مرد عنكبوتی در دنیاهای دیگر!

alternate-spider-men مرد عنكبوتي در دنياهاي مختلف

با خواندن این مقاله با اسپایدرمن های دیگری كه در دنیا ها و مكان های دیگری زندگی میكنند آشنا میشوید!

مقدمه: مرد عنکبوتی که ما بیشتر با او آشنا هستیم «پیتر پارکر» نام دارد و در محله کوئینز شهر نیویورک زندگی میکند. او در سال 1962 میلادی خلق شد و از آن موقع تا به حال دوست و دشمن های فراوانی داشته است. اما باید بدانید که مرد عنکبوتی های دیگری نیز وجود دارند که به دنیاها یا مکان های دیگری تعلق دارند و در سالهای گذشته توسط برخی از نویسندگان و طراحان انتشارات مارول خلق شده اند. این مقاله به معرفی برخی از معروف ترین و مهم ترین آنها میپردازد.

 


اسپایدرمن 2099  (Spider-Man 2099)

نام اصلی: میگل اوهارا
خلق شده توسط «پیتر دیوید» و «ریك لئوناردی» در سال 1992
(موفقیت این مجموعه كمیك استریپی باعث شد تا مارول عناوین مشابه ای را همچون "پانیشر 2099"، "چهار شگفت انگیز 2099" و ... به چاپ برساند. در نهایت چاپ "اسپایدرمن 2099" پس از 46 شماره در سال 1996 به پایان رسید)

spider-man2099 مرد عنكبوتي سال 2099این مرد عنکبوتی متعلق به آینده و سال 2099 میباشد و «میگل اهارا» (Miguel O'Hara) نام دارد. میگل از پدری ایرلندی و مادری مکزیکی متولد شد و برای شرکت بزرگی به نام "الکمکس" (Alchemax) کار میکرد. او که از برنامه های پلید الکمکس به ستوه آمده بود، تصمیم گرفت آنجا را ترک کند اما رئیس خبیث الکمکس به نام «تایلر استون» دارویی توهم آور به او داد و باعث شد تا طی حادثه ای ژن های میگل دستکاری شود و به نیروهای عنکبوت مانند دست یابد. میگل بعداً فهمید که الکمکس از مدت ها پیش به دنبال ترکیب ژن انسان با عنکبوت بوده تا بتواند اسپایدرمن های زیادی تولید و از آنها برای دستیابی به مقاصد پلید خود استفاده کند. اما میگل تصمیم گرفت به جای آنکه در خدمت الکمکس باشد، از نیروهایش برای کمک به مردم و همچنین برای مبارزه با الکمکس بهره بگیرد و به "اسپایدرمن 2099" تبدیل شد. نکته جالب درباره اسپایدرمن 2099 این است که اعضای خانواده اش اکثراً به دشمنان او تبدیل شدند! به طور مثال او بعدها پی برد که تایلر استون (رئیس بد ذات الکمکس) همان پدر واقعی اش است! در ضمن او یک برادر به نام «گابریل اهارا» و یک برادر ناتنی به نام «کرون استون» داشت مه به ترتیب به «گرین گابلین 2099» و «ونوم 2099» تبدیل شدند و با او جنگیدند!

venom 2099 ونوم سال

در ضمن در کمیک استریپی جالب و  تک قسمتی به نام "اسپایدرمن 2099 با اسپایدرمن ملاقات میکند" در سال 1995 به چاپ رسید که در آن جای پیتر پارکر با میگل اوهارا عوض شد یعنی پیتر پارکر رفت به سال 2099 و میگل اهارا آمد به زمان حال! لازم به ذکر است که محبوبیت اسپایدرمن 2099 به واسطه حضور او در دو بازی رایانه ای اخیر اسپایدرمن به نام های Shattered Dimensions و Edge of Time افزایش یافته است. جدیداً هم مارول اعلام کرد که او قرار است برگردد و در کمیک استریپ های "اسپایدرمن برتر" حضور یابد (خبرش اینجاست).

اسپایدرمن 2099 علاوه بر نیروهای معمول مرد عنکبوتی، از یک قدرت دید بسیار قوی نیز بهره مند است و میتواند حتی در تاریکی شب نیز اجسام را در فواصل بسیار دور مشاهده کند. او در ضمن دندانهای بلندی دارد (مثل خون آشام ها) که از آنها ماده ای فلج کننده اما غیر سمی ترشح میشود. دستانش نیز پنجه هایی دارند که از آنها برای خزیدن روی در و دیوار استفاده میکند.

miguel with fangs ميگوئل اوهارا - مرد عنكبوتي 2099

او در ضمن میتواند آنقدر تند و سریع حرکت کند که از خودش بدلی بر جای بگذارد (بدین شکل، حریفان اش گاهی فریب میخورند و به جای حمله به او، به بدل اش حمله میکنند!) نکته جالب ديگر درباره نیروهای اسپایدرمن 2099 این است که او از "حس عنکبوتی" بی بهره است!  (حس  عنکبوتی یا spider sense همان قابلیتی است که مرد عنکبوتی را از خطرات فریب الوقوع آگاه میسازد) . اما در بازی shattered Dimensions ، «مادام وب» (که در بازی همچون یک راهنما عمل میکند) این نیرو را به وی اهدا میکند تا در انجام ماموریت هایش موفق تر باشد! لباس اسپایدرمن 2099 نیز ملکول های خاصی ساخته شده و در پشت هم ذرات ضد جاذبه دارد که باعث میشود با استفاده از جریان هوا مثل یک گلایدر به پرواز درآید.

 مطالب مرتبط:

لینک دانلود کمیک های "مرد عنکبوتی 2099" (کامل)

شماره 1 از سری جدید "مرد عنکبوتی 2099" ترجمه شد + لینک دانلود مستقیم

بازگشت "مرد عنكبوتی 2099"!

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: پیتر دیوید

معرفی تمام مردان و زنان عنكبوتی – قسمت اول

 

اسپایدرمن 1602  (Spider-Man 1602)

نام واقعی: پیتر پارکوآ
خلق شده توسط «نیل گیمن» و «آدام كوبرت» در سال 2003
(مارول از نویسنده معروف و برجسته ای به نام نیل گیمن خواست تا كمیك استریپی 8 قسمتی تحت عنوان "مارول: 1602" خلق كند كه در آن تمام شخصیت های مشهور مارول مثل «اسپایدرمن»، «مردان ایكس»، «هالك»، «چهار شگفت انگیز» و ... در ابتدای قرن 17 حضور داشته باشند! موفقیت این كمیك باعث شد تا عناوینی مثل "چهار شگفت انگیز سال 1602"، "اسپایدرمن 1602" و یا "1602: دنیای جدید" به چاپ برسند)

spiderman1602 مرد عنكبوتي سال 1602این مرد عنکبوتی مربوط به سال 1602 میلادی میشود و «پیتر پارکوآ» (Peter Parquagh) نام دارد. پیتر بچه یتیمی بود که به همراه عمو و زن عموی اسکاتلندی اش زندگی میکرد. او سپس به عنوان دستیار مامور ویژه دربار یعنی «سِر نیکولاس فیوری» مشغول به کار شد. او در طول داستان بارها در معرض گزیده شدن توسط عنکبوت های جورواجور قرار گرفت تا اینکه بلاخره توسط یکی از آنها گزیده شد و به نیروهای عنکبوتی دست یافت. او سپس با کشتی به قاره تازه کشف شده آمریکا رفت و در آنجا عاشق دختری به نام «ویرجینیا دِیر» (که از نظر ظاهری شباهت های فراوانی به «گوئن استیسی» داشت) شد.

spiderman 1602 مرد عنكبوتي

تا اینکه مردی به نام «نارمن آزبورنه» به هویت مخفی او پی برد و ویرجینیا را به قتل رساند. سپس نارمن دستگیر و برای محاکمه به انگلستان فرستاده شد. پیتر هم همراه او رفت تا مانع از فرار احتمالی اش گردد اما در مسیر، کشتی آنها مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفت و در نتیجه یک حادثه صورت نارمن آزبورن از شکل و ریخت افتاد و او شبیه به یک "گابلین" شد. در هر حال، پس از رسیدن پیتر به انگلستان، او ماموریت میابد تا یک تخم دایناسور را به فردی به نام «بارون اکتاویس» برساند او به زودی در میابد که اکتاویس به دنبال انجام آزمایشات خطرناکی است که در نهایت او را به یک اختاپوس تبدیل میکند! پیتر در پایان با شکست دادن بارون اختاپوس، لیزارد و گابلین به خانواده اش میپیوندد

مطالب مرتبط:

لينك دانلود كامل كميك هاي مرد عنكبوتي 1602

 كشته شدگان دنياي عنكبوتي - قسمت دوم

 

 

اسپایدرمن نوار (Spider-man Noir)

نام واقعی: پیتر پارکر
خلق شده توسط «دیوید هاین» و «فابریس ساپوسلكی»
(در سال 2009 مارول تصمیم گرفت كمیك استریپ های جدیدی تحت عنوان "مارول نوآر" چاپ كند. یكی از آنها "اسپایدرمن : نوآر" بود كه 4 قسمت داشت. موفقیت این كمیك باعث شد تا یك سال بعد مارول قسمت دوم آن را تحت عنوان "اسپایدرمن نوآر: چشمان بدون صورت" چاپ كند كه آن هم 4 قسمتی بود)

spiderman noir comic مرد عنكبوتي نوار
این نسخه از مرد عنکبوتی  که به آن «اسپایدرمن نوآر» گفته میشود، در دوران رکود اقتصادی بزرگ آمریکا در دهه 30 میلادی حضور دارد (نوآر نام ژانری در سینما است که اصولاً برای توصیف درام‌های جنایی و گانگستری هالیوودی به كار ميرود. فیلم های نوآر معمولاً فضایی تیره و تار دارند و اغلب به موضوعاتی همچون جرم و جنایت و گانگسترهای خلافکار میپردازند). پیتر پارکر است  بچه یتیمی بود که به همراه عمو و زن عمویش زندگی میکرد. زن عموی او یک فعال سیاسی بود و مدام به میان مردم میرفت و برای آنها درباره ضرورت عدالت و مساوات اجتماعی صحبت میکرد. عموی او هم فرد مسئولیت پذیری بود و در یک کارخانه کار میکرد. او کارگران دیگر را دعوت میکرد تا برای رسیدن به حق و حقوق خود دست به اعتصاب بزنند. به همین دلیل رئیس کارخانه شخصیت خبیثی به نام «نورمن آزبورن» (ملقب به "گابلین") و افرادش را اجیر کرد تا عمو بن را به قتل برسانند . گابلین هم نه تنها عمو بن را به قتل رساند بلکه از یکی از افرادش به نام  «والچر» خواست تا او را تکه تکه کند (والچر هم مثل گابلین یک موجود عجیب الخلقه بود که در یک سیرک بزرگ شده بود و علاقه خاصی به خوردن گوشت انسان داشت!). پیتر پس از قتل عمو بن سعی کرد تا راه او را ادامه دهد و به روزنامه دیلی بیوگل پیوست تا با انجام تحقیق و تهیه گزارش دست گابلین را رو کند. او سپس در حین انجام تحقیقات با عنکبوتی مواجه شد که از مکانی دوردست و ناشناخته آمده بود. این عنکبوت او را نیش زد و نیروهای خدای عنکبوت ها را به او اهدا کرد. در نتیجه، او به نیروهای فوق بشری دست یافت و سعی کرد و با استفاده از آنها هر طوري كه شده از گابلین و افرادش انتقام بگیرد. او حتي وقتي فهميد به سراغ زن عمويش رفته، با گلوله او را كشت! اما زن عويش با وي خيلي صحبت كرد و باعث شد تا اعمال خشونت بار خود را كنار بگذارد و فرد مسئوليت پذير تري شود.

spider-man noir vulture والچر مرد عنكبوتي نوار

سپس پیتر با دکتری به نام «اتو اکتاویس» روبرو شد (اکتاویس فلج بود و روی ویلچر می نشست و برای «هیتلر» و نازی ها کار میکرد). او ماموریت داشت تا سیاهپوستان شهر بدزدد و آزمایشات خطرناکی رویشان انجام دهد. پیتر در نهایت به کمک دختری به نام «فلیشیا هاردی» که صاحب یک کاباره بود، توانست بر اکتاویس و شخصیت خبیث دیگری ملقب به «استاد جنایت» (Crime Master) غلبه کند (البته صورت زیبای فلیشیا زخم هایی برداشت و مجبور شد برای پنهان کردن صورتش از ماسک استفاده کند و خودش را «گربه سیاه» بنامد).

اسپایدرمن نوآر معمولاً به جای خزیدن روی دیوار سطوح عمودی و افقی ترجیح میداد از پارکور استفاده کند و مدام از روی در و دیوار می پرید. در ضمن او برای مدت كوتاهی با خودش یك هفت تیر حمل میكرد ولی خیلی زود آن را كنار گذاشت. لازم به ذكر است كه اسپایدرمن نوار در بازی معروف Shattered Dimensions یكی از 4 اسپایدرمن قابل بازی (playable)بود.

مطالب مرتبط:

نقد بازي Shattered Dimensions

معرفی تمام مردان و زنان عنكبوتی – قسمت دوم

آشنایی با لباس های مرد عنكبوتی - قسمت سوم


اسپایدرمن هندی (Spider-Man: India)

نام واقعی: پاوتیر پرابهاكار
خلق شده توسط «شاراد دواراجان»، «سورش سیتارامان» و «جوان جی. كانگ»
(این كمیك استریپ 4 قسمتی در سال 2004  در هند به چاپ رسید و یكسال بعد هم در امریكا تجدید چاپ شد)

indian spider man اسپايدرمن در هند
این مرد عنكبوتي «پاوتیر پرابهاكار» (Pavitr Prabhakar) نام داشت؛ یك پسر بچه روستایی ساده هندی كه به همراه عمویش («بهیم») و زن عمویش («مایا») به شهر بمبئی نقل مكان كرد تا بتواند ادامه تحصیل بدهد و به دانشگاه راه پیدا كند. او معمولاً از سوی هم كلاسی هایش مورد تحقیر و اذیت قرار میگرفت. در واقع تنها دوست او در مدرسه دختری به نام «میرا جاین» بود. سپس پاوتیر با مرد عارف مرموزی ملاقات كرد كه به او نیروهای فوق بشری داد تا از آنها بر علیه شرارت بهره بگیرد اما او از نیروهایش به طور مسئولانه ای استفاده نكرد و به همین دلیل عمویش به قتل رسید. از طرفی دیگر، فردی به نام «نالین اوبروی» سعی كرد تا با انجام یك مراسم باستانی پای دیوهای هندوها را به زمین باز كند اما خودش به یك دیو گابلین مانند تبدیل شد.

spider-man-india اسپايدرمن در هندوستان

سپس اوبروی دكتری را به دیوی با بازوهای متععد تبدیل میكند و به او ماموریت میدهد تا پاوتیر را به قتل برساند اما موفق نمیشود. تا اینكه اوبروی خودش دست به كار میشود و زن عمو ی پاوتیر و همچنین میرا جاین را می رباید. او حتی سعی میكند با احضار دیوی كه خیلی به «ونوم» شباهت دارد، پاوتیر را به سمت خود و نیروهای تاریكی بكشاند اما در نهایت  پاوتیر در نهایت موفق میشود آنها را نجات دهد و زندگی جدیدی را به همراه عشق واقعی اش یعنی میرا جاین آغاز نماید(البته در انتهای داستان نشان داده میشود كه آن دیو ونوم مانند هنوز زنده است!)

مطالب مرتبط:

لينك دانلود كميك هاي مرد هندي

 

اسپایدرمن مانگایی (Spider-Man: The Manga)

نام واقعی: یو كوموری
خلق شده در مانگاهای ژاپنی  توسط «ریو ایچی ایكگامی»
(این مانگا از ژانویه سال 1970 تا سپتامبر 1971 در 5 نسخه در مجله مانگایی Monthly Shōnen Magazine به چاپ رسید)

spiderman-manga مانگاي اسپايدرمن
این اسپایدرمن «یو كو موری» (Yu Komori) نام داشت. یوكو یك نوجوان دبیرستانی بود كه یك روز توسط یك عنكبوت رادیو اكتیو گزیده شد و به نیروهای فوق بشری دست پیدا كرد. در چند داستان نخست تشابهات زیادی میان این اسپایدرمن و اسپایدرمنی كه ما میشناسیم وجود داشت و او با شخصیت های خبیثی كه از روی «الكترو»، «لیزارد» و ... الهام گرفته شده بودند میجنگید و برای روزنامه ای كار میكرد كه خیلی به «دیلی بیوگل» شباهت داشت. اما از شماره 6 به بعد نویسنده داستان ها عوض شد و این تشابهات هم كمتر و كمتر شد به طوریكه لحن داستان ها خشن،  عجيب تر و  و طراحی ها نیز كمي جنجالي و گاهی اوقات تا حدی چندش آور شدند. برخی ازشماره های این مانگا در سال 1997 توسط مارول ترجمه و تجدید چاپ شدند. مارول مجبور شد برخی از داستان ها را سانسور و صحنه های خشن را را از آنها حذف كند.

manga spiderman اسپايدرمن مانگايي

spiderman manga vol1 مانگاي اسپايدرمن

مطالب مرتبط:

مانگاي "مرد عنكبوتي جی" ترجمه شد + لینك دانلود

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+3 #1 آرش میراحمدیان 1392-03-20 15:38
مثل همیشه عالی بود ... من از اون اسپایدرمن هندی خیلی خوشم اومد
+1 #2 هیربد 1392-03-20 15:49
پس اسپایدرمن 2211 چی شد؟ :-|
+1 #3 Ali Hazeri 1392-03-20 15:51
ممنون ...
+4 #4 mtm 1392-03-20 15:52
به نقل از zuko:
پس اسپایدرمن 2211 چی شد؟ :-|


مقدمه را خوب نخوندي:
"این مقاله به معرفی برخی از معروف ترین و مهم ترین آنها میپردازد"

اون يكه شما ميگي اطلاعات كافي ازش در دسترس نيست. فقط تو يكي دو قسمت حضور داشته
+4 #5 Ali Hazeri 1392-03-20 15:53
به نقل از zuko:
پس اسپایدرمن 2211 چی شد؟ :-|

خب شاید این مقاله ام چند قسمتی باشه و اسپایدرمن 2211 توی قسمت های بعدی باشه... ;-) ;-) ;-)
+3 #6 mtm 1392-03-20 15:57
نه همين يك قسمته مگر اينكه در سالهاي بعد چند تا اسپايدرمن درست و حسابي تو دنياهاي ديگه خلق بشه كه بخواهيم آنها را هم معرفي كنيم
+4 #7 javad 1392-03-20 16:08
صورت اسپایدرمن 2099 واقعا اینجوریه :-|
تو بازیه edge of time که قیافه خوبی داره یه جورایی مثل پیتر پارکره.
+7 #8 mtm 1392-03-20 16:29
نه اولش اينطوري بود. اين تصوير مربوط به چند لحظه پس از اينكه اون حادثه براش اتفاق بيفته هستش. من براي اين انتخاب كردمش كه دندانهاي تيز و پنچه هاشو نشون بدم!
بعدا همون طور كه شما گفتي قيافه اش بيشتر اينجوري بود:


spidey.ir/.../...
+6 #9 salar 1392-03-20 16:34
من واقعا خیلی از اسپایدرمن نوآر خوشم میاد.خیلی باحاله
+3 #10 mirabilis 1392-03-20 16:34
گویا اسپایدی تمامی ندارد . شخصیتی ساده اما در عین حال پیچیده . به این میگن ساختن شاهکار های فراموش نشدنی . یه نکته هم متذکر بشم . جالبه اسپایدرمن 2099 نسبتی با پیتر نداره ولی همانطور که میدانیم اسپایدی 2211 انگار نسبت هایی با پیتر دارد . جالب بودنش در اینجا است که همانطور که مارول یه آرک چاپ کرد ( what if ...? ) که در آن نوادگان هالک وجود داشتند و این به نظر منطقی تر میرسید برای ادامه ی بقای یک شخصیتی مثل هالک که از لحاظ ژنی تغییر کرده بود ولی هرگز مارول این ایده رو که اسپایدی های آینده نوادگان پیتر باشند رو به تصویر نکشید .( البته مارول اسپایدر گرل رو به عنوان جانشین پیتر در آینده ای نه چندان دور معرفی کرد که یک سری از بهترین کمیک های چاپ شده از اسپایدی است ، زیرا در آن هم خوانندگان جوان با اسپایدر گرل هم ذات پنداری میکردند و هم خوانندگان بزرگسال با پیتر به عنوان یک پدر . اما خیلی زود چاپ آن تمام شد ( تقریبا 100 شماره ) و در ضمن در قالب سریه what if هم چاپ میشد . در هر صورت حیف شد . تنها کمیک هایی بودن که پیتر رو واقعا پخته و مجرب نشون میدادند با مشکلات یک پدر معمولی . ) :-)
+1 #11 عرفان نقوی 1392-03-20 16:42
عالی و ممنون.
+1 #12 محدعلی 1392-03-20 16:48
سلام
من چند وقت پیش یک کمیک خوندم اسمش spider-men بود این همون کمیکیه که توش اسپایدرمن 2099 با پیتر پارکر مواجه می شه؟

پ.ن:این اولین نظرم بود :lol:
+3 #13 ونداد 1392-03-20 16:52
من از اسپایدر من 1602و نوار خوشم اومد ولی اقای ترابی خیلی ازتون ممنونم که ان قدر زود زود مقاله میدید
+2 #14 Kousha-Spider 1392-03-20 17:46
مقاله ی خوبی بود اقای ترابی من همون KOUSHA هستم لطفا کاربری قبلی رو پاک کنید
در ضمن شما چیزی در بارهی پسر جسیکا درو (زن عنکبوتی) میدونید چون اون هم یک جور مرد عنکبوتی بود(اگه اشتباه نکنم) :-?
+1 #15 salar 1392-03-20 18:13
عزیزم تو spider-men اسپایدرمن 2099 نیست اگه منظورتم اسپایدرمن لباس سیاهس باید بهت بگم که اسمش مایلز مورالزه.
+2 #16 حجت مزارعی 1392-03-20 18:17
واقعا طراحی های اسپایدرمن مانگایی خیلی زشته...یعنی چی هر کشوری اومده یه کمیک از اسپایدر زده و از محبوبیتش سوئ استفاده کرده :-* اگه مردین خودتون کمیک بسازین
+3 #17 سیاوش پورفلاح 1392-03-20 18:29
:-x
+3 #18 سیاوش پورفلاح 1392-03-20 18:30
اصن اسپایدرمن 2211 ربطی به اینا نداره!اون فقط یه کاراکتر بود که تو کمیک spidey meets spiderman 2099 حضور یافت بعدشم مرد.اطلاعات چندان خفنی موجود نیست ازش!
#19 سیاوش پورفلاح 1392-03-20 18:32
راستی دوستان من فردا میرم مسافرت و تا یکشنبه نیستم با نبود من کنار بیاید دیگه! :P
#20 ونداد 1392-03-20 18:36
اا پس زود از مسافرت برگرد ;-)
+1 #21 متین 1392-03-20 19:25
آآقا مهدی ممنون واقعا عالی بود نمیدونم یه چند وقت دیگه یه انسان شریف مثل شما میاد.....
ولی یه سوال:قدرت های اسپایدیه نوار از همه کمتره درسته؟تو بازیش که اینجوری بود اصن قدرت هاش چیه؟یه توضیح کوچولو میدی؟دمت گرم
#22 متین 1392-03-20 19:28
راستی ببخشید یه سوال دیگه اسپایدی نوآر خودش تار میزد؟ :-?
#23 Saleh 1392-03-20 20:23
اصلاً نوآر تار می زد؟ :o البته توی Shattered Deminsions تار می زد.
خیلی هم بابت مقاله ممنونم.
+1 #24 omid 1392-03-20 20:59
یه نکته یادم رفت
کسی هم که تو کار طراحی قالب مهارت داره هم میتونه بیاد :D
#25 آرش میراحمدیان 1392-03-20 21:28
به موضوع ربطی نداره ولی یه سوال ؟
کسی اکانت پریمیوم سایت lafile.com رو نداره ؟
+1 #26 سجاد سعیدی 1392-03-20 21:31
مقاله رو کامل خوندم آقای ترابی بسیار عالی بودش :-) !
بنده به شخصه از بین این اسپایدر من ها فقط نوآر رو ترجیح میدم بخاطر جو سنگینش!
#27 shayan 1392-03-20 22:32
jalebe hamashoon taghriban esmeshoon too maye haye peter parkere be joz miguel ohara vaoon japon ie va hamashoonam doshmanashoon shabihe doshmanaye hamin peter khodemoon hast vali mn noir ro bishtar az hame doos daram ye jooraii khashen makhoof va jazabe va ye character tak bodi nis k hamishe kare khoobo anjam bede balke eshtebaham mikone ya asabi mishe
#28 mtm 1392-03-21 01:09
بله میزد
+1 #29 mtm 1392-03-21 01:11
قدرت هاش عین پیتر پارکره!
تو بازیش اونجوری درست کرده بودند تا شما همیشه از stealth بهره بگیری! (یعنی به جای مبارزه تن به تن از سایه ها استفاده کنی!) والا نیروهاش کمتر از بقیه نیست
#30 mtm 1392-03-21 01:12
نه راستش چیزی نشنیدم ولی فکر کنم یه پسر داره
#31 mtm 1392-03-21 01:14
بله تو spider-men پیتر پارکر و اسپایدرمن التمیت (مایلز موراس) حضور دارند
+2 #32 mtm 1392-03-21 01:25
تو داستان old man logan یه دختر سیاهپوست هست که فکر کنم دختر یا نوه پیتره! خیلی هم خبیثه!
(تو این داستان ولورین پیر شده و بازنشسته و قسم خورده بود دیگه از چنگال هاش استفاده نکنه ولی وقتی زن و بچه اش کشته میشن قسمشو میشکنه و دمار از روزگار بقیه در میاره!)

درباره اسپایدر گرل هم موافقم. یکی از سری های مورد علاقه ام بود هر چند اون اواخر احساس میکردم نویسنده اش دیگه داره کم میاره (آخه بیچاره خودش تنهایی بیش از 100 شماره ازش نوشت!)
#33 سیاوش پورفلاح 1392-03-21 10:14
یه چیزی بگم بخندیم!سفر کنسل شد چهارشنبه میریم! :D
+1 #34 سیاوش پورفلاح 1392-03-21 10:17
آقای ترابی یه سوال:
جریان کمیک Spiderman:Reign چیه؟
+1 #35 صادق مرادی 1392-03-21 10:44
اون هندی خیلی مزخرف بود
تازه لباسش هم معمولی بود
#36 alireza 1392-03-21 11:24
پس مرد عنکبوتی سیاه چی شد در بازی shattered dimensions مرد عنکبوتی نوار ومرد عنکبوتی2099 و مرد عنکبوتی حال و مرد عنکبوتی سیاه است شما همشو اووردید ولی مرد عنکبوتی سیاه را نیاوردید :-|
+3 #37 mtm 1392-03-21 11:27
مرد عنكبوتي سياهي كه شما تو اون بازي مد نظرتونه همون Ultimate spider-Man هستش كه درباره اش يه مقاله جدا نوشته ايم
#38 ونداد 1392-03-21 13:30
اقای ترابی میشه بگید باید چجوری از تورنت دان کنم
+1 #39 آرین 1392-03-21 14:05
با تشکر ویژه از شما جناب آقای ترابی :-) بسیار ممنونم فقط دو خواهش دارم که اگر برایتان مقدور است آن ها را انجام دهید :
1 - مقاله ای در مورد مادام وب میخواستم یعنی هر نوع اطلاعات تکمیلی چون شما فقط در چند مورد به ایشان اشاره کرده بودید
2 - کمیک هایی مثلی اسپایدرمن 1602 را میشود برای دانلود قرار داد؟ با توجه به این که تعدادشان کم است ...
+2 #40 متین 1392-03-21 15:42
آقا مهدی سیاوش راست میگه قضیهSpiderman:R eign چیه؟یه توضیح کوچولو میدی جانم؟
#41 SONIC 1392-03-21 17:18
راستی ببخشید.اون نواری که سمت چپ و بالای صفحه زدید و سیاه است برای چیست؟ :P
-1 #42 سیاوش پورفلاح 1392-03-21 18:04
مرگ پیتر پارکر و رفتن داک آک تو بدنش!(البته ببخشید من جای اقای ترابی پاسخ دادم)
#43 SONIC 1392-03-21 19:03
ولی آخه بیشتر از 40 روز شده! :-?
#44 mtm 1392-03-22 08:54
من خيلي به مسايل فني و دانلود كردن و لينك دانلود وارد نيستم بهتره از آقا سياوش بپرسي كه لينك دانلود تورنت گذاشته. حتما بلده كه لينك گذاشته ديگه :-*
+1 #45 mtm 1392-03-22 09:08
سلام و خواهش ميكنم!
1- مادام وب كاركتر مهمي نيست و پيشينه خاصي ندارد كه بخواهيم درباره اش يك مطلب مفصل بنويسيم (مثل بلك كت) ولي به ياري خدا اگر خدا بخواهد هر وقت مطلبي درباره كاركترهاي مكمل داستان هاي اسپايدرمن نوشتيم او هم جزو آن مقاله خواهد بود
2- متاسفانه به جز كميك هاي جديد اسپايدرمن كه با كمك سايت خط و رنگ هر هفته و هر ماه در سايت ميگذاريم امكان گذاشتن كميك ديگري در سايت وجود ندارد. چون اگر اينطور باشد هر روز كار ما ميشود اپلود كميك هاي درخواستي شما دوستان كه ما نه حجم كافي در سايت داريم و نه اصلا وقت اين كار را!
البته من راه حلي براي اين مساله پيدا كرده ام و آن اين است كه از يكي از دوستانم خواسته ام تا تمام كميك هاي اسپايدرمن را دانلود و روي سي دي رايت كند تا به صورت يك مجموعه كامل در اختيار شما دوستان قرار بگيرد. اينجوري مشكل حل خواهد شد.
#46 mtm 1392-03-22 09:17
Spider-Man: reign يك كميك 4 قسمتي بود كه توسط آقاي Kaare Andrews خلق شد. ماجراي اين كميك در 30 سال آينده اتفاق مي افتاد. يعني زماني كه اسپايدرمن تقريبا پير شده، مري جين مرده، ظلم و جنايت هم شهر را فرا گرفته. اسپايدرمن بلاخره پس از سالها بازنشستگي به عرصه برميگرده. اين كميك تقليدي بود از كميك معروف Dark Knight Retuns اثر فرانك ميلر ولي متاسفانه spider-man reign اصلا كميك خوبي از آب در نيامد!
#47 mtm 1392-03-22 09:17
توضيح دادم جانم!
+1 #48 mtm 1392-03-22 09:18
تا وقتي پيتر پاركر/اسپايدرمن واقعي برنگرده اونجا خواهد بود ...
#49 mtm 1392-03-22 11:18
البته من به طور اتفاقي يك لينك دانلود براي اين كميكي كه شما در نظر داري سراغ داريم (لينكي هم هست كه كار ميكنه!) :
lafile.com/5uv27y8j6v6o
+1 #50 ارشیا غفاری 1392-03-23 15:43
همه شون خوب بودن بغیر از هندیه و مانگایی.
+1 #51 javad 1392-03-24 02:36
سلام میشه یه توضیحی در مورد کمیک ?What If بدین؟قضیه این کمیک چیه؟
+5 #52 mtm 1392-03-24 03:04
سلام
ببینید what if جریانش اینه که تو هر شماره میومد یک رخداد مهم داستان های مارول رو میگرفت و بعد یک داستان تخیلی درباره اش شکل میداد
یک مثال خوبش اینه:
همه میدونند که گوئن به دست گرین گابلین کشته شد، درسته؟ حالا یک شماره what if عنوانش این بود What if Spider-Man had rescued Gwen Stacy? یعنی اگه اسپایدرمن گوئن رو نجات میداد چی میشد؟ بعد داستانی (معمولا تک قسمتی) روایت میشد که نشون میداد که اگه گوئن زنده میموند چی میشد! اتفاقا what if سری جالبی هم بود ولی جالبتر این بود که نویسنده جوری داستان رو تموم میکرد که آدم به خودش میگفت : نه! همون بهتر که مرد! چون بعد از اونکه گوئن زنده میموند اتفاقاتی دیگری رخ میداد که عواقبش حتی بدتر از مردن او بود! (یعنی نویسنده به نوعی میخاست بگه قسمت رو نمیشه تغییر داد و اگه تغییر بدیش اتفاقات بدی در انتظاره!)


spidey.ir/.../...
+2 #53 javad 1392-03-24 03:16
میشه بگید چه اتفاق بدی افتاد بعد اینکه اسپایدرمن گوئن رو نجات داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه چیزه جالبه دیگه هم داره اینه که پیتر دیگه با مری جین ازداواج نمیکنه و به جاش میره با گربه سیاه ازدواج میکنه.
#54 علیرضا 1392-03-24 10:26
ونوم2099قضیه ش چیه سیمبیوت چگونه دوباره توی داستانspiderman 2099سرکلش پیدا شد؟
+1 #55 mtm 1392-03-24 10:56
والا خیلی سال پیش داستانش رو خوندم الان جزییاتش رو یادم نیست
باید دوباره بخونمش بهت بگم
+2 #56 mtm 1392-03-24 10:58
آقای کران استون (پسر آقای استون رئیس الکمکس) توسط پانیشر 2099 به داخل یک فاضلاب انداخته شد. او در آنجا با یک سیمبیوت فضایی ترکیب شد و شد ونوم 2099 . توضیح هم داده نشد این سیمبیوت از کجا اومده
#57 پارسا 1392-03-24 22:48
آقای ترابی کمیکcarnage usa چیه؟

من یه عکس دیدم کارنج با آیرون من ترکیب شده!
#58 mtm 1392-03-25 11:20
من اين كميك رو نخوندم !
هر كي خونده جواب بده! :-*
+4 #59 mtm 1392-03-25 13:38
اين دو تا هم جالب بودند:
اگر اسپايدرمن با مري جين ازدواج نميكرد چي ميشد؟!

spidey.ir/.../...

spidey.ir/.../...
+1 #60 mtm 1392-03-26 12:13
الان دوباره خونمدمش:
وقتي پيتر گوئن را نجات ميده، هويت خودشو براي گوئن فاش ميكنه و ازش درخواست ازدواج ميكنه
از طرفي نورمن ازبورن ميره و يك پاكتي حاوي اطلاعاتي درباره هويت مخفي اسپايدرمن ميفرسته به دست جيمز جونا جيمسون. بعد موقع عروسي پيتر و گوئن ، جيمسون با يك دسنه پليس سر ميرسه و ميخاد پيتر رو دستگير كنه. زن عمو مي سكته ميكنه و پيتر هم اعتراف ميكنه كه اسپايدرمنه . بعدشم از اونجا فرار ميكنه و آواره ميشه. اينجا داستان تموم ميشه!

داستان نسبتا ضعيفي بود و با اينكه what if اي بود كه هواداراي مارول مدتها انتظارش رو ميكشيدند اما انتظارات رو براورده نكرد. كاراكتر جيمسون اصلا با چيزي كه ازش ميشناسيم مطابقت نداشت و او هرگز نمياد چنين كاري رو با پيتر انجام بده و زندگيشو به هم بريزه
يك جايي هم هست كه نورمن ازبورن خيلي كليشه اي و غير قابل توجيه اصلاح ميشه !
+1 #61 salar 1392-03-26 13:12
مخوام عکس بفرستم نمیشه
+1 #62 امیرحسین نعمتی 1392-03-28 13:16
ما اسپایدرمن های زیادی در دنیا های مختلف داریم(اکسایلز،h ouse of M،و غیره)سعی کنید به اونها هم بپردازید.
+3 #63 امیرحسین نعمتی 1392-03-28 13:23
راستی در مورد پسر جسیکا درو یا همون زن عنکبوتی سوال شد این طور که من شنیدم پسرش جری درو نام داره و توی mc2به وجود اومد همینطور به اسپایدرگرل کمک میکرد(اولین حضورش:spider girl#32) لباسش هم شبیه اسپایدرمن طراحی شد چون محبوبیت اسپایدرمن از اسپایدرومن خیلی بیشتره.

spidey.ir/.../...
+1 #64 امیرحسین نعمتی 1392-03-28 19:19
می تونید راجع به amalgam comicsتوضیح بدید :-)
+3 #65 mtm 1392-03-29 14:03
امالگام كميك هايي بود كه در دهه 90 مارول و دي سي با هم چاپ كردند.
در اين كميك هاي شخصيت هاي مارول با دي سي براي مدت كوتاهي تركيب شدند (هم شخصيت هاي مثبت هم منفي!)
مثلا بتمن با ولورين تركيب شد اسمش شد dark claw:

spidey.ir/.../dark-claw.jpg

اسپايدرمن هم با سوپربوي و اسمش شد spider-boy:


spidey.ir/.../spiderboy.jpg

چيز خاصي نبود. يه ترفند بود براي فروش بيشتر!
+1 #66 امیرحسین نعمتی 1392-03-29 19:43
خیلی ممنون از اطلاع رسانی خوبتان. :-)
+5 #67 mehrbod jp 1392-04-03 16:42
آقای مهربانی جریان اینا چیه؟


spidey.ir/.../...

spidey.ir/.../peter_porker.jpg

spidey.ir/.../spider-ham_1.jpg

spidey.ir/.../spiderham.jpg


واقعا به چاپ رسیدن یا نه؟
+1 #68 mtm 1392-04-03 23:04
Spider-ham? بله چند شماره ای به چاپ رسیدن
+2 #69 پارسا 1392-04-11 16:14
من از 1602خوشم امد
+1 #70 Ali spidey 1392-04-13 02:12
اقای ترابی میشه درباره SPIDERMEN که مایلز و پیتر توشن توضیح بدید اگه میشه لینکی دارید که بشه دانلودش کرد
+1 #71 Ali spidey 1392-04-13 02:26
اقای ترابی این عکس واقعیت داره میشه توضیح بدید :o
uploadtak.com/.../...
+1 #72 mtm 1392-04-13 11:57
اون عکس رو من ازش هیچ اطلاعی ندارم
+1 #73 mtm 1392-04-13 11:58
میستریو از دنیای مورالز (یا همان دنیای آلتمیت) کاری کرد تا بتونه به دنیای پیتر پارکر داستانهای amazing spider-man بیاد. بعد پیتر رو با خودش برد به اون دنیا و در اونجا پیتر متوجه شد که پیتر پارکر دنیای آلتمیت کشته شده (یه صحنه فوق العاده احساسی هم بود که پیتر با زن عمو می دنیای التمیت مواجه شد)

همانطور که بارها گفته ام من لینک این کمیک یا کمیک های دیگر را ندارم
+1 #74 amin 1392-04-14 10:42
به نقل از s-m:
آقای ترابی کمیکcarnage usa چیه؟

من یه عکس دیدم کارنج با آیرون من ترکیب شده!

در این کمیک کارنیج مردم یک شهرک را اسیر و الوده به سیمبموت می کند و تبدیل به یک قضیه ی امنیتی می شود.حال دولت امریکا مامورانی را برای حل این مشکل می فرستد.
درباره ی اون عکس باید بگم اگه غکس همینی باشه که مد نظر منه images1.wikia.nocookie.net/__cb20110415173617/marveldatabase/images/6/6e/Carnage_Vol_1_4.jpg
در این عکس با هم ترکیب نشده اند بلکه کارنیج قسمت جلو یی نقاب ایرون من را کنده است و مقابل صورت خود قرار داده است.
#75 Ali spidey 1392-04-15 17:44
به نقل از mtm:
میستریو از دنیای مورالز (یا همان دنیای آلتمیت) کاری کرد تا بتونه به دنیای پیتر پارکر داستانهای amazing spider-man بیاد. بعد پیتر رو با خودش برد به اون دنیا و در اونجا پیتر متوجه شد که پیتر پارکر دنیای آلتمیت کشته شده (یه صحنه فوق العاده احساسی هم بود که پیتر با زن عمو می دنیای التمیت مواجه شد)

همانطور که بارها گفته ام من لینک این کمیک یا کمیک های دیگر را ندارم

آقای ترابی لینک نمیخواد خودتون تو سایت گذاشتین لینک دانلود کمیک های 2012 پیداش کردم
#76 علی عطاران 1392-04-24 23:38
سلام آقای ترابی آیا spider-man 2099 رفتار شوخ طبعانه داره تا هواس دشمناشو پرت کنه؟؟؟ چون توی بازی shattered demention با doctor octapus حرف می زد تا هواسشو پرت کنه .
#77 mtm 1392-04-25 10:39
داره ولي نه به اندازه پيتر پاركر
به همين دليل تو بازي edge of time پيتر از مرد عنكبوتي 2099 بذله گو تره
#78 mohammad reza 1392-04-27 11:35
پیش من حکان لباس Amezeng خبلی بهتره
#79 mohammad reza 1392-04-27 11:36
8) :-* :lol: :-?
#80 محمد معین محمدی 1392-05-04 18:35
راستش خیلی دوست دارم بدونم ترکیب همه این اسپایدرمن ها چی میشه
+1 #81 محمدرضا 1393-02-28 22:25
ببخشید اینجا درخواست میکنم ولی هرچی دنبال این کمیکا گشتم لینکاشون خراب بود کسی لینک نداره:
spider man noir
spider man noir:eyes without face
#82 Arian inheritor 1395-06-29 12:44
فایل قسمت های 2 تا 4 مرد عنکبوتی هندی ویروسی بود میشه تجدید آپلود کنید؟
#83 Arian inheritor 1395-06-29 12:49
[quote name="پارسا"]آق ای ترابی کمیکcarnage usa چیه؟

من یه عکس دیدم کارنج با آیرون من ترکیب شده![/quote
نه بابا من خوندم کارنیج مثل فلش (مامور ونوم ) ناقص شده بعد اونجرز و چندتا آدم معمولی رو سربازان کارنیجیش میکنه. یه قسمت هم داره که فلش و کاسدی مثل بوووووق ها بی پا شدن دارن با هم مبارزه میکنن. تازه سیمبیوت ونوم هم میره تو جلد یه گوریل. دنبال دانلودش نباش چون زیاد جالب نیست و اصلا نمیفهمی کی پای کاسدی قعط شده.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید