تمام عشق های پیتر پاركر!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 the-many-loves-of-spiderman تمام عشق هاي مرد عنكبوتي

درست است كه «گوئن استیسی» و  «مری جین واتسون» تنها عشق های حقیقی «پیتر پاركر/مرد عنكبوتی» محسوب میشوند ولی این این بدان معنا نیست كه او تا به حال به دختر دیگری علاقمند نشده است!

«پیتر پاركر» يك انسان بسیار اخلاق گرا و شریف است و همیشه در كارهای خویش احساس مسئولیت میكند. او حتی در روابط رومانتیك خود نیز احساس مسئولیت فراوانی میكند و هرگز به طور همزمان به دو نفر ابراز علاقه نكرده و همیشه پای عشق خود ایستاده مگر آنكه به دلایل مختلف كه از توان او خارج بوده آن عشق به هم خورده است (خیلی از این دلایل به تصمیمات احمقانه مارول و یا نویسندگان داستان های اسپایدرمن برمیگردد!) در هر حال در این مقاله به دخترانی كه پیتر پاركر به نوعی به آنها علاقه مند شده است ، میپردازیم.


بتی برانت (Betty Brant)

betty-brnat-peter-parker بتي برانت منشي آقاي جيمسون
اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 4 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (سپتامبر 1963)
خلق شده توسط: «استن لی»، «استیو دیتكو»
او اولین دختری بود كه چشم  پیتر پاركر را گرفت! بتی در روزنامه دیلی بیوگل كار میكرد اما از آنجائیكه  اسپایدرمن را در قتل برادر خویش مقصر میدانست رابطه آنها هرگز شكلي جدی به خود نگرفت. بتی برانت در نهایت با «ند لیدز» (Ned Leeds) یكی از خبرنگاران دیلی بیوگل ازدواج كرد اما پس از مدتی از او جدا شد و سعی كرد دوباره به سمت پیتر برگردد ولی پیتر تلاش كرد نسبت به این موضوع بی اعتنا باشد تا شاید بتی و همسر سابقش دوباره با هم زندگی كنند. در هر حال بتی همیشه از آشنایان نزدیك پیتر به شمار می آمده است.

 


لیز الن (Liz Allan)

liz-allen ليز الن دوست دختر فلش تامپسون
اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 15 از كمیك استریپ "فانتزی شگفت انگیز" (آگوست 1962)
خلق شده توسط: «استن لی»، «استیو دیتكو»
«لیز» در دبیرستان با پیتر همكلاسی بود. او دوست دختر «فلش تامپسون» محسوب میشد ولی چند بار برای اینكه حسادت فلش را برانگیزد به سمت پیتر آمد! البته پس از مدتی به نظر میرسید لیز شیفته شخصیت و هوش بالای پیتر شده است ولی هیچ وقت رابطه رومانتیكی میان آنها شكل نگرفت. لیز در نهایت با دوست صمیمی پیتر یعنی «هری ازبورن» ازدواج كرد.

 


گوئن استیسی (Gwen Stacy)

gwen-stacy-loves-peter-parker گوين استيسي - نامزد پيتر پاركر
اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 31 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (دسامبر 1965)
خلق شده توسط: «استن لی»، «استیو دیتكو»
«گوئن استیسی» دختری بود كه پیتر پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و رفتن به دانشگاه با وی آشنا شد. ابتدا نوعی رابطه پر تنش و سرشار از رقابت میان آنها وجود داشت ولی كم كم رومانس حقیقی میانشان رخ داد و به معنای واقعی كلمه عاشق هم شدند. گوئن استیسی را باید اولین عشق حقیقی پیتر دانست و حتی «استن لی» بارها اعلام كرده كه گوئن گزینه اول او برای ازدواج با پیتر بوده است. در هر حال گوئن در نهایت  بدست دشمن اصلی اسپایدرمن یعنی «گرین گابلین» كشته شد و پیتر از ازدواج با او محروم شد.

مری جین واتسون  (Mary Jane Watson)

mary-jane-spider-man مري جين واتسون همسر مرد عنكبوتي
اولین حضور كامل در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 42 از كمیك استریپ "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" (نوامبر 1966)
خلق شده توسط: «استن لی» و «جان رومیتا»
«مری جین واتسون»  در اصل خلق شده بود كه به نوعی با گوئن رقابت كند و با ایجاد یك مثلث عشقی جذابیت داستان های اسپایدرمن را بالا ببرد. اما پس از مرگ گوئن، عمق و ژرفای  شخصیتی  او بیشتر برای خوانندگان فاش شد و رابطه نزدیكی با پیتر پیدا كرد (به خصوص پس از آنكه به پیتر گفت كه از سالها پیش از هویت مخفی اش خبر داشته!). در هر حال پیتر چند بار از مری جین خواستگاری كرد و در نهایت مري جين كه ابتدا مطمئن نبود آیا میتواند همسر مناسبی برای یك ابرقهرمان باشد، قبول كرد! در نتیجه آنها با هم ازدواج كردند و سالها مظهر خشق و وفا در عالم كمیك استریپ بودند تا اینكه مارول تصمیم گرفت ازدواج آنها را بر هم بزند تا پیتر پاركر دوباره مجرد شود! (برای كسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع این مقاله را بخوانید). در حال حاضر پیتر و مری جین دوستان خوبی برای هم هستند ولی رابطعه رومانتیكی میان آنها احساس نمیشود.

فلیشیا هاردی/گربه سیاه (Felicia Hardy/Black Cat)

felicia-hardy فليشيا هاردي گربه سياه
اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 194 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (جولای 1979)
خلق شده توسط: «مارو ولف من»، «كیث پولارد»

او نخستین دختر دارای توانایی های  بشری خاص بود كه پیتر پاركر به آن علاقمند شد. البته گذشته و حرفه بی ثبات فلیشیا و مشكلاتی كه او اغلب با نیروهای پلیس پیدا میكرد همواره  مانع از خلق یك عشق تمام عیار میان آنها شد. ضمناً، پس از مدتی فلیشیا اعتراف كرد كه بیش از آنكه به پیتر پاركر علاقه داشته باشد، عاشق اسپایدرمن است!  او هم اكنون از متحدين و ياران باوفاي اسپايدرمن است و در مواقع لزوم به ياري اش ميشتابد.

 


«دبرا ویتمن» (Debra Whitman)

debra-whitman دبرا ويتمن
اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 196 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (سپتامبر 1979)
خلق شده توسط: «مارو ولف من»، «ال میلگرام»
«دبرا ویتمن» همكلاسی پیتر در دانشگاه بود و پیتر برای مدت كوتاهی به وی علاقه مند شد. البته او چون مجبور بود مرتباً در قالب اسپایدرمن فرو برود و  مدام برای ناپديد شدن هاي ناگهاني خود بهانه بیاورد، كم كم دبرا به او شك كرد و این موضوع رابطه آنها را تحت شعاع قرار داد. در نهایت دبرا به این باور رسید كه پیتر همان اسپایدرمن است! اما پزشكان تشخيص دادند كه مبتلا به بیماری اسكیزوفرنی خفیف می باشد. او با كمك پیتر بر بیماری خود غلبه كرد و به این نتیجه رسيد كه پیتر هیچ ربطی به اسپایدرمن ندارد! او سپس از نیویرك رفت و به مردی دیگر به نام «بیف ریفكین» (Biff Rifkin) دل بست.

 


«كارول دنورز/ میز مارول» (Ms. Marvel/Carol Danvers)

ms.marvel ميز مارول كارول دنورز
اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 132 از كمیك استریپ "ابرقهرمانان مارول" (مارس 1968)
خلق شده توسط: «روی توماس»، «جین كولان»

«میز مارول» یك  ابرقهرمان مونث و عضو گروه «انتقام جویان» (Avengers) است. او سابقه خدمت در نیروی هوایی را داشته است و خلق و خوی نظامی و خشكی دارد و با وجود آنكه گاهی از دست كارها و شوخی های اسپایدرمن حسابی شاك میشود اما چندین بار با او قرار ملاقات گذاشته! اسپایدرمن هم چندین بار زیبایی و جذابیت او را ستوده. البته آنها مشتركاتی با هم ندارند و ظاهراً رابطه عاشقانه ای میان شان به چشم نمي آيد اما میز مارول یكبار به «ونوم»   اعتراف كرد كه عاشق اسپایدرمن است!   

 


«میشل گونزالز» (Michele Gonzales)

michele-gonzales ميشل گونزالز
اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 592 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (می 2009)
خلق شده توسط: «مارك وید»، «مایك مكون»

«میشل» یك وكیل مدافع است و خواهر هم اتاقی سابق پیتر یعنی «وین گونزالز»! منتهی یكبار «آفتاب پرست» (یكی از دشمنان قدیمی اسپایدرمن) خودش را جای پیتر پاركر جا زد و به میشل ابراز علاقه كرد! به همبن دلیل میشل فكر كرد كه پيتر واقعاً یه او علاقمند شده! در حالیكه اینطور نبود. در هر حال او از دوستان خوب پیتر محسوب میشود و همچنان به كار وكالت اشتغال دارد.

 


«كارلی كوپر» (Carlie Cooper)

carlie-cooper كارلي كوپر
اولین حضور در كمیك استریپ های اسپایدرمن: شماره 545 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (دسامبر 2007)
خلق شده توسط: «جو كسادا»، «دان اسلات»

«كارلی كوپر» افسر پلیس جنایی است و از قبل با  «هری آزبورن» آشنا بوده. پس از برهم خوردن ازدواج پیتر و مری جین، مارول و نویسندگان داستان های اسپایدرمن خیلی سعی كردند تا او را به عنوان عشق واقعی جدید پیتر پاركر معرفی كنند ولی خوانندگان هرگز از حضور او استقبال نكردند (زیرا شخصیت پردازی منحصر به فردی نداشت و انگار از تركیب مری جین و گوئن استیسی پدید آمده بود!). تا اینكه كارلی به هویت اسپایدرمن پی برد ولی به دلایلی نامفهوم تصمیم گرفت رابطه اش را با پیتر قطع كند (در حال حاضر او و مری جین تنها آشنایان  پیتر هستند كه از هویت مخفی او باخبرند ولی در كمال تعجب هنوز نفهمیده اند كه«دكتر اختاپوس» در جلد پیتر پاركر فرو رفته! )

 كیتی پراید   (Kitty Pryde)

كيتي پرايد kitty pryde

اولین حضور در دنیای التمیت : شماره 21 از كمیك Ultimate X-Men (اكتبر 2002)

خلق شده توسط: «جان بیرن»، «كریس كلرمانت»

این رابطه رومانتك فقط مربوط به كمیك های التمیت و "مرد عنكبوتی نهایی" (Ultimate Spider-Man) میشود. در واقع، در این سری از كمیك ها «كیتی پراید» (عضو نوجوان گروه "مردان ایكس")  از اسپایدرمن خیلی خوشش می آمد و او را الگوی خود قرار داده بود. از آنجائیكه كیتی پراید با پیتر پاركر همكلاس بود،  با وی ملاقات كرد و در نهایت   رابطه رومانتیكی میان آنها شكل گرفت (این موضوع مصادف شده بود با بر هم خوردن رابطه میان پیتر و مری جین). در حال پس از برخي پيچ و خم هاي جالب پیتر فهمید كه نمیتواند مری جین را به عنوان عشق حقیقی خود فراموش كند ، رابطه اش با كیتی پراید هم قطع شد.

 مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013

 

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: پیتر پاركر و مری جین ازدواج میكنند!

«گربه سیاه» (Black Cat) كیست؟

7 شخصیت مونث برتر كمیك های مرد عنكبوتی در دنیاهای دیگر!

 پیتر پارکر و مری جین با هم روبرو میشوند!

آشنایی با «زن عنكبوتی»! (Spider-Woman)

5 شخصیت مونث دنیای مرد عنكبوتی كه سونی برای فیلم اختصاصی در نظر دارد

«اما استون» از «گوئن استیسی» و «مری جین» میگوید

میراث "مرد عنكبوتی نهایی" (Ultimate Spider-Man)

چه كسی قرار بود نقش «گربه سیاه» را در "اسپایدرمن 4" بازی كند؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+2 #91 Omid.J 1393-02-29 10:12
فقط یه نکته ای!
تو دنیای آلتیمیت کیتی بعد از این که با پیتر بهم زد همکلاسش شد!
چون همزمان شد با اخراجش از X-Men
قبلش تو X-Men بود و از اونجا پیترو می‌شناخت.
+3 #92 mirabilis 1393-10-16 16:02
این از اون مقالات قدیمیه سایته که خیلی هم خوب بود .
البته ما قبلا هم نظرمون رو در این مورد گفته بودیم که هر چی گشتیم نظرمون رو پیدا نکردیم . در هر صورت ، این روابط در طی دوره های متفاوت و بعضا دنیاهای متفاوت رخ داده ، جدی ترینشون هم فقط گوئن و مری بوده ، بقیه آنچنان با دوام نبود .
ضمن اینکه روابط جدید تری مثل آنا مارکونی هست که چون کار داک آک بوده بیخیالش میشیم . سیلک هم که خدا رو شکر کار به جاهای باریک نکشید . :-)
راستی یه نکته ی جالب بگیم ، توی کمیک های بتمن و اسپایدی ، کاراکترهای مشابه زیادی رو میتونید پیدا کنید ولی اگه دقت کرده باشید دو تا کاراکتر مونث وجود داره که خیلی بهم شبیهن ، یکی بلک کت توی دنیای اسپایدی و یکی کت ومن توی دنیای بتمن ، هر دو تا کاراکتر تقریبا یه شکل دارند ، هر دوتاشون هم تقریبا حول یه پایه ی شخصیتی ظاهر میشن و جالب تر اینکه هر دو تاشون هم با کاراکتر قهرمان یعنی بروس و پیتر رابطه داشتن !
یکی از دلایلی که معمولا میگیم زیاد روی انتشاراتی مثل دی سی و مارول حساس نشین ، وجود همین شباهت های حیرت انگیزه ، مثلا اولین بار که ددپول خلق شد تنها هدف داشتن یه کاراکتر مثل دث استروک بود ، حالا درسته بعدتر کاراکتر متفاوتی شد ولی قطعا ابتدا برای اینکه دث استروک مارول باشه خلق شد .
پ.ن : #3 : آقا چرا ادامه دار نبود ؟ کلی منتظر ادامه ی این سری عکس ها بودیم ، چون انتخاب شخصی خودتون از موثرترین تصاویر توی این زمینه بود ، امیدواریم تموم نشده باشه ، چون بعضی از عکس ها هم در دسترس نیست .
+2 #93 As Responsible As Spider-Man 1393-10-16 21:56
ممنون. ببخشید میشه تمام عشق های مردعنکبوتی رو به ترتیب بگید؟
+1 #94 cap 1393-10-16 22:40
اگه دقت کنی پایین هر عکس شماره اولین حضور اون شخص رو نوشته
فقط یکی گیتی پراید هست که کلا کمیکاش فرق داره
فقط من کارول دنورز رو نمیدونم
+2 #95 cap 1393-10-16 23:29
ببخشید آقای ترابی همونطور که در این مقاله هم گفته شد اسپایدی با میز مارول یه نیمچه رابطه ای داشته و ممکنه رایت اسپایدی به دست مارول بیفته و از طرفی هم قراره فیلم اختصاصی میز مارول ساخته بشه
مارول میتونه یه همچین ریسکی بکنه و رابطه اونارو در قالب فیلم به نمایش بزاره ( بدون در نظر گرفتن واندر من ) ؟؟؟؟؟؟
+2 #96 Mohammad spider 1393-10-18 00:02
یه سوال آیا این خانوم میز قدرت خاصی داره؟
+2 #97 Omid.J 1393-10-18 10:20
خانم میز کیه؟ :o
میز مارول رو می‌گی؟!
اگه میز مارولو می‌گی آره قدرت داره.
قدرتاشو اینجا می‌تونی ببینی: marvel.wikia.com/.../)
+2 #98 mtm 1393-10-19 00:08
به نقل از captain america:
ببخشید آقای ترابی همونطور که در این مقاله هم گفته شد اسپایدی با میز مارول یه نیمچه رابطه ای داشته و ممکنه رایت اسپایدی به دست مارول بیفته و از طرفی هم قراره فیلم اختصاصی میز مارول ساخته بشه
مارول میتونه یه همچین ریسکی بکنه و رابطه اونارو در قالب فیلم به نمایش بزاره ( بدون در نظر گرفتن واندر من ) ؟؟؟؟؟؟


سئوال خوبی پرسیدی
ولی به نظرم هرگز همچین اتفاقی نمی افته چون اصلا رابطه خاصی بینشون نیوده . اونا فقط یه date ناموفق با هم داشتن!
#99 Captain Dead Pool 1395-09-29 00:02
واقعا تو شماره 7 مردعنکبوتی شگفت انگیز واقعا میشه رابطه پیتر با بتی رو دید یا تو شماره9 که بتی همیشه پیش عمه می میمونه
#100 sib khan 1396-05-23 20:09
من بابت کارول خیلی تعجب کردم :o
مقاله مثبتی بود استاد فقط یکم صحنه داره :lol:
خسته نباشید

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

توطئه کلونی

کمیک امپراتوری مخفی

نکات جالب مرد عنکبوتی

تاپ 20 - سایت spidey.ir

گرین گابلین

دنیای ونومی

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

41

51

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

مهم ترین داستان های مرد عنکبوتی

006

 

42

0010

اسپایدرمن در تلویزیون

 لحظات ماندگار اسپایدرمن

008

009

39

بهترین داستان های اسپایدرمن

لباس های مختلف اسپایدرمن

23

20

دشمنان معروف مرد عنکبوتی

بررسی فیلم های مرد عنکبوتی

35

46

45

44