10 چیزی که دوست داریم در رویداد legacy بازگردند

legacy

اینها 10 شخصیت مارول هستند که ما هواداران دوست داریم در طی داستان Legacy دوباره به عرصه برگردند!

مقدمه : در طول چند سال گذشته مارول با اونت های مختلفش مثل « جنگ های پنهان » یا « اکسیس » یا « جنگ داخلی 2 » و ... ، شخصیت های زیاد را معرفی کرده یا به جای شخصیت های دیگر نشانده . از جایگزینی ثور گرفته تا معرفی کردن نسل جدید میوتانت ها یا حذف کلی چهار شگفت انگیز و ولورین . حالا مارول قول داده است که در رویداد legacy که در پاییز اسمال رخ خواهد داد ، همه چیز مثل سابق شود و همه ابرقهرمانان اصلی در کنار نسل جدیدشان قرار بگیرند . قطعا رویداد legacy تحول بزرگی برای مارول خواهد بود . پس حتما قهرمانان و ابرشروران زیادی باید بازگردند تا مارول به نوک قله موفقیت برسد . با من همراه باشید .

 

 

10 – گروه چهار شگفت انگیز

چهار شگفت انگیز

گروه قدیمی و دوست داشتنی که در هر سری از کمیک هایشان میشود بزرگان دنیا کمیک را دید و چند آرک خیلی خوب پیدا کرد . گروهی که باعث شدن پایه های مارول محکم در زمین قرار بگیرد . گروهی که در طول زمان 50 ساله خود رشد کردن ، پیورز شدن ، شکست خوردن و حتی خانواده بزرگ تری تشکیل دادند . گروه چهار شگفت انگیز در بین بزرگسالان محبوبیت زیادی دارد و میشود با خلق آرک و کمیک هایی به خوبی کمیک های قدیمی ، نسل جدید را هم مشتاق کرد .

بعد از پیروزی ابرقهرمانان در رویداد جنگ های پنهان ، رید ریچاردز و سوزان استورم و خانوادشان در جایی قرار گرفتند و قدرتی بی پایان به دست آوردند و مسئولیتشان دیگر به زمین محدود نیست و به کل دنیا ربط دارد . جانی استورم هم به عضویت گروه ناانسان ها درآمد و ثینگ نیز به محافظین کهکشان پیوست ولی این را بدانین که هر لحظه رید ریچاردز خواهان بازگشت باشد ، جانی و بن هم پشت او قرار میگیرند .

 

9 – استیو راجرز

استیو راجرز

استیو راجرز پستی بلندی های زیادی را تجربه کرده . از یخ زدن در قطب و مرگ و پیر شدن و ... . ولی هنوز پابرجاست و همه کمیک فن ها فقط فقط دوست دارن که استیو راجرز کاپیتان آمریکا اصلی باشد . درست مثل زمان قدیم . استیو راجرز رهبر اونجرز باشد و در کنار همه به رهبری خود ادامه دهد . فقط استیو راجرز شایسته رهبری است چون یک تنه کل آمریکا را در رویداد امپراطوری مخفی تصاحب کرد . ما سال ها جانشین های زیادی دیدیم . مثل باکی و سم ویلسون و ... ولی هیچکدام به محبوبیت استیو راجرز نرسیدن .

برای بازگشتن استیو راجرز ، ابتدا ذهنش را به حالت اول باید بازگردانند و بعد به خاطر تمامی ضررهایی که زده مجازات کنند . باید صبر کنیم تا ببینیم تا سرنوشت برای استیو راجرز چگونه رقم خواهد خورد .

 

8 – اودین سان

ثور

دنیا سینمایی مارول لطف بزرگی به شخصیت های مارول کرد . نه تنها باعث شناخته شدن آنها در سراسر جهان شد ، بلکه در دنیا کمیک با شخصیت پردازی جدید آنها را چند پله بالاتر برد . اودین سان هم همینطور است . از آن شخصیت خشک اساطیری کمی فاصله گرفته است و مارول در طول این چند ساله ثور مونث جدیدی معرفی کرده که خیلی هم موفق بوده . مارول باید تصمیمی بگیرد که نه سیخ بسوزد و نه کباب . یعنی هم باید جین فاستر را نگه دارد و هم اودین سان را به همان روزهای طلایی اش بازگرداند .

اودین سان از رویداد گناه اصلی که در آن نیک فیوری چیزی را در گوشش خواند ، لیاقت استفاده دوباره از پتکش را از دست داد و جین فاستر توانست پتک را به دست گرفت و مدافع جدید زمین و آزگارد شد . اخیرا اودین سان ، پتک ثور دنیا آلتیمیت را به دست گرفته است .

 

7 – هنک پیم

انت من

هنک پیم یکی از موسسان و اعضای اصلی گروه اونجرز بوده . ذره پیم را کشف کرده و التران را خلق کرده است و مخترع باهوشی است . او همیشه پایبند به انسانیت بوده و در کنار ابرقهرمانان جنگیده . البته یک لکه کوچک در زندگی اش دارد که آن هم کتک زدن همسرش است . انت من هم اکنون جزء شخصیت های درجه 3 یا حتی 4 مارول است ولی هنک پیم پتانسیل آن را دارد که با یک نویسنده و طراح خوب کار کند تا به دوران طلایی خود بازگردد .

اخیرا با التران پیوند خورده است و اینطور که در رویداد امپراطوری مخفی متوجه شدیم ، او هر روز جلوی التران را میگیرد تا بر هنک تسلط پیدا نکند و در قدم بعدی جهان و بشریت را به آتش بکشد . حالا باید صبر کنیم تا در رویداد legacy   ببینیم که میتوانیم دوباره نبرد التران با هنک پیم را ببینیم یا نه . باید صبر کنیم تا ببینیم که مارول چقدر سر قولش باقی میماند .

 

6 - سنتری

سنتری

سنتری ترکیبی خیلی متفاوتی است . قدرت هایش شبیه قدرت های سوپرمن است و رازهای تاریکی هم دارد . او اولین بار در سال 2000 خلق شد و انگار سال های سال در عالم مارول بوده ولی رید ریچاردز حافظه مردم را از وجود سنتری و نمیه تاریکش یعنیvoid  پاک کرده بود ولی حالا سنتری بازگشته . سنتری اتفاقات زیادی را تجربه کرده است . از زندان رفتن گرفته تا کشتن کارنیج و عضویت انتقامجویان جدید و ... . او اخیرا لقب سوپرمن مارول را گرفته ( بین هواداران ) و به محبوبیت فراوانی دست یافته و مارول میتواند از اینن عنوان و محبوبیت به خوبی استفاده کند .

 

5 – نیمور

نیمور

نیمور از قدیمی ترین شخصیت های مارول است و در دهه 40 میلادی خلق شده است . او پادشاه آتلانتیس است و خد را یک میوتانت مینامد . او در انواع جنگ ها حضور داشته و چون یک ضد قهرمان است ، هم طرف خوبی بوده و هم بدی . او قبلا عاشق سوزان استورم بوده و به خاطرش هر کاری میکرده است . او نیویورک و پایتخت واکاندا هم زیر آب برده ولی با مخالف ابرقهرمانان زیادی مواجه شده است . او الان در رویداد امپراطوری مخفی حضور دارد ولی نیمور میتواند مثل دوران طلایی دارای عنوان اختصاصی شود و بزرگسالان زیادی از این سری حمایت کنند . مثل سری نیو 52 اکوامن .

 

4 – سری کمیک های شوالیه های مارول

شوالیه های ماورل

این سری یکی از بهترین و محبوب ترین سری ها در بین سری های شخصیت هاست . مثلا برای دردویل و مرد عنکبوتی خیلی موفق ظاهر شدن . این سری نسبت به سری های اصلی این تفاوت را داشتن که دارک تر بودن و حرف های جدی تر و موضوعات خشن تری پیش می آمد . در همین سری اتفاقات مهم و تاثیر گذاری برای دردویل و مرد عنکبوتی افتاد . در این سری ابرقهرمانان زیادی حضور داشتند و خود شوالیه های ماورل یک سری 12 قسمته داشت . هواداران قبلا نشان دادند که از این سری حمایت میکنن . این سری از سال 1998 تا 2013 نیز به طول انجامید  . حتی یک زمانی این سری از سری های اصلی هم محبوب تر و پرفروش تر و از نظر کیفیتی بهتر شد . پس مارول توجیه خوبی برای ادامه این سری دارد . ما توقع نداریم که شوالیه های مارول به همان وسعت قدیم رخ بدهد ، فقط اگر چند شخصیت این سری را داشته باشند هم برای ما بست است .

 

3 – انتقامجویان جدید

انتقامجویان جدید

جاناتان هیکمن که یکی از نویسندگان خوش نام و حرفه ای مارول است ، انقامجویان جدید را با یک شروع طوفانی و عالی شروع کرد و نشان داد که بعضی از ابرقهرمانان چقدر خوب میتوانند در کنار یکدیگر قرار بگیرند و تیم خوبی تشکیل دهند . این تیم که اعضایی مثل اسپایدرمن و لوک کیج و ثینگ و ولورین و ... را داشت از محبوبیت خاصی برخوردار است . البته مارول میتواند با جانشینی چند عضو جدید به بهتر شدن این تیم بیافزاید . باید صبر کنیم تا ببینیم که مارول دست از سری کمیک های « انتقامجویان آمریکا » یا    (uncanny avengers ) برمیدارد یا خیر .

 

2 – تونی استارک

تونی استارک

نابغه و پولدار و مغرور و کسی که تا میتواند احساساتش را بروز نمی دهد . استارک که یکی از موسسان و اعضای اصلی انتقامجویان است به لطف دنیا سینمایی مارول حالا در سراسر جهان شناخته شده است و شاید حتی محبوب ترین عضو این گروه است . او به خیلی از شخصیت های مارول به کمک کرده است و در کنار آنها جنگیده است . او اخیرا در رویداد « جنگ داخلی 2 » به دلیل اینکه با  کاپیتان مارول در نبردی خطرناک و حماسی جنگیده است به کما رفته است و هوش مصنوعی او در جهان مارول حضور دارد . ری ویلیامز که الان آیرون هارت است قطعا باهوش و بی تجربه است و به یک استاد نیاز دارد . تونی استارک یک تنه باعث فروش میشود و کم کمیک موفق و خوب ندارد . مارول باید به فکر یک سری اختصاصی فقط فقط برای تونی استارک واقعی باشد و نه یک هوش مصنوعی یا دکتر دووم یا هر فرد دیگری .

 

1 – دنیا آلتیمیت مارول

دنیا آلتیمیت مارول

قطعا در موفقیت سری آلتیمیت مارول شکی نیست . دنیایی که سعی کرد که نظر نسل جدید را جلب کند و با دنیا مدرن امروز یکی باشد . انقدر این سری محبوب و خوب است که بعضی از شخصیت های دنیا سینمایی مارول به طور مستقیم یا غیر مستقیم از این دنیا گرفته شده است .

در رویداد « جنگ های پنهان » ، دنیاهای زیادی به طور کل نابود شدند . یکی از این دنیا ها ، دنیا آلتیمیت بود . از دنیا آلتیمیت فقط مایلز مورالز و خانواده اش و نیک فیوری سیاهپوست آمده اند و خیلی از شخصیت ها مردند . مارول باید دوباره موتور این سری را روشن کند چون در این دنیا شخصیت های فراوان و محبوبی خلق شده است و در برخی از زمینه ها ، کارهایی در این دنیا میشود انجام داد که در دنیا اصلی قادر به انجام آن نیستیم .

 

در آخر نظر شما چیست ؟؟

نویسنده : یانگ اسپایدر

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 B81 Spidey 1396-04-06 15:47
خیلی مقاله خوبی بود مرسی.امیدوارم همشون داخل رویداد legasy برگردن.
#2 nightspider 1396-04-06 15:55
من که خیلی دلم میخواد دنیای التیمات برگرده داستان های خیلی جالبی داشت مخصوصا التیمات اسپایدرمن.هنوز موندم چه بلایی سر پیتر دنیای التیمات بعد از زنده شدن اومد.خیلی دلم میخواد دوباره کمیک های التیمات اسپایدرمن شروع بشه اونم با محوریت پیتر ولی فکر نکنم بشه چون اگه دنیای التیمات برگرده مایلز و خانواده اش و نیک فیوری باید برگردن به دنیای خودشنو و فکر نکنم که مارول همچین کاری بکنه.
#3 nightspider 1396-04-06 16:00
پس کاپیتان مارول«مرد»چی؟او نم یکی از محبوب ترین شخصیت ها بوده یعنی کسی دلش نمیخواد اون برگرده ؟ :-|
#4 nightspider 1396-04-06 16:01
پس ولورین دنیای اصلی چه؟
#5 young spider 1396-04-06 16:04
به نقل از nightspider:
پس ولورین دنیای اصلی چه؟


عزیز خیلی وقته که مارول گفته که ولورین اصلی فعلا بر نمگیرده و اگه اشتباه نکنم پسرش جای اون رو میگیره .
#6 young spider 1396-04-06 16:09
من خودم به شخصه گزینه ۴ و ۱۰ و ۲ و ۹ رو قبول دارم . باید برگزدن ، مخصوصا شوالیه های مارول . واقعا سری خوبی هستش و واقعا ارزش خوندن رو دارن . مخصوصا اسپایدرمن و دردویل . عالین .
چهار شگفت انگیز هم که فقط با جاناتان هیکمن . فوق العاده میشه . هیکمن واقعا یکنواخت ( از نظر مثبت ) کار میکنه و رشته داستان از دستش در نمیره و عجله اس کار نمیکنه و تا آخرین لحظه نگه میداره .
تونی تو سری بندیس بدک نبود چلی واقعا پتانسیل بیشتری داره و اینکه واقعا محبوب شده . استیو هم به خاطر اینکه هیچکس تو این چند ساله نتونست جاش رو بگیره . کاپ تو دنیا کمیک خیلی خیلی خشکه . تو گیم که فاجعس ( مثل مارول علیه کپکام ۴ ) . باید یه ذره بیشتر بهش بها داد . الان مثلا تو سکرت امپایر خیلی خوبه .
#7 real spidey 1396-04-06 16:11
بدجور منتظر رویداد legacy هستم امید وارم همه ی مواردی که گفتین رخ بدن به گیر از اخرین مورد .... چرا ؟ خب میگم چرا اونم فقط تو یک کلمه: اولتیماتوم

اولتیماتوم بود که کمیک های التیمیت رو فلج کرد پس همون بهتر که برنگردن البته اگه قرار باشه این رویداد یه ریبوت اساسی باشه شاید اگه اون طور نباشه پس فکر نکنم حرکت جالبی باشه

امیدوارم انتقامجویان جدید برگرده چون سری فوق العاده خوبی بود یه نگاهی به ارک هایی که در این سری جریان داشتن بندازین خدا خدا میکنین که دوباره منتشر بشه :secret invasion - dark reign - breakout و....

ولی بیشتر از هر چیزی میخوام چهار شگفت انگیز دوباره تشکیل بشه از چند وقت پیش دارم کمیک های اولیه چهار شگفت انگیز رو میخونم واقعا عالی هستن و تو ترولوژی گالاکتوس دیگه به اوج داستان میرسه واقعا عالی.....
#8 Captain Steve Lover 1396-04-06 16:25
Wow! بعد از ٥ سال بالاخره قهرمان من برگشت...كجا بودي محافظ طلائي خوبي ها! كجا بودي فرشته ي مرگ! كجا بودي نجات دهنده باستاني :cry:
خيلي داستان هاي خوبي داره ولي ميتونن بيشتر هم باشن... در أصل سال ١٩٦٧ خلق شد نه ٢٠٠٠!
اميدوارم أولاً همين Legacy بتركونه ...بعدشم داستان هاي فوقالعاده زيبايي ازش ببينيم درست مثل داستان فوقالعاده Siege و New Avengers و Mighty Avengers داستان هاي خارقالعاده ازش ببينيم ...

در ضمن هايپريون و سنتري و بلو مارول و گلادياتور با هم ميشن سوپرمن هاي مارول ...ولي بنظر من شباهتي به سوپرمن ندارن...

........
#9 young spider 1396-04-06 16:33
به نقل از Captain Steve Lover:
Wow! بعد از ٥ سال بالاخره قهرمان من برگشت...كجا بودي محافظ طلائي خوبي ها! كجا بودي فرشته ي مرگ! كجا بودي نجات دهنده باستاني :cry:
خيلي داستان هاي خوبي داره ولي ميتونن بيشتر هم باشن... در أصل سال ١٩٦٧ خلق شد نه ٢٠٠٠!
اميدوارم أولاً همين Legacy بتركونه ...بعدشم داستان هاي فوقالعاده زيبايي ازش ببينيم درست مثل داستان فوقالعاده Siege و New Avengers و Mighty Avengers داستان هاي خارقالعاده ازش ببينيم ...

در ضمن هايپريون و سنتري و بلو مارول و گلادياتور با هم ميشن سوپرمن هاي مارول ...ولي بنظر من شباهتي به سوپرمن ندارن...

........

اولین بار تو سال سپتامبر ۲۰۰۰ در شماره یک کمیک اختصاصی خودش خلق شد ولی فردی متوجه شد که انگار که سنتری سال های سال است که حضور دارد ولی کسی متوجه اون میستش . رفت پیض رید ریچاردز و فهمید که خود رید ریچاردز سنتری و void رو از حافظه مردم پاک کرده است .
بعدشم خیلی وقته که سنتری لقب سوپرمن مارول رو داره و اتفاقا خیلی شبیهن ( از نظر لباس و قدرت )
#10 Captain Steve Lover 1396-04-06 16:50
#9
دوست عزيز سنتري سر حالت Void رو با جين گري فينيكس يا گرين لنترن پارالاكس يا حتي بالاتر مقايسه بايد بشه...
درسته لباسش شبيه سوپرمنه و پرواز هم ميكنه و از نظر زور و...شبيه سوپرمنه...ولي سنتري خيلي فرا تر از سوپرمن هست از نظر شخصيت پردازي...منظورم فقط اينه خيلي توانا تر ؛قدرتمند تر؛ شايد حتي عميق تر و تاريك تر از سوپرمن باشه...

منم ميدونم بين فن ها با اين نام شهرت يافته اما واقعا يه طرز فكر اشتباهه...

اميدوارم در اينده يطوري ازش استفاده بشه كه اين طرز فكر كه برخي ها ميگن سنتري كپي كردن مارول از سوپرمن هست بره...چون سنتري خيلي شخصيت پردازي متفاوت تري از سوپرمن داره
#11 amir a. ghaderi 1396-04-06 18:58
مقاله بسیار خوبی بود یانگی عزیز. من بیش از همه منتظر چهار شگفت انگیز هستم. اگه جاناتان هیکمن برگرده و دوباره سری ff رو بنویسه عالی میشه
#12 Marvel khafan 1396-04-06 19:10
اسپویل
.
.
.
.
.
.
.
.
.
یک خبر بد دارم براتون ثور مونث قرارهای بمیره :cry:

s6.uplod.ir/.../...

مقاله خیلی خوبی بود دستتون درد نکنه.
#13 real spidey 1396-04-06 19:21
به نقل از Marvel khafan:
اسپویل
.
.
.
.
.
.
.
.
.
یک خبر بد دارم براتون ثور مونث قرارهای بمیره :cry:

s6.uplod.ir/.../...

مقاله خیلی خوبی بود دستتون درد نکنه.


اقا پوسترش بدجور شبیه پوستر مرگ کاپیتان مارول هستش
جدیدا پوستر هایی که منتشر میشه ادای احترام دارن به پوستر های کلاسیک شخصیت های مرده{اگه کپ بمیره }
#14 real spidey 1396-04-06 19:26
uupload.ir/.../2rio_detail.jpg

خودتون ببینین
#15 Sentry 1396-04-06 20:02
ممنون بابت مقاله
بیشتر از همه میخام iron manبرگرده :cry:


به نقل از Captain Steve Lover:
Wow! بعد از ٥ سال بالاخره قهرمان من برگشت...كجا بودي محافظ طلائي خوبي ها! كجا بودي فرشته ي مرگ! كجا بودي نجات دهنده باستاني :cry:
خيلي داستان هاي خوبي داره ولي ميتونن بيشتر هم باشن... در أصل سال ١٩٦٧ خلق شد نه ٢٠٠٠!
اميدوارم أولاً همين Legacy بتركونه ...بعدشم داستان هاي فوقالعاده زيبايي ازش ببينيم درست مثل داستان فوقالعاده Siege و New Avengers و Mighty Avengers داستان هاي خارقالعاده ازش ببينيم ...

در ضمن هايپريون و سنتري و بلو مارول و گلادياتور با هم ميشن سوپرمن هاي مارول ...ولي بنظر من شباهتي به سوپرمن ندارن...

........

کاملا باهات موافقم(البته فقط درمورد سنتری)
سنتری شباهت زیادی به سوپرمن نداره چون قدرت ها و لباس هاشون شبیه همه میگن مثل هم هستن ولی این دوتا زیاد مهم نیستن

به نظرمن سنتری بیشتر به بروس بنر شبیه تا سوپرمن چون هردو ازیک نیمه ی تاریک دارن و باهاش میجنگن


یکی از مهم ترین تفاوت های سوپرمن و سنتری اورجینشونه
سنتری تنها شخصیتیه که میتونه دوتا اورجین داشته باشه چون اورجینش میگه که او فردی قدرتمند بوده که ذهن همه از وجودش پاک شده و اینکه این قدرت ها رو از کجا اورده هنوز مشخص نشده که این میشه اورجین اصلیش
#16 spider-sonic 1396-04-06 21:53
بخشید بابت اسپم
یکی از دوستان ما به سایت ایمیل زده میخواد عضو سایت شه.5 روز گذشته جواب ندادن.
#19 real spidey 1396-04-06 22:40
ارزشش رو دارن حتما ببینین ;-)
#20 real spidey 1396-04-06 22:57
راستی تریلر رسمی نا انسان ها پنجشنبه منتشر میشه.
#21 spider parker 1396-04-07 10:36
خسته نباشی یانگی جان ، موضوع مقاله جالب بود و به گزینه های خوبی هم اشاره کردی ولی بنظرم شاهد سری کمیک های شوالیه مارول در legacy نیستیم و تجدید چاپ کمیک های التمیت هم تا حدی غیر ممکنه ولی اگر قرار باشه سری ultimate
دوباره چاپ بشه به یک ریبوت اساسی نیاز داره.
یننهایت منتظر حضور چهارشگفت انگیز در رویداد legacy هستم .
من تا قبل از تماشا انیمیشن"انتقامج ویان قویترین قهرمانان زمین" از هنک پیم خوشم نمیومد ولی با دیدنش در این انیمیشن و شخصیت پردازی عالیش نظرم نسبت بهش کاملا عوض شد و امروزه از ابرقهرمانان مورد علاقمه و بینهاینت شاهد بازگشتش دررویداد legacy هستم.
#22 hassan91 1396-04-08 01:37
پس هالک چی؟ هیچی به فکرش نیست. :cry:

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید