10 زن نیرومند دنیای کمیک بوک های ابرقهرمانی

10 زن نیرومند دنیای کمیک بوک های ابرقهرمانی

به مناسبت روز زن، این مقاله را تقدیم شما میکنیم.

 

10- اما فراست (Emma Frost)

 اما فراست (Emma Frost)

«اما فراست» که اینجا میتونید  میتونید درباره اش اطلاعات کسب کنید، یک میوتانت بسیار نیرومند است که توانایی های شگرف تله پاتیک دارد. میتونه به یک شکل الماس ارگانیک هم دربیاد که بنیه و استقامت او را تقویت میکنه. البته از ابتدا قدرت اصلی او ذهنی و تله پاتی بوده ولی چندباری هم دیده شده که قدرت های تله کنسیس (جابجایی اجسام با ذهن) از خودش بروز داده.  ضمن اینکه هوش بالایی هم داره و در رشته های مختلف مدرک دانشگاهی داره مثل رشته علوم آموزشی، مدیریت بازرگانی  و .... در هر حال او انچنان از نظر ذهنی نیرومنده که با امثال پرفسور ایکس برابری میکنه.

 

 

 

9- کاپیتان مارول (Captain Marvel)

کاپیتان مارول

کاپیتان مارول با اسم واقعی «کارول دانورز» (که اینجا میتونید درباره اش اطلاعات بیشتری کسب کنبد) قدرت ، بنیه، طاقت و فیزیک فراانسانی داره. او همچنین میتونه پرواز کنه. همچنین یک جور "حس ششم" محدود داره. و چون با نژاد فضایی Kree پیوند خورده نسبت به اکثر سم ها و مواد شیمیایی آلوده مصون هستش. بنابراین بدنش به نوعی شکست ناپذیر هستش. وقتی در قالب Binary فرو رفت میتونست انرژی های ستاره ای را هم کنترل کنه و در نتیجه روی حرارت ، میدان های الکترو مغناطیسی و جاذبه تاثیر بزاره و در خلا فضایی هم زنده بمونه.

 

8- استار سافایر (Star Sapphire)

 استار سافایر (Star Sapphire)

شخصیت های مونث که اسمشون «ساتار سافایر» بوده از خیلی وقت پیش و از عصر طلایی کمیک در دنیای دی سی حضور داشته اند که اکثرا هم شخصیت خبیث بوده اند. برجسته ترین و شناخته شده ترین آنها «کارول فریس» (Carol Ferris) نام داشته که گاهی هم دوست دختر «هل جوردن» بوده. او وقتی توسط جواهر استار سافایر تسخیر میشه به قدرت هایی دست پیدا میکنه که شبیه به قدرت های گرین لنترن هستش. مثل force blast، سپر محافظتی و پرواز. منشا قدرت های او یک نژاد فضایی مونث به نام  Zamarons هستش. ضمنا ما یک گروه هم به نام "سپاه استار سافایر" داریم که شبیه به گروه سپاه گرین لنترن ها هستش. اعضای این سپاه نیروها و نقاط ضعف مرتبط با عشق دارند.

 

7- شی هالک (She-Hulk)

- شی هالک (She-Hulk)

«جنیفر والترز» ملق به She-Hulk ،  دختر عمه «بروس بنر» (هالك) است و دچار بیماری نادری شد كه نزدیك بود منجر به مرگش شود بنابراین نیاز به خون بروس بنر پیدا كرد. در نتیجه این انتقال خون، او هم مثل پسر دايي خود تبدیل به موجودی سبز رنگ و قوی هیكل شد و لقب «شی- هالك» پیدا كرد. جنیفر البته در نهایت توانست خودش را كنترل كند. به عبارتی دیگر او توانست وقتی كه به شكل هالك در می آید ، ذهن و هوش خودش را داشته باشد. در هر حال او قدرت هایی تقریبا  برابر با هالک دارد و اگر واقعا خشمگین یا احساساتی بشه بدیل میشه به قوی ترین زن مارول! شی هالک جسم و پوستی بسیار مقاوم داره که میتونه در مقابل استرس و فشار و ضربه کاملا مقاوم باشه. به ندرت میشه بهش جراحت وارد کرد. هیچ بیماری زمینی در او اثر ندارد. او در ضمن از قدرت خود شفادهی یا healing factor هم برخورداره.

مطالب مرتبط:

معرفی شی هالک

چند تا هالک داریم؟

10 قهرمان مارول که احتمالا نمیدانستید توسط استن لی خلق شده اند!

 

6- واندر ومن (Wonder Woman)

6- واندر ومن (Wonder Woman)

«واندر ومن» همواره  در كنار سوپرمن و بتمن جزو سه شخصیت اصلی دی سی بوده و همیشه به عنوان پرسابقه ترین بانوی دنیای كمیك به او نگاه شده  چون 75 سال پیش در شماره  8 كمیك All Star Comics خلق شد . نمیشه برای او یک اریجین خاص و ثابت تعریف کرد چون منشا او مدام در حال عوض شدنه! (تو این مقاله در این باره گفته شده). بنابراین قدرت های او هم در دنیای کمیک متغیر بوده و مثلا در عصر طلایی کمیک قدرتی برابر با سوپرمن در آن دوره داشت. در دوران بعد از رویداد معروف Crisis on Infinite Earths هم قدرت هاش تغییراتی داشت و دیدیم که آنها را به عنوان موهبتی از خدایان و الهه های المپیا دریافت کرد. اما در هر حال اینها قدرت های همیشگی او هستند: قدرت، سرعت، استقامت و طول عمر فرابشری، پرواز، تخصص در مبارزه تن به تن، استفاده از کمند حقیقت، دستبندهای نشکن، شمشیر و سپر.

مطالب مرتبط:

10 شخصیت مونث برتر حال حاضر دنیای كمیك

 

5- جسی کوئیک  (Jesse Quick)

 جسی کوئیک  (Jesse Quick)

جسی چیمبرز (Jesse Chambers) ملقب به جسی کوئیک ، از تندرو (speedster) های معروف دنیای دی سی است که البته با نام Liberty Belle هم شناخته میشود . حالا چرا از واندرومن قوی تره؟ چون او در دنیای کمیک با اون چیزی که در سریال فلش دیده ایم فرق داره. در واقع  او دختر دو ابر قهرمان دی سی در عصر طلایی به نام های «جانی چیمبرز» و« لیبرتی بل» است و قدرت های آنها را به ارث برده و میشه گفت قدرت هاش ترکیب است از قدرت های سوپرمن و فلش ! بنابراین هم سریع میدود و هم پرواز میکند! قدرت های او مرتبط با Speed force هستند. ضمن اینکه قدرت و بنیه فوق بشری مادرش را هم به ارث برده و میتونه اشیا بسیار سنگین را هم بلند کنه.

 

مطالب مرتبط:

8 شخصیت مهم خانواده ی فلش ها "برای سریال فلش" بدون حضور بری آلن

 

4- اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)

 اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)

میوتانتی بسیار نیرومند به نام اصلی «واندا ماکسیموف» که شاید در نگاه اول فقط انگار وردهای جادویی بلد است ولی در اصل چیزی که او را بسیار نیرومند میکند این است که میتواند  روی قوانين طبيعي عالم تاثير بگذارد و  واقعیت مجازی تولید كند!  مثلا یک بار «اسكارلت ویچ» تنها با گفتن سه كلمه یعنی No more mutants (= "میوتانت دیگه بسه") به طور عظیمی دنیای مارول را تغییر داد. در حقیقت در سری كمیك های  House of M اسكارلت ویچ برای آنكه فرزندان خود را زنده كند یك دنیای جديد خلق كرد اما پس از اینكه ابرقهرمانان مارول متوجه این موضوع شدند اسكارلت ویچ كه پدرش یعنی «مگنتو» را مقصر میوتانت شدن خود ميدانست ، آن سه كلمه را بر زبان آورد و در نتیجه جمعیت میوتانت های جهان از چند میلیون نفر به صدها نفر كاهش یافت. حتی مگنتو هم از خشم اسكارلت ویچ در امان نبود و نیروهای خود را از دست داد...

مطالب مرتبط:

معرفی اسکارلت ویچ

معرفي ويژن

معرفي كوئيك سيلور

75 لحظه ماندگار مارول: «اسكارلت ویچ» نیروی فوق بشری میوتانت ها را میگیرد

 

3- هوپ سامرز (Hope Summers)

هوپ سامرز (Hope Summers)

هوپ سامرز اولین میوتانتی بود که بعد از واقعه M-Day به دنیا آمد (این واقعه در واقع توسط اسکارلت ویچ ایجاد شد و در نتیجه آن 91.4% از جمعیت میوتانت های جهان قدرت های میوتانتی خود را از دست دادند!) هنوز حد و حدود قدرت های او مشخص نشده ولی میتونه حتی ژن هایی که باعث ایجاد جهش ژنتیکی میشوند را فعال کنه یا تغییر بده! ضمن اینکه دیده شده قدرت بسیار مخرب "فونیکس" (Phoenix Force) هم در وجودش هست (برای آشنایی با قدرت فونیکس ، این مقاله را بخوانید) . او همچنین میتونه قدرت های میوتانت ها را تقلید کنه.

 

 

 

2- سوپرگرل (Supergirl)

عکس supergirl

سوپرگرل تمام قدرت های سوپرمن مثل freeze breath و همچنین heat vision  را دارد و حتی گاهی اوقات از او قوی تر نشان داده! توانایی، سرعت، تحمل، استقامت و نیروی فوق بشری،  پرواز، اسیب ناپذیر بودن در مقابل حملات و استاد در مبارزه تن به تن. او همچنین اونقدر قوی است که میتونه از وسط اصابت دو سیاره گیر کنه ولی چیزیش نشه . شاید تنها دو دلیل داره که سوپرگرل در رتبه اول قرار نگرفته: 1- اریجینش تغییر کرده و از میزان قدرت هاش کاسته شده 2- مثل سوپرمن به کریپتونایت ضعف داره.

مطالب مرتبط:

10 كمیك برتر سوپرگرل (SUPERGIRL)

 

1-  جونو (Juno) و جین گری (Jean Grey)

رتبه 1 مشترکا میرسد به «جین گری» و «جونو» !

«جونو» که از شخصیت های نسبتا گمنام مارول است . او دختر آریماتیس و هرکول است. سعی کرد برای نجات کهکشان خودش را تقدیم «گالاکتوس» کنه تا به دستیار جدیدش تبدیل بشه.

جونو

بنابراین به یک سیلور سرفر مونث تبدیل و به قدرت کیهانی دسترسی پیدا کرد و تبدیل به کسی شد که دشمنان او چه در فضا چه در زمین از دست او در امان نیستند . سرعت و قدرت بسیار زیادی دارد و می تواند پرواز کند و آسیب ناپذیر است . در رابطه با او سوال این نیست که از پس چه کار هایی بر می آید ،بلکه این است که از پس چه کار هایی بر نمی آید. جونو قدرت کیهانی دارد و میزان قدرتش هم نامحدود است!

«جین گری» هم یكی از مهم ترین شخصیت های تاریخ مارول است. او اعضای اصلی و موسس گروه ایکس من و همسر سایکلاپس به حساب میاد.

عکس جین گری

 

به قدرت های او نگاه کنید:

قابلیت جابجایی اجسام با ذهن خودش (تله كنسیس)، تله پاتی، ساطع كردن نیروی ذهنی و تبدیل آن به سلاح، ذهن خوانی و كنترل ذهن و تغییر حافظه دیگران.  اما اصل قدرت او وقتی آشکار میشه که  نیروهای فونیكس در او ظاهر میشه و تبدیل میشه به فونیکس سیاه! اینجاست که میتونه ماده ،  انرژی و زمان را تغییر بده و كنترل كنه، در فضا سفر كنه، آتش كیهانی تولید كنه، پس از مرگ دوباره زنده بشه و حتی روی حیات و انرژی درونی دیگرات تاثیر بگذاره. وقتی او فونیکس سیاه شد میلیارد ها نفر از یک نژاد بیگانه را با بلعیدن ستاره ی سیاره ی آنان به کشتن داد! (بله جین کاملا قدرت های یک ستاره رو گرفت!). قدرت های فونیکس سیاه اونقدر زیاد و مخرب بود که جین برای اینکه به کسی آسیب نزنه، خودکشی کرد!

مطالب مرتبط:

معرفی جین گری

مهمترین اتفاق ها در کمیک های ایکس من: جین گری از مارول گرل به فونیکس سیاه تبدیل میشود

5 شخصیت كمیك بوكی که قدرت های خدامانند به دست آوردند

10 زنده شدن غیر قابل باور در دنیای كمیك!

لحظات ماندگار عالم مارول: «فونیکس» برمیخیزد

لحظات ماندگار عالم مارول: جين گري خودكشي ميكند

 

مترجم: امیر علی قادری 

منبع : سایت IGN

All rights reserved © Spidey.ir 2018

      (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

خفن ترین قهرمان زن مارول مشخص شد!

10 بازیگر زن برتر فیلم های ابرقهرمانی

10 ابرقهرمان قدرتمند كميك بوكي

5 شیئ قدرتمند در دنیای کمیک بوک

10 شخصیت قلدر دنیای کمیک

10 دشمنی برتر در دنیای كمیك بوك

5 قهرمان نظامی برتر دنیای کمیک بوک

قوی ترین ابرشروران کمیک های مارول

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 civil war 2 1395-12-29 07:41
کارول دانورز رو بیشتر قبول دارم 8)
عکس این مقاله هم خیلی جالب بود منظورم زور و مشت تونی وشی هالکه ممنون.
#2 the p.a 1395-12-29 08:00
خسته نباشید آقای قادری
مقاله ی خیلی خوبی بود
واقعا حق جین بود که اول باشه
ولی اسکارلت ویچ به نظرم باید رتبه ی 3 رو میگرن
ولی در کل عالی بود
ممنون
#3 Captain Steve Lover 1395-12-29 09:28
خیلی خوب بود.
مرسی

ولی مگه کوین فایگی نگفته بود کاپیتان مارول قدرتمند ترین هیرو مارول خواهد بود؟
چرا آنقدر رتبش پایینه؟
نباید گزینه یک یا نهایتا ۲ باشه؟
مطمنم هرچی باشه از واندروومن و اسکارلت ویچ خیلی زیاد با اختلاف زیادی قوی تره
#4 Ultimate Comic Fan 1395-12-29 10:08
یه مقاله خوبه دیگه از آقای قادری، دستت درد نکنه. ولی رتبه ی کارول دنورز خیلی پایینه. حداقل شماره 5 میزاشتیش.
#3
فکر کنم منظور فایگی قدرتمند ترین هیرو ی MCU بود نه کمیک.
#5 mtm 1395-12-29 10:29
به نقل از Ultimate Comic Fan:
یه مقاله خوبه دیگه از آقای قادری، دستت درد نکنه. ولی رتبه ی کارول دنورز خیلی پایینه. حداقل شماره 5 میزاشتیش.
.

این مقاله رو اقای قادری ترجمه کرده
برای منم رتبه دانورز جای تعجب داره
-1 #6 Ali_craft 1395-12-29 11:08
آقای قادری این مقاله متاسفانه کامل نبود کسانی مثل واندر گرل و اسپایدر وومن در آن نبودند
#7 mtm 1395-12-29 11:34
به نقل از Ali_craft:
آقای قادری این مقاله متاسفانه کامل نبود کسانی مثل واندر گرل و اسپایدر وومن در آن نبودند

اسپایدروومن به نظرت باید میبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واندر گرل هم که وقتی واندر ومن هست چه ازومی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعدشم برای دومین بار دارم میگم. اقای قادری این مقاله رو فقط ترجمه کرده. مشکلی دارید برید به منبعش بگید
#8 Ice Man 1395-12-29 11:58
ممنون برای مقاله ، عالی بود
البته محاسبه قدرت های شخصیت های کمیک یکم پیچیدست ، مثلا اگه ترتیبشون اینجوری بود بهتر بود ؛
10.اما فراست
9.استار سافایر
8.شی هالک (شاید هالک ها خیلی قدرتمند باشن اما قدرتشون از نیرو ها و انرژی های بعضی از شخصیت ها خیلی کم تره)
7.واندر ومن
6.جسی کوئیک
5.کاپیتان مارول
4.اسکارلت ویچ
3.هوپ سامرز
2.جین گری (اگه نیروی فونیکس سیاه رو جدا از قدرت های جین گری بدونیم قدرت خودش خیلی کمتره)
رتبه 1 هم میشه واسه جونو و سوپرگرل ، ولی به هر حال ترتیبشون مهم نیست ، لیستش حرف نداشت
#9 ariovash 1395-12-29 12:11
آقا واندروومن میتونه سوپرمنو شکست بده و تاحالا داده :/ رتبش باید از سوپرگرل بالاتر باشه به نظرم :/
#10 Nightwatcher 1395-12-29 13:43
اولا روز زن و روز مادر رو به تمام مادران عزیز تبریک میگم.

لیست خوبی بود.
با همش موافقم.
به نظر من همشون شخصیت خوبی هم دارن.

ممنون از جناب قادری
#11 Marvel khafan 1395-12-29 21:48
روز زن مبارک.
جای جین خیلی خالیه مثلاثوره ثور میدونین یعنی چی.
جای کارول خیلی پایینه.جای سوپر وومنم خالیه کلا جای خالی زیاد داریم به هر حال ممنون.اما جای جین گری درسته.اقا میشه بگین این جونو تو چه کمیکایی بوده که من بخونم
#12 The Laughing Joker 1396-12-21 18:41
خیلی ممنون بابت مقاله.
یک سوال مهم داشتم ، به نظر شما زتانا نمی تونست تو لیست باشه؟ چون اگه قوی ترین نباشه فکر کنم از اما فراست قوی تره
(البته هر چی باشه مقاله ترجمست وبعضی از رتبه هاش عجیبه)
باز هم ممنون به خاطر مقاله
تنوع مقالات سایت داره خیلی زیاد میشه
#13 Bowman 1396-12-21 19:35
همیشه فک میکردم زن شگفت انگیز(Wonder Woman)قوی ترین زن کمیکه!
#14 superhero123 1396-12-21 20:27
به نقل از The Laughing Joker:

یک سوال مهم داشتم ، به نظر شما زتانا نمی تونست تو لیست باشه؟ چون اگه قوی ترین نباشه فکر کنم از اما فراست قوی تره

ببین این که میگی فکر میکنم فلانی قوی تره که دلیل نمیشه
قشنگ دلیل بیار و قدرتهای اون فلانی رو بگو و بعد مقایسه کن تا ببینیم چند مرده حلاجی
#15 The Laughing Joker 1396-12-23 12:48
به نقل از superhero123:
به نقل از The Laughing Joker:

یک سوال مهم داشتم ، به نظر شما زتانا نمی تونست تو لیست باشه؟ چون اگه قوی ترین نباشه فکر کنم از اما فراست قوی تره

ببین این که میگی فکر میکنم فلانی قوی تره که دلیل نمیشه
قشنگ دلیل بیار و قدرتهای اون فلانی رو بگو و بعد مقایسه کن تا ببینیم چند مرده حلاجی

قدرت های زتانا : اجرای ورد های بسیار متعدد که به سادگی با برعکس گفتن یک جمله اون ورد رو اجرا می کنه
البته حتما به ورد خوندن نیاز نداره، چون در حالت عادی هم قدرت های بالایی در جادو از خودش نشون داده
میتونه عناصر رو کنترل کنه مثل آب و هوا یا باد و خاک و آتش
قدرت ‌تلپاتیک بسیار بالایی داره به طوری که تونست حافظه Dr.light رو کاملا پاک کنه
در مجموع از قوی ترین جادوگران یونیورس خودشه
از اون ور با وجود اینکه دوست ندارم از لحاظ انیمیشن مقایسه کنم (چون نمیدونم این قدرت رو تو کمیکا داره یا نه) در انیمیشن های جاستیس لیگ دارک یا یانگ جاستیس میتونه قدرت خیلی
زیادی از خودش نشون بده و اگه جان کنستانتین نبود که آرومش کنه حتما دشمنشو می کشت
از اون ور من نظر شخصیمو گفتم و با شناختی که از زتانا دارم به نظرم میتونست تو لیست باشه
البته این رو هم در نظر گرفتم که این مقاله ترجمست
باتشکر :-|
#16 Amirali_Pimax 1397-01-11 02:14
این مقاله یه ایراد داره

قویترین از چه نظر ؟؟؟؟

بهتر بود یه مقاله برای کسایی قدرت بدنی بالا دارن مینوشتن

یه مقاله نیز برای کسانی که قدرت های جادویی دارند

و مرسی از ترجمه ی زیبا

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید