معرفی شخصیت: کاپیتان آمریکا (Captain America) قسمت اول

معرفی شخصیت کاپیتان آمریکا
قطعا یکی از شناخته شده ترین و متنوع ترین شخصیت های تاریخ کمیک بوک، کاپتان آمریکا است. در واقع از همان لحظه خلق این شخصیت شاهد استقبال زیاد مردم نسبت به آن بودیم و همواره مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.
به لطف حضور درخشان این کاراکتر در عالم سینما و داستان های ماندگار و تاثیرگذار او، در بین ماها به خوبی جا افتاده و جز محبوب ترین های مارول است.

چند وقت پیش برادران روسو خبر ناراحت کننده ای دادند و از دیگر نبودن استیو راجرز در هویت کاپتان آمریکا گفتند، تا به حال مشخص نشده که آیا ما دوباره استیو را در این هویت میبینیم یا باید به فکر شخصیت دیگری در این سمت باشیم.
به امید بازگشت کاپتان آمریکا (استیو راجرز) در آینده ای نزدیک در این مقاله به این شخصیت بزرگ نگاهی میندازیم و مرد راستین پروردگار، رهبر مارول، سمبل قدرت و اراده و این آرمان شکست ناپذیر را برای شما معرفی میکنم تا همگی شناخت و درک بهتری از این شخصیت داشته باشیم. پس در ادامه با من همراه باشید.
     
نام واقعی : استیون گرنت راجرز

نام مستعار : کاپتان آمریکا

ناشر : مارول کامیکس

خالق : جک کربی و جو سیمون

سال خلق شخصیت : مارس 1941

گونه : انسان

علاقه مند به : پگی کارتر

محل تولد : نیویورک

یونیورس : زمین / 616 Earth


تاریخچه پیدایش

   " آیا میتوان روحیه و اراده چنین مردی را شکست داد !؟ "

استیو راجرز قهرمان حال حاضر عرصه کمیک برای اولین بار در شماره #1 کمیک Captain America Comic حضور یافت و وارد دنیای کمیک شد. او توسط جو سیمون و جک کربی بزرگ خلق شد. کسی که خالق شخصیت هایی چون هالک ، ثور ، چهار شگفت انگیز ، ایکس من ، موج سوار نقره ای و... است در خلق کاپتان آمریکا هم دست داشته و یک شخصیت بزرگ دیگر را به آثار برجسته خود اضافه کرد.
آن دو، شخصیتی شجاع و دلیر و با اراده به وجود آوردند که هیچ هراسی از دشمن ندارد و حاضر است برای نجات دیگران جانش را فدا کند. او وطن پرستی فداکار است که محبوب ترین شخصیت در بین دیگر کاراکتر ها در جنگ جهانی دوم به حساب میاید.
استیون گرنت راجرز / Steven Grant Rogers در
4 جولای سال 1920 به دنیا آمد.
او خانواده ای فقیر دارد و زندگی آن ها از نظر مالی تعریفی ندارد، پدر و مادر او سارا و جوزف راجرز نام  دارند، مادر استیو زنی مهربان و دلسوز و پدرش بداخلاق و عصبی است، استیو در آمریکا بزرگ شده او نوجوانی نحیف و لاغر ولی در باطن قوی و دلاور است
در زمان کودکی اش پدرش فوت کرد و در دوران نوجوانی مادرش درگذشت و یتیم شد.


کاپتان در تیم ها و سازمان های مختلف و بزرگی از جمله : Avengers / انتقام جویان  ،  Defenders / مدافعان  ،  Secret Avengers / انتقام جویان مخفی  ،  Enhanced Soldier / سربازان پیشرفته و حتی هایدرا / Hydra حضور داشته است.
هواداران کمیک بوک در مارس 1941 شاهد انتشار کمیک  "Captain America Comic #1 " و حضور استیو راجرز که بعد ها به کاپتان آمریکا تبدیل شد، بودند.


اریجین / Origin

استیو راجرز برای دفاع از وطنش و تبدیل شدن به یک سرباز چیزی که همیشه بزرگترین آرزوی او بوده، در  ارتش قصد ثبت نام خود را داشت. اما به دلیل وضعیت ضعیف جسمانی او برای شرکت در این کار رد شد، استیو که در حسرت عضو شدن در ارتش بود در همین بین دکتر ابراهیم ارسکین به استیو پیشنهاد میدهد تا در آزمایش آن ها شرکت کرده و قول تبدیل شدنش به یک ابرسرباز را به او میدهد. استیو پیشنهاد دکتر ارسکین را قبول میکند و برای آزمایش به واشنگتن دی سی میرود، آزمایشی به نام : تولد دوباره. او بعد از وارد شدن در دستگاه و زدن سرم های ترکیب موادی که در جهش انسان به یک ابرسرباز کمک میکند، تغییر اساسی کرده و انسانی متفاوت از دستگاه خارج میشود!
جاسوسی که در بین افراد آنجا شاهد این آزمایش بود بعد از اتمام کار به سرعت دکتر ارسکین را میکشد و آن جا را ترک میکند و استیو هم او را دنبال کرده و در نهایت موفق به کشتن او میشود
آزمایش آن ها که راجرز اولین داوطلب این کار بود نتیجه ای موفقیت آمیز را حاصل شد. از آن به بعد استیو راجرز هم در برنامه فشرده و سخت تمرینی خود روش مبارزه و توانایی های نبرد تن به تن و تمرینات نظامی را شروع میکند تا در مقابل دشمنان خود و کشورش بتواند مقاومت کند، او سریع و پرقدرت است و حرکات آکروباتیک را در خود پرورش داده و قدرت بدنی بالایی را داراست (درباره آزمایش های جهشی روی افراد علی اقا چند وقت پیش، در مقاله ای مفصل توضیح داده بودند)
سه ماه بعد استیو به عنوان اولین ماموریت جدی خودش برای جلوگیری از خبیثی بزرگ و قدرتمند به نام جمجمه قرمز / Red Skull که سردسته تمام شروران آن موقع بود فرستاده میشود که بعد ها او تبدیل به بزرگترین دشمن استیو راجرز شده و همیشه کینه و نفرت بالایی در بین آن ها موج میزند.

استیو لباسی آبی و قرمز به تن کرده و سپری محکم و مقاوم از جنس وایبرینیوم که از شهر واکاندا ماده سازنده آن را به دست آورده بودند، به دست میگیرد، او در بین دیگران با نام مستعار کاپتان آمریکا / Captain America شناخته میشود.


وایبرینیوم / Vibranium : فلز طبیعی در دنیای مارول که منبع آن شهر واکاندا زادگاه پلنگ سیاه است
این ماده قوی ترین فلز در بین تمامی فلزات موجود  بوده و مقاومت بالایی را دارد،وایبرینیوم برای اولین بار در شماره #13 کمیک Daredevil در سال 1966 نشان داده شد و استن لی و جان رومیتا کسانی هستند که این ماده را خلق کردند.


جنگ جهانی دوم

کاپتان حضور موثری در این جنگ بزرگ داشت و بهترین فرستاده آمریکا برای این جنگ به حساب میومد. کاپتان بعد از ملاقات دوباره با " باکی بارنز " باتوجه به دوستی قدیمشان به او آموزش های نظامی میدهد و از او یک سرباز قدرتمند میسازد. در جنگ جهانی دوم برخی قهرمانان در کنار هم یک تیم قدرتمند را تشکیل داده بودند و کمک های زیادی به پیروزی در جنگ میکردند، از بعضی کسانی که در این تیم حاضر بودند میشود به نیمور / Namor و مشعل انسانی / Human Torch و یا باکی اشاره کرد که به رهبری کاپتان در این جنگ صدمات زیادی به دشمن وارد کردند، نام تیم خود را مهاجمان / Invaders گزاشتند. در آن موقع کاپتان راجرز با چتربازی کانادایی به نام جیم هاولت (ولورین) در تماس بود و گاهی شاهد همکاری هایی بین این دو قهرمان بودیم.

ولورین در جنگ جهانی ! :

ولورین یا با نام جیمز هاولت از بهترین افرادی بود که در جنگ جهانی شرکت کرد، او بعد از کشف قدرت خود و وقوع برخی اتفاقات تلخ مانند از دست دادن عزیزانش پس از گذشت چند سال به ارتش کانادا پیوست و در آن جا به تمرینات سختی پرداخت و تا درجه سرجوخه پیشرفت کرد. جیمز یک چترباز حرفه ای شده بود و تمام نیروی هوایی به دستور او عمل میکردند که در همین بین با راجرز همکاری هایی در جنگ داشت.

کاپتان و باکی به بهترین تیم دونفره در جنگ جهانی دوم تبدیل شده بودند و در تمام نبرد های مختلف با دشمن به پیروزی میرسیدند. در یکی از ماموریت های آن ها در تاریخ 18 اوریل 1945 باید از هواپیمای بدون سرنشینی که بعد از سقوط آن و رسیدن به سطح زمین با افراد غیرنظامی و بی گناه برخورد میکند و فاجعه ای به بار میاورد جلوگیری کنند. درون هواپیما یک بمب کار گزاشته شده بود و هرلحظه امکان انفجار بمب وجود داشت
تمام این برنامه ها زیر سر شخصی به اسم " بارون هاینریش زیمو " است.
افراد کاپتان به مقابله با بارون زیمو میروند و کاپتان و باکی هم برای جلوگیری از هواپیما دست به کار میشوند، با استفاده از موتور استیو به زحمت روی هواپیما بدون سرنشین فرود می آیند و درگیر خنثی کردن بمب میشوند، آن ها برای خنثی کردن بمب کمبود زمان دارند، ولی شانس به آن ها رونمیکند و بمب منفجر میشود و باکی با این انفجار به بیرون از هواپیما سقوط میکند و میمیرد.
کاپتان هم برای نجات کسانی که در معرض برخورد هواپیما هستند، هواپیما را به سمت آب هدایت میکند و در اقیانوس اطلس فرود می آید، این ماموریتی بود که باکی و کاپتان هردو در آن کشته شدند.

 

ادامه دارد...

نویسنده: Cap-Spider Potter

All rights reserved © Spidey.ir 2016

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 cr7 justice 1395-08-16 22:16
همش الکیه.
#2 S.T.A.R.K 1395-08-16 22:35
به نقل از cr7 justice:
همش الکیه.

:-| چی الکیه؟
#3 Emerald Archer 1395-08-16 22:39
چی حذف شد نظرم من فقط داشتم از cr7 justice حمایت می کردم!
به نقل از cr7 justice:
همش الکیه.

الکیه!
#4 j.jonah jameson 1395-08-16 22:45
یه سوال میپرسم هرکی جواب داد جایزه داره ...... 8)
چی الکیه ؟ :o :-?
بنده خدا چیز غلط که نگفته .... مگر اینکه شما اطلاعاتتون جامع تر باشه و چیز هایی بدونید که ما نمیدونیم ...
خب برای اولین بار بد نبود پسر ! میدونم هنوز مونده تا شیوه اش بیاد دستت ولی بالاخره باز هم خوب بود . :lol:
آفرین ، منتظر پیشترفتت در نوشتن مقاله هستیم . 8)
ممنون :-)
#5 S.T.A.R.K 1395-08-16 22:47
به نقل از comicworm:
چی حذف شد نظرم من فقط داشتم از cr7 justice حمایت می کردم!
به نقل از cr7 justice:
همش الکیه.

الکیه!

شما که داشتی از ایشون حمایت میکردی میشه واس ما روشن کنی چی الکیه؟
#6 Emerald Archer 1395-08-16 22:57
به نقل از S.T.A.R.K:
به نقل از comicworm:
چی حذف شد نظرم من فقط داشتم از cr7 justice حمایت می کردم!
به نقل از cr7 justice:
همش الکیه.

الکیه!

شما که داشتی از ایشون حمایت میکردی میشه واس ما روشن کنی چی الکیه؟

از خودش بپرسین :-* :lol:
#7 j.jonah jameson 1395-08-16 23:04
#6
:lol: :D :lol: :D
ممنون که اوقات فراغت مارو فراهم کردید ، راضی نبودیم ....
برادر من ! شما داری تایید میکنید، پس حتما یه چیزی هست که شما هم میدونی . خب بگید ما هم در جریان باشیم .
مقاله مشکل داره ؟ شوخی دارید ؟ زیر لفظی میخواید ؟ خواب بد دیدید ددپول دیگه ساخته نمیشه ، میخواستید ما رو هم در جریان بذارید که الکیه ؟ بگید دیگه ....
#8 beast boy 1395-08-16 23:27
به نقل از cr7 justice:
همش الکیه.

چی الکیه؟ :o
#9 Cap-Spider Potter 1395-08-16 23:33
منبع برخی اطلاعات مقاله : Comicvine


#4
خواهش میکنم...

#8
به به، جناب بیست بوی !
#10 beast boy 1395-08-16 23:38
عالی بود آقای پاتر راستش اطلاعات جزئی و کوتاهی در مورد اورجین کاپیتان آمریکا و اتفاقاتی که براش افتاده داشتم و اونم مدیون فلیمش هستم خب چرا دروغ بگم تاحالا کامیک از کاپیتان آمریکا نخوندم
اما اطلاعات شما خیلی مفید و جامعه بود من واقعا لذت بردم و باعث شد اطلاعاتم از اینی که هست بالاتر بره واقعا ممنون
به عنوان اولین مقاله هم خیلی خوب بود و به نظر میاد که توی مقالات بعدی به احتمال زیاد پیشرفت خواهی کرد
منتظر ادامه این مقالات هستم ;-)
#11 Cap-Spider Potter 1395-08-16 23:43
#10

خیلی ممنون
شما لطف داری...
امیدوارم در ادامه بتونم در نوشتن مقالات پیشرفت کنم و شمارو راضی نگه دارم...

به هر حال اگر مشکلی در مقاله بود عذر میخوام
این اولین کارم بود...
#12 Nightwatcher 1395-08-17 12:11
ممنون از کاپتان پاتر عزیز

I love this star spangled man

پاتر جان عالی بود. توضیحات کامل بود. از شیوه نگارشت هم خوشم اومد. منتظر قسمت بعدی هستم.
موفق باشید
#13 Ice Man 1395-08-17 12:44
مقاله خيلى خوبى بود ، دستتون درد نکنه ؛ هر کسى که اين مقاله رو بخونه اطلاعاتش از کاپيتان آمريکا کامل ميشه و جزئيات رو هم به خوبى متوجه ميشه و ديگه اين که اريجين يا بعضى ديگه از ويژگى هاى کاپيتان آمريکا خيلى معروفه دليل نميشه که مقاله مفيد و با ارزش نباشه
براى شروع خيلى خوب بود و منتظر مقاله هاى بعديتون هستيم
#1
اما به الکى بودن کامنت شما نميرسه که بجاى تشکر کردن مقاله رو الکى خطاب ميکنين ، بيشتر شخصيت ها بار ها به طور کامل در سايت معرفى شدن براى همين ممکنه در معرفى شخصيت تکرارى به نظر برسن اما اطلاعات درباره شخصيت کاپيتان آمريکا دقيقا همين هايى هستن که در مقاله گفته شده
من خودم که چون چند وقت مطلب جديدى از کاپيتان آمريکا نبود خوندن اين مقاله سرحالم کرد
;-)
#14 Cap-Spider Potter 1395-08-17 13:59
#12

خیلی ممنون ...
دمت گرم !..

#13

خوشحالم که خوشتون اومده...
مرسی
#15 skyfall 1395-08-17 16:30
واقعا ممنون مقاله هایی که اریجین ها رو روایت میکنن عالی هستن
دوستان مدیر و نویسنده یه بار جوابمو بدید جان گل گادوت دیگه نمینویسم
یه مقاله 100 شخصیت برتر که در مورد شخصیت ها توضیح میدادید رو واسه مارول رفتید یه بار هم واسه دی سی برید
ممنون
#16 Captain f.s 1395-08-17 17:34
مقاله عالیه خوشم اومد منتظر بقیه اشم((چرا تو کانال تلگرام این مطالب نبود الان اومدم تو سایت دیدم...))
#17 magnus 1395-08-17 18:10
ممنون ولی چیزی که بیشتر از محتوای مقاله ذهنم درگیر کرده استیل خاص مقالست که منو شیفته خودش کرده...
بی تعارف بگم که بعنوان مقاله اولت شاهکار کردی ولی سعی نکن خیلی کشش بدی و تو هر قسمت اطلاعات بیشتری رو ارائه کنی تا مقالتو پربارتر کنی.
راستی تو اون قسمت علاقه مندی شارون کارتر رو هم اضافه کنی بهتره.
#18 spider.ali 1395-08-17 20:55
خیلی خوب بود بی صبرانه منتظر قسمت بعدیشم.فقط من یه سوال از مدیران محترم داشتم چطوری باید مقاله بنویسم؟
#19 Cap-Spider Potter 1395-08-17 23:25
خیلی ممنون دوستان عزیز...

#17
در قسمت های بعد این قضیه هم گفته شده ( خیالت تخت :D )
#20 DARK LORD 1395-08-23 13:33
کولاک کردی پسر منتظر ادامش هستم...

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید