معرفی سنگ های ابدیت (Infinity Stones)

سنگ های ابدیت

بزارید کمی بیشتر با قوی ترین اشیا جهان سینمایی  مارول آشنا شویم.

 
نکته مهم: پیشنهاد میکنم همراه با این مقاله، مقاله "10 حقیقتی که باید درباره دستکش بینهایت بدانید" را نیز بخوانید.
برای اشنایی با خصوصیات و قدرت های هر کدام از سنگ ها نیز این مقاله را بخوانید.
 

10- نام های مختلف سنگ های بینهایت!

 نام های مختلف سنگ های بینهایت!

همانطور که میدانید در دنیای سینمایی مارول (MCU) از عبارت "سنگ های بینهایت" (Infinity Stones) استفاده میشه. اما شاید براتون جالب باشه که در دنیای کمیک اونا اولش "جواهرات روح" (Soul Gems) نام داشتند و بعدش اسمشون شد "جواهرات بینهایت" (Infinity Gems). دلیلش هم این بود که هر کدوم از این سنگ ها قدرت خاصی داشتند بنابراین مارول تصمیم گرفت اسمشون رو عوض کنه و در نتیجه فقط یکی از اونا اسم "جواهر روح" رو به خودش اختصاص داد. هنوز هم در دنیای کمیک به اونا جواهرات بی نهایت گفته میشه ولی در این مقاله برای اینکه گیج نشوید همون سنگ بینهایت بهشون میگم. ضمنا، قبل از اینکه رویداد بزرگ "جنگ های پنهان" (Secret Wars) شروع بشه، در کمیک های New Avengers شاهد دنیاهای موازی بودیم و دیدیم که در این دنیاها اسامی دیگری برای این سنگ ها انتخاب شده. به طور مثال در دنیای شماره 4290001 ، این سنگ ها بخشی از 6 گوشه یک شیشه به نام "شیشه ابدی" (Forever Glass) بودند که میتونست وسیله ای نیرومند به نام "مکعب آرزو" (Wishing Cube) رو شکل بده. یا مثلا در دنیای شماره 1365 بهشون میگفتند: Inu Abanayyartuکه ترجمه اش میشه "سنگ ها".

 

9- آنها از یک موجود واحد سرچشمه گرفته اند

آنها از یک موجود واحد سرچشمه گرفته اند

سنگ های بینهایت (که گفتم در دنیای کمیک بهشون میگن "جواهرات بی نهایت")، از قدیمی ترین اشیا در عالم هستی هستند . ریشه و اریجین آنها در هاله ای از رمز و راز بود تا اینکه ثانوس کشف کرد از کجا آمده اند. در سال 1990 و در شماره 2 از کمیک Thanos Quest متوجه شدیم که این 6 سنگ در واقع از یک موجود واحد آمده اند. یعنی خیلی خیلی خیلی وقت پیش فقط یک موجود در عالم بود. ثانوس او را خدا خطاب کرد. او بسیار احساس تنهایی میکرد و تصمیم گرفت خودکشی کنه. وقتی مرد، 6 سنگ بینهایت ازش درست شدند که هر کدوم دربرگیرنده یکی از قدرت های عظیم او بودند: روح، زمان، قدرت، واقعیت و ذهن. تا مدتها حتی "ارشدهای عالم" (Elders of the universe) نیز واقعیت رو درباره این سنگ ها نمیدانستند.

 

8- خلقت آنها باعث به وجود آمدن اولین موجودات پلید عالم شد!

خلقت آنها باعث به وجود آمدن اولین موجودات پلید عالم شد!

همانطور که گفتم سنگ های بینهایت از وجود کسی نشات گرفتند که خودش را کشت. اما او قبل از این کار سعی کرد زندگی بیشتری را وارد وجود خودش بکنه. یعنی بخش هایی از خودش رو جدا کرد و بهشون حیات داد. متاسفانه او ایده ای درباره "خوبی" و "بدی" نداشت و نمیدانست که حیات را باید با ایجاد تعادل بین آنها ایجاد کنه. در نتیجه چیزهایی که خلق کرد مطلقا بد و پلید بودند و باید نابود میشدند ولی وقتی او خودکشی کرد این موجودات هم دوباره زنده شدند! معروف ترین اونا کسی نیست جز «مفیستو» (Mephisto) که در واقع شیطان دنیای ماروله و سال 1968 و در شماره 3 از کمیک "موج سوار نقره ای" خلق شد (در این مقاله راجع بهش توضیح داده شده).

 

7- بزرگترین کشتار عالم به خاطر آنها به وجود آمد!

 بزرگترین کشتار عالم به خاطر آنها به وجود آمد!

همانطور که در رویداد "دستکش بینهایت" (که اینجا ترجمه شده) خوندید، وقتی ثانوس فهمید که این سنگ ها چه قدرت های زیادی دارند سعی کرد جمعشون کنه. وقتی به هر 6 تای آنها دست پیدا کرد یکی از قوی ترین موجودات عالم شد. برای تست کردن قدرت خودش نیمی از جمعیت کل عالم را نابود کرد (او این کار رو با یک بشگن انجام داد!) ثانوس این کار رو کرد تا معشوقه خودش یعنی «بانوی مرگ» رو خشنود کنه. اما خوشبختانه قهرمانان زمین به کمک «ادام وارلاک» موفق شدند دستکش بینهایت رو از او بگیرند و همه چیز رو به حالت اول برگردانند.

 

6- بدون دستکش بینهایت هم میتوان از آنها استفاده کرد

سنگ بینهایت

دستکش بینهایت وسیله خوبی هستش برای اینکه سنگ های بینهایت رو به طور احسن ازشون استفاده کرد ولی دلیل نمیشه این سنگ ها بدون آن بی مصرف باشند یا نشه ازشون استفاده کرد. در دنیای کمیک و البته دنیای سینمایی مارول (MCU)بارها شاهد این اتفاق بوده ایم. برای مثال «لوکی» در فیلم "اونجرز" بدون اینکه دستکش بینهایت داشته باشه از قابلیت های سنگ فضا و ذهن استفاده کرد یا «ملکیث» سنگ واقعیت را در فیلم "دنیای تاریک" فعال کرد یا «رونان» در فیلم "نگهبانان کهکشان" اون رو به عنوان سلاح ازش استفاده کرد. یا مثلا «دکتر استرنج» در فیلم خودش از سنگ زمان استفاده کرد و ... ضمن اینکه سنگ ذهن هم در خلق شدن «ویژن» نقش داشت و همچنین در قدرت های «کوئیک سیلور» و «اسکارلت ویچ» (به خاطر همین هم هست که در فیلم "جنگ بینهایت" گفته شد که فقط اسکارلت ویچ میتونه سنگ ذهن رو نابود کنه).

 

5- نیروهای عجیب و مرموز سنگ روح!

 نیروهای عجیب و مرموز سنگ روح!

شش سنگ اصلی بینهایت رو میشه به عنوان سلاح های قدرتمند ازشون استفاده کرد ولی به نظر میرسه همشون دارای حس و ادارک هستند. در این میان ولی یکی از اونا به نام "سنگ روح" یه چیز دیگه است و انگار کاملا عقل و شعور داره! همانطور که گفته شد، این سنگ (که در دنیای کمیک، "جواهر بینهایت" نامیده میشه) در واقع اولین سنگی بینهایتی بود که در دنیای کمیک ظاهر شد و خیلی هم مرموزه. بعدش به پیشانی «آدام وارلاک» چسبید و میتونه روی روح زنده ها و مرده ها تاثیر بگذاره. حتی میتونه روح افراد رو تسخیر بکنه و دیدیم که در شماره 15 از سری سوم کمیک های Silver Surfer روح «سوزان استورم» (زن نامرئی) را به تسخیر خودش درآورد و جالبه که باعث شد نیمه خبیث او (به نام Malice) دوباره ظاهر بشه! پس این سنگ میتونه روی شخصیت افراد هم تاثیر بگذاره. سنگ روح حتی میتونه دیگران را درون خودش اسیر یا جذب کنه (آدام وارلاک ازش استفاده کرد تا «ماگوس» پلید را زندانی کنه). خلاصه اینکه این سنگ واسه خودش دنیایی داره! کلا این سنگ با آدام وارلاک ارتباط تنگاتنگی داره و اصلا برای خلق کردن او بود که مورد استفاده قرار گرفت.

 

4- نمیتونند خودشون رو نابود کنند!

جواهرات بینهایت

سنگ های بینهایت قوی هستند ولی نمیتونند خودشون رو نابود کنند. یعنی کسی که سنگ رو در اختیار داره نمیتونه اونا رو نابود کنه. این رازی بود که در سالهای اخیر در کمیک های مارول بر ملا شده، یعنی در شماره 2 از سری دوم کمیک های The New Avengers: Illuminati . در این کمیک «رید ریچاردز» (رهبر گروه "چهار شگفت انگیز") از خود سنگ های بینهایت استفاده کرد تا اونا رو از عالم هستی محو کنه و همه رو از شرشون راحت کنه (!) ولی جواب نداد. بعدشم هم «واچر»(Watcher) که ناظر بر تمام رخدادهای عالم مارول است، ظاهر شد و تایید کرد که سنگ های بینهایت بخشی از تعادل کیهانی عالم هستند و نمیشه اونا رو نابود کرد چون اگر اینطور بشه عالم دچار هرج و مرج میشه. بنابراین تنها راه برای اینکه اجازه نداد این سنگ ها به دست دیگران بیفتند این است که در مکان های مختلف آنها را مخفی کرد و البته این دقیقا چیزیه که بارها در دنیای کمیک و سینما شاهدش بوده ایم.

 

3- قضیه گالاکتوس و سنگ های بینهایت!

 قضیه گالاکتوس و سنگ های بینهایت!

در شماره 9 از سری جدید کمیک های Silver Surfer که سال 1988 چاپ شد دیدیم که "ارشدهای عالم" سعی کردن با استفاده از سنگ های بینهایت «گالاکتوس» را از بین ببرند. ولی نقشه آنها جواب نداد و گالاکتوس آنها را بلعید (!) و سنگ های بینهایت هم وارد یک سیاه چاله فضایی شدند. ارشدهای عالم در درون گالاکتوس باقی ماندند و باعث شدند او مریض بشه. بنابراین برای نجات او و برگرداندن ارشدهای عالم ، موج سوار نقره ای به همراه رید ریچاردز و سو استورم رفتن دنبال سنگ ها و پیداشون کردن . این عمل باعث شد تا وقایع "دستکش بینهایت" آغاز بشه. چون بازگشت این سنگ ها به عالم باعث شد تا ثانوس دوباره بره دنبالشون و ...

 

2- سنگ روح قوی ترین سنگ بینهایت است!

 سنگ روح قوی ترین سنگ بینهایت است! 

در دنیای سینمایی مارول معلوم شده که سنگ روح قوی ترین است! یعنی این موضوع رو در شماره 2 از کمیک "مقدمه جنگ بینهایت" (که اینجا ترجمه شده) فهمیدیم. یعنی در یک جا «وانگ» به دکتر استرنج توضیح میده که این سنگ قوی ترین سنگ بینهایته و قدرتش از همه بیشتره. در صفحه کتابی هم که ما مشاهده میکنیم،  تصویر سیاره ها مشخصه و سرنخ رو به ما داد که که این سنگ در سیاره ای دیگر است.

 

1- یک سنگ بینهایت هفتم هم هست!

یک سنگ بینهایت هفتم هم هست!

در دنیای کمیک مارول یک سنگ بینهایت هفتم هم وجود داره. اسمش هست "جواهر ایگو" (Ego Gem) که به رنگ نارنجی است و در اون عصاره اون موجودی که نابود شد و دیگر سنگ های بینهایت ازش به وجود آمدند وجود داره (یعنی همونی که در ابتدای این مقاله بهش اشاره شد). این سنگ در کراس اور Avengers/Ultraforce توسط «لوکی» پیدا شد (Ultraforce به دنیایی اطلاق میشه که در آن کمیک های شرکت Malibu که زیر مجموعه مارول بود جریان داشت). بعدش این سنگ با 6 سنگ دیگر بینهایت پیوند خورد و موجودی خبیث و نیرومند به نام "نمیسیس" شکل گرفت. بنابراین قهرمانان مارول و شرکت Malibuبا هم بر علیه او متحد شدند و شکستش دادند. در آخر به نظر رسید "جواهر ایگو" هم از بین رفت.

 

مهدی ترابی مهربانی

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 حقیقتی که باید درباره دستکش بینهایت (INFINITY GAUNTLET) بدانید

معرفی ثانوس

رتبه بندی 15 سلاح قدرتمند دنیای کمیک

شماره آخر كمیك "دستكش بینهایت" (THE INFINITY GAUNTLET) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

10 چیز مهمی که از کمیک "مقدمه جنگ بینهایت" فهمیدیم

10 حقیقتی که باید درباره ثانوس (THANOS) و خانواده اش بدانید

15 شخصیت گمنام دنیای کمیک که به شهرت دست یافتند!

معرفی 10 دشمن برتر "انتقام جویان" (THE AVENGERS)

5 رویارویی برتر مرد عنکبوتی و ثانوس (THANOS)

15 شخصیتی که می توانند بر سلستیال ها غلبه کنند

معرفي نیروی های کیهانی در دنیای مارول

15 شخصیت خبیث برتر دنیای کیهانی مارول

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Ultimate Comic Fan 1395-10-06 13:54
بلاخره اول شدم! :-)
خب مقاله ی عالی بود کاپیتان واقعا به همچین اطلاعاتی نیاز داشتم کلا دمتون گرم! ;-)
#2 Nightwatcher 1395-10-06 13:57
ممنون از جناب پاتر عزیز خسته نباشید
فوق العاده بود! کامل و جامع و تمیز و مرتب (یعنی من عاشق نظم مقالاتت هستم ;-) ).

یه سوال: چرا توی فیلم اونجرز 2 سنگ ذهن رنگش از آبی به زرد تغییر کرد؟ (الان اون سنگی که توی سر ویژن هست رنگش زرده)

راستی ببخشید... توی قسمت سنگ ذهن یه اشتباه تایپی وجود داشت... یه جا نوشته بودید "سنگ زمان" به جای سنگ ذهن.
#3 Nightwatcher 1395-10-06 14:09
امیدوارم قبل از اکران فیلم جاستیس لیگ یکی از نویسندگان لطف کنه یک مقاله درباره مادرباکس(mother box) هم بنویسه (همون شی که سایبورگ رو زنده کرد). توی فیلمهای دی سی قراره مادرباکس نقشی شبیه به نقش سنگهای بینهایت در فیلمهای مارول داشته باشه. اگه بنویسند واقعا ممنون میشیم.
#4 makan 1395-10-08 21:38
یه سوال کگه سنگ روی کله ی ویژن زرد نیست؟ ولی خود سنگ ذهن ایه
#5 Captain Steve Lover 1395-10-08 21:59
خب دقیقا تاریخشون اینه.

اگر کسی بدونه Cosmic Entities کیا هستن میدونه سنگ ها چطور بوجود آمدن.
موجوداتی که قبل بیگ بنگ وجود داشتن شکل فیزیکی ندارن و سازنده سنگ هایش ابدیت و اونا قدرتمند ترین شخصیتای کمیک هستن. گروه Cosmic Entities سازنده سنگ هایش ابدیت عبارتند از

Eterinty
Infinity
Entropy
Death
این چهار شخص قبل بیگ بنگ بودن(کسانی با ثانوس آشنایی کامل دارن Death رو همه میشناسند)

یکبار در دنیای سینمایی بهشون اشاره شده در فیلم محافظین کهکشان. همونجا که Collector داره توضیح میدهد واسه محافظان سنگ ها چی هستن پشت سر استار لرد به صحنه مجسمشون رو نشون می‌ده که دارن به سنگ هایش ابدیت دست میزنم.
مطمنا این چهار شخص در فاز چهارم مارول خواهند بود با گروهCosmic Entities بزودی سر و کار خواهیم داشت . یکبار بندیکت کامبربچ گفت دکتر استرنج نقش خیلی مهمی در فاز چهارم به بعد مارول داره و جالبه بدونین این گروه هم اولین بار در کمیک های دکتر استرنج دیده شدند!

برخی ها معتقدند دو شخصیت دیگه همه عضو این گروه هستند
Living Tribunal
و
One Above All
در نهایت مشخصا مارول استودیوز همه این شخصیت ها رو نشون می‌ده و جای گالاکتوس تا آخر عمرمون خالی میمونه!

ولی با سنگ هایش ابدیت و اصالتشون بعد جنگ ابدیت زیاد سروکار داریم و بهتون پیشنهاد میدم با گروه Cosmic Entities آشنا بشین.
#6 Captain Steve Lover 1395-10-08 22:02
در ضمن سنگ هایش ابدیت دومین چیز قدرتمند دنیای کمیک هستند اولی

دستکش ابدیت هست
#7 رضا کبودیان 1395-10-08 22:17
عالی بود
ممنون
#8 Cap-Spider Potter 1395-10-08 22:40
منبع مقاله : Comicvine

#6
اشتباه نکن...
دستکش بی نهایت شئ ای مقاوم برای نگهداری هر 6 سنگ درشه... بحث ، بحث قدرت بود نه مقاومت...


#2
خواهش میکنم... ;-)
ببین هر سنگی لایه ای دورش هست که سنگ اصلی درونش قرار داره مثلا سنگ قدرت که یه گوی مانندی دورش هست و مکعب که نیرو منقبض انرژی کیهانی اطرافش هست...
سنگ ذهن در مارول استودیو یک لایه باریک دورشه که آبی رنگه ولی خود سنگ هرگز تغییر رنگ نداده..
الترون سنگ رو با نیرو کاملا خالص از عصا بیرون کشید...
#9 j.jonah jameson 1395-10-08 23:03
به نقل از Captain Steve Lover:
در ضمن سنگ هایش ابدیت دومین چیز قدرتمند دنیای کمیک هستند اولی
دستکش ابدیت هست

خب فکر کن شیئی داری که میتونه همه چیز رو از حالت اصلیش خارج کنه . مثلا دولفین ها بتونند پرواز کنند ، نوب توی جامعه ی کمیک کمتر بشه ، همه برای خوردن ته دیگ با هم دعوا نکنند . این یه قدرت خارق العاده است پسر ! اینکه بتونی واقعیت رو تغیر بدی . دستکش چیز چندان مالی نیست هرچند که واقعا ضروریه و خیلی هم جالبه ولی کلا سنگ های بینهایت نمونه هایی از چیز های قدرتمند جهان ماروله ....
حالا بگذریم .
مقاله ی خوبی بود کپ ! راجب توضیح و معرفی شخصیت ها هم ازت ممنونم .
#10 Dark3m 1395-10-08 23:07
اقا یه سوال مگه اول اسم نگه دارنده سنگ ها نباید بشه thanos
چهارتای قبلی درسته ولی چشم اگاماتو نمیخوره که :\ یا باید h باشه یا n
#11 hassan91 1395-10-08 23:09
خیلی عالی بود
دست گلتون درد نکنه،
اینکه این سنگها تو عالم سینمایی مارول چگونه به دست ثانوس میرسند جالب خواهد بود.
#12 Arya.M 1395-10-08 23:14
ممنون بابت مقالتون. واقعا خوب بود. ای کاش از همه elders و روح انتقام هم عکس می گذاشتید. بهر حال واقعا دستتون درد نکنه. راستی یه سوال: اون دو تا سنگی که تو آخر مقاله اشاره کردید اسمشان چی بود؟
#5
راستش رو بخوای اون چهار تا که گفتی بعد بیگ بنگ به وجود آمدند و تنها گالاکتاس و دادگاه زندگی و بیاندر ها از بیگ بنگ جون سالم بدر بردند. البته ابدیت قبل بیگ بنگ هم بود ولی اسمش خرد کیهانی بود و کمی هم فرق داشت.
#13 S.T.A.R.K 1395-10-08 23:15
به نقل از Dark3m:
اقا یه سوال مگه اول اسم نگه دارنده سنگ ها نباید بشه thanos
چهارتای قبلی درسته ولی چشم اگاماتو نمیخوره که :\ یا باید h باشه یا n

چشم آگاماتو به شکل یک گردنبند هست یعنی نگهدارنده سنگ گردنبند هست که به انگلیسی میشه Necklaces
#14 Captain Steve Lover 1395-10-08 23:16
به نقل از Cap-Spider Potter:
#6
اشتباه نکن...
دستکش بی نهایت شئ ای مقاوم برای نگهداری هر 6 سنگ در آن است ... بحث ، بحث قدرت بود نه مقاومت...


#2
خواهش میکنم... ;-)
ببین هر سنگی لایه ای دورش هست که سنگ اصلی درونش قرار داره مثلا سنگ قدرت که یه گوی مانندی دورش هست و مکعب که نیرو منقبض انرژی کیهانی اطرافش هست...
سنگ ذهن در مارول استودیو یک لایه باریک دورشه که آبی رنگه ولی خود سنگ هرگز تغییر رنگ نداده..
الترون سنگ رو با نیرو کاملا خالص از عصا بیرون کشید...
به نقل از Captain Steve Lover:
خب دقیقا تاریخشون اینه.

اگر کسی بدونه Cosmic Entities کیا هستن میدونه سنگ ها چطور بوجود آمدن.
موجوداتی که قبل بیگ بنگ وجود داشتن شکل فیزیکی ندارن و سازنده سنگ هایش ابدیت و اونا قدرتمند ترین شخصیتای کمیک هستن. گروه Cosmic Entities سازنده سنگ هایش ابدیت عبارتند از

Eterinty
Infinity
Entropy
Death
این چهار شخص قبل بیگ بنگ بودن(کسانی با ثانوس آشنایی کامل دارن Death رو همه میشناسند)

یکبار در دنیای سینمایی بهشون اشاره شده در فیلم محافظین کهکشان. همونجا که Collector داره توضیح میدهد واسه محافظان سنگ ها چی هستن پشت سر استار لرد به صحنه مجسمشون رو نشون می‌ده که دارن به سنگ هایش ابدیت دست میزنم.
مطمنا این چهار شخص در فاز چهارم مارول خواهند بود با گروهCosmic Entities بزودی سر و کار خواهیم داشت . یکبار بندیکت کامبربچ گفت دکتر استرنج نقش خیلی مهمی در فاز چهارم به بعد مارول داره و جالبه بدونین این گروه هم اولین بار در کمیک های دکتر استرنج دیده شدند!

برخی ها معتقدند دو شخصیت دیگه همه عضو این گروه هستند
Living Tribunal
و
One Above All
در نهایت مشخصا مارول استودیوز همه این شخصیت ها رو نشون می‌ده و جای گالاکتوس تا آخر عمرمون خالی میمونه!

ولی با سنگ هایش ابدیت و اصالتشون بعد جنگ ابدیت زیاد سروکار داریم و بهتون پیشنهاد میدم با گروه Cosmic Entities آشنا بشین.

ازتون خواهش میکنم برای این که تا حدودی به عظمت اصلی سنگ هایش ابدیت پی ببرید درمورد این گروه که گفتم تحقیق کنید و اون ایستراگ که گفتم تو محافظان کهکشان رو پیدا کنید.
چطور میشه تو نظرم عکس بزارم ؟؟
#15 Dark3m 1395-10-08 23:19
به نقل از S.T.A.R.K:
به نقل از Dark3m:
اقا یه سوال مگه اول اسم نگه دارنده سنگ ها نباید بشه thanos
چهارتای قبلی درسته ولی چشم اگاماتو نمیخوره که :\ یا باید h باشه یا n

چشم آگاماتو به شکل یک گردنبند هست یعنی نگهدارنده سنگ گردنبند هست که به انگلیسی میشه Necklaces

اهان حله :)
مرسی
#16 Captain Steve Lover 1395-10-08 23:25
به نقل از Arya.M:
ممنون بابت مقالتون. واقعا خوب بود. ای کاش از همه elders و روح انتقام هم عکس می گذاشتید. بهر حال واقعا دستتون درد نکنه. راستی یه سوال: اون دو تا سنگی که تو آخر مقاله اشاره کردید اسمشان چی بود؟
#5
راستش رو بخوای اون چهار تا که گفتی بعد بیگ بنگ به وجود آمدند و تنها گالاکتاس و دادگاه زندگی و بیاندر ها از بیگ بنگ جون سالم بدر بردند. البته ابدیت قبل بیگ بنگ هم بود ولی اسمش خرد کیهانی بود و کمی هم فرق داشت.

گبه نقل از Arya.M:
ممنون بابت مقالتون. واقعا خوب بود. ای کاش از همه elders و روح انتقام هم عکس می گذاشتید. بهر حال واقعا دستتون درد نکنه. راستی یه سوال: اون دو تا سنگی که تو آخر مقاله اشاره کردید اسمشان چی بود؟
#5
راستش رو بخوای اون چهار تا که گفتی بعد بیگ بنگ به وجود آمدند و تنها گالاکتاس و دادگاه زندگی و بیاندر ها از بیگ بنگ جون سالم بدر بردند. البته ابدیت قبل بیگ بنگ هم بود ولی اسمش خرد کیهانی بود و کمی هم فرق داشت.

گفتم قبل بیگ بنگ نه بعد بیگ بنگ. این گروه بعد بیگ بنگ به طرز عجیبی ناپدید شده و بعد مدت ها دکتر استرنج ابدیت رو پیدا کرد.

اینفینیتی خواهر ابدیت هست. آنتروپی همه پسر ابدیت هست. مرگ نمی‌دونم چه نسبتی باهاشون داره اما خود ابدیت رهبر گروه Cosmic Entities هست.

در مورد گالاکتوس و بیاندر و... هم بگم بله
Galactus
Beyonder
The brothers
و...
جون سالم بدر بردن اما بحثم بیشتر سر اینه که چه کسانی سنگ هایش ابدیت رو ساختن! وگرنه میدوم اونا همه جون سالم بدر بردن اما اون قسمت حرفت اشتباه که گفتی فقط گالاکتوس و بیاندر و دادگاه زندگی.
خیر گروه کاسمیک انتیتیس و والای همگان همه بودن!

اصلا والای همگان خودش دادگاه زندگی رو ساخته!
#17 Marvel khafan 1395-10-08 23:57
حالا که یکم رفتیم تو دنیای کیهانی و اینا...فقط اینو ببینید.
media.comicbook.com/.../...
دست شما هم برای مقاله دردنکنه.
#18 AhmadMohaddes 1395-10-09 05:38
من بابت نشون داده نشدن سنگ روح مطمئن نیستم.
احتمال میدم توی فیلم دکتر استرنج بهش یه اشاره ای چیزی
بهش شده باشه.
خودتونم دقت کنید شاید یه چیزایی فهمیده باشید.
مرسی ازت
#19 Super Captain 1395-10-09 08:41
واقعا دستتتون درد نکنه در گمراهی آشکار بودم :lol: فقط یه سوال چرا ویزن از این سنگ ذهن استفاده نمیکنه؟؟
#20 cap america 1395-10-09 11:54
دستتون درد نکنه واقعا عالی بود
من که خیلی چیزارو از سنگ ها فهمیدم
دمتون گرم
#21 AMIRHUSSEIN 1395-10-09 12:13
دمت گرم ممنون ;-)
ولی یک سوال دارم الان توی کمیک سنگ ها پیش کی هست؟
#22 cjsparrow 1395-10-09 12:32
خیبی ممنون بابت مقاله مقاله ی کاملی بود ;-)


به نقل از makan:
یه سوال کگه سنگ روی کله ی ویژن زرد نیست؟ ولی خود سنگ ذهن ایه


رنگ بعضی از سنگ ها تو دنیای سینما فرق میکنه
کلا این سنگ ها در کمیک هم بعضی اوقات رنگاشون عوض میشد
#23 Spidey spidey 1395-10-09 12:51
به نقل از Dark3m:
به نقل از S.T.A.R.K:
به نقل از Dark3m:
اقا یه سوال مگه اول اسم نگه دارنده سنگ ها نباید بشه thanos
چهارتای قبلی درسته ولی چشم اگاماتو نمیخوره که :\ یا باید h باشه یا n

چشم آگاماتو به شکل یک گردنبند هست یعنی نگهدارنده سنگ گردنبند هست که به انگلیسی میشه Necklaces

اهان حله :)
مرسی

درسته اينم عكسش:
s-media-cache-ak0.pinimg.com/. ../...
و به نظر ميرسه نگهدارنده سنگ روح همون مرده تو فيلم ثور هست.
#24 mat mordak/DareDevil 1395-10-09 13:24
سلام ببخشید یه چند وقت نبودم امتحان و اینا...
بابا دمت گرم پسر عجب چیزی بود
عالی از هر نظر عالی
#25 Mohammad 1395-10-09 13:28
مقاله خوبی بود ممنون
#26 Ali Danger 1395-10-09 13:59
دوستان راستی امروز تولد 94سالگی استن لی هست
#27 Captain Steve Lover 1395-10-09 15:25
خب به سری دلایل قانع کننده هست که آخرین سنگ تو ثور سه هست.

۱-در دو فیلم قبلی ثور سنگ ابدیت به نمایش در آمد. در صحنه بعدش تیتراژ ثور ۱ سنگ مکان و در ثور ۲ سنگ حقیقت.

۲-میدونیم هلا ملکه دنیای جهنم با هل هست و علاقه مندان به این شخصیت میدونن اون جا پر از ارواحه و هلا روی تمام روح ها کنترل کامل داره و می‌تونه روح ها رو به فرمان خودش در بیاره.

۳-اصلا هایمدال! ببینید هر سنگ ابدیت یه حرف از اسم Thanos رو کامل کرده و گزینه H فقط مونده گه میشه با هایمدال پر بشه ولی جدا از این حرفا هایمدال تمام ارواح جهان رو میبینه و چشم هاش هم نارنجیه!(رنگ سنگ ابدیت روح)


۴-همه ی سنگ های ابدیت(به جز مکان و زمان) قبل نشان داده شدنشان در فضا بودند و با شواهدی گه مارول استودیوز گذاشته بنظر نمیاد آخرین سنگ روی زمین باشه پس فیلم پلنگ سیاه و مرد عنکبوتی خط میخوره . جیمز گان گفته محافظان کهکشان ۲ دور از ثانوس و خیلی شخصی تره(کمتر از mcu ایستراگ میبینیم) و تایید کرده سنگ ابدیت تو این فیلم نیست پس فقط ثور راگناروک میمونه.

۵-مهم ترین دلیل اینه که کوین فایگی تایید کرده ثور راگناروک یک پل مستقیم و مقدمه جنگ ابدیت و آینده مارول خواهد بود.
و ظاهراً ثور مشکل خیلی سختی داره و عادی نیست که از هالک کمک خواسته و چند وقت پیش تایید شد دکتر استرنج هم نقشی در فیلم خواهد داشت و فکر میکنم در صحنه بعد تیتراژ دکتر استرنج به این اشاره کوچکی شد!
ولی این مشکل بزرگ چیه؟! چرا ثور از دکتر استرنج و هالک کمک میخواد؟!شواهدی دیگه ای هم هست ولی خب خیلی منطقی نیستن مثلا در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۴ زمانی که مارول فاز سوم خودشو لو داد بازم آقای فایگی تاکید داشتن این فیلم خیلی خیلی مهمه .

و این فیلم تماما کیهانی خواهد بود و تایگا وایتیتی(کارگردا ن) گفت زمین خیلی خیلی کوچک!(یک با دو صحنه) پس با یک نبرد حماسی و کیهانی تمام عیار طرفیم.


ثور راگناروک ۳ نوامبر ۲۰۱۷(۱۲ آبان ۱۳۹۶) روی پرده ها اکران میشود و درست ۶ماه قبل از نبرد ابدیت.
#28 mat mordak/DareDevil 1395-10-09 18:32
به نقل از Captain Steve Lover:
خب به سری دلایل قانع کننده هست که آخرین سنگ تو ثور سه هست.

۱-در دو فیلم قبلی ثور سنگ ابدیت به نمایش در آمد. در صحنه بعدش تیتراژ ثور ۱ سنگ مکان و در ثور ۲ سنگ حقیقت.

۲-میدونیم هلا ملکه دنیای جهنم با هل هست و علاقه مندان به این شخصیت میدونن اون جا پر از ارواحه و هلا روی تمام روح ها کنترل کامل داره و می‌تونه روح ها رو به فرمان خودش در بیاره.

۳-اصلا هایمدال! ببینید هر سنگ ابدیت یه حرف از اسم Thanos رو کامل کرده و گزینه H فقط مونده گه میشه با هایمدال پر بشه ولی جدا از این حرفا هایمدال تمام ارواح جهان رو میبینه و چشم هاش هم نارنجیه!(رنگ سنگ ابدیت روح)


۴-همه ی سنگ های ابدیت(به جز مکان و زمان) قبل نشان داده شدنشان در فضا بودند و با شواهدی گه مارول استودیوز گذاشته بنظر نمیاد آخرین سنگ روی زمین باشه پس فیلم پلنگ سیاه و مرد عنکبوتی خط میخوره . جیمز گان گفته محافظان کهکشان ۲ دور از ثانوس و خیلی شخصی تره(کمتر از mcu ایستراگ میبینیم) و تایید کرده سنگ ابدیت تو این فیلم نیست پس فقط ثور راگناروک میمونه.

۵-مهم ترین دلیل اینه که کوین فایگی تایید کرده ثور راگناروک یک پل مستقیم و مقدمه جنگ ابدیت و آینده مارول خواهد بود.
و ظاهراً ثور مشکل خیلی سختی داره و عادی نیست که از هالک کمک خواسته و چند وقت پیش تایید شد دکتر استرنج هم نقشی در فیلم خواهد داشت و فکر میکنم در صحنه بعد تیتراژ دکتر استرنج به این اشاره کوچکی شد!
ولی این مشکل بزرگ چیه؟! چرا ثور از دکتر استرنج و هالک کمک میخواد؟!شواهدی دیگه ای هم هست ولی خب خیلی منطقی نیستن مثلا در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۴ زمانی که مارول فاز سوم خودشو لو داد بازم آقای فایگی تاکید داشتن این فیلم خیلی خیلی مهمه .

و این فیلم تماما کیهانی خواهد بود و تایگا وایتیتی(کارگردان) گفت زمین خیلی خیلی کوچک!(یک با دو صحنه) پس با یک نبرد حماسی و کیهانی تمام عیار طرفیم.


ثور راگناروک ۳ نوامبر ۲۰۱۷(۱۲ آبان ۱۳۹۶) روی پرده ها اکران میشود و درست ۶ماه قبل از نبرد ابدیت.

راضیم ازت دمت گرم ;-)
#29 SPIDEY DED 1395-10-09 23:34
واقعا عالی بود بهتر از این نمی شد. برای کسی مثل من که با این سنگ ها اشنایی زیاد نداره واقعا مفید بود.
ولی یه سوال ایلومیناتی اسم یه فرقه ی شیطان پرسطه پس چرا اسمه اینا هم اینه؟ :o
پ.ن:نمیخوام بگم شیطان پرستن لطفا اشتباه برداشت نکنید
#30 Cap-Spider Potter 1395-10-10 01:34
دوستان اون دو سنگ بی نهایت (به جز 6 سنگ) معمولا جز سنگ های بی نهایت حساب نمیشوند. یکیشون توسط لوکی کشف (و در کراس اور Ultraverse نشونش دادند) و دیگری توسط لوکی ساخته شد (در انیمیشن سریالی)

#19
طبق گفته خودش تو جنگ داخلی هنوز حتی درست نمیدونه این چی هس چه برسه بتونه ازش استفاده کنه...
فعلا که سنگ داره ویژن رو کنترل میکنه نه ویژن سنگ رو...
#21
نمیدونم ، مگه بعد از قضیه جنگ های پنهان دوباره دست کسی افتاد ؟
#29
ایلومیناتی به برخی تیم های تاریخی هم گفته میشه
دلیل نمیشه اینا ربطی به هم داشته باشه
خصوصا با توجه به معنیش که میشه روشن فکران...
#31 spider pool 1395-10-10 09:35
به نقل از Cap-Spider Potter:
#6
اشتباه نکن...
دستکش بی نهایت شئ ای مقاوم برای نگهداری هر 6 سنگ در آن است ... بحث ، بحث قدرت بود نه مقاومت...


#2
خواهش میکنم... ;-)
ببین هر سنگی لایه ای دورش هست که سنگ اصلی درونش قرار داره مثلا سنگ قدرت که یه گوی مانندی دورش هست و مکعب که نیرو منقبض انرژی کیهانی اطرافش هست...
سنگ ذهن در مارول استودیو یک لایه باریک دورشه که آبی رنگه ولی خود سنگ هرگز تغییر رنگ نداده..
الترون سنگ رو با نیرو کاملا خالص از عصا بیرون کشید...

سلام درسته البته توی اون فیلم همچین اتفاقی میافتد ولی فکر کنم یه جا توی سایت خوندم که سنگ ها می تونن رنگ عوض کنند. درباره مقاله هم باید بگم که جالب و تاثیر گذار بود
#32 Ice Man 1395-10-10 10:16
مقاله کاملا عالی و مفید بود
سنگ های بینهایت مهمترین شیئ های دنیای سینمایی مارول تا قبل از جنگ های ابدیت هستن و حتی ممکنه منشأشون هم تغییر بکنه ، ولی به هر حال به یک معرفی کامل احتیاج داشتن و حتما تا جای امکان قدرتمند هم به تصویر میکشنشون
ممنون بخاطر مقاله
#33 Captain Dead Pool 1395-10-10 20:33
من توی یه سایتی خونده بودم که می گفت سنگ روح امکان داره کجا ها باشه حالا چند تا از فرضیه هاش این بود :


توی سیاره ایگو تو پدر استار لرد
پیش هلا
یه واکندا هم هست ولی من واکاندا رو زیاد استقبال نمی کنم
تو بعد تاریک
#34 Spidey spidey 1395-10-14 13:41
سنگ روح در كجا قرار دارد؟
مقدمه:خب تقريبا محل نگهدارى تمام سنگ هاى ابديت در mcu مشخص شدند به جز يكى.درسته سنگ روح(soul stone).ميخواهيم در اين مقاله پنج موردى كه احتمال دارد سنگ روح آنجا باشد را بگوييم.اول بياييد مرورى داشته باشيم بر محل نگهدارى بقيه سنگ هاى ابديت.همانطور كه مى دانيد حرف اول اسم نگهدارنده هاى سنگ ابديت بايد كلمه Thanos رو بسازه.
s8.picofile.com/.../image.jpe
g
خب همانطور كه ديديد هنوز اسم نگهدارنده سنگ روح كه اول حرفش H داره نامشخصه.حالا بياييد به پنج مورد احتمالى كه ممكن هست نگهدارنده سنگ روح باشند نگاهى بندازيم.
5-Heimdall
s8.picofile.com/.../image.jpeg
خب يكى از اين پنج گزينه heimdall هستش.همون جنگجوى اسگاردى و يكى از خدمتگزاران اودين در دو فيلم ثور.ممكن است اون سنگى كه روى سينه اش هست همان سنگ روح باشد و اول حرف اين اقا با H شروع ميشه.
4-Howard the duck
s8.picofile.com/.../image.jpeg
هاوارد اردكه هم يكى از گزينه ها هست.شايد با عقل جور در نياد ولى يكم فكر كنيد.چرا جيمز گان بايد هاوارد اردكه را در صحنه بعد از تيتراژ نگهبانان كهكشان نشان دهد شايد قرار هست هاوارد اردكه نقش بزرگى در mcu داشته باشه.يه دليل ديگه هم اين هست كه در صحنه بعد از تيتراژ،هاوارد اردكه داره با كالكتور نوشيدنى ميخوره و همانطور كه مى دانيد كالكتور دنبال سنگ هاى ابديت هست و ميخواهد كلكسيون داشته باشه و براى همين اين احتمال وجود داره كه هاوارد داره سنگ روح رو به كالكتور ميفروشه و دارند با هم توافق ميكنند.
3-Howard stark
s9.picofile.com/.../image.jpeg
ميدونم مسخره ميرسه ولى همانطور كه مى دانيد پدر تونى استارك نقش مهمى در mcu داشته مثل
سه گانه مرد آهنى،مرد مورچه اى،جنگ داخلى و دو فيلم اونجرز كه در جنگ داخلى هم معلوم شد كه توسط باكى برنز(سرباز زمستانى) كشته شده.او تكنولوژى هاى زيادى ساخته و كه در شركت استارك نگهدارى ميشه و احتمالش هست كه او سنگ روح رو هم يه جايى قايم كرده و يا به تونى داده و تونى به يه دليلى نميخواد به گروه بگه.
2-Hela
s8.picofile.com/.../image.jpeg
خب شخصيت جديدmcu كه قرار هست در فيلم ثور:رگناراك حضور يابد hela هست،دختر لوكى.ممكن هست سنگ روح پيش او باشد و مارول ميخواهد سنگ روح رو در ثور ٣ منتشر كند.بايد صبر كرد و ديد.هنوز اطلاعات زياد ديگرى در باره اين شخصيت فيلم منتشر نشده هست.
1-Hammer
s9.picofile.com/.../image.jpeg
اخرين گزينه چكش ثور هست.به احتمال زياد در چكش ثور يك سنگ ابديت وجود دارد به اين دليل كه چكش ثور خيلى قدرتمنده و توانايى هاى زيادى از جمله پرواز،كنترل صاعقه و ... ميده.يك دليل ديگر هم اين هست كه تو فيلم اونجرز ٢ خيلى روش تاكيد شده بود و همانطور كه مى دانيد ويژن توانست چكش ثور را بلند كند كارى كه هالك هم نتوانست بكنه و شايد به خاطر اين باشه كه هردو يعنى هم ويژن و هم چكش سنگ ابديت دارند و براى همين ويژن توانست چكش رو بلند كنه چون سنگ هاى ابديت به هم مرتبط هستند.

نظر شما چيست؟به نظرتان سنگ روح در كدام يك از اين پنج موارد هست؟من كه خودم شخصا به هاوارد اردكه و چكش ثور يقين دارم شما چطور؟
#35 A,morradi 1395-10-14 14:00
#34
دستت درد نکنه
ولی...
فقط hela رو قبول دارم!
شاید کسایی دیگری هم باشند اما توی چیز هایی که اسمشون رو بردی، فقط hela منطقیه.
پتک ثور و هاوارد استارک رو اصلا قبول ندارم. توضیح نمیخواد خودتون میدونید.
میمونه هاوارد اردکه و هایمدال...
درسته هایمدال هم ممکنه ولی با توجه به گفته های دوست ثور ( یادم نمیاد اسمش چی بود.) نگه داشتن 2 سنگ ابدیت، کنار هم عاقلانه نیست !! در ضمن هایمدال توی فیلم ثور 1 اون سنگ رو توی سینه اش نداشت! حقیقتا سنگ های بینهایت هم ابهت خاصی دارن که با نور خیره کننده همراهه ولی سنگی که روی سینه ی هایمداله هیچ نوری نداره!
هاوارد اردکه هم اگه دقت کنید، مذاکره نمیکنه! اون توی کلکسیون، توی قفس شیشه ای بوده و با انفجار، شیشه شکسته و اون آزاد شده. قبول دارم که هاوارد اردکه شاید نقش مهمی توی نگهبانان کهکشان 2 داشته باشه ولی سنگ بینهایت به کارش نمیخوره!
تنها انتخابی که احتمال زیادی داره، hela هست
#36 Spidey spidey 1395-10-14 17:27
به نقل از A,morradi:
#34
دستت درد نکنه
ولی...
فقط hela رو قبول دارم!
شاید کسایی دیگری هم باشند اما توی چیز هایی که اسمشون رو بردی، فقط hela منطقیه.
پتک ثور و هاوارد استارک رو اصلا قبول ندارم. توضیح نمیخواد خودتون میدونید.
میمونه هاوارد اردکه و هایمدال...
درسته هایمدال هم ممکنه ولی با توجه به گفته های دوست ثور ( یادم نمیاد اسمش چی بود.) نگه داشتن 2 سنگ ابدیت، کنار هم عاقلانه نیست !! در ضمن هایمدال توی فیلم ثور 1 اون سنگ رو توی سینه اش نداشت! حقیقتا سنگ های بینهایت هم ابهت خاصی دارن که با نور خیره کننده همراهه ولی سنگی که روی سینه ی هایمداله هیچ نوری نداره!
هاوارد اردکه هم اگه دقت کنید، مذاکره نمیکنه! اون توی کلکسیون، توی قفس شیشه ای بوده و با انفجار، شیشه شکسته و اون آزاد شده. قبول دارم که هاوارد اردکه شاید نقش مهمی توی نگهبانان کهکشان 2 داشته باشه ولی سنگ بینهایت به کارش نمیخوره!
تنها انتخابی که احتمال زیادی داره، hela هست

بله درسته Hela هم احتمالش زياده.بعد شما گفتيد تو فيلم ثور دوست ثور گفته نگه داشتن دو سنگ ابديت در كنار هم نميشه مگه هايم دال يه سنگ ابديت ديگه هم داره؟ممنون ميشم جواب بديد
#37 A,morradi 1395-10-14 17:33
به نقل از Spidey spidey:
به نقل از A,morradi:
#34
دستت درد نکنه
ولی...
فقط hela رو قبول دارم!
شاید کسایی دیگری هم باشند اما توی چیز هایی که اسمشون رو بردی، فقط hela منطقیه.
پتک ثور و هاوارد استارک رو اصلا قبول ندارم. توضیح نمیخواد خودتون میدونید.
میمونه هاوارد اردکه و هایمدال...
درسته هایمدال هم ممکنه ولی با توجه به گفته های دوست ثور ( یادم نمیاد اسمش چی بود.) نگه داشتن 2 سنگ ابدیت، کنار هم عاقلانه نیست !! در ضمن هایمدال توی فیلم ثور 1 اون سنگ رو توی سینه اش نداشت! حقیقتا سنگ های بینهایت هم ابهت خاصی دارن که با نور خیره کننده همراهه ولی سنگی که روی سینه ی هایمداله هیچ نوری نداره!
هاوارد اردکه هم اگه دقت کنید، مذاکره نمیکنه! اون توی کلکسیون، توی قفس شیشه ای بوده و با انفجار، شیشه شکسته و اون آزاد شده. قبول دارم که هاوارد اردکه شاید نقش مهمی توی نگهبانان کهکشان 2 داشته باشه ولی سنگ بینهایت به کارش نمیخوره!
تنها انتخابی که احتمال زیادی داره، hela هست

بله درسته Hela هم احتمالش زياده.بعد شما گفتيد تو فيلم ثور دوست ثور گفته نگه داشتن دو سنگ ابديت در كنار هم نميشه مگه هايم دال يه سنگ ابديت ديگه هم داره؟ممنون ميشم جواب بديد

فک کنم در جمله آخر منظورتون از هایمدال ازگارد بود. آره؟
بله . فعلا تسرکت توی آزگارد هست. آخرای اونجرز 2012 قشنگ نشون داد که لوکی و ثور با تسرکت رفتن ازگارد. اون دوستشم که یادم نمیاد اسمشو، توی سکانس بعد از تیتراژ فیلم ٍثور: دنیای تاریک اینو گفت. پس وقتی تسرکت توی ازگارد هست، دیگه نمیشه که هایمدال هم سنگ ابدیت داشته باشه! البته فقط هلا نیست که احتمال داره سنگ پیشش باشه! شاید توی فیلم های دیگه باشه. ولی توی لیست شما، hela احتمال بیشتری داره
#38 Spidey spidey 1395-10-14 17:40
به نقل از A,morradi:
به نقل از Spidey spidey:
به نقل از A,morradi:
#34
دستت درد نکنه
ولی...
فقط hela رو قبول دارم!
شاید کسایی دیگری هم باشند اما توی چیز هایی که اسمشون رو بردی، فقط hela منطقیه.
پتک ثور و هاوارد استارک رو اصلا قبول ندارم. توضیح نمیخواد خودتون میدونید.
میمونه هاوارد اردکه و هایمدال...
درسته هایمدال هم ممکنه ولی با توجه به گفته های دوست ثور ( یادم نمیاد اسمش چی بود.) نگه داشتن 2 سنگ ابدیت، کنار هم عاقلانه نیست !! در ضمن هایمدال توی فیلم ثور 1 اون سنگ رو توی سینه اش نداشت! حقیقتا سنگ های بینهایت هم ابهت خاصی دارن که با نور خیره کننده همراهه ولی سنگی که روی سینه ی هایمداله هیچ نوری نداره!
هاوارد اردکه هم اگه دقت کنید، مذاکره نمیکنه! اون توی کلکسیون، توی قفس شیشه ای بوده و با انفجار، شیشه شکسته و اون آزاد شده. قبول دارم که هاوارد اردکه شاید نقش مهمی توی نگهبانان کهکشان 2 داشته باشه ولی سنگ بینهایت به کارش نمیخوره!
تنها انتخابی که احتمال زیادی داره، hela هست

بله درسته Hela هم احتمالش زياده.بعد شما گفتيد تو فيلم ثور دوست ثور گفته نگه داشتن دو سنگ ابديت در كنار هم نميشه مگه هايم دال يه سنگ ابديت ديگه هم داره؟ممنون ميشم جواب بديد

فک کنم در جمله آخر منظورتون از هایمدال ازگارد بود. آره؟
بله . فعلا تسرکت توی آزگارد هست. آخرای اونجرز 2012 قشنگ نشون داد که لوکی و ثور با تسرکت رفتن ازگارد. اون دوستشم که یادم نمیاد اسمشو، توی سکانس بعد از تیتراژ فیلم ٍثور: دنیای تاریک اینو گفت. پس وقتی تسرکت توی ازگارد هست، دیگه نمیشه که هایمدال هم سنگ ابدیت داشته باشه! البته فقط هلا نیست که احتمال داره سنگ پیشش باشه! شاید توی فیلم های دیگه باشه. ولی توی لیست شما، hela احتمال بیشتری داره

اوه ممنون متوجه شدم
#39 Spidey spidey 1395-10-15 11:19
به نقل از Spidey spidey:
سنگ روح در كجا قرار دارد؟
مقدمه:خب تقريبا محل نگهدارى تمام سنگ هاى ابديت در mcu مشخص شدند به جز يكى.درسته سنگ روح(soul stone).ميخواهيم در اين مقاله پنج موردى كه احتمال دارد سنگ روح آنجا باشد را بگوييم.اول بياييد مرورى داشته باشيم بر محل نگهدارى بقيه سنگ هاى ابديت.همانطور كه مى دانيد حرف اول اسم نگهدارنده هاى سنگ ابديت بايد كلمه Thanos رو بسازه.
s8.picofile.com/.../image.jpe
g
خب همانطور كه ديديد هنوز اسم نگهدارنده سنگ روح كه اول حرفش H داره نامشخصه.حالا بياييد به پنج مورد احتمالى كه ممكن هست نگهدارنده سنگ روح باشند نگاهى بندازيم.
5-Heimdall
s8.picofile.com/.../image.jpeg
خب يكى از اين پنج گزينه heimdall هستش.همون جنگجوى اسگاردى و يكى از خدمتگزاران اودين در دو فيلم ثور.ممكن است اون سنگى كه روى سينه اش هست همان سنگ روح باشد و اول حرف اين اقا با H شروع ميشه.
4-Howard the duck
s8.picofile.com/.../image.jpeg
هاوارد اردكه هم يكى از گزينه ها هست.شايد با عقل جور در نياد ولى يكم فكر كنيد.چرا جيمز گان بايد هاوارد اردكه را در صحنه بعد از تيتراژ نگهبانان كهكشان نشان دهد شايد قرار هست هاوارد اردكه نقش بزرگى در mcu داشته باشه.يه دليل ديگه هم اين هست كه در صحنه بعد از تيتراژ،هاوارد اردكه داره با كالكتور نوشيدنى ميخوره و همانطور كه مى دانيد كالكتور دنبال سنگ هاى ابديت هست و ميخواهد كلكسيون داشته باشه و براى همين اين احتمال وجود داره كه هاوارد داره سنگ روح رو به كالكتور ميفروشه و دارند با هم توافق ميكنند.
3-Howard stark
s9.picofile.com/.../image.jpeg
ميدونم مسخره ميرسه ولى همانطور كه مى دانيد پدر تونى استارك نقش مهمى در mcu داشته مثل
سه گانه مرد آهنى،مرد مورچه اى،جنگ داخلى و دو فيلم اونجرز كه در جنگ داخلى هم معلوم شد كه توسط باكى برنز(سرباز زمستانى) كشته شده.او تكنولوژى هاى زيادى ساخته و كه در شركت استارك نگهدارى ميشه و احتمالش هست كه او سنگ روح رو هم يه جايى قايم كرده و يا به تونى داده و تونى به يه دليلى نميخواد به گروه بگه.
2-Hela
s8.picofile.com/.../image.jpeg
خب شخصيت جديدmcu كه قرار هست در فيلم ثور:رگناراك حضور يابد hela هست،دختر لوكى.ممكن هست سنگ روح پيش او باشد و مارول ميخواهد سنگ روح رو در ثور ٣ منتشر كند.بايد صبر كرد و ديد.هنوز اطلاعات زياد ديگرى در باره اين شخصيت فيلم منتشر نشده هست.
1-Hammer
s9.picofile.com/.../image.jpeg
اخرين گزينه چكش ثور هست.به احتمال زياد در چكش ثور يك سنگ ابديت وجود دارد به اين دليل كه چكش ثور خيلى قدرتمنده و توانايى هاى زيادى از جمله پرواز،كنترل صاعقه و ... ميده.يك دليل ديگر هم اين هست كه تو فيلم اونجرز ٢ خيلى روش تاكيد شده بود و همانطور كه مى دانيد ويژن توانست چكش ثور را بلند كند كارى كه هالك هم نتوانست بكنه و شايد به خاطر اين باشه كه هردو يعنى هم ويژن و هم چكش سنگ ابديت دارند و براى همين ويژن توانست چكش رو بلند كنه چون سنگ هاى ابديت به هم مرتبط هستند.

نظر شما چيست؟به نظرتان سنگ روح در كدام يك از اين پنج موارد هست؟من كه خودم شخصا به هاوارد اردكه و چكش ثور يقين دارم شما چطور؟

يه دليل ديگر هم براى داشتن سنگ روح پيش هايمدال اين هست كه رنگ چشم هايمدال نارنجى هست و در mcu هنوز سنگ نارنجى مونده كه همون سنگ روح هست
#40 a.v.s 1397-03-08 01:54
سلام.
امروز متوجه یه چیزی شدم که در مقاله دیگر بیانش کرده بودم ولی پاک شد برای همین فکر کردم که چون اونجا اسپم محسوب میشد پس اینجا مطرحش میکنم:

این مقاله راجب منشا و قدرت سنگ های بینهایت بود
پس چطور همه چیز این مقاله حذف شده و این مقاله روی این مقاله کپی شده؟
spidey.ir/.../...

اینجوری "یک مقاله که دوبار در سایت نشر شده" حساب میشه!

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید