10 کمیک برتر هالک (Hulk)

10 کمیک برتر هالک (Hulk)

با توجه به انتشار نسخه بلوری فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" و حضور شخصیت «هالک» در این فیلم ، این مقاله دوباره در صفحه نخست سایت قرار میگیره.

10- شماره 420 از سری نخست کمیک های The Incredible Hulk

 شماره 420 از سری نخست کمیک های The Incredible Hulk

خب .. همین الان مقاله بگم که اکثر داستان هایی که در این Top 10 خواهید دید توسط «پیتر دیوید» نوشته شده اند. پیتر دیوید از برترین نویسنده های دنیای کمیک است که اینجا درباره اش توضیحاتی داده شده. او در دهه 80 و 90 میلادی نویسنده کمیک های هالک شد و برای مدت زیادی هم نویسنده این عنوان باقی ماند. در طول این مدت نیز بهترین داستان های هالک را نوشت. این داستان غم انگیز نیز  که سال 1994 نوشته شد و طراحی اش را نیز «گری فرانک» به زیبایی انجام شد و در آن شاهد هستیم که دوست و به نوعی همکار سابق هالک به نام «جیم ویلسون» به خاطر ابتلا به بیماری ایدز از دنیا میرود. آن موقعی که دیوید داستان را نوشت بیماری ایدز در آمریکا شیوع زیادی پیدا کرده بود. دیوید گفته این داستان را نوشته که به همه بگوید هر کی از ایدز میمیره به خاطر این نیست که حتما همجنس باز بوده. بلکه ایدز از طرق دیگر هم میتونه منتقل بشه. او همچنین گفته ایده اصلی این داستان را از کودکی واقعی به نام «رایان وایت» که به خاطر انتقال خون آلوده دچار ایدز شد، الهام گرفته است.

 

 

9- شمار های 1 تا 6 از کمیک Hulk: Grey

شمار های 1 تا 6 از کمیک Hulk: Grey

"هالک: خاکستری" نام یک مینی سریز 6 قسمتی است که میتوان ادعا کرد به بهترین و کامل ترین نحوه ممکن اریجین و سرگذشت «بروس بنر» و نحوه تبدیل شدن او به هیولای هالک را روایت میکند. نویسنده و طراح این کمیک بسیار معروف و مشهور هستند : «جف لوب» و «تیم سیل» . آنها قبلا کمیک هایی را نیز به تم رنگی برای دیگران شخصیت های دنیای مارول خلق کرده بودند که همگی با موفقیت چشمگیری روبرو شده بودند (مثل Spider-Man Blue یا Daredevil Yellow). در این کمیک به خوبی با مشکلاتی که بر سر عشق بروس به «بتی راس» به خاطر مشکلاتی که با پدرش یعنی «ژنرال راس» داشت ، اشاره میشود و همچنین به دغدغه ها و کشمکش های درونی بروس بنر. این داستان یک نقطه شروع بسیار عالی است برای همه کسانی که تازه میخواهند با دنیای کمیک های هالک آشنا گردند و شیفته  قصه دراماتیک هیولای درون زجر کشیده بروس بنر شوند.

 

8- شماره های 1 تا 6 از سری دوم کمیک های Hullk

- شماره های 1 تا 6 از سری دوم کمیک های Hullk

جف لوب به عنوان نویسنده برتر دنیای کمیک سال 2008 با طراحی سوپراستار به نام «اد مگینس» همراه شد تا volume دوم از سری کمیک های Hulk را راه اندازی کند. آنها در همان شماره نخست شخصیت جدیدی را معرفی کردند به نام »هالک قرمز» که اولش هویتی نامعلوم داشت و بعدا معلوم شد همان «ژنراال راس» معروف است! (میتونید در این مقاله راجع به هالک قرمز بیشتر بدونید). این مساله باعث شد شاهد نقطه عطفی در رابطه پرتنش هالک و راس باشیم؛ نقطه عطفی که باعث میشه رابطه شون نسبت به قبل عمیق تر بشه. البته این داستان از عمق و ژرفای روانشناختی که ما معمولا در داستان هایی که پیتر دیوید از هالک نوشته سراغ داریم، برخوردار نیست ولی اگر طالب یک داستان بسیار fun و هیجان انگیز هستید حتما باید آن را بخوانید. مخصوصا اینکه لحظات اکشن بسیار عالی داره .

 

7- شماره 467 از سری نخست کمیک های The Incredible Hulk

 شماره 467 از سری نخست کمیک های The Incredible Hulk

این آخرین شماره از run شگفت انگیز و طولانی «پیتر دیوید» به عنوان نویسنده کمیک های هالک در دهه 80 و 90 میلادی به شمار میرود (دیوید 12 سال نویسنده کمیک های هالک بود!). کل این داستان به صورت فلش بک روایت میشود و در آینده شروع میشود. «ریک جونز» را میبینیم که به عنوان رفیق هالک داره وقایع بعد از مرگ «بتی راس» (همسر و معشوقه بروس بنر) را تعریف میکند چون الان ده سال از مرگ او گذشته. اما نکته شگفت انگیز درباره این داستان اینه که نشان میدهد در 10 سالی که از مرگ بتی گذشته چه بر سر هالک آمده. بدین ترتیب ما وقایعی را میبینیم که قبلا ندیده بودیم . و این وقایع دقیقا چی هستند؟ همان داستان ها و ایده های که پیتر دیوید برای کمیک های هالک در ذهن داشت ولی چون مارول سرانجام بعد از 12 سال (!)  او را از نویسندگی هالک برکنار کرد دیگر نتوانست آنها را بنویسند. بنابراین او با این ترفند جالب آن ایده ها را به خواننده نشان میدهد! واقعا چه ایده درخشانی ...

 

 

6- شماره های 1 تا 20 از کمیک Indestructible Hulk

 شماره های 1 تا 20 از کمیک Indestructible Hulk

سال 2013 نویسنده معروف و برجسته ای به نام «مارک وید» با یکی از برترین طراحان مارول به نام «لنیل فرانسین یو» (که سابقه خوبی هم در طراحی کمیک های هالک و «ولورین» داره) همراه شد و این سری کمیک ها را نوشت که به معنای واقعی کلمه "متفاوت" بود. یعنی بروس بنری را داشتیم که دیگه مشکل خاصی از اینکه به هیولایی به نام هالک تبدیل میشه نداره و بنابراین برای اینکه کارهای خوبی در دنیا انجام بده به سازمان "شیلد" ملحق میشه. یعنی بروس بنر به جای اینکه منابع خودش رو مثل سابق صرف این بکنه که از دست هالک خلاص بشه، سعی میکنه از هالک بودن استقبال کنه و ازش برای شکست دادن تهدیداتی که دیگر قهرمانان نمیتونند شکست بدهند، بهره بگیره. مارک وید در این سری داستان ها بیشترین تمرکز روی خود بروس بنر و نیازها و خواسته های او میذاره. در هر حال او توانست خون تازه ای به کمیک های هالک تزریق و حال و هوای جدیدی برای داستان های او خلق کنه.

 

5- هالک: پایان (Hulk: The End)

 هالک: پایان (Hulk: The End)

این کمیک تک قسمتی سال 2002 نوشته شد (توسط «پیتر دیوید). اصلا هم با کسی شوخی نداره و اگه قلبتون ضعیفه بهتره اصلا سراغش نروید! اتفاقاتی افتاده که به خاطرشون هالک تبدیل شده به آخرین موجودی که روی کره زمین باقی مانده! بنابراین با داستانی روبرو هستیم که در آن بروس بنر میخواد بمیره و هالک هم با لجبازی میخواد ثابت کنه هنوز هم قوی ترین موجود کره زمین است! بدین ترتیب ما داستانی استعاری داریم از کشمکش درونی و همیشگی بروس با ذات خودش که در قالب هالک ظاهر میشود. صحنه های عجیب و چندش آوری هم هست مثل زنده زنده خورده شدن توسط سوسک های جهش یافته ! سکوتی که در اطراف هالک و بروس بنر وجود داره در نهایت ختم میشه به یکی از تراژیک ترین لحظات دنیای کمیک. باید خودتون داستان رو بخونید تا متوجه بشوید چقدر قوی هستش و ببینید چطور دنیای شخصیتی که زمانی قوی ترین محسوب میشد، به پایان میرسد.

 

4- شماره های 370 تا 377 از سری نخست کمیک های The Incredible Hulk

شماره های 370 تا 377 از سری نخست کمیک های The Incredible Hulk

وقتی این داستان به قلم نویسنده توانمندی به نام «پیتر دیوید» نوشته شد، هالک به رنگ خاکستری بود ولی در انتهای داستان شاهد ترکیب نسخه های مختلف هالک بودیم و هوش و نبوغ بروس بنر با قدرت جسمانی هالک پیوند خورد! (به همین دلیل است که به این داستان لقب "به هم پیوستن هالک" یا The Unification of the Hulk داده شده است). در مجموع این داستان بسیاری از خطوط داستانی که در سالهای قبل در کمیک های هالک ایجاد شده بود را به سرانجام رساند و بسیار سرگرم کننده هم بود. ضمن اینکه یک تیم آپ  fun با حضور گروه "مدافعین" (Defenders) هم داشت  و شاهد بازگشت بتی راس و ریک جونز (رفیق فابریک بروس بنر) هم بودیم. شما برخی از بهترین کمیک هایی که پیتر دیوید در آن سالها برای هالک نوشت را میتونید در این شماره ها بخونید. بیخود نیست که آن سال (یعنی 1990) پیتر دیوید و «دیل کیون» (Dale Keown)  بهترین نویسنده و طراح سال شدند.

 

3- سیاره هالک (Planet Hulk)

سیاره هالک (Planet Hulk)

این داستان معروف در سالهای 2006 و 2007 و در شماره های 92 تا 105 سری دوم کمیک های The Incredible Hulk و همچنین شماره 1 Giant-Size Hulk به چاپ رسید. داستانش خیلی باحال و هیجانی هستش و در آن هالک موجودی خطرناک محسوب میشه که دیگر نباید در کره زمین باقی بمونه و در نتیجه به سیاره ای بیگانه فرستاده میشه که اسمش هست Sakaar . بعدش هم برده و مجبور میشه در مسابقاتی گلادیاتور گونه شرکت کنه. سپس هالک دارای زندگی و حتی یک بچه هم میشه. و سعی میکنه سیاره را از دست Red King پلید نجات بده و آینده خوبی رو برای مردم آنجا رقم بزنه. تنها چیزی هم که میخواد اینه که با عشقش باشه ولی طبق معمول تراژدی میاد سراغش . این تراژدی و همچنین خیانتی که گروه اونجرز و Illuminati بهش کرده بودند تا به این سیاره فرستاده بشه، باعث میشه زمینه داستان بعدی این مقاله فراهم بشه و هالک برگرده تا انتقام بگیره. در هر حال "سیاره هالک" داستانی است شگفت انگیز، تراژیک و اکشن که هر علاقمند به هالک باید آن  را بخونه.

 

2- شماره های 1 تا 5 از کمیک "جنگ جهانی هالک" (World War Hulk)

 شماره های 1 تا 5 از کمیک "جنگ جهانی هالک" (World War Hulk)

در پایان داستان سیاره هالک دیگر زمینه کاملا فراهم شد تا هالک برگرده به کره زمین و دمار از روزگار کسانی که باعث شدند از کره زمین اخراج بشه، دربیاره. تازه گروهی هم داره به نام Warbound که بهش کمک کنند! داستان همش راجع به انتقام و خشم هالکه ولی چیزی که باعث میشه جذابیت خودش رو از دست نده که نویسنده («گرگ پک») نشون میده بروس بنر هنوز هم جایی در میان اینهمه خشم و طغیان و عصبیت داره. ولی در نهایت اکشن نفس گیر داستانه که در ذهن خواننده باقی میمونه (مخصوصا اینکه بالاخره شاهد نبردهایی تمام عیار و جدی بین هالک و دیگر قهرمانان مارول هستیم که همیشه دوست داشتیم ببینیم!) و البته اینکه با خواندنش بخشی از وجود هالک را میبینیم که معمولا در دنیای کمیک ندیده ایم!

 

1- هالک: آینده ناقص (Hulk: Future Imperfect)

 هالک: آینده ناقص (Hulk: Future Imperfect)

برترین داستان و کمیک تاریخ هالک نیز محصول نویسنده ای به نام پیتر دیوید است («جورج پرز» کبیر هم آن را طراحی کرد). این کمیک دو قسمتی در دل داستان جذاب خودش این سئوال را مطرح میکنه که "واقعا بزرگترین تهدید برای هالک که قوی ترین موجود دنیاست یا بزرگترین تهدید برای بروس بنر که یکی از باهوش ترین دانشمندان دنیاست، کیه؟" . پاسخ: خودشون! و این یعنی همون تم اصلی همیشگی داستان های هالک: بروس بنر با هیولای درون خودش در جنگه! این تم عمیق و کلیدی را به صورت قصه ای میبینیم که در آن نبوغ بروس بنر با قدرت هالک در آینده پیوند خورده و در نتیجه «مایسترو» به وجود آمده که تونسته پس از بروز یک نزاع هسته ای در آینده، عالم رو فتح بکنه و حاکم ستمگری بشه. فقط کافیه این تصویر از مجموعه شخصی مایسترو را ملاحظه کنید تا بفهمید چه ابر قهرمانان یا ابرشرورانی در آینده کشته شده اند:

 

 بنابراین تنها کسی که میتونه جلوی مایسترو را بگیره خود بروس بنر هستش که باید از زمان حال به 90 سال بعد  سفر بکنه. مواجهه هالک با نسخه آینده خودش واقعا دیدنی و جذابه.  دیالوگ ها و ریتم این داستان واقعا شگفت انگیزه و پایانش هم دهان شما را از شگفتی باز نگه میداره!

 

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2017

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 دشمن برتر هالک (HULK)

20 هیولای برتر مارول (TOP 20 MARVEL MONSTERS)

75 لحظه ماندگار تاريخ مارول: بروس بنر به هالك تبديل ميشود!

معرفی هالک

10 ابرقهرمان قدرتمند كميك بوكي

قسمت آخر كمیك مرد عنكبوتی و هالك قرمز ترجمه شد + لینك دانلود

چندتا هالک داریم؟

خاطره انگیز ترین لحظات هالک در دنیای کمیک - قسمت اول

خاطره انگیز ترین لحظات هالک در دنیای کمیک - قسمت دوم

بزرگان تاریخ كمیك : پیتر دیوید

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 mr.nobody 1396-08-03 16:27
عجب داستانای خفنی
#2 hassan91 1396-08-03 16:33
واقعا دینی که بر گردن استاد ترابی داریم هیچوقت ادا نمیشه، عالی بود. با این داستانا و شخصیت هالک واقعا جای خالیش تو فیلم خودش حس میشه مخصوصا اولین رتبه، من که واقعا وسوسه شدم اینا رو بخونم.
#3 FORSAKEN 1396-08-03 16:53
ممنون بابت مقاله.
من فک میکردم هالک یه شخصیت کم عمقه اما همه این داستان ها رو عمق شخصیت هالک تاکید دارن.اگه تونستم چنتاشون رو میخونم.
#4 V.A.A 1396-08-03 20:12
خییییییلی ممنون شماره 5 رو خوندم حرف نداشت
#5 S. Mahdi 1396-08-03 21:24
مثل همیشه عالی بود آقای ترابی. هالک از اون دسته شخصیت هایی ـه که داستان های فوق العاده کم نداشته و داستاناش پتانسیل خیلی خیلی بالایی برای اقتباس سینمایی دارن. چون داستاناش هم اکشن خیره کننده ای دارن، هم درام کافی ای دارن و هم داستان جذاب، ولی واقعا افسوس که به دلیل حق کپی رایت شخصیت نمیتونیم یک فیلم اختصاصی توپ از هالک ببینیم :sad: . داستان های هالک (مخصوصا اونایی که توسط استاد پیتر دیوید نوشته شده) بار عطفی بالا و ایده های محشری دارن و واقعا موقع خواندن کمیک های تاپ هالک، مو به تن آدم سیخ میشه. خیلی خیلی ممنون از آقای ترابی بابت مقاله که بار دیگر به اطلاعات ما افزودن، خدا قوت :-)
#6 a.v.s 1396-08-04 00:47
هالک همواره شخصیت جالبی بوده و هست
کمیک های برترش اینطور ثابت می کند. او همیشه داستان های خارق العاده ای را با وجود نوسینده های برجسته داستان هایش داشته است. امیدوارم بعد از برگشت هالک/بروس بنر بازهم شاهد داستان های خارق العاده از این شخصیت باشیم چون او یک شخصیت بسیار فلسفی است و بسیار ظرفیت این را دارد تا در داستان های خارق العاده بعدی مارول هم حضور داشته باشد
#7 DanialKing 1396-08-04 08:18
سلام
میشه شماره 1 رو ترجمه کنید؟
#8 BLACK-PANTHER 1396-08-04 11:20
اقای ترابی دستتون درد نکنه عالی بود . من دو قسمت اول کمیک هالک world war رو خوندم ولی قسمت های بعدی هیچ جا نیست اگه میشه شماره های ۱ ت ۵ این کمیک را تو سایت بزارید ... خیلی ممنون
#9 porya 1396-11-09 03:29
خیلی سپاس گزارم برای این مقاله ی خوب.( ببخشید. خیلی خیلی خوب)
ولی اقای ترابی ی سوال داشتم؟
چرا در دهه های 70 یا 80میلادی در اکثر عناوین مارول ( شاید هم همشون) از عکس اسپایدر من در گوشه پایین استفاده میکردند؟
بعدن هم که لباس سیاهشو بدست اورد از اون استفاده میکردند؟ مثل همین شماره 300 کمیک هالک
#10 porya 1396-11-09 03:31
ببخشید 370

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید