15 ویلین برتر فیلم های کمیک بوکی مارول (Top 15 Marvel Movies Villains)

15 ویلین برتر فیلم های کمیک بوکی مارول (Top 15 Marvel Movies Villains)

اینا برترین خبیث های آثار سینمایی مارول هستند.

مقدمه : مارول استودیو از سال 2008 با فیلم اول مرد آهنی کار خودشو آغاز کرد، اما سال ها قبل از اون کمپانی های دیگر فیلم هایی با محوریت کاراکتر های مارول ساخته و روانه پرده سینما کرده بودند. از حدود دو دهه پیش، عالم سینمایی کمیک بوک اوج گرفت و فیلم های موفقی بیرون اومد. از همون موقع هم بود که فیلم های با ژانر ابرقهرمانی رونق گرفت و در سر تا سر جهان طرفداران زیادی پیدا کرد. قدیم ها طرفداران کمیک به دو دسته تقسیم میشدند : اونایی که هوادار مرد عنکبوتی هستند. اونایی که هوادار سوپرمن و بت من هستند ! اما الان شخصیت هایی چون ولورین، مرد آهنی، کاپتان آمریکا، واندر وومن و... رو بورسن (!) و بیشتر از قبل شناخته شدند. اما پشت هر قهرمانی، یه ویلین تهدید آمیز قرار گرفته ! حتی خیلی ها هستند که ویلین ها رو به قهرمانان ترجیح میدند ! خوشبختانه در دنیای کمیکی مارول ویلین هایی با پتانسیل بالا و پر ابهتی وجود داره که جون میده واسه عالم سینما.

تا به حال هم آثار مارول میزبان ویلین های مناسب و تو دل برو ای بوده ! اخیرا هم شنیدیم که اثر جدید مارول باز موفق شده (تور : راگناروک) و همگی بی صبرانه منتظر تماشا نقش آفرینی کیت بلانشت در قالب هلا به عنوان خبیث اصلی داستان هستیم و امیدواریم به یک ویلین تاثیرگذار برای فیلمهای مارول تبدیل بشه. اما در این مقاله ما مروری بر ویلین های آثار مارول (شامل اثر های کمپانی های مارول استودیو، فاکس، سونی و...) کرده و 15 تن از آن ها را معرفی میکنیم. از ویلین های نه چندان تاثیرگذار تا ماندگار ترین آن ها...

  

 

- هایدرا (Hydra)

هایدرا (Hydra)

هایدرا سازمانی قدرتمند می باشد که توسط نازی ها تاسیس شده و تهدیدی برای تمام جهان و جهانیان محسوب می شود. هایدرا معمولا در مقابل کاپتان آمریکا قرار گرفته و بیشتر به فیلم های او مربوط می شود. این سازمان را در مارول استودیو شاهد بودیم و فیلم اول و دوم کاپتان آمریکا، تصویری واضح از سازمان هایدرا نشان داد. تا به حال به طرز قابل قبولی در آثار مارول، هایدرا و خباثت هایش را دیده ایم.

 

توی لیست 15 Top قرارش ندادم چون بیشتر یک تجمع خبیث در مقابل قهرمانان به حساب میاد تا یک ویلین. اما خب هایدرا تا به حال نقش مهمی در MCU داشته و بخش پررنگی از آن را به خود اختصاص داده. اغلب به عنوان یک دشمن در برابر سازمان شیلد نشون داده میشه. یعنی دقیقا همونطوری که در دنیای کمیک بود. در کل تقابل این دو تشکیلات یکی از دشمنی های هیجان انگیز در دنیای سینمایی ماروله.

  

 

- رونان (Ronan)

رونان (Ronan)

رونان یا رونان متهم کننده ویلین قسمت اول نگهبانان کهکشان بود. جیمز گان کارگردان بزرگیه و به خصوص در بخش کیهانی مارول، استعداد بی نظیری برای رونمایی داره. امسال با فیلم دوم نگهبانان کهکشان دوباره خودنمایی عظیمی کرد. راستش رونان توی فیلم اول کمی بی بخار بود. نه اینکه بگم از نقطه ضعف های فیلم بود، هرگز؛ منتها نقطه مثبتی هم نبود. ضرری به فیلم نرسوند ولی سودی هم براش نداشت.

هر چند بهتر بود دشمنی عمیق تر از رونان رو به عنوان ویلین قسمت اول می دیدیم ولی در کل یک ویلین "خوب" بود. در فیلم با عقاید و احساسات افراطی خودش سمبل و نمادی از رادیکالیسمی در جهان کنونی رو به تصویر کشید. شخصیتش حس افراطی و تنفر رو به نحو قابل قبولی در خود داشت و همین نکته باعث شد تبدیل به یک فاجعه نشه و بخشی از حال و هوای کاراکترش در دنیای کمیک رو به وجود بیاره.

  

 

15- کایسیلیوس (Kaecilius)

 کایسیلیوس (Kaecilius)

واقعا نمیشه نقش منفی اصلی فیلم اول دکتر استرنج رو دورمامو دونست. دورمامو فقط چند دقیقه تو فیلم بود و مارول فقط برای حضور پررنگ تر او در آینده فیلم های سینمایی ءش مقدمه چینی کرد. ویلین فیلم کایسیلیوس بود. جادوگری نیرومند که با نام مستعار Zealot The هم شناخته میشه. نقش او را در فیلم مدس میکلسن بازی میکنه. کایسیلیوس به دورمامو خدمت می کرد و در این راه با دکتر استرنج و دیگر جادوگران می جنگید تا به اهدافش برسه. از پس این نقش خوب بر اومد.

خبیثی نبود که تبدیل به یه ویلین ماندگار بشه اما ضعیف هم نبود. یعنی یک ویلین ایده ال و خوب بود که با داستان فیلم تطابق داشت. دیگه شخصیتش بیشتر از این وسعت نداشت و همین حدش بود و در همین چارچوب شخصیت پردازی مناسبی داشت. کلا فیلم نخست دکتر استرنج با توجه به اینکه اریجین استفان استرنج یک منشاء گسترده است نیاز نداشت حتما ویلین عظیمی چون دورمامو و کابوس در طول فیلم حضور داشته باشند و تمرکز اصلی روی خود استرنج بود.

  

 

14- سباستین شاو (Sebastian Shaw)

سباستین شاو (Sebastian Shaw)

ایکس من : کلاس اول یکی از اون فیلم هایی بود که تا لحظه ای قبل از اکرانش هم کسی فکر موفقیتش رو نمی کرد. بعد از اینکه قسمت سوم و فیلم اریجین ولورین اینچنین شکست خوردند، مردم از موفقیت آثار بعدی ایکس من ناامید شده بودند. اما این فیلم ورق رو به نفع خودش برگردوند. ویلین داستان در طول فیلم سباستین شاو بود. جهش یافته ای که انرژی رو جذب و ازش استفاده میکنه. از حق نگذریم ویلین جذابی بود اما یه خبیث همه چی تمام یا آن چنان ماندگار نبود. یعنی ویلین های بهتر از اینم در دنیای سینمایی ایکس من داشتیم.

اما می شد اون حس قدرت طلبی رو درش دید. به دنیای جهش یافته ها علاقه داره و جهش یافته بودن رو پذیرفته و ازش به عنوان یک سلاح استفاده میکنه. این قدرت ها رو یک نعمت میدونه که نباید هدر داده بشن. جدا بودن دنیای جهش یافته ها از دنیای انسان هارو قبول کرده. کینه ای که از انسان ها داره باعث شده به فکر فرمانروایی بر دنیایی که دنیاشونو قبول نمی کنن بیفته. نفرت انسان ها از میوتانت ها رو به چشم دیده و ضربه خورده و خودشو در جبهه مقابل انسان ها قرار داده. این ویژگی ها ازش شخصیتی متناسب با داستان فیلم ساختند. اگر از تمام جهات کمی عمیق تر بود قطعا تبدیل به یک خبیث فوق العاده تاثیرگذار می شد.

  

 

13- ویلیام استرایکر (William Stryker)

 ویلیام استرایکر (William Stryker)

بهترین و ماندگار ترین فیلمی که تا به حال از روی مردان ایکس ساخته شده یقینا ایکس من 2 : مردان ایکس متحد می  باشد بدون احتساب آثار اختصاصی لوگان یا فیلم ددپول) این فیلم یک اثر بی مانند بود. همونطور که میدونید خبیث داستان مگنیتو به حساب نمیامد. در واقع ویلیام استرایکر ویلین این فیلم بود. اولین دیدار ولورین و استرایکر در فیلم مربوط به صحنه ای میشه که ولورین از پناهگاه ایکس من در برابر سربازان محافظت میکنه. دیدار آن ها یک پانل بی همتا بود.

در حقیقت استرایکر این بلا رو سر ولورین آورده. ولورین هم چیزی یادش نمیاد و بعد برای تحقیق درباره سازمان سلاح ایکس دست به کار میشه و همه چیز رو میفهمه. برد رولی نقش استرایکر را بازی کرده. شخصی آرام و بی عاطفه. کسی که ولورین را زیر شکنجه های طاقت فرسایی برده. نیرویی برای جنگیدن در برابر جهش یافته ها و نابودی آن ها. راستی تو فیلم ایکس من اپوکالیپس هم شاهد نسخه جوان تر این شخصیت هستیم که جاش هلمن نقش او را بازی کرد. 

 

 

12- اوبادیا استین (Obadiah Stane)

اوبادیا استین

اوبادیا استین یکی از دشمنان بزرگ مرد آهنی در دنیای کمیک بوک است. با نام مستعار آیرون مانگر هم شناخته می شود. او شریک پدر تونی استارک، هاوارد استارک بود. در فیلم نخست مرد آهنی به عنوان ویلین داستان انتخاب شده بود. نقش این شخصیت خبیث را در فیلم جناب جف بریجز ایفا نمود و موفق شد ویلین خیلی خوبی برای این فیلم بسازه. اوایل کار میبینیم که چطور مثل یک دوست با استارک برخورد میکنه و چهره و نیت اصلی خودشو پنهان میکنه. و بعد از اون قصد و غرضش مشخص شده و به دشمنی برای تونی استارک تبدیل می شود.

همونطوری که باید بود. یک شخصی که تا به حال داشته فیلم بازی می کرده و اهداف حقیقی خودشو مخفی نگه میداره و در فرصت مناسب زهر خودشو میریزه. نبرد حماسی انتهای فیلم بین او و مرد آهنی هم واقعا بی نظیر بود. راستش من یکی، اصلا ویلین های دو فیلم بعدی مرد آهنی رو قبول ندارم. خیلی کلیشه ای و بی روح بودند. ولی بر خلاف اونا استین یکی ویلین قابل قبول و مناسب برای اثر مرد آهنی بود. 

 

11- سرباز زمستان (The Winter Soldier)

سرباز زمستان (The Winter Soldier)

فیلم اول کاپتان آمریکا دوستی و صمیمیت استیو و باکی رو به درستی نشون میده. دوستی این دو مثل و مانند نداشت. بعد هم دیدیم که بعد از اینکه استیو راجرز نحیف به کاپتان آمریکا حجیم و قدرتمند تبدیل میشه در یکی از ماموریت هاش که همراه باکی و دیگر افرادش در حال صورت گرفتنه، باکی از واگنی در کوهستان سقوط میکنه و به ظاهر کشته میشه. ولی در واقع سازمان هایدرا او را پیدا میکنه و بعد از انجام آزمایشاتی روش، به فردی مطیع آن ها تبدیلش میکنند. سرباز زمستان رو نمیشه مثل بقیه ویلین ها دونست. بقیه با میل و اراده خودشون دست به کار های خبیثانه میزنند اما سرباز زمستان به این شخص تبدیل شده و تحت تاثیر آزمایش هاییه که روش انجام گرفته. به همین دلیل هم هست که توی رتبه بالاتری قرارش ندادم، وگرنه واقعا هیچ کم و کسری نداشت.

با این حال به عنوان نقش منفی فیلم دوم کاپتان آمریکا خوش درخشید. شخصیت پردازی او باید با ظرافت بالایی انجام بگیره. سرباز زمستان شخصیتیه که در عبارت "یک قاتل به تمام عیار" میشه خلاصش کرد. شاید ساده به نظر برسه اما مطمئنا به تصویر کشیدن همچین شخصیتی کار دشواریه که مارول به خوبی از پسش بر اومد. "کسی که در نهایت خونسردی آدم میکشه تا به خواسته ءش برسه. مبارزی ماهر که از تمام مهارتش در راه قتل و کشتن استفاده میکنه" به این میگن یه سرباز زمستان واقعی !

  

 

10- بارون زیمو (Baron Zemo)

بارون زیمو (Baron Zemo)

ویلین فیلم کاپتان آمریکا : جنگ داخلی. البته بخشی از دردسر های پیش اومده و جنگ های طول فیلم به ضمیر قهرمان ها مربوط می شد. اما زیمو هم به ویلین خوب و منحصر به فردی برای MCU تبدیل شد. او خاص بود و با ویلین های قبلی فرق داشت. بارون زیمو ویلینی بود که با دست خالی و در قالب یک انسان معمولی مثل همه ما برای مقابله با قهرمانانی رفت که هر کدوم قبلا با اشخاصی چون ربات های پیشرفته و موجودات فضایی جنگیده بودند ! این که با این نوع شخصیتش تونست چنین فاجعه ای پدید بیاره شاید کمی دور از ذهن به نظر بیاد (البته عده ای این رو نقطه قوت میدونند)

ولی اینکه به نظرم زیمو شخصیتی رو نشونمون داد که احساساتشو تونستیم درک کنیم و بفهمیم برای چی داره میجنگه، این خیلی مهمه. انصافا کار های خباثت آمیز فیزیکی هم کم نداشت. مثلا اول فیلم جایی که اون شخص رو در آب خف میکنه، یا وقتی که اون پیش خدمته جنازه خونین شخصی رو توی وان می بینه، جلوه هایی از چهره بی رحم زیمو رو آشکار می کنند. کاراکترش درد کشیده بود و چون شخصیتی بود که میشد باهاش ارتباط برقرار کرد، دردش رو درک کردیم و در یک کلام، زیمو رو فهمیدیم. این میتونه بزرگترین دستاور بارون زیموی جنگ داخلی باشه.

  

 

9- الترون (Ultron)

الترون (Ultron)

الترون یکی از ویلین های مورد علاقه من در دنیای سینمایی ماروله. نمیدونم، اما به نظرم جنبه خبیثی که در فیلم دوم اونجرز به نمایش گزاشت، رنگ و بوی یک تهدید واقعی رو می داد، یک شخصیت خبیث حقیقی. نمیدونم چرا بعضی ها الترون رو جز نقطه ضعف های فیلم میشمارند. به عقیده من الترون خیلی خوب بود. ربات مرموزی که به فکر تغییر افتاده. رباتی که الگوریتمش بر اساس نابودی و انقراض جهان تغییر کرده و نجات بشریت رو در تغییرش میدونه. هدفی که نتیجه ءش دنیایی خشک و بدون احساسه. دنیایی بدون انسان ها و پر از فلز و آهن !

این چیزیه که میخواد و به عقیده خودش، هدفش نجات دنیاست. انصافا عالی نیست ؟ از ظاهرش هم واقعا نمیشه ایراد گرفت، البته درسته که هنوز جا داشت بهتر بشه، ولی این دلیل نمیشه که خبیث ضعیف و یا حتی "خوبی" بود، الترون یک ویلین تاثیرگذار بود. به خوبی ویلین قسمت قبلی نبود اما تونست گلیم خودشو از آب بیرون بکشه. اهدافش با شخصیتش همخونی داشت و همین ازش تهدید جدی ای ساخت.

  

 

8- دیکن فراست (Deacon Frost)

دیکن فراست (Deacon Frost)

اگر از طرفداران پرو پا قرص فیلم "بلید" باشید، حتما این شخصیت جذاب و به یاد ماندنی رو میشناسید. دیکن فراست. خبیث سطح اول فیلم بلید. یک شخصیت خبیث بزرگ که معنی واقعی شرور بودن رو در فیلم نمایش داد. استیفن دورف کسی بود که نقش این کاراکتر را ایفا کرد. خوش آشامی ترسناک و نیرومند. او در کمیک توسط مارو ولف من و جین کلمن در سال 1973 خلق شد. البته یقینا تا قبل از اینکه استیفن دورف نقش او را اینچنین فوق العاده بازی کند، شخصیت چندان محبوبی نبود. ولی پس از آن؛ این ویلین بیشتر جا افتاد و در دنیای بازی ها هم حتی وارد شد. یا اینکه در انیمه سریالی هم او را وارد کردند. در کل موفقیتش در فیلم بلید فراست رو به اوج رساند. حتی خبر هایی مبنا بر اینکه قرار بود مجموعه فیلم های اختصاصی درباره او بسازند به گوش می رسید.

در فیلم هم خوش آشامی بد کار و بسیار شیطانی است. نوع شخصیت او به گونه ای بود که حتی خوش آشام های دیگه هم ازش حراس داشتند و او در راس قرار داشت. اینکه حتی بین همنوعان خودش یک خبیث وحشت آور محسوب میشه از نکات مهمیه که تا این حد اونو جذاب جلوه داده. متاسفانه عده زیادی نیستند که با او آشنایی کامل داشته باشند و اکثرا حتی نمیشناسنش ! اما این یک حقیقت است که ویلینی که برای اون فیلم ساخت، به یک شخصیت تاریخی و به یاد ماندنی تبدیل شد و هرگز فراموش نمی شود.

 

 

7- والچر (The Vulture)

مایکل کیتون

امسال مارول با فیلم جدید مرد عنکبوتی، برای اولین بار اونو توی خونه خودش به ما نشان داد. فیلم بازگشت به خانه خصوصا به عنوان یک قسمت نخست، پیروزی بزرگی به حساب میاد. یک موفقیت دیگه برای مارول. اما نباید از یاد برد که مایکل کیتون کبیر تا چه حد در این موفقیت و پیروزی سهیم است. بخش عظیمی از این پیروزی را مدیونش هستیم. درباره خبیث های فیلم های قبلی مرد عنکبوتی، اگر بخوای میانگینشون و حساب کنی، بگی نگی "خوب" بودند. راستش بعد از دو قسمت اول سم ریمی ما حسرت دیدن یک ویلین عمیق و موثر رو داشتیم تا اینکه امسال والچر چیزی که منتظرش بودیم رو نشونمون داد.

حقیقتش دیدن نبرد مرد عنکبوتی با والچر در عالم سینما خیلی لذت بخشه. یعنی مارول اونو به عنوان خبیث داستان انتخاب کرد تا تنوعی رو حاصل کنه. شخصی که با بال های مکانیکی اش در آسمان، پرواز کنان با مرد عنکبوتی تازه وارد میجنگه. همچین چیزی رو در آثار قبلی مرد عنکبوتی به "این شکل" ندیده بودیم. اما نکته مهم درباره شخصیت آدریان تومز اینه که درگیر مشکلاتی شده که با عقل کاملا جور در میان و شاید بعضی حتی با چشم نظیر اونارو دیده باشن. او از جامعه ضربه خورده و در این راه تغییر کرده و به خباثت روی آورده. به همین دلیل هدف از کاری که داره انجام میده رو درک میکنیم و باهاش همراه میشیم. به اضافه اینکه تصمیمات و عقاید و کار های آدریان تومز در داستان اونو تاثیرگذار تر کرده و ازش خبیثی ساخته که میتونیم به راحتی باهاش ارتباط برقرار کنیم. MCU باید به داشتن همچین ویلینی افتخار کنه !

 

 

6- رد اسکال (Red Skull)

رد اسکال

به جرئت میشه گفت سه گانه کاپتان آمریکا موفق ترین سه گانه جهان سینمایی کمیک می باشد. هر قسمت از قسمت قبلی بهتر و بدون هیچ شکست یک سه گانه منحصر به فرد از شخصیت "کاپتان آمریکا" ساخته شد. قسمت اول آن در سال 2011 اکران شد و همانطور که میدانید ویلین داستان بزرگترین دشمن کاپتان آمریکا یعنی رد اسکال بود. رد اسکال از دشمنان دیرینه کاپتان آمریکاست که عمیق ترین دشمنی رو باهاش داشته. رد اسکال فیلم هم بی نظیر بود. یعنی در سطح خود شخصیت رد اسکال یک شاهکار به حساب میاد. چرا که واقعا رد اسکال شخصیت چندان پرباری نداره که بگی بشه از روش یک ویلین توپ در سینما به وجود آورد و فاقد از پتانسیل می باشه. ولی در فیلم با تغییر و دستکاری در اریجین او یک شخصیت خاص که داستان فیلم را تقویت می کند را نظاره کردیم.

این نوع به تصویر کشیدن رد اسکال باعث شد بیشتر با جوهره و ذات شخصیت او و حتی استیو راجرز آشنا بشیم و تفاوت رو بین اونا درک کنیم. هیوگو ویوینگ (بازیگر نقش رد اسکال) هم بازی قابل قبولی داشت. شاید از دید برخی کمی بازی او یکنواخت و کسالت آور به نظر رسد، اما باید در نظر گرفت که رد اسکال در دنیای کمیک هم چیزی بیشتر از این نبود و اتفاقا، به نظرم ویوینگ با اون محدوده شخصیتی رد اسکال، بازی جذابی ارائه داد.

  

 

5- ایگو (Ego)

ایگو

ویلین محبوب من ! قسمت دوم نگهبانان کهکشان شاید از نظر برخی پارامتر ها پایین تر یا برابر قسمت اول آن باشد، اما مطمئنا این حکم برای ویلین های دو قسمت صدق نمی کند. ایگو یک ویلین بسیار کاریزماتیک و عمیق بود. راستش قبل از اینکه فیلم رو ببینم، با خودم میگفتم چطور ممکنه ویلینی با این ویژگی ها رو بشه روی پرده سینما آورد ؟ مگه میشه یه سیاره نقش خبیث اصلی داستان باشه ؟ اما جیمز گان خیلی خلاقانه و به شیوه ای قانع کننده ایگو رو به تصویر کشید. و نه تنها خراب نشد بلکه به یک ویلین استثنایی و یگانه تبدیل شد. واقعیتش هرگز از بازی کرت راسل تا این حد لذت نبرده بودم ! بسیار خوش درخشید و طوری شخصیت ایگو رو جلوه داد که انگیزه ها و اهدافش برامون عین روز روشن میشه و متوجه میشیم واقعا دنبال چیه.

توضیحاتی که درباره شخصیت خودش توی فیلم میده به نظرم تاثیر بالقوه ای روی سطح شخصیتش و درک بهتر ما از اهدافش دارن. مدام در حال حرکته و برای رسیدن به هدفش دست به هر کاری میزنه. یکی دیالوگ های مورد علاقه من جاییه که پیتر از ایگو میپرسه : جاودانگی کسل کننده نیست ؟! و در جواب میشنوه : نه اگر براش هدف داشته باشی ! بی صاحاب عجب چیزیه ! از طرفی نیرو و قدرت هاش در فیلم شگفت انگیزه و باعث شده نبرد انتهایی فیلم جذاب و متمایز از دیگر نبرد های آثار مارول بشه (یکی از اون پانل های فوق العاده ی مربوط به ایگو، قسمتیه که ایگو خشمگین و علیه نگهبانان شده و تصویری از بیرون سیاره میبینیم که چهره سیاره ای ایگو رو نشون میده، واقعا زنده کردن تصویر کمیکی ءش بود)

ایگو سیاره زنده

 

 

4- نورمن آزبورن (Norman Osborn)

گرین گابلین ویلم دافو

ویلم دفو قطعا بهترین گزینه برای ایفا نقش نورمن آزبورن / گرین گابلین بود. همانطور که آگاه هستید گرین گابلین بزرگترین دشمن مرد عنکبوتی است و سم ریمی به عنوان فیلم اول مرد عنکبوتی اونو مد نظر داشت. راستش انتقاد های زیادی از شخصیت او شده. مثلا اینکه جملات و دیالوگ های او در طول داستان اعصاب خورد کن و کلیشه ای هستند. یا اینکه لباس او بسیار مذخرف و مسخره ءست. اما همه میدونیم که شخصیت پردازی قوی فقط توی این ویژگی ها خلاصه نمیشه، دفو یک بازی بی نظیر از نورمن آزبورن ارائه داد. رفتارش، حرکاتش، لحن و نوع بازی او یک نورمن آزبورن واقعی رو خلق کرد. به زبان ساده تر؛ دفو موفق شد اون ذات درونی آزبورن رو به بینندگان القا کنه. به علاوه از زمانی که متوجه میشه پیتر همان مرد عنکبوتیه، دشمنی و کینه بین آن ها جذاب تر میشه و بیشتر حال و هوای دشمنی گرین گابلین - مرد عنکبوتی رو پیدا میکنه.

طرز برخورد او با پسرش هری هم از دیگر نکات قوت این شخصیته. یعنی او معمولا پیتر رو بالا میبره و از هری توقعات بیشتری داره و اونو زمین میزنه. پیتر همون استایل شخصیه که نورمن آرزو داشت پسرش اینطوری بود. اما در کنار اینا، اون لحظاتی که نورمن با خودش خلوت میکنه و رو به روی آینه تصویری شفاف از شخصیت دو گانه ءش رو نمایان میکنه قطعا از دیدنی ترین لحظات فیلمه و دیفو با نقش آفرینی سطح بالای خودش این لحظات رو به پانل های فراموش نشدنی ای تبدیل کرد. قطعا اگر لباسش تا این حد رو مخ نبود (!) به راحتی جز رتبه اول تا سوم قرار می گرفت، چون واقعا این شخصیت قربانی کاستوم مسخرش شده و به کل ظاهرش تخریب شد؛ و سطح ظاهری یک شخصیت در سینما از مهم ترین نکات است.

 

  

 

3- لوکی (Loki)

لوکی

لوکی بزرگترین خبیث فیلم های سینمایی مارول است. از سال 2011 و حضورش در فیلم اول تور شاهد شخصیت پردازی بی نظیر او بودیم. تام هیدلستون با بازی برجسته خود، سبب شد شخصیت لوکی در عالم سینما عالی ظاهر شود. لوکی ویلین اصلی فیلم اونجرز هم بود. دلیلی که باعث شده این شخصیت تا این حد روی پرده موفق ظاهر شه اینه که به نحوی احسنت ذات حقیقی لوکی رو نمایان کردند. او ویلینی دو رو و گول زنک، نیرنگ باز و دروغ گوئه. در سینما هم عینا همینگونه ءست. مثلا انتهای فیلم نخست اونجرز هنگام نبرد پایانی، وقتی که با تور باهاش درگیر میشه و بعد بهش پیشنهاد اینو میده که عوض بشه و برای هم مثل دو تا برادر واقعی بشن، ما تقریبا باور کرده بودیم که لوکی تصمیم بر تغییر گرفته اما...

از طرفی هیدلستون با فهم صحیحی که از این کاراکتر پیدا کرده، در جاهایی که باید؛ خونسرده و به موقع ءش هم خشمگین و هراسناک میشه. در کنار اینا، ما میتونیم عطشی که لوکی برای دستیابی به درجه پادشاهی داره رو به صورت شفاف درش ببینیم. او همیشه دوست داشته بالاتر از بقیه باشه و بر تخت شاهی بنشینه. به تور حسودی میکنه و از هیچ فرصتی برای تخریب ءش دریغ نمی کنه. در دنیای کمیک هم لوکی همچین شخصیتی داره. یه فرد بدذات و فریب کار که دوست داره همیشه در راس باشه. البته چنین شخصیتی واقعا پتانسیل بالایی برای دنیای سینما داره و وقتی هم نقش او به دست تام هیدلستون با استعداد بیفته، نتیجه ءش قطعا یک شاهکار میشه !

 

2- دکتر اختاپوس (Doctor Octopus)

دکتر اختاپوس

فیلم مرد عنکبوتی 2 کامل ترین فیلم کمیک بوکی تاریخ سینماست. در این مورد شکی نیست. ویلین داستان هم یکی از دشمنان بزرگ و معروف مرد عنکبوتی یعنی اتو اکتاویوس ملقب به دکتر اختاپوس می باشد که بخش اعظمی از این موفقیت را یدک کشید. سازندگان به خوبی از این شخصیت، یک خبیث سمپاتیک و کم نقص ساختند. دانشمندی که در کنار کار هاش، یک زندگی معمولی در کنار همسرش داره. که بعد از کار بر روی پروژه علمی خودش در اثر حادثه ای اتفاقی به دکتر اختاپوس تبدیل می شود و تغییر می کند. روند تغییر او از شخصی مهربان و آرام به دکتر اختاپوس شرور بسیار باور پذیر است و رابطه ای که با پیتر داشت بعد ها دشمنی اونارو جذاب تر کرد.

سم ریمی و عوامل داستان یک ظاهر شگفت انگیز از دکتر اختاپوس خلق کردند، به خصوص برای سیزده سال پیش. دکتر اختاپوس جلوه ظاهری مجذوب کننده ای داشت. بازوان مکانیکی بسیار واقعی او را واقعا نمیشه از یاد برد. شاید بشه بزرگترین ویژگی این ویلین در فیلم را سمپاتیک بودنش دانست. او ویلین عمیقی بود که باهاش همذات پنداری می کردیم. در حقیقت یک ویلین باید اینگونه باشد. با هدف جلو برود و ما بتونیم باهاش ارتباط برقرار کرده و براش دلسوزی کنیم. او صد در صد بهترین ویلین آثار مرد عنکبوتیه و هنوزم رو دست نداره. امیدواریم در آینده؛ مارول استودیو بتونه خبیثی در سطح دکتر اختاپوس یا حتی بالاتر از آن را برای فیلم های مرد عنکبوتی بسازه.

 

 

 

1- مگنیتو (Magneto)

مگنیتو

ینم از برترین و بزرگترین خبیث فیلم های سینمایی مارول ! مگنیتو را نه تنها میتوان برترین خبیث آثار مارول لقب داد، بلکه میتوان او را یکی از عظیم ترین ویلین های فیلم های کمیک بوکی دانست (اگر رتبه اول نباشه، قطعا جز Top 3 است) شخصیت مگنیتو تا به حال در 6 فیلم مردان ایکس حضور پررنگی داشته و همواره از محور های اصلی داستان محسوب می شده. حتی در اثر شکست خورده مردان ایکس : اپوکالیپس، مگنیتو عالی ظاهر شد و شاید تنها شخصیت موثر داستان بود ! اما چرا مگنیتو تا این حد ویلین خوبی از آب دراومده ؟ او یک شخصیت چند وجهی و عمیق داره. شخصیت خبیث باید انگیزه کافی برای اعمالش رو داشته باشه و این حس رو به بیننده منتقل کنه. خبیثی که بدون هدف پیش میره، بدرد نمیخوره ! نتیجه ءش میشه ویلینی تک بعدی چون ونوم ! بین ! لوثر ! دووم و...

این هدفه که محرک ویلینه. در واقع زیاد مهم نیست که اون شخصیت خبیث به دنبال چیه ! مهم اینه که تا چه حد اون انگیزه ی دستیابی به خواسته ءش رو واضح نشون بده. یعنی چی ؟ یعنی فرق نداره هدف ویلین تو چه راهی قرار داشته باشه، مهم انگیزه اونه، انگیزه ویلین باید طوری باشه که تماشاچی بپذیرش. درکش کنه. این حکم درباره مگنیتو شدیدا صادقه. او برای تک تک کار ها و برنامه هاش دلیل و هدف داشت. و در این راه خباثت درونش رو آشکار ساخت. اصلا این هدف های مگنیتو بود که داستان فیلم رو میچرخوند. از نظر ظاهری که هم واقعا کم نداشت. مگنیتو که مثل مرد آهنی لازم نیست زره فلزی ظریف و دقیقی داشته باشه، با یه کلاه خود و چهار تیکه پارچه سر و ته قضیه هم میاد، مهم صحیح جلوه دادن ذاتشه. این نکته رو هم نباید از یاد برد که هم جناب مایکل فاسبندر و هم ایان مک کلن در ایفای این نقش شگفت انگیز بودند. ما هر دو ورژن مگنیتو رو در بالاترین سطح مشاهده کردیم و ترکیب این دو، لول شخصیت مگنیتو را در دنیای سینما بالا برد و از او یک ویلین ماندگار ساخت.

 

و در آخر نظر شما چیست ؟ با رتبه بندی موافق بودید ؟ رتبه بندی شما چیست ؟ شما چه ویلین های دیگری را لایق این لیست میدانید ؟ به نظر شما برترین ویلین فیلم های کمیکی مارول کدام است ؟ منتظر خوندن نظرات شما هستم و اگر سوالی داشتید حتما در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخ بدم. خدافظ !

 

نویسنده : Cap-Spider Potter

Copyright © 2017 spidey.ir All rights reserved

(هر گونه کپی برداری از مطالب و تصاویر تنها با ذکر منبع و نام نویسنده مجاز می باشد)

مطالب مرتبط:

رتبه بندی دشمنان مرد عنکبوتی در فیلم های سینمایی

برترین خبیثان فیلم های کمیک بوکی

15 شخصیت مارول که توسط دیگر استودیوهای هالیوودی نابود شدند!

نقد و بررسی فیلم های سینمایی مرد عنكبوتی

10 ابر خبیث برتر دنیای کمیک بوک

10 ابر شرور نيرومند مارول

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Mr.Harper 1396-08-12 18:38
ممنون بابت این مقاله فوق العاده. با 98 درصد این لیست موافقم یک درصدش فقط سباستین شاو هست و به نظرم رونان میتونست جاشو بگیره. با اینکه ایکس من : کلاس اول فیلم خوبی بود به دل من اصلا نچسبید. یک درصد دیگش هم فراست که اصلا نمیشناسم فیلمای بلید رو هم فقط نسخه سوم رو دیدم که جالب نبود
در مورد آیرون من اونقدر که استین باعث موفقیت نسخه یکش شد دوتا ویلن دیگه فقط خراب کردن خصوصا نسخه سوم که همه چی فیلمو خوب حساب کنیم ویلنش افتضاح کامل بود. جف بریجز به معنای واقعی ترکوند اولین باری که فیلم رو دیدم اصلا باورم نشد که تمام این مدت استین پشت این همه داستان و نقشه بوده
الترون به نظرم ویلن خوبی بود ولی کامل نه. چرا ؟ چون توفیلم فقط قصد تغییر داشت. تا قبل از اینکه ویژن ارتباطش با اینترنت رو قطع کنه میتونست تهدید بزرگتری باشه. یه حمله سایبری ترتیب بده یا اصلا کنترل لباس استارک رو بدست بگیره و نذاره بجنگه. کلا پرفکت نشد
6 شماره آخر که رو دست ندارن. یکی از یکی بهتر
با شخصیت والچر زیاد اشنایی نداشتم و کیتون خیلی عالی شخصیتو نشون داد. ویلن متفاوتی هم بود برعکس بقیه دنبال آشوب و گرفتن قدرت نبود
ویوینگ که رد اسکال خوبی تحویل داد بخصوص اون لهجه المانی فوق العادش. امیدوارم که تو جنگ بی نهایت بالاخره پیداش بشه
در مورد راسل اول شک داشتم ولی فیلمو دیدم کلا نظرم تغییر کرد. چه کرد با بازی بینظیرش.
امیدوارم مارول از مولینا تو فیلمای آیندش استفاده کنه از پس دکتر اختاپوس که خیلی خوب بر اومد
لوکی و مگنیتو رو یکبار باید جلوی هم دید و حیف که نمیشه. بازی هیدلستون و فاسبندر بی نظیر بود.
#2 Marc Spector 1396-08-12 18:57
با همه ی شخصیتای داخل (top15)موافقم ولی باید رتبه سرباز زمستان و بارون زیمو بالاتر میبود.
مقاله خوبی بود ،سپاس.
#3 Captain Steve Lover 1396-08-12 20:08
با تشكر از اقاي حياتى...مقالع بسيار جامع و كاملى بود...

در مورد رونان بنظرم بايد جلو تر از سباستين شاو ميبود البته شاؤ هم ويلين خوبى بود ولى من بر خلاف خيلي ها در رونان فيلم محافظان كهكشان همون ويژگى هاي كميكش رو ديدم...
نماد تروريسم!!!كسى كه فقط نژاد خودش و نسل خودش رو شايسته فرمانروايي ميدونه!!! چالش هاي فوقالعاده اي هم براي محافظان إيجاد كرد...

ويلين هاي سه گانه سام ريمي به حز قسمت سوم عالى بودن...بازگشت به خانه هم ويلين خيلي خوبى داشت و فكر ميكنم بخش زياد از موفقيتش رو مديون بازي مايكل كيتون كبير بود...

ايگو كه واقعاً حيرت انگيز بود و از اون ويلين هايي بود كه همه چيز داشت و واقعاً ايرادى در اون نبود...

بر خلاف خيلي ها نميتونم با لوكى و وينتر سولجر ارتباط برقرار كنم...به نظرم به جاي وينتر سولجر اگر أليكساندر پيرس رو تو ليست ميزاشتيد بهتر بود...

رد اسكال هم ويلين خيلى خوبى بود...اينكه نقطه مقابل استيو راجرز بود رو واقعاً قبول دارم...سه گانه كاپيتان امريكا هم قطعاً موفق ترين و بهترين سه گانه ژانر ابر قهرمانى بود...هر قسمت با فاصله خيلي زياد نسبت به قسمت قبل كوبنده تر؛پخته تر؛خوش ساخت تر وارد شد و با اينكه از قسمت اول هم خوب بود ولى هر قسمت پيشرفت كرد!!!

ميگنيتو هم بدون شك بهترين ويلين هست...

و اما در مورد التران!!!...باي د بگم عاشقشم!!! اصلا درك نميكنم فاز اونايي كه ميگن بد بود...بله التران نسبت به كميك پايين تر بود ولى يك ويلين فوقالعاده بود...ذات و جوهره اش همون كميك بود...شخصيت خشك و التران خوب به تصوير كشيده شد...چون جك گفت و خنديد پس كركتر فانى هست؟؟؟!!!ربطى نداره...صداي جيمز اسپيدر هم معركه بود...

در مورد زيمو بنظرم يه فلسفه پشت زيمو در فيلم جنگ داخلى بود...((اينكه بشر اگر اراده كنه از هر چيزي بالاتره!!!))... قهرمانانى كه خدايان و فضايي ها و موجودات عجيب و غريب جنگيدع بودند و شكست نخوردند...در مقابل يه انسان عادى بدون هيچ چيز و كمك هيچكسى نابود شدند!!!هدف زيمو نابود كردن كاپيتان امريكا يا مرد اهنى نبود...هدفش نابودى اونجرز و از بين بردن اين تيم بود و هدفش رو با موفقيت انجام داد...

در پايان بنظرم با ديدن ثور راگناروك قطعاً هلا رو هم در جايي از ليست قرار ميديد...


مقاله عالى بود...با تشكر...

واقعا حيف كه فاكس دكتر دووم رو خراب كرد وگرنه پتانسيل رتبه اول رو داشت...
#4 Surtur 1396-08-12 20:26
من که خیلی خیلی مخالف ابن رتبه بندی ام به ده دلیل عمده:
نبودن هلا در سه تا ی اول(و حتی در لیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
اول بودن مگنیتو و .....
هشت دلیل دیگه رو بعدا میگم چون الان طول میکشه و وقت ندارم.!!!!!
#5 Cap-Spider Potter 1396-08-12 20:50
#4

اولا اینکه من هنوز راگناروک رو ندیدم (و فک کنم خیلیا هم ندیده باشن) دوما اول مقاله این مسئله رو متذکر شدم... بقیه دوستان فهمیده بودن، تعجب میکنم چطور شما متوجه نشده بودید...
سوما واقعا اگر مگنیتو اول نباشه، پس کی باشه ؟ کی لیاقت رتبه اول رو جز مگنیتو داره ؟ نمیدونم والا، ولی به عقیده من مگنیتو بهترین ویلین آثار ماروله و دلیلش رو هم توی مقاله گفتم...

اگرم وقت گیر اوردید (!) میتونید بقیه دلایل رو بگید تا ما هم استفاده کنیم .. !
#6 Cap-Spider Potter 1396-08-12 20:55
#3

اون رتبه های اخری همشون تقریبا یکین... اما چون نمیشد چند نفر رو توی یه رتبه گزاشت مجبور بودم یه طوری بچینمشون...
اره، رونان بد نبود،موافقم توی مقاله هم گفتم اما امتیازی هم به نظر برا فیلم نداشت... یعنی خیلی جا داشت بهتر باشه...
درباره الترون هم موافقم، الترون یک ویلین بی نظیر بود... اما چه کنیم دیگه، به کام بعضیا شیرین نمیاد.
به هر حال هر کی سلیقه و دلایل خودشو داره...
#7 V.A.A 1396-08-12 23:48
انتظار داشتم لوکی اول بشه...
ممنون از مقاله خوبتون اقای کپ پاتر مثل همیشه عالی :-)
#8 winter-soldier-911 1396-08-13 00:59
مقاله بسیار عالی و درستی بود

درباره مگنتو هم بگم که واقعا جایگاهش حقشه
از الترون هم واقعا لذت بردم چون خیر جهان رو میخواست :lol:

سرباز زمستان هم واقعا ویلن توپی بود مخصوصا اون خونسردی ، مبارزه تسلیم ناپذیر و حرفه ایش
#9 agh 1396-08-13 12:41
با تشکر از جناب حیاتی بابت مقاله
خیلی توضیحاتی خوبی داده بودید برای هر مورد و اصلا از خوندن دلایلی که نوشتید خسته نشدم.
با رتبه اول لیست خیلی خیلی موافقم و هیچ کس نمیتونه جز مگنیتو رتبه اول لیست باشه و اصلا نباید از این بابت شک کرد.مایکل فسبندر هم عالی از پس نقش مگنیتو براومد و بعضی وقت ها که فیلم های ایکس من رو نگاه می کنم با خودم میگم که مگنیتو بیشتر از پروفسور ایکس داره درست میگه و شاید بعضی وقت ها خوبه ادم تندرو باشه!
راجع به زیمو هم باید بگم که ویلن خوبی بود ولی خیلی هم باهاش حال نکردم اخه وقتی بیشتر به وقایعی که تو فیلم سیویل وار افتاد فکر کنیم متوجه میشیم که زیمو ویلن اصلی فیلم نبود و کپ و تونی خیلی وقت بود که با هم اختلاف داشتن و تو اونجرز 2 یه قسمت هاییش نمایان شده ولی یجورایی اتش زیر خاکستر رو داشت و با قضیه ثبت نام ابرقهرمانان کاملا نمایان شد.
انصافا مایکل کیتون کبیر عجب ویلن خوبی بود تو هومکامینگ و خوب شد که اخر فیلم زنده بود تا تو فاز 4 هم حضور داشته باشه و همون طور که جناب حیاتی گفتن نکته جالبش اینه که از اول ادم بدی نبود و مردشریفی بوده و یجورایی حقش خورده شد و به یک ادم عقده ای تبدیل شد و اگه منم جاش بودم شاید اینجوری میشدم و همین حس محافظت از خانواده اش هم خیلی قشنگه.
من جزو کسانی هستم که اونجرز 2 رو بیشتر از 1 دوست دارم و اتفاقا مشکل خاصی هم با التران ندارم و خیلی هم ازش خوشم اومد و باید بگم خیلی خوب نیمه خبیث تونی استارک رو نمایان کرد و این اتفاقا دیالوگ های خیلی خوبی هم تو فیلم داشت و من راضی بودم!
به نظرم بهتر بود به جای وینتر سولجر, الکساندر پیرس با نقش افرینی شاهکار رابرت ردفورد رو تو مقاله میزاشتید چون ویلن اصلی کپ 2 بیشتر اون بود تا باکی.
بازم ممنون اقای حیاتی به خاطر مقاله و خسته نباشید
#10 Rubiker81 1396-08-13 21:24
با سلام
واقعا مقاله عالیی بود و رتبه بندی به حق بود (هر چند من فیلم بلید رو ندیدم، ولی میدونم که حتما ویلین تاثیر گذاری داشته که تو این لیست بوده)
و واقعا خوشحالم که بالاخره به شخصیت جالب سباستین شاو اشاره شد، من واقعا با فیلم مردان اکس: کلاس اول حال کردم

خیلی مقاله ی خوبی بود

مگنتو هم که دیگه احتیاج به توضیح نداره :lol:
#11 Rubiker81 1396-08-14 18:32
به نقل از agh:
با تشکر از جناب حیاتی بابت مقاله
خیلی توضیحاتی خوبی داده بودید برای هر مورد و اصلا از خوندن دلایلی که نوشتید خسته نشدم.
با رتبه اول لیست خیلی خیلی موافقم و هیچ کس نمیتونه جز مگنیتو رتبه اول لیست باشه و اصلا نباید از این بابت شک کرد.مایکل فسبندر هم عالی از پس نقش مگنیتو براومد و بعضی وقت ها که فیلم های ایکس من رو نگاه می کنم با خودم میگم که مگنیتو بیشتر از پروفسور ایکس داره درست میگه و شاید بعضی وقت ها خوبه ادم تندرو باشه!
راجع به زیمو هم باید بگم که ویلن خوبی بود ولی خیلی هم باهاش حال نکردم اخه وقتی بیشتر به وقایعی که تو فیلم سیویل وار افتاد فکر کنیم متوجه میشیم که زیمو ویلن اصلی فیلم نبود و کپ و تونی خیلی وقت بود که با هم اختلاف داشتن و تو اونجرز 2 یه قسمت هاییش نمایان شده ولی یجورایی اتش زیر خاکستر رو داشت و با قضیه ثبت نام ابرقهرمانان کاملا نمایان شد.
انصافا مایکل کیتون کبیر عجب ویلن خوبی بود تو هومکامینگ و خوب شد که اخر فیلم زنده بود تا تو فاز 4 هم حضور داشته باشه و همون طور که جناب حیاتی گفتن نکته جالبش اینه که از اول ادم بدی نبود و مردشریفی بوده و یجورایی حقش خورده شد و به یک ادم عقده ای تبدیل شد و اگه منم جاش بودم شاید اینجوری میشدم و همین حس محافظت از خانواده اش هم خیلی قشنگه.
من جزو کسانی هستم که اونجرز 2 رو بیشتر از 1 دوست دارم و اتفاقا مشکل خاصی هم با التران ندارم و خیلی هم ازش خوشم اومد و باید بگم خیلی خوب نیمه خبیث تونی استارک رو نمایان کرد و این اتفاقا دیالوگ های خیلی خوبی هم تو فیلم داشت و من راضی بودم!
به نظرم بهتر بود به جای وینتر سولجر, الکساندر پیرس با نقش افرینی شاهکار رابرت ردفورد رو تو مقاله میزاشتید چون ویلن اصلی کپ 2 بیشتر اون بود تا باکی.
بازم ممنون اقای حیاتی به خاطر مقاله و خسته نباشید

با الکساندر پیرس موافقم، چون واقعا میشد خباثت و دورویی اون برای خوب جلوه دادن خودش و وفاداریش به هایدرا رو حس کرد اون موقع که با پاک کردن پروتکل های امنیتی نیک فیوری، دسترسیش به اطلاعات شیلد رو قطع کرد اما رو دست خورد، خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم :-)
#12 Cap-Spider Potter 1396-08-14 19:47
#9 #11

نه، پیرس خیلی به هایدرا وابسته بود و این صفتش توی طول فیلم موج میزد... از طرفی شخصیتی مثل الکساندر پیرس مثل مثلا رد اسکال محبوب و خاص نیست... برای همین جای اینکه بیام اونو توی مقاله بزارم، به کل سازمان هایدرا رو گزاشتم (با یه تیر، یه تشکیلات نشون زدم !!.. :D )
#13 amazing barbod 1396-08-15 15:43
داداش دستت دردنکنه بابت مقاله ولی فک کنم در رابطه با رتبه بندی داری شوخی میکنی.آخه مگنتو چرا باید اول باشه؟چرا بارون زیمو دهمه؟!؟!؟!؟؟!!ب هترین و فوق العاده ترین خبیثی که تو کل فیلم ها دیدم،بدون شک بارون زیموئه!!!مردی که به جز قدرت کینه هیچ قدرتی نداره...اونم یکی مثل هر آدم دیگه ولی زخم خورده بود و از هوشش استفاده کرد و کاری کرد که هیچ کس نکرده بود...به نظرم جای مگنتو با زیمو رو باید عوض کنی.... :o
#14 Cap-Spider Potter 1396-08-15 22:07
#13

جان ؟! :o چی شد ؟! ببین من یکم تو هنگم (!) یعنی بارون زیمو اول ؟! :o
جک سال دراومد...راستش نمیدونستم کمیک فنی باشه که عقیدش برتر بودن سطح زیمو نسبت به مگنیتوئه !
من نمیدونم چرا زیمو رو انقد بالا میبرین... خبیث بدی نیست که هیچ خوب و موثرم بود... اما نه تا این حد...
اصلا دلایلت برام قابل قبول نیس... اینکه انسان عادی بود ولی قهرمان هارو به جون هم انداخت چه ربطی به شخصیت پردازی و عمق کاراکتریش داره ؟(که همونطور که قبلا تو سایت گفتیم بیشتر این نفس قهرمان ها بود که اونارو درگیر کرد تا زیمو) مهم خود شخصیت زیموئه و نحوه به تصویر کشیدن انگیزش و کاراش و احساساتی که نشون میده و... که واقعل ویژگی چندان چشمگیری نداشت... جز اینکه میگی اون " یه انسان عادی بود که زخم خورده بود و رو به روی قهرمان ها جنگید" (که اینم زیاد قبول ندارم) دیگه چی میتونی دربارش بگی ؟ هان ؟ هیچی... اما من میتونم یه مقاله مفصل درباره مگنیتو بنویسم... اخه چطور زیمو رو با ویلینی مثل مگنیتو مقایسه میکنی ؟! :o تو اصلا درک کردی مگنیتو هدفش چی بود ؟ چه کارایی کرد ؟ چجور شخصیتی داشت ؟ چه فاجعه هایی به بار اورد ؟ حتی بعضی اوقات بهتر از کمیکش می شد، اینو متوجه شدی ؟ تو اصلا مطمئنی مگنیتو رو میشناسی ؟...


نمیدونم والا...
#15 spidey kg 1397-03-02 18:04
یکم دیره ولی بنظرم بهتره که مقاله رو اپدیت کنید و تانوس رو هم قرار دهید
#16 Pouriya Ahmadi 1397-03-03 12:34
خسته نباشید.مقاله خیلی خوبی بود.تقریبا هم موافقم با رتبه بندیتون اما به نظرم باید جای زیمو و الترون عوض بشه.قطعا زیمو ویلین بهتریه‌ و خب راستش انتظار داشتم لوکی رتبه اول باشه.البته مگنتو هم ویلین بسیار قوی و درجه یکیه اما لوکی به نظرم بهتر بود.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید