رتبه بندی فیلم های دنیای سینمایی دی سی (DCEU)

رتبه بندی فیلم های دنیای سینمایی دی سی (DCEU)

بعد از رتبه بندی فیلم های دنیای سینمایی مارول ، نوبت به رتبه بندی دنیای سینمایی دی سی یا همان DCEU میرسد. با ما همراه باشید.

پیش از این کمپانی دی سی ( زیر مجموعه وارنر ) محصولات اقتباس یافته از کمیک بوک ها را بصورت مستقل از هم ( نه در یک دنیای واحد ) میساخت. حال برخی از این آثار نظیر سه گانه بتمن و فیلم های سوپرمن تبدیل به پروژه هایی پولساز و خارق العاده ای شدند و برخی دیگر هم مانند جوناهکس و فانوس سبز چنان افتضاح از آب در آمدند که سالها برای دی سی لکه ننگی بودند.

به هر حال ...طی اعلام ایده دنیای سینمایی توسط مارول، کمپانی دی سی نیز در صدد آغاز مراحل تولید دنیای سینمایی اختصاصی خودش بود. سر انجام پس از مذاکرات فراوان ، ساخت فیلم ها را در سال 2011 آغاز نمود. تا بحال این کمپانی زیر نظر کمپانی برادران وارنر 5 فیلم را منتشر کرده که متاسفانه آنچنان که باید ، عالی نبودند و مانند سری فیلم های مارول توجه عموم را به خود جلب نکردند. در این مقاله به بررسی فیلم های دنیای سینمایی دی سی ، از بدترین تا بهترین می پردازیم.

 

5. جوخه خودکشی (Suicide Squad)

جوخه خودکشی 

پس از ناکامی فیلم بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت ، هواداران انتظار داشتند که جوخه خودکشی با توجه به داستان و سبک متمایزش ( همکاری و تیم آپ چند شرور معروف کمیک ها برای یک هدف مشترک ) متفاوت و سرگرم کننده باشد اما سر انجام هنگامی که جوخه خودکشی بر روی پرده سینما آمد علی رغم فروش نسبتا زیادی که داشت ( تبدیل به پرفروش ترین فیلم وارنر در سال 2016 شد ) باب میل بینندگان و هواداران و منتقدین نبود ! در حقیقت شاهد فیلمنامه ای غیر منسجم که مسائل بیهوده زیادی در آن وجود داشت ( نظیر فلش بک های زجر آور و بی تاثیر ) بودیم. این فیلم فاقد هرگونه داستانک مجذوب کننده است! کارگردان واقعا کاراکتر ها را دست کم گرفته و به آنها کم محلی میکند. برخلاف تصورات حتی نقش آفرینی ها هم چنان حرفی برای گفتن نداشتند و غیر از جرد لتو ( جوکری که بیشتر صحنه هایش حذف شد... ) و مارگو رابی، باقی عملکرد باقی بازیگران به حد کافی مناسب نبود! همچنین واقعا ویلن فیلم هم خیلی جای کار داشت. در جوخه خودکشی با تمام نقاط ضعفش ، نکات مثبتی هم مانند بازی خوب  مارگو  رابی و ویل اسمیت و پرداخت تقریبا قابل قبول به روابط و دیوانه بازی کاراکترهای جوکر و هارلی کوئین دارد. اکشن های رایج فیلم های کمیک بوکی نیز که خود ارزش دیدن دارد هم در این فیلم پیدا میشود. پرده اول فیلم هم رضایت بخش بود و اگر در همین سطح ادامه یافته بود، شاید شاهد فیلم بهتری بودیم. نمیگویم جوخه خودکشی پتانسیل تبدیل به یک شاهکار را داشت ، اما حداقل میتوانست اثری بهتر و تاثیرگذارتر باشد.

 

 

4. لیگ عدالت (Justice league )

 لیگ عدالت ( Justice league )

جدیدترین پروژه دی سی تحت عنوان لیگ عدالت سوال بسیار مهمی را در ذهن همه ما ایجاد میکند : « چرا دی سی از اشتباهات خود درس نمیگیرد و نقاط قوت فیلم های قبلی اش را تکرار نمیکند ؟ »

لیگ عدالت بطرز فاجعه باری ضعیف عمل کرده! فیلم پر است از حفره های داستانی / فیلمنامه ای ! اگر برای خود معیار هایی درباره سنجیدن یک فیلم انتخاب کنید و روی یک کاغذ بنویسید و سپس به بررسی این فیلم بپردازید خواهید دانست که لیگ عدالت فقط کمی از جوخه خودکشی بهتر است ! در حقیقت دلیل آن هم وجود کاراکتر های محبوب تر و زمینه چینی ها ( هرچند کم که خود باعث ایجاد حفره داستانی شدند ) می باشد. شخصیت شرور بدون شک یکی از بدترین ها در فیلم های کمیک بوکی است به گونه ای که ما نه او را درک میکنیم ، نه شناخت کافی از او پیدا میکنیم و هدفش را کلیشه ای تعیین کرده اند. و ضمن اینکه چالش آنچنانی برای ابرقهرمانانبه حساب نمی اید ( با وجود سوپرمن ). از دیگر نکات آزار دهنده فیلمنامه میتوان به نحوه زنده شدن سوپرمن و جذاب نبودن کاراکتر ها و شخصیت پردازی آنها اشاره کرد. از بحث فیلمنامه که خارج شویم به نقش آفرینی ها میرسیم...

شاید تا حدودی فقط جیسون موموا و گال گدوت کم تر باعث اذیت شدن بیننده شوند! بن افلک پس رفت محسوسی نسبت به فیلم بتمن علیه سوپرمن داشت و باقی بازیگران هم به چشم نیامدند. جاستیس لیگ مشکلات دیگری هم مانند عاجز ماندن در خلق سکانس های حماسی و خلاقانه را داراست. لیگ عدالت اما ( برخلاف جوخه خودکشی ) با تمام عیب هایش ارزش یک بار دیدن را دارد. سکانس های اکشن و لحظات فان از عواملی است که سبب میشود فیلم ارزش نگاه کردن داشته باشد. همچنین دیدن گرد هم آمدن قهرمانان محبوبمان ( هرچند در اثری ضعیف ) و تعامل آنها با یکدیگر ، خالی از لطف نیست.

 

 

3. بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت (Batman v Superman: Dawn of Justice

 بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت (Batman v Superman: Dawn of Justice )

در کمیک کان سن دیگو 2013 رسما خبر ساخت بتمن علیه سوپرمن اعلام شد و پس از آن خبر بازگشت زک اسنایدر به پروژه ای دیگر از دنیای سینمایی دی سی آمد. در حقیقت برخی از هواداران گیج شدند که آیا کریستین بیل نقش بتمن را دوباره ایفا میکند ؟ به هر حال مشخص شد که بن افلک در نقش کاراکتر بروس وین / بتمن بازی میکند. پس از طی فرایند تولید که هزینه ای بالغ بر 250 میلیون دلار را در پی داشت ( البته به اضافه هزینه تبلیغات ) نهایتا طلوع عدالت در مارس 2016 بر روی پرده سینما قرار گرفت.

همانطور که پیش تر هم ذکر کردیم ، اشتباهات دی سی در فیلم ها بدون هیچ تغییری تکرار میشوند و به اصطلاح زک اسنایدر " درس عبرتی نمیگیرد " ! البته به مراتب نسبت به جوخه خودکشی و لیگ عدالت شاهد اثری بهتر هستیم اما آیا این " بهتر بودن " به معنای خوب بودن هم هست ؟ همانگونه که از مشاهده نام کارگردان میتوان فهمید ، اشتباهات مکرری در فیلم بتمن مقابل سوپرمن وجود دارد که بزرگترین آنها را میتوان کسل کننده بودن و داشتن حفره فیلمنامه ای قلمداد کرد. شخصیت پردازی ها نیز چندان صحیح نبودند! مسائل مربوط به ویلن و همچنین نقش آفرینی ها نیز (منهای بن افلک) زیاد جالب واقع نشدند.

البته نباید از جلوه های ویژه، اکشن و در کل کار های فنی فوق العاده ، صحنه های نمادین تقریبا به یاد ماندنی ، رویارویی های به نوع خود جالب و پرده سوم سرگرم کننده غافل شد که سطح فیلم را مقداری نسبت به لیگ عدالت بالا میبرد.

 

 

 

2. مرد پولادین (Man of Steel

مرد پولادین

نخستین فیلم و به نوعی آغازگر Dceu بیانگر سیاره ای بنام کریپتون می باشد که پس از شورش ایجاد شده توسط ژنرال زاد والدین اصلی سوپرمن او را راهی زمین می نمایند. سوپرمن از بچگی هم خودش و هم خانواده ای که قیم او هستند متوجه قدرت های ماوراءطبیعه وی شدند. پس از چندین سال ، سوپرمن متوجه هویت اصلی خود میشود و پس از آن ژنرال زاد به زمین حمله میکند....

یکی از ضعف های برجسته آثار زنک اسنایدر در dceu که در حقیقت نخست از این فیلم شروع شد شخصیت پردازی نادرست سوپرمنمی باشد که در طول فیلم ( ها ) بگونه ای کاملا محسوسی شاهد آن هستیم. ( سوپرمنی که نجات جان انسان ها در اولویت کار هایش نیست ! ) البته بعضی ها میگویند كه اسنایدر زوایای جدید و قبلا نشان داده نشده از شخصیت سوپرمن  را بهشان نشان داده ولی به عقیده غالب طرفداران سوپرمن ، اسنایدر در این زمینه زیاده روی كرده و باعث شد تخریبی بی دلیل و متغایر با ذات سوپرمن در یك سوم پایانی فیلم نشان داده شود.  و متاسفانه مثل اکثر فیلم های دنیای سینمایی دی سی عملکرد کادر بازیگری زیاد قابل قبول نیست! اما در عین حال شاهد جلوه های ویژه عالی، داستان سرگرم کننده هستیم و در این فیلم کارگردانی زک اسنایدر به مراتب بهتر از بتمن علیه سوپرمن و لیگ عدالت انجام شده. ضمن اینکه تا اینجا ژنرال زاد با اختلاف بهترین ویلن دی سی در دنیای سینمایی اش بوده!

 

 

1. زن شگفت انگیز ( Wonder Woman )

 زن شگفت انگیز ( Wonder Woman )

پرنسس دایانا که در جزیره ای اعجاب انگیز و مخفی همراه با اهالی آمازون زندگی میکند ناگهان متوجه سقوط هواپیما به جزیره میشود و در آنجا با خلبانی به نام استیو ترور آشنایی پیدا میکند. استیو، دیانا و باقی اهالی آمازون را از وقوع جنگ جهانی دوم مطلع میسازد و...

زن شگفت انگیز بدون شک یکی از بهترین ساخته های دی سی و بهترین فیلم DCEU است. به شدت روی بار درام و احساسی فیلم کار شده که از نقاط قوت فیلم محسوب میشود. داستان و سبک فیلم سازی بیننده را میخکوب میکند. هر نکات منفی که در ساخته های DCEU بوده در این فیلم بسیار کم به چشم می ایند. داستان و فیلمنامه به خوبی روایت گر این هستند که زن شگفت انگیز یک سر و گردن از فیلم های دنیای سینمایی دی سی بالاتر می باشد. ما فیلمی را میبینیم که روح دارد و مخاطب میتواند با تمام لحظاتش لذت ببرد و همزاد پنداری کند. شخصیت های مکمل در یک کلام محشر هستند و خبری از کاراکتر های کلیشه ای و حوصله سر بر نیست! شخصیت پردازی ها نیز به بهترین نحو ممکن انجام شده. آمازون بسیار زیبا و دیدنی به تصویر کشیده شده که تماشایش خالی از لطف نیست.

شایان ذکر است که زن شگفت انگیز فیلمی تاثیر گذار بوده و تهی از هرگونه پیام نیست! ( برخلاف فیلم های زک اسنایدر ) همچنین مبارزات و موسیقی حماسی فیلم نیز محشر هستند. البته مانند همه فیلم ها ، زن شگفت انگیز فاقد  مشکلی نیست. از ضعف های فیلم میتوان نکاتی مانند ویلن متوسط ، ضعف جلوه های ویژه و مبارزه پایانی ضعیف فیلم را نام برد. همچنین برخی حفره های غیر منطقی در داستان یافت میشود. اما واندروومن با توجه به ویژگی های مثبتش ، به راحتی میتواند که ویژگی های منفی خود را بپوشاند و بیننده را  راضی نگه دارد.

 

نظر تو چیه؟ با  رتبه بندی من  موافقی؟

 

تارا محمدی

All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هر كسي بدون اجازه يا بدون ذكر نام نويسنده و منبع از اين مقاله يا ديگر مقالات سايت در وبلاگ يا سايت خود استفاده كند، مورد پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت)

مطالب مرتبط:

15 جنجال بزرگ در فیلم های سینمایی دی سی (DC FILMS)

15 دفعه ای که فیلم های دی سی از فیلم های مارول تقلید کردند!

10 درسی که وارنر باید از فیلم "جنگ بینهایت" یاد بگیرد

15 فن تئوری برتر درباره DCEU که ممکنه درست باشند!

رتبه بندی فیلم های دنیای سینمایی مارول (MCU)

15 شخصیت برتری که از کمپانی یا دنیاهای دیگر وارد دی سی شدند!

20 حقیقتی که درباره بازیگران فیلم های سینمایی دی سی نمیدانستید

نقد فیلم بتمن علیه سوپرمن:طلوع عدالت (بدون اسپویلر)

نقد  فیلم "جوخه خودکشی" (SUICIDE SQUAD)

نقد و بررسی فیلم واندروومن (WONDER WOMAN)

نقد و بررسی فیلم "جاستیس لیگ" (JUSTICE LEAGUE)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Unknown 1397-03-16 10:49
خیلی ممنون بابت مقاله، بعد از رتبه بندی فیلم های مارول منتظر این یکی بودم :-)
به نظرم رتبه پنجم میتونست مال جاستیس لیگ باشه و رتبه چهارم برای جوخه خودکشی( که البته من از هردوشون متنفرم) بقیه ی رتبه بندی ها به نظرم عالی و به جا بود
#2 mehran spidey 1397-03-16 11:26
ممنون بابت مقاله ، متاسفانه فیلم های درست و حسابی تو DCEU ندیدیم اما قبول دارم واندروومن فیلم قشنگی بود و نسبت به سایر فیلم های دیسی خوش ساخت تر بود امیدوارم وارنر تو فیلم سازی از مارول درس بگیره و اینطوری از شخصیت های محبوب ما فیلم بد بیرون نده ....
#3 hassan91 1397-03-16 11:35
مرسی خانم محمدی!
عالمی که زک سیندر اون رو بسازه همین میشه! سه تا فیلم ساخته که رفته رفته یکی از یکی افتضاح تر شده :-|
باز تو فیلم سوپرمن با اومدن زاد و همراهانش به زمین یکم هیجان داره. به هر حال bvs و jl خیلی افتضاح بودند و عین غذای سنگین تو دلمون رو دل کرد.
تو جاستیس لیگ بتمن خیلی ناامید کننده بود. اصن من نفهمیدم رهبر گروه کی هست. واندوومن که دهن آرس رو صاف کرد خیلی راحت از سوپرمن شکست خورد.
اصن آوردن بتمن بدون پیش مقدمه کار بسیار غلطی بود که وارنر و دی سی اون رو انجام دادن. حداقل باید یک فیلم ازش میدیدیم. فک کنم زک از موفقیت فیلمای نولان دلخوش کرده بوده.
جوخه خودکشی که همون یه بار دیدمش بسمه، اصن شخصیتا یکی از یکی افتضاح تر. خط داستانی افتضاح بود. فقط در ابتدا جمع کردن ویلن ها کنار هم، یکم آدم رو به وجد میاره.

واندر وومن از بقیه ی فیلمای دی سی سواس.

خبر خوبی بود که عالم دی سی باید ریبوت بشه.

یه سوال: تا ریبوت چنتا فیلم میخوان بسازن؟ :-|
#4 C.s.r 1397-03-16 11:41
بنظرم جوخه خودکشی/بتمن علیه سوپرمن/لیگ عدالت اصلا لایق حضور در یه تاپ لیست فیلم های اقتباسی از کمیک نیستن
میتونن هر سه فیلم پنج باشن مردفولادین چهار....درکل بنظرم مشکل فیلم های دی سی اصلا ربطی به بازیگراش نداره دی سی خیلم بازیگرای خوبی داره بن افلاک،هنری کویل،مارگو رابی،امی ادامز،کریس پین،ویل اسمیت همه شون بنظرم خیلی عالین حتی جیسون مواموا و جرد لتو بازیگرای خوبین ولی نقش مناسبی بهشون ندادن و در واندرومن برخلاف بقیه فیلم های دی سی بنظر یکی از ضعف های فیلم بازی نقش اول فیلم گال گادوتِ..
تشکر از نویسنده
#5 Tara 1397-03-16 11:48
#4
مگه DCEU چند تا فیلم داره که JL , BVS , SS همشون رتبه پنج داشته باشن و مرد پولادین رو بیارم چهارم پس دو رتبه دیگه رو چیکارش کنم :D :o
این مقاله درباره رتبه بندی فیلم های دنیای سینمایی دی سی هست که کلا 5 تا فیلم تا حالا ساخته
#6 Marc Spector 1397-03-16 11:55
مورد 5 خط 6 از اخر نوشتید ((باقی عملکرد باقی بازیگران))
مورد 4 خط 8 ((ابر قهرمانانبه))
خسته نباشید،اگر شما کمیک فن نباشی و صرفاً بخوای یه فیلم ببینی(بدون شناخت قبلی شخصیت ها) قطعاً لیگ عدالت میره ته جدول.
من با بقیه که فیلم هارو دیدن صحبت میکردم اعتقاد داشتن جوخه خودکشی از جاستیس لیگ بهتره.
ضمناً اگر از زن شگفت انگیز و جوخه خودکشی فاکتور بگیریم،سه فیلمی که زک ساخته اینجوریه که با اضافه شدن شخصیت ها انسجام داستان کم میشه که نشون از ضعف کارگردان در پرداختن به چند شخصیته.و ضمناً همونطور که مقاله هم اشاره میکنه داستانک ها فراموش میشن،بعدم مشخص نیست الان افلک بتمنو بازی میکنه ،نمیکنه،قضیه بی عدالتی چی میشه؟
دارک ساید حمله میکنه؟نمیکنه؟
خلاصه :-x
#7 D.PARKER 1397-03-16 12:01
:sad: شاهکار زک ... :sad:

کلا به نظرم مارول و دیسی مکمل همن. عین فلش و ریورس فلش.( چینشش با خودتون ) تو دنیای سینمایی ولی مارول بی رقیبه‌ و ما شاهد اون رقابت جذاب نیستیم متاسفانه. خشت اول گر نهد معمار کج ، تا ثریا می رود دیوار کج.
این دیوار باید خراب بشه و از نو ساخته بشه. تنها راه همینه‌. ریبوت.
خیلی ممنون بابت مقاله و وقتی که واسه dceu (!!!) گذاشتید. موفق باشید.
#8 C.s.r 1397-03-16 12:04
به نقل از Tara:
#4
مگه DCEU چند تا فیلم داره که JL , BVS , SS همشون رتبه پنج داشته باشن و مرد پولادین رو بیارم چهارم پس دو رتبه دیگه رو چیکارش کنم :D :o
این مقاله درباره رتبه بندی فیلم های دنیای سینمایی دی سی هست که کلا 5 تا فیلم تا حالا ساخته

میدونم ولی هر طور فک کردم نمیشد این سه تا فیلم رو بهتر از هم دونست از طرفی هم باید هر سه رتبه ی اخر باشن :lol:
البته قصدم ایراد گیری در رتبه بندی شما نبود رتبه های درستی بهشون دادید فقط قصد توصیف مزخرف بودن این سه فیلم رو داشتم
#9 Mr.Harper 1397-03-16 12:06
تشکر بابت مقاله
باید گفت فیلمای دی سی یکی از یکی بدترن. همشونم به لطف زک اسنایدر. انگار قحطی کارگردانه و دی سی قصد نداره این اقا رو اخراج کنه. اصلا براش مهم نیست چی میسازه فقط خراب میکنه و میره بعد میاد حفره ها رو مثلا توضیح بده بدترش میکنه. جوخه خودکشی و لیگ عدالت اصلا در موردشون صحبت نشه آدم سنگین تره
در مورد مرد پولادین هنری کویل بازیگر خوبیه و گزینه خوبی هم برای نقش سوپرمنه ولی خب خراب شدن سوپرمن تقصیر این نبود و باید از اسنایدر تشکر کرد بابت تخریب این شخصیت. بیشتر حس میکنم با سوپرمن اینجاستیس طرفیم.
موفقیت واندروومن رو من میگم باید مدیون رئیس خسیس مارول یعنی پرلماتر دونست که نذاشت فیلم بلک ویدو زودتر ساخته بشه وگرنه این فیلم هم موفق نمیشد. نقش آفرینی گل گدوت اصلا جالب نبود کلا بازیگر خوبی نیست. کریس پاین بهتر بازی کرد و همین باعث میشه ضعفای بازی گدوت کمتر دیده بشه. مبارزه پایانی که فاجعه بود اصلا نمیشه تخریب شدن شخصیت آرس تو این فیلم رو نادیده گرفت. بعلاوه سوالاتی رو پیش میاره که آدم خندش میگیره. مثلا وقتی که آرس میگه تمام مدت من بودم که نقشه ها و این چیزا رو تو سر دیگران وارد میکردم و باعث میشدم جنگ کنن خب بعد از مرگش جنگای دیگه ای مثل جنگ جهانی دوم و ... هم درراه بوده. پس اینا قضیشون چیه ؟
فقط بین ویلن ها میشه زاد رو قبول کرد اونم بخاطر مایکل شنون انصافا خیلی خوب بازی کرد
#10 CAPTAIN DIAR 1397-03-16 12:38
خیلی ممنون بابت مقاله.کاملا با رتبه بندی موافقم.
فکر کنم کلا DCEU ساخته شده که ما یاد بگیریم چجوری به شخصیت های معروف یه کمپانی بزرگ کمیک گند بزنیم!واقعا با چه رویی و چه حسابی وارنر و DC دارن به فیلم سازیشون ادامه میدن؟مثلا اگه یکی از این 5 تا فیلم بد از آب درمیومد و بقیه خوب بودند،اشکالی نداشت اما حالا از این 5 تا فیلم فقط یکیشون خوبه!
......................
تارا خانم امیدوارم در آینده باز هم با Spidey.ir همکاری کنید و ما از مقالاتتون لذت ببریم.ممنون بابت مقاله. ;-)
#11 Nima.gharibloo 1397-03-16 12:55
تقریبا رتبه بندی درسته اما به نظرم لیگ عدالت با وجود اون مشکلات غیر کمی که داشت،باید یکم رتبه ی بهتری داشت و من نسبت به بتمن علیه سوپرمن و مرد پولادین بیشتر پسندیدمش و به نظرم حداقل باید رتبه ی سوم رو داشته باشه. :-*
#12 ali.shahruei 1397-03-16 13:43
فیلم های DCEU همه شون به غیر از واندرومن همشون بنجلن البته برای هواداران کمیک برای کسایی که طرفدار کمیک نیستن فیلم های بدی نیستن من از یکی از فامیلامون که خیلی با کمیک اشنایی نداشت (فقط در حدی که بدونه اون یارو سپرداره تو فیلما کیه شناخت داشت) حرف زدم میگفت جاستیس لیگ فیلم خیلی خوبیه
#13 Comic man 1397-03-16 13:44
بچه ها شنیدید خبر داغ دی سی رو؟
وارنر فیلم اختصاصی جوکر رو با حضور جرد لتو میسازد!!!!!!!!!
واقعا وارنر چقدر به نظرات هوادارا اهمیت میده
#14 Hashem.egz 1397-03-16 14:10
بعد از مقاله اول فک نمیکردم این مقاله رو بنویسین
خیلی خوب بود ممنون...
زک اسنایدر هدفش این بود که سوپرمن متفاوتی نسبت به کمیک درست کنه ولی متاسفانه زیاده روی کرد
یه سری اطلاعات از واندروومن ۲ بیرون اومده که میگه اتفاقات فیلم تو سال ۱۹۸۴ رخ میده.... اطلاعات دیگه بیرون اومده که خبر ندارم؟
#15 ali.shahruei 1397-03-16 14:32
به نقل از Comic man:
بچه ها شنیدید خبر داغ دی سی رو؟
وارنر فیلم اختصاصی جوکر رو با حضور جرد لتو میسازد!!!!!!!!!
واقعا وارنر چقدر به نظرات هوادارا اهمیت میده


به به افرین بر وارنر و دیسی 8)
#16 Mr.Harper 1397-03-16 14:38
به نقل از ali.shahruei:
فیلم های DCEU همه شون به غیر از واندرومن همشون بنجلن البته برای هواداران کمیک برای کسایی که طرفدار کمیک نیستن فیلم های بدی نیستن من از یکی از فامیلامون که خیلی با کمیک اشنایی نداشت (فقط در حدی که بدونه اون یارو سپرداره تو فیلما کیه شناخت داشت) حرف زدم میگفت جاستیس لیگ فیلم خیلی خوبیه


دقیقا یکی از رفیقای منم بعد از دیدن جاستیس لیگ گفت بعد از مدت ها یه فیلم خوب دیدم :-| وقتی بهش گفتم این فیلم چرته و بشین اونجرز رو ببین بهش برخورد :D
#17 Pouriya Ahmadi 1397-03-16 15:12
خیلی ممنون.تنها فیلمی که از DCEU دیدم و حال کردم واندر وومن بود.مرد پولادین هم بد نبود.جوخه انتحار هم فقط به خاطر بازی محشر مارگو رابی قابل دیدن بود.لیگ عدالت مزخرف ترین فیلم کامیک بوکی عمرمه.بتمن و سوپرمن باز خیلی بهتر از لیگ عدالت بود و راستش جا داشت تو نکات مثبتش موسیقی متن معرکه این فیلم هم ذکر میکردین.واقعا با موسیقیش بر خلاف خود فیلم حال کردم.
#18 Pouriya Ahmadi 1397-03-16 15:15
به نقل از Comic man:
بچه ها شنیدید خبر داغ دی سی رو؟
وارنر فیلم اختصاصی جوکر رو با حضور جرد لتو میسازد!!!!!!!!!
واقعا وارنر چقدر به نظرات هوادارا اهمیت میده

واقعا؟با خوان فینیکس داشتن مذاکره میکردن خب!
#19 Ali Agha 1397-03-16 15:29
سلام و خسته نباشید
مقالات خوب بود ولی درباره رتبه بندی فیلم های مارول به نظرم مقالتون یکم سلیقه ای اومد چون با نمره متاکریتیک و فروش و ... جور در نمیومد
#20 Tara 1397-03-16 15:33
#19
لزومی نداره که با فروش و متاکریتیک جور در بیاد
هر فیلمی که فروش خوب کنه عالیه ، استدلال منطقی نیست و همچنین مبنای مقاله نمره متاکریتیک نبود و دلیلی هم نداشت باشه
#21 Cap-Spider Potter 1397-03-16 16:02
مقاله خیلی خوبی بود... فیض بردیم !
راستش اگر Wonder Woman رو حساب نکنی، من ذره ای از بقیه فیلما لذت نبردم !! DCEU از اولشم یه استودیو اشتباهی بود..!!

Suicide Squad رو حتی هنوز ندیدم !!!! :o

Justice League هم که افتضاح بود ! وقتی گفتند ویلین فیلم Stephen Wolf ئه، احتمال دادم خبیث ماندگاری برای DCEU بشه ولی... به قول آقای ترابی "من فقط فهمیدم داره یه چیزایی راجب Unity میگه و آخرشم سوپرمن راحت شکستش میده و تمام !!" :o

باز خدا رو شکر Wonder Woman خوب بود... لااقل یه یادگار مطبوع و شایسته از DCEU تو ذهن داشته باشیم ..!!

چی بگم والا... ممنون بابت مقاله خوبتون
#22 Remi_GAMBIT 1397-03-16 16:06
از نظر من مرد پولادین یکمی از واندر وومن بهتره، یکمی. ولی در کل با شما موافق.
درباره آینده هم امیدی ب آکوامن، بتمن، جوخه ۲، واندر وومن ۲ و نیو گادز ندارم ولی ب نظرم شزم فیلم خیلی خوبی خواهد شد و فیلم لیگ عدالت تاریکم اگه کنسل نشه عالی میشه.
با تشکر.
#23 ali.shahruei 1397-03-16 19:00
به نقل از Remi_GAMBIT:
از نظر من مرد پولادین یکمی از واندر وومن بهتره، یکمی. ولی در کل با شما موافق.
درباره آینده هم امیدی ب آکوامن، بتمن، جوخه ۲، واندر وومن ۲ و نیو گادز ندارم ولی ب نظرم شزم فیلم خیلی خوبی خواهد شد و فیلم لیگ عدالت تاریکم اگه کنسل نشه عالی میشه.
با تشکر.


پروژه های دیسی همشون شخصیت هایی دارن که پتانسیل فیلم های خوبی دارن ولی عقل شونو دادن دست زک اسنایدر بی استعداد

دیسی تا وقتی که مثل مارول به هوادارا احترام نذاره همینجوری میمونه

در ضمن من هم با نظر شما در مورد justice league dark موافقم شخصیت پر پتانسیلی مثل کنستانتین(که من واقعا عاشق کنستانتیم)داره
#24 Ice Man 1397-03-16 19:38
ممنون واسه مقاله
رتبه بندی عالی بود ، دقیقا به همین ترتیبه کیفیتشون ، 4 تا فیلم ناامید کننده و افتضاح کمیک بوکی ای که DCEU تا حالا ساخته و البته با 1 فیلم نسبتا خوب
5.دیگه گفتن نداره چقدر اقتباس افتضاحی از کمیک های جوخه خودکشی و ویلن هاش کردن ولی کمیک ها چی بودن ، ورژنی که اقتباس کردن چی بود! به همه شخصیت های منفی و مثبت گند زدن ، فیلم پوچ و بی مفهوم بود و هیچ حرفی واسه گفتن نداشت ، هیچ نتیجه ای نداشت و فقط میخواست چند تا صحنه فان و باحال بسازه با حضور اون شخصیت ها و… ، همون شخصیت ها رو هم به کل تغییر داده بود و حسابی لوس و مسخره کرده بود ، بهتر بود میکردنش فیلم هارلی کوئین و راحتمون میکردن! اصلا هارلی کوئین کلاسیک خیلی فرق داشت و بهتر بود ، این ورژنش که زیادی لوس و آبکیه رو کلا زیاد کنار جوکر نشون نمیدن ، بی خود نیست که جوکر فیلم هم اونجوری بود ، از جوکرش که دیگه نگم بهتره ، رفتن سراغ ورژنی از جوکر که تصور درستی ازش نداشتن وگرنه جرد لتو رو واسه این نقش انتخاب نمیکردن ، در کل جوخه خودکشی از همشون ضعیف تر بود
4.این فیلم بیشتر همه منو داغون کرد
فیلمش سر و ته نداشت ، انسجام نداشت ، سبک مناسبی نداشت ، تم مناسبی نداشت ، خیلی خیلی مصنوعی بود ، بازی هاش ضعیف و مصنوعی بود ، کاملا کلیشه ای بود ، جلوه های ویژش افتضاح بود ، اکشنش افتضاح بود ، موسیقی متنش افتضاح بود ، شخصیت پردازی های شخصیت ها هم طبق معمول نادرست و ضعیف بود ، داستانش خیلی ساده و مسخره بود و…
اصلا از پتانسیل شخصیت ها و کمیک های خوبی که داشتن اقتباس نکردن
به همین سادگی که چند تا ابرقهرمان (که از ابرقهرمانی فقط کاستومشو دارن و اسمشو ، پ.ن: انگار به همین خلاصص ، الان این سوپرمن ابرقهرمانه! خیرش فقط به لوئیز لین میرسه که تازه اگه اتفاقی هم واسش بیفته کره زمینو رو سر مردم با خاک یکسان میکنه!) که هیچ شباهتی هم به هم ندارن تصمیم میگیرن یه تیم تشکیل بدن که در برابر تهدیدات و خطرات جهانی مقابله کنن ، بعدشم که زود به هم اعتماد میکنن و با هم دوست میشن و استپن ولفم هست که اومده تا اینا یه چیزی داشته باشن باهاش بجنگن و خلاصه آخرش یه تیم خوب میشن و با سختی با ارتش استپن ولف میجنگن اما هیچ کاری از پیش نمیبره و سوپرمنو زنده میکنن بیاد کارو تمام کنه :-|
3.همش از این فیلم لعنتی شروع شد ، قرار بود برای اولین بار این دو تا رو کنار هم ببینیم و خیلی امیدوار بودیم چون فکر میکردیم که دی سی هم قراره دنیای سینماییش رو گسترش بده و یه فیلم خوب بسازه اما گند زد!
2.این فیلم هنوز اولش بود ، فکر میکردم سعی میکنه که داستان سوپرمنو به روز و مدرن و با یه سبک باحال بازسازی کنه! یعنی فکر میکردم اولش سوپرمن اینجوریه بعد شخصیت پردازیش تو فیلم های بعدی به کمیک ها نزدیک میشه…!
ولی اصلا اینطور نشد و تا قبل از دنباله فیلم (اگه ساخته بشه) با BvS و JL شد پایه گند زدن به فیلم ها یعنی فیلم ها سوپرمن محور بودن و اینم هنوز خیلی جای کار داشت ، چه برسه که گسترش پیدا کنه و فیلمای دیگه رو هم تحت تأثیر قرار بده!
1.این فیلم خیلی از قبلی ها متفاوت و بهتر بود ، کلا فیلمش تماشایی بود
شخصیت پردازی های شخصیت های اصلی و فرعی و مکمل واقعا خیلی خوب بودن برخلاف فیلم های دیگه دی سی! ، اکشن و جلوه های ویژه خوبی داشت ، موسیقی متن خوبی داشت ، سبک و تم منحصری داشت و نوآورانه بود و داستانش هم خیلی خوب و مناسب بود و فیلم خوش ساختی بود و ایده ها و برنامه ریزی های مناسبی واسش طرح کرده بودن که بتونه فیلم موفقی بشه ، در کل کاری که باید بکنن همینه که جوری چیدمان و ساختار فیلم و محتویاتشو طراحی کنن که اثر قابل قبول و موفقی بشه و این فیلم هم همین کار رو کرده بود تا یه اقتباس خوب و موفق از کمیک ها بکنه
پ.ن: امیدوارم DCEU فیلمای موفق بیشتری بسازه تا SS و JL و BvS رتبه تک رقمی رو رد کنن ، آخه رتبه 5 ، 4 و 3 واسشون کمه
پ.ن.2: اگه فیلم اختصاصی جوکر رو در یه ورژن مستقل از دنیای اصلی حال حاظر DCEU بسازن که عالیه چون میتونیم دوباره یه جوکر خوب بعد جوکر دارک نایت ببینیم ولی از طرفی هم اصلا جوکر جرد لتو بدترین جوکر تاریخ! شرایط و موقعیت هاش هم خیلی افتضاح بود نسبت به بقیه جوکر ها ، یعنی خیلی ناجوره دیگه جرد لتو هیچوقت فرصت دوباره پیدا نکنه! حداقل اگه افتضاح هم هست مطمئن بشیم…
هرچند ویلنی که خوب باشه خود به خود طرفدار هارو جذب میکنه و اینجوری فایده نداره ولی شاید فیلم اختصاصی جوکر اندازه SS بد نشه! (وارنر ما رو کشت از بس امیدوار و دوباره ناامید کرد ، متأسفانه با هر پروژه جدید دوباره تکرار میشه!)
#25 winter-soldier-911 1397-03-16 23:02
مرسی از مقاله خوبتون.
به نظر من بجز رتبه 1 همه میتونن جای همدیگه باشن :lol: :lol: :lol:
#26 Ali_craft 1397-03-17 02:54
ادم اینو میبینه دلش میسوزه که جرا دیسی عبرت نگرفته بلکه سقوطم کرده.
#27 Ali_craft 1397-03-17 02:58
به نقل از Comic man:
بچه ها شنیدید خبر داغ دی سی رو؟
وارنر فیلم اختصاصی جوکر رو با حضور جرد لتو میسازد!!!!!!!!!
واقعا وارنر چقدر به نظرات هوادارا اهمیت میده

ای کاش ریبوت میزدن نه جوکر مناسبی هست نه فلش درست حسابی دیسی واقعا تو انتخاب بازیگراش باید فکر کنه بنظرت یه جوکری که هم نسبتا جوان هم دیوونس جالبه؟یا از نظر هیکلی؟
هیچ جوکری هیث نمیشه
#28 Ali_craft 1397-03-17 03:00
به نقل از Tara:
#4
مگه DCEU چند تا فیلم داره که JL , BVS , SS همشون رتبه پنج داشته باشن و مرد پولادین رو بیارم چهارم پس دو رتبه دیگه رو چیکارش کنم :D :o
این مقاله درباره رتبه بندی فیلم های دنیای سینمایی دی سی هست که کلا 5 تا فیلم تا حالا ساخته

مگه گرین لنترن جز dceu نبود؟ ریبوت شد؟
#29 Tara 1397-03-17 09:52
به نقل از Ali_craft:
به نقل از Tara:
#4
مگه DCEU چند تا فیلم داره که JL , BVS , SS همشون رتبه پنج داشته باشن و مرد پولادین رو بیارم چهارم پس دو رتبه دیگه رو چیکارش کنم :D :o
این مقاله درباره رتبه بندی فیلم های دنیای سینمایی دی سی هست که کلا 5 تا فیلم تا حالا ساخته

مگه گرین لنترن جز dceu نبود؟ ریبوت شد؟

یه زمانی قرار بود که با گرین انترنت شروع بشه دنیای سینمایی دی سی
اما به دلیل افتضاح بودنش ( ! ) کاملا منحل شد
#30 mersad 1397-03-17 13:27
به نقل از Pouriya Ahmadi:
به نقل از Comic man:
بچه ها شنیدید خبر داغ دی سی رو؟
وارنر فیلم اختصاصی جوکر رو با حضور جرد لتو میسازد!!!!!!!!!
واقعا وارنر چقدر به نظرات هوادارا اهمیت میده

واقعا؟با خوان فینیکس داشتن مذاکره میکردن خب!

مثله اینکه یه فیلم در مورد اوریجین جوکر میخوان با بازی فینیکس بسازن که ربطی به دنیای سینمایی DC نداره

یه فیلم دیگه که بهش هیچ ربطی نداره با بازی لتو که توی دنیای DC جریان داره.!!

معلوم نیست فازشون چیه؟
#31 Teen_Titans 1397-03-17 17:05
نمیدونم شما چرا این خبر های وارنر رو جدی میگیرید قراره برای کلی شخصیت فیلم اختصاصی بسازه
همین فیلم اختصاصی بتمن هنوز رو هواست معلوم نیس آخرش بن افلک بتمن بشه یا یکی دیگه حالا بیاد فیلم اختصاصی جوکر با حضور جرد لتو رو بسازه!
#32 Mdh 1397-03-18 19:23
#33 Mdh 1397-03-18 19:30
هیچ کدوم از اینا چیزی نبود که انتظارش رو داشتم...
تنها اعصاب خوردی...
واندر وومن بد نبود...جوخه خودکشی گاها جالب میشد...
سه تای دیگه زیاد خوشایند نبودند...
چه از لحاظ سینمایی چه کمیکی و...

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید