10 كميك بوك برتر ولورین (Wolverine) + لينك دانلود

10 داستان برتر ولورین - wolverine

اینا بهترین كمیك های «ولورین» (Wolverine) هستند!

 اپديت: به لطف تلاش هاي مدير خوب سايت يعني علي اقا  (wolverine ) لينك دانلود همه اين 10كميك اضافه شد

پس از ماه ها تبلیغ و تیزرهای گوناگون مارول بلاخره فصل نهایی داستان "مرگ ولورین" (Death of Wolverine) را منتشر كرد و همانطور كه مشخص بود در آن میوتانت محبوب و كانادایی الاصل مارول یعنی جناب «جیمز هاولت» ملقب به «لوگان» و «ولورین» جان به جان آفرين تسليم كرد!

ولورین كه ابتدا در شماره 180 از كمیك "هالك باور نكردنی" (Incredible Hulk) خلق شد همواره جایگاه ویژه ای در میان خیل عظیم قهرمانان مارول داشته و یكی از محبوب ترین های دنیای كمیك بوده. البته خیلی ها عقیده دارند او در طی دو، سه دهه اخیر بیش از حد در كمیك های جورواجور شركت داشته و به قول معروف overexposed شده بود و لازم بود تا با مرگ خود مدتي از ديد خوانندگان دور بماند.  با این حال باید اعتراف كرد كه او تا به حال داستان ها و كمیك های عالی و ماندگار كم نداشته است و كسانی همچون «كریس كلرمانت» ، «جان بیرن»، «فرانك میلر»، «مارك میلار»، «جان بیوسما» و «استیو مك نیون» ماجراهایی برای او خلق كرده اند كه تا ابد در دل و ذهن علاقمندان به كمیك باقی خواهند ماند.

 به مناسبت مرگ ولورین سایت comicbook.com چندی پیش مقاله ای خواندنی تحت عنوان "10 داستان برتر ولورین" عرضه كرد كه ترجمه آن را در ادامه میخوانید.

 

10-   Old Man Logan

لوگان پير - old man logan

چاپ شده در شماره های 66 تا 77 سری سوم كمیك های Wolverine و همچنین كمیك Wolverine Giant Size Old Man Logan

همكاری بینظیر «مارك میلار» نویسنده و «استیو مك نیون» طراح، شاهكاری پدید آورد كه برای خوانندگانی كه روحیه لطیفی دارند اصلا مناسب نیست! ما در این داستان شاهد آینده ای درب و داغان هستیم كه در آن ابر خبیث های مشهور مارول با هم متحد شده و دخل اكثر ابرقهرمانان را آورده اند و دنیا را بین خودشان تقسیم كرده اند. در این داستان، لوگان سالهاست كه حرفه ابرقهرمانی را كنار گذاشته و دست از خشونت كشیده است. در قسمت های بعد معلوم شد كه ولورين سالها پیش توسط «میستریو» فریب خورده و هم تیم های خودش را در گروه «مردان ایكس» با بیرحمی به قتل رسانده و به همین دیگر حاضر نیست از چنگال های خودش استفاده كند.

ولی در ادامه و با قتل خانواده لوگان به دست فرزندان هالك و «شی هالك» ،(She-Hulk) لوگان بار دیگر همان ولورین سابق میشود و به عرصه برمیگردد. در پایان نیز نبردی بسیار خشن و خونین میان او و هالك درمیگیرد. "لوگان پیر" داستانی مهیج ، شلیكی و خشن است ولی در عین حال لحظاتي  بسیار تكان دهنده و سرشار از  اید های ناب و منحصر به فرد دارد.

مطالب مرتبط:

كميك Old man logan به فارسي ترجمه شد!

معرفي «ميستريو»

 

 

9-    Coyote Crossing

داستان برتر ولورين

چاپ شده در شماره های 7  تا 11 سری سوم كمیك های Wolverine

این شاهكار «گرگ روكا» (Greg Rucka) از ضرباهنگی نسبتا كند برخوردار است ولی در عوض به عمق شخصیت ولورین نفوذ میكند. ولورین در این داستان به دنبال رئیس مرموز یك باند قاچاق انسان در نزدیكی مرز مكزیك میرود اما او خودش نيز  توسط شخصیتی به نام Cassandra Lathrop تحت تعقیب است. در نهایت ولورین بر سر یك دوراهی اخلاقي قرار میگیرد: تسلیم شدن در برابر غریزه های حیوانی اش یا نشان دادن ترحم به دشمن بیرحم اش. ولورین همیشه در چنین موقعیت هایی است كه به بهترين نحو شخصیت پردازی پیچیده و غنی خود را به نمایش میگذارد.

لينك دانلود اين كميك 

 

8-    Fatal Attractions

لوگان - مردان ايكس

چاپ شده در شماره 25 كمیك X-Men و شماره 75  كمیك Wolverine

در دهه 90 میلادی كلاً مد بود كه یه اتفاق بزرگ و مهم برای شخصیت های اصلی كمیك رخ دهد (مثلا سوپرمن مرد، بتمن كمرش شكست، اسپایدرمن دارای كلون شد و خودش را برای مدتی بازنشسته كرد و ...) ولورین هم از این قضیه بی نصیب نماند (!)  و رخداد بزرگ اش در این داستان اتفاق افتاد: «مگنتو» از نیروی خودش استفاده میكند و چون بر روی تمام فلزات كنترل دارد ، فلزت ادامانتیوم را از اسكلت ولورین جدا كرده و بیرون میكشد!!!! (حالا معلوم نیست چرا مگنتو این همه مدت به فكرش نرسیده بود تا این كار را بكند و از شر ولورين راحت شود!!)

اما لحظه جالب داستان پس از این قضیه رخ داد یعنی وقتی جسم ولورین داشت جراحت های وحشتناك خود را التیام میداد. او بسیار افسرده شده بود زیرا مثل بقیه فكر میكرد كه دیگر چنگال ندارد و بی مصرف شده. اما ناگهان بار دیگر چنگال های او از دستش بیرون جهید (البته این چنگال ها از جنس استخوان بود، نه فلز)  و همه فهمیدند كه چنگال های ولورین  بخشی از اسكلت بدنش است. سپس ولورین برای هم تیم های خود نامه خداحافظي نوشت و مردان ایكس را ترك كرد تا مدتی تنها باشد.  (در اینجا لحظه ای كه از دوست نوجوان خودش یعنی «جوبیلی» خداحافظی كرد بسیار عاطفی و غم انگیز بود)

با وجود آنكه این داستان حفره های داشت و گاهی بسیار غیر منطقی به نظر میرسید اما همچنان از محبوبیت زیادی نزد هواداران ولورين برخوردار است و هنوز هم خیلی ها از مواجهه بیادماندنی ولورین و مگنتو یاد میكنند.

مطلب مرتبط:

لينك دانلود اين كميك - بخش اول

لينك دانلود اين كميك - بخش دوم

معرفي «مگنتو»

 

7-   Origin

اريجين ولورين

چاپ شده در كمیك شش قسمتی Origin

پس از سالها بلاخره در این داستان از گذشته نامعلوم و منشا اسرار آمیز ولورین پرده برداری شد و خوانندگان با دوران كودكی او آشنا شدند و فهمیدند كه نام اصلی او «جیمز هاولت» است و سالها پیش در خانواده ای ثروتمند به دنیا آمده است.. البته هنوز هم یه سری چیزها در این داستان بدون پاسخ باقی ماند زیرا مارول  اصرار دارد سوپراستاری همچون ولورین  همیشه برخی جنبه های اسرار آمیز خودش را حفظ كند تا جذابیت اش ادامه داشته باشد.

یكی از نكاتی كه در طول داستان به طور عذاب آوری لاینحل میماند شخصیتی است به نام Dog كه معلوم نیست آیا همان «سیبر توث» (دشمن شماره یك ولورین) است یا شخصیتی دیگر. ولی در هر حال Origin كمیكی از آب درامد كه خیلی بهتر از آن چیزی كه معمولاً از این جور داستان ها انتظار میرود، بود و نكاتی كلیدی از گذشته ولورین را فاش كرد كه به درك بهتر خواننده در آنالیز رفتارها و شخصیت فعلی ولورین كمك شایانی میكند. لازم به ذكر است كه امسال قسمت دوم این كمیك به بازار آمد مارول كه اصلا در حد و اندازه های Origin نبود و همه ما را ناامید كرد!

لينك دانلود كميك origin

 

6-    Kitty Pryde and Wolverine

كيتي پرايد و ولورين

چاپ شده در كمیك  Kitty Pryde and Wolverine

در این miniseries كه در سالهای 1985 و 1986 چاپ شد، «كریس كلرمانت» و طراحی به نام «ال میلگرام» داستانی خلق كردند كه هم شخصیت «كیتی پراید» را تثبیت كرد و هم شخصیت ولورین را شرح و بسط داد (در حالی كه هدف اصلی مارول این بود كه با چاپ این Team-Up و استفاده از  شخصیت محبوبی چون ولورین، بر  محبوبیت میوتانت تازه واردی همچون كیتی پراید بیافزاید)

نكته جالب این است كه كیتی پراید در مقایسه با كمیك های مردان ایكس به شكل متفاوتی به تصویر كشیده شد و كلرمانت او را به عنوان دختری با سرگذشتی پر فراز و نشیب و و روحیه ای جنگنده معرفی كرد. به علاوه، برای اولین بار در این داستان بود كه فهمیدیم ولورین حس خانواده دوستی شدیدی دارد و نسبت به اعضای نوجوان مردان ایكس با عطوفت خاصی برخورد میكند. این موضوع بعدها بارها و بارها در كمیك های مردان ایكس تكرار شد (به خصوص بین ولورین و «جوبیلی»)

ولی شاید بهترین بخش داستان مربوط به لحظاتی شود كه نه تنها شاهد رابطه استاد شاگرد جالبی بین ولورین و كیتی پراید هستیم بلكه انگار در جریان این رابطه شخصیت های آنها نیز به بلوغ میرسد و تكامل میابد. این صداقت و اصالت منحصر به فرد میان آنهاست كه باعث شد رابطه ولورین و كیتی پراید به یكی از بهترین ها در دنیای مردان ایكس بدل شود. 

مطالب مرتبط:

لينك دانلود كميك Kitty Pryde and Wolverine

معرفي «ولورين»

 

5- 24 Hours  

24 ساعت ولورين

چاپ شده در شماره 10 سری دوم كمیك های Wolverine

داستانی تك قسمتی نوشته شده توسط استاد «كلرمانت» كه نشان میدهد چرا دشمنی میان ولورین و سیبرتوث ابدی است. داستان در روز تولد ولورین اتفاق میافتد و میبنیم كه چطور او در این روز به یاد نبردهای گذشته خود با سیبرتوث می افتد. قدرت بیش از حد سیبرتوث به ولورین یادآوری میكند كه كتك خوردن، شكست خوردن ، درد و ترس چه حس و حالی دارد. در واقع دیدن چنین سطحی از آسیب پذیری و ضعف از شخصیتی مثل ولورین كه همیشه قلدر و آدمی كه از خودش خیلی مطمئن است بي تصوير كشيده ميشد، بی سابقه و شوكه كننده است. در ضمن، این داستان نشان میدهد كه چرا سیبرتوث دشمن شماره یك ولورین بوده و خواهد بود (به خصوص با در نظر گرفتن پایان غافلگیر كننده و هوشمندانه اش).

جالب است كه بدانید برخی از عناصر این داستان در فیلم ناموفق سال 2009 یعنی X-Men Origins: Wolverine مورد استفاده قرار گرفت كه بار دیگر تاكیدی است بر اهمیت و جایگاه رفيع آن در تاریخ كمیك های مردان ایكس و ولورین.

مطالب مرتبط:

لينك دانلود اين كميك

بدترین فیلم های كامیك بوكی تاریخ سینما!

 

4-   Enemy of the State

مارك ميلار- ولورين

چاپ شده در شماره های 20 تا 30  سری دوم كمیك های Wolverine

داستانی مهیج و عظیم به سبك بلاك باسترهای هالیوودی كه توسط نوابغی به نام های «مارك میلار» و «جان رومیتا جونیور» خلق شد. ولورین برای كمك به دوستی قدیمی كه فرزندش گم شده است به ژاپن میرود، در آنجا توسط نینجاهای Hand و رهبر آنها به نام «گارگن» (Gorgon) غافلگیر میشود، كشته میشود و دوباره زنده میشود منتهی این بار توسط گروه تروریستی «هایدرا» شتشوی مغزی داده شده تا ابرقهرمانان مارول را به قتل برساند! سپس میبینیم كه ولورین سراغ چهار شگفت انگیز، شیلد، مردان ایكس و .. میرود تا كلكشان را بكند.  آدم در طول داستان فكر میكند با یك رویداد یا event حسابی طرف است زیرا تقریبا تمام شخصیت های مهم دنیای مارول در آن حضور دارند. در نهایت اما «نیك فیوری» و شیلد موفق میشوند ولورین را دستگیر كنند. سپس آثار شستشوی مغزی هایدرا به سختی از مغز ولورین پاك میشود و او دوباره همان آدم همیشگی میشود ولی آنقدر عصباني است كه یك تنه به سراغ Hand و هایدرا میرود تا نسل شان را از صفحه روزگار محو كند!

این داستان شاهكاری عظیم و مجذوب كننده است به همراه لحظاتی معركه. مطمئن باشید وقتی شروع به خواندنش كنید مجبور میشوید در كمترین زمان آن را تمام كنید زیرا هر لحظه از آن حاوی شگفتی تازه ای است...

مطالب مرتبط:

لينك دانلود اين كميك

بزرگان تاریخ كمیك: جان رومیتا جونیور

 

3- Wolverine: Alone 

ولورين - مردان ايكس

چاپ شده در شماره 132 كمیك X-Men

این ادامه همان كميكي است كه در مقاله 75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت پنجم به آن اشاره شد (لحظه ماندگار شماره 10) یعنی آنجا  دیدیم كه ولورین توسط میوتانت های خبیث ملقب به Hellfire's Club به شدت زخمی و به فاضلاب انداخته شده و هم تیمی هایش هم اسير شده اند اما ناگهان از میان گند و كثافت فاضلاب بیرون آمده و قسم میخورد كه دمار از روزگار Hellfire's Club دربياورد! در اينجا شاهد هستیم كه ولورین سوگند خود را عملي ميكند و  یك تنه به دل دشمنان خود میزند و از هر ترفندی كه بلد است برای غلبه بر آنان استفاده میكند. بنابراین او گاهی مثل یك گاو خشمگین مستقیما به صف دشمن پورش میبرد و گاهی  مثل بتمن به مخفی كاری یا stealth دست میزند تا حریفان را غافلگیر كند)

در واقع در این داستان بود كه كریس كلرمانت و جان بیرن برای اولین بار از ولورین یك كاركتر باحال و خفن ساختند كه در 30 سال و اندی گذشته وجه اصلی شخصیت او بوده است.

مطلب مرتبط:

لينك دانلود اين كميك

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت پنجم

 

2-    Weapon X

سلاح ايكس

چاپ شده در شماره های 72 تا 84 كمیك Marvel Comics Presents

این داستان تكان دهنده (كه توسط یكی از بزرگان تاریخ كمیك یعنی «بری وینزور اسمیت» نوشته و طراحی شد) یكی از نخستین تلاش های مارول برای پرده برداری از گذشته رمز آلود ولورین بود. داستان عمدتاً  از نقطه نظر سه عضو تیم "سلاح ایكس" (Weapon X) روایت میشود (سلاح ایكس یك پروژه مخفیانه بود كه از میوتانت ها به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده میكرد و فلز ادامانتیوم را به بدن آنها وصل میكرد تا ازشان قاتلینی بیرحم بسازد)

شكنجه و درد و رنج هایی كه در طول داستان بر ولورین وارد میشود گاهی اوقات آنقدر زیاد میشود كه به سختی میتوان تحملشان كرد ولی در عین حال به خوبی نشان میدهد كه همین شكنجه ها بود كه از ولورین كاركتری سرسخت و خشن ساخت. در ضمن، بری وينزور اسمیت از برخی شگردهای فیلم های ترسناك و ژانر slasher استفاده میكند. از اين رو این كمیك از نوعی فضای تیره و سنگین برخوردار است و به همین خاطر خواندنش برای مخاطبین كم سن و سال توصیه نمیشود.

لينك دانلود كميك Weapon X

 

1- Wolverine 

wolverine - ولورين - فرانك ميلر

چاپ شده در كمیك 4 قسمتی Wolverine

پس از چاپ  این miniseries  محبوبیت ولورین به معنای واقعی كلمه سر به فلك گذاشت! ضمن اینكه بار دیگر سوپرتيم كريس كلرمانت و «فرانك میلر» را بهم رساند (كلرمانت نويسنده داستان بود و ميلر طراح آن) . این كمیك سبك بصری منحصر به فرد و جاه طلبانه ای دارد و خیلی ها آن را یكی از تاثیرگذارترین داستان های 30 گذشته عالم كميك میدانند.

در حقیقت در این داستان بود كه ولورین هویتی مستقل از گروه مردان ایكس پیدا كرد و به زودی كمیك اختصاصی او به چاپ رسید. او در این داستان به ژاپن میرود و با دنیایی روبرو میشویم پر از نینجا، سامورایی  و جنایت سازمان یافته (این تم ها از آن به بعد به عنوان تم های غالب در داستان های ولورین مورد استفاده قرار گرفتند)  ضمنا در این داستان بود كه تكه كلام معروف ولورین یعنی I’m the best there is at what I do (= من در كاری كه میكنم، بهترینم) ، خلق شد. همچنین اگر فیلم موفق "ولورین" محصول سال 2013 را دیده باشید پس حتما متوجه تشابهات فراوان آن با این داستان شده اید.

لينك دانلود اين كميك

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مقالات مرتبط:

10 داستان مهم «فلش»

8 کمیک برتر "کنستانتین"

5 داستان برتر «دكتر استرنج»

10 داستان برتر تاریخ کمیک استریپ های مرد عنكبوتي

جنجالی ترین داستان های كمیك بوكی در 20 سال گذشته!

10 ابر خبیث برتر کمیک استریپی!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

-6 #1 basir 1393-08-19 19:07
اولین
+7 #2 mehrider2099 1393-08-19 19:37
خیلی ممنون. مطلب باحالی بود مخصوصا اون عکس اول مطلب که واقعا قشنگ بود
#3 agh 1393-08-19 20:27
ببخشید میشه درباره BATMAN هم اطلاعاتی بگید.بازی جدیدی برای BATMAN میاد یا بعضی دشمنا مثل Death stroke یا bean چجوری با batman دشمن شدند.
+5 #4 The Rock 1393-08-19 20:50
خیلی ممنون آقای ترابی خسته نباشید مثل همیشه عالی بود ;-)
من خیلی از شخصیت ولورین خوشم میاد. یعنی میشه ولورین رو تو چند جمله توصیف کرد:یه آدم باحال و قلدر حسابی دعوایی و بی اعصاب و کله شق.و البته بعضی اوقات هم احساسی.من خیلی از کله شق بودنش خوشم میاد.
از همه ی این داستانا من فقط Old Man Logan رو خوندم که واقعا هم قشنگ بود خیلی داستانش عالی بود.ولی با این که این کمیک خشن بود ولی احساسات ولورین رو هم نشون میداد.نشون داد با این که خشنه ولی مرد خانواده دوستیه و خیلی هم به خانوداه اهمیت میده و هر کاری برای خانوادش انجام میده.

من از اون داستان 24 hours هم خوشم اومد.حتما داستان جالبیه.آدم واقعا شوکه میشه ببینه یه همچین شخصیتی تو فکر فرو میره و میبینه که حتی اونم آسیب پذیره.من حتی بهش فکر هم میکنم خداییش واسه یه لحظه شوکه میشم.

بازم تشکر میکنم بابت ترجمه این مقاله واقعا جالب خسته نباشید ;-)

راستی یه سوال:قراره سریه جدیدی از Old Man Logan بیاد؟
+3 #5 Bad joke 1393-08-19 21:22
#3
عزیز جان این سایت نوشته سایت تخصصی اسپایدرمن این مقاله ها را هم جدیدا از سایت comicbook ترجمه میکنیم تا متهم به جبهه گیری نشیم
از برو بچ سایت اکثرا بتمن زیاد نمی خونن و برای همین زیاد هم متخصصش نیستن
پس احتمالا برای دیدن این مقاله ها بهتره بری سایت تخصصی بتمن یا این جور چیزها (اگر وجود داشته باشه)
+5 #6 Bad joke 1393-08-19 21:31
ولویرین ؟
همه شاید این بشر را فقط کسی که سه تا چنگال از دستاش میزنه بیرون میشناسن ولی خدایی این کاراکتر خیلی بیشتر از این حرفاست

اگر اولها ابر قهرمانها را از خدایان باستان اقتباس میکردن ولی قطعا ولویرین نمونه بازسازی شده ادیسیوس در حماسش ایلیاد هستش تمام وجود شخصیتش تو هاله ای از تردیده یه روح تسخیر ناپذیر داره و یه سایه تاریک همیشه دنبال ارامشه ولی تو هیچ آغوشی کنج هیچ دیواری نبوده که پناه بگیره یا گذشته فراموش شده یا عذابی آینده آمده نابودش نکرده باشه حتی دشمناش هم با دشمنای بقیه ابرقهرمانها فرق دارن یه دوست دختر سابق (دختر دوست دخترسابق)-پسری که هیچ وقت نمیدونسته داره -موجودی که همه چیزش مثل اونه حتی گذشتش-واز همه مهمتر خودش ولویرین همیشه از اون حیوونی که تو وجودش نعره میزنه میترسه
+4 #7 SLH Hero 1393-08-19 21:34
ِه چیزی بگم؟ حتّی طرفدارای با تعصّب DC هم از ولورین خوششون میاد. رفیقم که تو مدرسه همش می زنه تو سر مارول و کلاً تعصّب بد جور DC رو داره از ولورین خوشش میاد (منم همونو زدم تو سرش! :lol: ).
واقعاً همه ازش خوششون میاد. بچه ها بخاطر بزن بزنش نوجوونا بخاطر فضای دارک و خفنش و بزرگ سالا بخاطر عمق داستانیش. من از هر 3 اینا خوشم میاد :-) .
+2 #8 Bad joke 1393-08-19 21:47
همیشه در هم تنیده بودن روابط تو دنیای ایکس من و نزدیک بودن شخصیت ها و سعی کردن نویسنده برای مرز شکنی باعث شده حتی طرفدارای قدیمی ایکس من هم همه از رابطه های تو دنیای ایکس با خبر نباشن این مورد درباره ولویرین دیگه وحشتناک بالاست
این عکس بخشی از عکس بزرگتره که روابط عاطفی دنیای ایکس من را نشان میده که بخش ولویرینش را نشانتون میدم (توجه داشته باشید عکس چند سالشه روابط جدید ولیرین توش نیست و کامل هم نیست بعضی هاش نیستن ولویرین بیرون دنیای ایکس من هم روابط عاطفی داشته)
8pic.ir/images/cc7rl8ajz4b971xw7xnv.png
هر رنگ خط نشان دهنده انواع روابط مختلفه که بیانشون معذورم دیگه خودتون حدس بزنید
ولویرین یه جورایی مثل افسانه های قدیمیه مثل یه مرد خالص پشمالو پرجذبه وقوی مثل سمبل انسانی خدایان اونم از نوع وحشی و درندشون
ولی خدایی مسئولان رسیدگی کنن چه وضعشه
+2 #9 Hossein sbn 1393-08-19 22:03
خیلی ممنون بابت مقاله خیلی جالب بود.فقط یک سوال داشتم:کمیک هایold man logan دوباره اپ شدن؟
در ضمن می دونستید عمو مختار قبلا شماره4 رو معرفی کرده بود؟اینم لیینکش:
spidey.ir/.../...
+3 #10 پرشین اسپایدی 1393-08-19 22:10
فوق العاده متشکر بابت ترجمه این مقاله های فوق العاده! :)

بعد از اسپایدی واقعا وولورین محبوبت ترین شخصیت برای منه و یه جورایی به واسطه اون هم هیو جکمن محبوب ترین بازیگر برای من! :)
یه جورایی مثل مختار هیو فنم! ^_^

فقط یه سوال کسی میدونه این Hey Bob! رو کی انداخت تو دهن لوگان!؟ :))
+5 #11 mtm 1393-08-19 22:10
#3:

البته من این خبر رو بدم که از بتمن هم مقاله خواهیم داشت

اقای شیرزاده یه مقاله داره ترجمه میکنه به عنوان "10 داستان تاثیرگذار بتمن"

;-)

قبلا هم که مختار یه مقاله برای بتمن نوشته بود به نام "بتمن از چه شخصیت هایی تقلبد کرده است؟"

البته اونو خیلی توصیه نمیکنم :-)
+3 #12 mtm 1393-08-19 22:12
به نقل از Hossein sbn:
خیلی ممنون بابت مقاله خیلی جالب بود.فقط یک سوال داشتم:کمیک هایold man logan دوباره اپ شدن؟


منظورت چیه "دوباره اپ شدن"؟
+5 #13 mtm 1393-08-19 22:19
یادمه یه بار جان رومیتا جونیور در پاسخ به اینکه چرا ولورین اینقدر محبوبه جواب جالبی داد : برای اینکه سلاح اش رو نمیشه ازش گرفت. یعنی بخشی از جسم اش هستش و همیشه دم دستشه!

این خیلی نکته ظریفیه. یهنی مثلا ما خیلی وقتا دیدیم که بتمن اون utility belt اش رو گرفتن و تقریبا بی مصرف شده یا مثلا اسپایدرمن web shooters رو از دست داده و داشته یه نبرد رو میباخته و ...
ولی ولورین چی؟ سلاحش رو هیچ وقت نمیشه ازش گرفت!
+4 #14 mtm 1393-08-19 22:25
صحبت از ولورین شد ... شبکه نمایش داره فیلم مورد علاقه من یعنی real steel با بازی هیو جکمن رو نشون میده

موسیقی متنش رو تقریبا کاملا حذف کردن

اون نبرد نهایی با اون موسیقی معرکه میشد ولی تو دوبله فارسی کاملا تلف شده ... :sad:
+5 #15 Bad joke 1393-08-19 22:31
#14
جدیدن کلا دوبله صدا سیما چیزی جز فاجعه نیست
مثلا دوبله گلوری را با شبکه پویا نگاه کنید برادرزاده من میگه عمو اینا که تلویزیون نشون میده را دوست ندارم از فلش کارتون نشون بده
دارک نایت اینهمه تبلیغش کردن که همه را جمع کردن یه دوبله تاریخی بدن وقی آدم میبینه دیالوگا را بی دلیل عوض کردن کلام استعاره ای را بی خودی حذف کردن بتمن را بی روح کردن از همه مهمتر صدای جوکر را نابود کردن
من که دوبله حیفم میاد نگاه کنم خودتون استادصدای اژدهای اسموگ را تو هابیت دیدین خدایی هر کی حرف بزنه گند میزنه بهش اینا هم شدن ایران خودرو مثل فوتبال که چشم سایپا را سفید کرده
+3 #16 mtm 1393-08-19 22:32
اینم ویدئوی این مقاله که اقا رضا زحمتش رو کشیده:

www.aparat.com/v/aoQKY
+1 #17 Hossein sbn 1393-08-19 22:49
11#
منظوره بنده اپلود هست
+4 #18 mtm 1393-08-19 22:56
به نقل از Hossein sbn:
11#
منظوره بنده اپلود هست


به زودی لینک همه کیمک های ترجمه شده قدیمی تو سرور اختصاصی spidey.ir تو ترین بیت قرار میگیره و با لینک مستقیم تو سایت میزاریم

لینک کمیک های old man logan رو هم خودم شخصا فردا به صورت مستقیم جایگزین لینک های قبلی میکنم
+4 #19 mtm 1393-08-19 22:58
#15:

الان این real steel دوبله بدی نداشت ولی مشکل تین بود که نمیدونم چرا موسیقی متن حذف شده از اکثر جاها

حالا نمیدونم شاید به خاطر اینه که نسخه اصلی رو نمیخرن و به خاطر همین اون "صدای زیر" رو در اختیار ندارن. بنابراین چون به صورت ویدئویی دوبله میکنن، موسیقی متن از دست میره

یعنی این real steel تمام هیجانش از بین رفته بود .. حیف ...
+2 #20 Hossein sbn 1393-08-19 23:00
اقای ترابی فقط می تونم بگم ایییییییییییوللللللللللل
و در ضمن خیلی خوبه که به حرفتون عمل می کنید چون قبلا قول همچین چیزی رو داده بودید:
spidey.ir/.../...
+3 #21 mtm 1393-08-20 10:55
#21:

الوعده وفا!

تمام 8 قسمت كميك old man logan ترجمه شده به صورت مستقيم در سرور اختصاصي spidey.ir قرار داده شد:

spidey.ir/.../...
+5 #22 mokhtar 1393-08-20 14:33
ايول
عجب مقاله اي
كاملا زيبنده شخصيتي مثل ولورين بود
(اعتراف ميكنم گاهي اوقات حس ميكنم ولورين رو از اسپايدي هم بيشتر دوست دارم :-* )
+3 #23 mokhtar 1393-08-20 14:35
به نقل از پرشین اسپایدی:
فقط یه سوال کسی میدونه این Hey Bob! رو کی انداخت تو دهن لوگان!؟ :))


اون bob نيست، bub هستش
يه اصطلاح كاناداييه به معناي رفيق
ميدونيد كه ولورين به دست جان روميتا و نويسنده اي به نام «لين وين» خلق شد

لين وين كانادايي بود و دوست داشت ولورين هم اصليتي كانادايي داشته باشه. به همين خاطر اين hey bub رو به قول خودت انداخت تو دهن ولورين

اين bub اش خيلي به من چسبيد:

uplooder.net/.../...

كيش، رفيق! :lol:

هيو جكمن هم خودش بارها گفته كه گاهي اوقات تو ديالوگ هاش از كلمه bub استفاده كرده

به نظرم بهترينش اونجايي هستش كه تو فيلم مردان ايكس 2 وقتي اون نيروها به مدرسه اگزاوير يورش ميارن و قبل از اينكه به يكيشون حمله كنه بهش ميگه: you picked the wrong house bub
"خونه رو اشتباهي اومدي، رفيق"!

uplooder.net/.../...
+3 #24 Soheil spidey 1393-08-20 14:57
آقای ترابی واقعا دستتون درد نکنه. ;-)
انصافا جای این مقاله تو سایت خالی بود.
+2 #25 mokhtar 1393-08-20 15:01
دوستان كي لينك دانلود بهترين داستان مردان ايكس يعني "حمايه فونيكس سياه" رو ميخواد؟ كميك شماره 3 اين مقاله هم توش هست!
+4 #26 New Goblin 1393-08-20 15:19
25#

!ME ME
ــــــــــــــــــــ
با تشکر از آقای ترابی به خاطر این مقاله مفید!

اون جمله معروف ولورین رو فقط باید با صدای خفن استیو بلام شنید!مخصوصا اول انیمیشن هالک علیه ولورین!اصن همین یه جمله با صدای استیو بلام منو خر کیف میکنه! :-*
+6 #27 mokhtar 1393-08-20 15:30
#26:
بفرماييد: لينك دانلود بهترين كميك تاريخ مردان ايكس يعني "حماسه فونيكس سياه" (The Dark Phoenix Saga) به صورت كامل و روتوش شده (190 صفحه)!trainbit.com/files/7726721884/X-Men_The_Dark_Phoenix_Saga-www.spidey.ir.cbr
+1 #28 New Goblin 1393-08-20 15:49
27#
ممنونم!دستتون درد نکنه!
+1 #29 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-08-20 19:47
بچه ه قضیه این یکی ولورین چیه اسمشم دارک ولورینه
uk.images.search.yahoo.com/... /...
+1 #30 Bad joke 1393-08-20 20:04
#29
این داکن هستش پسر ولویرینه داستان مفصلی داره
+4 #31 M. goblin 1393-08-20 21:24
عالی بود.
واقعا ولورین یکی از برترین شخصیت های ماروله.
واقعا که هیو جکمن عالی ولورین رو بازی میکنه!!! :-)
+2 #32 Hossein sbn 1393-08-21 20:51
یک سوال داشتم :اون بازی که از روی فیلمx-men origins:wolweri nساخته شد اسمش چی بود
و برایpc هم هست؟
+2 #33 FME 1393-08-21 21:26
به نقل از Hossein sbn:
یک سوال داشتم :اون بازی که از روی فیلمx-men origins:wolwerinساخته شد اسمش چی بود
و برایpc هم هست؟

اسم بازی دقیقا همینه واسه pc هم هست ولی من فقط تونستم black box گیر بیارم.
+3 #34 mtm 1393-08-21 23:39
#32:

خوشبختانه بازیش ربطی به اون فیلم افتضاح نداره
خیلی بازی خوبیه
یکی از بهترین بازی های کمیک بوکی تاریخه
+4 #35 FME 1393-08-22 08:29
یه سؤال. بعد از این که ادمنتیم رو از بدن ولورین خارج کردن چطوری دوباره فلزی شد اسکلتش؟
+4 #36 mtm 1393-08-22 12:19
به نقل از FME:
یه سؤال. بعد از این که ادمنتیم رو از بدن ولورین خارج کردن چطوری دوباره فلزی شد اسکلتش؟


سئوال خوبی پرسیدی
چند سال بعد (فکر کنم سال 2000 بود ولی مطمئن نیستم) اپوکالیپس ولورین رو اسیر کرد و شستشوی مغزیش داد تا یکی از یارانش بشه. بعدش ادامانتیوم رو بهش دوباره تزریق کرد
+2 #37 FME 1393-08-22 20:39
بعد چی شد که دوباره برگشت به ایکس من؟
+2 #38 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-08-22 20:41
مگه ولورین ازدواج کرده؟البته تو فیلمش کرد بود ولی زنه مرد
مطمنید که کلون نیست حالا آدم خوبیه
ولی فک کنم با شلیک گلوله مغز ولورین ریست شد
+2 #39 mokhtar 1393-08-22 21:00
به نقل از THE SUPERIOR SPIDER MAN:
مگه ولورین ازدواج کرده؟


اره
ولورین هر هفته ازدواج میکنه
:lol:
+2 #40 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-08-22 21:09
:-| :-| علکی نگو ولورین انقدر بیکار نیست هر هفته ازدواج کنه
+1 #41 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-08-22 21:19
images.search.yahoo.com/.../.. .
طفلک اسپایدرمنم مرده حیف باشه
راسته که مرد عنکبونی وهمکاراش زامبی می شن
+1 #42 Bad joke 1393-08-22 21:21
#40
چرا اتفاقا منظور از عروسی این نیست که پا شه بره لباس بپوشه و لباس عروس و اینا کلا فقط به اصل کار میرسه بقیش را فاکتور میگیره کلا بگیرید دیگه :oops:
کلا یه سایت تخمین زده ولویرین کلا حدود 40 تا معشوقه با نام وکلی بی نام داره
+1 #43 Abbas Spidey 1393-10-12 17:00
کلا ولورین شخصیت جالبی داره بازم ممنون :lol:
+2 #44 mtm 1394-03-03 17:04
علي اقا ممنون
هر چند من همه اين كميكا رو داشتم ولي از طرف بقيه كاربران سايت بابت فرلهم كردن لينك دانلود اين كميكاي ارزشمند ازت تشكر ميكنم :-*
+1 #45 A god name sparkles 1394-03-03 17:14
ممنون بابت لینک های دانلود ;-)
واقعا کمیک های ارزشمندی اند :-)
+1 #46 M. goblin 1394-03-03 18:34
ولورین کمیک ولورین میزارد!! :lol:
مرسی ولورین!! :lol:
+1 #47 Artemis 1394-03-03 18:47
ممنون عالی بود
محبوب ترین شخصیت مارول بعد از اسپایدر من همین ولورینه
خود داستان death of wolverine هم جالب بود اما اخرش معلوم نشد که واقعا مرد یا نه؟
بهرحال همه میدونیم که یک روز برمیگرده :D
+1 #48 As Responsible As Spider-Man 1394-03-03 20:01
ولورین شخصیت خیلی جالبی داره.یه زمانی که این شخصیت بابازی هیو جکمن در بین مردان ایکس میدرخشید،واقعا از دیدن فیلم هاش لذت میبردم و فکر میکنم که بازیگری دیگه ای نمیتونه به خوبی هیو این نقش رو بازی کنه!!!کمیک های جالبی بودن ومن در اسرع وقت میخونمشون.بابت لینک دانلود هم ممنون. :-)
+1 #49 A.M howlett 1394-03-03 20:44
اتفاقا این داکن با سان اف هالک یعنی skaar تو دارک اونجر. بودن و یه دعوا مفصلی هم با اریس خدای جنگ راه انداختن،مهمترین تفاوت هاشونم اینه که داکن دوتا چنگال و کلی خالکوبی داره و به شدت میوتانت نفرت بر انگیزیه(کسی میدونه داکن از کجا ادمنتیوم داره؟ :o )
#50 Agent Marvel 1394-03-03 22:42
ممنون بابت کمیک ها.من فقط OLD MAN LOGAN را که ترجمه شده بود را دانلود کردم.(چون بقیه کمیک ها را داشتم.)
#51 Agent Marvel 1394-03-03 22:45
امین جان(Z-MEN)من قرار است شش مقاله برای سایت بنویسم که پنج تا را کامل کردم ولی برای تکمیل کردن مقاله ششم به کمک تو نیاز دارم.
#52 Agent Marvel 1394-03-03 23:17
من عاشق ولورین هستم.(چهارمین شخصیت محبوب من است.)
#53 Z-men 1394-03-03 23:25
به نقل از Agent Marvel:
امین جان(Z-MEN)من قرار است شش مقاله برای سایت بنویسم که پنج تا را کامل کردم ولی برای تکمیل کردن مقاله ششم به کمک تو نیاز دارم.


چه کمکی؟!
#54 Agent Marvel 1394-03-03 23:34
سعی کردم برای مقاله ام عکس مناسب پیدا کنم ولی نشد اگه میشه چند تا عکس برام ایمیل کن لطفا.اگه فرصت داری بگم چه عکسایی.
#55 Z-men 1394-03-03 23:40
به نقل از Agent Marvel:
سعی کردم برای مقاله ام عکس مناسب پیدا کنم ولی نشد اگه میشه چند تا عکس برام ایمیل کن لطفا.اگه فرصت داری بگم چه عکسایی.


بگو ، من همین امشب برات میفرستم.
#56 Agent Marvel 1394-03-03 23:44
البته شاید دشوار باشه.
۱-یه عکس نرمال و عادی از اسپایدی
۲-یه عکس از زمانی که هری آزبورن تو کارتون اسپایدرمن نهایی تو لباس ونوم بود
۲-یه عکس از کمیک شماره ۶۲ مرد عنکبوتی نهایی،تصویری که در آن کارنیج میخاد گوینو بکشه
۳-یه عکس از برایس دالاس هاوارد تو فیلم اسپایدی سه و یه عکس از فیلینت مارکو در اسپایدی سه.
#57 Agent Marvel 1394-03-03 23:55
اگه هم میتونی یه عکس از کراون تو کارتون مرد عنکبوتی خارق العاده(همون شیره)ویه عکس از هم از گرین گابلین تو فیلم مرد عنکبوتی ۱ ویه عکس از پیتر/اندرو اسکیت سوار.یه عکس از کریستسن دانست مو قرمز و یه عکس هم از گرین گابلین اتشی تو کمیک های آلتمیت.
#58 habib hasanpor 1394-03-04 04:49
ممنون به خاطر کمیک ها...
کمیک های جذاب از یکی از شخصیت که خیلی دوستش دارم...
#59 Victor 1394-03-04 15:16
#44
خواهش میکنم
قابلی نداشت :-)
#60 alisina2015 1394-03-18 16:17
لینک بخش دوم شماره 8 با لینک شماره 5(24 hours) یکی هر دوش یک کمیکن یا نه ؟ اخه زیر عکس شماره 8 نوشته شماره 75 ولورین و زیر عکس شماره 5 نوشته شماره 10 سری دوم ولورین
#61 I am the best 1394-03-27 18:09
این کمیک 24 hours اشتباهی یه کمیک دیگه جاشه
#62 Ali Khodabandeh 1394-06-27 14:04
اگه میشه لینک کمیک آلتیمت ولورین علیه هالک رو بزارین
#63 کیفردهنده 1395-03-05 17:44
ممنون اقای ترابی مهربانی
مقاله های شما همیشه دلنشینن
تو انیمیشن ولورین برعلیه هالک و سریال مردان ایکس 1992هم ولورین خوش درخشید.
چندتا کمیک ولورین با ددپول رو معرفی میکنید؟
#64 AjSpidey 1395-03-08 12:32
مرسی از این مقاله ی فوق العادتون
#65 mahsa520 1395-06-08 22:44
salam fek nemikinonin dige lazem nist sansor konim inja kasi8sale nist valla bachehaye 8saleam dige az sansorr sar dar miaran vaghean benazaram comici ke sansor she hesse mahdod bodan be adam dast mide :-?
#66 Batman Shahin Wayne 1395-12-26 11:24
بسیار ممنون!
قبلا داشتم دنبال شماره ۱ می گشتم، ولی جایی پیداش نمی شد!
بسیار ممنون D:

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید