مورلان یكی دو بار مرده ولی بار دیگر زنده شده است.

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2012

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی - قسمت اول

"سرگذشت كلون" – قسمت اول: معرفی «شغال» (The Jackal)

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت دوم

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت چهارم

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های مرد عنكبوتی

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن

معرفی دشمنان اصلي مرد عنكبوتی: «آفتاب پرست» (Chameleon)

معرفی دشمنان اصلي مرد عنكبوتی: «والچر» (Vulture)

عكس ها و تصاوير زيبا و فوق العاده از دشمنان مرد عنكبوتي

ترکیب دشمنان اسپایدرمن با دشمنان بتمن ! + تصویر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 على پورراد 1392-03-06 16:52
خوب بود ولى چرا بلك كت نبود
+5 #2 ونداد* 1392-03-06 16:53
واقعا که این مقاله عالی بود مر30 :roll: :roll:
#3 امیرحسین عنکبوتی 1392-03-06 17:01
عالی بود فقط می تونم همینو بگم ;-)
+2 #4 سیاوش 1392-03-06 17:01
چه جالب همین الان اومده بودم بگم پس قسمت سوم چی شد دیدم هست :D
بعد جناب علی پورراد بلک کت که دشمن نیستش!
+3 #5 Saleh 1392-03-06 17:09
واقعا من اصلا اکثر این دشمنا رو نمی شناختم :o :-| :-*
ولی مورلان رو می شناختم.به نظرم اون رو باید تو اوّلین مقاله دشمنان معروف مرد عنکبوتی قرار می گرفت. 8)
راستی میشه لینک دانلود The Amazing Spider-man vol2 شماره 30 رو بهمن بدید؟(اگه میشه) :oops:
+3 #6 س 1392-03-06 17:30
مثل همیشه عالی بود
+2 #7 س 1392-03-06 17:45
من هیچکدوم نمیشناختم
+1 #8 آرش میراحمدیان 1392-03-06 18:36
مثل همیشه ؛ عالیه :lol:
+2 #9 OMID 1392-03-06 19:48
ممنونم واقعا عالی بود
آقای ترابی من تازه عضو شدم و خوشحالم که این سایت وجود داره و من هر روز جدیدترین مطالبتون رو چک میکنم
با تشکر
+2 #10 mtm 1392-03-06 20:40
بلک کت جزو دوستان و متحدین اسپایدرمن به شمار میره
ما یک مقاله کامل درباره اش داشتیم:

spidey.ir/.../...
+1 #11 محمد شیرزاده 1392-03-06 22:22
ممنون از مقاله . بنظر مياد هرچي جلوتر ميريم دشمن ها ناشناخته تر ميشن .
#12 GO TO SLEEP 1392-03-07 23:45
ممنون از اقای ترابی عزیز ! تو این قسمت هیچ کدوم رو نمی شناختم :cry:
باز هم ادامه دارد ؟
#13 omid 1392-03-08 01:32
مرسی اقا مهــــــــدی راستی قسمت چهارم هم داره ؟
#14 عنکبوت 1392-03-08 11:37
ببخشید آقای mtm یک سوال،رد سکال(red skull) رو هم بدلیل کشتن مادر و پدر پیتر پارکر که توی کارهاش جاسوسی می کردند می شه جزو دشمنان پیتر پارکر یا همون اسپایدرمن قرار داد(درصورتی که رد سکال دشمن تمام عیار کاپیتان آمریکاست؟) :-|
+1 #15 ali spidey 1392-03-08 11:44
اقای ترابی توم استون که من تو انیمیشن مردعنکبوتی از سال 1994 تا 1998 ساخته شد و الان در ایران با دوبله میاد بیرون اون دوست اون سیاه پوستی بود که همکار جونا جیمسون بودرابی بود فک کنم دوست اون بود یک شب خواست از اون انتقام بگیره فرار کرد بره زنگ خطر رو بزنه که رابیدستگیر شه ولی افتاد استخر مواد شیمیایی و بعد مدت ها اومد بیرون و این شکلی شد در 1من قبل از اینکه بیفته تو مواد شمیایی موهاش مشکی و چشاش قهوه ای بود
#16 عرفان نقوی 1392-03-10 10:48
اقای ترابی چرا توی بازی web of shadowsاسپایدرم ن با بلک کت جنگید؟ :o
#17 mtm 1392-03-11 12:30
من به اين سوال در مقاله معرفي "گربه سياه" پاسخ دادم. بخش نظرات رو نگاه كن ;-)


spidey.ir/.../...
#18 mtm 1392-03-11 14:31
نه رد اسكال همونطور كه خودتم گفتي دشمن اصلي كاپيتان آمريكاست نه اسپايدرمن
#19 mtm 1392-03-11 14:33
بله درست ميگي ولي معمولا گذشته و منشا شخصيت هاي كميك تو كارتون و فيلم عوض ميشه (مثل همين الكترو كه تو فيلم "مرد عنكبوتي شگفت انگيز" رنگ پوستش سياه شده و بازيگري سياه پوست مثل جيمي فاكس ميخاد نقششو بازي كنه!)
ولي اصل كميك استريپه
+7 #20 mokhtar 1392-03-11 15:15
Uncle mokhtar is here!
ممنون مهدي جان بابت مقاله خوبت
خواستم به دوستان بگم كه اين دفعه دشمناي اسپايدي براشون ناشناخته بودند چون معمولا از اونا تو فيلم ها و بازي هاي اسپايدرمن استفاده نشده. اما اونا حضور چشمگيري در انيميشن هايي كه تا به حال از روي مرد عنكبوتي ساخته شدند، داشته اند. اجازه بدهيد توضيح بدم:
1- مخترع مخوف (terrible tinkerer)
او در كارتون spectacular spider-man حضور داشت. تو عكس پايين ، وسط ايستاده:
marvel.toonzone.net/.../01.jpg

در بازي هاي web of shadows، marvel ultimate alliance 2 و همچنين shattered dimensions (نسخه كنسول ds) هم بود

2- مجريان جنايت (enforcers)
در اولين سريال كارتوني اسپايدرمن كه در سال 1967 ساخته شد حضور داشتند:
marvel.toonzone.net/.../08.jpg
marvel.toonzone.net/.../04.jpg

در كارتون spectacular spider-man هم حضور داشتند البته با ظاهري متفاوت. ضمن اينكه مونتانا بعدا در اين سريال به shocker تبديل شد:
marvel.toonzone.net/.../39.jpg


3- سيلور مين (silvermane)
در كارتون اسپايدرمن در سال 1981 براي اولين بار در كارتون هاي اسپايدرمن حضور يافت (در تصوير با موهاي سفيد مشخصه):
spider-man.toonzone.net/.../.. .

در كارتون اسپايدرمن مجموعه كارتوني هم حضور داشت:
marvel.toonzone.net/.../08.jpg
marvel.toonzone.net/.../27.jpg


در كارتون spectacular spider-man هم حضورد اشت و لباس زرهي هم تنش بود!:
marvel.toonzone.net/.../23.jpg

دربازي shattered dimensions كه براي نسخه ds عرضه شد هم يكي از غول ها بود


4- من ولف (Man-Wolf )
خود جان جيمسون تو كارتون "اسپايدرمن: مجموعه كارتوني" و spectacular spider-man بود و حتي فيلم "مرد عنكبوتي 2" ولي به man wolf تبديل نشد (او در هردوي اين كارتون ها فضانوردي بود كه سيمبيوت فضايي ونوم را به زمين آورد) ولي در سريال "اسپايدرمن نامحدود" به من ولف تبديل شد:

marvel.toonzone.net/.../03.jpg
marvel.toonzone.net/.../04.jpg
marvel.toonzone.net/.../05.jpg

او در جديد ترين كارتون اسپايدرمن يعني ultimate spider-man هم حضور داشته و به من ولف تبديل شده:
marvel.toonzone.net/.../...

5- راكت ريسير (rocket racer)
راكت ريسير هم در سريال "اسپايدرمن مجموعه كارتوني" بود:
marvel.toonzone.net/.../19.jpg
marvel.toonzone.net/.../24.jpg


6- كاريون (carrion)
او در بازي Spider-Man and Venom: Maximum Carnage كه اواسط دهه 90 ميلادي براي SNES و سگا جنسيس منتشر شد، حضور داشت و يكي از غول ها بود. او به همراه كارنيج و "جيغ" هي مي آمد و كله اسپايدرمن يا ونوم رو ميگرفت!

بقيه كاراكتر ها رو هم فردا بهتون ميگم ! 0الان ديگه خسته شدم!)
+3 #21 عرفان نقوی 1392-03-11 15:30
بابا دمت گرم!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!! :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
+2 #22 amin 1392-03-11 15:37
Uncle mokhtar خیلی ممنون :D :D
+3 #23 امیرحسین نعمتی 1392-03-13 11:17
آقای ترابی درمورد spot(لکه)یا همون دکتر جاناتان اوهن که دشمن اسپایدیه توضیح ندادید :sad:
بعید میدونم شماspectacular spiderman#97-98 رو نخونده باشید :-)
+1 #24 mtm 1392-03-14 00:45
این مقاله هنوز یک قسمت دیگه هم داره
راستی اسپایدر شما اطلاعاتت خیلی خوبه درباره اسپایدرمن!
بیشتر نظر بده ;-)
#25 mtm 1392-03-14 00:49
قسمت بعدی قسمت اخر است!
#26 mirabilis 1392-03-20 01:40
خاطرات احیا میشوند ... مقاله ی مختصر و مفیدی بود . ;-)
#27 alireza 1392-03-22 11:55
ببخشيدا ولي خیلی از دشمناي ديگر مونده مثل گرین گابلین دوم السترسمایس دکتر دوم اسپایدر کارنیج من دیدم تو مرد عنکبوتی مجموع کارتونی اسپایدر من با اسپایدر کارنیج می جنگه یا سنگ سبز نایت مر اگه نایت مر اسمش براتون اشنا نیست در قسمت 10 مرد عنکبوتی نهایی هست ویزرد فال فال چرا این سه تا در قسمت1 مرد عنکبوتی نهایی هست کلی دشمن هست :-* :-|
#28 mtm 1392-03-22 12:12
در كارتون اسپايدرمن نهايي، اسپايدرمن با كساني ميجنگه كه اكثرا دشمنان خودش نيستند و ما هم انها را معرفي نخواهيم كرد چون دشمنان شخصيت ها و گروه هاي ديگري مثل اونجرز، هالك، ايرون من و ... هستند
ما تا به حال تمام دشمنان اصلي اسپايدرمن را معرفي كرده ايم
در قسمت بعدي (كه قسمت نهايي هم خواهد بود) به 12 دشمن خود اسپايدرمن اشاره خواهد شد
#29 سیدمحمدحسین کلاتی 1392-03-23 14:05
میشه یک توضیح مختصر درباره ی(nattie)بدید
+1 #30 mtm 1392-03-25 13:43
nattie?
نميشنانسمش!
آهان... نكنه اينو ميگي؟


اين جزو دشمناي اسپايدرمن نيست و فقط مختص بازي amazing spider-man خلق شد. يك موجوديه كه در نتيجه آزمايشات ازكورپ به وجود امده
#31 amir.s 1392-03-25 14:42
ای بابا.توم استون که از اول زال تن نبود.اگه اسپایدرمن(مجموع ه ی کارتونی)رو دیده بودی،اون توی یه مایع توی یه کارخونه افتاد که اینجوری زال تن و قوی شد. ;-)
#32 mtm 1392-03-25 14:55
من به اين موردي كه شما درباره توم استون ميگي در يكي از كامنت هاي بالا هم پاسخ دادم
كارتون و فيلم يا بازي منبع اصلي محسوب نميشه
اين كميك استريپ هستش كه منبع اصلي يا source material است
به همين خاطره كه الان تو كميك استريپ هاي اسپايدرمن الكترو هميشه سفيد پوست بوده ولي تو فيلم مرد عنكبوتي شگفت انگيز 2 كه الان داره ساخته ميشه الكترو سياه پوست شده
و يا هزار تا مثال ديگه ....
+2 #33 سیدمحمدحسین کلاتی 1392-03-25 15:52
آقای ترابی سوسمار یا همان(iguana)هم مثل(nattie)است؟
#34 mtm 1392-03-25 17:41
نه! ايگوانا در كميك استريپ هاي اسپايدرمن حضور داشته (البته حضوري كوتاه و كم رنگ)
او در سال 1979 و در شماره 32 از The Spectacular Spider-Man خلق شد. قدرت هاي شبيه به ليزارد داشت و با چشمانش هم ميتوانست بقيه را هيپنوتيزم كند


spidey.ir/.../...
+2 #35 امیرحسین نعمتی 1392-03-27 10:46
با اجازه آقای مختار، كارشون رو تكميل ميكنم:
جک ا لانترن:در بازیspiderman:t he animated series(video game)حضور داشت.در بازی اینترنتی marvel:avengers alliance 2هم بود. در بازي marvel ultimate alliance 2 هم حضور داشت (البته نه در خود بازي بلكه در ويدئو ها و صحنه هاي سينمايي بازي!) در ضمن با چند قهرمان دیگر مارول هم دشمنه مثل کاپیتان آمریکا


spidey.ir/.../levinsjack.jpg

توم استون:در مجموعه ی کارتونی اسپایدرمن حضور پررنگی داشت

spidey.ir/.../...

در spectacular spider-man هم بود:


spidey.ir/.../...

در بازیmarvel heroesبا صدای نولان نورث هم یک دشمن بود
دیموگابلین:در بازی spider-man and venom:maximum carnageبود
دوپل گانگر:او هم مثل دیموگابلین تنها درspider-man and venom:maximum carnage بود

spidey.ir/.../...

جیغ:او هم در همین بازی به همراه دوپل گانگر و دیمو گابلین حضور داشت!


spidey.ir/.../...
+1 #36 ونداد 1392-04-02 11:22
اقای ترابی چرا شما دربارهی رینگ مستر (که بعید میدونم نشناسیدش)و بیتل توضیح ندادید :-|
+1 #37 امیرحسین نعمتی 1392-04-02 15:32
ببخشید آقای ترابی،چندتا-یکم بیشتر از چندتا-سوال در مورد دشمنان اسپایدرمن داشتم(البته به خاطر اینکه سوالاتم زیاده معذرت میخوام :oops: )
1-در مورد هزمت،ورمین،مگس انسانی،ویل او د ویسپ،ابومینیشن، ایزیکیل،مغز زنده،اسکورپیا،م یستر نگاتیو،موسسه زندگی،هیدرا-نه هیدرومن-،(جنایت کار)و کالیپسو اگه میشه توضیح بدید(من حتی اگر براتون زحمت داره اصلا رو توضیح روی این کاراکتر ها اصرار ندارم هر طور خودتون صلاح میدونید.)
2-در مجموعه کارتونی اسپایدرمن،الکتر و که خیلی هم حضور تاثیرگذاری نداشت،تبدیل به پسر رد سکال شده بود(من هم به این دلیل به این شخصیت خیلی علاقه مند شدم.)این موضوع در دنیای کمیک استریپ هم وجود داشت؟

3-در مورد اینکه اگر عموبن نمیمرد آیا what ifمنتشر شده و اگر شده،جریانش چیه؟
البته همونطور که گفتم حتما نمی خوام به کل این سوالات جواب بدید،هر جور صلاح میدونید :-)
#38 mtm 1392-04-04 12:52
بيتل رو تو قسمت بعد توضيح ميدم
ولي رينگ مستر اصلا شخصيت معرو ف و مهمي نيست به خدا ! :-*
+1 #39 mtm 1392-04-04 15:04
درباره ورمين، مگس انساني، willo the wisp، مستر نگاتيو ، اسكورپيا، كاليپسو در قسمت بعدي دشمنان معروف اسپايدرمن توضيح خواهم داد
هزمت رو دقيقا نميدونم چيه! نكنه تو بازي amazing spider-man 2012 بهش برخورد كردي؟
ابومينيشن فكر كنم دشمن هالكه و يك فرد نظامي بوده كه در معرض اشعه گاما قرار گرفته
ايزيكيل هم فردي مرموز بود كه اگه يادم باشه اونم قدرت هاي عنكبوتي داشت . او در يك مراسم باستاني به قدرت هاش دست يافته بود. و به اسپايدرمن درباره totem ها توضيح داد (يعني برخي حيوانات به دنبال اين هستند كه نيروهاي خود را به انسان ها بدهند!) به همين دليل او به اسپايدرمن گفت كه شايد عنكبوتي كه نيشش زده واقعا ميخواسته نيروهاش رو به اسپايدرمن اهدا كنه!

spidey.ir/.../ezekil.jpg

در هر حال او از نيروهاش براي رسيدن به پول و ثروت استفاده كرده ولي در نهايت و در اقدامي شجاعانه خودش رو فدا كرد تا اسپايدرمن نجات پيدا كنه
مغز زنده هم چيز خاصي نيست. يه روباته كه اسپايدرمن باهاش جنگيده! فقط همين! (البته جديدا اسپاك آوردتش تو استخدام خودش)
موسسه زندگي هم يك بنياد عام المنفعه است كه توسط ريد ريچادز تاسيس شده و كارش تحقيقاته
هايدرا هم يك گروه تروريستي هستش (از نام موجود اساطيري يونان باستان گرفته شده. موجودي كه اگه يك سرشو قطع ميكردي، دو سر جديد در مي آورد!) بيشتر با اونجرز درگيري داره. هايدرا از دوران هيتلر و نازي ها تاسيس شده
نه! الكترو فقط تو اون سريال اونجوري بود! (كلا سريال ها و فيلم ها گاهي اوقات پيشينه كاراكترها رو عوض ميكنند) البته يك نكته رو بايد بهت توضيح بدم. اونم اينه كه وقتي اون سريال داشت پخش ميشد آقاي جيمز كامرون (سازنده فيلم هاي بزرگي همچون "تايتانيك" و "اوتار") سخت سرگرم آماده سازي براي ساخت فيلم اسپايدرمن بود! او حتي يك فيلمنامه اوليه هم نوشت كه اگه تو اينترنت سرچ كني كاملشو ميتوني پيدا كني. تو اين فيلمنامه قرار بود الكترو و مرد شني دشمناي اسپايدرمن باشند . به همين دليل كامرون از مارول خواست تا نزاره اين دو شخصيت خبيث تو اون سريال (اسپايدرمن: مجموعه كارتوني) حاضر باشند . شما اگه دقت كني مرد شني تو اين كارتون نيست (تا به حال بهش دقت كرده بودي؟!) . الكترو هم فقط فكر كنم تو سيزن آخر اومد (در حاليكه تمام دشمنان كلاسيك و مهم اسپايدرمن تو همون سيزن هاي 1 و 2 معرفي شدند!) بعدشم، پيشينه الكترو به اين دليل اونقدر تغيير كرد چون ميخواستند با اين فيلم كاملا متفاوت باشه. البته همون طور كه ميدوني كامرون به دليل مشكلات حقوقي هرگز نتونست فيلمش رو بسازه (آخه چند تا شركت سر ساخت اسپايدرمن با هم دعوا داشتند و ميگفتند كه رايت ساخت فيلم اسپايدرمن دست اوناست!!!)
درباره اون what if ها بله يك كميك چاپ شده الان جزئياتش يادم نيست ولي عمو بن حامي بزرگ اسپايدرمن شده بود و حتي رفت پيش جميسون و از برادر زاده اش دفاع جانا نه اي كرد. يادمه كه بر خلاف خيلي از what if ها پايان چندان غم انگيزي نداشت


spidey.ir/.../...
+3 #40 امیرحسین نعمتی 1392-04-06 17:50
خیلی ممنون به خاطر توضیحات کاملتون آقای ترابی متاسفانه این روز ها سرم شلوغه و نتونستم ازتون تشکر کنم. :-)
#41 Ziba 1394-04-21 10:18
سلام آقای ترابی یک سواال داشتم به نظرتون آیا در دنیای مرد عنکبوتی از کارنیج وحشی تر هم هست؟

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید