10 مبارزه برتر مرد عنكبوتی در دنیای كمیك – قسمت اول

10 مبارزه برتر  مرد عنكبوتی در دنیای كمیك

اسپایدرمن تا دلتان بخواهد در مبارزات ماندگار شركت داشته ولی اینها بهترین های او هستند ...

مقدمه: مرد عنكبوتی هرگز به خاطر مهارت بالایش در مبارزه و یا به خاطر داشتن قدرت های فوق بشری زیاد و بازوهای بزرگ به شهرت نرسیده. با این حال او در طی سالیان دراز گذشته ستاره درخشان برخی از نبردهای بیادماندنی بوده است. برای من همیشه جالب بوده كه برخی از نویسندگان بزرگ همیشه او را به عنوان ابرقهرمانی به تصویر كشیده اند  كه از نظر توان بدنی نمیتواند با امثال «هالك»، «كاپیتان آمریكا»، The Thing ، «ثور» و ... برابری كند ولی در موقعیت هایی قرار میگیرد كه باید با دشمنانی دست و پنجه نرم كند كه شاید هیچ يك از قهرمانانی كه مثال زدم نتواند شكست اش دهد!

در هر حال این 10 مبارزه ای كه قرار است در این مقاله دو قسمتی تقدیم شما شوند نه تنها جزو  به ياد ماندني ترين داستان های تاريخ كمیك های اسپایدرمن به شمار میروند بلكه هر كدام حاوی نكته ای جالب درباره خصوصیات شخصیتی منحصر به فرد مرد عنكبوتی/پیتر پاركر هستند كه باعث شده اند او محبوبیتی عظیم دست پیدا كند.

 

10- مرد عنكبوتی بر علیه «رد اسكال»

مرد عنكبوتی بر علیه «رد اسكال»

چاپ شده در شماره 5 كمیك Amazing Spider-Man Annual

یكی از رازهای بزرگ در كمیك های اولیه مرد عنكبوتی این بود كه پدر و مادر او كی هستند و چه اتفاقی برای آنها افتاده؟ ما در شماره 5 كمیك Amazing Spider-Man Annual خواندیم كه والدین پیتر پاركر جاسوسان بین المللی بودند كه به كشور خود خیانت كردند و در یك حادثه هوایی كشته شدند. سپس پیتر كه به شدت  از شنیدن این موضوع ناراحت شده به خارج میرود و متوجه میشود كه پدر و مادرش بیگناه بوده اند و «رد اسكال» (دشمن شماره 1 «كاپیتان آمريكا») برایشان پاپوش دوخته بوده. در نهایت او با رد اسكال روبرو میشود و او را شكست میدهد. البته مبارزه او با رد اسكال چیز خاصی ندارد (او با یه سری از مزدوران رد اسكال میجنگد و از چند لیزر و بمب می گريزد)  ولی نتیجه مبارزه بسیار مهم است چون پیتر  مداركی پیدا میكند كه پدر و مادرش را از اتهام خیانت تبرئه میكند. شما میتوانید این كمیك را اینجا دانلود كنید

 

 

9- مرد عنكبوتی بر علیه «فایر لرد»

مرد عنكبوتی بر علیه «فایر لرد»

چاپ شده در شماره های 269 و 270 كمیك  Amazing Spider-Man

«فایر لرد» (Firelord) به عنوان فرستاده ویژه «گالاكتوس» در این داستان متوجه قدرت واقعی مرد عنكبوتی میشود! این داستان و این نبرد همیشه مورد علاقه من بوده چون ما شاهد هستیم كه اسپایدرمن هیچ هراسی از روبرو شدن با فایر لرد ندارد و هیچ تردیدی هم نسبت به اینكه شاید جلوی او كم بیاورد از خودش بروز نمیدهد و در نتیجه بی مهابا با firelord سرشاخ میشود! در ابتدای مبارزه میبینیم كه فایر لرد آنقدر مغرور و از خودش مطمئن است كه اسپایدی را آدم حساب نمیكند (!) مرد عنكبوتی هم ابتدا سعی میكند از شگرد قدیمی اش استفاده كند: پرت كردن حواس فایر لرد با جست و خیز های فراوان تا او خسته شود. اسپایدرمن همچنین فایر لرد را فریب میدهد تا داخل ساختمانی كه قرار است تخریب شود برود، یا با قطاری كه از روبرو می آید برخورد كند یا توسط یك تانكر بنزین منهدم شود و ... جالب این است كه اسپایدی همواره از دست خودش ناراحت است چون فكر میكند مبارزه اش با فایر لرد باعث شده جان مردم بیگناه شهر به خطر بیافتد. سپس او به خودش میگوید "دیگه بسه" و مستقیما سراغ فایر لرد میرود و با رشادتي مثال زدني و مشت های محكم خود او را از پای در می آورد (معلوم نیست اگر اعضای گروه اونجرز سر نمیرسیدند او چه بلایی سر فایر لرد می آورد!) این  نبرد بار دیگر نشان میدهد كه اسپایدرمن چقدر برای جان افراد بیگناه شهر ارزش قایل است. ضمنا بار دیگر نشان میدهد كه یك اسپایدرمن عصبانی و خشمگین تا چه حد میتواند خطرناك باشد! شما میتوانید این داستان زيبا را اینجا و اینجا دانلود كنید.

 

8- مرد عنكبوتی بر علیه «ثانوس»

مرد عنكبوتی بر علیه «ثانوس»

چاپ شده در شماره 2 كمیك  Marvel Two-in-One Annual #2

اولین مواجه اسپایدی با ثانوس (ملقب به Mad Titan) بسیار جالب از آب درآمد. البته باید قبول كرد كه ساختار و لحن این مبارزه شبیه به آن چیزی است كه در مبارزات دیگر این لیست هم كه در قسمت بعدی خواهید خواند، به نوعی تكرار میشود. در این داستان میبینیم كه ثانوس بار دیگر هوس كرده كره زمین را تسخیر كند و در این راه حتی گروه اونجرز را شكست داده و اسیرشان كرده است. سپس مرد عنكبوتی به همراه «چهره سنگی» (The Thing) مصمم میشوند جلوی او را بگیرند. ثانوس خیلی سریع چهره سنگی را از پا در می آورد و در نتیجه اسپایدرمن باید تك و تنها با ثانوس بجنگد! ابتدا اسپایدی دچار تردید میشود و حتی به فكرش میرسد كه از شهر فرار كند! ولی خوشبختانه او به خودش می آید و با استفاده از هوش و زكاوت خودش اعضای اونجرز و همچنین «آدام وارلاك»  را آزاد میكند تا در نهایت ثانوس به سنگ تبدیل شود! شما میتوانید این كمیك را اینجا دانلود كنید.

 

7- مرد عنكبوتی بر علیه «شش خبیث»

مرد عنكبوتی بر علیه «شش خبیث»

چاپ شده در شماره 1 كمیك Amazing Spider-Man Annual

این داستانی است كه در آن اسپایدرمن برای اولین بار با گروه «شش خبیث» (Sinister Six) روبرو شد. آن موقع خوانندگان از خود میپرسیدند اسپایدی چه طور میخواهد از پس گروهی متشكل از خبیث ترین و نیرومند ترین دشمنانش بر آید؟ تازه، اسپایدرمن در ابتدای مبارزه نیروهای فوق بشری اش را هم از دست داده بود!!! (البته نیروهای او هنگامی كه او با اولین حریف اش یعنی «الكترو» درگیر میشود، بازمیگردد) البته معلوم نیست چرا اعضای شش خبیث تصمیم میگیرند یكی یكی سراغ مرد عنكبوتی بیایند چون قطعا اگر به صورت دسته جمعی شانس بیشتری برای شكست دادن مرد عنكبوتی داشتند. در هر حال، هر كدام از اعضای شش خبیث حاوی چالش منحصر به فردی برای مرد عنكبوتی هستند و نشان میدهند كه او در هنگام مبارزه میتواند تا چه حد انعطاف پذیر باشد و متنوع عمل كند. در ضمن ریاست «دكتر اختاپوس» بر این گروه بار برای اولین بار جایگاه  او را به عنوان یكی از دشمنان اصلی و درجه یك مرد عنكبوتی تثبیت كرد. شما میتوانید این كمیك را اینجا دانلود كنید.

 

6- مرد عنكبوتی بر علیه «میستریو»

ميستريو - مرد عنكبوتي

چاپ شده در شماره های 66 و 67 كمیك Amazing Spider-Man

همه میدانید كه من چقدر به «میستریو» (Mysterio) علاقه دارم! او دشمنی فوق العاده جذاب است چون بر خلاف خیلی از دشمنان دیگر اسپایدرمن، روح و روان او را هدف قرار میدهد. به نظرم میستریو هرگز در عالم مارول یا حتی در عالم كمیك های مرد عنكبوتی به جایگاهی كه استحقاق اش را داشته دست نیافته. او ممكن است نیروی خاصی نداشته باشد ولی از نظر ذهنی و قابلیت هایش در خلق فضاهای وهم آلود یك سر و گردن از بقیه بالاتر قرار میگیرد. میستریو پس از چند ناكامی بلاخره در شماره های 66 و 67 كمیك Amazing Spider-Man نقشه ای بزرگ برای شكست دادن مرد عنكبوتی كشید كه هنوزم از آن به عنوان یك شاهكار یاد میكنم! او  با استفاده از افكت های ویژه و توانایی اش در اثرگذاری روی ذهن، اسپایدرمن را متقاعد میكند كه از كوچك شده و در داخل یك شهربازی با وسایل و تله های مرگبار گیر افتاده! اینچنین یكی از منحصر به فرد ترین  فضاهای تاریخ كمیك های مرد عنكبوتی خلق شد. از سوی دیگر چون خواننده از قبل با شعبده های میستریو آشناست بنابراین خیلی راحت این فضای جدید را قبول میكند و در دل این نبرد تنش آلود و همچنین تلاش های مرد عنكبوتی برای یافتن راهی در شكست دادن میستریو قرار میگیرد. ضمنا این داستان زمانی چاپ شد كه «استن لی» و «جان رومیتا» جنبه های رومانتیك و ملودرام كمیك های مرد عنكبوتی را پررنگ گرده بودند. بنابراین كسی كه بیرون از این شهر بازی انتظار پیتر را میكشید كسی نبود جز یك دختر موطلایی جذاب به نام «گوئن استیسی»!!! این یعني هیجان دوبرابر!!! شما میتوانید این كمیك را اينجا و اينجا دانلود كنید

 

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2015

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+6 #1 the punisher 1393-10-10 17:16
یادمه آقای ترابی یه جا گفته بودید مورلان خیل کم تو کمیکای مرد عنکبوتی حضور داشته ولی دشمن بزرگیه پتانسیل زیادی داره
به نظر شما مورلانی که تو دنیای عنکبوتی میبینیم به قدر لیاقتش خوب هست؟شما مورلانی که تنهایی به مرد عنکبوتی حمله میکرد و بیشتر میپسندید یا این خانواده وارثانو؟

این سوال الآن ذهنم رسید چون صد در صد یکی از مبارزه های قسمت بعدی مورلانه
+8 #2 mtm 1393-10-10 17:21
مورلان اون اولش كه خلق شد خيلي سر و صدا كرد
شخصيت جالبي بود

ولي دليل عمده جذابيت اش مرموز بودنش بود

طبيعتا الان كه origin و پيشينه مورلان فاش شده و ما درباره خودش و خوانواده اش بيشتر ميدونيم جذابيت اش براي من كمتر شده

راستش من از اولش هم اونو جزو شخصيت هاي درجه 1 مرد عنكبوتي محسوب نميكردم


ولي دوست دارم بدونم اخر داستان "دنياي عنكبوتي" چه بر سرش مياد
+8 #3 mtm 1393-10-10 17:22
حالا شما فكر ميكنيد 5 مبارزه بعدي چي باشن؟ :-*
+6 #4 M. goblin 1393-10-10 17:32
عالی بود عالی
راستش من داخلی کمیک بیشتر مبارزه ها رو قبول ندارم.یعنی اولین مبارزه ای که من خودم و از نظرم یه مبارزه واقعه ای بود مبارزه ی گرین گابلین و پیتر داخل شوالیه های مارول بودش.یعنی به اون میگن مبارزه داخل کمیک.داخل کمیک باید مبارزه خشونت امیز باشه.چون معمولی میمونه انگار.

مطمئنن کمیک هایی مثل
شوالیه های مارول
هیچ چیز نمیتواند جلوی جاگرانت را بگیرد
گرین گابلین و پیتر
مورلان
و .....
هستن.
راستی پیتر تابحال با گالاکتوس نجنگیده؟
+6 #5 M. goblin 1393-10-10 17:33
اقای ترابی به نظرتون برترین داستانی که گرین گابلین داخلش بوده چیه؟؟همینطور ونوم،دک اک.
+4 #6 spiderman carnage 1393-10-10 17:43
عالی بود در ضمن اقای ترابی کمیک زن عنکبوتی شماره دومش ترجمه شد ؟ کی میاد؟
+5 #7 M. goblin 1393-10-10 17:47
#6
wait fot it :-* ;-)
+4 #8 spiderman carnage 1393-10-10 17:50
به نقل از mtm:
حالا شما فكر ميكنيد 5 مبارزه بعدي چي باشن؟ :-*


به نظر من یکیش میتونه نبرد اسپایدرمن و اسپاک در شماره 73 تا 79
و هیچی نمیتواند جلوی جاگرنات را بگیرد در شماره 229 تا 230
+4 #9 spiderman carnage 1393-10-10 17:51
به نقل از M. goblin:
#6
wait fot it :-* ;-)

ok :-*
+4 #10 spiderman carnage 1393-10-10 17:57
در ضمن 12 amazing spider man نیومد
+4 #11 Mohammad spider 1393-10-10 18:16
مرسی عالی بود. این کمیکهایی که لینک دانلود رو تو این صفحه گذاشتید تزجمه شدس؟
+5 #12 Banshee 1393-10-10 20:29
ممنون بابت این مقاله جامع.
آقای ترابی بنظرتون آخرین نبرد پیتر با هری آزبورن که بعدش سر عقل اومد و پیتر رو نجات داد پتانسیل قرار گرفتن توی این لیست رو داره؟
از اون نبرد هاییه که به دل من نشست...
+5 #13 Abolfazl1380 1393-10-10 20:30
مقاله ی عالی ای بود عجب سایتی دارید
+6 #14 SLH Hero 1393-10-10 20:49
بازم از اون مقالات فوق العاده آقای ترابی! ;-)
تمام نبرد ها رو داستانشو خوندم و همشون فوق العاده بودن. من از همه بیتر مردعنکبوتی برعلیه فایر لرد و مردعنکبوتی برعلیه میستریو خوشم اومد.

اینم حدس من برای مقاله بعدی:
5) مردعنکبوتی برعلیه مورلان
4) مردعنکبوتی برعلیه جاگرنات
3) مردعنکبوتی در شوالیه های مارول
2) مردعنکبوتی برعلیه هری آزبورن
1) نبرد مردعنکبوتی با گرین گابلین بعد از مرگ گوئن استیسی
حدسام چطور بود؟
+6 #15 پرشین اسپایدی 1393-10-10 20:52
فکر کنم مبارزه اسپایدی با مورلان و بولدوزر هم در قسمت بعدی باشه!

بین این ها مبارزه با استار لرد رو لایک دار تر میدونم! :lol:

ولی چیزی که تو این مبارزه ها مشخص میشه اون روحیه بی نهایت مسئولیت پذیر پیتره!
ینی تو همون مبارزه با جاگرنات چطور برای مادام وب خودش رو به خطر انداخت؟!
واقعا این روحیه پیتر بی نظیره! :)
+5 #16 پرشین اسپایدی 1393-10-10 20:55
Oooooops!! :lol: :-*

انقدر این محافظین کهکشان رو دوست دارم که فایرلرد رو نوشتم استــــــار لرد! :-|

باز جای شکرش باقیه به جای جاگرنات نگفتم درکس یا گروت! :P
+4 #17 CAP 1393-10-10 21:07
دستتون بابت مقاله درد نکنه
من مبارزه اسپایدرمن و میستریو رو چند ماه پیش خوندم واقعا فراتر از توصیفه خیلی قشنگ بود
اما به کاور اسپایدرمن برابر شش خبیث ( شماره 7 ) دقت کردین ؟؟؟؟؟؟؟ :roll:
خیلی قشنگه خیلی خوب شش خبیث رو به تصویر کشیده
+5 #18 Hossein sbn 1393-10-10 21:29
#3
احتمالا یکی از مبارزه هایmarvel knight spider manچون داخلشون با جون و دل می جنگید
هیچ چیز نمی تواند جلوی بولدوزر را بگیرد ( وقتی مبارزه با فایر لرد که یه کپی از اون هست، چرا خودش نباشه 
مبازه ی مرد عنکبوتی با گرین گابلین پس از مرگ گوین
اولین مبارزه پیتر با مورلان در کمیک coming home
و خیلی چیزای دیگه که من نمی شناسم
+5 #19 Soheil spidey 1393-10-10 21:48
خیلی ممنون آقای ترابی بابت این مقاله خوب و جامع.
یه سوال :
این نبرد میستریو رو یه جورایی تو انیمیشن های " مردعنکبوتی : سری کارتونی"نشون ندادن ؟
وقتی داشتم اون مطلب رو میخوندم اون قسمت تو ذهنم تداعی شد.
+5 #20 As Responsible As Spider-Man 1393-10-10 22:01
دستتون درد نکنه واقعا عالی بود!!! وقتی قسمت مبارزه مردعنکبوتی با شش خبیث رو میخوندم یاد یکی از قسمت های کارتون مردعنکبوتی:مجمو عه ی کارتونی افتادم!!!
+5 #21 amazing-armin 1393-10-10 22:51
5 تای بعدی اینا رو شاخشه یکی اولین مبارزه مورلان با اسپایدی
دومیش مبارزش با گابلین اون کمیکی که بن رایلی میمیره :-*
+10 #22 mtm 1393-10-10 23:53
من الان چند روزی هستش که دارم مطالب و کامنت های قدیمی سایت رو مرور میکنم. دلیلشم اینه که میخوام مطمئن بشم لینک خرابی تو سایت نیست. در هر حال متوجه نکات جالبی شدم ...


یکی از نکات اینه که سایت تو این مدت چقدر رشد کرده. یعنی کامنت های قدیمی و نوع و محتوای سئوالات و مباحث و مقایسه اونا با نظرات جدید نشون میده که کاربران چقدر از نظر سطح معلومات پیشرفت داشتن

مثلا الان واقعا برام جالبه که دوستان وقتی صحبت از مبارزات ماندگاری که قراره تو قسمت بعدی این مقاله کار بشه خیلی راحت از مبارزه با مورلان و جاگرنات و هری و ... نام میبرن. حای یکی از دوستان به اون مبارزه تاریخی بین مرد عنکبوتی و نورمن که منجر به کشته شدن بن رایلی میشه اشاره کرد!

واقعا وقتی این نظرات رو میخونم خستگی این دو، سه ساله و زحمات کمر شکن این سایت از تنم در میره .. به خودم میگم ارزشش رو داشت... ماشالا همه دوستان کلی درباره مرد عنکبوتی و دنیاش اظلاعات کسب کردن ... این یعنی سایت به هدفش رسیده

:cry:
+8 #23 Hossein sbn 1393-10-11 00:16
آ الان یه سوالی سخت ذهنمو مشغول کرده:
تو اون عکسی که اول مقاله استفاده شده ( اون بالای بالا )تار اسپایدی به چی چسبیده؟
+9 #24 mtm 1393-10-11 00:25
به نقل از Hossein sbn:
آ الان یه سوالی سخت ذهنمو مشغول کرده:
تو اون عکسی که اول مقاله استفاده شده ( اون بالای بالا )تار اسپایدی به چی چسبیده؟


:lol:
+4 #25 spidey 4ever 1393-10-11 02:18
مرسی
این مقاله طبق معمول عالی بود
منم پیش بینی میکنم در قسمت بعد اقای ترابی ان نبرد بین مرد عنکبوتی و کینگ پین رو که تو این مقاله قرار گرفت مورد استفاده قرار دهند:

spidey.ir/.../...
من از نبرد مرد عنکبوتی با والچر و الکترو تو شماره های 3 و 4 کمیک marvel knights spiderman هم خیلی خوشم میاد. خیلی باحال و رئالیستی بود

spidey.ir/.../...
+6 #26 spidey 4ever 1393-10-11 02:23
#22:

اقای ترابی من میدونم شما منو تا حدی تو قضیه رفتن عمو مختار تو سایت مقصر میدونید و حق هم دارید چون من بودم به اساتیدی همچون میرابیلیس و حسن ریاحی بی احترامی کردم و ازشون معذرت خواهی میکنم ( :cry: ) ولی میخوام بدونید که من عاشق این سایت و شما هستم
شما خیلی برای ما زحمت میکشید. این سایت حق بزرگی به گردن امثال ما داره . شما نه تنهها معلومات ما درباره مرد عنکبوتی بلکه دربار کل دنیای کمیک و دیگر شخصیت ها رو زیاد کردید. الان که تو صفحه اول سایت مقاله top 10 ولورین رو میبینم یا مقالات top ten فلاش و دکتر استرنج و غیره به خودم میگم واقعا تو کدوم سایت دیگه میشه همچین مقالاتی خوند؟ من از اون مقالات هفتاد و پنج لحظه ماندگار مارول بیش از کل سایت های فارسی زبون درباره شخصیت های marvel چیز یاد گرفتم
دستتون درد نکنه واقعا
+4 #27 spidey 4ever 1393-10-11 02:26
#22:
بارم ببشخید جسارت میکنم ولی منم تو این مدت متوجه یه نکته ای شدم
سایت شما باعث شد خیلی ها به سرشون بزنه سایت ماشبه بزنن. حتی خودتون تو بخش اطلاع رسانی افتتاح سایت های لاکپشت های نینجا و ایرون من و ... رو گفتید ولی الان که میبینم هیچ کدوم وجود ندارن یا اصلا فعالیتی نمیکنن متوجه میشم که شما چقدر سختی کشیدید. سایت داری خیلی سخته . مخصوصا همچین سایت هایی . قسم میخورم اگه فردی مثل شما در راس این سایت نبود و هدایتش نمیکرد تو همون ماه های اول تعطیل میشد
+4 #28 sobhani 1393-10-11 10:06
خیلی مقاله جالبی بود خیلی حال کردم وقتی فهمیدم قبلاً مرد عنکبوتی تنها تانوس رو شکست داده!
به نظرم مبارزات بعدی شامل این چند تا هست:
مبارزه با جاگرنات
مبارزه با مورلان
مبارزه با هری
+4 #29 The Rock 1393-10-11 10:09
مرسی واقعا دستتون بابت این مقاله درد نکنه اقای ترابی مثل همیشه عالی ;-)
من که این داستان ها رو نخوندم ولی مطمئن هستم که داستان های خیلی قشنگی هستند ایشالله تابستون همه رو میخونم :-* به نظرم همه این داستان ها شخصیت پیتر رو خیلی خوب نشون میدن.شجاعت،چابک ی،باهوشی،مسئولی ت پذیری.........و همچنین نشون میده اگه احیانا مردعنکبوتی بی اعصاب بشه نه تنها چشمای خودش جایی رو نمیبینه بلکه چشمای دشمنش هم جایی رو نمیبینه چون داره پشت سر هم مشت و لگد میخوره :lol:

و اما راجع به مقاله بعدی نظر منم مثل دوستان هست:

مرد عنکبوتی علیه جاگرنات
مردعنکبوتی در شوالیه های مارول
مردعنکبوتی علیه مورلان یا شاید هم مرد عنکبوتی علیه کینگ پین(همون که میزنه لت و پارش میکنه)
این رو دیگه مطمئنم و احتمالا هم اولی باشه:
مردعنکبوتی علیه گرین گابلین در شماره 122
+5 #30 The Rock 1393-10-11 10:16
#22آقای ترابی من الان که به خودم نگاه میکنم میبینم چقدر پیشرفت کردم اصلا قبل از این که بیام تو سایت هیچی سرم نمیشد ولی الان خیلی اصلاعات نه تنها در مورد مرد عنکبوتی بلکه درمورد شخصیت های دیگر هم اصلاعات کسب کردم و این ها همه به لطف شماست و البته دیگر اساتید محترم سایت.واقعا دستتون درد نکنه و خسته نباشید ;-)


البته این قضیه یه جنبه دیگه هم داره.نه تنها تو زمینه کمیک پیشرفت کردیم بلکه تو سرعت کار با کی برد هم پیشرفت کردیم :lol:
+6 #31 Kousha-Spider 1393-10-11 11:31
عجب مقاله ای :-) خیلی وقت بود منتظر چنین مقاله ای بودم.ممنون آقای ترابی ;-)
به نظر من 5 مبارزه ی برتر به این صورت خواهد بود
1-مبارزه ی اسپایدی و مورلان(از نظر مبارزه مطمئنا برترین است.اسپایدی با یک دشمن بسیار قویتر از خودش مواجه میشود ولی اصلا تسلیم نمیشود ;-) )
2-مبارزه ی اسپایدی با نورمن بعد از مرگ گوئن(مبارزه ی اسپایدی با هری هم میتونه باشه)
3-مبارزات Marvel Knights
4-مبارزه با داک آک بعد از آسیب دیدن بلک کت
5-مبارزه با ونوم(یا با جاگرنات)
منتظر قسمت بعدی مقاله هستم ;-)
+4 #32 Miguel ohara 1393-10-11 11:31
ممنون مفاله جامع و قشنگی بودد
+6 #33 mtm 1393-10-11 11:53
#31:
اقا کوشا!!!!!!!!!!! !!!!!!!! :eek:
چه عجب! راه گم کردی؟
بیمعرفت کجایی؟ خبری نیست ازت ....

در هر حال من از دیدن اواتار و خوندن نظراتت تو سایت همیشه خوشحال میشم ;-)
+5 #34 Kousha-Spider 1393-10-11 12:10
#33:واقعا معذرت میخوام آقای ترابی :oops: امسال سرم خیلی شلوغ بود :-* ولی بعد از امتحانات فعالیتم رو دوباره شروع میکنم :lol:
+5 #35 mtm 1393-10-11 12:13
به نقل از M. goblin:
راستی پیتر تابحال با گالاکتوس نجنگیده؟


فکر نکنم. البته شاید در قالب گروه های ابرقهرمانی جنگیده باشه
+4 #36 Bad joke 1393-10-11 12:13
اقا نظرا اونقدر کاملا من هیچی نمیگم بی سوادیم نمایان نشه :sad:
+3 #37 mtm 1393-10-11 12:18
به نقل از M. goblin:
اقای ترابی به نظرتون برترین داستانی که گرین گابلین داخلش بوده چیه؟؟همینطور ونوم،دک اک.


گرین گابلین که خیلی داستان خوب داره
من شخصا از شماره 250 spectacular spiderman خیلی خوشم میاد (بلاخره یه روز ترجمه اش میکنم)

اون کمیکی که توش بن رایلی میمیره هم عتشقشم. بهترین شکل ممکن خصومت بین پیتر و نورمن رو نشون میده

یه داستانی هم بود که الان یادم نمیاد شماره اش چند بود ولی خیلی جالب بود. همونی که پیتر و نورمن توی یه اسانسور گیر میکنن! اگه بتونم براتون اپش میکنم

ونوم هم خیلی داستان جالبی نداره ولی دو شماره amazing spiderman بود که توش پیتر با زیرکی ونوم رو شکست میده (یعنی سیمبیوت رو گول میزنه) اولش خیلی جالبه. همون جایی که ادی براک میره جلوی در خونه پیتر به زن عمو می میگه: پیتر خونه است؟!

دکتر اختاپوس هم فکر کنم همون نبردی که بعد از زخمی کردن فلیشیا انجام داد عالیه
اون نبردی هم که قبل از مرگ سروان استیسی بینشون رخ میده هم خیلی نفسگیره
+4 #38 mtm 1393-10-11 12:19
به نقل از Kousha-Spider:
#33:واقعا معذرت میخوام آقای ترابی :oops: امسال سرم خیلی شلوغ بود :-* ولی بعد از امتحانات فعالیتم رو دوباره شروع میکنم :lol:


شما هم مثل خیلی های دیگه از سرمایه های سایتی. هر وقت برگشتی قدمت روی چشم ;-)
+6 #39 mtm 1393-10-11 12:21
به نقل از Banshee:
آقای ترابی بنظرتون آخرین نبرد پیتر با هری آزبورن که بعدش سر عقل اومد و پیتر رو نجات داد پتانسیل قرار گرفتن توی این لیست رو داره؟
از اون نبرد هاییه که به دل من نشست...


اون نبرد هم خیلی خوبه
کلا داستان خوبی هم هست

ادم وقتی میخوندش بیشتر از شخصیت پردازی افتضاح هری تو "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" حرص میخوره

سم ریمی هر چه قدر "مرد عنکبوتی 3" اش ایراد داشت ولی سکانس اخر یاری رساندن هری به پیتر در مبارزه با سندمن و ونوم عالی بود
+5 #40 mtm 1393-10-11 12:22
یه سئوال:
اون نبرد مرد عنکبوتی با میستریو غول پیکر تو یه یازی مشهور اسپایدرمن تکرار شده.. میتونید بگید کدوم؟
+4 #41 Kousha-Spider 1393-10-11 12:23
#38:
ممنون آقای ترابی.شما خیلی لطف دارید :-)
+4 #42 Kousha-Spider 1393-10-11 12:25
#40:
Spier-Man که سال 2000 اومد :lol:
+5 #43 CAP 1393-10-11 12:25
#40 whaaaat :lol:
مطمئن نیستم ولی فکر کنم spider man 2000 اما مطمئن نیستم :P
+4 #44 spidey 4ever 1393-10-11 12:41
به نقل از mtm:
یه سئوال:
اون نبرد مرد عنکبوتی با میستریو غول پیکر تو یه یازی مشهور اسپایدرمن تکرار شده.. میتونید بگید کدوم؟

اینو یادمه خودتون تو این نظر توضیح داده بود:
spidey.ir/.../...
همون بازی سال 2000 برای ps1
+4 #45 spidey 4ever 1393-10-11 12:41
البته اون مبارزه اخر با میستریو تو shattered dimensions هم بود. چون اونجا هم عظیم میشه
درست گفتم اقای ترابی؟
+3 #46 Abbas Spidey 1393-10-12 16:57
یه سوال از همه اعضای محترم شما خوشحال می شید اگه مرد عنکبوتی در اونجرز 3 حضور داشته باشه و این مبارزش با ثانوس این دفعه در عالم سینمایی تکرار بشه؟
+2 #47 spidey 4ever 1393-10-13 10:28
#46:
من كه خيلي دوست دارم مباره مرد عنكبوتي با تانوس رو ببينم
مخصوصا اگه اونجرز اسير بشن و مرد عنكبوتي بره اونا رو نجات بده
+2 #48 The Assassin 1393-10-13 10:49
به نقل از mtm:
یه سئوال:
اون نبرد مرد عنکبوتی با میستریو غول پیکر تو یه یازی مشهور اسپایدرمن تکرار شده.. میتونید بگید کدوم؟

بازی shattered dimensions بود مرحله جالبی هم بود با نوآر باش میجنگیدیم(اگه اشتباه نکرده باشم)
#49 Man of night 1394-04-13 22:34
اقای ترابی مثل همیشه مقاله های شما عالی هستند ممنونم واقعا استفاده می کنم تشکر

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید