مکان هایی که احتمال حضور « سنگ روح » در آنجا بیشتر است

سنگ های بینهایت

در این مقاله سعی میشه به سوالی که در ذهن مارول فن ها هست پاسخ داده بشه.

مقدمه : مارول از سال 2008 با شروع هالک و آیرون من ، برنامه ای بلند مدت 11 ساله تا سال 2019 چیده است که در هر سال با هر فیلم خود در کنار اینکه گوشه ای از دنیا عظیمش را نشان میداده است و برنامه های کوتاه مدت خود را اجرا میکرد ، به برنامه سنگ های بینهایت هم اهمیت میداده . تا الان میتوان گفت 70 الی 80 درصد از برنامه سنگ های بینهایت جلو رفته ولی هنوز راهی باقیست . پس با من همراه باشید .

 

 

برای شروع شدن جنگ های بینهایت چند عامل نیاز است . برای عامل اول ،  یک ویلن با قدرت و نیرومند نیاز است . ثانوس عامل شماره یک را پر میکند . برای عامل دوم سنگ های بینهایت هستند . ما میدانیم که در دنیا مارول ، 6 سنگ بینهایت وجود دارد که 5 تای آنها را در فیلم های مختلف دیده ایم . نام این سنگ ها  فضا ، روح ، زمان ، قدرت ، ذهن و  حقیقت است . عامل سوم هم قطعا دستکش بینهایت است که همه این سنگ ها را در کنار هم قرار دهد و قدرت بیکرانش را به صاحبش هدیه دهد .

شروع و موقیت عوامل هم همه است . مثلا عامل شماره یک یعنی ثانوس رو ما اولین بار در فیلم « انتفامجویان 2012 » دیدیم ولی الان موقعیت دقیق و خاصی از ثانوس نداریم ولی با توجه به انتقامجویان 2 ، ما میدانیم که ثانوس به صورت جدی به دنبال سنگ ها است . ولی نمی دانیم چندتای آنها را دارد ولی قطعا دستکش بینهایت را دارد . در ادامه درباره دستکش بینهایت بیشتر صحبت میکنیم .

عامل شماره 2 یعنی سنگ های بینهایت رو به صورت غیر مستقیم اولین بار در کاپیتان آمریکا 1 ، دیدیم . ولی فقط مکعب کیهانی رو که میدانیم همان سنگگ فضاست . به صورت مستقیم هم در محافظین کهکشان با آنها اشنا شدیم . البته در ثور 1 یه صورت ایستراگ دستکش بینهایت و سنگ ها را دیدیم ولی هنوز توضیح منطقی ندارد .

سنگ های بینهایت

چون در عکس بالا ( ثور 2013 ) ، ما دستکش بینهایت و سنگ ها رو میبینیم . پس اگه سنگ ها اینجاست ، پس 5 وسیله دیگر که در فیلم ها دیدیم چی ؟؟ آیا تاثیر مثبتی در جریان فیلم ها دارد یا باید به کلی این ایستراگ رو فراموش کنیم ؟؟ آیا دو تا دستکش داریم ؟؟ هیچ چیز مشخص نیست .

سنگ های بینهایت

موقعیت سنگ ها الان خیلی مهم است . چون باید ببینیم که ثانوس و فرقه اش چکار خواهند کرد . سنگ فضا در آزگارد است ولی با وجود نفوذ لوکی و ثانوس در آزگارد امکان دارد که این سنگ الان در دستان ثانوس باشد . سنگ حقیقت هم در پایان ثور : دنیا تاریک دیدم که به دست کالکتور سپرده شد ولی بعد از آن انفجار در محافظین کهکشان 1 ، موقعیتش رو نمیدانیم ولی خیلی ها فکر میکنند که یا هنوز دست کالکتور هست یا ادام وارلاک که از پیله بیرون آمده .

سنگ زمان هم پیش جادوگران دنیا مارول است و باید دکتر استرنج و همیارانش از آن محافظت کنند . از سنگ قدرت هم سپاه نوا در سیاره زاندار محافظت میکند . سنگ ذهن هم در سر ویژن است . ولی سنگ روج چطور ؟؟ کجاست ؟؟ آیا مارول از فرمول بالا تبعیت میکند ؟؟ آیا امکان دارد کسی یا جایی یا شیئ که سنگ روح در آنجا قرار دارد ، با حروف H شروع شود ؟؟ احتمالاتی که من برای سنگ روح میدهم :

 

آزگارد :

1-هایمیدال

هایمیدال

بزرگترین و محبوب ترین احتمال همین هایمیدال است . کاملا شرایطش را دارد . هم با حرف H شروع میشود و هم در فیلم ثور 3 حضور خواهد داشت و هم نگهبان آزگارد . مارول گفته که ثور 3 ، اخبار و اطلاعات بیشتری به ما درباره سنگ های بینهایت میدهد .  باید ببینیم که این تئوری قدیمی درست از آب در می آید یا نه ؟؟

 

2- هلا

هلا

هلا قرار است نقش معشوقه ثانوس و الهه مرگ و زندگی را داشته باشد . پس یعنی کارش با روح در ارتباط است و حتی امکان دارد با استفاده از سنگ روح تبدیل به الهه مرگ و زندگی شده است .  در ضمن هلا هم با H شروع میشود و اگر اینطور باشد یکی دیگر از سنگ ها هم در دستان قانوس است ولی باید ببنیم که دف هلا از گرفتن آزگارد چیست ؟؟ مگر لوکی قدرت را از دست داده است ؟؟

 

زمین :

1-واکاندا

بلک پنتر

یکی از چیزهایی که این تئوری را فوت میدهد ، همین ایستراگ در پوستر منتشر شده از فیلم بلک پنتر است . امکان دارد که قصر یا مکانی که سنگ وجود دارد H شروع شود و یا برای اولین بار ببینیم که مارول از این فرمول اسم ثانوس پیروی نکرد . اگر سنگ روج در واکاندا باشد ، 3 تا از سنگ ها در زمین است و ثانوس و فرقه اش حتما باید یه سری به زمین بزنند .

2- نیک فیوری

نیک فیوری

یکی از تئوری ها این است که نیک فیوری به دنبال یافت سنگ هاست که یا از آنها مراقبت کند یا حتی آنها را از زمین خارج کند تا  از حطرات احتمالی به دور باشد . خیلی احتمال کمی است ولی باز هم ممکن است .

 

فضا :

1-ثانوس

ثانوس

ممکن است که از قبل ثانوس این سنگ رو داشته یا جدیدا پیدا کرده است ولی مارول برای هر اتفاقی یک مقدمه چینی دارد و اتفاقی کاری انجام نمیدهد .

 

2- آدام وارلاک

آدام وارلاک

امکان دارد که وارلاک بعد بیرون آمدن از پیله ، سنگ حقیقت رو پیدا کرده است و حالا به دنبال سنگ روح است و بعد به پیش محافظین برود و بعد به سمت زمین برود . این هم یکی از احتمالات است .

 

3- مکانی نامشخص

فضا

شاید سنگ روح مثل سنگ قدرت در ناکجا آبادی مخفی شده است و وارلاک یا ثانوس یا هرکس دیگری آن را پیدا کند . پس نمیتوان مکانی خاصی برای آن مشخص کرد .

                                                                               

ولی بعد از همه ی اینها به عامل سوم میرسیم ، یعنی دستکش بینهایت یا دستکش های بینهایت . امکان دارد که ما 12 سنگ بینهایت داشته باشیم و 2 دستکش . چون در ایستراگ ثور 1 ، دستکش برای دست راست است ولی در صحنه ی بعد از تیتراژ اونجرز 2 ، دستکش برای دست چپ هست . نکته بعدی این است که مکانی که دستکش دست چپ با دستکش دست راست انگار فرق میکند .

 

در آخر باید کمتر از 1 سال صبر کنیم تا فیلم انتقامجویان : جنگ بینهایت را ببینم و به جواب سوالهای خود برسیم .

نظر شما چیست ؟؟؟

نویسنده : یانگ اسپایدر

مطالب مرتبط:

"جنگ بی نهایت" (INFINITY WAR) چیست؟ + لینك دانلود كمیك

شماره 2 كمیك "دستكش بینهایت" (THE INFINITY GAUNTLET) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

100 شخصيت برتر مارول: ثانوس

صحنه میان تیتراژ انتقام جویان 2 چه مفهومی دارد؟

 10 شخصیتی که باید در فاز 3 مارول باشند: مرگ!

 صحنه ی بین تیتراژ انتقام جویان عصرالترون با حضور ثانوس!

 لحظات ماندگار مارول: «ثانوس» با اشاره انگشت نیمی از جهان را نابود میكند!

 مبارزه ثانوس با اونجرز را تماشا كنيد

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 marshal2020 1396-04-02 22:21
می گم نکنه سنگ روح توی پتک ثور باشه؟Hammer
#2 Captain Steve Lover 1396-04-02 22:25
تئوري هاي زمين بنظر من اتفاق نميفته...نيك فيوري كه يكم غير ممكنه كلاً...بلك پنتر احتمالش هست ولي فكر نكنم مارول اين فرمول رو خراب كنه و بايد به حرف h ربط داشته باشه...

با نا كجا اباد خيلي حال كردم!احتمالش از همه بيشتره بنظرم...يه گوشه مخفي از فضا باشه خيلي جذاب تره...ولي احتمال حضور سنگ در ثور ٣ خيلي زياده...پس احتمال ازگارد از همه بيشتره...حالا هايمدال يا هلا رو واقعاً نميشه گفت...چشمان هايمدال هم رنگ سنگ روح هستن...هلا هم ملكه hell يا ملكه دنياي مردگان هست و زياد با روح سر و كار داره و احتمالش زياده...

در مورد دستكش ها هم بگم...قبلاً اين مبحث تو سايت بحثش شده بود...فايگي حدود دو يال پيش وقتي يكي از خبرنگاران داشت باهاش مصاحبه ميكرد و پرسيد :((اون دستكش داخل فيلم ثور چي؟)) پاسخ داد ((سوال خوبيه! اون يه دستكش ديگس!)) spidey.ir/.../...
مشخصه دو دستكش داريم...ولي ايا ١٢ تا سنگ؟ بنظرم ١٢ تا سنگ ...حالا ميگي چرا؟!...خب عزيزم ما بار اول ديديم يه دستكش همراه با ٦ سنگ داخل ازگارده...ولي بعدش ديديم كه هر سنگ جاي خاصيه و يه دستكش خالي در پايان اونجرز ٢ ديديم...بنظرم ١٢ سنگ و دو دستكش ...مگر اينكه! تئوري دنيا هاي موازي كه تو دكتر استرنج مطرح شد الان بازم تو اونجرز ٣ و ٤ مطرح بشه! اينطور جالب تر هم ميشه!
يه چيزه ديگه هم ممكنه ولي احتمالش ١٪‏ هم كمتره...ولي بهرحال مارول ما رو زياد شكه كرده...

ممكنه تمام اين سنگ ها و دستكش در فيلماي مارول همون ورژنشون تو Thor 2011 باشن...يعني مثلاً بين حوادث فيلم ثور با اونجرز يه اتفاقاتي مخفيانه افتاده باشه كه كل سنگ ها در دنيا پخش شدن...

خيلي پيچيدس اين بحث...ولي تاييد شده وارلاك در اونجرز ٣ نيست! شايد تو ٤ باشه ولي سر كار ما با جنگ ابديت ...پس تئوري وارلاك رو كلاً خط بزنيد...

البته يه وارلاك در قسمت اول گاردينز ديديم در موزه كالكتور...به وارلاك ديگه در گاردينز ٢ ديديم كه Ayesha ساخت! شايد يكيشون تو جنگ ابديت نيست! ولي خب چون ayesha واسه نابود كردن گاردينز اون وارلاك رو داشت ميساخت و تاييد شده گاردينز ٣ بسيار با اونجرز ٣ و ٤ مرتبط و پيوسته هست...من ميگم ayesha داشته magus رو ميساخته...نميدو نم حالا ولي اين وارلاك تو گاردينز ٢ احتمالاً ويلين قسمت سوم گاردينز باسه و كركتر بدي هست...اون وارلاك تو گاردينز اول ورژن خوبش بود...

چيزي كه واسم عجيبه چطور ثانوس همه اين سنگ ها رو ميخواد جمع كنه؟! توي جنگ ابديت كه ديگه وقت جنگه...اونجرز ٤ هم ميگن كلاً داستانش چيز ديگس... حالا چي ميمونه؟!
Spider-Man
Thor
Black Panther
تو كدوم مثلا ثانوس ميخواد همه سنگ ها رو بدست بياره؟!
#3 The-Captain-steve 1396-04-02 23:35
به نقل از marshal2020:
می گم نکنه سنگ روح توی پتک ثور باشه؟Hammer


Hammer که نابود شده اون هم از ماده ایی به نام Uru ساخته شده
#4 amirx79x 1396-04-02 23:41
اسپویل!!!!!
ما در آخرین صحنه بعد از تیتراژ محافظین کهکشان 2 دیدیم که ایشا آدام وارلاک رو وارد یه دستگاهی کرده که بهش میگه روش نوین بچه سازی پس امکان داره یه زمانی ایشا رفته آدام رو از کالکتور گرفته و الان سنگ حقیقت دست اون باشه و این یخوره معادله هارو بهم میزنه
#5 The-Captain-steve 1396-04-02 23:42
#2 جالب بود اما احتمالش در حدود ۱ درصد که سنگ اخر رو بیان بذارند تو فیلم اختصاصی Black Panter به نظرم ۱ درصد هم زیاده
۹۹ درصد میتونم بگم سنگ اخر در فیلم ثور رونمایی میشه و در چشم های هایمدال هست دلیلم هم رویای ثور بود
اگه چیزی نبود که نمیان الکی چشم های هایمدال رو سفید کنند پس همونجا دیگه بازم همه چیز امکان داره اما باید صبر کنیم دیگه
#6 marshal2020 1396-04-02 23:57
به نقل از The-Captain-steve:
به نقل از marshal2020:
می گم نکنه سنگ روح توی پتک ثور باشه؟Hammer


Hammer که نابود شده اون هم از ماده ایی به نام Uru ساخته شده

پس به نظرم به احتمال خیلی زیاد دست هایمدال هستش
#7 Omid_Spider 1396-04-03 00:38
اینا همش واسه رد گم کردنه
سنگ سوپرایزه تو فیلم میفهمیم داستان چیه
#8 Mahyar361 1396-04-03 02:33
به نقل از The-Captain-steve:
به نقل از marshal2020:
می گم نکنه سنگ روح توی پتک ثور باشه؟Hammer


Hammer که نابود شده اون هم از ماده ایی به نام Uru ساخته شده


اختمالش كمه نابود شده باشه عكسي كه برادران روسو چن وقت پيش گذاشتن از صحنه ي اونجرز پتك دست يكي از اونا بود و اينكه احتمالش زياده كه استرنج اونو درست كرده باشه
#9 Ehsan_Spidey 1396-04-03 05:27
شک نکنید سنگ روح دست هایمدال هستش
راحت میشه از اتفاقات که توی رویای ثور توی عصر آلتران فهمید
تو رویا آینده رو دید و اونجا که چشم هیمدال اونجوری شده بود به خاطر این بوده که سنگ روح رو ازش گرفتند و در ادامه همه سنگ ها رو نشون میده پس شک نکنید دست هیمدال هستش
#10 iron mard 1396-04-03 09:35
سلام به همگی. به نظر من هم سنگ روح در زره هایمدال هست همونجایی که تو عکس هم نشان داده شده. دلیلم هم اینه که ما در دو فیلم ثور ۱ و ۲ چشمان هایمدال را به رنگ نارنجی دیدیم، درحالیکه چشمان هایمدال در رویایی که ثور در فیلم انتقام جویان ۲ دید (و به نظر میرسید این رویا از برخی وقایع آینده خبر میدهد) به رنگ سفید بود و به نظرم لباسی هم که هایمدال در اون رویا پوشیده بود، زره ای که در تصویر می بینیم نبود. (یعنی سنگ را از دست داده) و احتمالا رنگ واقعی چشمانش سفید است و چون از چشمانش برای دیدن روح ها در جهان استفاده میکرده، چشمانش نارنجی میشده. (هایمدال در فیلم ثور ۲ گفت که میتونه در داخل ۹ جهان و بیش از ۹ تریلیون روح رو ببینه).
و اما من یه ایده ای به ذهنم رسید، اون هم اینه که این ثانوس نیست که باید سنگ ها را جمع آوری کنه، بلکه هلا با حمله به آزگارد، سنگ هایی که روی دستکش ایستراگی هست را برای ثانوس میفرسته و این ابرقهرمانان هستند که باید ۶ سنگ دیگر را جمع آوری کنند و روی دستکش ایستراگی قرار بدن تا بتونن با استفاده از این دستکش از پس ثانوس بربیان.
#11 Saleh 1396-04-03 12:29
اقا اون دستكشي كه توي ازگارده يا الكيه يا همون تو يه دنياي موازيه چون اگه دستكش بي نهايت با سنگ ها تو ازگارد بود خب ثانوس از همون اول ميرفت تو ازگارد و دستكش و برميداشت اين همه بدبختي نداشت كه پس اون نميتونه باشه ولي اگر سنگه اخر دسته هلا باشه جالب ميشه
#12 fe 1396-04-03 17:19
ممنون یانگ اسپایدر!!
تئوری های خوبی مطرح شده
ولی من از اولش طرف تئوری هایمدال بودم!
البته با نظر اون دوستمون هم کمی موافقم که گفت اینا برای رد گم کردنه
ولی از مارول بعیده برنامه خاصی نداشته باشه!
یا همون هایمدال هستش، یا یه برنامه خاصی داره مارول برای پرده برداری ازش که توی فیلمای آینده مشخص میشه و تا الآن مشخص نشده

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید