معرفی شخصیت : تانوس (Thanos)

معرفی شخصیت تانوس thanos

در یک مقاله بزرگ، شخصیت عظیم تانوس را شرح میدهیم.

 

مقدمه: ما در وب سایت خودمون بارها به ثانوس و تاریخچه او در مقالات متعددی اشاره کرده ایم. به طور مثال در این مقاله یا این مقاله. ضمنا تقریبا همه آن چیزی که باید درباره ثانوس، هدفش و قدرت های او بدونید در کمیک تاریخی "دستکش بینهایت" یافت میشه و ما این کمیک را در اینجا براتون ترجمه کرده ایم. اما با این حال به مناسبت حضور پر صلابت او در فیلم "جنگ بینهایت" واقعا مناسب دیدیم در این مقاله به برخی از نکات و حقایقی که شاید تا به حال درباره این شخصیت نمیدانستید، اشاره کنیم. امیدوارم مورد پسند و توجه شما قرار گیرد.

 

10- ثانوس قبلا یک هلی کوپتر داشته!!!

- ثانوس قبلا یک هلی کوپتر داشته!!!

خب این که بیشتر یه جور شوخیه ولی در هر حال باید بدونید که سال 1979 و در شماره 39 از کمیک کم اهمیتی به نام  Spidey Super Stories (که برای کودکان چاپ میشد تا بهشون در خواندن و نوشتن کمک بشه)، داستانی چاپ شد که در آن ثانوس با هلی کوپتر خودش به نیویورک آمد!!! اسم هلی کوپتر خودش رو هم گذاشته بود "ثانوس کاپتر" (Thanoscopter)! در این داستان او دنبال مکعب کیهانی میگرده و برای گرفتن اون با یک پسر بچه هم دعوا میکنه!!!آخرش هم پلیس ثانوس رو دستگیر میکنه و با خودش میبره!

ثانوس - مرد عنکبوتی

درسته که این قضیه رو کسی دیگه جدی نمیگیره (چون داستان های این کمیک جزو دنیای اصلی مارول نیست) ولی به ما نشون میده که ثانوس تا مدتها خبیث زیاد مهمی در دنیای مارول به شمار نمی آمد. در واقع او با رویداد معرکه ای به نام "دستکش بینهایت" (که در اینجا ترجمه شده) مطرح و تبدیل شد به دشمن بزرگ تمام قهرمانان بزرگ مارول. این رو هم بدونید که اولین بار در شماره 55 از كمیك Iron Man (فوریه 1973) خلق شد و بنابراین هدف این بود که دشمن آیرون من باشه!

ثانوس مرد آهنی

ولی بعد از مدتی یک تهدید کیهانی بسیار بزرگ برای عالم مارول شد.

 

9- ثانوس مادرش را کشته !

ثانوس مادرش را کشته است!

ثانوس در سیاره "تایتان" به دنیا آمده و از نژاد ‌"جاودان ها" (Eternals) است ( "جاودان ها" نژادی هستند كه 5 میلیون سال قبل توسط موجوداتی به نام Celestials و در نتیجه آزمایش روی گونه های اولیه نژاد بشری به وجود آمدند) نكته جالب این است كه ثانوس در خودش ژن موجوداتی دیگر به نام Deviants را نیز دارد (Deviants از همان نژادی هستند كه "جاودان ها" از آن به وجود آمده اند) به همین خاطر است كه از همان بدو تولد ظاهرش با دیگر ‌"جاودان ها" فرق داشت و مادرش(به نام Sui-San) حتی سعی كرد او را بكشد. یعنی او برخلاف "جاودان ها" که ظاهری زیبا دارند، زشت و ترسناک بود! ثانوس در دوران مدرسه پسر آرام و صلحب طلبی بود ولی در دوران بلوغ به شدت به ایده های پوچ گرایی علاقمند شد و در نتیجه دلباخته شخصیتی به نام «مرگ» (Death) شد. او هر كاری را میكرد تا دل «مرگ» را به دست بیاورد . بنابراین میتوان گفت كه ثانوس زندگی اش را وقف مرگ كرده است! به همین خاطر هم بود که مادرش را گرفت، شکنجه اش کرد و سپس با بیرحمی  او را به قتل رساند تا وفاداری خودش رو به بانوی مرگ ثابت کنه!

 

8- رابطه عاشقانه بین «گامورا» و «نووا»

 رابطه عاشقانه بین «گامورا» و «نووا»

«گامورا» (Gamora) به همراه خواهرش «نبیولا» (Nebula) دخترانی هستند که ثانوس به فرزندی قبول کرده و همواره تلاش داشت ازشون قاتلین بیرحمی بسازه. در دنیای سینمایی مارول دیده ایم که گامورا با دیگر عضو گروه "نگهبانان کهکشان" یعنی «استار لرد» رابطه رومانتیک داره. اما در دنیای کمیک گامورا با «ریچارد رایدر» ملقب به «نووا» (Nova) همچین رابطه ای داشته (اینجا راجع به نووا توضیح داده شده است) . در رویداد Annihilation شاهد شروع این رابطه بودیم. اما بعدش گامورا به ویروسی مبتلا شد که باعث شد سعی کنه نووا رو بکشه. همین رابطه اونا رو خراب کرد. بعدشم که نووا جون خودش رو فدا کرد تا جلوی ثانوس رو بگیرن .

خب حالا که بحث گامورا هستش باید بگم در شماره 9 از کمیک Warlock and the Infinity Watch   معلوم شد که ثانوس عید کریسمس رو برای گامورا جشن میگرفته!!!

ثانوس - کریسمس 

 

7- ثانوس یک برادر و یک پسر داره!

در طول سالها شاهد بوده ایم که به مرور اعضای خانواده ثانوس برملا شده اند. مثلا معلوم شد که مادر و پدرش به ترتیب Mentor و Sui-San نام داشته اند. سپس فاش شد که برادری هم دارد به نام «آراس» (Eros) که برخلاف ثانوس یک قهرمان به شمار میاد و عضو گروه اونجرز هم بوده!

برادر ثانوس - اراس

آراس از نژاد "جاودان ها" (Eternals) میباشد و بارها رو در روی برادرش قرار گرفته. در گروه اونجرز بهش لقب «استار فاکس» (Starfox) داده اند. او بسیار خانم باز (!) است و قدرتی دارد که باعث میشه خانم ها بهش میل جنسی پیدا کنند! جالبه که بدونید یک بار «الترون» به عنوان دشمن شماره یک اونجرز (که در اینجا معرفی شده) موفق شد سیاره "تایتان" (زادگاه ثانوس و برادرش) رو به یک ویروس روباتیک مبتلا کنه ولی آراس به کمک اونجرز تونست الترون را شکست بده.

در داستان Infinity، شاهد بودیم که ثانوس به کهکشان حمله کرده و به "فرقه سیاه" خودش ماموریت داده تا سیاره ها رو نابود کنند و نسل جوان بین سن 16 تا 22 را بکشند. اولش فکر کردیم که طبق معمول تشنه قدرته ولی بعدا مشخص شد ایشون میخواد پسر خودش رو نابود کنه!

پسر ثانوس

در واقع ثانوس سالها قبل با زنی از نژاد "نا انسان ها" (Inhumans) رابطه داشته و صاحب پسر بچه ای هم شده به نام «ثین» (Thane) . «ایبانی ماو» (یکی از اعضای ارشد فرقه سیاه) فهمید ثین در کره زمین است ولی بعدا تصمیم گرفت تا با ثین همکاری کند و به بدین ترتیب به ارباب خودش ثانوس خیانت کرد. «ایبانی ماو» حتی برای ثین یک لباس هم تهیه کرد که قدرت هایش را افزایش میداد. یک نکته دیگر درباره ثین اینه که اخیرا او به "قدرت فونیکس" دست یافت (برای آشنایی با این نیروی مهیب، این مقاله رو بخونید).

ثین - پسر ثانوس

سپس اتفاقات دیگری را رقم زد که باعث شد بتونه پدرش رو شکست بده . ولی در حالی که همه فکر میکردند ثانوس مرده، برگشت و درس خوبی به پسرش داد!

 

6- در دنیای کمیک هم فرقه سیاه به واکاندا حمله کرده است!

 در دنیای کمیک هم فرقه سیاه به واکاندا حمله کرده است!

"فرقه سیاه" نامی است که به گروهی اطلاق میشه که جزو دستیاران و فرماندهان  ثانوس هستند. ما قبلا در این مقاله این گروه رو معرفی کرده ایم و من دیگه نمیخوام تک تک اعضا رو معرفی تکرار کنم. اما جالبه که در رویداد Infinity که سال 2013 منتشر شد، ثانوس که به  دنبال پسر خودش میگشت ، اعضای فرقه سیاه رو به بخش های مختلف زمین فرستاد تا او رو پیدا کنند. این دقیقا شبیه به سناریوی فیلم "جنگ بینهایت" هستش (پس میبینید که این فیلم چقدر به دنیای کمیک وفادار بوده!). یکی از اعضای قوی هیکل فرقه سیاه اسمش هست کوتوله سیاه یا Black Dwarf (البته در فیلم جنگ بینهایت اسم او شده، Cull Obsidian). ثانوس او را به واکاندا فرستاد تا آنجا را نابود کنه. ولی «پلنگ سیاه» در نهایت شکستش داد. کوتوله سیاه نزد ثانوس برگشت و باعث شد خیلی عصبانی بشه. در واقع ثانوس اونقدر از شکست خوردن او ناراحت شد که از فرقه سیاه تبعیدش کرد! البته ثانوس بعدا بهش یک شانس مجدد داد ولی کوتوله سیاه باز هم از زمینی ها شکست خورد!

 

5- سلاح ها و اسرار فرقه سیاه!

 سلاح های عجیب فرقه سیاه!

ما در تریلرها و فیلم "جنگ بینهایت" شاهد مبارزه ای بین کاپیتان آمریکا (استیو راجرز) و گروهش با دو عضو ارشد گروه فرقه سیاه به نام «پروکسیما مید نایت» و «کوروس گلایو» بودیم. در یکی از صحنه های ماندگار فیلم  دیدیم که استیو چطور نیزه پروکسیما میدنایت رو در هوا گرفت. اما در دنیای کمیک این نیزه بسیار قدرت بیشتری داره. یعنی به محض اینکه کسی باهاش تماس برقرار کنه، میمیره! چون زهر رویش هست و البته انرژی خاصی هم داره. این نیزه اونقدر قویه که یک بار وقتی بر علیه هالک ازش استفاده کرد، باعث شد تا به هیبت بروس بنر برگرده! راستی تا یادم نرفته این رو هم بهتون بگم که اخیرا «هلا» (از دشمنان ثور که در فیلم "رگناورک" به خواهر ثور تبدیل شده بود) برای اینکه خودش رو به معشوقه جدید ثانوس تبدیل کنه، سعی کرد چکش ثور (میولنیر) رو به عنوان یک هدیه براش ببره و در ضمن پروکسیما میدنایت رو هم کشت! (او این کار را در مقابل دیدگان ثانوس انجام داد!)

هلا - ثانوس

عکس hela

و اما «کوروس گلایو»  که  یک شمشیر داس مانند بسیار قوی داره که میتونه او را دوباره زنده بکنه. بارها هم این کار رو کرده.

کوروس گلایو

جالبه که این شمشیر میتونه اتم های او را جذب کنه و بنابراین تا زمانی که این اتم ها جذب شمشیر او بشن میتونه برگرده. ضمن اینکه میتونه هر چیزی رو بشکافه. در فیلم "جنگ بینهایت" هم دیدیم که وقتی باهاش به «ویژن» ضربه زد باعث شد تا قدرت "غیر لمس ناپذیری" (intangibility) ویژن از بین بره!

لازم به ذکره که ثانوس اخیرا مدتی در دنیای مارول غیبش زد و در غیبت او، «کوروس گلایو» از فرصت استفاده کرد تا رهبر فرقه سیاه بشه و برای خودش امپراتوری جدیدی تشکیل بده. اونا یک مقر جدید هم برای خودشون تاسیس کردند. تا اینکه ثانوس برگشت و خیلی هم عصبانی بود چون کوروس گلایو سعی کرده بود جای او را بگیره. ثانوس اون شمشیر  ویژه کوروس گلایو (که باعث میشه هر وقت میمیره دوباره زنده بشه)، را خرد کرد! کوروس گلایو هم که خیلی ترسیده بود از بقایای شمشیر استفاده کرد تا خودکشی کنه!

 

یک نکته مهم دیگر هم درباره فرقه سیاه است که به نظرم حتما باید بدونید. «نیمور» (شاهزاده آتلانتیس) شخصیت قدیمی مارول هستش که اینجا معرفی شده است. او از اعضای گروه "ایلومیناتی"  (Illuminati) در دنیای مارول بود. ایلومیناتی در واقع گروهی مخفی از قوی ترین و تاثیرگذارترین قهرمانان مارول هستش که دور هم جمع شده بودند تا درباره اینکه چطور از کره زمین در مقابل تهدیدات بزرگ و فرازمینی دفاع کنند، با هم مشورت کنند. به غیر از نیمور دیگر اعضای اصلی این گروه عبارت بودند از: دکتر استرنج، بلک بولت ، آیرون من، پرفسور اگزاویر و رید ریچاردز (عکس این گروه رو میتونید اینجا ببینید). اما بعدا نیمور به خاطر اینکه دنیایی را نابود کرده بود تا کره زمین رو نجات بده، از ایلومیناتی اخراج شد و تصمیم گرفت  گروه جدیدی رو شکل بده. گروه او تشکیل شده بود از ثانوس، ماکسیموس (برادر بلک بولت)، میکر (رید ریچاردز دنیای شماره 1610 مارول)، پروکسیما میدنایت، ترکس (دستیار سابق گالاکتوس) و کوروس گلایو. اونا گروه خودشون رو نسخه جدیدی از "گروه توطئه گر" (The Cabal) میدونستند (این گروه اینجا معرفی شده است) و میخواستند  برای جلوگیری از برخورد دیگر دنیاها به کره زمین، نابودشون کنند!

گروه توطئه گر 

ولی بعد از مدتی این گروه از هم پاشید چون ثانوس به شدت دنبال این بود که قدرت و نفوذ بیشتری داشته باشه و نمیتونست ریاست نیمور رو تحمل کنه. بعدش البته نیمور این گروه رو ترک کرد تا دوباره به ایلومیناتی ملحق بشه ولی اونجا مورد حمله بلک بولت و پلنگ سیاه قرار گرفت.

 

4- ثانوس از قهرمانان مارول کلون درست کرده!

ثانوس از قهرمانان مارول کلون درست کرده!

ثانوس تقریبا تا الان با همه قهرمانان مارول درگیر شده است و در نهایت بارها هم شکست خورده (چون یه نقطه ضعف داره به نام غرور و تکبر!) ولی این رو یادتون باشه که بدون مطالعه درباره قهرمانانی که قراره باهاشون روبرو بشه وارد میدان نبرد نمیشه. به طور مثال سال 2002 و در کمیک The Infinity Abyss معلوم شد که با استفاده از DNA شخصیت های مارول تونسته ازشون کلون بسازه! او این کار رو کرده بود تا بتونه نقاط ضعف و قوت اونا رو شناسایی کنه. او از روی ایرون من، دکتر استرنج و گالاکتوس کلون ساخت.

 

3- ثانوس از روی «دارک ساید» خلق نشده!

 ثانوس از روی «دارک ساید» ساخته نشده!

درسته که الان همه میگن که خالق ثانوس یعنی «جیم استارلین» ، از خبیث معروف دی سی یعنی «دارک ساید» (که جزو New Gods میباشد و توسط «جک کربی» خلق شده) الهام گرفته و تشابهات زیادی بین آنها موجود است ولی جالبه که بدونید خود آقای استارلین بارها گفته که اولش ثانوس را از روی یکی دیگر از شخصیت های New Gods به نام «متران» (Metron) الهام گرفته! (جالبه که ثانوس هم مثل متران  روی صندلی معلق در هوا مینشینه!) و البته جالب تر اینه که خود شخصیت متران هم براساس شخصیت «واچر» (Watcher) مارول خلق شده! چون متران هم همیشه ادعا میکنه در نزاع ها بی طرفه و فقط نظاره گر عالم است و میخواد بر دانش خود افزوده کنه!

 

2- «دختر سنجابی» ثانوس را شکست داده است!

دختر سنجابی» ثانوس را شکست داده است!

«دختر سنجابی» (Squirrel Girl) شخصیتی هستش که راستش ما نمیدونیم تو سالهای اخیر چرا اینقدر مطرح شده و مارول داره بهش بها میده! قبلا در این مقاله راجع بهش توضیحاتی داده شده. قدرت های خاصی هم نداره و بیشتر داستان هاش هم حالت کمدی و غیر جدی دارند. یک بار هم «دکتر دووم» رو شکست داده! (این عکس رو ببینید). اما سال 2005 و در کمیک GLX-MAS #1 داستان هجو آمیزی را شاهد بودیم که در آن دختر سنجابی به صورت Off-panel (یعنی به شکلی که خوانندگان ندیدند ) تونسته ثانوس رو شکست بده!!! جالبه که «واچر» هم میاد و تایید میکنه که این خود ثانوس واقعیه که شکست خورده!

 

1- «درکس» خلق شد تا ثانوس را بکشه!

درکس» خلق شد تا ثانوس را بکشه!

همانطور که در این مقاله هم گفته شده، «درکس» ملقب به "درکس نابودگر" (Drax The Destroyer) اولش شخصیت گمنامی بود که الان به لطف فیلم های "نگهبانان کهکشان" معروف شده. اریجین و سرگذشت او هم در دنیای سینمایی با دنیای کمیک فرق داره. در واقع او در دنیای کمیک یک انسان بود به نام «آرتور داگلاس» که خودروی او به خاطر یکی از سفینه های ثانوس از مسیر خارج شد . این حادثه آرتور و خانواده اش را به کشتن داد. سپس پدر ثانوس به نام «منتور» (Mentor) با همکاری «کرونوس»، روح آرتور را وارد جسم جدیدی کرد و بهش ماموریت داد تا ثانوس رو بکشه! بنابراین درکس از اولش فقط یک هدف داشته: کشتن ثانوس!

مهدی ترابی مهربانی

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

معرفی ثانوس

شماره آخر كمیك "دستكش بینهایت" (THE INFINITY GAUNTLET) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

15 شخصیت گمنام دنیای کمیک که به شهرت دست یافتند!

معرفی 10 دشمن برتر "انتقام جویان" (THE AVENGERS)

5 رویارویی برتر مرد عنکبوتی و ثانوس (THANOS)

15 شخصیتی که می توانند بر سلستیال ها غلبه کنند

معرفي نیروی های کیهانی در دنیای مارول

15 شخصیت خبیث برتر دنیای کیهانی مارول 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Cap-Spider Potter 1396-02-29 16:08
دوستان یه مشکلی پیش اومده مقاله یکم درهم برهم شده
درحال ویرایشه و بزودی درست میشه
#2 Captain Steve Lover 1396-02-29 16:49
خیلی خوب بود... بهترین مقاله شما بود تو سایت...
دستتون درد نکنه...

فقط وقتی درمورد شکست خوردن ابدیت داشتم می‌خوندم دهنم سه متر باز بود...باورم نمیشه ابدیت شکست بخوره...
.....
بهترین ارک ها رو انتخاب کردید ...سری Infinity که هر سه تاش شاهکار بودن و شما هم عالی معرفیشون کردی خصوصا ماجرای وارلاک و گادس رو خوب روایت کردی...
.......
قدرت ها و توانایی و امکاناتشم که می‌دونستم (جز جادو) ولی اگه ثانوس جادوگر باشه پس تو فیلم دکتر استرنج هم نمی‌تونه کلید موفقیت اونجرز باشه...

.......
ولی فکر نمی‌کنم ثانوس از امثال جین گری (فینیکس) یا سنتری(وید) یا گالاکتوس (فول پاور) قوی تر باشه...
بنظرم قوی ترین شخصیت شناخته شده مارول The Sentry هست (البته با کنترل کامل The Void) ... این شخصیت ازگارد نابود کرده...مولکول من و گالاکتوس رو نابود کرده...یه تنه تو رویداد مارول زامبیس کل اونجرز رو ترکوند...نیروی وید هم از امثال پارالاکس و فینیکس نیرو هاش بیشترن...سنتری بنظرم می‌تونه ثانوس رو با دستکش ببره(به شرطی که کنترل کامل وید رو داشته باشه)

ببینید سنتری(با وید) استقامت و زور و رفلکس ابرانسانی داره ...پرواز ...ساتع کردن انرژی بسیار قدرتمند ...کنترل کردن ستارگان (سنتری داخل یکی از کمیک ها یک میلیون ستاره رو با هم منفجر کرد و به این دلیل هست که میگن
Sentry Has The Power Of One Million Exploding Suns )
حالا نمی‌دونم ولی بهرحال اینکارو کرده...بعد سنتری مردگان رو زنده کنه؛کنترل مرگ و زندگی دیگران دست وید هست واسه همین بهش میگن Angel Of The Death...
می‌تونه یه چیزای مثل پیچک درست کنه که به هرکس بخوره اون کشته میشه ...می‌تونه با ذهنش تلپات کنه ...کنترل آب و هوا دستشه...داخل شب از تاریکی نیرو می‌گیره و کنترل نیرو علی تاریکی دستشه ...از بعد Negative هم نیرو می‌گیره...خود درمانی هم از قدرت هاش هست که شفا میدهد خودشو راحت ...خلاصه این شخصیت آیا از ثانوس قویتر نیست؟
.....
چیزی که خیلی از مقالات خوشم اومد چون احساس می‌کنم نگارش شما تا حد زیادی شبیه نوشتن اعضای سایت Comicvine.com هست ...خیلی خوبه ...این سایت بهترین سایت کمیکی تاریخ در دنیاس...بزرگ ترین مرجع واسه کمیکی ها...من خودم همیشه هر اطلاعاتی بخوام به اونجا مراجعه میکنم...نگارش شما هم دقیقا مثل اوناس...اول معرفی کوچیک بیوگرافی...بعد روایت ارک های داستانی جذاب...بعدشم اصل مطلب یعنی قدرت و توانایی ...در نهایت حضور در سایر Media...

.....
#3 Cap-Spider Potter 1396-02-29 16:53
#2
شما لطف دارید...
فقط اینکه شرمنده بعضی جاهاش درهم و داغون بود...
بزودی رفع و کامل میشه...
#4 Arrow 1396-02-29 17:50
عالی بود
راستی میشه یه معرفی هم واسه دورمامو بزارین
بعد از فیلم دکتر استرنج خیلی برام جالب شد بیشتر بشناسمش
#5 Arrow 1396-02-29 17:53
یه چیزی هم خیلی ذهن منو مشغول میکنه
مگه سنگ های ابدی دست تانوس نیست؟
پس اونی که تو سر ویژن هست و اونی که گردن دکتر استرنج بود و عصای لوکی و اونی که تو گاردن اف گاکسی بود چرا دست تانوس نبود
مگه چندتا داریم ؟!
تو رو خدا یکی جواب بده :/
#6 Cap-Spider Potter 1396-02-29 17:56
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)
#7 Arrow 1396-02-29 18:10
به نقل از Cap-Spider Potter:
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)

به نقل از Cap-Spider Potter:
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)

به نقل از Cap-Spider Potter:
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)

به نقل از Cap-Spider Potter:
#5

نه، دست تانوس نیست...
در عالم سینمایی مارول تانوس در حال تلاش برای گرفتنشونه...
کلا هم 6 تا سنگ داریم (تو دنیای سینما)

ممنون
آخه آخر اونجرز دستکش بینهایت رو دستش کرد من یکم گیج شدم ;-)
#8 hassan91 1396-02-29 19:44
مقاله پر مغز و سنگینی بود. هدف ثانوس فقط ویران کردن و خراب کردن و عین خوره میفته به جون قهرمانا.
دیدن ثانوس تو عالم سینما دیدن داره
#9 همه فن حریف 1396-02-29 22:17
مقاله عالی بود،حرف نداشت.اون مثالی برای سرعت عمل تانوس زدین خیلی خنده دار بود،من موندم تانوس هلی کوپتر میخواد چی کار :o
درباره داداش تانوس از کجا میشه اطلاعات به دست اورد؟
#10 danivand 1396-02-29 22:24
فوق العاده بود. واقعا زحمت پاش کشیده شده. آدم نمیدونه چجوری تشکر کنه!
از همه چیز ثانوس اون عشق دیوانه وار و فک زیباش(!) بیشتر خوشم میاد
#11 fbs 1396-02-29 23:31
واقعا مقاله فوق العده ای بود دستتون درد نکنه و خسته نباشید و یه سوال دارم thanos در انیمیشن the avengers earth's mightiest heroesحضور داشت و اگه نداشت چرا با تشکر بسیار برای این مقاله فوق العاده
#12 Kane.is.back 1396-02-30 00:34
مقاله عالی بود ولی یه موضوع رو جا گذاشت. که اینکه تانوس تو اخرین جلد منتشر شده از کمیکش قدرت هاش و نامیرا بودنش رو بعد از مبارزه با تین(thane) پسرش که قدرت فونیکس و همراهی مرگ از دست داد
#13 Kane.is.back 1396-02-30 00:37
و الان لحظه شماری میکنم. که ببینم تو جلد بعدی که اسمش سقوط تانوس هست چکار میکنه
#14 Nightwatcher 1396-02-30 00:47
جناب پاتر خیلی خوب بود
واقعا کامل و جامع و مفصل بود
بهت خسته نباشید میگم

با بخش "قدرت و توانایی" و "آیا میدانید" خیلی حال کردم
در کل نکات جالبی داشت که نمیدونستم

امیدوارم توی mcu ثانوس رو به بهترین شکل به تصویر بکشن
واقعا با کارکترهایی مثل ثانوس میشه لحظات نابی خلق کرد

ممنون
#15 Cap-Spider Potter 1396-02-30 01:36
#2

سنتری شخصیت قدرتمندی هست و این حکمیه که درش شکی نیست...منم تانوس بدون دستکش رو با سنتری نمی سنجم چون به نتیجش فکر نکردم اما وسع قدرتش با وجود سنگ ها، هم ارز تانوس نمیشه...حتی با وید...
چرا ؟ سنگ های بی نهایت فاجعه قدرتن، کاری به توانایی هاشون تو بخش های مختلف نداریم، میچسبیم به نیرو حقیقیشون...
شاید سنتری فلان جمع رو نابود کرده باشه یا میلیون میلیون ستاره از بین برده باشه اما باز تو چارچوب و محدوده ای از "قدرت" خلاصه میشه...تانوس با شش سنگ در بعد دیگه ای شکل میگیره، از محوطه عادی نیرو خارج میشه و با عالم پیوند میخوره...یعنی چی ؟ یعنی میلیارد میلیارد ستاره هم باز فقط درصد کوچیکی از میدان نیروشه، در اون حالت آفرینش در دستان تانوس قفل میشه... یعنی با اشاره ستاره و سیاره که چه عرص کنم، هستی رو به نابودی میکشونه...

#7

اون موقع دستکش که خالی بود...


#9

والا چی بگم...
اسمشو با سایت های معتبر خارجی تو نت سرچ کن
شاید چیزی دستگیرت شد...


#11

تا جایی که من میدونم نه، حضور نداشته...


#12

این داستان ها با روند فعلی زندگیش دارن پیش میرن...
هنوز تموم نشده و چیزی ثبت نشده...
برا همین تو یه معرفی شخصیت قرار نمیدن...

#14

خواهش میکنم ولی رایتش بعضی جاهاش خراب شده بود...
ترتیبش به هم خورده..باید ویرایشش کنم...
حالا فعلا که مقاله قفله، وقتی باز شد ویرایشش میکنم
#16 Ultimate Comic Fan 1396-02-30 11:05
یا خدا این دیگه چجور مقاله ای همه چیز کاملا توضیح داده شده!
گل کاشتی پاتر واقعا خسته نباشید داری آفرین به تو! ;-)
این مقاله در کنار مقاله های "15 ویلن کیهانی برتر مارول" و "15 مبارزه که دوست داریم بین شخصیت های محبوب ببینیم" بهترین مقاله ی سایته که امسال نوشته شده!
#17 ultron 1396-03-03 17:10
ببین به معنای واقعی کلمه عالی بود هرسوالی که یه جا از مقاله برام سوال پیش میومد جای دیگه تو مقاله جواب داده شده بود یعنی توضیحاتت اینقدر عالی بود که حرف نداشت واقعا مقاله کاملی بود فکر کنم بهترین مقالت توی سایت این یکیه اصلا شاهکاری بود که هرچی بگم کمه واقعا فکر نمیکردم یه روز این قدر اطلاعات درمورد تانوس بدست بیارم واقعا که مقاله عالی بود و ممنون از مقاله خوب و عالیت
#18 Hawkeye 1396-03-21 23:17
خیلی خوشم اومد.
همه چیزش کامل بود و واقعا اطلاعات رو با مقالاتت میپوکونی.
امیدوارم همینطوری در مقالاتت موفق باشی بابت این مقاله فوق العاده هم ازت ممنونم عالی بود.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید