ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول

و حالا که نسخه بلوری شاهکار مارول منتشر شده وقتشه به نکات مخفی و پنهان این فیلم بپردازیم!

مقدمه: راستش این فیلم اونقدر اشارات ریز و انواع و اقسام ایستراگ داره که تصمیم گرفتیم این مقاله را به دو بخش تقسیم کنیم. بخش اول رو بنده مینویسیم که قراره درباره اشارات مربوط به دنیای کمیک باشه و بخش دوم را هم دوست عزیز و فرهیخته من آقای «احمد فقیه». 

 

1- ادای احترام به کاور تاریخی «مایکل ترنر»

 ادای احترام به کاور تاریخی «مایکل ترنر»

وقتی جناب آقای «پیتر کوئیل» مانع از شکست خوردن ثانوس میشه و با اسلحه خودش به سر او میکوبه، کنترل «مانتیس» روی ثانوس از بین میره و توسط او به گوشه ای پرت میشه. در این لحظه مرد عنکبوتی که اون بازوهای عنکبوتی لباس خودش موسوم به "آیرون اسپایدر" را فعال کرده، مانتیس رو میگیره. این صحنه ادای احترامی است به کاور واریانت معروفی که طراح بزرگ آقای «مایکل ترنر» برای شماره 3 از رویداد "جنگ داخلی" خلق کرد.

 

2- شماره 17: A

شماره 17: A

اونجایی که اسپایدرمن میره دنبال دکتر استرنج  میخواد وارد سفینه بشه رو که یادتونه؟ با لباس معمولی خودش که اکسیژن کم میاره . بنابراین تونی استارک به "فرایدی" میگه :شماره 17: a رو ازاد کن" . بعدش که لباس جدیدی اسپایدرمن آزاد میشه و به دادش میرسه. شاید بیننده عادی فکر کنه این شماره معنای خاصی نداره ولی داره! به شماره  17 از کمیک Spider-Man که سال 1991 چاپ شد. در این کمیک داستانی رو داریم درباره اسپایدرمن و ثانوس!

جالبه که روح اسپایدرمن از بدنش جدا میشه ولی آخر داستان دوباره به جسمش برمیگرده! خدایی کف کردید؟!

 

3- لباس کاپیتان آمریکا

 لباس کاپیتان آمریکا

در مقاله لباس های برتر کاپیتان آمریکا که اینجا میتونید آن را مطالعه کنید، در رتبه چهارم لباسی را گذاشتیم به نام "لباس مدرن" که البته خیلی شبیه به لباس کلاسیک Cap است ولی بزرگترین تفاوتش با لباس کلاسیک این است که انگار نوعی زره جنگی یا بهتره بگیم "جوشن" (chainmail) در آن به کار رفته. در فیلم جنگ بینهایت هم درسته که استیو راجرز لباس جدیدی بر تن داره ولی در چند صحنه میبینیم که لباس او پاره شده و میشه زیر آن اثراتی از اون "جوشن" محافظتی رو دید! واقعا دقت مارول به جزئیات دنیای کمیک شگفت انگیزه!

 

4- انتقام جویان مخفی

 انتقام جویان مخفی

در دنیای کمیک و پس از وقایع رویداد "جنگ داخلی"، شاهد بودیم که استیو راجرز که با نظر تونی استارک (ایرون من) موافق نبود گروهی را تشکیل داد به نام "انتقام جویان مخفی" (Secret Avengers) .

کمیک secret avengers

در این فیلم هم شاهد هستیم که پس از اتفاقات فیلم قبلی یعنی جنگ داخلی و اختلافات بین استیو و تونی، کاپیتان آمریکا گروهی مخفیانه تشکیل داده که قرار بود با ویژن و واندا (اسکارلت ویچ) دیدار کنند که افراد فرقه سیاه ثانوس سر رسیدند و به ویژن حمله کردند.

 

 

5- فرقه سیاه

 فرقه سیاه

«جاناتان هیکمن» نویسنده ای بود که برای اولین بار در سال 2013 و در شماره 1 از کمیک Infinity   ایده فرقه سیاه یا Black Order را مطرح کرد. همانطور که پیشتر در این مقاله اعضای این گروه را معرفی کرده بودیم، فرقه سیاه در واقع فرماندهان ارتش ثانوس هستند که به دنیاهای دیگر یورش میبرند تا آنها را تصرف کنند. اعضای گروه در دنیای کمیک 5 نفر هستند به نام های «سوپر جاینت» (Supergiant)، «کوتوله سیاه» (Black Dwarf)، «کوروس گلایو» (Corvus Glaive)، «پروکسیما میدنایت» (Proxima Midnight) و «ایبانی ماو» (Ebony Maw). هر کدام از انها قدرت های و سلاح خاص خودشون را دارند. ولی در فیلم جنگ بینهایت اعضای گروه به جای 5، چهار نفر بودند (سوپرجاینت حذف شده بود). «کوتوله سیاه» هم که عضو هیکلی گروهه و یک تبر مخصوص داره اسمش در فیلم عوض شده به Cull Obsidian . این در حالیه که در دنیای کمیک ، Cull Obsidian یکی از القاب گروه فرقه سیاه است!ضمن اینکه در دنیای کمیک پروکسیما میدنایت و کوروس گلایو با هم ازدواج کرده اند. در این فیلم هم اشاراتی به این موضوع میشه.

 

6- لشگر ثانوس

لشگر ثانوس

در فیلم "جنگ بینهایت" میبینیم که فرقه سیاه وقتی به کشور "واکاندا" حمله میکنه از یک سری موجودات استفاده میکنه به نام «آوت رایدر» یا Outriders . اونا در دنیای کمیک انگل های قاتلی هستند که از نظر ژنتیکی دستکاری شده اند و تنها هدفشون اجرای دستورات ثانوس است . اونا متولد نمیشوند بلکه ساخته میشوند و نام و نشانی ندارند . البته در دنیای کمیک عقل و هوش بالاتری دارند ولی در فیلم بیشتر شبیه به درندگانی هستند که هدفشون فقط نابودیه (دیدید که حتی حاضر بودند خودشون رو بکشند ولی از اون سپر محافظتی واکاندا عبور کنند!).

 

7- «ایبانی ماو» و «دکتر استرنج»

در فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" دیدیم که دکتر استرنج دستگیر و به سفینه «ایبانی ماو» (از اعضای گروه «فرقه سیاه» ثانوس) برده شد. ایبانی ماو سعی داشت به هر شکل ممکن سنگ زمان رو از دکتر استرنج به دست بیاره . ما در دنیای کمیک و در رویداد Infinity نیز صحنه ای را دیده بودیم که ایبانی ماو داره دکتر استرنج رو شکنجه و مجبورش میکنه که برای فرقه سیاه جاسوسی بکنه.

 

 

8- رابطه ویژن و واندا

در این مقاله گفته بودیم که ویژن و واندا ماکسیموف (اسکارلت ویچ) یکی از برترین و در عین حال پیچیده ترین رومانس های دنیای کمیک را دارا هستند و حتی با هم ازدواج هم کردند! در دنیای سینمایی مارول و به ویژه در فیلم "جنگ داخلی" اشاراتی شده بود که آنها قراره با هم صمیمی شوند ولی این موضوع در فیلم "جنگ بینهایت" به طور کامل و واضح نشان داده شد . البته آخر فیلم واندا مجبور شد عشق خودش رو بکشه تا سنگی که روی پیشانی اش هست به دست ثانوس نیفته (حرکتی که البته بی فایده بود).

 

 

9- سلاح جدید ثور

چکش ثور

در فیلم "ثور: رگناروک" دیدیم که چکش معروف و جادویی ثور به نام "میولنیر" توسط خواهرش «هلا» نابود شد. در "جنگ بینهایت" هم او سخت به دنبال یافتن سلاح جدیدی برای خودش بود و با گروت و راکت به "نیداولیر" (Nidavellir) رفت تا سلاح جدیدی به دست بیاره. او در اونجا تونست به سلاحی جدید به نام «استورم بریکر» دست پیدا کنه. در این مقاله خدمتتون گفته بودم که در دنیای کمیک «استورم بریکر» در واقع چکشی است که اولین بار در دست موجودی به نام «بتا ری بیل» دیدیم. اما جالبه که در فیلم جنگ بینهایت این سلاح از نظر ظاهری بیشتر شبیه به چکش ثور در دنیای التمیت است!

 

 

10- ایتری

 ایتری

در دنیای کمیک ، «ایتری» (Eitri) پادشاه کوتوله ها در قلمرو موسوم به "نیداولیر" است. بسیاری از سلاح های ازگارد در این قلمرو ساخته شده اند. در "جنگ بینهایت" نقش ایتری را «پیتر دینکلج» بازیگر تحسین شده سریال "بازی تاج و تخت " بازی میکنه . ایتری در فیلم مجبور شده بوده برای ثانوس دستکش بینهایت را بسازه و شاهد بود که هم نوعانش چطور توسط ثانوس قتل عام شده بودند.

 

 

11- ادای احترام به موج سوار نقره ای در کمیک دستکش بینهایت

 ادای احترام به موج سوار نقره ای در کمیک دستکش بینهایت

در کمیک معروف و بسیار تحسین شده "دستکش بینهایت" که در اینجا در سایت ما ترجمه شده است، دیدیم که «موج سوار نقره ای» با سقوط در خانه دکتر استرنج به او و دستیارش هشدار میده که ثانوس داره از راه میرسه.

موج سوار نقره ای دکتر استرنج

در فیلم "جنگ بینهایت" ما ادای احترامی به این صحنه معروف در آغاز فیلم داریم. منتهی به جای موج سوار نقره ای این هالک یا بهتره بگیم بروس بنر است که به خانه دکتر استرنج سقوط میکنه تا بهشون درباره آمدن ثانوس هشدار بده!

 

 

12- رسیدن فرقه سیاه به در خانه دکتر استرنج

 رسیدن فرقه سیاه به در خانه دکتر استرنج

در ابتدای فیلم سکانس خیره کننده ای هست که در آن قهرمانان داستان در خانه دکتر استرنج گرد هم آمده اند و ناگهان سفینه فرقه سیاه و ایبانی ماو از راه میرسد و ... این صحنه از صحنه مشابه ای از شماره 8 کمیک New Avengers گرفته شده که ایبانی ماو به در خانه دکتر استرنج میرسد!

 

 

13- استفاده ثانوس از سنگ واقعیت

 استفاده ثانوس از سنگ واقعیت

در فیلم "جنگ بینهایت" شاهد بودیم که وقتی اعضای گروه نگهبانان کهکشان به ثانوس در Knowhere حمله میکنند ، او از سنگ واقعیت استفاده میکنه و «درکس» رو تبدیل میکنه به یه مشت آجر و مانتیس رو هم به حلقه های پنیر مانند! این صحنه دقیقا از شماره 2 کمیک دستکش بینهایت گرفته شده که در آن ثانوس بلای مشابهی را سر دختر خوانده اش «نبولا» و برادرش خودش به نام «آراس» میاره!

 

 

 

14 - حباب های ثانوس!

 حباب های ثانوس!

این یکی کمیک بوکی نیست و به دنیای گیم ربط داره ولی خیلی باهاش حال کردم! در فیلم دیدید که چند بار وقتی ثانوس از قدرت سنگ حقیقت استفاده میکنه، اشیا به حباب تبدیل میشن. ولی چرا حباب؟ به نظر میرسه این اشاره داره به بازی معرکه Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes که سال 2000 اومد و در اون ثانوس از شخصیت های قابل بازی بود و ضرباتش در آخر به حباب منتهی میشد!

 

15- شکنجه دادن نبولا!

نبولا ثانوس

حالا که صحبت از نبولا شد حتما دیدید در فیلم که ثانوس او را گرفته و شکنجه میده تا محل مخفی شدن سنگ روح را پیدا کنه. او اونقدر این شکنجه دادن رو ادامه میده که خواهر نبولا یعنی گامورا دلش به رحم بیاد و محل سنگ روح رو بهش بگه. در دنیای کمیک و در داستان دستکش بینهایت هم ثانوس بلای بدی بر سر نبولا آورد و کاری کرد که مثل یک زامبی یا روح خشک شده عذاب بکشه:

 

 

 

16- سیاره ورمیر

 سیاره ورمیر

بالاخره در این فیلم مکان نامعلوم سنگ روح مشخص شد: سیاره "ورمیر" (Vormir)! آیا این سیاره در دنیای کمیک های مارول وجود دارد؟ بله ولی زیاد مهم نبوده. در واقع این سیاره در کهکشانی است که نژاد بیگانه های «کری» (Kree) در آن سکونت دارند. موجوداتی خزنده مانند هم دارد و اولین بار در سال 1974 و شماره 123 کمیک Avengers آن را مشاهده کردیم.

 

17- اشاره به ظاهر بانوی مرگ

 اشاره به ظاهر بانوی مرگ

در دنیای کمیک ثانوس یک معشوقه داره به نام «بانوی مرگ» (Death). ثانوس هر کاری که میکرد و هر کشتاری که راه مینداخت به خاطر به دست آوردن دل این خانم بود ولی در فیلم "جنگ بینهایت" انگیزه های او فرق کرده و به خاطر ایجاد تعادل در منابع عالم میخواد نصف جمعیت هر سیاره رو از بین ببره. در هر حال اون جایی که او به همراه دختر خوانده اش گامورا به سیاره  «ورمیر»میره تا سنگ روح را به دست بیاره، با نگهبان سنگ روح مواجه میشیم که در واقع همون «رد اسکال» (دشمن اصلی کاپیتان آمریکا) هستش که در پایان فیلم "نخستین انتقام جو" به اینجا تله پورت شده. ظاهر رد اسکال در این صحنه با اون شنل سیاه اشاره ای است به ظاهر بانوی مرگ در دنیای کمیک.

 

 

18- اشاره به مرگ ویژن در کمیک دستکش بینهایت

اشاره به مرگ ویژن در کمیک دستکش بینهایت

در اواخر فیلم ثانوس برای به دست آوردن سنگی که در پیشانی ویژن قرار دارد به کره زمین آمد. اولش اسکارلت ویچ علیرغم میل باطنی خودش سنگ او را نابود کرد ولی ثانوس زمان را به عقب برد و خودش سنگ را با بیرحمی از ویژن بیرون کشید و او را نابود کرد. در کمیک دستکش بینهایت هم ثانوس بلای مشابه ای را بر سر ویژن آورد (البته نه برای به دست آوردن سنگ خاصی، بلکه برای نابودی ویژن!).

 

19- ظاهر جدید ویژن

ویژن سفید

وقتی ویژن به دست ثانوس کشته میشه ظاهرش جوری میشه که ما رو یاد دنیای کمیک میندازه! یعنی تک رنگ شده . در شماره 45 از سری دوم کمیک های West Coast Avengers ظاهر جدیدی را برای ویژن دیدیم که تک رنگ و سفید بود . این ظاهر تا مدتها در کمیک های مارول برای ویژن حفظ شد. آیا در اونجرز 4 هم قراره ویژنی بازسازی شده و سفید ببینیم؟

 

20- بشکن زدن ثانوس!

بشکن زدن ثانوس

ثانوس در فیلم "جنگ بینهایت" چندین بار اشاره میکنه که با یک بشکن میتونه نصف جمعیت عالم را محو کنه (البته اگه کل سنگ های بینهایت رو به دست بیاره). در پایان فیلم هم این کار رو کرد. ولی این قضیه بشکن زدن ثانوس بسیار معروفه و در این مقاله هم گفته بودم که یکی از لحظات ماندگار این شرکته. در واقع این اتفاق در شماره 1 از کمیک تاریخی دستکش بینهایت روی داد و باعث کشته شدن بسیاری از مردم زمین و همچنین مرگ قهرمانانی همچون پلنگ سیاه، هاکای، واسپ، بی باک و لوک کیج و .. شد.

 

 

21- ناپدید شدن مردم پس از بشکن ثانوس!

 ناپدید شدن مردم پس از بشکن ثانوس!

حالا که صحبت از بشکن معروف ثانوسه این رو هم باید بگم که ما در فیلم صحنه های دلخراشی را دیدیم که شخصیت های مختلف ناپدید میشوند. جالبه که بدونید در کمیک "دستکش بینهایت" هم چنین صحنه هایی دیده شد. یعنی مثلا دیدیم که اسپایدرمن با ترس و ناراحتی مردم شهر رو نگاه میکنه که چطور عزیزانشون ناپدید شدن:

 

 

22- نبرد واکاندا

نبرد واکاندا

یکی از برترین نبردهای تاریخ فیلم های کمیک بوکی وقتی رخ میده که اعضای فرقه سیاه ثانوس به همراه لشگری از موجودات Ourider به واکاندا حمله میکنند تا سنگی که نزد ویژن است را به دست بیاورند . جالبه که در رویداد Infinity که سال 2013 منتشر شد، ثانوس که به دنبال پسر خودش میگشت ، اعضای فرقه سیاه رو به بخش های مختلف زمین فرستاد تا او رو پیدا کنند. این دقیقا شبیه به سناریوی فیلم "جنگ بینهایت" هستش (پس میبینید که این فیلم چقدر به دنیای کمیک وفادار بوده!). یکی از اعضای قوی هیکل فرقه سیاه اسمش هست کوتوله سیاه یا Black Dwarf (البته همانطور که گفتم در فیلم جنگ بینهایت اسم او شده: Cull Obsidian). ثانوس او را به واکاندا فرستاد تا آنجا را نابود کنه. ولی «پلنگ سیاه» در نهایت شکستش داد. کوتوله سیاه نزد ثانوس برگشت و باعث شد خیلی عصبانی بشه.

 

23- نبرد مرد عنکبوتی با ثانوس

نبرد مرد عنکبوتی با ثانوس

نبرد قهرمانان با ثانوس در سیاره تایتان (زادگاه ثانوس) فوق العاده است و اشارات زیبایی هم به دنیای کمیک داره. مثلا ضرباتی که مرد عنکبوتی با پا به ثانوس میزنه ما رو یاد پانل  معروف در کمیک دستکش بینهایت میندازه . این لحظه تارمالی کردن صورت ثانوس هم البته از دنیای کمیک گرفته شده:

صورت ثانوس 

 

 

 

24- طلسم دکتر استرنج در مبارزه با ثانوس

تقریبا در انتهای مبارزه دکتر استرنج با ثانوس در سیاره تایتان او به شگردی روی میاره که از روی خودش چندین نسخه تولید میکنه تا ثانوس را سردرگم کنه:

این طلسم در دنیای کمیک اسمش هست "تصاویر ایکون" (Images of Ikonn). اولین بار در شماره 19 از سری دوم کمیک های Doctor Strange که سال 1976 به چاپ رسید آن را دیدیم:

گفته میشه این طلسم از شیطانی به نام ایکون گرفته شده که بهش لقب "ارباب توهم" (Lord of Illusions) داده اند!

اون طناب های قرمز رنگی که دکتر استرنج چند بار سعی میکنه باهاشون ثانوس را زمین گیر بکنه رو یادتون هست؟

طلسم دکتر استرنج در مبارزه با ثانوس 

در واقع اسمشون در دنیای کمیک هست "نوارهای سرخ سیتوراک" (Crimson Bands of Cyttorak) که دکتر استرنج بارها ازشون استفاده کرده (حتی برای گیر انداختن هالک یا جاگرنات!). مثلا:

طناب سیتوراک 

قدرتش منتسب هست به سیتوراک که در این مقاله بهش اشاره شده.

و البته این رو هم فراموش نکنیم:

ادای دین به دکتر استرنج 

 

 

25- ایستادگی کاپیتان آمریکا در مقابل ثانوس

ایستادگی کاپیتان آمریکا در مقابل ثانوس

یکی از لحظات ماندگار کمیک "دستکش بینهایت" جایی است که کاپیتان آمریکا همچون آخرین قهرمان باقی مانده رو در روی ثانوس قرار میگیره. در انتهای فیلم "جنگ بینهایت " نیز کاپیتان ایستادگی جانانه ای در مقابل ثانوس انجام میده.

 

 

26- شیوه تونی استارک برای تبدیل کردن پیتر پارکر به عنوان عضو رسمی اونجرز!

مراسم تونی استارک برای تبدیل کردن پیتر پارکر به عنوان عضو رسمی اونجرز

در فیلم "جنگ بینهایت" و هنگامی که تونی استارک، دکتر استرنج و پیتر پارکر در سفینه ایبانی ماو هستند، تونی رسما پیتر را به عضویت گروه اونجرز در میاره (بهش میگه: تو الان دیگه یک انتقام جو هستی!) و حرکتی رو اجرا میکنه که قبلا برای دادن لقب  شوالیه استفاده میشد. خب به نظرتون این اتفاقیه؟ نه! (مگه مارول همین جوری الکی و اتفاقی کاری میکنه، ها؟!) در دنیای کمیک ما داستان معروفی داریم به نام Doomquest که در آن مرد آهنی با دکتر دووم میجنگه. در این کمیک تونی استارک به گذشته سفر میکنه و به زمان شاه «آرتور» میره و به جمع شوالیه های میزگرد (Knights of the Round Table) ملحق میشه . در این داستان او رسما از سوی آرتور شوالیه میشه.

شوالیه آهنی

بنابراین تونی کاملا  راه و رسم شوالیه کردن دیگران رو بلده!

 

27- ثانوس در سیاره گامورا

ثانوس در سیاره گامورا

در سکانسی فلش بکی در فیلم "جنگ بینهایت" میبینیم که ثانوس زمانی به سیاره گامورا حمله کرده و نصف جمعیتش رو کشته. همون جا بود که گامورا را به فرزند خواندگی قبول کرد و تعلیمش داد. در دنیای کمیک هم ما صحنه مشابه ای داریم! در رویداد Annihilation دیدیم که ثانوس داره با یک کودک تردد میکنه و دستش رو گرفته :

کمیک thanos

(البته این کودک، گامورا نبود بلکه «بانوی مرگ» بود که به شکل یک دختربچه درآمده بود!)

 

28- دیگ کیهان

 دیگ کیهان

در اوایل فیلم وقتی تونی استارک و بروس بنر در داخل خانه دکتر استرنج هستند تا متوجه تهدید ثانوس بشوند در صحنه ای بامزه تونی رو میبینیم که داره با وسیله ای بازی میکنه (یا شایدم ورزش میکنه!). این وسیله همانطور که دکتر استرنج هم میگه، "دیگ کیهان" (Cauldron of the Cosmos) نام داره و از ابزار آلات جادویی دکتر استرنجه . در این مقاله معرفی اش کرده بودیم:

وسایل دکتر استرنج

دکتر استرنج با خیره شدن به این وسیله به اسرار و رموز عالم می اندیشه و میتونه آینده های احتمالی را هم ببینه.

 

29- نام بچه احتمالی تونی و پپر!

 نام بچه احتمالی تونی و پپر!

در صحنه های ابتدایی که تونی استارک و پپر پاتس رو در پارک مشاهده میکنیم، تونی میگه خواب دیده قراره بچه دار بشن. بعدش هم میگه اسمش رو گذاشته بودیم «مورگان» که همون عموی عجیب و غریبت بود! اما در دنیای کمیک آیا همچین شخصیتی داریم؟ راستش رو بخواهید بله داریم. یه مورگان هست که البته پسرعموی تونی استارکه، نه عموی پپر پاتس!

مورگان استارک

همیشه هم حس میکرد بابای تونی سرشون رو کلاه گذاشته و بنابراین سعی میکرد شرکت صنایع استارک رو تصاحب کنه!

 

30- گرگ سفید

 گرگ سفید

اولین بار در صحنه پس از تیتراژ فیلم "پلنگ سیاه" بود که دیدیم سرباز زمستانی (باکی بارنز) در کلبه ای در حومه واکاندا قرار داره و بچه ها بهش لقب «گرگ سفید» یا White Wolf داده بودند. در فیلم "جنگ بینهایت" و اونجایی که تی چالا داره میره به باکی یه بازوی مصنوعی جدید بده، باز هم از لقب گرگ سفید برای باکی استفاده میکنه. ما در در دنیای کمیک گرگ سفید داریم ولی او از دشمنان پلنگ سیاه بود. همانطور که در این مقاله گفتم :

«گرگ سفید» برادر ناتنی تچالا هستش . قبل از اینکه تچالا به دنیا بیاد، پدرش یعنی «تچاکا» او را به فرزند خواندگی قبول کرد. ولی رابطه اونا هرگز خیلی خوب نبوده. چون از وقتی تچالا به دنیا آمد او احساس کرد جایی در تاج و تخت ندارد. گرگ سفید همیشه از تچالا متنفر بوده و حتی او را مقصر مرگ پدر تچالا (یعنی تچاکا) میداند. با این حال او رئیس پلیس کشور واکاندا هستش که بهش میگن Hatut Zeraze. منتهی در برخورد با شورشی ها خیلی سخت و سنگدلانه عمل کرد و همین باعث شد تچالا باهاش برخورد کنه. از اون موقع با هم دشمن شدند. تچالا او را تبعید کرد ولی همیشه دنبال این بوده که برگرده و تاج و تخت رو صاحب بشه. او از تجهیزات خاصی استفاده میکنه که از فلز وایبرینیوم ساخته شده اند.

 

31- صورت نصفه هالک

صورت نصفه هاالک

در فیلم بارها شاهد هستیم که بروس بنر با هالک درگیره بر سر این که چرا نمیخواد ظاهر بشه. در دنیای کمیک بارها این قضیه رو شاهد بوده ایم که بروس با هالک در درون خودش درگیره. اون صورت بروس را که سبز رنگه و در اوایل فیلم میبینیم هم به  نظر میاد از کاور شماره 241 کمیک هالک الهام گرفته شده!

 

32- ریش استیو راجرز!

 ریش استیو راجرز!

یکی از جالب ترین بخش های تریلرهای فیلم "جنگ بینهایت" ریش استیو راجرز بود! از همون اولش معلوم شد ایشون قراره تیپ جدیدی بزنه و ریش داشته باشه. این قضیه به رها کردن هویت کاپیتان آمریکا پس از وقایع فیلم "جنگ داخلی" هم مربوط میشد. ولی جالبه که بدونید در دنیای کمیک هم استیو سابقه داشته ریش داشته باشه و در داستانی که از شماره 332 کمیک Captain America شروع شد دیدیم که استیو بار دیگر دیگه نمیخواد کاپیتان آمریکا باشه و هویت جدیدی را انتخاب کرد و همون موقع هم ریش گذاشت!

 

33- مرد بدون کشور!

 مرد بدون کشور!

در فیلم "جنگ بینهایت" میبینیم که استیو راجرز دیگر هویت کاپیتان آمریکا را ندارد ، ظاهرش فرق کرده ، سپر همیشگی اش را نداره و حتی دیگه تبعه آمریکا هم به حساب نمیاد. این در دنیای کمیک هم سابقه داشته. یعنی در دهه 70 میلادی داستانی چاپ شد به نام "امپراتوری مخفی" که در آن معلوم شد یک گروه مخوف و خبیث توسط رئیس جمهور آمریکا اداره میشده! استیو از فهمیدن این موضوع خیلی ناراحت شد و تصمیم گرفت برای مدتی کاپیتان آمریکا نباشه و اسم خودش رو گذاشت «نوماد» (Nomad). ظاهرش را هم عوض کرد.

 

  

34- ظاهر جدید بلک ویدو

ظاهر جدید ناتاشا (بلک ویدو) در فیلم "جنگ بینهایت" یک ایستراگ جالب داره. چون داره به بلک ویدوی دوم کمیک بوک های مارول که اسمش Yelena Belova بود ادای احترام میکنه که ظاهرش دقیقا همین طوری بود:

(او در دنیای کمیک نسخه خبیث ناتاشا شد و با ناتاشا جنگید).

 

35- ملاقات ثور با نگهبانان کهکشان

ملاقات ثور با نگهبانان کهکشان

همه دیگه میدونید که ثور به چه شکلی در فیلم با نگهبانان کهکشان ملاقات میکنه ولی آیا میدونستید در دنیای کمیک هم اولین بار به شکل مشابهی با اونا ملاقات کرد؟! بله دوستان، در سال 1977 و در شماره 6 از کمیک Thor Annual شاهد اولین ملاقات ثور با گروه نگهبانان کهکشان بودیم (البته با گروه اریجینال که از قرن 30 میلادی بودند و در این مقاله معرفی شده اند).

ثور نگهبانان کهکشان

درست مثل فیلم، ثور بیدار شد و دید یه مشت آدم عجیب و غریب بلای سرش هستند!

 

 

36- اشاره به Cotati

همون موقعی که ثور هنوز بیهوشه و نگهبانان دارند او را بررسی میکنند (و کلی هم شوخی با پیتر کوئیل و وزنش و ... میشه!)، گامورا میگه به نظر میرسه عضلات او از الیاف فلزی "کوتاتی" (Cotati) باشند:

 اشاره به Cotati

در دنیای کمیک های مارول، کوتاتی نژادی بیگانه بودند که شبیه به گیاه یا درخت به نظر میرسیدند و با مانتیس (از اعضای نگهبانان کهکشان) هم قضایایی داشتند.

کتاتی

آیا در فیلم های بعدی نگهبانان کهکشان به این نژاد اشاره خواهد شد؟

 

37- سپر کاپیتان آمریکا

در این مقاله گفته بودیم که اولین سپر کاپیتان آمریکا در دنیای کمیک به جای این که گرد باشد، مثلثی بود. در فیلم "نخستین انتقام جو" هم استیو اولش چنین سپری داشت . در فیلم "جنگ بینهایت" نیز او سپر جدیدی در واکاندا دریافت میکنه که مثلثی شکل است.

 سپر کاپیتان آمریکا 

 

 

38- تعداد آینده های احتمالی

تعداد آینده های احتمالی

وقتی در سیاره تایتان دکتر استرنج آینده های احتمالی را نگاه میکنه تا ببینه در کدام یک شانس پیروزی دارند، میگه 14 میلیون و 605 دنیا را دیدم. ولی چرا این عدد را انتخاب کرده اند؟ به نظر میرسه اون 605 به شماره 605 از کمیک چهار شگفت انگیز اشاره میکنه که توسط «جاناتان هیکمن» نوشته شده، کسی که کلی داستان و رویداد مرتبط با Infinity برای مارول نوشته. در هر حال در این کمیک «رید ریچاردز» دستگاهی میسازه که باهاش میتونند آینده را ببینند!

 اشاره به کمیک چهار شگفت انگیز

 

 

39- دنیای روح!

دنیای روح!

وقتی ثانوس بالاخره کار خودش رو میکنه و به هدفش در پایان فیلم میرسه او را در دنیایی میبینیم که با گامورای خردسال حرف میزنه. اینجا در واقع "دنیای روح" (soulworld) نام داره که در دنیای کمیک در دل سنگ روح است و ارواح در اون زندگی میکنند.

 

 

40- پایان فیلم

پایان فیلم انتقام جویان 3

حتی اون لحظات پایانی فیلم "جنگ بینهایت" هم به دنیای کمیک ادای احترام میکنه! ما ثانوس را میبینیم که با آرامش در دنیای خودش نشسته و از غروب آفتاب لذت میبره. در شماره آخر دستکش بینهایت هم میبینیم که او در یک مزرعه ساده به سر میبره . ژست ثانوس در این دو صحنه کاملا شبیه به همه.

والبته آخرین ایستراگ کمیک بوکی این فیلم مربوط میشه به مترسک ثانوس! بله در شماره اخر دستکش بینهایت وقتی آدام وارلاک و دوستانش به سراغ ثانوس در مزرعه اش میروند مترسکی میبینند که از خودش درست کرده. و ما در صحنه پایانی فیلم یک مترسک مشاهده میکنیم!

مترسک ثانوس

(این مارول لامصب خیلی کارش درسته!)

 

 

 

مهدی ترابی مهربانی

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

15 صحنه در دنیای سینمایی مارول که مستقیما از کمیک بوک گرفته شدند!

35 ایستراگ (EASTER EGG) فیلم كاپیتان آمریكا: جنگ داخلی

15 ایستراگ برتر فیلم های مارول

ایستراگ (EASTER EGG) های فیلم دکتر استرنج

ایستر اگ(EASTER EGG)ها و اشارات فیلم محافظان کهکشان 2

ایستر اگ(EASTER EGG)ها و اشارات فیلم "مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه"

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "پلنگ سیاه" – بخش اول

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "پلنگ سیاه" – بخش دوم

ایستراگ (EASTER EGG)ها و اشارات فیلم "ثور: راگناورک"

10 شخصیت مارول که احتمالا خبر نداشتید در MCU حضور دارند!

اشارات و ایستر اگ های فصل اول سریال مدافعین (DEFENDERS)

10 صحنه جالبی كه از فیلم های مارول حذف شدند

15 سلاح نیرومند که در دنیای سینمایی مارول مخفی شده اند!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 mtm 1397-05-15 20:26
خب اینم از سهم بنده ...!
جالا نوبت احمد اقاست
و واقعا چقدر مقالات ایستراگی وقت و انرژی میخواد
اگه میخواهید خستگی من در بره دو کار میتونید انجام بدید:
1- مقاله رو که خوندید نظر بدید!
2- اگه غلط های تایپی مشاهده میکنید بگید تا رفع بشه
#2 seyedalisheykhi 1397-05-15 20:27
واقعا عالی بود. :D
دستتون درد نکنه استاد. :-)
منتظر قسمت دوم هستم...
#3 mehran spidey 1397-05-15 20:40
مقاله ی بسیار مفیدی بود آقای ترابی ، منم یه چند تایی ایسنراگ پیدا کرده بودم که البته تو این مقاله بهش اشاره شد ، ولی فکر نمی کردم مقاله به دو بخش بکشه !!! این نشون میده مارول خیلی توی گذاشتن ایستراگ حرفه ای هست و یکی از بهترین ها به شمار میاد .
#4 mtm 1397-05-15 20:41

این ایستراگ اخر رو هم همین الان احمد اقای فقیه بهم دادن
(به مقاله اضافه شد)
#5 fbs 1397-05-15 20:59
استاد خسته نباشید مقاله عالی بود و واقعا از شما تشکر می کنم که همچین مقاله هایی را برای ما می نویسید
#6 darth vader 1397-05-15 21:07
مقالتون عالی بود . دستتون درد نکنه :-)
#7 Hashem.egz 1397-05-15 21:20
دمتون گرم یه هفتست منتظرم این گزینه اخر که اصلا مغزمو منفجر کرد لامصب... اینقدر که کمیکای ترجمه سایتو خوندم و اطلاعاتم درباره کمیک زیاد شد گزینه های ۴۰ و ۲۵ و ۲۳ و ۲۱ و ۲۰ و ۱۳ و ۱۱ رو هنگام دیدن فیلم ( البته بعضیا شونو بار هشت یا نهم ) کشفیدم...
زمان احتمالی قسمت دوم؟
+1 #8 King spidey 1397-05-15 21:21
واقعا احسنت به این دقت نکات ریز خیلی بود انتظار این همخ رو نداشتم تشکر استاد
این نقد اینستاگرامیمونه خوشحال میشم‌نظرتونو بگین
instagram.com/.../...
instagram.com/.../...
instagram.com/.../...
#9 ghasem 1397-05-15 21:24
ممنون خیلی منتظر این مقاله بودم
قبل دیدن فیلم کمیک های مرتبط با فیلم خوندم و بعد دیدن فیلم واقعا حال کردم :lol:
فقط اون مترسک :lol:
#10 Amir spidey 1397-05-15 21:24
خسته نباشید،مقاله بسیار دقیق و جذابی بود

من خودم در مورد صورت نصفه هالک بیشتر یاد two_face افتادم :D
دوستان جایی گفته شده که هالک چرا نمی خواست دوباره ظاهر بشه ؟
و اینکه درک نمی کنم چرا تونی زره رودی رو مثل مال خودش از نانوتک درست نکرده بود؟

youtu.be/NcEbZ_vexA8 توصیه می کنم این ویدیو رو ببینید :lol:
#11 Spider-Fan 1397-05-15 21:30
بسیار عالی بود مقاله!
مرسی.
اون ایستراگ‌ A:17 هم خیلی جالب بود.
تصویر اون بخش ایستراگ طلسم های دکتر استرنج که مربوط به Crimson Bands of Cyttorak بود، بنظرم خیلی آشنا بود!
از کمیک‌های Invincible Iron-Man بود فکر کنم.
خسته نباشین
#12 Dead-Tah 1397-05-15 21:32
سلام و خسته نباشید آقای ترابی
توی ایستراگ ۱۳ به جای برادر خودش، نوشتین بردارش خودش
در ضمن این عکسی که میذارم یه اشتباه کوچولو که مارول تو فیلم داشته رو نشون میده:
uplooder.net/.../...
#13 sir Ali 1397-05-15 21:58
سلام مقاله عالی بود واقعا این حجم از دقت سابقه نداره!
یه سوال داشتم اینکه تو فیلم قدرتهای ثانوس هی زیاد و کم میشه اولش ثانوس نتونست از دست یه دونه نوار سرخ دکتر استرنج آزاد بشه اما وقتی دکتر از طلسم تصاویر آیکون استفاده کرد و تعداد نوار ها زیاد شد به راحتی آزاد کرد خودشو
و بعد تیکه تیکه کردن درکش یا گیر انداختن بروس تو صخره و ... رو یکم نمیتونم با قدرتهای سنگ ها تطابق بدم یه توضیحی لطف کنید بدید ممنون میشم
#14 D.PARKER 1397-05-15 22:23
بسیار عالی! ممنون! انصافا ایستراگ ها هم مثل فیلم عالی بودن!
من از صحنه پایانی ( ثانوس ) خیلی خوشم اومد. مثل بعضی انیمیشن های دیسی انگار از روی پانل های کمیک بوکی ساخته شده بودند!
#12
ببخشید ولی فکر کنم ثانوس کاری کرد فقط ویژن به عقب برگرده وگرنه واندا و بقیه هم به حالت قبل درمیومدن!
#13
اخیرا یه fact منتشر شده که گفته ثانوس در مبارزه با کپ و دکتر استرنج و حتی تونی و هالک و بقیه اوج قدرتش رو نشون نداد تا اونا رو تحقیر کنه! انصافا خونسردی خاصی هم داشت.
#15 kratos 1397-05-15 22:42
سلام من عضو جدیدم مقاله خوبی بود
#16 best of the best 1397-05-15 22:46
به نقل از kratos:
مقاله خوبی بود

جدی؟ خوب شد گفتی! :-*
#17 mehran spidey 1397-05-15 23:01
به نقل از kratos:
سلام من عضو جدیدم مقاله خوبی بود

خوش اومدی رفیق ;-)
#18 brg_1214 1397-05-15 23:03
بسیار مقاله جالبی بود،خسته نباشید استاد!
#19 alizbh 1397-05-15 23:22
عالیه عالی بود.واقعا دمتون گرم و خداقوت.بیشتر از تیم آپ اسپایدرمن و دکتر استرنج خوشم اومد.واقعا جالب بود.درسته که ثانوس رو کلا توی یه فیلم به صورت کامل دیدم ولی به نظر من خبیثی بود که کاملا باهاش همزاد پنداری میکردم اصلا انگاری واقعا درکش میکردم(جاش نیست ولی برعکس جوکر که اصلا درکش نمیکنم).اونجایی که انگیزش رو واسه گامورا توضیح میده و میگه چنتا از بچه های سیارتون دارن زندگی میکنن واقعا زیبا بود به امید موفقیت بیشتر برای مارول
#20 alihdz 1397-05-15 23:38
عالی بود فکر نمیکردم به این زودیا بیاد آخه بلک پنتر و ثور رگنوراک بیشتر طول کشید (باید هم طول میکشید چون خیلی ایستر اگ داشتن) بی صبرانه منتظر قسمت دومم


راستی دوستان تو مورد ۹ نه تنها چکش ها به هم شباهت دارن بلکه لباس های این ثور ها هم به هم شباهت دارن مخصوصا اون دایره های رولباس آدمو خیلی مشکوک میکنه
#21 mohmad.ap 1397-05-16 00:05
استاد عالی بود
#22 wolvenom 1397-05-16 00:09
خسته نباشید واقعا , مقاله عالی بود
سنگ روح چه چیزای عجیبی داره واقعا :o
#23 hassan91 1397-05-16 00:22
دستتون درد نکنه آقای ترابی! این سری مقالات خیلی دوست داشتنیه!
این فیلم خیلی اشارات داشت انقد که بعضیاشون آدم میتونست تو خود فیلم بفهمه مخصوصا اون آخر صحنه که ثانوس آروم گرفته. واقعا خیلی قشنگ از رو کمیک اقتباس کردن. البته به لطف ترجمه کمیک دستکش بی نهایت آدم میتونست خیلی بهتر با این فیلم ارتباط برقرار کنه.

بنظرم این چنتا مورد هم هستن اون صحنه اول که ایبانی ماو دهن ثور رو میبنده اونجا خیلی شبیه به پانلی بود که ثانوس دهن آرس رو بست (یا بهتر بگم دهنشو گرفت :-| )
uupload.ir/.../...

uupload.ir/.../...

البته قضیه پودر شدن هم تو همون کمیک بود که شی هالک و نیمور رو پودر کرد که تو آخر فیلم هم خیلی شباهت داشت
.
uupload.ir/.../...
uupload.ir/.../...

من هم موندم چرا دکتر استرنج از این عدد 14 میلیون 605 استفاده کرد. بنظرم اونجرز یکبار برای همیشه پیروز خواهد شد. (بیشتر میاد اونجرز برای همیشه باشه عنوانش :-* ) البته گفت احتمالی.

راستی بنظرم پرتاب کردن ماه یا یک سیاره هم میتونست بین شون باشه.

در ضمن تو صحنه اول فیلم والکری کجا بود؟
#24 siavashg0021 1397-05-16 01:28
خسته نباشید آقای ترابی
واقعا این ریزبینی و دقت ای که دارید و با حجم وسیعی از اطلاعات کمیک بوکی تلفیق شده قابل تحسینه
به شدت لذت بردم و منتظرم برای قسمت دوم آقای فقیه :lol:
#25 Fantastic spider 1397-05-16 06:50
خسته نباشید واقعا لذت بردم
میخواستم بدونم پک بلوری اونجرز ایفینتی وار جایی میفروشن
یا اصلا ایران نمیاد؟
#26 the Witcher 1397-05-16 10:31
اخیش بالاخره عضو سایت شدم
استاد ترابی سلام عرض ارادت
من همیشه به شما و مقالات شما ارادت خاصی داشته و دارم. کفر نباشه باید بگم شما مثل خدای من میمونید و من شما را پرستش میکنم. غلام شما هستم . چون هر چی از دنیای کمیک بلدم به شما مدیونم
خواستم بهتون یه خسته نباشید بگم و عرض کنم که درسته که این مقالات ایستراگی زحمت زیادی دارند ولی به اندازه 10 تا مقاله به ادم چیز یاد میدن
#27 Frank Castle A.K.A The Punisher 1397-05-16 11:54
!Oh,yeah
استاد شما هم بلاخره یک مقاله ایستراگی نوشتید :D
اه راستی استاد هنوز که اون مقاله لینک دانلود فیلم جنگ ابدیت رو بین مقاله های مربوط با فیلم نیاوردید؟
#28 Spider-Fan 1397-05-16 12:38
#23:
در مورد عنوانش مطمئن نیستم،
ولی به احتمال ۹۰% داستان از کمیک فوق‌العاده Avengers Forever اقتباس بشه.
حالا با کمی تغییر (درست مثل کمیک Infinity Gauntlet که منبع اقتباس Infinity War بود) اما با تمام چیزهایی که از Avengers IV می‌دونیم، بنظر میاد ایده اصلی سفره ای زمانی باشه و اعضای گروه، در اوج آمادگی و قدرت برای اهداف گروه، انتخاب بشن.
(البته معنی‌ش این نیست که ایده‌های اریجینال توی فیلم نبینیم)

چند وقت پیش که کمیک Avengers Forever انگار رفت روی comixology و چندماه دیگه هم مارول می‌خواد اون رو تجدید چاپ کنه.
#29 Frank Castle A.K.A The Punisher 1397-05-16 12:40
خبر خوش برای کاربرای سایت!
فردا شماره کمیک چهار شگفت انگیز منتشر میشه!
#30 Hashem.egz 1397-05-16 12:59
راستی اونجایی که ثور میخواست اونجرز رو به نگهبانان کهکشان معرفی کنه گفت: earth mightiest heros که لقب اونجرز تو کمیک های قدیمیشونه (فک کنم)
#31 mtm 1397-05-16 13:07
به نقل از Eddie Brock A.K.A Venom:
!Oh,yeah
استاد شما هم بلاخره یک مقاله ایستراگی نوشتید :D

قبلا هم نوشته بودم
llink.ir/8kec
#32 ghostxgamers 1397-05-16 13:45
سلام استاد مطلب خیلی عالی بود فقط یک سوال من فیلمو از توی کانال تلگرام بازیرنویس دانلود کردم و دقت کردم دیدم زیرنویس اصلا با فیلم هماهنگ نیست لطفا زیرنویس را اصلاح کنید
#33 Mrm.T.Stark 1397-05-16 13:49
سلام دوستان من عضو جدید سایتم هرچند که سال هاس سایتو دنبال میکنم .
آقای ترابی مقاله عالی بود ولی این ایستراگ تکراری رو هم که تو فیلمای مارول زیاد بهش اشاره کردید رو داشته باشید :-)
اونجا که دست بلک دورف توسط اون پورتال یانگ قطع میشه ادای احترامی به فیلم جنگ ستارگان هست که خودتان هم بارها گفتید.ولی بازم دمتون گرم .چطوری میشه برای پروفایلم عکس بزارم لطفا راهنمایی کنید ممنون.
#34 Hesam.mj 1397-05-16 14:02
سلام استاد مقاله فوق العاده ای بود واقعا لذت بردم ;-)

فقط من هم یه ایستراگ پیدا کردم که مربوط به کاپتان مارول هست

اگه به کمربند کوتوله سیاه دقت کنید خیلی دنبالش شبیه به دنباله کمربند کاپیتان مارول هست
#35 Eragon 1397-05-16 14:04
استاد خدا قوت مقاله خیلی خوبی بود بخش دومش حدودا کی میاد رو سایت؟
#36 Eragon 1397-05-16 14:11
به نقل از Eddie Brock A.K.A Venom:
خبر خوش برای کاربرای سایت!
فردا شماره کمیک چهار شگفت انگیز منتشر میشه!

ایول چه خوب فقط کسی میدونه وقتی اومد من از کجا میتونم نسخه انگلیسیش رو دانلود کنم؟
#37 hassan91 1397-05-16 14:35
#28
آره بنظر محتملترین گزینه اس یا برای عنوان یا برای نمایش نامه. من که خیلی دوست دارم همکاری بین هنک پیم و تونی استارک رو ببینم.

راستی من یه ایستراک دیدم که کفم برید در مورد کاپیتان ماروله(البته نه اون صحنه اخر بلکه درست مابین فیلم) فک کنمتو قسمت بعدی این مقاله اشاره بشه پس فعلا صرف نظر میکنم. :-*
#38 Spider-Fan 1397-05-16 14:39
فردا، مورخ ۸ آگوست، کمیک اختصاصی Fantastic Four بعد از چند سال دوباره منتشر میشه!
نویسنده این سری جدید، آقای دن اسلات هست و مثل اینکه قراره همه اعضای تاریخ این گروه، من‌جمله اسپایدرمن، در اون حضور پیدا کنن.
همچنین ویلنی جدید معرفی بشه و خلاصه که کلی غافلگیری قراره داشته باشه!
و فکر کنم بالاخره مولتی‌ورس دنیای مارول کامل تشکیل بشه. (چون رید ریچاردز و خانواده‌ش بعد از جنگ‌های پنهان تا حالا، به کمک مرد مولکولی در حال بازسازی مولتی‌ورس هستن)

یک واریانت زیبا با سبک طراحی کلاسیک استاد «جک کربی»:
uplooder.net/.../STL098310.jpg
#39 Spider-Fan 1397-05-16 14:41
به نقل از Eragon:

کسی میدونه وقتی اومد من از کجا میتونم نسخه انگلیسیش رو دانلود کنم؟

getcomics.info/
#40 Hesam.mj 1397-05-16 15:34
اگه به کمربند کوتوله سیاه دقت کنید خیلی دنبالش شبیه به دنباله کمربند کاپیتان مارول هست

استاد مرسی که به این ایستراگ تو کانال تلگرامی اشاره کردید
#41 ilia_comic_khoon 1397-05-16 16:29
استاد مرسی خیلیییییییییییی زحمت کشیدید.
امروز کیف کردم وقتی این مقاله اومده.
این مقاله ی اشاره و ایستراگ محشر بود.
#42 mtm 1397-05-16 17:00
به نقل از King spidey:
واقعا احسنت به این دقت نکات ریز خیلی بود انتظار این همخ رو نداشتم تشکر استاد
این نقد اینستاگرامیمونه خوشحال میشم‌نظرتونو بگین
instagram.com/.../...
instagram.com/.../...
instagram.com/.../...

نقد شما خیلی عالی بود
به یقیه همه توضیه میکنم حتما بخونند
#43 Fantastic spider 1397-05-16 20:09
به نقل از Fantastic spider:
خسته نباشید واقعا لذت بردم
میخواستم بدونم پک بلوری اونجرز ایفینتی وار جایی میفروشن
یا اصلا ایران نمیاد؟

میشه یکی جواب بده :-|
#44 Frank Castle A.K.A The Punisher 1397-05-16 23:12
به نقل از mtm:
به نقل از Eddie Brock A.K.A Venom:
!Oh,yeah
استاد شما هم بلاخره یک مقاله ایستراگی نوشتید :D

قبلا هم نوشته بودم
llink.ir/8kec

اخ،ای بابا اینو یادم رفته بود. :oops:
#45 D.PARKER 1397-05-16 23:19
آقا من اول یه عذر خواهی از اساتید سایت به خصوص استاد ترابی بکنم که دارم اسپم میدم! فقط یه چیزی هست که تو دلم مونده و آخرین امیدم به سایته!
یادمه بچه که بودم، یه انیمیشن از زورو داشتم که خیلی دوستش داشتم. ظاهرا سریالی بود! هرچی گشتم پیداش نکردم! خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره، کمکم کنه ! بازم ببخشید چون این برام خیلی مهم بود اینجا بیان کردم!
uupload.ir/.../...
#46 Frank Castle A.K.A The Punisher 1397-05-16 23:26
به نقل از D.PARKER:
آقا من اول یه عذر خواهی از اساتید سایت به خصوص استاد ترابی بکنم که دارم اسپم میدم! فقط یه چیزی هست که تو دلم مونده و آخرین امیدم به سایته!
یادمه بچه که بودم، یه انیمیشن از زورو داشتم که خیلی دوستش داشتم. ظاهرا سریالی بود! هرچی گشتم پیداش نکردم! خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره، کمکم کنه ! بازم ببخشید چون این برام خیلی مهم بود اینجا بیان کردم!
uupload.ir/.../...

والا منم کمی گشتم چیزی از دانلودش نبود.فقط کمی چرت و پرت درباره خریدش.ولی یادمه یک زمانی تو کانال نهال!!!اینو میذاشت.شاید تو سایتش بتونی تماشا کنی البته اگه داشته باشه قسمت هاشو ولی به پیشنهاد من شاید داشته باشه.
#47 D.PARKER 1397-05-16 23:33
#46
اول مرسی که گشتی!
من مطمئنا میخرمش اما چیزی پیدا نکردم!
#48 Frank Castle A.K.A The Punisher 1397-05-16 23:42
به نقل از D.PARKER:
#46
اول مرسی که گشتی!
من مطمئنا میخرمش اما چیزی پیدا نکردم!

تو سایت های ایرانی بگرد.البته بعضی هاشون هم چرت میگن.والا من که تا حالا چیزی با پست و پیک سفارش ندادم.
#49 iron-bat 1397-05-17 02:51
عالی بود استاد واقعا کلی وقت و حوصله برای مقالات ایسترگی میخاد
خسته نباشید
#50 winter-soldier-911 1397-05-17 06:04
دمت گرم آقای ترابی چند تاشو خودم میدونستم ;-)
دیشب داشتم قدم میزدم شماره 40 رو کشف کردم 8)
راستی یه ایستراگ دیگه و باحال
ایتری وقتی ثور ستاره رو باز کرد بهش گفت :نگهش دار ثور (hold thor) و این اشاره داره به هودور در سریال بازی تاج و تخت (hold the door)
Your welcome ;-)
اشتباهی داشتم به بزرگی خودتون ببخشید.
#51 King spidey 1397-05-17 08:59
به نقل از mtm:
به نقل از King spidey:
واقعا احسنت به این دقت نکات ریز خیلی بود انتظار این همخ رو نداشتم تشکر استاد
این نقد اینستاگرامیمونه خوشحال میشم‌نظرتونو بگین
instagram.com/.../...
instagram.com/.../...
instagram.com/.../...

نقد شما خیلی عالی بود
به یقیه همه توضیه میکنم حتما بخونند

یک دنیا ممنون استاد خیلی نظر شما برام مهم بود
#52 Hashem.egz 1397-05-17 12:12
اسپویل
.
.
.
.
.
.
لوکی زندست uplooder.net/.../...)]
اگه نمیفهمید توصیه میکنم برین لحظه ای که ثانوس گردن لوکیو میگیره و میارتش بالا به اون قسمتی که علامت زدم توجه کنین سایه یک ادمو میبینید که یا نشانه ای از زنده بودن لوکیه یا فقط یک اشتباه...
#53 MrRixel 1397-05-17 12:55
سلام استاد یه درخواستی داشتم اگه میشه یه دسته بندی جداگونه برا هر فیلم بزارید که مقالات مرتبط بهش به راحتی در دسترس باشه :-)
#54 hassan91 1397-05-17 15:19
به نقل از Hashem.egz:
اسپویل
.
.
.
.
.
.
لوکی زندست uplooder.net/.../...)]
اگه نمیفهمید توصیه میکنم برین لحظه ای که ثانوس گردن لوکیو میگیره و میارتش بالا به اون قسمتی که علامت زدم توجه کنین سایه یک ادمو میبینید که یا نشانه ای از زنده بودن لوکیه یا فقط یک اشتباه...

ٰآره راس میگی انگار یکی اونجاس، از هر سوراخ و سمبه فیلم یه چیز جالب در میاد.
+1 #55 Ehsan_Spidey 1397-05-17 18:42
سلام و خسته نباشید به جناب ترابی عزیز
مثل همیشه فوق العاده بود

راستی از همون روزی که فیلم جنگ بینهایت نسخه پرده سینما دیدم چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده و هر جا تو نت گشتم جوابش رو پیدا نکردم
دوستان گرامی یا جناب ترابی ممنون میشم اگه ممکنه به این سوالات جواب بدین

1.دکتر استرنج تو سیاره تایتان به آینده سفر کرد تا احتمالا ممکن واسه پیروزی رو ببنیه که 1 بود در بین 14و 605 هزار تا
اون احتمالا چی بود؟

2. چرا دکتر استرنج در طول جنگ با تانوس از سنگ زمان استفاده نکرد؟(به طوری که خود تانوس هم گفت که شما ازبزرگترین سلاحتون تو نبرد استفاده نکردین)

3. ایرون من و دکتر استرنج قبل از اینکه به سیاره تایتان برسند دکتر استرنج میگه که اگه بین شما و سنگ باید یکی رو باید انتخاب کنه قطعا سنگ رو انتخاب میکنه ولی با این حال به خاطر جون تونی استارک سنگ رو به تانوس داد؟چرا؟

4. منظور دکتر استرنج از " راه دیگه ای نبود" قبل از پودر شدن به تونی استارک چی بود؟

4. منظور لوکی از اینکه خورشید دوباره بر ما خواهد تابید در اوایل فیلم چی بود؟

5. کاپتان مارول تا الان توMCU کجا بود ؟ چرا نیک فیوری موقع اتفاقات اونجر 1 ازش کمک نگرفت یا مثل تو اونجر2؟
و از کجا معلوم که کاپتان مارول تو اون بشکن تانوس نجات پیدا کرده باشه؟
.....


راستی یادتونه عنوان فیلم مرد عنکبوتی " بازگشت به خانه " تو فیلم کاپتان آمریکان جنگ داخلی حالت ایستراگ داشت
حالا چند وقت پیش فیلم بردار سوتی داد و اسم فیلم بعدی اونجر رو "The END Game " اعلام کردبا فرض بر اینکه این عنوان فیلم باشه تو فیلم جنگ بی نهایت هم همچینین ایستراگی وجود داره و توسط دکتر استرج گفته میشه که میگه " به پایان کار رسیدیم"

شاید هم عنوانش این نباشه ولی در هر صورت تئوری من بود

uupload.ir/files/9gy7_12.png
#56 walking dead 1397-05-17 18:59
[quote name="Hesam.mj" ]اگه به کمربند کوتوله سیاه دقت کنید خیلی دنبالش شبیه به دنباله کمربند کاپیتان مارول هست[/quotquote]
به نظر من این ایستراگ نیست و تانوس و بلک اردر قبلا با کاپتان مارول رو در رو شدند و دنباله کمربند به خاطر اینه که جنگجوی قابلی برای تانوس بوده :eek:
+1 #57 agh 1397-05-17 19:05
ممنون بابت مقاله فوق العاده
در بین موارد من فقط مورد نحوه افتادن هالک تو خونه دکتر استرنج رو میدونستم اونم از زمانی که تریلر اول اومده بود همه فهمیدیم!!
قضیه پیدا شدن ثور توسط محافظین کهکشان هم اصلا فکر نمی کردم الهام گرفته از کمیک ها باشه و احتمال میدادم ایده اریجینال باشه ولی اینجوری خیلی قشنگ تر شد و دمشون گرم که انقدر حواسشون به کمیک ها بوده!
در رابطه با قضیه رد اسکال وقتی اولین بار فیلم رو نگاه کردم احتمال میدادم که بانوی مرگ باشه ولی وقتی حرف زد جا خوردم و اخر سر دیدیم رد اسکال بوده!
اخرین مورد هم خیلی خیلی زیبا بود که صحنه رو دقیقا شبیه اون پنل کمیک ها کرده بودن. به شخصه خیلی خیلی حال کردم.
و در اخر هم از استاد ترابی بابت نوشتن این مقاله تشکر می کنم.
خسته نباشید استاد
#58 hassan91 1397-05-17 19:27
یه ایستراگ کمیک بوکی دیگه هم میتونه باشه، صحنه مربوط به برداشتن پتک (یا تبر) ثور توسط گروت. یادمون که تو جنگ پنهان گروت هم عضو لشکر ثورها بود.
uplooder.net/.../...

uplooder.net/.../...
#59 mtm 1397-05-17 19:49
#55:
درباره این که چرا دکتر استرنج چرا اونجوری برخورد کرد باید واقعا منتظر موند و دید در اونجرز 4 چی میشه
ولی میشه قطعا گفت اون 1 اینده مورد نظر دکتر استرنح دقیقا باید همون طوری اتفاق میفتاده که تو فیلم افتاد
دقت کنید دکتر استرنج تو موقع دراوردن دستکش از دست ثانوس هم دخالتی نمیکنه
حتی سعی نمیکنه جلوی استار لرد رو بگیره
پس همه اینا تکه هایی هستند از اون یه دونه اینده احتمالی
درباره عنوان فیلم بعدی هم یادمه قبلا هم بحث endgame بود
به همین دلیل یه خبرنگار با زرنگی از روسو پرسید که ایا عنوان فیلم بعدی لا به لای دیالوگ های فیلم شنیده میشه؟
روسو هم گفت نه
#60 Mrm.T.Stark 1397-05-17 22:53
به نقل از Ehsan_Spidey:
سلام و خسته نباشید به جناب ترابی عزیز
مثل همیشه فوق العاده بود

راستی از همون روزی که فیلم جنگ بینهایت نسخه پرده سینما دیدم چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده و هر جا تو نت گشتم جوابش رو پیدا نکردم
دوستان گرامی یا جناب ترابی ممنون میشم اگه ممکنه به این سوالات جواب بدین

1.دکتر استرنج تو سیاره تایتان به آینده سفر کرد تا احتمالا ممکن واسه پیروزی رو ببنیه که 1 بود در بین 14و 605 هزار تا
اون احتمالا چی بود؟

2. چرا دکتر استرنج در طول جنگ با تانوس از سنگ زمان استفاده نکرد؟(به طوری که خود تانوس هم گفت که شما ازبزرگترین سلاحتون تو نبرد استفاده نکردین)

3. ایرون من و دکتر استرنج قبل از اینکه به سیاره تایتان برسند دکتر استرنج میگه که اگه بین شما و سنگ باید یکی رو باید انتخاب کنه قطعا سنگ رو انتخاب میکنه ولی با این حال به خاطر جون تونی استارک سنگ رو به تانوس داد؟چرا؟

4. منظور دکتر استرنج از " راه دیگه ای نبود" قبل از پودر شدن به تونی استارک چی بود؟

4. منظور لوکی از اینکه خورشید دوباره بر ما خواهد تابید در اوایل فیلم چی بود؟

5. کاپتان مارول تا الان توMCU کجا بود ؟ چرا نیک فیوری موقع اتفاقات اونجر 1 ازش کمک نگرفت یا مثل تو اونجر2؟
و از کجا معلوم که کاپتان مارول تو اون بشکن تانوس نجات پیدا کرده باشه؟
.....


راستی یادتونه عنوان فیلم مرد عنکبوتی " بازگشت به خانه " تو فیلم کاپتان آمریکان جنگ داخلی حالت ایستراگ داشت
حالا چند وقت پیش فیلم بردار سوتی داد و اسم فیلم بعدی اونجر رو "The END Game " اعلام کردبا فرض بر اینکه این عنوان فیلم باشه تو فیلم جنگ بی نهایت هم همچینین ایستراگی وجود داره و توسط دکتر استرج گفته میشه که میگه " به پایان کار رسیدیم"

شاید هم عنوانش این نباشه ولی در هر صورت تئوری من بود

uupload.ir/files/9gy7_12.png

به نقل از mtm:
#55:
درباره این که چرا دکتر استرنج چرا اونجوری برخورد کرد باید واقعا منتظر موند و دید در اونجرز 4 چی میشه
ولی میشه قطعا گفت اون 1 اینده مورد نظر دکتر استرنح دقیقا باید همون طوری اتفاق میفتاده که تو فیلم افتاد
دقت کنید دکتر استرنج تو موقع دراوردن دستکش از دست ثانوس هم دخالتی نمیکنه
حتی سعی نمیکنه جلوی استار لرد رو بگیره
پس همه اینا تکه هایی هستند از اون یه دونه اینده احتمالی
درباره عنوان فیلم بعدی هم یادمه قبلا هم بحث endgame بود
به همین دلیل یه خبرنگار با زرنگی از روسو پرسید که ایا عنوان فیلم بعدی لا به لای دیالوگ های فیلم شنیده میشه؟
روسو هم گفت نه

درسته استاد.همش با خودم میگم چرا دکتر اون لحظه ای رو که پارکر نزدیک بود دستکشو در بیاره رو برنگردوند ولی خوب حتما دکتر از همون اول طبق نقشه عمل میکرد بدون این که چیزی به بقیه بگه و جواب رفیقمون هم اینه دکتر حتما میدونست اگه از بزرگترین سلاحشون استفاده میکرد دیگه شانس موفقیت نداشتن
سوالات ۳و۴ات یکم ضایعس که به همون آینده احتمالی ربط داره.۵ هم سادس بخت به ما رو خواهد کرد .۶کسی نمیدونه.پایان بازی هم ردشده.جواب خیلی از سوالات تو مقالات اخیر سایت بود.
#61 Marc Spector 1397-05-20 07:21
خسته نباشید استاد ترابی مثل همیشه عالی بود،البته فیلم یه جاهایی یه سری اشکال داره مثل این صحنه:
uupload.ir/.../92d1_asdfas.jpg
uupload.ir/.../ywqk_dasdf.jpg
که از نظر زمانی و فاصله مشکل داره.
#62 Cap-Spider Potter 1397-05-21 23:38
مقاله عالی بود.... خسته نباشید....
چقد ایستراگ داشت !! :o
ساختن یه فیلم کمیکی به روش "مارول" از ساختن سه گانه LOTR هم سخت تره..!!

ممنون برای مقاله

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید