خاطره انگیز ترین لحظات هالک در دنیای کمیک - قسمت دوم

خاطره انگیز ترین لحظات هالک در دنیای کمیک - قسمت دوم

همانطور که در قسمت اول از این مقاله ذکر شد به علت مرگ بروس بنر در شماره سوم از کمیک جنگ داخلی 2 تصمیم گرفتیم 17 تا از برترین لحظات هالک در دنیای کمیک را برای شما ذکر کنیم تا به این شخصیت ادای دینی کرده باشیم

پس با قسمت دوم از این سری مقالات همراه ما باشید.

 

9-"بهترین نبرد هالک و ثینگ"

9-"بهترین نبرد هالک و ثینگ"

در شماره 112 از کمیک چهارشگفت انگیز نوشته استن لی دو غول هیکلی مارول یعنی ثینگ و هالک بار دیگر رو به رو میشوند و مثل همیشه با یکدیگر درگیر میشوند! گفته میشه این بهترین نبرد هالک و ثینگ در طول تاریخ است که توسط طراحان افسانه ای یعنی جان بوسکیما و جو سیننات طراحی شده است. در حالی که همه چیز در حالی نابودی و ویرانی بود هالک تا سرحد مرگ ثینگ را کتک زد و تقریبا میتوان گفت هالک ثینگ را به قتل رسانده بود ولی در شماره بعدی ثینگ دوباره زنده میشود ولی با این حال این داستان بسیار دراماتیک است و به اوج خود میرسد.

 

8-"بروس بنر برای اولین بار به هالک تبدیل میشود"

8-"بروس بنر برای اولین بار به هالک تبدیل میشود"

در شماره 1 از کمیک هالک باورنکردنی نوشته استن لی و با طراحی جک کربی و پاول رینمن بروس بنر دانشمندی که روی بمب گاما کار میکرد در آزمایشگاهش زندانی میشود و به اشتباه خودش مورد اصابت اشعه گاما قرار میگیرد. بروس بنر پس از مورد اصابت قرار گرفتن اشعه گاما تغییری در خود احساس نمیکند ولی به مرور زمان متوجه میشود که به موجود عظیم الجثه ای تبدیل شده و در نهایت به هالک تبدیل میشود. لازم به ذکره که این هالک خاکستری بوده و اولین طراحی از هالک است. درسته صحنه های برتر دیگری هم در این شماره وجود داشتند ولی این لحظه با بقیه فرق دارد زیرا بنر بر ای اولین بار در هیبت هالک دیده میشود.

 

7-"هالک با نسخه پلید خودش مواجه میشود"

7-"هالک با نسخه پلید خودش مواجه میشود"

در داستان هالک : آینده ناقص نوشته پیتر دیوید ، بروس بنر به آینده میرود تا با نسخه خبیث هالک روبرو بشه! او تمام قهرمانان و ویلین های این یونیورس رو قتل عام میکنه و با اونا یک کلکسیون تشکیل میده که اونا رو در موزه نگهداری میکنه. اسم این ورژن از هالک "مایسترو" هستش که ارباب یاغیان و ستمگرانه. در این داستان هالک که از ورژن آینده خودش یعنی مایسترو خیلی ضعیف تر بود ، قادر به شکست دادنش نبود پس فکری به سرش زد. او به موزه مئسترو نفوذ کرد و ماشین زمان دکتردووم که در آنجا بود را میرباید و به زمانی که مئسترو به هالک تبدیل شده میرود و جلوی این حادثه را میگیرد و نمیگذارد بروس بنر مورد اصابت اشعه گاما قرار گیرد. هالک با این کار خود دنیایش و دیگر قهرمانان مارول را نجات داد و از طرفی ثابت کرد کاراکتر بالیاقتیه.

 

6-"هالک در گروه انتقام جویان"

6-"هالک در گروه انتقام جویان"

هالک یکی از اصلیترین و یکی از قدرتمندترین مهره های گروه اونجرز است. در شماره یک از داستان های انتقام جویان نوشته استن لی و با طراحی جک کربی و دیک آیرز برای اولین بار بهترین گروه تاریخ مارول یعنی انتقامجویان هالک را در خود جای داد. پس از درگیری بیثن مدافعین و اونجرز که مسبب آن لوکی (برادر لافزن و دروغگوی ثور) بود آن ها برای سرکوب کردن دشمنانشان با یکدیگر متحد میشوند و هالک به اونجرز میپیوندد که در آینده داستان های زیادی را در این گروه دوست داشتنی تجربه میکند.

 

5-"هالک عاشق میشود و طعم خوشبختی را میچشد"

5-"هالک عاشق میشود و طعم خوشبختی را میچشد"

در شماره 140 از کمیک "هالک شگفت انگیز" ، هالک سر از دنیایی میکروسکوپی در می آورد که پر است از آدم های سبز رنگ! شاهزاده خانم این دنیا «جارلا» نام دارد که عاشق هالک میشود. ضمنا بروس بنر کنترل هالک را به دست آورده بود و بنابراین برای اولین بار هالک به آرامش دست یافت. اما همه چیز را شروری به نام Psyklops خراب کرد. ولی در هر حال برای یک بار هم شده هالک طعم خوش سعادت و خوشبختی را چشید. این داستان روی خیلی از داستان های آینده هالک همچون "سیاره هالک" تاثیر گذاشته.

 

4-"هالک و ثور دست به یقه میشوند"

4-"هالک و ثور دست به یقه میشوند"

در شماره 10 از سری اول کمیک های مدافعین درگیری بین اونجرز و مدافعین رو شامل میشه که همانطور که در مورد ششم گفته شده همه اش زیر سر لوکی بوده. درگیری بین این دوگروه رخ میدهد و هالک که از قویترین اعضای گروهشان است با ثور یعنی قویترین قهرمان عالم کمیک دست به یقه میشوند و به نبرد میپردازند. هیچکس نمیتواند آثار ویرانی مبارزه این دو را پیش بینی کند که در نهایت خوشبختانه این دو با یکدیگر متحد میشوند و نبردشان ادامه پیدا نمیکند.در شماره سوم از کمیک انتقامجویان نیز شاهد ماجرای معرکه ثور و هالک بودیم که توسط طراح بزرگ بوسیما به تصویر کشیده شده.

 

3-"اولین کراس اور مبارزه ای در تاریخ مارول"

3-"اولین کراس اور مبارزه ای در تاریخ مارول"

قطع به یقین در گذشته کراس اورهای بیشماری در تاریخ مارول بین قهرمانان این کمپانی بزرگ اتفاق افتاده. هالک اولین کراس اورش را در شماره 12 از کمیک های چهارشگفت انگیز تجربه کرد(لازم به ذکره که چهارشگفت انگیز هم اولین کراس اورشونو در شماره 1 از داستان های مردعنکبوتی شگفت انگیز تجربه کردند). ولی این پایان کار نبود هالک در شماره های 25 و 26 از سری اول کمیک های چهارشگفت انگیز نیز حضور پیدا کرد. در شماره 12 که اولین کراس اور هالک بود هالک دیداری کوتاه با ثینگ داشت و نویسنده برای اونا مجال دعوا کردن نگذاشت (!!!) ولی تو این شماره اولین نبردشونو تجربه میکنن که هالک مثل همیشه قدرتمندتر ظاهر میشه و برای اینکه هالک رو اونا رو از هم جدا کنن اونجرز پا درمیونی میکنند و جلوی هالک رو میگیرند. این لحظه یکی از تاریخی ترین لخظات هالک بود که با طغیان گری او همراه بود.

 

2-هالک کوه را به دوش میکشد"

2-هالک کوه را به دوش میکشد"

در شماره 4 از داستان معروف " ابرقهرمانان مارول : جنگ های پنهان" که توسط جیم شوتر نوشته شده ابرقهرمانان مارول گردهم می آیند تا با شروران مقابله کنند که در این بین با بیاندری مرموز روبه رو میشوند و از آن طرف مورد هجوم دشمنان خونینشان قرار میگیرند. در نبردی تمام عیار قهرمانان شکست خورده و هنگامی که در حال فرار هستند مرد مولکولی(اوون ریس" کوهی را بر سر ابرقهرمانان می اندازد و در حالی که همگان فکر میکردند کار ابرقهرمانان ما تمام است هالک با شجاعت تمام سینه سپر میکند و کوه را به دوش میکشد و مانع از مردن دوستانش میشود! هالک همه را نجات میدهد! این لحظه فوق العاده از ماندگارترین لحظات هالک است که در سال 1980 میلادی چاپ شده است.

 

1-"هالک به خانه میرود"

9-"بهترین نبرد هالک و ثینگ"

همانطور که میدانید پیتر دیوید (بزرگترین نویسنده داستان های هالک) در خلق Run در میان داستان تبحر دارد. خیلی ها از او ایده گرفتند و هنوز هم که هنوزه ران هایی که او خلق کرده نظیر ندارند. برای مثال در شماره 377 از کمیک هالک باورنکردنی هالک با هالک خاکستری ادغام میشود و در کل یک هالک تمام عیار و باهوش تر به ارمغان می آید. او در این داستان زیبا و تمام عیار که در دهه 90 میلادی چاپ شده دوباره به خانه و نزد بتی راس بر میگردد و ماندگارترین لحظه هالک را در این همه سال به جای میگذارد.

​مترجم : پویا صدیف

(Magnus)

منبع: سايت Comicbookresources.com

All rights reserved © Spidey.ir 2016

    (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 StarLord 1395-05-19 11:30
دوستان به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه کنید:
من آف استیل دو درحال ساخته وداره مراحل ابتدایی کارش انجام میشه!هم اکنون اطلاعات بیشتری در دسترس نیست
#2 Nightwatcher 1395-05-19 12:18
عالی بود آقای صدیف. خسته نباشید

اولین بار که بروس بنر تبدیل به هالک شده هالک خیلی شبیه هیولای فرانکنشتاینه.
اونجا هم که کوه رو به دوش کشیده خیلی حماسیه.

من همیشه دوست داشتم چهره هالک یه خرده ترسناک باشه و همراه با عصبانیت خیلی زیاد. تقریبا مثل فیلم the incredible hulk. ولی چهره هالک توی فیلمای اونجرز شبیه به عقب افتاده هاس. دوست دارم وقتی تبدیل میشه آدم شلوارشو خیس کنه :-* :lol:

ممنون بابت مقاله
#3 fe 1395-05-19 17:01
آقا پویا دستتون درد نکنه، خدا قوت!
من خودم از شماره دو خیلی خوشم اومد، دمش گرم
#4 fe 1395-05-19 17:07
آقا پویا دستتون درد نکنه، خدا قوت!
من خودم از شماره دو خیلی خوشم اومد، دمش گرم
#5 Spidey Reigns 1395-05-20 12:55
آقا پویا که که کاراش حرف نداره... ;-)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید