10 چیزی که باید درباره لژیون (Legion) بدانید

10 چیزی که باید درباره لژیون (Legion) بدانید

به بهانه پخش سریال لژیون از شبکه فاکس این مقاله را تقدیم شما میکنیم.

مقدمه: از میان صدها میوتانت دنیای مارول ، «دیوید هلر» (David Haller) ملقب به «لژیون» از قدرتمند ترین ها به شمار میاد. ولی او کاراکتر چندان شناخته شده ای نیست و فقط در برخی کارتون های ایکس من چند حضور نصفه نیمه داشته است . اما مطمئن باشید پس از پخش سریالش همه او را خواهند شناخت چون بسیار شخصیت خاص، غنی و پیچید ای داره و اگه اطلاعات زیادی درباره اش نداشته باشید شاید نتونید به خوبی او را درک کنید. بنابراین این شما و این هم 10 چیزی که باید درباره یکی از دیوانه ترین شخصیت های دنیای کمیک بدانید!

 

10- او پسر چارلز اگزاویر است

 او پسر چارلز اگزاویر است

«چارلز اگزاویر» که میدونید رهبر ایکس من هستش و قدرت های تله پاتیک داره (اینجا بیشتر درباره اش توضیح دادیم). او یک سفر به سرزمین های اشغالی داشت تا به  بازمانده های "هلوکاست" کمک کنه  و اونجا با «گابریل هلر» در یک موسسه روانی ملاقات کرد و عاشقش شد. انها بچه دار شدند ولی چارلز از این موضوع خبر نداشت. تا اینکه در شماره 26 از کمیک New Mutants چارلز با پسرش «دیوید» ملاقات کرد. از همان اولش معلوم بود قرار نیست رابطه با ثباتی بین آنها برقرار باشه. در واقع هیچ وقت پدرش رو به خاطر اینکه تنهاش گذاشته بوده نبخشیده و رابطه اش با پدرش پر تنش بوده. اما چارلز سعی کرده جبران کنه ولی کافی نبوده.

 

9- لژیون در زندگی خیلی رنج کشیده و به بیماری های روانی مبتلا است

 لژیون در زندگی خیلی رنج کشیده و به بیماری های روانی مبتلا است

اگه داستان های لژیون رو در دنیای کمیک بخونید متوجه میشید که او اغلب اوقات آدم خوبیه. ولی مشکل اینه که خیلی درد و رنج کشیده و ناپدری خودش رو در یک حمله تروریستی از دست داده. این حادثه باعث شد تا قدرت های میوتانتی اش بروز کنند و شروع کنه به جذب روان دیگران  که باعث شد تروریست ها کشته بشن. یک بار هم برای اینکه به چارلز اگزاویر کمک کنه به گذشته سفر کرد تا مگنتو رو ترور کنه. اما متاسفانه در اون لحظه اگزاویر پرید تا از دوستش مگنتو در برابر چاقوهای ذهنی لژیون محافظت کنه و کشته شد. این تجربه هم روی ذهنش تاثیر بدی گذاشت و به همین دلیل همیشه در کنترل کردن قدرت ها و شخصیت خودش مشکل داشته (کلا تجربه ها و داستان های لژیون بیشتر در ذهنش رخ میدهند تا در دنیای فیزیکی و واقعی)

ضمنا او از بیماری اختلال تجزیه هویت (Dissociative identity disorder) یا هُویت‌پَریشی رنج میبره . این بیماری عبارت است از وجود دو یا چند هویت یا شخصیت متمایز که به تناوب رفتار بیمار را کنترل می‌کنند. در وجود لژیون هم چندین شخصیت وجود داره و جالبه که هر کدوم از این شخصیت ها یکی از قدرت های او را کنترل میکنند.

جالب اینکه میگن فقط یک بار شخصیت واقعی لژیون یعنی دیوید هلر را دیده ایم و آنهم در شماره 20 کمیک New Mutants بود. هم تیمی های او در این کمیک با دیدن این شخصیت گفتند که او "میوتانت خوبیه". پس میشه نتیجه گرفت که او ذاتا شخصیت بدی نیست.

او وقتی در این حالت بود نشون داد که میتونه زمان و واقعیات دنیا را هم عوض کنه حتی خدایان را نابود کنه و این نشون میده که لژیون چقدر قدرتمنده.

جالبه که بدونید چارلز اگزاویر، لژیون رو نزد دوست محقق و صمیمی خودش به نام «مویرا مک تاگرت» در جزیره Muir فرستاد تا بهبود پیدا کنه و مویرا خیلی براش زحمت کشید . به نظر میرسه مویرا تاثیر عمیقی روی لژیون گذاشته باشه. البته احتمالا خبری از مویرا مک تاگرت در سریال تلویزیونی لژیون نخواهد بود چون همانطور که میدونید این شخصیت در فیلم های سینمایی ایکس من بوده و نقشش رو «روزی بیرن» بازی میکرد که مامور سازمان سیا بود.

مویرا مک تاگرت 

در هر حال لژیون به طور دائمی داره با شیاطین و شخصیت های پلید متعدد درون خودش میجنگه و تلاش میکنه روی قدرت ها و ذهن خودش کنترل پیدا کنه.

 

8- او نیمی از یک جزیره را نابود کرده!

 او نیمی از یک جزیره را نابود کرده!

چون قدرت های لژیون خیلی زیاده  و میتونه ذهن و روان دیگران رو جذب کنه تا به حال داستان های بسیار جذابی مثل Muir Island Saga براش نوشته شده. در این داستان «شادو کینگ» که از دشمنان اصلی مردان ایکسه و اینجا میتونید ازش بیشتر بخونید، وارد جسم و روح لژیون شد کاری کرد که نیمی از جزیره Muir نابود بشه و یکی از دوستان «میستیک» به نام Destiny که نیروهای ذهنی داشت، کشته بشه. این داستان یکی از لحظات کلیدی زندگی لژیون رو رقم زد چون صحبت های Destiny را قبل از مرگش در ذهنش شنید   و به آرمان پدرش چارلز اگزاویر مبنی بر لزوم درست کردن یک همزیستی مسالمت آمیز بین انسان ها و میوتانت ها ایمان آورد.

 

7- قدرت های او فوق العاده زیاده

قدرت های او فوق العاده زیاده

تا اینجا  بارها گفته شد که لژیون قدرت های عظیمی داره و اینکه با هر شخصیتی که درونش بروز میکنه، قدرت جدیدی هم از خودش نشون میده! و جالبه که او روان بیش از 1000 نفر رو جذب کرده! به طور مثال شخصیت Cyndi که در وجودش ظاهر میشه میتونه آتش پرت کنه یا شخصیت Clown که میاد باعث میشه از دهانش انرژی بیاد بیرون! تازه، گرگینه ها هم هستند که اسید از دهنشون بیرون میاد و جاذبه زمین رو تغییر میدن!

البته ما فقط یک بار در شماره 21 از کمیک X-Men: Legacy دیدیم که لژیون تونست برای مقابله با دشمنی قدرتمند تمام شخصیت های درونش رو با هم یکی کنه ولی بهش گفتن که اگه باز هم این کار رو بکنه باعث مرگش میشه. در هر حال باید دید که آیا سازندگان سریال لژیون هم میتونند هزار شخصیت درون او را به نشان بدهند یا نه.

 

6- او بود که "عصر آپوکالیپس" را شروع کرد

 او بود که "عصر آپوکالیپس" را شروع کرد

در کراس اور و داستان معروف مردان ایکس در دهه 90 میلادی به نام Age of Apocalypse، لژیون که معنی حرف های Destiny در ذهنش را بد متوجه شده بود برای اینکه بین انسان ها و میوتانت ها صلح ایجاد کنه به گذشته رفت تا مگنتو رو بکشه ولی به طور تصادفی چارلز اگزاویر را کشت . در نتیجه دنیایی موازی خلق شد که در آن «آپوکالیپس» که چارلز اگزاویر را سد راه خود نمیدید، بر بشریت پیروز شده بود. اما بعد میوتانتی دیگر به نام Bishop به گذشته رفت تا جلوی لژیون رو بگیره و همه چیز درست شد. Bishop لژیون را کشت ولی او خیلی راحت برگشت. به عبارتی دیگر اونقدر قویه که تا خودش اراده نکنه کسی نمیتونه مرده نگهش داره! تازه اگه خودش هم بخواد دوباره میتونه اراده کنه که برگرده. در ضمن میگن بخشی از وجود او در ذهن دوست دخترش به نام Blinfold نهفته است!  درهر حال این مساله نشون میده که لژیون نامیرا است و  میتونه چقدر خطرناک باشه و اگر سو تفاهمی براش پیش بیاد میتونه کل دنیا رو نابود کنه. در مقاله زیر میتونید بیشتر راجع به داستان "عصر آپوکالپس " اطلاعات کسب کنید:

10 همكاری جالب میان ابرقهرمانان و شخصیت های خبیث!

 

 

5- رابطه عاشقانه مهم با Blindfold

رابطه عاشقانه مهم با Blindfold

لژیون قطعا به کسی نیاز داره که مثل لنگر و ستونی محکم و قابل اتکا در این دنیا براش باشه تا کاملا مجنون نشه. این فرد دختری میوتانت است به نام «روث آلداین» ملقب به Blindfold . روث وقتی به دنیا او چشم نداشت (کاسه چشم هم نداشت)  و همیشه منزوی بوده و حتی اعضای خانواده اش هم بهش خیانت کرده اند. بنابراین او و لژیون نقاط مشترکی زیادی با هم داشتند و عاشق هم شدند.

در واقع Blindfold وقتی وارد ذهن لژیون میشه دیگه انگار هیچ نقص عضوی نداره و لکنت زبانش هم خوب میشه. دوستی با Blinfold هم باعث شده تا اعتماد به نفس لژیون بیشتر بشه . ضمن اینکه این دختر باعث شده لژیون آدم بهتر و اخلاقمدار تری هم بشه .

 

4- او یه جورایی عضو ایکس من به حساب میاد

او یه جورایی عضو ایکس من به حساب میاد

گروه مردان ایکس چندین بار به دلیل اینکه مثلا لژیون به تسخیر یک شخصیت خبیث در اومده یا یک شخصیت پلید در وجودش ظهور کرده باهاش جنگیده اند. ولی چند بار هم به دادشون رسیده مثلا در شماره 14 از سری  سوم New Mutants از دست Nimrods نجاتشون داد (البته اگزاویر مطمئن نبود که میتونه به لژیون اعتماد کنه یا نه) . یک بار که به موقع سر رسید و به ایکس من در مبارزه با Elder Gods کمک شایانی کرد. ولی چون نمیشه به راحتی بهش اعتماد کرد بنابراین زیاد عضو فعالی برای ایکس من نیست. چون بر خلاف میوتانت هایی که عضو ایکی من میشوند و یاد میگیرند چطور از قدرت های خودشون استفاده کنند، او هنوز داره با قدرت هاش کلنجار میره.

 

3- سریال لژیون به دنیای سینمایی ایکس من نامربوط نیست

سریال لژیون به دنیای سینمایی ایکس من ربط داره

اولش فاکس گفت که این سریال در دنیایی موازی با دنیای ایکس من جریان داره ولی «برایان سینگر» گفته در دنیای فیلم های ایکس منه ولی انتظار نداشته باشید شخصیت هایی که در فیلم های سینمایی ایکس من بوده اند در این سریال دیده بشوند. البته مغز متفکر این سریال یعنی «نوآ هاولی» (Noah Hawley) گفته احتمال اینکه چارلز اگزاویر در این سریال دیده بشه زیاده. ولی کل سازندگان سریال هم میدونند که بهتره این سریال رو مستقل از فیلم های سینمایی ایکس من نگه دارند.

 

2- مغز متفکر سریال لژیون واقعا آدم بزرگیه

 مغز متفکر سریال لژیون واقعا آدم بزرگیه

«نوآ هیلی» (که در تصویر بالا در سمت چپ دیده میشه)، فیلمساز بسیار بزرگ و کار بلدی هستش چون سازنده سریال خارق العاده Fargo بوده که خودتون میدونید چقدر موفق بوده و چقدر هم جایزه برده. او از بچه گی عاشق کمیک های مردان ایکس بوده. او کسی هستش که هم به ذات شخصیت ها احترام میزاره و هم سعی میکنه ازشون در موقعیت های جدید و جذاب هم استفاده کنه و پیچش های غیر منتطره ای بهشون بده. شخصیت لژیون کاملا با روحیه و توانایی های او تطابق داره و مطمدن باشید سریال لژیون عالی میشه.

 

1- تفاوت های بین کمیک و سریال

 تفاوت های بین کمیک و سریال

نباید انتظار داشته باشید که همه چیز این سریال عین کمیک ها باشه. مثلا تو سریال Katie Aselton نقش خواهر بزرگ تر دیوید یعنی «ایمی» رو بازی میکنه که قبلا تو کمیک ها نبوده. این خواهر قراره یه جور حامی عاطفی برای برادرش باشه . ضمن اینکه قراره لژیون در سریالش یک عشق جدید به نام Syd Barrett داشته باشه.

یک سری تغییرات جزئی هم هست . مثلا در سریال او در یک تیمارستان روانی نگهداری میشه در حالی که در کمیک ها در جزیره Muir نگهداری میشد. همچنین نباید انتظار داشت که تخریب عظیمی که معمولا در کمیک ها باعثش میشه رو در سریالش هم دید چون بودجه سریال های تلویزیونی محدوده! در هر حال باید منتظر پخش سریال بود و دید چقدر با کمیک ها فرق داره

 

مهدی ترابی مهربانی

 All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

لینک دانلود سریال لژیون (LEGION)

نقدهای اولیه سریال "لژیون" (LEGION) بسیار مثبت است

سریال LEGION در دنیای سینمایی مارول جریان دارد؟!!

كمیك كان 2016: تریلر سریال LEGION منتشر شد

زمان پخش سریال LEGION مشخص شد

تی وی اسپات های جدید از سریال LEGION

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Cap-Spider Potter 1395-11-21 16:01
Was Fast !
Very Fast ! :o
عالی بود
لذت بردیم... شناخت نسبتا پایینی از این شخصیت داشتم
ولی این مقاله در 10 گزینه معرفی شخصیتشو به تصویر کشید !
ممنون
#2 Qeiji 1395-11-21 17:33
خسته نباشید
خیلی مقاله جالبی بود. به دیدن سریالش خیلی مشتاق شدم گرچه بیشتر از همه منتظر مشت آهنی ام :-* :lol:
مقاله ای درباره داستان های برتر لژیون هست؟ کدوم کمیکاش خوبه که بخونم؟
#3 Nightwatcher 1395-11-21 17:51
ممنون. خیلی جالب بود!
قصد نداشتم این سریالو ببینم ولی با این توصیفات و تعاریفی که کردید کنجکاو شدم. انگار کارگردانش هم کاربلده.
لژیون شخصیت جالبیه. دچار اختلال شخصیتی و هویت پریشی و... شده. گاهی خوبه و گاهی هم خبیثه. خوشم اومد.
راستی جالبه... Syd Barrett نوازنده گیتار و پایه گذار گروه راک Pink Floyd بود. اینجا گفتید که سید برت عشق جدید لژیونه!
#4 Mohammad 1395-11-21 18:08
ممنون مقاله خوبی بود
#5 A.cage 1395-11-21 18:39
یکی بهترین کارهایی که مارول کرد ساخت سریال LEGION بود چون دنیای جهش یافته ها خیلی خیلی پیچیده است
#6 mahdi.023 1395-11-21 20:21
مقاله عالی بود

ضمنا از اسپم شدیدا معذرت میخوام
اقای ترابی کمیک های The Invincible Iron Man ادامش کی ترجمه میشه؟
#7 THE END 1395-11-22 08:44
اين مشكلاتش تو زندگى و اتفاقاى بدى كه براش افتاده يجورايى شخصيتش رو جالب كرده :-)
به قول معروف
Your scars,makes you who you are ;-)
#8 sajjad.spidey 1395-11-22 13:50
واقعا دستتون درد نکنه
خیلی سریع و به موقع بود
ببخشید ولی من هنوز قدرت های لژیون رو نفهمیدم؟
سریالشم دیدم ولی چیز زیادی هم دستگیرم نشد.
و میتونید درباره عشق جدید لژیون یعنی سیدنی برت توضیح بدید؟
#9 Ali Danger 1395-11-22 23:15
دمتون گرم آقای ترابی واقعا هایپ شدم به شدت! فردا انشالا قسمت اولشو میبینم و اگه شد نقد کوچیکی براش میزارم.
:P

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید