معرفی شخصیت : تانوس (Thanos)

معرفی شخصیت تانوس thanos

در یک مقاله بزرگ، شخصیت عظیم تانوس را شرح میدهیم.

مقدمه : مارول استودیو در حال نزدیک شدن به مهم ترین پروژه خود می باشد و همگان در انتظار این اثر تکرار
نشدنی در تاریخ کمیک بوک هستند.از همین حالا هم ما حواشی و خرده اطلاعاتی درباره این پروژه می شنویم و بیشتر برای آن اشتیاق پیدا کردیم. جنگ بی نهایت یک عارضه غیر مکرر می باشد که با ورود خود میتواند انفجار عظیمی را در مسیر موفق فیلم های کمیک بوکی حاصل کند و خودنمایی بزرگی از کمپانی شگفت انگیز مارول است اما همگان می دانند که اساسی ترین بخش داستان در راستای شخصیت مرموز تانوس صورت می گیرد تانوس که یکی از مخرب ترین شخصیت های عالم کمیک است، یک تایتان ویرانگر می باشد که اهداف پیچیده و خلق و خوی منحصر به فردی دارد. نقطه اصلی محور جنگ بی نهایت تانوس می باشد، این ویلین در دنیای کمیک پشت پرده ای عظیم دارد و قطعا به صورت بهتری شاهد او در عالم مارول استودیو هستیم. در این مقاله از متفاوت ترین ویلین های تمام دوران مارول را به شما معرفی می کنیم. شخصیت بزرگی که در بدو ورودش به عرصه کمیک جنجالی به پا کرد و تفاوت زیادی با دیگر ویلین ها داشت. این مقاله داستان یکی از خطرناک ترین شخصیت های مارول را روایت کرده و شما را به طور کامل با او آشنا می کند. معرفی شخصی که برایش رحم و بخشش معنایی ندارد. فردی که در روال دیگری شکل گرفته و خباثت درون او ترس در دل دشمنانش می اندازد. قاتلی به تمام معنا که با خشم و نفرت بزرگ شده، زندگی می کند و زندگی را از دیگران میگیرد
کسی که جهنمی برای جهانیان محسوب می شود. او برای قهرمانان سمی کشنده و مرگبار است. بله، به مناسبت بیشتر از قبل نزیک شدن به فیلم بعدی انتقام جویان با عنوان جنگ بی نهایت که با پایان آن دنیای مارول تحولی بی مانند را شاهد خواهد بود، در این مقاله بزرگترین دشمن دیده شده رو به روی قهرمانان داستان ءمان را با شما آشنا می کنیم.

 

معرفی شخصیت : تانوس

 

 

نام واقعی : تانوس

 

نام های مستعار (القاب) : تایتان دیوانه ، پدر همگان ، تانوس رکس

 

ناشر : مارول کامیکس

 

خالقان : جیم استرالین ، مایک فردریش

 

سال خلق شخصیت : 1973

 

اولین حضور : Iron Man #55

 

محل تولد : تیتان

 

یونیورس : زمین / Earth 616

 

 

 

 

تانوس

تاریخچه شخصیت


" مرگ در هر ثانیه از روز با من است "

تانوس یک تایتان قدرتمند می باشد و در دنیای مارول جایگاه بزرگی را به خود اختصاص داده است. قدرت زیاد او موجب تبدیل شدنش به یکی از خطرناک ترین ویلین های مارول شده است. و وقتی که اختیار دستکش بی نهایت را داشته باشد به قوی ترین شخصیت عالم بدل می گردد. طول زندگی ایشون یک داستان پرماجرا و عجیب می باشد که مدام سبب ایجاد تحول در شخصیت تانوس می گردد. تانوس یکی از اخرین فرزندان A`Lars ملقب به منتور (مربی) می باشد. منتور خود از نژاد Eternals است. یک برادر به نام Zuras دارد. پدر او Kronos و مادرش Daina نام دارد. پدر تانوس همانند پدر بزرگ تانوس از دانش بالایی برخوردار است و در گذر زندگی ءش استفاده های فراوانی ازعقل خود کرده و در همان شماره خلق تانوس هم برای بار اول به عرصه کمیک قدم نهاد. در سری دوم داستان های تانوس که امسال به انتشار رسیدند، منتور مرگ را تجربه کرد. در کودکی تانوس سخت گیر و عبوس بود. در واقع تانوس هنگام تولدش ژن متفاوتی داشت. ژن او با یک مخلوق دیگر از سلستیال ها پیوند خورده بود، به همین دلیل با همنوعانش فرق داشت. او رفته رفته بزرگ تر شد و تغییر کرد. تانوس با دیگر تایتان ها فرق داشت او مدت ها درگیر آرامش و به نوعی مدیتیشن بود تا نقات قوت و دیگر ویژگی هایش را تقویت کند و به گونه ای این قدرت را به درجات بالا رساند، او از تمامی تایتان های سرزمین خود قوی تر شده بود. او در سطح تکامل قدرت، در حال رشد سریعی بود و از همان ابتدا هم به جاه طلبی و حاکمیت روی آورد و سعی در فتح هر مرزی از دنیا را داشت. از همان موقع هم ارتش کوچکی متشکل از مزدوران و برخی افراد آماده برای این عمل جمع می کرد، با ساختن دستگاه های هسته ای و استفاده از آن ها برای منافع خود خرابی های زیادی به بار می آورد و هزاران نفر هم کشته می شدند. مادر تانوس که سوئی سان نام داشت در بین این اقدام های تانوس جان سپرد. از آن پس تانوس خود را حاکم تایتان معرفی می کرد و در واقع این یک حقیقت غیرقابل انکار بود. تانوس از همان ابتدا به "مرگ" نوعی احساس متفاوت داشت. تجسم او از مرگ که به فرم یک زن در آمده بود همان شخص مورد علاقه تانوس می باشد تانوس برای اولین بار در زندگی خود عشق را تجربه کرد و برای این عمل او خود را در سطوح بالا تر میدید و سعی در دریافت درجات بالاتری داشت، او تصمیم گرفت که هر قدرتی را به دست آورد تا توجه مرگ را جلب کند. با فتح جهان کار خود را آغاز کرد. ناوگان عظیمی آماده برای نبرد داشت و همواره سعی در افزایش قدرت انفرادی خود بود. پس سراغ مکعب کیهانی قدرتمند رفت و پس از تلاش، این شی را به خود اختصاص داد و این جهان و به کل واقعیت راتحت کنترل خود در آورد. تانوس به موجودی خدامانند و بسیار قدرتمند تبدیل شده بود و در این راه انتقام جویان و قهرمانان هم نتوانستند کاری کنند و گروه های قهرمانی که رو به رویش ایستادند را درهم خرد میکرد.

 

 

 

دستکش بی نهایت

وارد شدن در هاله ای جدید به نام سنگ های روح

از این پس تانوس سنگ های روح را درک کرده بود و سعی در یافتن تک تک آن ها داشت و این مقوله از مهم ترین خواسته هایش شده بود طوری که برخی حتی تانوس را صاحب این سنگ ها میدانند (برای کسب اطلاعات لازم درباره سنگ های روح این مقاله رو بخوانید) همانطور که میدانید تانوس نابود میکرد و می کشت و از بین می برد تا بلکه بتواند توجه مرگ را به سمت خود بکشاند. او برای این کار به معنای واقعی کلمه قصد نابودی "زندگی" را داشت. پس تانوس دست به کار شد و گشت و گشت و همواره در حال تلاش و جستجو به دنبال این اشیاء بود و سرانجام او موفق شد به این سنگ ها که کلید قدرت واقعی بودند دست پیدا کند و قدرت بی کران آن ها را به خود انتقال دهد. در این بین مشکلی دیده می شد، یکی از سنگ ها در سر آدام وارلاک بود و تانوس برای تکمیل آن ها نیاز به این مکمل داشت. دریافت این سنگ از چنگ وارلاک مشکل بود. پس تانوس این عمل را از طریق همتا شیطانی وارلاک یعنی ماگوس سعی در به اتمام رساندن داشت. البته ماگوس که بسیار قدرتمند بود و از شر واقعی الهام می گرفت با کار های خود حتی گاهی تانوس را مجبور به اتحاد با وارلاک می کرد تا مقابل او بایستند. در آخر هم که تانوس با نقشه های زیرکانه خود موفق شد سنگ نهایی را هم بگیرد و شش سنگ را کامل کند. در حال حاضر او مخرب ترین موجود شناخته شده در تمامی دوران می باشد و ادام وارلاک که کاری نمیتوانست بکند به زمین رفت و از اونجرز و کاپتان مارول طلب کمک کرد. در نهایت که تانوس هیچ چیزی را نمی خواست سالم نگه دارد و خارج از کنترل شده بود. قهرمانان سراغش آمدند و باز کاری در پیش نگرفتند. اونجرز به دست تانوس اسیر شدند و در اینجا یکی از ماندگار ترین قطعه های کمیک اتفاق افتاد. مرد عنکبوتی و ثینگ تصمیم بر نجات اونجرز از دست تانوس گرفتند (!) و موفق هم شدند و قهرمانان ما را آزاد کردند. در ادامه و پس از کم کم خاموش شدن آشوب ها، آدام وارلاک با قدرتی که به اختیار خود گرفته بود، در حرکتی غیرمنتظره تانوس را به سنگ تبدیل کرد.

 

 

 

تانوس

تلاش برای بازگشت و قیامی مرگبار

پس از اینکه فهمیدیم تانوس نمرده و حتی در اون حالت سعی در پیشروی برنامه ها و نقشه های شوم خود را داشت او بازگشت و این بار فهم بالاتری از سنگ های روح پیدا کرده بود. همانطور که در مقاله معرفی سنگ های بی نهایت خواندید نام این سنگ ها ابتدا سنگ های روح بودند و بعد به " سنگ های بی نهایت " تغییر یافتند (بعد از بازگشت تانوس نام آن ها تغییر پیدا کرد) "ممکن است دلیل اینکه برای سنگ ها نام روح را انتخاب کرده بودند این باشد که اولین سنگی که در دنیای کمیک خلق شد، سنگ روح بود. در واقع سنگ سبز رنگ و قدرتمندی است که برای اولین بار در سر شخصیت نیرومند و بزرگ مارول یعنی آدام وارلاک دیده شد که این اولین حضور یک سنگ بی نهایت در دنیای کمیک بود پس از اینکه تانوس بازگشت و باز مسیر اهداف خود را آغاز کرد، او با نیرنگی و قدرت خود هر شش سنگ را پس گرفت (فرم زیر صاحب فعلی سنگ ها در آن موقع را نشان میدهد که در مقاله معرفی سنگ های بی نهایت چگونگی این تصاحب و توضیحات کامل آن داده شده است)

 

In-Betweener <----- سنگ روح

 

The Champion <----- سنگ قدرت

 

The Gardener <----- سنگ زمان

 

The Runner <----- سنگ فضا

 

The Collector <----- سنگ حقیقت

 

The Grandmaster <----- سنگ زمان

 

این ها صاحبان سنگ ها بودند که تانوس پس از قیام از آن ها این میراث پرقدرت را پس گرفت. تانوس این شش سنگ ابدی را تصاحب کرد و کنار هم جمع و در دستکش بی نهایت خود قرار داد و بدین گونه به قدرتی نامحدود بدل گشت و به شخصیتی شکست ناپذیر تبدیل شد (در این دوره بود که تانوس قوی ترین شخصیت شناخته شده در دنیای کمیک لقب گرفت)

 

 

 

دستکش بی نهایت-جنگ بی نهایت

از دستکش بی نهایت تا جنگ ابدی

در حال حاضر که او غیرقابل توقف شده به موج سوار نقره اجازه ای میدهد که از آینده این قیام قهرمانان را باخبر کند. تانوس که برای جلب توجه مرگ به خودش هر کاری میکند، دستکش بی نهایت حاوی قدرتی عظیم را به دست کرده و در حرکتی تاریخی با اشاره نیم انگشتی نصف جمعیت کره زمین به همراه برخی قهرمانان آن را نابود و با خاک یکسان می کند. ادامه کار نشان دهنده عظمت و قدرت بی انتها تانوس می باشد. قهرمانان برای جلوگیری از او گرد هم می آیند و لشکر بزرگی تشکیل میدهند. آن ها با کمک دیگر قدرت های مارول از جمله عشق ، هرج و مرج ، غریبه نفرت و نظم که از بزرگان قدرت می باشند و به همراه گالاکتوس که خود از قوی ترین های مارول است علیه تانوس می ایستند. جمع آن ها بسیار محکم و قوی بود و در اینجا این سوال به ذهن می رسد که واقعا چه قدرتی از پس چنین گروهی برمیاید ؟ بله، تانوس در ادامه موفق شد تمامی جمع ءشان را شکست دهد و تخریب واقعی را به نمایش بگذارد و آن ها را زندانی کرد. میگن تانوس به حدی قوی شده بود که با آفرینش یکی شد و درصد قدرت قرار گرفت
در اینجا بود که دستکش بی نهایت توسط نبولا به سرقت رفته و در ادامه آن زندانی ها رهایی بخشیدند و در آخر این دستکش به ادام وارلاک رسید و با استفاده از آن به این وقایع پایان داد. پس از آن هم در انتها سنگ های بی نهایت تحت حفاظت قرار گرفتند و هرکدام را یک شخص در اختیار داشت سنگ حقیقت هم توسط آدام وارلاک و اینفینیتی واچ محفوظ بود (تانوس هم مدتی غایب ماند و دیگران خبری از او نداشتند) پس از آن هم بعد ها تانوس متوجه ظهور دردسر جدیدی به نام ماگوس شده بود و برای توقف آن به سراغ آدام وارلاک و اینفینیتی واچ رفت و از آن ها کمک گرفت. در نهایت هم آن ها با رفتن به قلمرو مرگ و استفاده از زمان رو به رو ماگوس ایستادند و جنگی صورت گرفت که طی آن ماگوس دستکش بی نهایت را از آن خود کرده بود سپس تانوس با ماگوس به درگیری پرداخت و در آخر هم نیرو ماگوس خنثی و همه چی به روال سابق بازگشت (این شکست، ناشی از تفکر اشتباه ماگوس از در اختیاری هر شش سنگ از آن خودش بود، در واقع یکی از سنگ ها دست تانوس باقی مانده بود و نسخه ای تقلبی در دستان ماگوس دیده می شد!)

 

 

 

Infinity Crusade

گادس ظهور می کند

بعد از گذشت مدتی آدام وارلاک و تانوس درگیر پرونده ای جدید شدند و در حقیقتی ضربه زننده به دام افتادند. این بار کسی که منبع این مشکلات می باشد، الهه / گادس است. این وقایا طی رویداد Infinity Crusade که سال 1993 منتشو شد به وقوع پیوست. در واقع الهه گونه دیگری از سمت شیطانی وارلاک یعنی ماگوس می باشد، پس نتیجه میگیریم به نوعی وارلاک اختیار روح خود را از دو سمت از دست داده بود، این عمل بعد از به دست آوری دستکش بی نهایت توسط وارلاک صورت گرفت و او خیر و شر را از وجود خود حذف کرد تا مبادا کارهایی که عواقب ناخوشایندی در انتظارشان است را انجام دهد. گادس بسیار نیرومند بود و او سعی کرد با جمع آوری سنگ های بی نهایت و جذب انرژی به قدرتی بی نهایت دست پیدا کند. در بین این کارهایش گادس حتی سعی داشت قهرمانان را از سراسر عالم به سمت خود بکشد و با آن ها به نحوی در ظاهر راه بیاید. او به حدی نیرو ذخیره کرد که از حالت عادی خارج شد و به قدرتی فراتر از سطح تفکر رسید. پانل هایی که پس از جذب نیرو سراغ قهرمانان می رود و آن ها را به سمت خود می آورد از جالب ترین پانل های داستان می باشد :

Infinity Crusade

Infinity Crusade
گادس با نیرو خود سرزمینی زیبا و عظیم می سازد و همه را شگفت زده می کند. او نام این سرزمین را بهشت امگا می گذارد. گادس دیگر قهرمانان را نسبت به خود در اعتماد کامل قرار داده بود و با ساخت سرزمین و نابودی برخی مناطق حقیقتی جدا در حال شکل گرفتن بود. قدرت زیاد او عواقب نا به سامانی را در انتظار داشت. بنابراین آدام وارلاک دست به کار شد و سعی کرد هر طور شده سدی برای گادس شود. به هر حال در ادامه هم دیدیم که او سراغ تانوس رفت و مجبور شده بود برای جلوگیری از گادس با تانوس همکاری کند. بقیه ماجرا به دخالت مفیستو در آن منجر شد جایی که او معامله کرد که به آن ها کمک می کند در ازای مکعب کیهانی (حتی انتها داستان او برای گرفتن مکعب می آید اما تانوس به نوعب نسخه تقلبی را به او میدهد و سر او را کلاه می گذارد !) در هر حال پس از اینکه گادس از پیروزی اش مطمئن بود، تانوس و آدام وارلاک و پروفسور ایکس یک تیم سه نفره تشکیل دادند و با برنامه ریزی گادس را شکست و او را به جای دیگری تبعید کردند.

 

 

 

 

Annihilation

نابودی آغاز می شود

پس از اتفاقات ظهور گادس، تانوس رویداد های پیچیده ای را پشت سر گزاشت که ته آن به اونت تاریخی Annihilation می رسد. در واقع پیش از این تانوس در داستان های دیگری حضور داشته، به عنوان مثال ما در داستان های مدافعین بین شماره های 12 تا 14 می بینیم که سعی در استفاده از اوراکل (به گنجینه ای از دانش اطلاق می شود) دارد و به نابودی دشمنان می پردازد. یا زمانی بود که به آزگارد رفتند و از آشوبی که توسط تور پیش آمده Infinity Abyss متفاوت از تانوس را شاهد بودیم  که در شش قسمت چاپ شد، نسخه های (کلون های) بود جلوگیری کردند. همینطور هم ما در رویدادکه از قبل ساخته شده بودند و قهرمانان، به علاوه خود تانوس آن ها را متوقف Annihilation  بسیار مشهور می باشد در شش  هم برخی اتفافات در خط اصلی زندگی تانوس جریان دارد. این سری که کردند. در مجموعه عظیم قسمت در سال های 2006 و 2007 به انتشار رسید. طراحی های داستان بی نظیر بود و آندریا دیویتو و کیت ایان گیفن سازندگان داستان بودند.

Annihilation

تمرکز کمیک روی نابودی و پیدایش انی هایلس یکی از دشمنان بزرگ چهار شگفت انگیز می باشد (برای کسب اطلاعات درباره این شخصیت توصیه می شود این مقاله را بخوانید) انی هایلوس که فرمانروا "منطقه انرژی منفی" است متوجه آن می شود که "منطقه انرژی مثبت" در حال غلبه بر سمت منفیه. در ادامه خرابی هایی به بار آورد. در نهایت هم تانوس را فریب می دهد (تانوس با او متحد شده بود اما فریب خورد) و انی هایلوس از گالاکتوس که گیرش انداخته بود به عنوان بمبی قوی برای نابودی هر دو سمت مثبت و منفی منطقه انرژی استفاده می کند. در آخر قبل از اینکه تانوس بخواهد جلوی نقشه ءش را بگیرد، درکس که در به در به دنبال اوست تانوس را پیدا کرده و با ضربه ای مرگبار دستش را در بدن تانوس فر می برد.

Annihilation

بله، تانوس توسط درکس کشته می شود. این یک حرکت به یادماندنی و تاریخی در این داستان بود، نکته جالب دیگر، آن است که لحظه ای قبل از اینکه تانوس بمیرد، تجسم مرگ جلوی چشمانش می آید و این پانل فوق العاده را عمیق تر جلوه می دهد.

 

 

 

Thanos Imerative

بودن یا نبودن، مسئله این است...!

به وقوع پیوست،"Annihilation"سر انجام پس از مرگ ناگهانی و تکان دهنده تانوس که در داستان موفق و تحسین شده
مارول در سال 2010 تصمیم بر بازگشت او به دنیای کمیک داشت، تقریبا بعد از سه سال غیبت او برگشت. در اون سال
منتشر شد که طی آن ما شاهد بازگشت تانوس بودیم. در واقع این کمیک "Thanos Imperative : Ignition" داستانی با نام
مقدمه ای را مبنا بر شروع دوباره زندگی تانوس آغاز کرد که ادامه داستان را "Annihilation" با در برداشتن اتفاقات رویداد
شاهد بودیم. با شروع داستان تانوس سخنی بر شخصیت خود و حوادث "Thanos Imperative" در سری شش قسمتی
اخیر به انجام می رساند. در داستان های بعدی هم میبینم که تانوس با نگهبانان کهکشان همراه می شود. آن ها قصد جلوگیری
هستند و در این بعد، به نوعی کنترل همه چیز را لرد "Cancerverse" از لرد مار-ول را دارند. آنان در دنیا و جهانی دیگر به نام
مار-ول به دست گرفته است. چرا ؟ این دنیایی عجیب می باشد که مرگ در آن معنایی ندارد و هیچ کس نمیمیرد (!) پس به
همین دلیل "زندگی" مانند سرطان شده است، در نهایت هم شاهد جنگ سختی بین لرد-مارول و تانوس هستیم. ممکن است
شرایط این دنیا به جهان دیگر هم سرایت کند پس برای جلوگیری از این اتفاق عده ای از شخصیت ها در حال تلاش هستند.
همانطور هم که گفته شد در آخر داستان تانوس به لرد-مارول می رسد و با او به جنگ میپردازد. در پایان نبرد درست زمانی که
تانوس در حال شکست خوردن بود، مرگ ظاهر می شود و لرد مار-ول را نابود می کند (پس از آن هم شاهد بی محلی مرگ به
رقم خورد و "Thanos : Imperative Ignition" تانوس و از کوره در رفتن تانوس هستیم) کلید آغاز این ماجرا ها در کمیک
تا شماره شش بخش بعدی این کمیک ها ادامه داشت و در سال 2011 به اتمام رسید. در حقیقت جدا از ارزش این واقعه ها،
یکی دیگر از اهمیت های این سری به برگشت تانوس مرتبط می شود. او بازگشت و به نابودی و ویران گری ادامه داد. این
داستان 6 قسمتی بسیار خلاقانه و شگفت انگیز است، ایده سازندگان هم برای روایت داستان عمیق و بی نظیر می باشد. قطعا
این یکی از برترین کمیک های تانوس است.

 

 

 

Avengers Assemble

قدرت های کیهانی وارد می شوند

مارول استودیو فاز یک خودش رو با فیلم اونجرز، گردآوری بزرگترین قهرمانان تکمیل کرد. این فیلم در سال 2012 اکران و
چاپ شد که از محبوب ترین های "Avengers Assemble" روانه پرده سینما شد. همزمان با این اثر داستانی موفق با نام
اون سال می باشد. خوشبختانه خوب خودش را هم نشان داد و 25 شماره به طول انجامید (البته داستان های دیگری با عنوان
اصلی این کمیک هم چاپ شده بودند) برایان مایکل بندیس بزرگ از سازندگان آن بود. در واقع اوایل شماره های کمیک به
روایت کاراکتر تانوس و قدرت طلبی او پرداخت. ما دیدیم که او این بار هدفش یکی از قوی ترین شئ های مارول می باشد،
مکعب کیهانی. در حقیقت همواره واضح بوده که تانوس از قوی ترین هی کمیک است و گهگاهی هم کار هایی می کند که از
پس هیچ شخصیتی بر نمی آید. دو مورد از این گزینه ها کاملا آشکار و چشمگیر هستند، زمانی که موفق به کسب دستکش و
جمع آوری کامل هر شش سنگ شد (که یکی از تاریخی ترین لحظات مارول را رقم زد. میتوانید این مقاله را بخوانید تا متوجه
حرفم شوید) و زمانی که مکعب کیهانی را از ان خود کرد. در این داستان می بینیم هدف خود را روی مکعب قفل کرده است.
حتی میبینیم که هالک هم تحت تاثیر آن قدرت قرار می گیرد و از کنترل خارج می شود و فاجعه ای به بار می آورد. در شماره
شش داستان تانوس موفق به دریافت مکعب میشود. اونجرز و نگهبانان کهکشان و قهرمانان دیگر مارول به دور هم جمع می
شوند و تانوس را مورد هدف قرار می دهند. از لحظات جالب کمیک لحظه ای است که مکعب را بعد از تلاش فراوان به دست
خودشه" تانوس با به دست گرفتن مکعب قدرتی بی " / "That's It" : میگیرد و با لحنی خباثت آمیز و لبخندی مرموز می گوید
نهایت و غیرقابل تصور را به خود پیوند می زند. او که دانشی فراتر از درک بشر دارد و از محتویات مکعب و قدرت آن آگاه
است، نیرو حقیقی او را وصله به خود می کند. پس از گرفتن مکعب حتی شاهد هستیم که از حالت فیزیکی خود خارج شده و
قدرت مطلق می شود. پانل هایی که تانوس این فرم را به خود میگیرد از جذاب ترین تصاویر وجه تانوس می باشد. در این
بین حتی وقتی قهرمانان به اوحمله می کنند به راحتی بدل کرده و با اشاره موج عظیمی از انرژی را به آن ها پرتاب می کند.
تا اینکه در نهایت و در شماره هشت این مجموعه می بینیم که الدرز ها (از بزرگترین قدرت های مارول) کنار هم جمع می شوند
و با قهرمانان برای شکست تانوس همکاری می کنند. همانطور که میدانید الدرز ها از با قدمت ترین موجودات مارول می
باشند. در آخر هم تانوس از جمع آن ها شکست میخورد و وقتی مکعب را در یک لحظه، به طور اتفاقی از دست می دهد دیگر
توان غلبه بر آن ها را ندارد.

 

 

 

Deadpool vs Thanos

من نمیدونم ددپول چی میگه این وسط !

سال 2015 مارول، ددپول و تانوس را بر سر یک نقطه مشترک قرار داد. همانطور که می دانید تانوس به شخصیت
مرگ علاقه دارد و در دنیای کمیک متوجه همین علاقه بین ددپول و مرگ هم شدیم. اواخر اون سال داستان
که در چهار قسمت جریان داشت، منتشر شد. این داستان با درگیری تانوس و ددپول آغاز Deadpool vs Thanos
می شود. مارول، علاقه و تلاش تانوس و ددپول برای رسیدن به مرگ را در این کمیک به تصویر کشید. و ما دیدیم که
توجه مرگ به وید ویلسون نسبت به تانوس زمین تا آسمان فرق می کند. تانوس هم همواره در تلاش است که ددپول
را از مرگ دور نگه دارد. در نهایت داستان به جایی ختم می شود که ابدیت تجسم مرگ را می دزد که قطعا با عواقب
بد و ناخوشایندی رو به رو می باشد و تعادل به هم میخورد (برای کسب اطلاعات درباره ابدیت و دیگر موجودات
کیهانی توصیه می شود این مقاله را بخوانید) پس از ربوده شدن مرگ که نظم را بر هم میزند تانوس و ددپول برای
نجات او و مقابله با ابدیت عازم به قلمرو ءش می شوند.

ابدیت در فضا و مکانی دیگر بود و پس از سر رسیدن آن ها
نبردی در گرفت. در پی آن ددپول و تانوس یک اتحاد کوچیک را تشکیل دادند، هر چند اوایل آن ابدیت موفق شد از
پس آن ها بر بیاید. اما ما بار دیگر شاهد قدرت فوق بالا تانوس بودیم، یعنی زمانی که خشم، حاشور ذهنش شده و رو
به روی ابدیت می ایستد و در آخر موفق می شود به تنهایی او را شکست دهد (!) در واقع "تیم سیلی" و "باندوک" از
سازندگان داستان، سعی در نشان دادن خط رابطه این سه داشتند. آن ها در این پانل مرگ را وابسته به ددپول نشان
دادند. بعد از اینکه تانوس ابدیت را شکست می دهد مرگ از او می گذرد و سراغ وید ویلسون را می گیرد که این عمل
موجب بالا رفتن خشونت تانوس می شود. در انتهای آن هم می بینیم که نبردی بین ددپول و تانوس شکل گرفت که در
طی آن ددپول له و لورده شد. اما بعد از آن میبینیم که از انرژی "کاپتان یونیورس" موفق به دریافت نیرو می شود و
یک قدرت کیهانی را به خود اضافه می کند. در حقیقت ددپول صاحب نیرویی کیهانی می شود و بعد رو به روی
تانوس می جنگد (در رابطه با این موضوع خواندن این مقاله هم خالی از لطف نیست) بعد از آن هم هر کدام به مقعر
خود برمیگردند. این مجموعه چهار قسمتی در باب این سه کاراکتر جای داشت و حول آن ها می چرخید. با خواندن
داستان بیشتر وارد عمق این بخش از هویت تانوس می شوید.

 

 

 

Black Order

فرقه تانوس نمایان می شود

ما در داستان هایی با عنوان "بی نهایت" سری به لشکری جدید از تانوس زدیم. فرقه سیاه خود را نشان می دهند. این
کمیک بیشتر بر روی این تیم، تمرکز دارد. شاید حضور تانوس به نسبت داستان های قبلی کمتر بود اما جزئیات موثری
را به شخصیت او اضافه کرد (برای آشنایی با گروه فرقه سیاه این مقاله را بخوانید) وارد جو فرقه سیاه نمی شیم
چون در مقالات سایت توضیح داده شده. به خودی خود این داستان بیشتر به زمین و قهرمانان خاکی و قدرتمند ما
نگاهی می اندازد. سنگ های بی نهایت هم در زمین قرار داشتند و در واکاندا به سر میبردند. تا اینکه بعد ها تانوس با
لشکر خود به قصد تصاحب سنگ ها به واکاندا می روند. بعد از آن هم در آخر انتقام جویان از محل تانوس آگاه شده و
برای شکست دادنش اقدام می کنند. در کل مارول این داستان را برای شکل گیری و اتمام روند تکامل فرقه سیاه و
اتحاد آن ها با تانوس و اتمسفر زمینی تانوس منتشر کرد. از اواخر 2013 انتشار آن صورت گرفت و تا سال بعد ادامه
شد. در واقع از این (The Cabal) پیدا کرد. بعد از این داستان وقایع زندگی او شامل پدید اومدن تیم توطئه گران
پس بود که دنیای های موازی و جهان های دیگر در داستان های مارول اوج گرفتند. نیمور هم رو به روی تانوس و
توطئه گران می ایستد و با کمک گرفتن از روشن فکران (ایلومیناتی) سعی در جلوگیری از آن ها دارد. این اتفاقات تا
زمانی ادامه پیدا می کند که قضیه به جنگ های پنهان کشیده می شود.

 

 

 

Secret Wars

جنگ های پنهان و روی کار آمدن دووم

سال 2015 مارول رویداد بسیار عظیمی را وارد جریان داستان های خود کرد. جنگ های پنهان که از سازندگان آن میتوان به
جاناتان هیکمن با استعداد اشاره کرد، یک مجموعه بی نظیر بود. جنگ های پنهان با تاکید اختصاصی بر روی ویلین بزرگ
مارول یعنی دکتر دووم پیش می رفت. در این سری داستان، زمین های دیگر با برخورد به هم دنیا را رو به نابودی می بردند.
بعد از آن دکتر دووم که در صدد قدرت بود دنیایی با نام "دنیای نبرد" که از بقایای واقعیت جهان های دیگر بود، به وجود آورد
(برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاریخچه جنگ های پنهان اینجا را کلیک کنید) این سری بسیار هم موفق واقع شد و از
برترین اونت های سال های اخیر می باشد. در پی آن ما حتی شاهد مرگ ناگهانی دکتر استرنج به دست دکتر دووم بودیم. در
انتهای آن هم شاهد بودیم که تانوس برای مقابله با دووم، ثینگ را که توسط نیرنگ دووم بی حرکت مانده و فریب خورده بود
را آزاد کرد و خود راهی نبرد با دووم شد. لحظه ای که دکتر دووم در حرکتی غافل گیرانه ستون فقرات تانوس را به بیرون می
کشد از تماشایی ترین پانل های کمیک می باشد (شما میتوانید تمام قسمت های این کمیک را به صورت ترجمه اختصاصی
سایت، در اینجا بخوانید)

 

 

 

thanos

قدرت، یا هست، یا نیست !

تانوس در داستان های بعدی بازگشت و ما طی کمیک های آلتیمیت شاهد انجام فعالیت های او برای دستیابی به مکعب
کیهانی هم بودیم. در واقع ادامه این کار های او به شماره دوم جنگ داخلی منجر شد. پارسا پارت دوم جنگ داخلی
توسط مارول به انتشار رسید و در شماره 0 آن دیدیم که تانوس به زمین می آید. در واقع رویداد سال اخیر مارول که
به بخش بعدی داستان جنگ داخلی اشاره داشت قضیه ناانسانی با قدرت پیش بینی آینده را روایت می کرد (برای
خواندن داستان های جنگ داخلی 2 با ترجمه روان سایت اینجا را کلیک کنید) در شماره آغازین آینده ای که او میبیند
حضور تانوس در زمین و ویرانی پس از آن است. به همین دلیل قهرمانان گرد هم میایند و تانوس را غافل گیر میکنند
و با او به جنگ می پردازند. طی این نبرد رودز (وار ماشین) به دست تانوس کشته می شود. بعد از آن اتفاقات مرتبط
با زندگی تانوس طی داستان های بعدی مارول مثل نگهبانان کهکشان دنبال شد. تا اینکه اواخر سال 2016 شاهد سری
بودیم و در آن باز تانوس درخشان به تصویر کشیده شد. این داستان "Thanos" جدید داستان های تانوس با عنوان
پایانی غم انگیز بر "کوروس گلایو" (رهبر توانای فرقه سیاه) بود. در حقیقت در همین کمیک بود که بین و او و تانوس
اختلاف پیش آمد. گلایو هم که در مقابل تانوس عددی نیست و سرنوشت اختلاف او با شکست مواجه شد و در نهایت
هم برای رهایی از دست شکنجه و درد هایی که تانوس برای او آماده کرده مجبور شد با تیغه برنده اش، خود را بکشد
(به شخصه از کاراکتر گلایو لذت میبرم و مرگش در این داستان بسیار تاثیرگذار بود)

Corvus Glaive-کوروس گلایو-فرقه سیاه-Black Order

 

 

 

 

thanos

قدرت و توانایی

 

مقدمه

تانوس قدرتمند ترین تایتان تاریخ می باشد. از بزرگترین نیرو های مارول است و در حال حاضر برای مارول استودیو
در هیبث عظیمی قرار دارد و نیرومند ترین ویلینی است که قراره رو به روی قهرمانان بایستد. جدا از قدرت های
درونی خود، نیرو های اضافه دیگر و تجهیزات و ابزار هایی داشته که در پیشرفت قدرتش موثر بودند (توصیه می
شود برای حاصل کردن اطمنیان کامل از قدرت های او این مقاله، این مقاله و این مقاله را بخوانید) خب در اینجا به
بیان توانایی های او میپردازیم تا همگی متوجه آن شویم که چه کار هایی از دستش بر می آید :

 

 


عقل و هوش شگفت انگیز !

یکی از ویژگی های عظیم او که سبب خطرناک تر شدنش می شود هوش و فکر بی نظیرش است. در واقع این خرد بی
مانند او باعث شده که در نبرد ها بهترین شیوه را برای پیروزی انتخاب کند و در دشواری ها مناسب ترین راه چاره را
برگزیند. از طرفی او یک نابغه به تمام معناست. وقتی کلمه نابغه را به خصوص در عالم مارول می شنویم یاد بروس
بنر و رید ریچاردز و تونی استارک و... می افتیم با اینکه پادشاه حقیقی را فراموش می کنیم. در واقع کسی مانند
بروس بنر به گفته خود تانوس، عقل و هوش بی نظیری در سطح "انسان" دارد و در چارچوب آن قرار می گیرد. در
صورتی که دانش تانوس فراتر از درکی است که بشر از علم دارد.

 

 


آمادگی کامل فیزیکی

خسته، بی حوصله، درد کشیدن، مسمومیت و... این ها صفت های هستند که هرگز میونه خوبی با تانوس نداشته و
ندارند. تانوس بنیه بسیار قوی و آمادگی جسمی کاملی دارد هرگز از پا در نمی آید حتی اگر بزارینش تا ابد به هالک
مشت بزنه !

 

 


سرعتی بی همتا در حرکات !

عضلات قدرتمند او موجب شده که در پیاده کردن حرکات و هنگام نبرد سرعتی فوق العاده داشته باشد. توانایی او در
بخش سرعت به حدی بالاست که میتونه قبل از اینکه پلک بزنیم نصف ته دیگ سر سفره رو ببلعه !

 

 


قدرت مافوق انسانی

قدرت بدنی تانوس به شکلی باور نکردنی زیاد است (!) در حقیقت این بنیه قوی او را تا این حد مرگبار ساخته
میتواند به راحتی تور را شکست دهد و یا با یک مشت هالک را از پا در بیارد. درصد ناچیزی از قدرتش برای نابود
سازی زمین ما و چند سیاره اطرافش کافیست، تو زمینه قدرتش اصلا یه وضعیه !

 

 


آسیب ناپذیری

تانوس بسیار مقاوم است و دربرابر ضربات غیر قابل آسیب می باشد. پس از اینکه کشته شد و بعد از آن بازگشت این سطح
قدرت آسیب ناپذیریش به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد. همین باعث شده که همیشه دربارش میگیم لامصب هفتا جون
داره !

 

 


جاودانگی

سیستم بدنی او طوری می باشد که هیچ نوع بیماری و مریضی هایی از این قبیل اثرش نمی کند و از طرفی همیشه سالم و
سلامت است. او پیر نمی شود و همچنان سرزنده است. حتی میگن که سیستم بدنیش به حدی قدرتمنده که پس از مرگ
دوباره بهبود پیدا می کند (!) اینجا واقعا باید گفت این بشر روی هر چی ققنوسه کم کرده ! حتی اودین هم پیر شد و این
تکون نمیخوره !

 

 


تلپورت

این روزا اگر کسی نتونه این کارو کنه باید تعجب کرد. تانوس هم میتونه با استفاده از صندلی مخصوص خود عمل تلپورت
(انتقال به جایی دیگر) را انجام بده. یعنی هر لحظه احتمالش هست که تانوس مقصد و اشتباه بگیره و وسط خونتون ظاهر
بشه !

 

 


پرواز !

چیه ؟ تعجب کردین ؟ بله، تانوس هم قبلا یه چشمه نشونمون داده که میتونه پرواز کنه. هرچند جزئیات زیادی درباره این
قدرتش دیده نشده اما تا به حال پرواز هم کرده.

 

 


سحر و جادو !

خب راستش با پروازش می شد کنار اومد اما جادو... بله تانوس تا به حال از این قدرت استفاده کرده، در حقیقت توانایی او
در استفاده از جادو گذرا و ناچیز است اما ظاهرا میتواند با لعنت کردن دشمن را به خاک سیاه بکشاند. البته منظور از جادو
همون قدرت از دور آسیب رساندن هست نه مثل توانایی های دورمامو !

 

 


دستکاری ماده

این یکی از قدرت هایی است که هر ویلین با داشتنش در راس نیرومندی قرار می گیرد. دستکاری ماده یعنی کنترل کامل بر هر
چیز ! حالا نوع عمل آن بستگی به قدرت شخص دارد که تا چه اندازه میتواند بر ماده کنترل داشته باشد. تانوس در این سطح
هم به بالاترین درجه رسیده و میتواند ماده را تا اندازه اتمی به کنترل خود در بیاورد. دیگه کنترل مولکول که جای خود داره !

 

 


تلپاتی

یکی دیگر از قدرت های مهم و با ارزش او توانایی های ذهنی اش می باشد. او در برابر حملات ذهنی مقاوم و در ارتباط و کنترل توسط ذهن ماهر می باشد. قبلا رو به روی کسانی از جمله مانتیس هم نشان داده که ذهنش غیرقابل نفوذ است. ماشالله از هر رده توانایی، یکیشو داره !

 

 

کنترل و دستکاری کامل انرژی

او می تواند انرژی و نیرو خالص را به کنترل خود در بیاورد. به عبارتی دیگر با انرژی بازی می کند ! حتی میتواند تغییری در
نیرو ایجاد کند. در کنترل گرفتن نیروی مغناطیسی هم تبحر دارد.

 

 


چابکی فراتر از انسانی


تانوس بسیار چابک و تر و فرز می باشد.جثه اش از هالک بزرگ تر است اما چابک تر از انت من می باشد!

 

 

واکنش ها و رفلکس بدنی
حواس و تمامی واکنش های او در بهترین شرایط قرار دارند.همین قدرت ها هستند که از این تایتان، تانوس را می سازند.

 

 


فاکتور شفا دهنده

صحیح است که مقاومت بدنی اش بالا می باشد اما باز همیشه خطر آسیب رسیدن به بدن وجود دارد. فاکتور شفا بخش هم
جز توانایی هایش می باشد و میتواند بعد از آسیب و جراحت به سریع ترین شکل ممکن خود را درمان کند. مثلا بعد از مرگش
توسط درکس بازسازی بدن او به سرعت انجام گرفت. یعنی حتی رو دست نقش منفی ترمیناتور 2 زده !

 

 


یک مبارز کامل !

اگرچه برخی موجودات کیهانی و قدرتمند عظیم از نیرو و توانایی های مافوق خود استفاده می کنند. اما تانوس در عین حال
یک مبارز کامل می باشد. مهارت او در نبرد تن به تن بسیار بالاست، کم مونده به بروس لی هم برسه !

 

 


تجهیزات

 

روبات های شخصی !
تانوس روبات هایی به قالب هواپیمای بدون سرنشین برای کار های خود ساخته و برخی نیاز های خود را به انجام می رساند.

 

 


ماشین زمان !

بله، تانوس ماشین زمان هم دارد. هر چند اطلاعات زیادی درباره آن وجود ندارد و وضعیت ءش مشخص نیست اما این وسیله
گزاشته است. "Time Probe / از تجهیزات تانوس است. نام این ماشین زمان را هم "جستجوی زمان
تجهیزات دیگری هم مانند وسایلی برای حمل و نقل و جت و... هم دارد ولی مهم ترین های آن را معرفی کردیم. راستی یه
اسلحه ویژه هم دارد که نیرویی خالص مانند مکعب تولید میکند و بسیار قوی می باشد.

 

 

دستکش بی نهایت

خب حقیقت اینه که این دستکش مختص تانوس نیست و اشخاص دیگری هم بودن که ازش استفاده کردن اما کاملا آشکاره
که هیچ شخصیتی به اندازه تانوس لایقش نیست و از طرفی وقتی نام دستکش بی نهایت رو میشنویم ناخودآگاه تانوس رو
به یاد میاریم. این دستکش برای جمع آوری هر شش سنگ بی نهایت می باشد و میتواند با متصل کردن آن ها به هم و حفظ
کردنشان قدرتی به شخص بدهد که هرگز نظیرش را در دنیای کمیک بوک ندیده ایم. بدبختیمون اینه که تانوسم بی جنبه ءس
و تا دستکش و به دست میاره با انگشتش اشاره میکنه (!) و زمین خاکی ما رو محو و نابود می سازه.

 

 


آیا میدانید

- آیا میدانید تانوس با یک بیماری نادر متولد شد !!

- آیا میدانید تانوس خانواده خود را کشته است !!

- آیا میدانید برادر تانوس عضو اونجرز بوده است !!

- آیا میدانید او فرزندان گوناگونی دارد !!

- آیا میدانید او هر سال جشن کریسمس مخصوصی دارد !!

- آیا میدانید او یک بار توسط دختر سنجابی شکست خورد !!

- آیا می دانید او کلون های زیادی دارد !! (در مقاله به این گزینه اشاره و داستان آن شرح داده شد)

- آیا می دانید تانوس در داستانی، با حرکتی کوچیک سپر کاپتان آمریکا را خرد کرد !!

- آیا میدانید او یک بار سوار بر هلی کوپتری با نام تانوس کوپتر شد !! (بعد از آن هم توسط پلیس دستگیر و به زندان فرستاده
شد !!!)


Screenrant.com : منبع آیا میدانید ها

 

 

 

تانوس-Thanos-ثانوس

حضور در عالم سینما، کمیک و انیمیشن


تانوس هم حضور داشته و این سریال موفق میزبان جمع زیادی از شخصیتMarvel's Avengers Assembleدر انیمیشن
های مارول بوده است. تانوس در لیست داستان های خود شاهکار های زیادی داشته و قسمت پررنگی از کمیک های برتر مارول
اشاره داشت که یک سری جذاب و موفق از Thanos imperative را در کارنامه خود دارد. از بهترین کمیک های او میتوان به
Infinity که یک شاهکار تکرار نشدنی بود و هنوزم که هنوزه مانندش نیست. مجموعه Annihilation روی او می باشد. سری
هم که نه تنها Infinity Cruse هم جذاب و از اهمیت بالایی برخوردار بود. سری های دستکش بی نهایت و جنگ بی نهایت و
هم Infinity Abyss از بهترین داستان های تانوس می باشند بلکه جز بزرگترین داستان های تاریخ مارول هستند. مجموعه
یک پک خیلی خوب بود (در این مقاله به تمامی این داستان ها اشاره و کامل توضیح داده شد) توصیه می شود این داستان ها
را حتما بخوانید.

در مارول استودیو هم که در حال حاضر از مهم ترین شخصیت ها به شمار میره. جنگ بی نهایت، مهم ترین پروژه تاریخ
فیلمسازی کمیکی مارول در راهه و ویلین عظیم آن، تانوس با بازی جاش برولین کلیدی ترین بخش داستان است. همان طور
که میدانید در فیلم های کنونی و قدیمی مارول به تانوس چندان هم نپرداختند و فقط حضور های به نوعی افتخاری داشت،
جنگ بی نهایت همان پروژه ای است که تانوس در آن شکوفا می کند. حضور های او در فیلم های مارول به شرح زیر هستند :


Avengers 2012

Guardians of the Galaxy 2014

Avengers : Age of Ultron 2015

 

 

و در آخر، این مقاله را به مناسبت نزدیک شدن به اثر تاریخی جنگ بی نهایت قرار دادم و امیدوارم به کسب اطلاعات شما
درباره تانوس کمک کرده باشد. این تمام تاریخچه اصلی زندگی تانوس بود و باهم مرورش کردیم. اگر هم سوالی داشتین حتما
در قسمت نظرات بیانش کنید. خداحافظ !

 

 


Cap-Spider Potter : نویسنده 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Cap-Spider Potter 1396-02-29 16:08
دوستان یه مشکلی پیش اومده مقاله یکم درهم برهم شده
درحال ویرایشه و بزودی درست میشه
#2 Captain Steve Lover 1396-02-29 16:49
خیلی خوب بود... بهترین مقاله شما بود تو سایت...
دستتون درد نکنه...

فقط وقتی درمورد شکست خوردن ابدیت داشتم می‌خوندم دهنم سه متر باز بود...باورم نمیشه ابدیت شکست بخوره...
.....
بهترین ارک ها رو انتخاب کردید ...سری Infinity که هر سه تاش شاهکار بودن و شما هم عالی معرفیشون کردی خصوصا ماجرای وارلاک و گادس رو خوب روایت کردی...
.......
قدرت ها و توانایی و امکاناتشم که می‌دونستم (جز جادو) ولی اگه ثانوس جادوگر باشه پس تو فیلم دکتر استرنج هم نمی‌تونه کلید موفقیت اونجرز باشه...

.......
ولی فکر نمی‌کنم ثانوس از امثال جین گری (فینیکس) یا سنتری(وید) یا گالاکتوس (فول پاور) قوی تر باشه...
بنظرم قوی ترین شخصیت شناخته شده مارول The Sentry هست (البته با کنترل کامل The Void) ... این شخصیت ازگارد نابود کرده...مولکول من و گالاکتوس رو نابود کرده...یه تنه تو رویداد مارول زامبیس کل اونجرز رو ترکوند...نیروی وید هم از امثال پارالاکس و فینیکس نیرو هاش بیشترن...سنتری بنظرم می‌تونه ثانوس رو با دستکش ببره(به شرطی که کنترل کامل وید رو داشته باشه)

ببینید سنتری(با وید) استقامت و زور و رفلکس ابرانسانی داره ...پرواز ...ساتع کردن انرژی بسیار قدرتمند ...کنترل کردن ستارگان (سنتری داخل یکی از کمیک ها یک میلیون ستاره رو با هم منفجر کرد و به این دلیل هست که میگن
Sentry Has The Power Of One Million Exploding Suns )
حالا نمی‌دونم ولی بهرحال اینکارو کرده...بعد سنتری مردگان رو زنده کنه؛کنترل مرگ و زندگی دیگران دست وید هست واسه همین بهش میگن Angel Of The Death...
می‌تونه یه چیزای مثل پیچک درست کنه که به هرکس بخوره اون کشته میشه ...می‌تونه با ذهنش تلپات کنه ...کنترل آب و هوا دستشه...داخل شب از تاریکی نیرو می‌گیره و کنترل نیرو علی تاریکی دستشه ...از بعد Negative هم نیرو می‌گیره...خود درمانی هم از قدرت هاش هست که شفا میدهد خودشو راحت ...خلاصه این شخصیت آیا از ثانوس قویتر نیست؟
.....
چیزی که خیلی از مقالات خوشم اومد چون احساس می‌کنم نگارش شما تا حد زیادی شبیه نوشتن اعضای سایت Comicvine.com هست ...خیلی خوبه ...این سایت بهترین سایت کمیکی تاریخ در دنیاس...بزرگ ترین مرجع واسه کمیکی ها...من خودم همیشه هر اطلاعاتی بخوام به اونجا مراجعه میکنم...نگارش شما هم دقیقا مثل اوناس...اول معرفی کوچیک بیوگرافی...بعد روایت ارک های داستانی جذاب...بعدشم اصل مطلب یعنی قدرت و توانایی ...در نهایت حضور در سایر Media...

.....
#3 Cap-Spider Potter 1396-02-29 16:53
#2
شما لطف دارید...
فقط اینکه شرمنده بعضی جاهاش درهم و داغون بود...
بزودی رفع و کامل میشه...
#4 Arrow 1396-02-29 17:50
عالی بود
راستی میشه یه معرفی هم واسه دورمامو بزارین
بعد از فیلم دکتر استرنج خیلی برام جالب شد بیشتر بشناسمش
#5 Arrow 1396-02-29 17:53
یه چیزی هم خیلی ذهن منو مشغول میکنه
مگه سنگ های ابدی دست تانوس نیست؟
پس اونی که تو سر ویژن هست و اونی که گردن دکتر استرنج بود و عصای لوکی و اونی که تو گاردن اف گاکسی بود چرا دست تانوس نبود
مگه چندتا داریم ؟!
تو رو خدا یکی جواب بده :/
#6 Cap-Spider Potter 1396-02-29 17:56
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)
#7 Arrow 1396-02-29 18:10
به نقل از Cap-Spider Potter:
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)

به نقل از Cap-Spider Potter:
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)

به نقل از Cap-Spider Potter:
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)

به نقل از Cap-Spider Potter:
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)

ممنون
آخه آخر اونجرز دستکش بینهایت رو دستش کرد من یکم گیج شدم ;-)
#8 hassan91 1396-02-29 19:44
مقاله پر مغز و سنگینی بود. هدف ثانوس فقط ویران کردن و خراب کردن و عین خوره میفته به جون قهرمانا.
دیدن ثانوس تو عالم سینما دیدن داره
#9 همه فن حریف 1396-02-29 22:17
مقاله عالی بود،حرف نداشت.اون مثالی برای سرعت عمل تانوس زدین خیلی خنده دار بود،من موندم تانوس هلی کوپتر میخواد چی کار :o
درباره داداش تانوس از کجا میشه اطلاعات به دست اورد؟
#10 danivand 1396-02-29 22:24
فوق العاده بود. واقعا زحمت پاش کشیده شده. آدم نمیدونه چجوری تشکر کنه!
از همه چیز ثانوس اون عشق دیوانه وار و فک زیباش(!) بیشتر خوشم میاد
#11 fbs 1396-02-29 23:31
واقعا مقاله فوق العده ای بود دستتون درد نکنه و خسته نباشید و یه سوال دارم thanos در انیمیشن the avengers earth's mightiest heroesحضور داشت و اگه نداشت چرا با تشکر بسیار برای این مقاله فوق العاده
#12 Kane.is.back 1396-02-30 00:34
مقاله عالی بود ولی یه موضوع رو جا گذاشت. که اینکه تانوس تو اخرین جلد منتشر شده از کمیکش قدرت هاش و نامیرا بودنش رو بعد از مبارزه با تین(thane) پسرش که قدرت فونیکس و همراهی مرگ از دست داد
#13 Kane.is.back 1396-02-30 00:37
و الان لحظه شماری میکنم. که ببینم تو جلد بعدی که اسمش سقوط تانوس هست چکار میکنه
#14 Nightwatcher 1396-02-30 00:47
جناب پاتر خیلی خوب بود
واقعا کامل و جامع و مفصل بود
بهت خسته نباشید میگم

با بخش "قدرت و توانایی" و "آیا میدانید" خیلی حال کردم
در کل نکات جالبی داشت که نمیدونستم

امیدوارم توی mcu ثانوس رو به بهترین شکل به تصویر بکشن
واقعا با کارکترهایی مثل ثانوس میشه لحظات نابی خلق کرد

ممنون
#15 Cap-Spider Potter 1396-02-30 01:36
#2

سنتری شخصیت قدرتمندی هست و این حکمیه که درش شکی نیست...منم تانوس بدون دستکش رو با سنتری نمی سنجم چون به نتیجش فکر نکردم اما وسع قدرتش با وجود سنگ ها، هم ارز تانوس نمیشه...حتی با وید...
چرا ؟ سنگ های بی نهایت فاجعه قدرتن، کاری به توانایی هاشون تو بخش های مختلف نداریم، میچسبیم به نیرو حقیقیشون...
شاید سنتری فلان جمع رو نابود کرده باشه یا میلیون میلیون ستاره از بین برده باشه اما باز تو چارچوب و محدوده ای از "قدرت" خلاصه میشه...تانوس با شش سنگ در بعد دیگه ای شکل میگیره، از محوطه عادی نیرو خارج میشه و با عالم پیوند میخوره...یعنی چی ؟ یعنی میلیارد میلیارد ستاره هم باز فقط درصد کوچیکی از میدان نیروشه، در اون حالت آفرینش در دستان تانوس قفل میشه... یعنی با اشاره ستاره و سیاره که چه عرص کنم، هستی رو به نابودی میکشونه...

#7

اون موقع دستکش که خالی بود...


#9

والا چی بگم...
اسمشو با سایت های معتبر خارجی تو نت سرچ کن
شاید چیزی دستگیرت شد...


#11

تا جایی که من میدونم نه، حضور نداشته...


#12

این داستان ها با روند فعلی زندگیش دارن پیش میرن...
هنوز تموم نشده و چیزی ثبت نشده...
برا همین تو یه معرفی شخصیت قرار نمیدن...

#14

خواهش میکنم ولی رایتش بعضی جاهاش خراب شده بود...
ترتیبش به هم خورده..باید ویرایشش کنم...
حالا فعلا که مقاله قفله، وقتی باز شد ویرایشش میکنم
#16 Ultimate Comic Fan 1396-02-30 11:05
یا خدا این دیگه چجور مقاله ای همه چیز کاملا توضیح داده شده!
گل کاشتی پاتر واقعا خسته نباشید داری آفرین به تو! ;-)
این مقاله در کنار مقاله های "15 ویلن کیهانی برتر مارول" و "15 مبارزه که دوست داریم بین شخصیت های محبوب ببینیم" بهترین مقاله ی سایته که امسال نوشته شده!
#17 ultron 1396-03-03 17:10
ببین به معنای واقعی کلمه عالی بود هرسوالی که یه جا از مقاله برام سوال پیش میومد جای دیگه تو مقاله جواب داده شده بود یعنی توضیحاتت اینقدر عالی بود که حرف نداشت واقعا مقاله کاملی بود فکر کنم بهترین مقالت توی سایت این یکیه اصلا شاهکاری بود که هرچی بگم کمه واقعا فکر نمیکردم یه روز این قدر اطلاعات درمورد تانوس بدست بیارم واقعا که مقاله عالی بود و ممنون از مقاله خوب و عالیت
#18 Hawkeye 1396-03-21 23:17
خیلی خوشم اومد.
همه چیزش کامل بود و واقعا اطلاعات رو با مقالاتت میپوکونی.
امیدوارم همینطوری در مقالاتت موفق باشی بابت این مقاله فوق العاده هم ازت ممنونم عالی بود.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید