معرفی شخصیت: کاپیتان آمریکا (Captain America) قسمت دوم

قطعا یکی از شناخته شده ترین و متنوع ترین شخصیت های تاریخ کمیک بوک، کاپتان آمریکا است. در واقع از همان لحظه خلق این شخصیت شاهد استقبال زیاد مردم نسبت به آن بودیم و همواره مورد توجه جهانیان قرار گرفته است و طرفداران زیادی را برای خود ایجاد کرده است.

جایگزین کردن قهرمان

بعد از مرگ کاپتان آمریکا دولت نمیتوانست به همین راحتی قهرمانی که تمام مردم به امید او زندگی میکنند را مرده اعلام کند، آن ها هنوز هم به کاپتان راجرز نیاز داشتند. تصمیم گرفتند به دنبال شخص دیگری باشند که مانند کاپتان شجاع و دلاور و وطن پرست باشد آن ها میخواستند برای قهرمان جهانیان جایگزین انتخاب کنند !
در این بین داوطلبان زیادی برای این کار بود  از دو تن از کسانی که داوطلب جایگزین کاپتان بودند میتوان به جفری میس و ویلیام نسلاند اشاره کرد. در واقع آن ها ورزشکار و شجاع بودند ولی هیچ کدام نتوانستند مانند کاپتان آمریکا / استیو راجرز شوند.
درواقع همکاری های کاپتان و باکی در جنگ جهانی و ماموریت ها و نبرد های مختلف آن ها و اتحاد جاودانه این دو، موجب شد یاد و خاطرشان همیشه در ذهن جهانیان باقی بماند و هرگز فراموش نشوند.

 به دلیل مقاوم بودن سیستم بدنی استیو، بعد از فرود در اقیانوس و رفتن به زیر یخ بدنش دوام آورد و هنوز زنده است. 

ظهور قهرمان و تشکیل انتقام جویان

بعد از گذشت چندین سال به مرور زمان اونجرز در حال شکل گرفتن بود، درواقع به صورت جدی قهرمانان تیم نشده بودند ولی یک اتحاد بین برخی از آن ها دیده میشد اما با گذشت زمان آن ها یک تیم قدرتمند با نام انتقام جویان / Avengers را تشکیل دادند
درست در همان موقع بود که نیمور و دیگر قهرمانان که در اطراف اقیانوس بودند بعد از شکافت قسمتی از یخ متوجه وجود مردی با لباس آبی و قرمز کهنه در زیر آن میشوند. بعد از بیرون آوردن مرد ناشناس از زیر یخ بسیار تعجب میکنند، بله ، قهرمانان این مرد را میشناسند.
او استیو راجرزی است که 70 سال قبل مرده بود !!
بعد از بیرون آوردنش از یخ استیو به هوش می آید و هیچ کدام از قهرمانان را به درستی تشخیص نمیدهد و گمان میکند نیرو های دشمن هستند ! پس با آن ها به جنگ میپردازد، خوشبختانه این سوء تفاهم به زودی برطرف میشود.
کاپتان حال در عصر جدیدی است و همه چیز نسبت به قبل فرق کرده، از او هم دعوت میشود که به تیم انتقام جویان ملحق شود، استیو که از قبل ماهرتر و با تجربه تر شده به تیم میپیوندد و رهبری تیم را به عهده میگیرد. آن ها علیه دشمنان و تهدید هایی برای خود و جامعه قرار میگیرند و شهروندان در امنیت بیشتری زندگی میکنند.
کاپتان هنوز هم گاهی برای از دست دادن باکی ناراحت و غمگین میشود و افسوس میخورد. در همین زمان شخصی به اسم ریک جونز که خواستار پیوستن به تیم آن ها است پیدا میشود و میخواهد که جایگزین باکی بشود و حتی یونیفرم او را هم به تن میکند.
بارون زیمو بعد از باخبر شدن از تیم انتقام جویان، گروهی متشکل از اعضای نیرومند با قدرت های فرا انسانی تشکیل میدهد و رو به روی انتقام جویان قرار میگیرند، نبرد های این گروه برای مدتی ادامه دار است. در آخرین نبرد آن ها که تیم بارون زیمو در حال شکست خوردن است در انتهای جنگ زیمو و ریک جونز از صخره ای به پایین سقوط میکنند و جونز کشته میشود.
بعد از مدتی انتقام جویان (مرد آهنی ، ثور ، جاینت من و واسپ) خواستار مرخصی هستند و راجرز را رها  میکنند زیرا استیو مخالف این نظر است. پس استیو هم گروه جدیدی دست و پا میکند و انتقام جویانی با اعضای دیگری را معرفی میکند. قهرمانان انتقام جویان جدید عبارتند از : اسکارلت ویچ ، کوئیک سیلور و هاکای. آن ها دربرابر خبیث های بزرگ و قدرتمندی هم در طی این مدت قرار میگیرند مانند کانگ و دکتر دووم.

 

کانگ / Kang : شرور بزرگ مارول که جز ابرقدرت های کیهانی به حساب میاید، او بزرگ جثه و نیرومند و جز دشمنان چهار شگفت انگیز است.
برای اولین بار در سپتامبر 1964 در شماره #8 کمیک The Avengers به صورت رسمی نشان داده شد.
کانگ توسط استن لی و جک کربی خلق شده است.


در این بین در برخی ماموریت ها یکی از افسران شیلد به نام  " شارون کارتر " (مامور شماره 13) حضور پیدا میکند و راجرز زمانی که در شیلد طبق پیشنهاد نیک فیوری مشغول انجام ماموریت بود با او آشنا شده و بهش علاقه مند میشود که در نهایت هم حسش را به شارون اعتراف میکند استیو در طی یک ماموریت با فردی سیاه پوست به نام " سم ویلسون " ملاقات میکند. او با سم دوست شده و باهم در ماموریت های مختلف شرکت میکنند و برای مدتی مثل یک تیم علیه دشمنان می ایستند. سم هم از بال های مکانیکی که به او قابلیت پرواز میدهند به عنوان سلاح و زره خود استفاده میکند و با نام مستعار " فالکون " در کنار کاپتان به مبارزه با جرم و جنایت میپردازد. بین آن دو اتحاد قدرتمندی صورت گرفته و در جنگ های گوناگون و سختی باهم حضور داشته اند و در مقابل کسانی چون عقرب ، آقای هاید و حتی جمجمه قرمز جنگیدند.

استیو راجرز مخالف دولت میشود

زمانی بود که استیو راجرز از دولت خیانتی دیده بود و با دولت به مشکل برخورد. در این زمان او هویت کاپتان آمریکا را رها کرده و برای خود هویتی جدید میگذارد و نام مستعار خود را به " Nomad " تغییر میدهد. در زمان غیبت استیو فردی به اسم روسکو سیمونز جانشین او میشود ولی توانایی ماندن در این پست را ندارد، در نهایت روسکو به دست رد اسکال به بدترین شکل ممکن کشته میشود.
استیو با اینکه مشکلاتش با دولت حل نشده بود ولی به دلیل نیاز داشتن جامعه به آن برمیگردد و دوباره کاپتان آمریکا میشود. بعد مدتی فعالیت در این هویت دوباره استیو به مشکلاتی با دولت برمیخورد و کاملا با ایده ها و نظر های دولت مخالف هست پس به همین دلیل او به طور جدی این هویت را رها کرده و تصمیم میگیرد از سمت کاپتان آمریکا دل بکند و با نام دیگر در مکان دیگری به مبارزه با جرم جنایت میپردازد، او نام مستعار " The Captain / کاپتان " را برای خود انتخاب میکند و سپری از جنس " ادمانتیوم " به دست میگیرد که با سپر قبلی خود فرق دارد.
انتقام جویان به دلیل کمبود اعضا و بی فعالتی آن ها از هم میپاشد ولی استیو دوباره این تیم را با اعضای جدید تشکیل میدهد، انتقام جویان جدید عبارتند از ثور ، رید ریچاردز ، سوزان استورم (زن نامرئی) و گیلگمش.
در این زمان جان واکر جای استیو راجرز را میگیرد و با اخلاقیات متفاوت با استیو در این پست فعالیت میکند، او بسیار خشن و پرقدرت است و دشمنان را به راحتی بدون کمی درنگ به قتل میرساند، البته باز هم مردم به استیو راجرز نیاز پیدا میکنند و حتی دولت و دیگر اعضا از او میخواهد که برگردد، استیو ابتدا قبول نمیکند ولی بعد فکر کردن برای کمک باز به هویت اصلی خود یعنی کاپتان آمریکا برمیگردد.
جان واکر بعد حادثه ای برایش پیش میاید که در طی آن به ظاهر کشته شد، ولی در اصل او نمرده و خود را بعد از مدتی غیبت نشان میدهد البته نامش را به " جک دنیلز " تغییر داده و هویت دیگری را انتخاب میکند، و نام مستعار" U.S Agent " را برای خود میگذارد.

 

ادمانتیوم / Admantium : عنصر قدرتمند ساخت دست بشر که در دنیای مارول وجود دارد، ادمانتیوم برای مقابله با فلز  وایبرینیوم ساخته شد ولی به اون اندازه نتوانست مقاوم باشد، این فلز برای اولین بار در سال 1969 در شماره #66 کمیک Avengers به نمایش درآمد
از خالقان ادمانتیوم میتوان به روی توماس و بری اسمیت اشاره کرد. چنگال های ولورین و X.23 ، بدن الترون از این فلز هستند.

 

گیلگمش / Gilgamesh : یکی از قهرمانان مارول کامیکس است، او قدرت مافوق انسانی دارد ، استقامت بسیار بالایی دارد و بسیار چابک است ، مقاوم است ومیتواند پرواز کند ،  سیستم بدنش قدرت فاکتور شفا دهنده را هم داراست
او در شماره #13 کمیک Eternals در سال 1977 توسط جک کربی خلق شد.

 

انتقام جویان جدید / The New Avengers

آن روز تاریک ترین روز انتقام جویان بود و اتفاقات متعدد و بدی رخ میداد. اسکارلت ویچ کنترل قدرت هایش را از دست داده و در اثر عدم کنترل قدرت های خود فاجعه ای بزرگ به بار آورد و تعدادی را به کشتن داد. انتقام جویان ضربه بدی خوردند، فردی ناشناس از الکترو درخواست میکند خبیث های بزرگ درون زندان رافت را فراری دهد، الکترو با این کار باعث آزاد شدن خطرناک ترین خبیث های مارول میشود و اینجاست که قهرمانان برای توقف آن ها به مشکل برمیخورند البته از فرار کثر زیادی از زندانیان جلوگیری میکنند.
روز بعد کاپتان از تونی نظرش را درباره تشکیل گروه جدید انتقام جویان پرسید، استیو میخواست انتقام جویان را اپدیت کند (!)
از برخی اعضای تیم جدید میتوان به لوک کیج ، مرد عنکبوتی ، مرد آهنی و ولورین اشاره کرد
آن ها یک تیم قدرتمند به نام انتقام جویان جدید (New Avengers) را به رهبری کاپتان راجرز تشکیل دادند و تبدیل به یکی از قدرتمند ترین تیم های مارول شدند.

 

از ظهور سرباز زمستان تا وقوع جنگ داخلی.

بعد ها ماموری قدرتمند و حرفه ای در کارش مانع بعضی هدف های کاپتان آمریکا میشود. شخصی به نام" سرباز زمستان / Winter Soldier "  یک سرباز حرفه ای و زبردست است او مهارت بالایی در جنگیدن در شرایط سخت و استفاده از سلاح و نبرد تن به تن دارد. سرباز زمستان به دست تاجری روسی به نام الکساندر لوکین تحت کنترل مغزی است و از او ماموریت هایش را دریافت کرده و به انجام میرساند.
بعد از کلی ماجرا مشخص میشود سرباز زمستان همان دوست قدیمی استیو راجرز یعنی " باکی بازنز " است (!) که توسط لوکین شستشوی مغزی داده شده و تبدیل به یک قاتل بی رحم شده است. در واقع باکی بعد از حادثه که در اون زمان برایش اتفاق افتاد جان سالم به در برد و در حال حاضر هم به عنوان سرباز زمستان بدون کنترل ذهن خود برای گروه های خبیث کار میکند.
در نهایت کاپتان با استفاده از مکعب کیهانی یعنی " تسراکت " موفق به بازگشت حافظه باکی و یادآوری برخی از خاطره های گذشته در ذهن او شد.
                   
" تو طرف کی هستی ؟"

بعد از گذشت مدتی و هم چنان محافظت انتقام جویان و قهرمانان از زمین کمی قضیه تغییر کرد و دولت تصمیمی جدی در رابطه با ابرقهرمان ها گرفت. در حقیقت این تصمیم بعد از نبردی که اخیرا قهرمانان به انجام رسونده بودند و در طی آن تقریبا صد بچه مدرسه ای و بعضی از شهروندان کشته شدند، گرفته شد. آن ها این قانون را گذاشتند که اگر کسی قصد قهرمان بودن را دارد باید به ما مراجعه کرده و ثبت نام کند و بعد از آموزش و اتمام دوره های مختلف میتواند با دستور ما به کمک مردم برود. دولت قصد داشت با این قانون از کشتن افراد بی گناه جلوگیری کند.
تونی استارک با این تصمیم موافق بود، زیرا برای او سخت بود که در طی نبرد آن ها با شرارت بعضی انسان ها کشته شوند، ولی استیو راجرز با این تصمیم مخالف بود، او اعتقاد داشت قهرمان ها بهتر میدانند که چگونه از شهر دفاع کنند و با این کار آزادی از ما گرفته میشود در نتیجه بر اثر این اختلاف نظر واقعه جنگ داخلی رخ داد.
بعد از جدی تر شدن این تصمیم و اختلاف نظر قهرمانان باهم، استارک و کاپتان هرکدام گروه خود را تشکیل داده بودند و در نهایت هر قهرمان طرف تیم یکی از دو رهبر بود. پس از نبرد های مختلف دو تیم با یکدیگر و صدماتی که برهم وارد میکردند سرانجام بعد از نبرد نهایی آن ها استیو راجرز که مخالف دولت بود، دستگیر شد و با دستگیر کردن استیو جنگ داخلی به پایان رسید.

 

مرگ و تولد دوباره

و اما بعد از دستگیری استیو راجرز او مورد هدف گلوله قرار گرفت و به طرز شوکه کننده ای کشته شد. مرگ کاپتان آمریکا تبدیل به یکی از پر سروصدا ترین اتفاقات تاریخ کمیک شد و از این اتفاق دردناک به عنوان یکی از ماندگار ترین صحنه های کمیک های کاپتان آمریکا یاد میشود.
بعد از مرگ او قهرمانان زیادی بودند که از این اتفاق بسیار ناراحت شدند، این اتفاق برای مدتی قهرمانان را از نظر روحی آزار میداد
میشه گفت تونی استارک، رقیب او در جنگ داخلی بیشتر از دیگر افراد تحت تاثیر این حادثه قرار گرفت و ضربه بدی خورد.
اما هیچ مرگی جز تعداد انگشت شماری در عالم کمیک پابرجا نیست و کشته شدن کاپتان آمریکا هم جز مرگ های بی بازگشت نبود.
و اما پس از سپری کردن مدت زمانی بدون کاپتان آمریکا بالاخره در سال 2009 او از مرگ بازگشت !
در واقع مارول بازگشت کاپتان از مرگ را به مسائل پیچیده فضا و زمان ربط داد و جسم او را با استفاده از علم زمان و حرکت و تغییر و سفر در آن به روحش متصل کرد و استیو راجرز بدین گونه برگشت و بعد از سفر های مختلف به زمان های گوناگون (که شامل سفر به سال 1940 زمانی که قرار است به کاپتان آمریکا تبدیل شود هم هست) در نهایت قانون ثبت نام قهرمانان از بین رفت.
در جولای 2009 با انتشار کمیک " Captain America : Reborn " که توسط کسانی چون Bryan Hitch و Ed Brubaker نوشته شد شاهد تولد دوباره استیو راجرز / کاپتان آمریکا بودیم.


                    
پیدایش ابلیس

یکی از ویلین های بزرگ مارول فردی به نام " Cul Borson " است که با نام مستعار " Serpent " به معنای مار بزرگ یا ابلیس شناخته میشود.
هواداران برای بار اول این شخصیت را در شماره #1 کمیک Fear Itself در ژوئن 2011 شاهد بودند و با آن آشنا شدند، این کاراکتر معروفیت چندانی در بین ما ندارد ولی قطعا جز قدرتمند ترین ویلین های مارول است. ابلیس پسر بور بوریسون و برادر اودین است
بعد از به دست گرفتن چکش او جنبه شیطانی پیدا کرد و خرابی های متعددی به بار آورد. با نیت های پلید به زمین رفت، ثور در زمین به دنبال او میگشت و قصد جلوگیری از نقشه های او را داشت. در آن جا ابلیس با ثور و انتقام جویان رو به رو شد نبردی بزرگ بین آن ها شکل گرفت، اما ابلیس بسیار قوی تر از انتقام جویان بود.
در طی نبرد، کاپتان آمریکا که رهبری انتقام جویان را بر عهده داشت در یک صحنه سپرش را به سمت ابلیس پرتاب کرد، او به سادگی این عمل را دفاع کرده و در کمال تعجب سپر از جنس وایبرینیومی را با دستان خالی خرد کرد !!!
او پس از شکستن سپر کاپتان چکش خود را بر زمین کوبید و این حرکت باعث ویران کردن تمام شهر شد !!
در آخر نبرد که ابلیس به چهره شیطانی و هیولا شکل خود در آمده بود، ثور با تمام قدرت با او درگیر شد و سعی در کشتن او داشت.
و بعد از تلاش های سخت و طاقت فرسا ثور و آسیب های شدیدی که بر هم وارد کرده بودند در نهایت ابلیس به دست ثور کشته شد، ولی ثور هم نتوانست از این نبرد جان سالم با در ببرد و جان خود را در ازای دفاع از زمین فدا کرد.

 

انتقام جویان علیه مردان ایکس

انتقام جویان تا به حال با تیم های قدرتمندی شاخ به شاخ شدند، دوره ای بود که قهرمانان ما با مردان ایکس در جنگ بودند و رویارویی های جالبی رو بین دو تیم شاهد بودیم، در ادامه بیشتر درباره نبرد های این دو تیم گفته میشود، قبل از آن کاپتان با اشخاص دیگری درگیر بود.
زمانی که استیو در مراسم سوگواری مرگ پگی حضور داشت با شخصی به اسم براوو / Bravo رویارو میشود و آن مراسم تبدیل به جنگ میشود.
در واقع براوو شخصی هست که در اون زمان با کاپتان آمریکا و چند عضو دیگر یک تیم بودند و علیه هایدرا فعالیت میکردند.
براوو به پگی کارتر علاقه داشت و از اینکه پگی اهمیت بیشتری به استیو میداد خشمگین شد و به دشمن خونین کاپتان تبدیل شد.
براوو در اصل نامش " ریچارد " بود که بعد ها به نام مستعار " براوو " شناخته شد.
یک سرباز با قابلیت های گوناگون بود که در انواع اسلحه های سرد و گرم مهارت داشت و مبارزی درجه یک بود، براوو بعد از ایستادن رو به روی کاپتان در نهایت با شکست مواجه شد.
به یکی از اعضای هایدرا تبدیل شد که با کمک این سازمان قصد غلبه بر استیو رو داشت، اما نقشه آن ها با مرگ خود براوو به پایان رسید.
این کاراکتر در سال 2011 در شماره #1 کمیک Captain America Vol 6 برای بار اول حضور پیدا کرد که در آخر هم در سال 2012 در شماره #18 همین داستان کشته شد.

نیروی فونیکس یکی از قوی ترین انرژی های کیهانی موجود در عالم است، او تا به حال به جلد افراد زیادی رفته و آن ها را تحت کنترل خود درآورده، در واقع اگر نیروی فونیکس درون شخصی باشد او قدرت زیادی پیدا کرده و به مرور زمان کنترل خود را از دست میدهد (که میگویند تحت کنترل دارک فونیکس است)
برای مثال در سری کمیک معروف و ماندگار " حماسه فونیکس سیاه " / " The Dark Phoenix Saga " این نیرو، در بدن جین گری فعال میشود و اتفاقات و خرابی های ناخوشایندی پدید میاید که در نهایت هم با مرگ جین به پایان می رسد.
بعد از گذشت مدتی فونیکس به زمین برمیگردد و این بار شخص دیگری توسط این نیرو از کنترل خارج میشود، در آن زمان انتقام جویان که به مسائل خود درگیر بودند از این قضیه آگاه شده و سری هم به مردان ایکس میزنند، در اصل نیروی فونیکس بعد از بازگشت در بدن چند تن از مردان ایکس ظاهر میشود ولی تاثیر کامل او بر روی ذهن سایکلاپس است.
انتقام جویان برای جلوگیری از رخ دادن حادثه های بد و محافظت از مردم مجبور به نبرد با مردان ایکس برای از بین بردن نیروی فونیکس میشوند.
در انتهای جنگ بزرگی که بین آن ها شکل گرفته بود تیم مردان ایکس هم متوجه تاثیر شدید نیرو بر روی سایکلاپس میشوند و در ادامه تاثیر این نیرو بیشتر شده و سایکلاپس توسط دارک فونیکس کاملا تحت کنترل است و بسیار خشن و با تمام قدرت به جنگ با قهرمانان میپردازد، مردان ایکس ناچار میشوند با انتقام جویان برای توقف سایکلاپس متحد بشوند تا از فاجعه احتمالی که در انتظار آن هاست، جلوگیری کنند.
و در آخر هم با کمک اعضای دو گروه به ویژه نیروهای جادویی اسکارلت ویچ و مبارزه ذهنی خود سایکلاپس در برابر فونیکس موفق میشوند که نیروی فونیکس را از در درون سایکلاپس از بین ببرند که این امر موجب انفجار بزرگی میشود که در پی آن تعداد زیادی از مردم میمیرند.
در ادامه تیم انتقام جویان کمی تغییر میکند و برخی اعضای جدیدی از مردان ایکس را در خود جای میدهد
در اوایل برخی شخصیت های مانند ولورین ، اسکارلت ویچ ، بانشی و روگ به تیم انتقام جویان اضافه میشوند و به مرور زمان این تیم تغییراتی میکند و شخصیت های مختلفی در آن عضو میشود.

 

دیگر کاپیتان آمریکا نیست

بله !
استیو راجرز دیگر کاپتان آمریکا نیست !
در یکی از مبارزه های کاپتان با فردی به نام " Iron Nair " در بین نبرد، سیستم جهش درونی (ماده های سرم ابرسرباز) به طور عجیبی خنثی میشوند و او رو به پیری میرود !
یه جورایی او مجبور به بازنشستگی میشود و لازم است که این سمت را رها کرده و جانشینی برای خود انتخاب کند.
استیو از بابت این مسئله به شدت در فکر فرو رفته بود و واقعا نمیخواست که این پس را رها کند.
اما بعد از تفکر درباره جانشین خود او تصمیم میگیرد سم ویلسون (فالکون) را به عنوان کاپتان آمریکا جدید و جایگزین خود برگزیند.

 پس از مدتی او دوباره به دلیل واکنش های سیستم درونی بدنش جوان میشود و به نقش کاپتان آمریکا  برمیگردد اما...
به عنوان یک سرباز هایدرا !!
رد اسکال با استفاده از مکعب کیهانی قدرتمند گذشته استیو راجرز را در ذهن او تغییر داده بود و این باعث شده که استیو تصور کند که در گذشته سرباز هایدرا بوده، اما خوشبختانه این قضیه هم بعد مدتی رفع میشود و استیو راجرز در پست کاپتان آمریکا به عنوان یک ابرقهرمان همچنان فعالیت میکند.

 

قدرت ها و توانایی

"سرم ابر سرباز"

به لطف سرم ابر سرباز و تمرینات سخت استیو، او به اوج فیزیکی بدن یک انسان رسیده است.
قوی و سریع و چالاک با دوام بسیار بالا است و استقامت زیادی دارد. قدرت بدنی مافوق بشری دارد و رفلکس بدنش افزایش یافته و به اوج پتانسیل بدنی یک انسان رسیده، دید قوی دارد. بسیار سریع شده به طوری که یک مایل را حدود یک دقیقه طی میکند، دقت بسیار بالا و پرتاب دقیق سپر به هدف مورد نظرش، مقاومت بی نظیری دارد و سیستم بدنش به طور جالبی خستگی ناپذیر است، در برابر بسیاری از بیماری ها و سموم های قوی مقاوم است.

"مهارت جنگیدن"

او استاد بزرگ هنرهای رزمی است، در بسیاری از سبک ها به بالاترین درجات ممکن رسیده و در نبرد تن به تن رقیبی ندارد.
او استاد بوکس ، جوجیتسو ، جودو ، مبارزه آزاد و بسیاری از سبک های مختلف دیگر است، در استفاده از انواع سلاح های سرد و گرم مهارت دارد و از هرکدام به نحو احسنت استفاده میکند.

"رهبری کردن"

کاپتان رهبر تیم انتقام جویان و هدایت کننده قهرمانان در تیم های مارول است.
او به بهترین حالت ممکن یک تیم را رهبری میکند و تمام نقشه های تیم به عهده خودش است.
کاپتان به زبان های انگلیسی ، آلمانی ، روسی ، ژاپنی ، ایتالیایی و بسیاری از زبان های موجود در دنیا صحبت میکند.

"تجهیزات"

لباس کاپتان مقاوم دربرابر آتش و یا گلوله است
البته فقط شدت گلوله را کم میکند و مانع آسیب رسیدن به بدن نمیشود.
ولی قطعا معروف ترین و البته بهترین سلاح کاپتان، سپر او است. کاپتان آمریکا از این سپر بهترین استفاده هارا کرده و با آن در بزرگترین نبرد ها به پیروزی رسیده، این سپر از جنس وایبرینیوم است و در بین تمامی سلاح های مارول مقاوم ترین جسم است، تنها افرادی بسیار قدرتمند با نیروهای فوق العاده مثل تانوس توانایی شکستن این سپر رو دارند.

 

آیا می دانید

1- آیا میدانید اول قرار بود به جای کاپتان آمریکا نام مستعار او را "Super American" بگذارند!!

2- آیا میدانید سپر او از همان اول قرار بود به طور کامل مثلثی باشد !!

3- آیا میدانید کاپتان آمریکا لیاقت بلند کردن پتک ثور را دارد !!

4- آیا میدانید در ابتدا قرار بود سباستین استن نقش استیو راجرز را بازی کند !!

5- آیا میدانید کاپتان آمریکا در مقابل بت من هم قرار گرفته و با او رویارو شده است !!

6- آیا میدانید سپر کاپتان از جنس ادمانتیوم و وایبرینیوم است !!

7- آیا میدانید سن کاپتان آمریکا از سن مارول بیشتر است !!

8- آیا میدانید استیو راجرز کودکی بسیار سختی را سپری کرده !!

9- آیا میدانید اولین شماره کاپتان آمریکا از سوی مردم واکنش بدی را دریافت کرد !!

10- آیا میدانید مگنیتو نمیتواند سپر کاپتان آمریکا را کنترل کند !!

منبع ایا میدانید ها :

Screenrant.com

moviepilot.com

 

حضور در عالم سینما، کمیک و انیمیشن

کاپتان آمریکا در انیمیشن ها و بازی های گوناگون موفقی حضور داشته، به عنوان مثال در انیمیشن فوق العاده Avengers Assemble یا در بازی Marvel Super Heroes حاضر بوده و تجربه هایی هم در این عرصه کسب کرده است.
از بهترین کمیک های او میتوان به " دیگر کاپتان آمریکا نیست " در شماره های 332 تا 350 یا حضور سرباز زمستان در شماره های 1 تا 14 بخش پنجم اشاره کرد.
دیگر کمیک های ماندگار کاپتان آمریکا عبارتند از " مرد خارج از زمان " در شماره های 1 تا 5 و یا داستان " تولد دوباره " در شماره های 445 تا 448.

کریس ایوانز در سینما این نقش را به عهده دارد و این کاملا آشکار است که او به بهترین حالت ممکن از پس نقش خود بر آمده و کاپتان آمریکایی صدالبته بهتر از کمیک تحویل ما داده است.
سال 2011 قسمت اول سری فیلم های اختصاصی این شخصیت اکران شد و با موفقیت و استقبال بی نظیری از سوی مردم و البته منتقدین، رو به رو میشود.
حضور های کاپتان آمریکا در عالم سینما به شکل زیر است :


Captain America The First Avenger 2011


The Avengers 2012


Captain America The Winter Soldier 2014


Avengers age of Ultron 2015


Captain America Civil War 2016 .

 

 منبع برخی از اطلاعات مقاله : Comicvine.vom

نویسنده: Cap-Spider Potter

All rights reserved © Spidey.ir 2016

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 arian spider 151 1395-08-27 13:13
اگه بگم خوب بود اشتباهه باید بگم عالی بود تمام سوال هم رو جواب داد یعنی تا هد 80 درصد کاپیتان رو خوب شناختم مقاله عالیی بود می شه گفت بهترین مقاله کاپیتا امریکا بو که تا حالا خوندنم دستت درد نکنه شاهکار کردی
#2 Captain f.s 1395-08-27 13:19
خسته نباشی مقاله ی خوبی بود لذت بردم قضیه ی سوپرامریکا رو نمیدونستم خوب شد نزاشتن :P منتظرم اینجور بیگرافی و مقالات جذاب در سایت هستم :-)
#3 agh 1395-08-27 13:29
افرین به این مقاله ای که نوشتی.واقعا بهت تبریک میگم که انقدر خوب نوشتی و ادم نمیتونه یه ایراد کوچولو ازش بگیره
بعد مردعنکبوتی, کاپیتان امریکا شخصیت محبوب منه و یکی از مسائلی که من رو خیلی به این شخصیت جذب می کنه اینه که در مقابل دولت امریکا می ایسته و هیچ وقت جلوی حرف زور سرش رو خم نمیکنه.
خیلی خوش شانسیم که کریس ایوانز داره نقش کاپیتان امریکارو بازی می کنه چون واقعا عالی داره این نقش رو بازی می کنه.
بازم ازتون بخاطر نوشتن این مقاله ممنونم
خسته نباشید
#4 Watch dogs 1395-08-27 14:00
مقاله بسیار خوبی بود، خیلی چیزا رو نمیدونستم.
فقط یه چیز تو ایا میدانید ها شماره 10 زدید که "مگنیتو نمیتونه سپر کاپتانو کنترل کنه"؛ ولی اینو من یه جا پیدا کردم:
s6.uplod.ir/.../...
#5 Cap-Spider Potter 1395-08-27 14:57
خیلی ممنون دوستان...


#4

بله ...
ببین مگنیتو میتونه فلز امانتیوم رو کنترل کنه و زمانی که ادمانتیوم با سپر کاپتان پیوند خورد مگنیتو میتونست کنترلش کنه ( به عنوان مثال تو فیلم X Men Days of Future Past مگنیتو وولورین رو کنترل کرد ) ولی زمانی که این فلز هنوز از ماده های درون سپر نبود مگنیتو از کنترل کردنش ناتوان بود.
#6 Hobbit 1395-08-27 15:59
واقعا حیف همچین مقاله خوبی رو بخونم و براش یه تشکر نذارم

دوست عزیز واقعا گل کاشتی 8)
خسته نباشی امیدوارم در ادامه هم به همین خوبی عمل کنی ;-)

فقط یه چیزی سعی کن حتما داخل مقالت برای هر عنوانی که میخوای شروع کنی و توضیح بدی یه عکس در نظر بگیری چون اینطوری خیلی هیجان خواننده برای خوندن مقاله بالا میره و همچنین یه ذهنیت درمورد اون چیزی میخوای براش توضیح بدی بوجود میاد
بازم ممنون برای مقاله خوبتون ;-)
#7 Navid 1395-08-27 16:48
مقاله عالی بود دم شما گرم

فقط ی سوال ... مگنتو چرا نمیتونه سپر رو کنترل کنه؟
#8 mehran spidey 1395-08-27 17:00
مقالت خیلی عالی بود دست مریزاد پسر گل کاشتی ;-)
آها یه چیز بگم یه بازی دیگه از کاپیتان آمریکا به نام Capitan America :super soldier در سال 2011 برای پلتفرم های اون زمان (منظورم ps3 و xbox360 و.... که البته واسه پی سی نیومد ) منتشر شد من عاشق اون بازی بودم باهاش کیف میکردم ،اینو جهت اطلاع گفتم
#9 Sentinel 1395-08-27 17:15
مقاله ي بسيار خوب و كاملي بود از كپ اسپايدر پاتر عزيز خيلي متشكرم.
#10 Nightwatcher 1395-08-27 17:37
پاتر جان عالی بود. خیلی حال کردم. خیلی تمیز و مرتب. کامل و جامع. این روش دسته بندی کردنت عالیه. منو یاد خودم میندازه. منم همه چیز رو دسته بندی و مرتب میکنم! یعنی اگه مقاله بنویسم خیلی شبیه به مقاله شما میشه!
واقعا یه مقاله ماندگار به دیگر مقالات ماندگار این سایت اضافه شد.
امیدوارم بازم مقاله بنویسی
ممنون
#11 spider.ali 1395-08-27 17:45
سلام منو بابت فعالیت کمم ببخشید من واقعا کم وقت میکنم بیام سایت امتحاناتم زیادن.اول از همه یه تشکر کنم از این دوست خوبمون که مقاله رو نوشته خیلی عالی نوشتید واقعا کامل بود و اطلاعاتم درباره کاپیتان امریکا زیاد شد اون نکته ها هم خیلی جالب بودن من نمیدونستم مگنتو نمیتونه سپر کاپیتان آمریکا رو کنترل کنه فقط چطور تو کمیک زامبی های مارول اینکارو کرد :o ممنون میشم بهم بگین.
#12 Cap-Spider Potter 1395-08-27 17:47
#6
ممنون به خاطر راهنماییتون
انشاالله از دفعه بعد...

#7
خواهش میکنم ، دم شما هم گرم
#8
تنکس، اطلاعی در این باره نداشتم و گرنه اینم قرار میدادم

#9
خواهش میکنم... ;-)
#13 Cap-Spider Potter 1395-08-27 17:49
#10

:D :D
خواهش میکنم...
دمت گرم (!)
پرچمت بالاس...

#11
خواهش میکنم...
جوابتونو توی کامنت شماره 5 گفتم.
#14 Cap-Spider Potter 1395-08-27 17:58
دوستان بزارید جواب سوال شمارو بگم.
مگنیتو میتونه فلز ادمانتیوم رو به راحتی کنترل کنه ( به عنوان مثال زمانی که تمام این فلز رو از بدن ولورین بیرون کشید !)
مطلع هم هستید که سپر کاپتان با این فلز زمانی پیوند خورد و هر دو فلز اصلی وایبرینیوم و ادمانتیوم درون سپر قرار داشت
پس به همین دلیل از اون موقع به این ور مگنیتو توان کنترل کردن سپر رو داره...
ولی زمانی که این فلز در سپر وجود نداشت مگنیتو به دلیل وجود آلیاژ های مقاوم دربرابر نیروی مغناطیسی اش که یه جورایی باعث خنثی کردن این انرژی میشد نمیتونست این کارو بکنه...
#15 Mahan0120 1395-08-27 18:03
اقای ترابی اگر کسی که قبلا مقاله ننوشته و الان مقاله بنویسه و مقاله خوب باشه در سایت قرار میگیره یا نه؟
#16 spider.ali 1395-08-27 18:21
به نقل از Cap-Spider Potter:
دوستان بزارید جواب سوال شمارو بگم.
مگنیتو میتونه فلز ادمانتیوم رو به راحتی کنترل کنه ( به عنوان مثال زمانی که تمام این فلز رو از بدن ولورین بیرون کشید !)
مطلع هم هستید که سپر کاپتان با این فلز زمانی پیوند خورد و هر دو فلز اصلی وایبرینیوم و ادمانتیوم درون سپر قرار داشت
پس به همین دلیل از اون موقع به این ور مگنیتو توان کنترل کردن سپر رو داره...
ولی زمانی که این فلز در سپر وجود نداشت مگنیتو به دلیل وجود آلیاژ های مقاوم دربرابر نیروی مغناطیسی اش که یه جورایی باعث خنثی کردن این انرژی میشد نمیتونست این کارو بکنه...

ممنون برای جواب واقعا اطلاعاتتون درباره کاپیتان امریکا بالاست
#17 spider.ali 1395-08-27 18:23
ببخشید من یه سوال رو چند بار پرسیدم اما به جواب نرسیدم چطوری میشه مقاله نوشت؟
#18 mehran spidey 1395-08-27 18:26
#12
خواهش میکنم ;-) منتظر بقیه مقاله هات هستیم 8)
#19 A,morradi 1395-08-27 18:34
به نقل از spider.ali:
ببخشید من یه سوال رو چند بار پرسیدم اما به جواب نرسیدم چطوری میشه مقاله نوشت؟

باید با ایمیل سایت هماهنگ کنی ببینی نویسنده میخوان یا نه
#20 Cap-Spider Potter 1395-08-27 18:36
#17
میتونی به ایمیل سایت بگی که قصد داری جز نویسندگان سایت باشی که در این صورت اگر نویسنده جدید لازم داشته باشن احتمالا قبول کنن ( البته فک نکنم به نویسنده جدیدی فعلا نیاز داشته باشن )
و میتونی هم مقاله بنویسی و به ایمیل سایت بفرستی که در صورت قبولی بره رو سایت...
#21 spider.ali 1395-08-27 18:45
به نقل از A,morradi:
به نقل از spider.ali:
ببخشید من یه سوال رو چند بار پرسیدم اما به جواب نرسیدم چطوری میشه مقاله نوشت؟

باید با ایمیل سایت هماهنگ کنی ببینی نویسنده میخوان یا نه

به نقل از Cap-Spider Potter:
#17
میتونی به ایمیل سایت بگی که قصد داری جز نویسندگان سایت باشی که در این صورت اگر نویسنده جدید لازم داشته باشن احتمالا قبول کنن ( البته فک نکنم به نویسنده جدیدی فعلا نیاز داشته باشن )
و میتونی هم مقاله بنویسی و به ایمیل سایت بفرستی که در صورت قبولی بره رو سایت...

ممنون از هردوتون
#22 Dan-Spidey 1395-08-27 18:57
راستی تو شماره یک مارول زامبی مگنتو سپر کپ رو کنترل کرد و مغزش رو... :-x .پس چرا گفتید نمیتونه کنترل کنه؟؟؟؟؟
#23 Cap-Spider Potter 1395-08-27 19:01
#22

دوست عزیز
پاسخ سوال شما رو تو کامنت 14 دادم
یه نگاهی بندازین به جوابتون میرسین...
#24 Dan-Spidey 1395-08-27 19:13
به نقل از Cap-Spider Potter:
#22

دوست عزیز
پاسخ سوال شما رو تو کامنت 14 دادم
یه نگاهی بندازین به جوابتون میرسین...

ممنون
#25 spider parker 1395-08-28 09:00
با سلام مقاله ای پر جزییات و جالبی بود واقعا ممنون کپ اسپایدر خیلی چیزارونمیفهمیدم که الان متوجه شدم
فقط یچیزی برام عجیب بود ...
شما حدودا از زمانی که استیو از یخ خارج شد تا به حال رو برامون نقد کردی اما به جانشینان کاپیتان بجز جفری میس و ویلیام نسلاند و سم ویلسون اشاره نکردی مثل باکی بارنز چون من نمیدونم که چجوری کاپیتان شد و یا خیلی های دیگه...
البته من فکر میکنم هول شدم و در مقاله بعدی اینارو توضیح بدی اما بازم برام ی سواله اگه جواب بدی ممنونت میشم
بازم میگه مقاله عالی بود
#26 Cap-Spider Potter 1395-08-28 10:47
#25
خوشحالم که خوشتون اومده...
ببین من اون کاندید های اصلی جانشین کاپتان رو گفتم
باکی هم که زمانی که استیو کشته شد به دلیل اینکه بهترین دوستش هست و نمیتونستن این سمت را به فراموشی بسپرن کاپیتان آمریکا جدید شد
البته این وسط تونی استارک بهش این پیشنهاد رو داد
در زمانی که در این پست فعالیت میکرد با شرور های بزرگ هم درگیر بود و حقیقتا چیزی کم نزاشت
جالبه که در اون زمان باکی هم سرباز زمستان بود هم کاپتان آمریکا و در هر دو هویت فعالیت داشت تا وقتی که استیو برگشت ( که از اینجا به بعد رو توی مقاله توضیح دادم)


برای اینکه با تمامی جانشینان کاپتان آشنا بشی میتونی مقاله " معرفی شخصیت : جانشینان کاپتان آمریکا " که آقای قادری نوشته رو تو سایت بخونی...
( من چون دیدم همچین مقاله ای تو سایت هست پس یه توضیح جزئی درباره جانشیناش تو مقالم دادم)
#27 A,morradi 1395-08-28 11:28
سپاسگزار بابت مقاله
نسبت به مقاله اول خیلی پیشرفت کردی
امیدوارم بتونی همینطوری ادامه بدی ;-)
#28 spider parker 1395-08-28 14:26
#26
آهان متوجه شدم دستت درد نکنه :-) ;-)
اون مقاله رو خیلی وقته خوندم برام جالب بود :lol:
#29 Super Captain 1395-08-28 20:46
واقعا دستتون درد نکنه این بهترین مقاله در مورد قهرمان مورد علاقم بود ;-)
#30 Captain Steve Lover 1395-08-30 01:00
چی بگم.
کاپیتان آمریکا قهرمانی بود که تقریبا کل زندگی منو عوض کرد.
باعث شد کامیکی بشم. فیلمی بشم. سریالی بشم. مارولی بشم.هالیوودی بشم. من بیشتر هر چیزی تو زندگیم دوسش دارم . چی بگم عزیزم اشک مارو در آوردی .
عالی بود عالی.

متشکرم بخاطر زحمتت که واقعا تاثیر گذار بود .

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید