معرفی شخصیت دکتر استرنج (Doctor Strange)

معرفی دکتر استرنج

 از زمانی که مارول اعلام کرد که قرار است فیلمی با محوریت شخصیت دکتر استرنج (Dr. Strange) بسازد تمامی طرفداران به وجد امدند

 

بلاخره چرا نباید از شنیدن خبر ساخت فیلمی که میتواند تحولی در دنیای مارول ایجاد کند و برای اولین بار بحث دنیاهای موازی را در دنیای سینمایی مارول مطرح کند خوشحال شوند ؟؟ بعد از شروع فیلمبرداری و شروع این پروژه بلاخره از اولین تریلر این فیلم در برنامه جیمی کیمل رونمایی کردند و تمامی طرفداران از شدت وفاداری به کمیک ها تعجب زده شدند. در هرحال بهتر است تا نگاهی به این شخصیت بی اندازیم تا با اطلاعات هرچه بالاتری به استقبال فیلم برویم.

آفرینش

شخصیت دکتر استرنج توسط استن لی و استیو دیتکو خلق و برای اولین بار در شماره ۱۱۰ از سری کمیک های داستان های عجیب (Strange Tales) در ماه جولای سال ۱۹۶۳ به خوانندگان معرفی شد . دکتر استرنج در ابتدا در شماره های ۱۱۰ و ۱۱۱ این سری کمیک حضوریافت و بعدا در شماره ۱۱۵ و در طی  ۸ صفحه صاحب کمیک اختصاصی اوریجین خود در ماه دسامبر سال ۱۹۶۳ شد.  استن لی یکی از دو خالق دکتر استرنج این موضوع را مشخص کرد ولی ایده این شخصیت در واقع متعلق به استیو دیتکو میباشد. او همچنین گفته است که انها برای خلق شخصیت دکتر استرنج از یک برنامه رادیویی قدیمی با نام "چاندو جادویی" الهام گرفتند و به این خاطر در داستان های او از جادو استفاده  میکردند چون که بنظرشان جادو تمی اسرار آمیز و راز آلود دارد.

درباره استیو دیتکو دومین خالق شخصیت دکتر استرنج این موضوع نیز روشن شده است که او از قوه تخیل خود در دنیای کمیک استفاده کرده و به آن نوعی انسجام داده که باعث خلق شدن ماجراهای این شخصیت با شیاطین و مبارزه هایش در بعدهای دیگر شده است. در دوران نقره ای  کمیک پس از دیتکو طراح های دیگری نیز از جمله بیل اورت در شماره های ۱۴۷ تا ۱۵۲ و مارین سورین در شماره ۱۶۰ و در نهایت آدکینز در شماره ۱۶۸ به میدان آمدند و طراح دکتر استرنج شدند و پس از آن شخصیت دکتر استرنج دارای  سری کمیک اختصاصی خود شد.

اوریجین

 

استفن استرنج هنگامی که پدرش و مادرش یعنی یوجین و بورلی استرنج برای مسافرت به فلاذلفیا رفته بودند در سال ۱۹۳۰ بدنیا آمد.  در سال ۱۹۳۲ خواهر استفن یعنی دانا در مزرعه خانوادگی نبراسکا بدنیا آمد. استفن از بچگی مشخص شده بود تا تبدیل به جادوگر اعظم شود. بنابراین جادوگری به نام کارل موردو که بشدت به او حسادت میکرد و نمیتوانست تحمل کند تا یک بچه از او بالاتر باشد تصمیم گرفت تا او را با تعدادی از شیاطین احاطه کند اما در نهایت توسط استاد خودش یعنی Ancient One شکست

خورد. یک یا دو سال بعد برادر استفن با نام ویکتور متولد شد . در سن یازده سالگی انگیزه ای در استفن در هنگامی که داشت برای درست کردن زخم خواهرش تلاش میکرد بوجود آمد . انگیزه ای که او را به پزشکی علاقه مند کرد. سالها بعد و زمانی که استفن در مهمانی ۱۹ سالگی خود با خواهرش در حال شنا کردن بود ناگهان ماهیچه های پای خواهرش گرفت . بعد از تلاشی نا امیدانه برای پیدا کردن خواهرش استفن سرانجام جنازه او را در حالی که غرق شده بود پیدا کرد. این اتفاق با اینکه یکی از تلخ ترین تجربه های زندگی استفن را رقم زد اما گامی جدی برای ورود او به عرصه پزشکی بود. استفن مدرک پزشکی خود را در دانشگاه کلمبیا کسب کرد و وارد بیمارستانی در نیویورک برای سب تخصص خود شد. جایی که موفقیت سریع او باعث مغرور شدنش شدمادر استفن در انتهای دوره تخصصی استفن فوت کرد. استفن قبل از ۳۰ سالگی تبدیل به یک دکتر ثروت مند و خوش گذران شد. او او تبدیل به آدمی خود پرست – حریص – بی عاطفه و خشک شد که تنها علاقه اش به بیماران از ابتدا تا انتها چک صورتحسابش بود. دوس ال پس از مرگ مادرش پدر استفن نیز به مریضی سختی دچار شد و فوت کرد. استفن که بخاطر مرگ مادرش بسیار ناراحت بود حاظر نشد تا به بستر مرگ پدرش برود و او را ببیند. چند روز بعد برادر استفن یعنی ویکتور او را در آپارتمانش دید و پس از این دیدار زمانی که به سرعت وارد خیابان شد در اثر تصادف با ماشین در گذشت و یکی دیگر از تلخ ترین تجربه های استفن را بوجود آورد . حدود سال ۱۹۶۳ استفن تصادفی بسیار دردناک کرد. دکتر نیکادمیوس وست دکتری که در نوع خود یکی از بهترین ها بود و همیشه استرنج را تحسین میکرد قبول کرد تا او را عمل کند و نجاتش دهد.اما عصب های دست های استرنج بشدت آسیب دیده بودند. استفن که نمیتوانست قبول کند تا به عنوان دستیار پزشکان به کار خود ادامه دهد در به در به دنبال هر نوع عمل و درمانی برای دست هایش بود و اصلا اهمیت نمیداد که این عمل ها ممکن است چقدر عفونت زا باشند و زمانی که دیگر ناامید شده بود تمام خاطرات زندگی اش برایش مرور شد و به این فکر کرد که چگونه عاقبت گناهانش در طول زندگی به سراغ  آمده اند تا اینکه شنید فردی در خاور دور است به نام ancient one که میتواند شفای دهد . بنابراین هر چه داشت را فروخت تا بلیتی برای سفر به خاور دور پیدا کند. او با اینکه معبد او را در شرق پیدا کرد اما پیرمرد از شفا دادن دست های او امتناع کرد ولی در عوض به او پیشنهاد داد تا در زمینه جادو آموزشش دهد. استفن قبول نکرد اما با این حال نتوانست سریعا برگردد زیرا طوفان شدیدی ناگهان آغاز شد . در طی مدتی که او در معبد مانده بود با شاگرد ancient one یعنی بارون مورودو رو در رو شد کهبه صورت مخفیانه سعی داشت تا به احضار اسکلت هایی جادویی به استادش حمله کند اما استادش به راحتی آن طلسم را باطل کرد .وقتی که استفن از بارون مورودو درباره این کارش پرسید او طلسمی روی استفن اجرا کرد تا مانع هشدار دادن استفن به استادش و حمله استفن به خودش به صورت فیزیکی شود. استفن که تحت تاثیر جادو قرار گرفته بود فهمید که تنها راه برای شکست دادن مورودو یاد گرفتن جادو است. بنابراین تصمیم گرفت تا پیشنهاد ancient one   را برای شاگردی و یاد گرفتن جادو قبول کند.

 

چند سال بعد از ورود استفن مورودو معبد استاد خود را ترک کرد تا بتواند به نیروی بزرگتری دست بیابد. استفن پس از گذراندن آزمونی در برابر تجسم مرگ دارای عمر بی پایان و علامتی که فقط زمانی که استفن در دردسر افتاده است ظاهر میشود شد. چیزهایی که استادش ۶۰۰ سال قبل بدست آورده بود. استفن در طی این سالها با جادوگرانی از مناطق مختلف مانند لرد جولیان فیف و فرانک براکنر دوست شد و همچنین از بین قهرمانان زمینی برای خود متحدانی از جمله بلک فاکس پیدا کرد. استفن استرنج بمدت ۷ سال تحت تعلیم ancient one و آموزش های جادویی بود و بلاخره  در سال ۱۹۷۰ به ایالات متحده برگشت و در خانه ای با اسم سنکتم سنکتورم زندگی کرد (در دهکده گرین ویچ نیویورک) او در اینجا صاحب خدمتکاری وفادار به نام وانگ شد. . دکتر استرنج همچنین در این دوره شروع به جنگیدن با موجودات شیطانی همچون نایتمر   (کابوس) زوتا کرد. دکتر استرنج در طی حرفه قهرمانی خود با ابرقهرمانان مشهوری از جمله اسپایدرمن و ثور متحد شده است. یقینا بزرگترین دشمن دکتر استرنج کسی نیست جز دورمامو که ارباب دنیای تاریکی است و بارها سعی کرده به دنیای ما حمله کند و آن را تصاحب کند. استرنج تصمیم گرفت برای مقابله با او به دنیای تاریکی برود و در آنجا با کلیا  (clea) ، خواهر دورمامو یعنی یومار آشنا شد. کلیا یک نوع آموز در زمینه جادو بود و میترسید که اگر دورمامو به عنوان حاکم بعد سیاه شکست بخورد دروازه های بعد ممکن است ضعیف و در نتیجه مورد تهاجم قرار گیرند. بنابراین سعی کرد تا مبارزه بین استرنج و دورمامو را تمام کند اما استرنج حاظر به پذیرفتن این امر نشد. البته دورمامو استرنج را شکست داد اما انرژی زیادی را از دست داد و باعث شد تا موجودات دیگر بتوانند به بعد سیاه هجوم بیاورند.

بنابراین استرنج به دورمامو از انرژی خود بخشید تا بتواند دروازه های بعد سیاه را بازسازی کند. سرانجام دکتر استرنج مانع حمله دورمامو به زمین شد و دورمامو هم تبدیل به یکی از بزرگترین دشمنان دکتر استرنج شد. همچنین کلیا هم تصمیم گرفت تا به نیویورک بیاید و با دکتر استرنج زندگی کند و تبدیل به معشوقه او شود. دکتر استرنج بعدها توسط موجودی به اسم آسمودئوس به بعد هاستایل تبعید شد و تجسم فیزکی اش به دست آن موجود افتاد اما توانست برای خود جسم فیزیکی دیگری جور کند و آسمودئوس را شکست دهد. شوما گوراث که یک موجود شیطانی تبعید و ترکیبش با موجودی به اسم  شده بود تصمیم به مبارزه با دکتر استرنج گرفت که در نهایت منجر به مرگ فیزیکی ancient oneایترنتی شد. پس از مرگ ancient one  دکتر استرنج تبدیل به جادوگر اعظم و محافظ کل جهان هستی شد . اما زمانی که چشمآگامتو از دکتر استرنج جدا شد جانشینان نهایی برای جادوگر اعظم شخصی به اسم برادر وودوو شد.

رویدادها و اتفاقات مهم:

پس از جنگیدن فراوان دورمامو و مادر کلیا یعنی یومار بر سر تاج و تخت بعد سیاه یومار بلاخره به حکومت دستکش بینهایت رسید و کلیا را به زمین تبعید کرد . در همین حین که کلیا در حال گرفتن متحدانی برای حمله به بعد سیاه بود دکتر استرنج و بقیه قهرمانان زمین در حال جنگیدن با تیتان دیوانه تانوس بودند که سعی داشت با استفاده از سنگ ها و دستکش بینهایت نصف دنیا را ریشه کن کند و از بین ببردجنگ بینهایت: بعد از جلسه ای که بین قهرمانان زمین و ماگس ( بخش خوب آدام وارلاک ) برای رهبری در جریانات جنگ بینهایت صورت گرفت دکتر استرنج با کمک نیمور – هالک و موج سوار نقره ای بر علیه موجودی به اسم شانزار که جادوگر اعظم بعد دیگری بود متحد شد . بعدا دورمامو کلیا را تحت کنترل خود برای گرفتن حکومت از یومار و حکمرانی دوباره بر بعد سیاه گرفت که البته شاید باعث شد تا دورماموو دوباره حاکم بعد سیاه شود اما با کمک دکتر استرنج – هالک – موج سوار نقره ای و گوست رایدر کلیا نجات یافت و به تشکیل گروه مقاومت ادامه دادبا اینکه دکتر استرنج در دو جبهه جنگ در جنگ داخلی دوستانی داشت اما تصمیم گرفت تا به گوشه نشینی و مدیتیشن جنگ داخلی در نقطه ای از شمال به مدت ۴۰ روز بپردازد. او که به عنوان جادوگر اعظم بود نمیتوانست در جنگی که بین قهرمانان در یک جامعه شکل گرفته دخالت کند . مخصوصا زمانی که جبهه درست و غلط در جنگ مشخص نبود

کمیک های : New Avengers دکتر استرنج در شماره های ۳۱ تا ۳۴ سری دوم نیو اونجرز و در آرکی با نام " پایان زمان" (End Times)  حضور مهمی داشت. لازم به ذکر برایان مایکل بندیس ماموریت یافت تا به کمک اعضای نیو اونجرز برای شکست دادن برادر وودوو است که در این داستان دکتر استرنج دیگر جادوگر اعظم نبود.

 

جنگ جهانی هالک : دکتر استرنج به همراه دیگر اعضای گروه ایلومیناتی تصمیم گرفتند تا بخاطر خرابی ها و آسیب های زیادی که هالک ایجاد میکند او را به فضا تبعید کنند. هرچند هالک پس از برگشتش به زمین به صورت انتقام جویانه ای به دنبال آنها بود زیرا فکر میکرد که آنها بودند که باعث انفجار سیاره سکار شدند. آیرون من به دکتر استرنج این پیشنهاد را داد تا با استفاده جادو دوباره هالک را تبعید کنند اما دکتر استرنجمخالفت کرد. زمانی که دکتر استرنج به ذهن هالک برای نشان دادن رابطه دوستاشیان وارد شد هالک به شکل بروس بنر در آمد ولی سریعا دوباره تبدیل به هالک شد و دست های دکتر استرنج را خرد کرد . در نتیجه دکتر استرنج مجبور شد تا از جادوی سیاه برای شکست دادن هالک استفاده کند.

 

 جنگ های پنهان: در آخرین رویداد مارول که البته بسیار فوق العاده بود پس از نابودی دنیا ۶۱۶ و ۱۶۱۰ دکتر دووم با استفاده از قدرت بیاندرز و کمک دکتر استرنج از باقی مانده این دنیاها دنیایی با نام بتل ورد با حکمرانی خود ساخت. پس از اینکه معلوم شد دو سفینه نجات از دنیاهای نابود شده وجود دارد که شامل قهرمانان و شخصیت های خبیث دو دنیای اصلی و آلتیمیت میشود دکتر استرنج آنها را پیدا و برای آنها توضیح میدهد که چه اتفاقی افتاده است. زمانی که دکتر دووم رید ریچاردز را ملاقات کرد و سعی کرد تا او و دیگران را نابود کند دکتر استرنج با استفاده از قدرت خود آنها را تلپورت کرد. در نهایت دکتر دووم دکتر استرنج را به قتل رساند. لازم به ذکر است که دکتر استرنج هم اکنون سری کمیک های اختصاصی خود با نویسندگی جیسون آرون را پس از این رویداد دارد.

قدرت ها

جادوگر اعظم : همانطور که میدانید دکتر استرنج به مقام جادوگر اعظم دست یافته و سعی میکند تا با استفاده از فنون جادو از تهاجم موجودات شیطانی دیگر به زمین جلوگیری کند. دکتر استرنج گروهی از وسایل خاص جادویی را دارد که اسم این گروه را ویشانتی گذاشته است. این گروه از وسایل شامل چشم آگاماتو – هوگوث و اشتر میشود.

استتار : دکتر استرنج توانایی استتار و نامرئی شدن را دارد. به طوری که اگر حتی نزدیک موجودی هم قرار بگیرد دیده نمیشود.

ناگفته نماند که هالک به دلیل اینکه میتواند روح ها را ببیند ( !!!! ) توانایی دیدن دکتر استرنج در حالت استتار را نیز دارد.

تبعید کردن : دکتر استرنج تا بحال موجودات و انسان های بسیاری را به بعد های دیگر تبعید کرده است که البته گفته شده وسعت این کار بستگی به مقدار قدرت و جادو موجود دارد.

تبدیل کردن : دکتر استرنج میتواند با استفاده از فنون و طلسم های مختلف چیزی را به چیز دیگری تبدیل کند.

سینما

دکتر استرنج فیلمی در سال ۱۹۷۸ و با بازی پیتر هوتن در این نقش داشته است که البته توفیقی حاصل نکرد

البته این فیلم را نباید سینمایی حساب کرد چون در واقع پایلوت یک سریال تلویزیونی بود!

اولین حضور جدی دکتر استرنج قرار است در ماه نوامبر امسال بر روی پرده نقره ای سینما باشد . بندکیت کامبربچ ستاره سریال

شرلوک که بهترین گزینه برای ایفا نقش این شخصیت بود قرار است به ایفا نقش این شخصیت بپردازد. اولین تریلر فیلم با توجه

به وفاداری بسیار و فضایی که شبیه کمیک ها بود تمامی طرفداران منتظر یک شاهکار میگذارد.

نویسنده : امیرحسام رنجبر

Hesam avenger

مطالب مرتبط:

5 كمیك برتر «دكتر استرنج» (Dr. Strange)

10 ابرقهرمانی كه بهترین اریجین (Origin) را دارند + ویدئو

لینک دانلود کمیک های Doctor Strange

لینک دانلود کمیک های مدافعین (Defenders)

 معرفی متحدین مرد عنکبوتی: دکتر استرنج

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 captain spidey 1395-03-14 22:59
دکی یکی از شخصیت های مورد علاقه منه واقعا اریجین باحالی داره می گم فکر کنین یه مبارزه death battle بین مثلا دامبلدور و دکی باشه :lol: راستی به تاریخ ما دقیقا کی اکران میشیه :lol:
#2 DOCTOR GAMES 1395-03-14 23:14
بندکیت بدون شک این نقش رو به بهترین وجه ممکن بازی می کنه و یه دکتر استرنج فوق العاده تحویلمون میده.
#3 Hobbit 1395-03-14 23:20
خیلی شخصیت جالبی داره ولی خدایی هرچی ازش تا حالا دیدم حسابی کیف کردم تقریبا به اندازه بازیگرش که قبلا نقش شرلوک رو بازی کرده شخصیت و داستان های پیچیده ای داره :o
اما من 3سوال داشتم من شنیدم دورمامو حتی از مفیستو(شیطان در دنیای مارول) هم قویتره ؟!!چطور ممکنه؟!!
این چشم آگاماتو چه کاربردی داره؟شنیدم خیلی قدرتمنده
راجع به این ابعاد که ازش میگید خبری ندارم(نمیشناسمش ون)آیا منظورتون یه چیزی شبیه مولتیورس دی سیه؟
در ضمن خیلی مقاله مفید و کاملی بود خسته نباشید و دستتون درد نکنه
#4 Hesam avenger 1395-03-14 23:30
به نقل از Hobbit:
خیلی شخصیت جالبی داره ولی خدایی هرچی ازش تا حالا دیدم حسابی کیف کردم تقریبا به اندازه بازیگرش که قبلا نقش شرلوک رو بازی کرده شخصیت و داستان های پیچیده ای داره :o
اما من 3سوال داشتم من شنیدم دورمامو حتی از مفیستو(شیطان در دنیای مارول) هم قویتره ؟!!چطور ممکنه؟!!
این چشم آگاماتو چه کاربردی داره؟شنیدم خیلی قدرتمنده
راجع به این ابعاد که ازش میگید خبری ندارم(نمیشناسمشون)آیا منظورتون یه چیزی شبیه مولتیورس دی سیه؟
در ضمن خیلی مقاله مفید و کاملی بود خسته نباشید و دستتون درد نکنه

ممنون از نظرتون
سوال اولو واقعا نمیتونم جواب درستی براش بدم پس میزارم از اساتید براون توضیح بدن
سوال دومتون . چشم آگاماتو به دکتر استرنج نشون میده تا شخصی و روی واقعی افرادو ببینه یک جورایی نماد خردمندیه. و قابلیت دیگشم اینکه میتونه به دکتر استرنج این قابلیت رو بده تا رویدادهایی که در گذشته رخ داده رو ببینه.
سوال سومتون . بعد یک جوریایی میشه گفت یه دنیا یا مکان دیگس . مثلا بعد سیاه مکانیه که دورمامو درش حکومت میکنه و...
#5 Hobbit 1395-03-14 23:40
به نقل از Hesam avenger:
به نقل از Hobbit:
خیلی شخصیت جالبی داره ولی خدایی هرچی ازش تا حالا دیدم حسابی کیف کردم تقریبا به اندازه بازیگرش که قبلا نقش شرلوک رو بازی کرده شخصیت و داستان های پیچیده ای داره :o
اما من 3سوال داشتم من شنیدم دورمامو حتی از مفیستو(شیطان در دنیای مارول) هم قویتره ؟!!چطور ممکنه؟!!
این چشم آگاماتو چه کاربردی داره؟شنیدم خیلی قدرتمنده
راجع به این ابعاد که ازش میگید خبری ندارم(نمیشناسمشون)آیا منظورتون یه چیزی شبیه مولتیورس دی سیه؟
در ضمن خیلی مقاله مفید و کاملی بود خسته نباشید و دستتون درد نکنه

ممنون از نظرتون
سوال اولو واقعا نمیتونم جواب درستی براش بدم پس میزارم از اساتید براون توضیح بدن
سوال دومتون . چشم آگاماتو به دکتر استرنج نشون میده تا شخصی و روی واقعی افرادو ببینه یک جورایی نماد خردمندیه. و قابلیت دیگشم اینکه میتونه به دکتر استرنج این قابلیت رو بده تا رویدادهایی که در گذشته رخ داده رو ببینه.
سوال سومتون . بعد یک جوریایی میشه گفت یه دنیا یا مکان دیگس . مثلا بعد سیاه مکانیه که دورمامو درش حکومت میکنه و...

از جوابگویی عالی و خوب و مفیدتون ممنونم
نمیخواستم زیاد خستتون کنم ولی نظرتون درمورد ویلن نامعلوم این فیلم و احتمال حضور یک سنگ ابدیت در این فیلم چیه؟(اگر آشنایی دارین از بین دکتر فیت و زاتار و زاتانا در دی سی کدوم به دکتر استرنج شبیه تره)«خیلی معذرت میخوام بابت کنجکاوی بیش از حد» دوستان عزیز کارشناسان این مهم رو ذکر میکنند که حضور دکتر استرنج خیلی تاثیر شگرفی توی دنیای مارول داره و آینده این سری فیلم ها رو دگرکون میکنه
#6 Root 1395-03-14 23:55
ممنون از مقاله.خیلی خوب بود.
من خیلی منتظر فیلمشم،هم دکی خیلی هیجان انگیزه هم بندیکت خیلی توانمنده.از شرلوک گرفته تا بازی تقلید و حتی اژدها تو هابیت!
#7 Hesam avenger 1395-03-15 00:01
#5
من خودم دو تا نظر برای ویلن دارم
اولی شخصیت نایتمر هست که تو مقاله 5 ویلن احتمالی دکتر استرنج دربارش توضیح داده شده. اونم بخاطر ظاهر ترسناک مدس میکلسن و اینکه تو تریلر دیدیم داره یه مکانیو که شبیه یه بعد رویایی رو دستکاری میکنه و انگار دنبال چیزیه
یه جای دیگه هم خوندم که ممکنه نقش میستر راسپوتینو بازی کنه که توانایی دستکاری انرژی و کار کردن باهاش رو داره
درباره ته دومتون بگم من کلا از شخصیتای جادویی دی سی چیزه زیادی نمیدونم ولی با چیزای کمی که از دکتر فیت میدونم . دکتر فیت نزدیکتر باشه به دکتر استرنج
#8 captain spidey 1395-03-15 00:32
مقاله بسیار فوق‌العاده ای بود راستی یه سوال برای چی هالک می تونه روح هارو ببینه ?????????
#9 Hesam avenger 1395-03-15 00:41
به نقل از captain spidey:
مقاله بسیار فوق‌العاده ای بود راستی یه سوال برای چی هالک می تونه روح هارو ببینه ?????????

ممنون از نظرتون.
والا تا جایی که من میدونم هالک همیشه از پدرش میترسیده. بعد اینکه اشتباهی پدرشو میکشه این قابلیتو به خودش میده تا روح ها رو ببینه تا اینجوری اگر روح پدرش سراغش اومد بفهمه.
#10 امیر رضا 1395-03-15 00:56
راستی میدونستیت امروز تولد چه کسانی است
1.ونت ورف میلر 44 ساله شد
2.دومینیک کوپر 38 ساله شد
3.AJ Styles turns ستاره نمایش WWE ( کشتی کج ) امروز 39 ساله شد.
#11 agh 1395-03-15 07:16
واقعا مقاله خیلی جامعی بود و درباره همه چی توضیح داده بودین.من تنها کمیکی که از دکتر استرنج خوندم مربوط به جنگ های پنهان میشه البته با یک قسمت داستان دستکش بی نهایت
#12 TheBLoodynine 1395-03-15 11:13
عالی بود یکی از بهترین معرفی هایی بود که دیده بودم
دکتر استرنج جز پنج قهرمان دوست داشتنیمه عاشقشم مخصوصا اریجینش که یکی از برترین اریجین های شخصیتای کمیک هست
فیلم سینماییش که امسال میاد رو mcu خیلی تاثیر میزاره
تریلرش رو که دیدم خیلی امیدوار شدم که میتونه بهترین و متفاوت ترین فیلم مارول بشه.
فضای تریلرش خیلی وفادار به کمیک هاش بود.خارج از فیلم های ابرقهرمانی دکتر استرنج میتونه یکی از بهترین فیلمای سال بشه
#13 Human Torch 1395-03-15 12:55
ممنون واقعا جامع و کامل بود
به خصوص که اتفاقات مهم هم در مقاله قرار دادی و فقط به معرفی اکتفا نکردی
#14 roronoa zoro 1395-05-28 17:45
ببخشید. اجازه هست این مقاله رو با ذکر منبع کپی کنم؟

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید