10 تیتراژ برتر سریال های كارتونی ابرقهرمانی + لينك دانلود

10 تیتراژ برتر سریال های كارتونی ابرقهرمانی + لينك دانلود

تیتراژ آغازین سریال های كارتونی (كه در زبان انگلیسی به آنها Intro گفته میشود و معمولا حدود 1 دقیقه طول میكشند) در واقع ویتریني براي آن سريال هستند و سازندگان شان سعی میكنند آنها را تا حد ممكن جذاب و خلاقانه بسازند تا مخاطب را از همان لحظات آغازین درگیر خود كنند.

در طول سالها شیوه ها و متدهای مختلفی برای به نمایش گذاشتن این تیتراژها به كار گرفته شده . به طور مثال بسیاری از آنان دارای متن ترانه (Lyrics) هستند و برخی نیز تنها به موسیقی اكتفا میكنند و بیشتر سعی میكنند به فضا سازي بپردازند. البته به نظر میرسد در سالهای اخیر سازندگان سریال های سوپرهیرویی دیگر چندان به این نوع تیتراژها اهمیت نمیدهند چون میبینیم كه مثلا در سریال های كارتونی مارول مثل Ultimate Spiderman یا Avengers Assemble دیگر تیتراژی وجود ندارد و همه چیز با یك تصویر ثابت به بیننده منتقل میشود. در هر حال در این مقاله تصمیم گرفتم ده intro برتر تاریخ سریال های كارتونی ابرقهرمانی را برایتان معرفی كنم.

 

10- گربه های رعد آسا (Thundercats)

 گربه های رعد آسا (Thundercats)

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: از سال 1985 تا 1989

لینك دانلود و تماشا

میدونم كه "گربه های رعد آسا" از روی كمیك بوك ساخته نشده ولی از روش كميك خلق شده و قطعا تم ابرقهرمانی داره. این سریال در دهه 80 میلادی پخش میشد ، دهه ای كه به داشتن كارتون های با حال كه ممكنه الان كمی لوس به نظر برسن معروفه! نقطه مشترك این كارتون ها در تیتراژهای اعجاب انگیز آنها بود. واقعا اونقدر این تیتراژ ها دیدنی بودند كه تا ابد در خاطره بیینده حك میشدند. نكته قابل توجه نوع انیمیشن و البته نوع اكشنی هست كه در تیتراژ به كار رفته. اگر تا به حال اين تيتراژ را نديده ايد حتما ببينيد چون اعجاب آوره.

 

 

9- مرد عنكبوتی و دوستان شگفت انگیز او (Spider-Man and His Amazing Friends)

مرد عنکبوتی شگفت انگیز

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: از سال 1981 تا 1983

لینك دانلود و تماشا

باز هم یكی دیگر از تیتراژهای معركه كارتونی در دهه 80 میلادی و باز هم یك موسیقی شلیكی و مهیج به همراه تصاویری كه به بهترین نحو ممكن شخصیت های اصلی داستان و همچنین حال و هوای fun سریال را به بیننده معرفی میكردند. پسر من عاشق این تیتراژه و حاضره روزی صد بار اونو تماشا كنه! تقصیری هم نداره واقعا دیدن صحنه یخ زدن اون غول آتشی توسط Ice Man   و بعد خرد شدنش توسط مرد عنكبوتی كه تاب خوران (!) بهش ضربه میزنه، هرگز جذابیت خودش رو از دست نمیده.

 

8- فانتوم 2040 

(Phantom 2040)

فانتوم 2040  (Phantom 2040

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: سال 1994 تا 1996

لینك دانلود و تماشا

این تیتراژ شاید با بقیه تیتراژ های این لیست فرق داشته باشه چون در آن راوی وجود داره. يعني یك نفر داره اریجین  «فانتوم» (شخصیت معروف كمیك استریپی كه سالها پیش توسط «لی فالك» خلق شد) را به طور خلاصه برامون نقل میكنه. به عبارتي ديگر، میبینیم كه فانتوم پسري بوده كه پدرش توسط دزدان دریایی كشته شده و به جزیره ای دور افتاده رسیده كه در آنجا سوگند یاد كرده تا آخر عمر با جنایتكاران بجنگه. بعد میبنیم كه چقدر خوب و موثر نشون داده میشه كه نسل های بعدی فانتوم در طول 500 سال گذشته همگی راه او را دنبال كرده اند تا به فانتوم آینده یعنی سال 2040 میلادی میرسیم. این تیراژ به معنای واقعی كلمه "كلاسیك" هستش.

 

7- ماورای بتمن (Batman Beyond)

ماورای بتمن (Batman Beyond)

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: از سال 1999 تا 2001

لینك دانلود و تماشا

شاید این تیتراژ از نظر موسیقی خيلي چندان جالب نباشه ولی از نظر بصری غوغا میكنه!  در ضمن به خوبی حال و هوای نسبتا جدی و دارك سریال را هم در معرض دید قرار میده. نوع تدوین تیتراژ هم عالیه و بسیار خوب تصاویر پندارگون (surreal) را در كنار ابزار آلات تكنولوژیك ، كلمات و صحنه های اكشن تركیب میكنه. من به ویژه از كلمات به كار رفته در آن خوشم میاد چون با ویژگی های شخصیتی منفی شروع میشه (مثل "حرص"، "فساد") و با ویژگی های مثبتي مثل "عدالت" و "شجاعت" خاتمه پیدا میكنه . این كلمات نقش قهرمان سریال در شهری مثل "گاتام" رو به خوبی برامون شرح میده.

 

6- مرد آهنی: مجموعه كارتوني  (Iron Man: The Animated Series)

مرد آهنی: مجموعه كارتوني  (Iron Man: The Animated Series)

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: از سال 1995 تا 1996

لینك دانلود و تماشا

این تیتراژ را میتوان بهترین تم "هوی متال" در میان تیتراژ كارتون های تلویزیونی لقب داد. فقط 4 كلمه در آهنگ آن به كار رفته كه مرتب تكرار میشه: I am Iron man. همزمان شاهد نواخته شدن گیتار برقی هستیم و البته تونی استارك را میبینیم كه خیلی مصمم داره با چكش روی فلز میكوبه تا لباس خودش رو درست كنه. یك تیتراژ بینظیر و تاثیرگذار كه بارها بهش ادای احترام شده.

 

5- هالك باور نكردنی (The Incredible Hulk)

هالك باور نكردنی

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: از سال 1996 تا 1997

لینك دانلود

نكته خار ق العاده درباره این تیتراژ اینه كه به صورت كاملا موثر تمام جوهره و ذات هالك را به همراه فضای كلی سریال در عرض كمتر از یك دقیقه به تصویر میكشه. فقط كافیه به بخشی كه بروس داره از دست هيولاي درونش فرار ميكنه و  در كنار عشق اش («بتی راس» ) قرار ميگيره و بعد ژنرال راس میاد و بتی را از بروس جدا میكنه و در ادامه هم بروس به ورطه ای سیاه سقوط میكنه و تبدیل به هالك میشه،  دقت كنید تا ببینید سازنده این تیتراژ چقدر آدم خلاقی بوده. موسیقی دلهره آورش هم یادآور نزاع درونی و جاودان بین بروس بنر و هالكه .

 

4- لاك پشت های نینجا (Teenage Mutant Ninja Turtles)

لاك پشت های نینجا (Teenage Mutant Ninja Turtles)

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: از سال 1987 تا 1996

لینك دانلود و تماشا

این تیتراژ واقعا شگفت انگیزه. آنقدر نمادین و باحاله كه پس از سالها هر وقت لاك پشت های نینجا را در هر شكل و فرمتی ميبينم بی اختیار ترانه این تیتراژ را با خود زمزمه میكنم؛ ترانه ای كه هنوزم بعد از گذشت این همه سال بسیار cool است.  نكته جالب توجه اینه كه به بهترین شكل ممكن ماموریت خودش را به انجام میده و بیننده رو مشتاق دیدن سریال میكنه. نكته دیگر كیفیت بسیار بالای انیمیشنی هست كه در آن به كار رفته. در هرحال، این تیتراژ به تاریخ پیوسته و آنقدر در بازی های مختلف لاك پشت های نینجا در دهه 90  میلادی به كار رفته یا به آن ادای احترام شده كه دیگر بخش لاینفك pop culture دنیا شده.

 

3- مردان ایكس: مجموعه كارتوني  (X-men: The Animated Series)

مردان ایكس: مجموعه كارتوني  (X-men: The Animated Series)

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: از سال 1992 تا 1997

لینك دانلود و تماشا

تیتراژی كه بدون حتی یك كلمه خلاصه كامل و جذابی از كل تاریخ "مردان ایكس" و كمیك های آنها بهمون میده. ضمنا، همه شخصیت های اصلی سریال رو بهمون معرفی میكنه و قدرت هاشون رو هم بهمون نشون میده. موسیقی اش هم خیلی شنیدنی و به یاد ماندیه (تا همین چند وقت پیش "رادیو پیام" خودمون از این موسیقی برای بخش خبرهای ترافیكی استفاده میكرد!!!) من خودم هنوز شیفته رنگ های به كار رفته در این تیتراژ و كل سریال بودم كه ظاهری بسیار كمیك بوكی به آن داده بودند.

 

2- مرد عنكبوتی (Spider-Man)

مرد عنكبوتي

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد:  از سال 1967 تا 1970

لینك دانلود و تماشا

تیتراژی تاریخی كه به همراه ترانه و آهنگش بخشی از تاریخ شده. میگن در آمریكا از هر 10 نفر، 9 نفر ترانه تیتراژ این كارتون را از حفظ بلده! آنقدر هم در جاهای مختلف به كار رفته و بهش ادای احترام شده كه دیگه همه جا میشه اون رو شنید. بیایید یك بار دیگه این ترانه را با هم بخوانیم:

Spiderman, Spiderman,
اسپایدرمن، اسپایدرمن

Does whatever a spider can.
میتونه هر كاری یه عنكبوت میكنه، بكنه

Spins a web, any size,
تار میزنه به هر اندازه

Catches thieves just like flies.
دزدها رو میگیره همونطور كه عنكبوت ها مگس میگیرن

 و ........

 

1- بتمن: مجموعه كارتونی (Batman: The Animated Series)

1- بتمن: مجموعه كارتونی (Batman: The Animated Series)

دورانی كه از تلویزیون  پخش میشد: از سال 1992 تا 1995

لینك دانلود و تماشا

و حالا میرسیم به بهترین تیتراژ سریال های ابرقهرمانی كه بدون شك متعلق است به سریال "بتمن" مجموعه كارتونی". این تیتراژ بی عیب و نقصه. همه چیز آن از موسیقی حماسي  «دنی الفمن» گرفته تا نوع انیمیشن و سبك آن perfect هستش. سیاهی از سر و روی تیتراژ میباره و ما را كاملا میبره به دنیای فیلم های سیاه اندیش دهه های 30 و 40 سینمای جهان كه بهشون اصطلاحا میگن فیلم های "نوآر" (Noir). جالبه كه بتمن تا لحظات پایانی كاملا در سایه ها پنهانه . در هر حال این تیتراژ كاملا منحصر به فرده و نظیر آن را در تلویزیون ندیده و نخواهیم دید. برای من دو نكته هست كه خیلی جالبه. یكی اینكه آدم بدهایی كه بتمن باهشون میجنگه ابر خبیث نیستند بلكه خلافكاران خیابانی هستند و تفنگ واقعی دستشونه و دوم اینكه این تیتراژ شاید تنها تیتراژ كارتونی تاریخ باشه كه خودش به تنهایی مثل یك داستان كوتاه عمل میكنه.

 

نظر شما چیست؟ شما از چه تیتراژهای دیگری خوشتان می آید؟

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2016

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

15 انیمیشن تلویزیونی که وارد دنیای کمیک شدند

10 کارتون خاطره انگیز دهه 80 میلادی

10 کارتون ابرقهرمانی که هرگز پخش نشدند

زیرنویس فارسی تمام قسمت های كارتون SPECTACULAR SPIDER-MAN

20 شخصیت برتر مارول و دی سی كه خارج از دنیای كمیك بوک خلق شدند!

20 انیمیشن ابرقهرمانی برتر تاریخ

لینك دانلود كارتون های مرد عنكبوتی

10 کارتون دی سی که احتمالا نمیدونستید وجود دارند!

10 کارتون مارول که احتمالا نمیدونستید وجود دارند!

15 کارتون کمیک بوکی که احتمالا نمیدونستید وجود دارند!

تاریخچه انیمیشن های مرد عنکبوتی

تمام حضورهای افتخاری مرد عنكبوتی در دنیای انیمیشن + لینك دانلود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 spidey 4ever 1394-09-01 12:48
مرسي استاد
بازم يه مقاله حيرت انگيز و يك موضوع عالي كه حتي تو سايت هاي خارجي هم من نمونه اش رو تا به حال نديده بودم
خيلي هم زحمت كشيد لينك دانلود و تماشاي اين تيتراژ ها رو بهمون داديد

ميدونيد چرا اينقدر شما رو دوست دارم استاد؟ چون واقعا حقيقت رو ميگيد . ممنون كه تيتراژ كارتون بتمن رو در رتبه اول قرار داديد
ببينم اين كفتارهاي لاشخور صفت ديگه چه بهانه اي دارند بيارن
راستي تولدتون هم مبارك
+1 #2 agh 1394-09-01 13:23
من فکر می کردم که تیتراژ کارتون مرد عنکبوتی خارق العاده تو رتبه اول باشه اما اونی که شما تو رتبه دو قرار دادید واقعا تاریخیه
حتی تو فیلم مرد عنکبوتی 2 هم اون خانم شرق اسیایی(نمیدونم چینیه یا کره ای یا ژاپنی)هم این اهنگ با ویالن می خوند(دقیقا لحظه ای که پیتر بخاطر مرد عنکبوتی بودن نمایش مری جین از دست داد.
فکر کنم مورد 1 با اختلاف اندک با 2 تونست تو لیست اول بشه تا به اون کمیک فن های قلابی نشون بدید که هیچ وقت با تعصب نمره نمیدید
+1 #3 Superior avenger 1394-09-01 13:24
مثل همیشه بی نقص بود!
فقط یه سوال ،به نظرتون تیتراژ سریال مردعنکبوتی خارق العاده هم نباید توی مقاله می بود؟
+1 #4 Victor 1394-09-01 13:27
مرسی استاد خیلی زیبا بود
با دیدن خیلی از اینا بی اختیار یاد دوران قدیم افتادم :cry:
مرسی استاد که با کار کردن این مقاله و گذاشتن لینک دانلود دوباره اون حس شوق بچگی رو حداقل برای امروز هم که شده زنده کردید مرسی
+1 #5 redmonster 1394-09-01 13:33
مقاله ی جالبی بود،از نظر من تیتراژسرال انتقام جویان و جاستیس لیگ هم میتونستن تو این لیست باشن
#1:
حقیقت محض،همینه که اسپایدی رو از بقیه ی سایتای مرتبط با کمیک جدا میکنه،مقالات اختصاصی. والا ترجمه ی مقاله و خبر رو که حتی سایتای غیر کمیکی هم انجام میدن.
یه خبر،خبر که نمیشه بهش گفت ولی سایت parentherald.co m اومده شایعات و اخبار رو از فیلم avengers infinity war جمع کرده و توش به جزئیات خوبی اشاره کرده.

uupload.ir/.../...

هشدار اسپویل
.
.
.
.
بر طبق خبری که io9 منتشر کرده،کین فایگی جزئیاتی از اینده ی فیلم های مارول گفته.اون گفته که این اخرین حضور اعضای فعلی اونجرزه و احتمالا پایانی بر داستانیه که در مورد قوی ترین قهرمانان جهانه:
"مسلما این فیلم پایانیه بر یه سری از چیزایی که ما از اونجرز میدونیم،هیچکی هنوز نمیدونه که چه اتفاقای تو فیلم میفته ولی فکر میکنم که ما تو پایان فیلم اونجرز:دوران اولتران اشاره ای به گسترش تیم کردیم.
و یکی ازون چیزایی که ما در مورد کمیکها دوست داریم اینه که شخصیت ها تغیر میکنن.ادمای جدیدی وارد تیم میشن.شما 10 سال دیگه یه کتاب اونجرز رو برمیدارید و شخصیتایی رو که رو جلد میبینید رو نمیشناسید. ولی این ایده هان که که باعث شدن اونجرز هنوزم وجود داشته باشه وفکر میکنم که این بخشی از اوج داستانه.
فایگی میگه که ورژن بعدی اونجرز هم همون کارای قدیمیا رو تو دنیا میکنن،اون همیچنین تاکید کرد که این تغیر پایان کار دنیای سینمایی مارول نیست ولی احتمالا اونجرز:جنگ بینهایت مهمترین بخش این تغیرات خواهد بود

MoviePilot هم گزارش داده که استیو راجرز یا همون کاپیتان امریکا برخلاف کمیک ها تو جنگ داخلی نمیمره.ولی حدس هایی هست که ممکنه تو اونجرز جنگ های بی نهایت کشته بشه.حتی حدس هایی هم از کشته شدن تور تو فیلم مذکور زده میشه.
توی یه خبر اختصاصی هم سایتYibada گزارش داده که احتمالا لوکی با تور و سایر اونجرز برای مقابله با تانوس متحد میشه.خدای حقه باز ازگاردی بخاطر نابودی ازگارد تو فیلم Thor: Ragnarok انتقام میگیره.طبق خبرگزاری Venture Capital Postویژن هم احتمالا میمیره.ثور در حال جمع اوریه سنگ های بینهایته و یکی ازونها هم توی پیشونیه ویژنه که احتمالا باعث مرگش میشه.مرگ این شخصیتا احتمالا راهی رو برای اونجرزهای جدید باز میکنه.

صحبت هایی هم راجع به هویت تانوس میشه،که شخصیت خبیث جنگ های بینهایته.گفته شده که اون پدر استار لرد هستش.
+1 #6 Hossein sbn 1394-09-01 15:15
:o
آقای ترابی چرا تیتراژ آغازین مردعنکبوتی خارق العاده رو انتخاب نکردید؟اون که که خیلی زیبا و به یاد ماندنی بود.تیتراژ فصل اول Avengers assemble هم که معرکه بود.خیلی تعجب کردم تو مقاله ندیدمش.
-1 #7 Dead Storm 1394-09-01 15:58
سلام
عالی بود ولی باید تیتراژ جاستیس لیگ هم میبود.
+1 #8 shervin 2 1394-09-01 16:16
با تشکر دوباره از آقای ترابی
مقاله ای فوق العاده دیگر از شما.اصلا از نظرم یکی از جنبه های سریال همین تیتراژ آغازین است که می تواند خیلی خاطره انگیز باشد مثل همین مردعنکیوتی 1967 که شاید خود سریال زیاد خوب نبود اما تیتراژی بیاد ماندنی داشت.
اصلا از نظرم یکی از نقاط منفی سریال مرد عنکبوتی نهایی نداشتن تیتراژ بود چون وقتی آدم به فکر سریال که میفته اولین چیزی که به ذهنش میاد تیتراژشه
+1 #9 zuko 1394-09-01 16:19
پس تیتراژ مرد عنکبوتی خارق العاده کو؟ اونجرز earth mightiest heroes چی؟ جاشون خیلی خالیه. مخصوصا اونجرز :sad:
#10 mtm 1394-09-01 16:42
راستش به نظر خودمم تیتراژ spectacular spiderman میتونست تو لیست باشه
من حتی روی تیتراژ batman brave and the bold. هم در نظرم بود چون به نظرم خیلی تیتراژ جالبیه و کل حال و هوای کمیک های silver age شرکت دی سی رو داره (و البته موسیقی اش هم معرکه است) ولی راستش دوست نداشتم از بتمن و مرد عنکبوتی هرکدوم سه تا عنوان تو لیست باشه (فکرش رو بکنید ... اونجوری 6 تا از موارد از بتمن و اسپایدرمن میشد!!!)

تیتراژ اونجرر: قوی ترین ابرقهرمانان دنیا هم خوبه ولی راستش چیز منحصر به فردی توش برام نیست
از اهنگش هم زیاد خوشم نمیاد. به نظرم با کلیت سریال جفت و جور نیست. شاید بهتر بود حماسی نر مبشد

جاستیس لیگ هم تیتراژ خاصی نداره. جایی هم ندیدم ازش تعریفی بشه
#11 mtm 1394-09-01 16:46
به نقل از redmonster:
مقاله ی جالبی بود،از نظر من تیتراژسرال انتقام جویان و جاستیس لیگ هم میتونستن تو این لیست باشن
#2:
حقیقت محض،همینه که اسپایدی رو از بقیه ی سایتای مرتبط با کمیک جدا میکنه،مقالات اختصاصی. والا ترجمه ی مقاله و خبر رو که حتی سایتای غیر کمیکی هم انجام میدن.
یه خبر،خبر که نمیشه بهش گفت ولی سایت parentherald.com اومده شایعات و اخبار رو از فیلم avengers infinity war جمع کرده و توش به جزئیات خوبی اشاره کرده.

uupload.ir/.../...

هشدار اسپویل
.
.
.
.
بر طبق خبری که io9 منتشر کرده،کین فایگی جزئیاتی از اینده ی فیلم های مارول گفته.اون گفته که این اخرین حضور اعضای فعلی اونجرزه و احتمالا پایانی بر داستانیه که در مورد قوی ترین قهرمانان جهانه:
"مسلما این فیلم پایانیه بر یه سری از چیزایی که ما از اونجرز میدونیم،هیچکی هنوز نمیدونه که چه اتفاقای تو فیلم میفته ولی فکر میکنم که ما تو پایان فیلم اونجرز:دوران اولتران اشاره ای به گسترش تیم کردیم.
و یکی ازون چیزایی که ما در مورد کمیکها دوست داریم اینه که شخصیت ها تغیر میکنن.ادمای جدیدی وارد تیم میشن.شما 10 سال دیگه یه کتاب اونجرز رو برمیدارید و شخصیتایی رو که رو جلد میبینید رو نمیشناسید. ولی این ایده هان که که باعث شدن اونجرز هنوزم وجود داشته باشه وفکر میکنم که این بخشی از اوج داستانه.
فایگی میگه که ورژن بعدی اونجرز هم همون کارای قدیمیا رو تو دنیا میکنن،اون همیچنین تاکید کرد که این تغیر پایان کار دنیای سینمایی مارول نیست ولی احتمالا اونجرز:جنگ بینهایت مهمترین بخش این تغیرات خواهد بود

MoviePilot هم گزارش داده که استیو راجرز یا همون کاپیتان امریکا برخلاف کمیک ها تو جنگ داخلی نمیمره.ولی حدس هایی هست که ممکنه تو اونجرز جنگ های بی نهایت کشته بشه.حتی حدس هایی هم از کشته شدن تور تو فیلم مذکور زده میشه.
توی یه خبر اختصاصی هم سایتYibada گزارش داده که احتمالا لوکی با تور و سایر اونجرز برای مقابله با تانوس متحد میشه.خدای حقه باز ازگاردی بخاطر نابودی ازگارد تو فیلم Thor: Ragnarok انتقام میگیره.طبق خبرگزاری Venture Capital Postویژن هم احتمالا میمیره.ثور در حال جمع اوریه سنگ های بینهایته و یکی ازونها هم توی پیشونیه ویژنه که احتمالا باعث مرگش میشه.مرگ این شخصیتا احتمالا راهی رو برای اونجرزهای جدید باز میکنه.

صحبت هایی هم راجع به هویت تانوس میشه،که شخصیت خبیث جنگ های بینهایته.گفته شده که اون پدر استار لرد هستش.


ممنون بابت خبر
به نظرم ارزشش رو داره یه پست جداگانه بهش اختصاص بدیم
من خودم الان به کنترل پنل دسترسی ندازم
دوستان دیگه لطفا خبر رو به صورت کپی /پیست تو سایت کار کنند
+1 #12 j.jonah jameson 1394-09-01 16:48
من اصلا روحم هم خبر نداشت که راجب فانتوم و مرد آهنی مجموعه کارتونی ساخته شده! :eek:
باور کنید اگه برای فانتوم اون توضیح رو نمیدادید اصلا شاید نمیتونستم با بقیه مقایسه اش کنم (یه جاهایی برام گنگ بود)
تیتراژ هالک هم خیلی عالی است. توی یکی از قسمت های این سریال کارتونی مرد آهنی هم بود که لباسش خیلی شبیه لباس همین مرد آهنی که در مقاله آشاره شد بود ! آیا این همونه؟
تیراژ بتمن هم خیلی قشنگ بود ولی این اولین بار بود که تیتراژ اصلی اش رو دیدم! اصلی؟ بله چنتا از بخش های از این کارتون رو داشتم ولی توش از مرد دوچهره و هارلی و دکتر فریز استفاده شده بود!
ممنون آقای ترابی
+1 #13 spider emad 1394-09-01 16:49
استاد ترابی من کسی نیستم که بتونم از شما ایراد بگیرم.اصلا در حد این نیستم ولی خدایی جای تیتراژ مرد عنکبوتی خارق العاده خیلی خالیه بطوری که من امروز تو ذهنم یاد تیتراژ این کارتون افتادم و از بس که قشنگ بود رفتم دوباره یه قسمتی از این کارتون رو دیدم.در هرحال ممنون از لیستتون ولی کاش بجای شماره 9 یا شماره های دیگه از این تیتراژ استفاده میکردید.
#14 mtm 1394-09-01 16:57
به نقل از spider emad:
استاد ترابی من کسی نیستم که بتونم از شما ایراد بگیرم.اصلا در حد این نیستم ولی خدایی جای تیتراژ مرد عنکبوتی خارق العاده خیلی خالیه بطوری که من امروز تو ذهنم یاد تیتراژ این کارتون افتادم و از بس که قشنگ بود رفتم دوباره یه قسمتی از این کارتون رو دیدم.در هرحال ممنون از لیستتون ولی کاش بجای شماره 9 یا شماره های دیگه از این تیتراژ استفاده میکردید.


در کامنت شماره 10 توضیح دادم
ضمن اینکه به نظرم عمده دلیل دوست داشتن این تیترا در ترانه اون نهفته است
منم بین ترانه اون و ترانه مرد عنکبوتی دهه 60 ، دهه 60 رو انتخاب کردم که واقعا به تاریخ پیوسته
خداییش هم نمیتونستم تیتراژ مرد عنکبوتی و دوستان شگفت انگیزش رو تو لیست نزارم چون در دوره خودش بینظیر بود
#15 mtm 1394-09-01 16:59
#12:
درسته
کارتون ها معمولا در سیزن های بعدی تیتراژشون تغییر میکنن

گاهی هم تصاویر جدید رو میان میزارن در دل همون تیتراژ قبلی تا کمی جدیدتر به نظر برسه
+1 #16 parker 1394-09-01 17:54
لیست عالی بود. دست استاد درد نکنه.
ولی جدا از ابرقهرمانی ، بدون تعصب از نظر من بهترین تیتراژ کارتون های کمیک بوکی اون سریال تن تن برای سال 1991 هست. واقعا خارق العاده هست. موسیقی خارق العاده (انقدر که محاله موقع پخش زمزمه ش نکنید)، و اون صحنه های گلچینی که از کمیک ها نشون داده میشه و ...
s3.picofile.com/.../...
+1 #17 Doc Strange 1394-09-01 18:10
مقاله خوبی بود ممنون.
آقای ترابی نظرتون درباره تیتراژ سریال The Batman چیه؟
البته منظورم فصل 3 هستش.
s6.picofile.com/.../...
به نظر من که خیلی فوق العاده هست.
#18 mtm 1394-09-01 18:13
به نقل از Spidey 4Ever:


ميدونيد چرا اينقدر شما رو دوست دارم استاد؟ چون واقعا حقيقت رو ميگيد . ممنون كه تيتراژ كارتون بتمن رو در رتبه اول قرار داديد
ببينم اين كفتارهاي لاشخور صفت ديگه چه بهانه اي دارند بيارن

اقا ساسان میتونم یه خواهشی از شما و دیگر دوستان بکنم؟
میشه این اقایون رو دیگه با اسم لاشخور یا کفتار صدا نکنید؟
اصلا کلا باهاشون کاری نداشته باشید
بلاخره هر کسی باید به اندازه ظرفیت اش بهش توجه بشه
اونا هم به قدر کافی بهشون "توجه" کردین
دیگه بیش از این عقلانی نیست
منظورم اینه که بعضی ها حتی لیاقت اون رو ندارن که ادم وقتش رو برای فحش دادن بهشون تلف کنه
دیگه بسه
دوست ندارم دیگه حتی اشاره غیر مستقیم هم بهشون بشه
#19 mtm 1394-09-01 18:16
به نقل از parker:
لیست عالی بود. دست استاد درد نکنه.
ولی جدا از ابرقهرمانی ، بدون تعصب از نظر من بهترین تیتراژ کارتون های کمیک بوکی اون سریال تن تن برای سال 1991 هست. واقعا خارق العاده هست. موسیقی خارق العاده (انقدر که محاله موقع پخش زمزمه ش نکنید)، و اون صحنه های گلچینی که از کمیک ها نشون داده میشه و ...
s3.picofile.com/.../...


تیتراژش خوبه
کلا بتمن و اسپایدرمن تیتراژهای خوب زیاد دارن
حتی تیتراژ spiderman new animated series هم به نظرم تیتراژش عالی بود
مخصوصا موسیقی اش
#20 Hamid_k 1394-09-01 20:09
واقعا تیتراژای کارتونای بتمن و مردعنکبوتی عالی هستن مثلا با وجود اینکه مردعنکبوتی نهایی مزخرف بود اما تیتراژ ابتداییش خیلی خوب بود (هرچند که وسطش پخش میشد)
کلا خیلی عالین
راستی اقای ترابی شما گفتین نشون دادن مرگ واقعی کاراکتر ها توی انیمیشن های ابر قهرمانی مجاز نیست پس چرا توی انیمیشن بتمن اندر ده رد هود رابین با بمب جوکر مرد ؟
ببخشید منظورم مرد عنکبوتی نامحدود بود
#21 mtm 1394-09-01 20:11
به نقل از Hamid_k:

راستی اقای ترابی شما گفتین نشون دادن مرگ واقعی کاراکتر ها توی انیمیشن های ابر قهرمانی مجاز نیست پس چرا توی انیمیشن بتمن اندر ده رد هود رابین با بمب جوکر مرد ؟

اون قوانین مال دهه 90 میلادی بود
در ضمن under the red hood سینماییه
سریال کارتونی نیست که از قوانین سریال ها پیروی کنه
#22 amirhg29 1394-10-03 12:56
مثل همیشه عالی بود.ولی اگه 15 تیتراژ برتر رو قرار میدادید شاید جای خالی کمتری احساس میشد ;-)
#23 mtm 1394-10-03 17:08
به نقل از amirhg29:
مثل همیشه عالی بود.ولی اگه 15 تیتراژ برتر رو قرار میدادید شاید جای خالی کمتری احساس میشد ;-)

فکر خوبیه ولی لظف لیست به اینه که top 10 باشه
البته من تو بخش نظرات توضیح دادم که چرا تیتراژ دیگه رو قرار ندادم تو لیست
ولی اگه قرار بود لیست 15 تایی بشه اینا هم توش میبودن:
- کارتون incredible hulk (دهه 80 میلادی)
- کارتون spectacular spiderman
- کارتون avengers earths mightiest heroes
- کارتون batman brave and the bold
- کارتون He-Man and the masters of the universe (دهه 80)
#24 drzoom 1395-04-19 23:18
لیست عالی ...ولی تو عکس ماورای بتمن چقدر شبیه جین تو تیکنه....مجسمه ساز عالی بود
#25 مرتضی رئیسی 1396-11-22 12:10
بتمن مجموعه کارتونی با هالک بی نظیر بود.
اون آهنگ اسپایدرمنم که اشاره کردین عالیه.یادمه بچه که بودم این آهنگو بلد نبودم ولی درب و داغون زمزمه می کردم :-)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید