20 انیمیشن ابرقهرمانی برتر تاریخ

20 انیمیشن ابرقهرمانی برتر تاریخ

از آنجائیکه سالهاست با شور و علاقه در زمینه كمیك‌ بوک و انیمیشن كار میكنم و مطلب می‌نویسم، همیشه می‌خواستم كه چنین لیستی رو تدارک ببینم...

و مطمئن باشید که کلی روش تحقیق و مطالعه انجام داده ام. این لیست در حقیقت ادای احترامی هستش به زمینه‌ای كه از كودكی بهش عشق ورزیده‌ام. امیدوارم كه خوشتون بیاد.....

 

20- انتقام جویان آینده: قهرمانان فردا (2008)

انتقام جویان آینده: قهرمانان فردا (2006)

در این كارتون جالب كه به صورت دی وی دی در سال 2008 عرضه شد دیدیم كه چطور فرزندان اعضای مختلف اونجرز در آینده ای تیره و تار گرد هم می آیند تا انتقام پدر و مادرهای خودشان را از «الترون» خبیث بگیرند. این كارتون بسیار fun و مفرح است و در عین حال درام و پیچش های خوبی دارد. نقطه قوت اصلی آن اینه كه تعامل بین شخصیت های داستان را به زیبایی و به طور موثری به تصویر میكشه. جالبه كه نویسنده مطرح مارول به نام «برایان مایكل بندیس» آنقدر از این انیمیشن خوشش آمد كه اعضای این گروه را در Heroic Age's Avengers #1 وارد دنیای كمیك كرد. ضمنا شاید براتون جالب باشه كه بدونید كارگردان این انیمیشن بعدا به دپارتمان انیمیشن سازی وارنر مهاجرت كرد و كارهای شاخصی مثل Flashpoint و Dark Knight Returns را خلق كرد.

 

19- پسر جهنمی: شمشیر توفان (2006)

پسر جهنمی: شمشیر توفان (2006)

"پسر جهنمی: شمشیر توفان" (Hellboy: Sword of Storms) ، یك انیمیشن 77 دقیقه ای است كه بسیار به ذات كمیك های "پسر جهنمی" (Hellboy) وفادار است و جالبه كه بازیگران فیلم های سینمایی پسرجهنمی در آن به جای شخصیت های خودشان حرف زده اند. این كارتون از انیمیشن سیال و روان و همچنین كاراكتر دیزاین های خلاقانه برخورداره و داستانش هم تركیبی دلپذیر است از موضوعات مرموز، اساطیر ژاپنی، اكشن مدرن و البته شوخ طبعی خاصی كه در وجود شخصیت باحالی مثل پسر جهنمی یافت میشه. موفقیت این كارتون باعث شد تا پس از یك سال ادامه آن نیز به نام Hellboy: Blood and Iron منتشر شود كه آن هم با استقبال خوبی مواجه شد.

 

18- سوپرمن/بتمن: اپوكالیپس (2010)

سوپرمن/بتمن: اپوكالیپس (2010)

عنوان این كارتون خيلي گمراه كننده است. در واقع باید به جای Superman/Batman: Apocalypse، اسم آن را میگذاشتند Supergirl: Apocalypse، چون داستان بیشتر درباره سوپرگرله ولی وارنر احتمالا با خودش گفته كه بهتره نام بتمن و سوپرمن را در عنوان بیاره تا فروشش رو تضمین كنه! مثل همیشه كار صداپیشگان حرف نداره. ضمن اینكه آدم واقعا از اینهمه وسواسی كه در شخصیت پردازی سوپرگرل به كار رفته شگفت زده میشه. سبك بصری هم كاملا یادآور طراحی های زیبای هنرمند مرحوم دی سی یعنی «مایكل ترنر» (Michael Turner) است. ضمن اینكه مثل همیشه  وارنر نشون میده در ساخت صحنه های اكشن كارتوین چقدر استاده و قطعا هرگز سكانس مبارزه سوپرمن و سوپرگرل  با «دارك ساید» را فراموش نخواهید كرد.

 

17- دكتر استرنج: جادوگر اعظم (2007)

دكتر استرنج: جادوگر اعظم (2007)

درسته كه این انیمیشن تغییراتی را در اریجین خارق العاده «دكتر استرنج» ایجاد میكنه و شاید چندان به نظر نرسه كه به كمیك ها وفادار باشه ولی در مجموع داستان بسیار سرگرم كننده ای داره. سبك انیمیشن و همچنین لحظات عاطفی كه خلق میكنه هم بسیار جالب توجه هستند. بدون شك سكانس های اكشن بسیار نفس گیری هم داره. فقط ای كاش قسمت دوم آن هم ساخته میشد چون تازه در پایان داستان به نظر میرسه  داریم دكتر استرنج واقعی رو میبینیم. در هر حال این كارتون موفق میشه شخصیت دكتر استرنج و دنیای او را به كسانی كه شاید هیچ آشنایی قبلی باهاش ندارند آشنا كنه.

 

16- تیك (1994-1996)

تيك tick

در دهه 90 میلادی از روی تعداد زیادی از كمیك های مستقل سریال های كارتوین ساخته شد . شاید دلیلش موفقیت غیر قابل تصور سریال "لاك پشت های ننیجا" بود ولی در هر حال در این دهه سریال های زیادی از روی كمیك های نامتعارفی مثل  The Maxx یا Savage Dragon و WildC.A.T.S. ساخته شد كه همگی كم و بیش موفق بودند. ولی هیچ كدام از آنها به پای سریال The Tick نمیرسیدند. این سریال هم به كمیك های The Tick وفادار بود و هم اینكه شخصیت های بامزه و جدیدی را معرفی كرد. نكته جالب توجه اینه كه این سریال تقریبا با تمام سریال های ابرقهرمانی دوران خودش فرق داشت و ماهیت هجو آمیز آن هم برای مخاطبین كم سن و سال جذاب بود و هم برای آدم بزرگ ها! این سریال آنقدر موفق بود كه در طول سه فصلی كه پخش شد تعداد زیادی بازی ویدئویی و اسباب بازی از رویش ساخته شد و به بازار آمد. حتی یك سریال زنده هم از روی آن ساخته شد كه سال 2001 روی آنتن رفت.

 

15- The Batman/Superman Movie: World's Finest  (1997)

15- The Batman/Superman Movie: World's Finest  (1997)

این انیمیشن از سه اپیزود پخش شده در سریال "سوپرمن: مجموعه كارتونی" تشكیل شده. یعنی سازندگان آن، این سه قسمت را به هم چسباندند و به صورت یك انیمیشن ویدئویی عرضه كردند. این كارتون دقیقا همون چیزیه كه آدم از رویارویی بتمن و سوپرمن انتظار داره. یعنی هر چی «زك اسنایدر» گند زد به شخصیت این دو قهرمان و نوع تعامل آنها در فیلم سینمایی "بتمن علیه سوپرمن"، عوضش این كارتون دقیقا همون چیزیه كه این فیلم باید میبود ولی نبود! یعنی شما در این كارتون كاملا متوجه تضاد شخصیتی بین بتمن و سوپرمن و اختلاف بین نگرش آنها میشوید. داستان هم بسیار هوشمندانه است و هم به تاریخچه مواجه بتمن با سوپرمن ادای دین میكند و هم اینكه آن را به روز میكند. نحوه تعامل جوكر با لكس لوثر و همچنین تعامل لوئیز لین با بروس وین هم بسیار جالب است.

 

14- Ultimate Avengers: The Movie (2006)

كميك Ultimate Avengers: The Movie (2006)

این اولین و بهترین كارتونی بود كه مارول به صورت دی وی دی تولید كرد و به بازار فرستاد. داستان آن مستقیما از روی داستان مشابه ای كه در كمیك های پرفروش Ultimates توسط «مارك میلار» و «برایان هچ» خلق شد اقتباس شده و نشان میدهد كه گروه اونجرز در دنیای التمیت چطور گرد هم می آیند. شاید هیچ وقت در دنیای انیمیشن های ابرقهرمانی ندیده بودیم كه اریجین شخصیت ها اینقدر خوب روایت شوند.  سكانس های اكشن این كارتون ثابت میكند كه مارول در این عرصه كاملا قابلیت رقابت با دی سی را دارد. مخصوصا سكانس مبارزه اونجرز با هالك آنقدر نفس گیره كه تا ابد در ذهن شما باقی میمونه. ضمن اینكه انقدر لحظات سرگرم كننده و fun در آن هست كه هواداران مارول از دیدن آنها كیف كنند.

 

13- لاك پشت‌های نینجا (1996-1987)

لاك پشت‌های نینجا (1996-1987) 

واقعاً باوركردنی نیست كه دو نفر برای چاپ كمیك‌استریپ‌ مستقل شان مجبور شوند از قوم و خویش خود پول قرض كنند ولی در نهایت میلیونر شوند! ولی این اتفاق برای "كوین ایستمن" و "پیتر لیرد" (خالقان لاك‌پشت‌های نینجا) افتاد. در واقع وقتی سروكله این لاك‌پشت‌های دوست‌داشتنی در تلویزیون پیدا شد، آنقدر محبوب شدند كه به نظر می‌رسید در نیمه نخست دهه 90میلادی هر كودك زیر 10 سال آمریكایی با پیژامه‌های منقش به آنها به خواب می‌رود! پخش مجموعه بیش از 9 سال ادامه داشت و همزمان در بسیاری از كشورهای جهان روی آنتن می‌رفت. شاید امروزه تماشای مجدد آن بیش از پیش ایده‌های مضحك، خطوط داستانی آبكی و انیمیشن سطح پایین‌اش را برملا كند ولی كافیست بار دیگر پای تیتراژ آغازین معركه و ترانه خاطره‌انگیزش بنشینید تا تمام نقاط ضعفش را فراموش كرده و خوره‌اش شوید! در ضمن، چه كسی می‌تواند شخصیت‌های خبیثی همچون "شِرِدِر" (Shredder)، "كرانگ" (Krang) و "بی‌باپ و راك‌استِدی" (Bebop and Rocksteady) را فراموش كند؟! به علاوه شركت بازیسازی Konami بازی‌های جاودانه و حیرت‌انگیز لاك‌پشت‌های نینجای را (كه در اوایل دهه 90 میلادی ژانر بزن بزن یا Beat-em' up را در كنسول‌های مختلف قبضه كرده بودند) براساس این همین سریال انیمیشن منتشر كرد.

 

12- اسپایدرمن و دوستان شگفت‌انگیز او (۸۳- ۱۹۸۱)

مرد عنکبوتی و دوستان شگفت انگیز او 

لحن و حال هوای "اسپایدرمن و دوستان شگفت انگیز او" (Spider-Man and His Amazing Friends) درست مثل اکثر سریالهای کارتونی دهه۸۰ میلادی، بسیار مفرح بود و هیچ خشونتی در آن پیدا نمیشد. اسپایدرمن در هر اپیزود به همراه دو دوست صمیمی و هم دانشگاهی اش به نامهای "مرد یخی" (Iceman) و"ستاره آتش" (Firestar) به جنگ آدم بدهای شهر میرفت. ویژگی بارز مجموعه، داستانهای ساده و سرگرم کنندهای بود که در آنها سه کاراکتر اصلی به طرز جالبی با یکدیگر ارتباط برقرار میکردند. از سویی دیگر حضور دیگر ابرقهرمانان معروف مارول به عنوان کاراکتر میهمان در برخی اپیزودها، جذابیت خاصی برای بینندگان کم سن و سال داشت و به خوبی به آنان القا می نمود که شخصیتهای فراوانی در دنیای مارول وجود دارند و با هم تعامل میکنند. تیتراژ آغازین و موسیقی پرهیجانش هم حرف نداشت و به خوبی در ذهن باقی میماند. تمام موارد فوق الذکر نوعی گیرایی و جذابیت معصومانه به اسپایدرمن و دوستان شگفت انگیز او داد و سبب گشت تا با استقبال حیرت انگیزی مواجه شده و خاطره خوش آن تا ابد در ذهن کودکان و نوجوانان دهه ۸۰ میلادی جا خوش کند.

 

11- جاستیس لیگ: خدایان و هیولاها (2015)

جاستیس لیگ: خدایان و هیولاها (2015)

Justice League: Gods and Monsters یكی از جدیدترین كارتون های بلند دی سی و وارنر است كه ایده ای بسیار ناب و جسورانه ای دارد و در دنیاییی موازی اتفاق میفته كه در آن اریجین سه شخصیت اصلی دی سی یعنی یعنی بتمن، سوپرمن و واندر ومن عوض شده (سوپرمن پسر ژنرال «زاد» شده، بتمن دانشمندیه كه خودش را به یك شبه خون آشام تبدیل كرده و واندر ومن هم یكی از شخصیت های New God و همسر پسر «دارك ساید» شده است) واقعا ایده این كارتون بسیار خوبه و ذهن تماشاچی را به تفكر میندازه. سازندگان این اثر را باید تحسین كرد چون از ایده تغییر در شخصیت های تثبیت شده شخصیت های اصلی دنیای دی سی نترسیده اند و در عین حال به رگه های اصلی ذات آنها نیز وفادار بوده اند. 

 

10- هالك برعلیه ولورین (2009)

 هالك برعلیه ولورین (2009) 

"هالك برعلیه ولورین" در حقیقت یکی از دو انیمیشن نیمه کوتاهی بود که سال 2009 تحت عنوان Hulk vs و در قالب DVD و Blu-ray عرضه شد و دقیقاً همان چیزی بود که هواداران كمیك‌استریپ سالها انتظارش را می‌كشیدند. همانطور كه از نامش پیداست، این انیمیشن جدال همیشگی میان دو تن از نمادهای جاودانه دنیای كمیك  یعنی هالک و ولورین روایت می‌كرد. مارول در اقدامی غیرمنتظره اصلاً سعی نکرده بود صحنه‌های خشن و خونین مبارزه میان آن‌ها را سانسور کند، به همین دلیل بیننده شگفت زده می‌شد! در اصل سازندگان این انیمیشن تا حد ممکن از دیالوگ‌ها كاسته و بر جنبه‌های اکشن افزوده بودند زیرا می‌دانستند هواداران چه می‌خواهند. ختم کلام اینكه اگر همیشه دنبال یک انیمیشن باحال ابرقهرمانی بوده‌اید، اگر همیشه به خود گفته‌اید که چرا این یارو ولورین از چنگالهایش استفاده بهینه نمی‌کند، یا اگر همیشه می‌خواسته‌اید بدانید که هالک قوی‌تر است یا ولورین، حتماً این انیمیشن را همین امروز تماشا کنید!

 

9- یانگ جاستیس (2010-2013)

 یانگ جاستیس (2010-2013)

سریالی تحسین شده كه چهره دیگری از دنیای دی سی را به ما نشان داد و ثابت كرد كه شخصیت های این كمپانی اگر در دستان توانمند قرار بگیرند چقدر میتوانند fun، جذاب و سرگرم كننده باشند. مغز متفكر این سریال اقای «گرگ وایزمن» بود كه با سریال Spectacular Spider-Man غوغا كرده بود و اینجا هم نشان داد چقدر در تركیب لحظات و تم های مختلف با هم ماهر است. به همین دلیل "یانگ جاستیس" هم درست مثل Spectacular Spider-Man همه چیز داشت؛ از اكشن بینظیر گرفته تا رومانس ، بلوغ شخصیتی، احترام به ذات شخصیت ها،  لحظات ماندگار و حتی لحظات دارك و غیر منتظره. نقطه قوت اصلی دیگر این سریال این بود كه خیلی عالی تعداد زیادی از شخصیت ها را در كنار هم قرار داد به طوریكه اپیزودها هرگز بیش از حد شلوغ به نظر نمیرسیدند.  متاسفانه این سریال هم درست مثل Spectacular Spider-Man خیلی زود و تنها پس از دو سیزن كنسل شد در حالیكه خیلی از داستانك ها هنوز به سرانجام نرسیده بود.

 

8- جاستیس لیگ: فلش پوینت پارادوكس (2013)

جاستیس لیگ: فلش پوینت پارادوكس

Justice League: The Flashpoint Paradox انیمیشن خارق العاده ای است كه آدم از دیدنش سیر نمیشود! هم منتقدین و هم مخاطبین به صورت یك صدا اعلام كردند كه چقدر به منبع اصلی خود در دنیای كمیك وفادار است و حتی در برخی موارد از آن پیشی میگیرد. در این كارتون فلش نقش  اصلی دارد و بازگشت او به گذشته برای جلوگیری از قتل مادرش باعث خلق يك دنیای موازي به شدت سیاه و خشن میشود. تم های به كار رفته در این كارتون و همچنین حال و هوای موجود درآن بسیار در نوع خود منحصر به فرد هستند و در كل این كارتون ایده جهان های موازی را به بهتری و جذاب ترین شكل ممكن روایت میكند.  مطمئن باشید اگر این كارتون اینقدر خشونت غیر ضروری و چندش آور نداشت، قطعا در این لیست رتبه بهتری میداشت چون شخصا آن را بهترین و هيجان انگيز ترين كارتون سالهای اخیر دی سی میدانم.

 

 7- ليگ عدالت (2006- 2001)

كارتون جاستيس ليگ 

"انجمن عدالت" (Justice League) در سال 2001 و توسط نوابغی همچون آقایان "بروس تیم" و "پل دینی" (كه پیشتر با ساخت "بتمن: مجموعه كارتونی"، مهارت خود را به رخ علاقمندان انیمیشن كشیده بودند) ساخته شد و از همان ابتدا وفاداری خود را به ذات کمیک‌استریپ‌های DC ثابت کرد و به خوبی خصوصیات اعضای اولیه و ثابت مشهورترین گروه ابرقهرمانی این ناشر را به تصویر کشید. نقطه قوت این انیمیشن این بود که اپیزودهایش به زیبایی صحنه‌های اکشن و بسیار مهیج را با لحظات عمیق و عاطفی ترکیب می‌کردند. ابتدا اعضای اصلی گروه را تنها هفت نفر تشكیل می‌دادند ولی در سال 2004 و با تغییر یافتن نام مجموعه به انجمن عدالت نامحدود (Justice League Unlimited) آنقدر كاراكتر مثبت و منفی جورواجور از دل كمیك‌استریپ‌های انتشارات DC به آن اضافه شد كه بینندگان را مبهوت كرد! بی‌خود نیست که هواداران کمیک‌استریپ و انیمیشن، انجمن عدالت را هنوز هم به عنوان یکی از funترین و هیجان‌انگیزترین سریال‌های كارتونی تاریخ تلویزیون محسوب می‌کنند.

 

 6- مردان ایكس: مجموعه كارتونی (1997-1992)

6- مردان ایكس: مجموعه كارتونی (1997-1992) 

كمیك استریپ‌های مردان ایكس در اوایل دهه 90 میلادی محبوبیت بسیاری داشتند ولی این "مردان ایكس: مجموعه كارتونی" (X-Men: The Animated Series) بود كه آنها را به معنی واقعی كلمه به شهرت رساند و به مخاطبان عام شناساند. بدون اغراق این سریال شبکه "فاکس کیدز" را به موفقیت عظیمی رساند و بسیاری از داستان‌های كلاسیك و مشهور مردان ایكس را همچون Dark Phoenix Saga ، Days of Future Past و ...... دستمایه ساخت اپیزود‌های خود قرار داد و به برخی آنها پیچش‌های جدیدی اضافه كرد. اعضای اصلی گروه مردان ایکس عبارت بودند از "ولورین"، "سایکلاپس"، "گامبیت"، "جین گری"، "جوبیلی"، "روگ"، "استورم" و "پروفسور اگزاویر" ولی اکثر اپیزودها از حضور افتخاری میوتانت‌های دیگر مارول بهره می‌بردند. این مسئله پویایی خاصی به اپیزودها می‌داد و باعث می‌شد تا تعامل موثر و جالبی میان کاراکترها برقرار شود. در ضمن، سازندگان این سریال بسیار پربیننده هیچ ابایی از ساخت اپیزودهای درهم تنیده و مرتبط با هم نداشتند و کاری کردند تا هواداران برای نخستین بار تعدادی از محبوب‌ترین داستان‌هایی تاریخ كمیك‌استریپ را روی صفحه تلویزیون تماشا کنند. "مردان ایكس: مجموعه كارتونی" با 76 اپیزود هنوز هم طولانی‌ترین انیمیشن تلویزیونی براساس كاراكترهای مارول محسوب میگردد.

 

5-  ماورای بتمن: بازگشت جوکر (۲۰۰۰)

 ماورای بتمن: بازگشت جوکر (۲۰۰۰)

"بتمن: بازگشت جوکر" (Batman Beyond: Return of the Joker) نام یك انیمیشن بلند است كه برپایه سریال كارتونی موفق "ماورای بتمن" (Batman Beyond) ساخته و در سال 2000 به صورت DVD عرضه شد. سبک بصری آینده‌نگرانه‌ این انیمیشن، انیمه‌های پرشور ژاپنی را در ذهن تداعی می‌كرد و صحنه‌های اکشن پی در پی و شلیکی‌اش قلب بیننده را به تپش می‌انداخت. صداپیشگان‌ به رهبری "مارک هامیل" در نقش "جوکر" خوش درخشیدند. داستان هم بسیار پخته، عمیق، نفس‌گیر و مناسب برای مخاطبان بزرگ‌سال بود اما نکته‌ مهمی که در هنگام پخش این اثر جنجال فراوانی به پا کرد، لحن بسیار جدی و خشن آن بود که هنوز هم خیلی‌ها را غافلگیر می‌کند. به همین دلیل در حال حاضر دو نسخه از آن در بازار موجود است: یکی کامل و سانسور نشده و دیگری سانسور شده که در آن حتی برخی از دیالوگ‌ها و رنگ‌آمیزی‌ها مورد جرح و تعدیل قرار گرفته‌اند. در ضمن، به عقیده‌ بسیاری از هواداران، سکانس فلاش بکی که در آن آخرین رویارویی بتمن با جوکر روایت می‌شود، بهترین سکانس زنده یا کارتونی است که تاکنون درباره‌ یک شخصیت کمیک‌استریپی ساخته شده.

 

4- انتقام‌گیران: قوی‌ترین قهرمانان دنیا (2012-2010)

 انتقام‌گیران: قوی‌ترین قهرمانان دنیا (2012-2010) 

"انتقام‌گیران: قوی‌ترین قهرمانان دنیا" (The Avengers: Earth's Mightiest Heroes) یك انیمیشن تلویزیونی صاحب‌سبك بود كه با اقبال فراوانی مواجه شد و پخش آن پس از جار و جنجال‌های فراوان در سال 2012 به پایان رسید. این مجموعه با استادی و مهارتی بی‌نظیر بسیاری از داستان‌های مشهور و كلاسیك كمیك‌استریپ‌های انتقام‌گیران را اقتباس كرد و بسیاری از ابرقهرمانان دیگر در آن حضور افتخاری داشتند. كاملاً هویدا بود كه سازندگان آن احترام خاصی برای هواداران قایل بودند و نهایت سعی خود را می‌كردند تا وفادارانه‌ترین، جامع‌ترین و مهیج‌ترین انیمیشن اقتباس شده از روی عالم تخیلی مارول (Marvel Universe) را در مقابل دیدگان‌شان قرار دهند. انتقام‌گیران: قوی‌ترین قهرمانان دنیا، صداپیشگان خوبی داشت و از سبك جالبی هم بهره می‌برد ولی شاید رمز موفقیت اصلی‌اش این بود كه نویسندگانش طوری داستان هر اپیزود را می‌نوشتند كه مخاطب تشنه تماشای اپیزودهای بعدی گردد. آن‌ها در ضمن با مهارتی مثال‌زدنی نكات و سرنخ‌های ظریف و هوشمندانه‌ای را در دل خطوط داستانی قرار میدادند كه به تدریج از آنها رمزگشایی می‌شد.

 

3- سوپرمن (کارتون‌های دهه‌ ۴۰ میلادی)

سوپرمن (کارتون‌های دهه‌ ۴۰ میلادی)

به اعتقاد کارشناسان، انیمیشن‌های کوتاهی که در ابتدای دهه‌ ۴۰ میلادی و در اوج دوران طلایی انیمیشن توسط استودیو برادران "فلیشر" (سازنده كارتون‌های كلاسیك "پاپای") و با بودجه‌ای سرسام‌آور ساخته شدند، هنوز هم جزو برترین و تاثیرگذارترین آثار ژانر ابرقهرمانی به شمار می‌روند. استفاده از عمق، نورپردازی، سایه، انیمیشن سیال، تکنیک روتو اسکپینگ (كه باعث می‌شد كاراكترها بسیار طبیعی حركت كنند)، موسیقی متن حماسی، ماجراجویی‌های کلاسیک كه انگار همیشه و در هر دورانی سرگرم‌كننده هستند، سبک بصری نوآر (Noir) و … همه و همه موجب شد تا این انیمیشن‌های مذكور به استاندارد طلایی در ساخت آثار سینمایی و کارتونی از روی کمیک‌استریپ‌های ابرقهرمانی بدل گردیده و بارها و بارها مورد تقلید قرار بگیرند. (لازم به ذکر است که این این انیمیشن تنها انیمیشن ابرقهرمانی تاریخ است که کاندید جایزه اسکار شده!)

نكته جالب: تا قبل از ساخت این انیمیشن‌های كوتاه، سوپرمن در كمیك‌استریپ‌هایش پرواز نمی‌كرد و فقط پرش‌های بلند انجام می‌داد. اما برادران فلیشر احساس كردند كه اگر او پرواز كند، خیلی جالب‌تر است و اینگونه بود كه پرواز كردن به یكی از نیروهای فوق‌بشری جدید سوپرمن تبدیل شد!

 

 2- بتمن: مجموعه كارتونی (1999-1992)

- بتمن: مجموعه كارتونی (1999-1992) 

در سال 1992 سریال "بتمن: مجموعه كارتونی" (Batman: The Animated Series) نه تنها عالم تخیلی داستان‌های بتمن را برای همیشه تغییر داد بلكه استاندارد جدیدی برای انیمیشن‌های تلویزیونی ایجاد كرد. این مجموعه تحسین شده تكنیكی جدید در انیمیشن ابداع کرد كه با خلق فضایی جدی و تاریك، فیلم‌های نوآر دهه 30 و 40 میلادی را تداعی می‌كرد. بتمن: مجموعه كارتونی در ضمن كاراكترهای خبیث داستان‌های بتمن را احیا و چشم‌انداز و ژرفای منحصر به فردی از منشاء و شخصیت‌های آنان ارائه داد. صداپیشگی "مارك هامیل" در نقش جوكر و "كوین كانروی" در نقش بروس وین/ بتمن بی‌نظیر بود. بتمن: مجموعه كارتونی با بلوغ و پختگی خاصی كه در روایت اپیزودهایش بكار می‌گرفت، احترام ویژه‌ای برای ژانر ابر قهرمانی كسب كرد (لازم به ذكر است كه این مجموعه از فصل سوم به بعد دچار تغییرات فراوانی شد و به The New Batman Adventures تغییر نام داد و متاسفانه عمدتاً حال و هوای بچه‌گانه‌ای پیدا كرد).

نكته جالب: "هارلی كوئین" (کاراکتر مونث خبیثی که عاشق و دستیار جوکر است) توسط پل دینی و مختص این مجموعه خلق شد ولی او به چنان محبوبیتی دست یافت كه پایش به كمیك‌‌های بتمن هم باز شد!

 

 1- اسپایدرمن خارق‌العاده (2009-2008)

 اسپایدرمن خارق‌العاده (2009-2008) 

در كل پیشینه‌ كارتون‌های ساخته شده بر اساس ابرقهرمانان مارول چندان درخشان نبوده و آنها در این زمینه همواره مقهور دی‌سی‌كامیكس بوده‌اند. تا این‌ كه "اسپایدرمن خارق‌العاده" (The Spectacular Spider-Man) آمد و ثابت كرد كه واژه خارق‌العاده تا چه حد برازنده‌اش است. این سریال تلویزیونی توانست به طور بی عیب و نقصی تمام جوهره و المان‌های دوست‌داشتنی كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن را در قالب انیمیشن به تصویر بكشد. سازندگان مجموعه تصمیم گرفته بودند بودجه خود را به جای طراحی‌ها و لوكیشن‌های پرجزئیات روی خلق حركت‌های سیال، خرج كنند. نتیجه كار مجموعه‌ای شد كه صحنه‌های اكشن بی‌همتایی داشت. صداپیشگی‌ها عالی و داستان‌ها نیز بسیار دراماتیك، سرگرم‌كننده و درهم تنیده و كاملاً به حال و هوای كمیك‌استریپ‌های کلاسیک اسپایدرمن در دهه 60 میلادی وفادار بودند. با این حال تیم سازنده به تمام دوره‌های زمانی تاریخ 50 ساله کمیک‌استریپ‌های اسپایدرمن و هم‌چنین منابع دیگری (مثل فیلم‌های زنده اسپایدرمن) رجوع و تلاش کرده بود حداکثر بهره را از ایده‌های بکر و جالب‌شان ببرد. نکته قابل توجه دیگر، بکارگیری هوشمندانه دشمنان اسپایدرمن بود. در حقیقت، اکثر آن‌ها در ابتدای مجموعه معرفی شدند اما چندین اپیزود به شرح و بسط ویژگی‌‌های شخصیتی آنان و همچنین به تصویر کشیدن دلیل و انگیزه‌شان برای خصومت با اسپایدرمن اختصاص یافت. این ابتکار باعث شد تا از ژرفای کم ‌نظیری بهره‌مند گشته و به کاراکترهای غیر کلیشه‌ای و باورپذیر بدل شوند. فقط صد حیف كه اسپایدرمن خارق‌العاده قربانی توافقات پشت پرده شركت سونی و مارول شد و تنها 26 اپیزود از آن روی آنتن رفت. راستی، ترانه‌ای كه تیتراژ آغازین را همراهی می‌كرد بسیار شنیدنی بود. فقط كافی بود هنگام پخش آن جلوی خود را بگیرید تا با آن همخوانی نكنید. مطمئناً نمی‌توانستید!

 

 مهدی ترابی مهربانی

   All rights reserved © Spidey.ir 2018

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 کارتون ابرقهرمانی که ناتمام ماندند

چرا كارتون مرد عنكبوتی خارق العاده از بتمن مجموعه كارتونی بهتر است

15 انیمیشن تلویزیونی که وارد دنیای کمیک شدند

10 کارتون خاطره انگیز دهه 80 میلادی

10 کارتون ابرقهرمانی که هرگز پخش نشدند

کپی برداری بی شرمانه "ماورای بتمن" (BATMAN BEYOND) از مرد عنکبوتی !

زیرنویس فارسی تمام قسمت های كارتون SPECTACULAR SPIDER-MAN

20 شخصیت برتر مارول و دی سی كه خارج از دنیای كمیك بوک خلق شدند!

20 انیمیشن ابرقهرمانی برتر تاریخ

لینك دانلود كارتون های مرد عنكبوتی

10 کارتون دی سی که احتمالا نمیدونستید وجود دارند!

10 کارتون مارول که احتمالا نمیدونستید وجود دارند!

15 کارتون کمیک بوکی که احتمالا نمیدونستید وجود دارند!

تاریخچه انیمیشن های مرد عنکبوتی

تمام حضورهای افتخاری مرد عنكبوتی در دنیای انیمیشن + لینك دانلود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+6 #1 matin 1392-02-08 13:34
عالی بود :lol: :lol: :lol:
+3 #2 محمد شیرزاده 1392-02-18 16:15
خوب بود . ممنون .

ميخواستم دليل نبودن انيميشن Teenage Mutant Ninja Turtles سري جديدش و همينطور سري قديمش .
+5 #3 mtm 1392-02-18 16:26
TMNT جديد هم كه نسبتاً تازه شروع شده و بايد ديد تا آخر چطور ميشه (البته من زيادم ازش خوشم نمياد. به نظرم اولش خيلي بود ولي اپيزوداي اخيرش بي هدف شده. يه كمي هم زيادي دارخ رو جنبه هاي اكشن تمركز ميكنه)
ولي سريال قبلي اش زياد خوب نبود. خيلي فضايي شده بود . مخصوصاً بدم اومد كه منشا شردر رو عوض كردند
يه كارتون بلند هم ديدم تازگي ها كه خارق العاده بود: Turtles forever
فوق العاده است ! واقعاً اگه سريال هاي قديمي و جديد TMNT رو ديده باشي و كميك هاشو باهاش آشنا بشي عاشقش ميشي
+2 #4 محمد شیرزاده 1392-02-18 17:24
TMNT واقعا خوب كار كرده تا حالا من خيلي ازش راضي ام . خصوصا كاركترهاش كه خيلي عالي طراحي شدن . بخصوص مايكي .
در كل ممنونم بابت اين پاسخگويي سريع و پيشنهاد
+1 #5 hhh 1392-02-18 20:24
آقای ترابی چرا هیچ وقت اسپایدرمن تو انتقام جویان وجود نداره؟
+7 #6 mtm 1392-02-18 20:40
چرا حضور داره! تو همین کارتون Avengers: Earth's Mightiest Heroes در دو قسمت حضور برجسته داره
+7 #7 banan 1392-02-18 23:36
سریال های واقعا خوبی بودن مخصوصا اونجرز و اسپایدی خارق العاده . به نظر من اینها واقعا شخصیت پردازی بینظیری داشته اند .... بینظیر ... ;-)
+3 #8 AMIRV77 1392-02-22 12:08
آقای ترابی میتونید لینک دانلود Turtles forever رو بدید؟این همونیه که چندین لاکپشت نینجا از چند انیمیشن مختلف توش هستن؟
+4 #9 mtm 1392-02-22 19:15
بله خودشه
البته من فقط لینک تورنت این کارتون رو دارم:

isohunt.com/.../...
+6 #10 ونداد 1392-02-27 11:27
همهی این انیمیشنها واقعا لیاقت قرار گرفتن در اینلیست را دارند مرد عنکبوتی خارق العاده که واقعا باید اول باشه بتمن و سوپر من راهم ندیدم ولی واقعا به نظر من انتقام جویان باید در رده ی سوم یا دوم باشد چون واقعا خوب هستش ماورای بتمن هم جاش خوبه ایکس من را هم ندیدم ولی فکر کنم انجمن عدالت رتبه ی بالاتری داشت بهتر بود مرد عنکبوتی راهم ندیدم ولی به نظر من هالک علیه ولورین باید رتبهی باللاتری میگرفت لاکپشتهای نینجا هم جاش خوبه ولی جای کارتون عدالت جویان جوان واقعا خلی هستش
+3 #11 سیاوش 1392-02-27 13:20
ببخشید الان ما چن تا گروه اونجر داریم:
avengers که میدونم چیه اون هیچی
new avengers هم میدونم
اینارو نمیدونم جریانشون چیه:
dark avengers
secret avengers
میشه بگین جریان اینا چیه؟
+7 #12 mtm 1392-02-27 15:10
من secret avengers رو نخوندم و قضیه اش رو نمیدونم
ولی dark avengers توسط نورمن ازبورن به وجود آمد . اعضاش هم از شخصیت های خبیث قدیمی بودند که ظاهراً اصلاح شده بودند. نورمن آزبورن سعی کرد برای اونجرز پاپوش بدوزه و گروه خودشو جایگزین اونا بکنه. البته کمیک های dark avengers دیگه چاپ نمیشن چون دست آزبورن رو شد و گروهش منحل!
+3 #13 paleous 1392-02-31 14:21
ممنون از مطلب خوبتون
من از بین تمامی انیمیشن های بتمن که دیدم "بتمن ردهود" رو خیلی دوستش داشتم مخصوصا داستان ولی برای چی این جا نیست نمیدونم
+3 #14 ASSASSIN 1392-02-31 14:22
این لاکپشت های نینجایی که بعد از مجموعه 1987-1996 اومد که اونم یک سریال بود و فکر کنم سال 2003 بود که پخش شد. نظرتون راجب اون چیه ؟
+4 #15 saM_War 1392-02-31 14:23
سلام آقای ترابی.
خیلی جالب بود!مرسی
ولی با این که در مورد لاک پشت های نینجا نوشتین که:
"ايده‌هاي مضحك، خطوط داستاني آبكي و انیمیشن سطح پايين‌اش "
ولی ما بچگی هامون خیلی باهاش خاطره داریم،تازه بعضی موقع ها که اتفاقی میبینمش واقعا از بعضی چیز هاش شگفت زده میشم
ولی خیلی جالب بود!واقعا از زحماتتون ممنونم. ;-)
+5 #16 mtm 1392-02-31 14:29
#13:
رد هود انيميشن خوبيه ول بيشتر روي جنبه هاي اكشن تمركز ميكنه
+6 #17 mtm 1392-02-31 14:30
بد نبود ولي بعضي كاراكترها خيلي تغيير كرده بودن (اگه اشتباه نكنم Shredder توش منشا فضايي داشت، درسته؟) البته اون لاك پشت هاي نينجايي كه تو ليست ميبيني هم الان خيلي لوس و آبكي به نظر مياد ولي زمان خودش ما رو ديوونه كرده بود! بازي هايي كه konami از روشون ميزد رو يادتونه؟ خارق العاده بودند! ;-)
+6 #18 mtm 1392-02-31 14:31
#14:
سلام
منم با این سریال خیلی خاطره دارم ولی الان که نگاش میکنم میبینم چندان قوی نیست. ولی مهم نیست چون واقعا خاطره انگیزه
+3 #19 Choobin 1392-03-01 17:53
Spider-Man & His Amazing Friends

یادش بخیر.اولین باری که اسپایدرمنو دیدم با همین کارتون بود :cry:

راستي شما يه جا تو مقاله گفتيد: "فقط صد حيف كه اسپايدرمن خارق‌العاده قرباني توافقات پشت پرده شركت سوني و مارول شد و تنها 26 اپيزود از آن روي آنتن رفت"

مگه سازندش کی بود؟سونی؟
معلوم نشد دلیل توقفش؟
+4 #20 mtm 1392-03-01 18:01
منم بچه كه بودم مرده كشته اون Spider-man and his amazing friends بودم
درباره spectacular spider-man بايد بگم بله محصول سوني بود و تیم سازنده اش مصرانه قصد داشت تعداد اپیزودها را به عدد 65 برساند. اما متأسفانه و در كمال شگفتی تنها 26 اپیزود تولید شد. در واقع، پس از آن‌كه دیزنی مارول و تمام كاراكترهایش را خرید، موفق شد به هر قیمتی كه شده سونی را مجاب كند تا حقوق ساخت هر گونه انیمیشن براساس اسپایدرمن را به مارول برگرداند. (در واقع ديزني به سوني اجازه داد تا بر فيلم هاي زنده اسپايدرمن كنترل بيشتري داشته باشد ولي در عوض ديگر براساس اسپايدرمن انيميشن نسازد) بنابراین پخش مجموعه با وجود استقبال حیرت‌انگیز هواداران و مخاطبان تلویزیونی، متوقف شد تا راه برای دیزنی هموار شود و این كمپانی بتواند در آینده نزدیك خودش از اسپایدرمن كارتون بسازد و پول هنگفتی به جیب بزند!
+2 #21 ASSASSIN 1392-03-01 18:08
"منم بچه كه بودم مرده كشته اون Spider-man and his amazing friends بودم"


?The ultimate spider man,right
:lol:
+4 #22 ASSASSIN 1392-03-01 18:09
u Don't Have to be polite,you know
It can be like this
:
That goddamn piece of sh*t cartoon....
:lol: :lol: :lol:
+4 #23 mtm 1392-03-01 18:10
yes
!
:lol:
That goddamn crappy cartoon widely referred to as the worst superhero animated series ever
:lol:
+3 #24 starcraft 1392-03-04 17:48
آقای ترابی بقیه مجموعه لاکپشت های نینجا رو ذکر نکردید
همون مجموعه فوق العاده چهارم که مدت ها هم تو تلویزیون ایران پخش می شد (2003-2009)
نظرتون درباره این مجموعه آخری چیه؟ به نظرم شدیدا تحت شعاع Ben10 ساخته شده. این همه هیولا و تخیل با ذات TMNT جور در نمیاد. حداقل به نظر من همون مجموعه ساده چهارم جذاب تر بود.
Spectacular Spiderman هم که منو روانی کرد انقدر که دنبال یه کیفیت قابل دیدن ازش گشتم
-9 #25 king-sadegh 1392-03-04 17:51
متوجه نمیشم
این مقاله فقط درباره ی انیمیشن قهرمان هایی Spiderman,Batma n,Hulk,Wolverin e و ... میشه ؟
اگه این طور نیست که انیمیشن های آواتار (Last Airbender , The Legend Of Korra) خیلی زیبا ترن
+3 #26 mtm 1392-03-04 18:04
راستش من هرگز نتونستم باهاش ارتباط برقرار كنم شايد چون بيش از حد فضايي شده بود (شردر هم كه فكر كنم منشا فضايي داشت)

البته همونطور كه قبلا هم گفتم اخيراً يه انيميشن معركه اومد تحت عنوان Turtles Forever كه نسخه هاي گوناگون لاك پشت هاي نينجا توش استفاده شده بودند. يعني لاك پشت هاي نينجا از چند منبع و دنياي مختلف در اون بودند . اونم خيلي باحال بود. توصيه ميكنم حتما حتما تماشاش كنيد
+5 #27 mtm 1392-03-04 18:05
#25:
بله اين مقاله فقط درباره ی انیمیشن ابرقهرمان های كميك استريپي هستش (به همين خاطره كه اسمش هست 10 انيميشن "ابرقهرماني" تاريخ ) :-*
اين چيزايي كه جنابعالي اشاره كردي ربطي به موضوع اينجا ندارن :lol:
+3 #28 spider-venom 1392-03-06 12:06
راستش من از اسپایدر من خارق العاده خیلی خوشم اومد ماورای بتمن هم جالب بود لاک پشت های نینجا خیلی جالب بود بتمن محموعه ی کارتونی هم بد نبود. بابت این مقاله ممنون آقای ترابی جمال مهدی جونو عشق است ;-) ;-) ;-)
+2 #29 spider-venom 1392-03-06 12:14
اینو یادم رفت که بگم هالک بر علیه ولوورین هم صحنه های اکشن و جنگیش هم جالب بود :-)
+1 #30 امیرحسین نعمتی 1392-03-12 12:50
در مورد اون هالک علیه ولورین باید گفت که واقعا به کمیک وفا دار بود،ولی سکانس هایی رو داشت که برای یک بچه واقعا ترسناک و مخرب بود،چند تاشو می نویسم
1-اونجایی که هالک دوتا دست یکی از اعضای سلاح ایکس رو کند.
2-وقتی ولورین یه گله سرباز که برای کشتنش بسیج شده بودند روکشت(شایان ذکر که خون وخونریزی کاملا قابل مشاهده بود)و آخرین فرد رو که تفنگش رو انداخت بود روی زمین هم با بی رحمی کشت و1ثانیه صدای شرشر خون به وضوح شنیده شد.
3-موقعی که ولورین از اون از تانکر شیشه ای که توش بود فرار کرد و دست پروفسور ثورتون رو قطع کرد و خون فواره زد .
خیلی سکانس های مثل این و بد تر ازاین هم داشت،واقعا مارول استودیوز بایدبرای فیلم های (وکارتونهای)این جوری که میسازه یه فکری کنه. :sad: :cry: :eek:
+4 #31 سیاوش پورفلاح 1392-03-12 19:30
لینک دانلود hulk vs wolverine
ir-dl.com/.../...

حتما!لطفا!دانلود کنید!
-2 #32 Saleh 1392-03-14 09:03
آقای ترابی مقاله عالی بود.ولی اگه آواتار و Ben10 هم بود خیلی بهتر می شد. :-)
راستی اگه لینک تمام قسمت های The Spectacular Spider-Man دارید به ما هم بدید(من فقط قسمت های 1 تا 11 فصل اوّل رو دیدم). :cry:
-4 #33 javad 1392-03-27 22:03
آقای ترابی به نظرتون Spider-Man: The Animated Series نباید تو این لیست قرار میگرفت؟
اسپایدرمن مجموعه کارتونی که 100 برابر بهتره اسپایدرمن و دوستان سگفت انگیز او است تازه به کمیک هاش هم وفادار بوده.
+2 #34 mtm 1392-03-29 13:37
نه اصلاً!
اين سريال ايراداتي داره كه تو مقاله "تاريخچه انيميشن هاي اسپايدرمن" بهشون اشاره شده
-2 #35 سیاوش پورفلاح 1392-03-29 14:33
بن تن؟
:-x
+10 #36 محمد 1392-06-11 13:19
مرد عنکبوتی خارقلعاده لیاقتشو داشت هر کی موافقه یک لایک بزنه :-) :lol: ;-)
+6 #37 محمد رضا 1392-07-27 22:43
من واقعا از این وبلاگ بتمن بدم اومد چون من خودم شخصیت بتمن دوست دارم(البته بعد از سوپرمن ) اوایل که این وبلاگ راه افتاده بود خلیلی خوشحال بودم :lol: بعد اینجوری :o :sigh: وبعد اینجوری :sad: و بعد اینجوری :cry: آخر سرم با این مقاله هایی چون معرفی شخصیت های لیگ عدالت و ده انیمیشن سینمایی برتر کمیک بوکی اینجوری شدم :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x فقط یه مشت تحلیل الکی بودن
+5 #38 spidey 4ever 1392-07-28 12:26
اقاي ترابي يه سئوال:
آيا به نظر شما طراحي و ديزاين ابرقهرمانان در دنياي انيميشن درست مثل كميك بوك ها باشه؟
+7 #39 mtm 1392-07-28 12:49
به نقل از Persian-Spider:
اقاي ترابي يه سئوال:
آيا به نظر شما طراحي و ديزاين ابرقهرمانان در دنياي انيميشن درست مثل كميك بوك ها باشه؟

به نظر من در كارتون هايي كه از شخصيت هاي كميك ساخته ميشه بايد اصول كارتوني را رعايت كرد و نبايد دقيقا همون ديزاين كميك ها رو مورد استفاده قرار داد.
به طور مثال شما كارتون Batman the animated series رو ببين كه چقدر كاراكترها ميني ماليستي و كارتونيزه شده اند. اتفاقا يكي از دلايل موفقيت اين كارتون هم همين بود. چون سبك بصري منحصر به فردي هم داشت. spectacular spider-man هم همين طور بود (و يا x-men evolution) يعني اولش همه ميگفتن ديزاين ها خيلي كارتوني و بچه گانه هستند. در حاليكه يكي بايد بهشون ميگفت: "خوب اين يه كارتونه، ديزاين ها بايد هم كارتوني باشند!"
به همين دليل من من از سبك بصري كارتون هايي مثل spider-man the animated series يا همين ultimate spider-man زياد خوشم نمياد چون هر وقت ميبينمشون ياد كميك ها مي افتم! در حاليكه طراح بايد بياد ويژگي هاي ظاهري بارز و برجسته شخصيت ها رو بگيره و بعد به صورتي خلاقانه آنها رو منتقل كنه به قالب انيميشن.
انصافا شما اين ديزاين ها رو ميبيني كيف نميكني?

راستي، يه كارتوني هم بود كه قرار بود از روي بتمن ساخته بشه و اونم كاركترهاش در دوره دبيرستان به تصوير كشيده بشوند ولي هيچ وقت ساخته نشد. اونم ديزاين هاي باحالي داشت:
#40 iron spider 1394-03-05 17:44
من که عاشق مرد عنکبوتی خارق العاده م
earth mightiest heros هم خیلی با هاش حال کردم
#41 Dark Knight Spidey 1395-02-06 15:27
مقاله خوب و کاملی بود. ولی به نظر من جای یه انیمیشن اینجا خالی هست .

Dark knight Returns
#42 Nightwatcher 1395-02-06 15:31
راستی میگم اون سریال کارتونی لاکپشتهای نینجا که حدودا سال 1383 از شبکه دو خودمون پخش میشد هم خیلی عالی بود... اسم دقیقشو یادم نیست... فکر کنم TMNT بود.
چطور تو این لیست نیستش؟
#43 mtm 1395-02-06 15:31
به نقل از Dark Knight and Spidey:
مقاله خوب و کاملی بود. ولی به نظر من جای یه انیمیشن اینجا خالی هست .

Dark knight Returns

نه
اصلا خالي نيست
اين انيميشن اقتباس وفادارانه اي از منبع اصلي خود بود ولي مشكلش اين بود كه اولا بيخودي اون رو دو قسمت كردن
دوما به قدر كافي براي دنياي انيميشن مناسب سازي نشد
يعني دقيقا همون كميك رو ورداشتن وارد دنياي انييمشن كردن
اين در حاليه كه اقتباس هاي كميك بوكي قواعد خاص خودشون رو دارن و بايد با دنياي كارتوين هماهنگ باشن
#44 mtm 1395-02-06 15:32
به نقل از Nightwatcher:
راستی میگم اون سریال کارتونی لاکپشتهای نینجا که حدودا سال 1383 از شبکه دو خودمون پخش میشد هم خیلی عالی بود... اسم دقیقشو یادم نیست... فکر کنم TMNT بود.
چطور تو این لیست نیستش؟

كجاش عالي بود؟؟؟؟؟؟
اريجين tmnt رو عوض كرده بودن
ضمن اينكه شردر رو يك موجود فضايي كرده بودن
#45 Nightwatcher 1395-02-06 15:36
من توی کل این کارتونها فقط 4تاشونو دیدم: young justice - batman beyond - batman animated - wolverine vs hulk
راستی آقای ترابی ممنونم
مقاله فوق العاده ای بود. :-)
#46 Nightwatcher 1395-02-06 15:42
به نقل از mtm:
به نقل از Nightwatcher:
راستی میگم اون سریال کارتونی لاکپشتهای نینجا که حدودا سال 1383 از شبکه دو خودمون پخش میشد هم خیلی عالی بود... اسم دقیقشو یادم نیست... فکر کنم TMNT بود.
چطور تو این لیست نیستش؟

كجاش عالي بود؟؟؟؟؟؟
اريجين tmnt رو عوض كرده بودن
ضمن اينكه شردر رو يك موجود فضايي كرده بودن

واقعا؟
راست میگید
پس اطلاعات من از tmnt کمه
عذر میخوام
ولی عنوانبندی اولش عالی بود مخصوصا موزیکش.
#47 Dark Knight Spidey 1395-02-06 15:46
به نقل از mtm:
به نقل از Dark Knight and Spidey:
مقاله خوب و کاملی بود. ولی به نظر من جای یه انیمیشن اینجا خالی هست .

Dark knight Returns

نه
اصلا خالي نيست
اين انيميشن اقتباس وفادارانه اي از منبع اصلي خود بود ولي مشكلش اين بود كه اولا بيخودي اون رو دو قسمت كردن
دوما به قدر كافي براي دنياي انيميشن مناسب سازي نشد
يعني دقيقا همون كميك رو ورداشتن وارد دنياي انييمشن كردن
اين در حاليه كه اقتباس هاي كميك بوكي قواعد خاص خودشون رو دارن و بايد با دنياي كارتوين هماهنگ باشن

سپاس بایت پاسخگویی سریع و توضیحات کاملی که دادید.
البته با توجه به اون مقاله عمو مختار در مورد تقلید بازگشت جوکر از مرد عنکبوتی فکر نمیکردم تو لیست باشه یا جایگاهش اینجا باشه.
جایگاه فلش پوینت پارادوکس هم ایکاش بالاتر بود.

در مورد انیمیشن لیگ عدالت به نظرتون 2 فصل اولش بهتر و جالب تر نبود؟ البته نمیگم فصل های بعدیش بد بود یا قشنگ نبود. نه منظورم اینه که یکم زیادی شلوغ شده بود مخصوصا تو فصل 5 !
__________
راستی در مورد سریال The Flash و اتفاقاتی که قسمت 18 افتاد مقاله کار نمیکنید؟!
#48 captain bat 1395-02-06 15:46
آقای ترابی راستی قرار بود مورد 15رو روی سایت بزارید پس چی شد؟؟؟؟
دوستان کسی لینک دانلود ج استیس لیگ خدایان در برابر هیولا ها رو نداره قرار بده
#49 Dark Knight Spidey 1395-02-06 15:48
انیمیشن هالک در برابر ولورین هم بسیار قشنگ هست , احیانا اگه هنوز هستن دوستانی که تو اسپایدی عضون و یا سر میزنن بهش و ندیدنش شدیدا توصیه میشه ببینید. که تو ددپول هم هست علاوه بر هالک و ولورین .
#50 Dark Knight Spidey 1395-02-06 15:50
به نقل از captain bat:
آقای ترابی راستی قرار بود مورد 15رو روی سایت بزارید پس چی شد؟؟؟؟
دوستان کسی لینک دانلود ج استیس لیگ خدایان در برابر هیولا ها رو نداره قرار بده


موجود هست ولی نمیدونم ایا قوانین سایت اجازه میده لینک دانلود از سایت دیگه بگذارم یا نه !
#51 mtm 1395-02-06 15:50
#47:
سريال جاستيس ليگ اتفاقا فصل اولش متوسط بود. ولي هر چي جلو تر رفت بهتر شد
درباره سريال فلش من كه ديگه نگاهش نميكنم
ولي كسي از نويسندگان دوست داشته باشه ميتونه درباره اش بنويسه
#52 mtm 1395-02-06 15:50
به نقل از captain bat:
آقای ترابی راستی قرار بود مورد 15رو روی سایت بزارید پس چی شد؟؟؟؟
دوستان کسی لینک دانلود ج استیس لیگ خدایان در برابر هیولا ها رو نداره قرار بده

يادم ميره
ولي دارمش براتون اپش ميكنم
#53 Dark Knight Spidey 1395-02-06 15:52
به نقل از Nightwatcher:
من توی کل این کارتونها فقط 4تاشونو دیدم: young justice - batman beyond - batman animated - wolverine vs hulk
راستی آقای ترابی ممنونم
مقاله فوق العاده ای بود. :-)

دوست عزیز بهت توصیه میکنم حتما
FlashPoint Paradox رو ببینی. انیمیشن زیبا و خوش ساختی هست.
#54 iron man 1395-02-06 16:04
ممنون اقای ترابی واقعا یکی از مقاله هایی که من به شخصه خودم خیلی دوستش دارم و امیدوارم با اومدن انیمیشن اسپایدرمن اون هم بتونه در این لیست جای بگیره
فقط یه سوال این انیمیشن نمیتونست توی لیست باشه؟
8pic.ir/.../...
#55 Dark Knight Spidey 1395-02-06 16:05
#51 :
ای وای , یعنی دراپ کردین سریال رو؟! :cry: اتفاقات جالبی افتاده تا الان. اگه وقت کردید پیشنهاد میکنم دوباره ببینید.
_____
در مورد لیگ عدالت هم مشکل من بیشتر با شلوغی بیش از حد سریال بود. یعنی تو فصل آخر مخصوصا دیگه خیلی کرکتر بود . ولی باز هم جالب بود.
_________________
#52 : لینک دانلودش هست اگه اجازه بدید برای اعضا قرارش بدم , البته برای یکی از سایت های دانلود فیلم هست.
__________________
ایکاش مقاله هم در مورد 10 انیمیشن بدتر یا ضعیف هم نوشته بشه. که توش
Justice League: War یکی از گزینه ها میتونه باشه. Justice League: Throne of Atlantis رو هم هنوز ندیدم ولی با توجه به تعریفات دوستان تو همین سایت این هم میره کنار JL:War .
#56 Twisto 1395-02-06 16:07
به نقل از mtm:
راستش من هرگز نتونستم باهاش ارتباط برقرار كنم شايد چون بيش از حد فضايي شده بود (شردر هم كه فكر كنم منشا فضايي داشت)

البته همونطور كه قبلا هم گفتم اخيراً يه انيميشن معركه اومد تحت عنوان Turtles Forever كه نسخه هاي گوناگون لاك پشت هاي نينجا توش استفاده شده بودند. يعني لاك پشت هاي نينجا از چند منبع و دنياي مختلف در اون بودند . اونم خيلي باحال بود. توصيه ميكنم حتما حتما تماشاش كنيد


درسته آقای ترابی اون واقعا خارق العادس وقتی که اونو ساختن چند وقت بعدش ازش یه سریال ساختن که توش همون لاک پشت های اصلی تو کارتون بودند که عنوانشم فکر کنم (بازگشت به فاضلاب) بود اینم عکسش
8pic.ir/.../...

و اونی هم که شما می گید اینه


8pic.ir/.../...
#57 beast boy 1395-02-06 16:20
مقاله خیلی خوبی بود آقای ترابی خسته نباشید و ترتیب بندی رتبه هایی که برای انیمیشن ها انتخاب کرده بودید کاملا مناسب بودند اما من خیلی دوست داشتم توی آپدیتی که قرار می دید
بتمن پشت نقاب سرخ هم باشه راستیتش من با این کارتون خیلی خیلی خاطره دارم و واقعا بالاتر از ده بار دیدمش خیلی دوست داشتم توی این لیست باشه
آقای ترابی من یک برادر کوچک تر دارم میگه چرا انیمیشن شگفت انگیزان که توسط دیزنی ساخته شد نیست؟ :lol:
من گفتم چون کامیک اختصاصی نداره و ازش کامیک چاپ نشده به همین خاطر است.دلیلش همینه یا خیر؟
#58 shahrzad 1395-02-06 16:24
به نقل از beast boy:

من گفتم چون کامیک اختصاصی نداره و ازش کامیک چاپ نشده به همین خاطر است.دلیلش همینه یا خیر؟

اره از روي كميك ساخته نشده ولي حال و هواي كميكي داره
#59 Twisto 1395-02-06 16:50
یه شرح کوتاهی هم بهتره از کارتون turtles forever هم بدم که

داستان اینه که :

شردر قصد داره که لاکپشت های نینجا ی همه ی دوران ها و دنیا هارو نابود کنه که از شر همه آنها راحت بشه که دو گروه از لاکپشتهای نینجا یکدیگرو ملاقات میکنن و تلاش میکنن که جلوی شردر رو بگیرن

در این انیمیشن زیبا شاهد شخصیت هایی مثل: کیسی-آوریل-Kran g-Hun-نینجا ها پیاده- و اژدهای بنفش و Bebop و Rocksteady هستیم حتما این انیمیشن زیبا رو ببینین :lol:
#60 sonic the spider hedgehog 1395-02-06 16:58
ممنون بابت مقاله
من از بین این موارد شماره های 1، 4 ،9 ،8 ، و 20 رو دیدم که انیمیشن های فوقالعاده ای بودند (مخصوصا گزینه 4 که تا الان حدود 5 بار دیدمش عالیه :D )
شماره های 7 و 2 نیز در اینده میبینمشون...
#55
اگه قراره مقاله بدترین انیمیشن ضعیف باشه از نظرم batman vs robin بدترین انیمیشنی هست که دیدم ، اقتباس فجیع و نادرستی از داستان زیبای محفل جغد ها بود که با خشونت زیاد و بی موردی همراه بود :-x
#61 Archangel 1395-02-06 17:03
همه کارتونا عالی اند ولی اگه فلش پوینت دیزاین بهتری داشت از نظر من بهتر بود فکر کنم نمیدونستن انقد موفق میشه زیاد روش پول نزاشتن بر عکس تو کارتونای بتمن (بعضیاشون که موفق نبودند) دیزاینشون عالیه!! :lol: :lol: از نظر من هم مرد عنکبوتی خارق العاده خیلی باحاله یکم دارکتر و خشن تر بود (به اندازه 10%) بهتر بود
بهترینشون Hulk Vs بود اگه مارول انیمیشنای مثل این رو بیشتر تولید می کرد خیلی موفق بود و مثل دی سی می بود
وآقای ترابی ببخشید.من رفتم تحقیق کردم دیدم که مارول یه بخش انیمیشن دیگه داره به نام Marvel Knights که بیشتر سریال های شش یا دوازده قسمتی دارن.ببینید اگه میتونید لینک دانلود شون رو به من بدین من فقط تونستم تو Kisscartoon.me پیداشون کنم
راستی یه سریال دیگه رو هم پیدا کردم
Mike Tyson Mysteries
:lol: :lol: :lol: :lol: :D
#62 erfan spidey 1395-02-06 18:15
اقای ترابی عالی بود ولی چرا انیمیشن Avengers Assemble نیست
#63 mtm 1395-02-06 18:47
به نقل از erfan spidey:
اقای ترابی عالی بود ولی چرا انیمیشن Avengers Assemble نیست

avengers assemble که یک انیمیشن کاملا متوسط با داستان های متوسطه
earth's mightiest heroes یک سر و گردن ازش بهتره
#64 Aryan The Spider 1395-02-06 18:49
آخ من اون کارتون انتقامجویان قهرمانان فردا رو وقتی بچه بودم دیدم خیلی کارتون قشنگی بود
بتمن مجموعه کارتونی و اسپایدرمن خارق العاده که توپ توپ بودن ممنون بابت این مقاله
یه سوال کسی لینک دانلود امتقامجویان قهرمانان فردا رو داره ؟
#65 Big Hero 1395-02-06 19:52
وقتی فهمیدم یانگ جاستیس فقط بخاطر فروش کم اسباب بازیاش متوقف شد خیلی ناراحت و عصبانی شدم
Earth's mightest heroes واقعا عالی بود مخصوصا بخاطر اقتباس از روی بهترین و معروف ترین داستانای کمیک شاید اگه متوقف نمی شد جنگ داخلی و راگناروک هم توش می دیدیم
این انیمیشنای جدید بتمن هم خیلی افت کردن الکی هم بهشون خشونت اضافه کردن که PG-13 بشن
راستی آقای ترابی نظر شما در مورد لیگ عدالت علیه تایتان های نوجوان چیه؟
#66 erfan spidey 1395-02-07 17:26
به نقل از mtm:
به نقل از erfan spidey:
اقای ترابی عالی بود ولی چرا انیمیشن Avengers Assemble نیست

avengers assemble که یک انیمیشن کاملا متوسط با داستان های متوسطه
earth's mightiest heroes یک سر و گردن ازش بهتره

درسته ولی بنظرم چون انیمیشنی با جلوه های بهتریه و داستان خوبی حداقل باید 20 ام بود
#67 agh 1395-02-08 17:10
همه این انیمیشین ها واقعا انیمیشین های زیبایی بودن و در رتبه بندی هم به نظرم مشکلی نبود.من تو این لیست بیشترشون رو دیدم اما لینک دانلود کارتون اونجرز قوی ترین قهرمانان جهان پیدا نکردم و فقط اون 3 قسمتی که توش مردعنکبوتی حضور داشت در مقاله حضور افتخاری مردعنکبوتی در دیگر کارتون ها دیدم.لطفا لینک های دانلودش بزارید.انیمیشین مردعنکبوتی خارق العاده,عالی بود یعنی هر چی که از یک کارتون کمیکی میخواستیم داشت و نکته جالبش هم این بود پیتر پارکرش و مشغله هاش از مردعنکبوتی بیشتر بود.
یک سوال:
به نظرتون انیمیشین Justice league vs teen titans نمیتونست تو این لیست باشه؟چون همین چند وقت پیش دیدم و واقعا لدت بردم
#68 mokhtar 1395-02-08 17:31
به نقل از agh:

یک سوال:
به نظرتون انیمیشین Justice league vs teen titans نمیتونست تو این لیست باشه؟چون همین چند وقت پیش دیدم و واقعا لدت بردم

واقعا لذت بردي؟
متاسفم! يك از بدترين انيميشن هاي دي سي بود. داستاني كليشه اي با يك عالمه حفره هاي داستاني. حتي صحنه هاي اكشن خوبي هم نداشت.
#69 I am the best 1395-03-09 18:55
اقای ترابی (یا بقیه ی اساتید) نظرتون درباره ی انیمیشن wolverine and the x-men چیه؟ارزش دیدن داره؟
#70 mtm 1395-03-09 19:33
به نقل از I am the best:
اقای ترابی (یا بقیه ی اساتید) نظرتون درباره ی انیمیشن wolverine and the x-men چیه؟ارزش دیدن داره؟

متوسطه. چیز خاصی نیست . اگه یادم باشه سریالش نتونست تمام و کمال داستان هاش رو به نتیجه برسونه
#71 Dark Knight 1395-06-14 17:08
پس بتمن پشت نقاب سرخ چي :D
#72 S.T.A.R.K 1395-06-14 17:31
به نقل از Dark Knight:
پس بتمن پشت نقاب سرخ چي :D

شوخی میکنی یا جدی میگی؟
واقعا نمیدونم این انیمیشن چی داشت که بعضی ها تا این حد باهاش حال میکنن. من شخصا از انیمیشن اصلا خوشم نیومد و بنظرم اونقدر هم عالی نبود. جای public enemies تو این لیست خالیه.
#73 kia spider 1395-06-14 17:38
به نقل از S.T.A.R.K:
به نقل از Dark Knight:
پس بتمن پشت نقاب سرخ چي :D

شوخی میکنی یا جدی میگی؟
واقعا نمیدونم این انیمیشن چی داشت که بعضی ها تا این حد باهاش حال میکنن. من شخصا از انیمیشن اصلا خوشم نیومد و بنظرم اونقدر هم عالی نبود

با تمام احترام ولی به نظر پشت نقاب سرخ انیمشن قشنگیه :-* (البته نه اونقدری که فن ها می گن)
بی عیب و نقص نبود ولی باز سرگرم کننده بود :-*
به هر حال این نظر شماست و این نظر من و اقای Dark Knight هست :-*
#74 Takres 1395-10-20 20:17
ممنون بابت مقاله.
عالی بود.
فقط فکر کنم جایگاه اول حق بتمن بود.
جای این انیمیشن ها هم به نظرم خالی بود
1-batman:under the red hood
2- batman:the dark knight returns part 1/2
3- justice league:doom

بازم ممنون بابت مقاله
#75 kingerfan 1395-10-20 20:57
مقاله عالی بود. رتبه بندی هم عالی
فقط کاش اینا هم بودن:
Xmen evolution
Planet hulk
Fantastic four the animated series (البته فقط فصل 2)
Wolverine and the xmen
#76 fbs 1396-02-01 23:33
به نقل از mtm:
به نقل از Nightwatcher:
راستی میگم اون سریال کارتونی لاکپشتهای نینجا که حدودا سال 1383 از شبکه دو خودمون پخش میشد هم خیلی عالی بود... اسم دقیقشو یادم نیست... فکر کنم TMNT بود.
چطور تو این لیست نیستش؟

كجاش عالي بود؟؟؟؟؟؟
اريجين tmnt رو عوض كرده بودن
ضمن اينكه شردر رو يك موجود فضايي كرده بودن

اتفاقا این انیمیشن از نظر خیلی ها به کمیک های لاک پشت های نینجا وفادارتر بود و دقیقا کجای ارجین tmnt را عوض کردن
#77 BatsyP3 1396-02-02 01:15
آی گفتی! منم واقعا از دیدن فلش پوینت پارادوکس سیر نمیشم! :P
وای چه خاطراتی با بتمن مجموعه کارتونی،لاکپشت های نینجا و انتقام جویان قهرمانان فردا و همچنین سریال جاستیس لیگ عل الخصوص نسخه سینماییش داشتم!
یانگ جاستیس هم که ان شاالله سیزن سومش هم ساخته بشه ... ولی انصافا لاکپشت های نیجای 2003 ساخت چاک پتون خلی بهتر و پرطرفدار تر از لاکپشت های نینحای بچگانه دهه 80 بود :-?
راستی من نمیدونم چرا اصلا به مجموعه مردان ایکس : تکامل بها داده نمیشه؟؟؟ در حالیکه خیلی خوش ساخت بود و مردان ایکس رو خیلی بهتر طراحی کرده و تو دوران دبیرستان نشون داده بود ... ولی مثلا وقتی که مرد عنکبوتی یا یانگ جاستیس به سبک دوران دبیرستان و نوجوونی و خلاصه یه حال و هوایی داره که آدم میتونه با شخصیت ها همذات پنداری بکنه ساخته میشه،شاهکار محسوب میشه ولی ایکس من : تکامل نه؟؟؟!!! :-? :sad: مردان ایکس دهه نود در عین حال که خاطره انگیز بود (چونکه تو دوران طلایی کمیک های مردان ایکس ساخته شده بود) ولی یه جوری بود و همه شخصیت ها خیلی بد طراحی شده بودن و انگار که 40 50 سال سن داشتن نمیدونم چرا انقد بهش پرداخته میشه :-?
بقیه کارتونهای این لیست هم بخصوص دکتر استرنج،پسر جهنمی،جاستیس لیگ : خدایان و هیولاها و آپوکالیپس هم فوق العاده از آب در اومده بودن :lol: :D

در کل مقاله عالی ای بود 8)
#78 BatsyP3 1396-02-02 01:31
همچنین از بین کارتون های زیر حداقل یکیشون شایستگی حضور تو این لیست رو داشتند 8) :
1.Batman Assault on Arkham
2.Batman The Dark Knight Returns (مخصوصا پارت دومش)
3.Batman Under the Red hood
4.Spiderman the animated series (اگه قرار باشه مثه مردان ایکس مجموعه کارتونی در موردش قضاوت بشه :-? )
5.Batman VS Dracula (بخاطر ترس و استرسی که تو بدن آدم میندازه :-* )
6.Planet Hulk (این یکی فوق العاده بود واقعا!)

7.X-Men Evolution 2000

8.Teenage Mutant Ninja Turtles 2003
#79 BatsyP3 1396-02-02 01:38
به نقل از mtm:
راستش من هرگز نتونستم باهاش ارتباط برقرار كنم شايد چون بيش از حد فضايي شده بود (شردر هم كه فكر كنم منشا فضايي داشت)

البته همونطور كه قبلا هم گفتم اخيراً يه انيميشن معركه اومد تحت عنوان Turtles Forever كه نسخه هاي گوناگون لاك پشت هاي نينجا توش استفاده شده بودند. يعني لاك پشت هاي نينجا از چند منبع و دنياي مختلف در اون بودند . اونم خيلي باحال بود. توصيه ميكنم حتما حتما تماشاش كنيد


آره واقعا جای Turtles Forever خیلی خالیه!
#80 Twisto 1396-05-08 15:32
باید نکاتی رو درباره ی کارتون tmnt سری 2003 بگم:
این سری به جرات بگم کاملا پتانسیل اینو داشت که توی این لیست باشه(البته اگه سیزن های آخرشو فاکتور بگیریم. و تمرکزمون بیشتر روی سیزن های 1 تا3 مخصوصا 1 و 2 باشه.) یکی از ویژگی های بارز این سری پرداختن بسیار خوب به تک تک شخصیت های اصلیه که همچنین چیزی رو خیلی کمرنگ تر تو دیگر انیمیشن های tmnt دیدم.این کارتون هم به اندازه کافی فان بود هم در جای خودش جدی ، شخصیت پردازی ها بسیار عالی بود. شردر هم در فصل اول بی نظیر بود. بهترین شردر میتونست باشه ، واقعا نا امید کننده بود که منشائش رو فضایی کردنو از اون دوران به بعد شردر دیگه شد بچه بازی!وفدارای و دودل بودن کارای رو خیلی خوب تونستیم ببینم. البته جای برخی شخصیت ها هم خالی بود.اگه یه کم با خودتون خوب فکر کنید ، میبینید که این سریال میتونست از بهترین ها باشه اگر اون چند تا ایراد رو نداشت.
راستی یه قسمت توی فصل 3 فکر کنم بود که نمیدونم کدوم اپیزود بود ولی یادمه که آینده تاریکی که شردر فرمانروای اون باشه رو به نمایش گذاشته بود که یکی از خارق العاده ترین اپیزود های این سریه که پیشنهاد میکنم تماشاش کنین.
#81 Mehrdad 127 1396-05-24 10:03
واقعا عالی بود. به نظر من avengers assemble هم جایی توی این لیست داشت
#82 fbs 1396-11-02 16:29
اقای ترابی یه سوال انیمیشن بتمن mask of phantasm را دیدید نظرتان چیست با تشکر
#83 mtm 1396-11-02 17:11
به نقل از fbs:
اقای ترابی یه سوال انیمیشن بتمن mask of phantasm را دیدید نظرتان چیست با تشکر

اره دیدم . قشنگه. خیلی هم خوبه. ولی چون سینمائیه تو این مقاله نیاوردمش

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید