20 رفاقت برتر در دنیای کمیک بوک - قسمت اول

 20 رفاقت برتر در دنیای کمیک بوک - قسمت اول

اینها رفیق فابریک های دنیای کمیک بوک هستند!

 

20- «جسیکا جونز» و «هل کت» (Jessica Jones & Hellcat)

جسیکا جونز - تریش واکر

نکته جالب این رفاقت اینه که ابتدا در سریال تلویزیونی جسیکا جونز شروع شد و بعد در کمیک ها ادامه پیدا کرد! در سریال مذکور دیدیم که چه رفاقت عمیقی بین «پتسی واکر» (ملقب به «تریش») و جسیکا جونز وجود داشت و اینکه آنها از دوران نوجوانی با هم دوست بوده اند و در کنار هم مشکلات خاص خودشان را پشت سر گذاشته اند. آنها در این سریال همدیگر را تکمیل میکردند و میشه گفت خوش بینی و شور و انرژی واکر خیلی خوب در تعامل با بدبینی ذاتی جسیکا جونز قرار میگرفت. در هر حال ما  در کمیک های Patsy Walker A.K.A. Hellcat!  شاهد بودیم که هل کت (پتسی واکر) سعی میکنه که یک آژانس برای انسان های دارای نیروهای فوق بشری تاسیس کنه و در نتیجه با جسیکا جونز آشنا میشه و دوستی شدیدی هم بین آنها شکل گرفت.

مطالب مرتبط:

معرفی شخصیت: جسیکا جونز (JESSICA JONES)

معرفی شخصیت هل کت

 

19- آرچر و آرمسترانگ (Archer& Armstrong)

آرچر و آرمسترانگ (Archer& Armstrong)

احتمالا با کمیک های "آرچر و آرمسترانگ" که توسط شرکت Valiant چاپ میشه آشنا نیستید . این کمیک ها دهه 90 شروع شدند و الان valiant دوباره اونا رو ریبوت کرده. آرمسترانگ یک انسان نامیرا است که هزاران ساله زنده است . آرچر هم یک بودایی هستش که در تیراندازی و هنرهای رزمی استاده و گذشته خراب و خانواده پلیدی  داشته. خانواده او تربیت اش کردن سلاحی مخرب باشه و آرمسترانگ را بکشه . ولی آنها به رفقای فابریک هم تبدیل شدن. آرمسترانگ به دانش آرچر درباره دنیا افزوده و در عوض آرچر هم بهش کمک میکنه تا غم ها و تراژدی هایی که در طول هزاران سال دیده را فراموش کنه. آنها به دور دنیا سفر میکنند و فرقه های شیطانی را نابود میکنند. واقعا کمیک خیلی خوبیه و خواننده ازش لذت میبره.

 

 

18- «هالک» و «ریک جونز» (Hulk & Rick Jones)

 «هالک» و «ریک جونز» (Hulk & Rick Jones)

قبل از هر چیز باید بهتون بگم که «ریک جونز» در واقع یک دستیار (sidekick) در کمیک های ماروله که ماجراهای زیادی هم در دنیای کیهانی مارول داشته. این پسر جوان در کنار قهرمانانی کاپیتان آمریکا، اونجرز و  Rom Spaceknight  جنگیده و حتی روح شخصیت فضایی به نام Captain Mar-Vell  و Genis-Vell  هم در وجودش حلول کرده. بعدشم هم که دیدیم به یک هکر متخصص تبدیل شد و به گروه "شیلد" پیوست. او اخیرا در کمیک های "امپراتوری مخفی" (که اینجا ترجمه شده) به دست کاپیتان آمریکای هایدرایی اعدام شد. در هر حال،  اولین و اصلی ترین و پایدارترین رفاقت ریک جونز با بروس بنر/هالک بوده است.

ریک جونز در مراحل مختلفی دوست هالک بوده و خیلی وقت ها جان و امنیت خودش رو برای دوست سبز رنگ خودش به خطر انداخته (بیخود نیست که در مراسم عروسی ریک جونز، هالک ساق دوش او بود!).  البته او اخیرا حتی به یک موجود هالک مانند به نام A-Bomb تبدیل شد و رابطه اش با هالک پیچیده تر از قبل شد. اما در هر حال رفاقت او با هالک همیشه سمبلی بوده از دوستی "پسر بچه ای که با هیولا دوست شد".

مطالب مرتبط:

معرفی هالک

 

17- «زن عنکبوتی» و «کاپیتان مارول» (Spider-Woman & Captain Marvel)

 «زن عنکبوتی» و «کاپیتان مارول» (Spider-Woman & Captain Marvel) 

کاپیتان مارول (کارول دانورز) و جسیکا درو (زن عنکبوتی) هردوشون از شخصیت هایی بودن که اولش در دهه های 70 و 80 خیلی محبوب بودن ولی دهه 90 از محبوبیت شون کاسته شد. اما از سال 2000 به بعد و به لطف داستان های فوق العاده ای که استاد «برایان مایکل بندیس» با حضور آنها در کمیک New Avengers نوشت (به خصوص در رویداد Secret invasion)  دوباره احیا شدند. آنها اکنون هر دو کمیک های اختصاصی خود را دارند و کاپیتان مارول هم که اونقدر محبوب شده که به زودی فیلم اختصاصی خودش را هم خواهد داشت. آنها خیلی زیاد در کمیک های یکدیگر ظاهر میشوند و اخیرا کارول به جسیکا درو کمک کرد دوران بارداری خودش را پشت سر بگذاره. الان هم واقعا به نظر میرسه لازمه مارول یک مینی سریز مشترک از اونا چاپ کنه!

مطالب مرتبط:

آشنایی با «زن عنكبوتی»! (SPIDER-WOMAN)

معرفی کاپیتان مارول

 

 

16- «وحشی» و «واندرمن» (Beast & Wonder Man)

 «وحشی» و «واندرمن» (Beast & Wonder Man) 

برای سالها کراس اور یا تعامل درست و حسابی بین دنیای اونجرز و مردان ایکس خیلی کم بود. یکی از استثناها قطعا  «هنری مک کوی» ملقب «وحشی» (Beast) هستش که به عنوان یکی از اعضای اصلی و اولیه کمیک های مردان ایکس به گروه اونجرز پیوست (این اتفاق در شماره 137 از کمیک Avengers که سال 1975 چاپ شد، رخ داد) . یکی از دلایلی که او در لحظات سخت همراه اونجرز بوده، رفاقتش باحالش با «سایمون ویلیامز» ملقب به «واندرومن» (Wonder Man) است. در واقع وحشی به عنوان یک میوتانت همیشه در ترس و نفرت به سر میبرده و چون ظاهری نامتعارف داره خیلی اوقات مورد تبعیض های مختلف قرار گرفته . این در حالیه که گروه اونجرز بر خلاف گروه مردان ایکس خیلی نزد مردم عادی محبوب و مقبول است . واندرومن هم به عنوان یکی از اعضای اونجرز به وحشی یاد داد که چطور ریلکس باشه و از زندگی لذت ببره!  از اون موقع دوستی شگفت انگیز آنها به قوت تمام ادامه داشته است.

مطالب مرتبط:

معرفی واندرمن

معرفی وحشی

 

15- «هارلی کوئین» و «پویزن آیوی» (Harley Quinn & Poison Ivy)

«هارلی کوئین» و «پویزن آیوی» (Harley Quinn & Poison Ivy) 

«هارلی کوئین» الان از شخصیت های درجه یک دی سی به شمار میاد و شهرت فراوانی داره ولی او از وقتی که در دهه 90 میلادی در کارتون تحسین شده "بتمن مجموعه کارتونی" خلق شد، راه درازی را از نظر تحول و تکامل شخصیتی طی کرد تا به وضعیت حال حاضر خودش رسید. در این مسیر او در کنار شخصیت های دیگری به غیر از «جوکر» قرار داده شد. یقینا بهترین دوست و شریک او کسی نبوده جز «پویزن آیوی» (این دوستی هم در سریال کارتونی بتمن شروع شد). آیوی پس از وقایع Earthquake ، از هارلی پرستاری کرد تا دوباره سلامتی خودش رو پیدا کنه. این دو تا در ضمن در کمیک های Gotham City Sirens با «کت وومن» یک تیم آپ شکل دادند. در ریبوت New 52 هم نوعی رابطه رومانتیک بین آنها شکل گرفت.

مطالب مرتبط:

معرفی 10 دشمن برتر بتمن (TOP 10 BATMAN VILLAINS)

5 شخصیت برتر كمیك كه خارج از دنیای كمیك خلق شدند!

 

 

14- «جسی کاستر» و «کسدی» (Jesse Custer & Cassidy)

«جسی کاستر» و «کسدی» (Jesse Custer & Cassidy) 

این یکی از عجیب ترین و البته باحال ترین رفاقت ها در دنیای کمیک است که بین یک خون آشام پوچ گرای معتاد (!) به نام «کسدی» و واعظی  به نام «جسی» که که قبلا خلافکار بوده و روحش به طور مساوی به تسخیر یک فرشته و شیطان درآمده شکل گرفته! کمیک های Preacher طرفداران خاص خودش را دارند که بیشتر به خاطر نوع تعامل منحصر به فرد بین سه شخصیت اصلی یعنی جسی، کسدی و تولیپ است. ولی در این بین رفاقت بین جسی و کسدی واقعا یه چیز دیگست. این رفاقت در سریال تلویزیونی Preacher نیز به خوبی به تصویر کشیده شده است.

 

13- ولورین و نایت کرالر (Wolverine & Nightcrawler)

 ولورین و نایت کرالر (Wolverine & Nightcrawler) 

این رفاقتی هستش که حتما در دل و ذهن هواداران قدیمی دنیای کمیک باقی مونده و آن را به یاد دارند. وقتی در دهه 70 میلادی کمیک های ایکس من با Giant-Size X-Men  از نو احیا شد و اعضایش بین المللی شدند، از همون اول دوستی جالبی بین «ولورین» و « نایت کرالر» شکل گرفت. آنها به قول معروف هم پیاله (!) هم هستند و بزرگترین  drinking buddies کل دنیای کمیک به شمار میان. آنها از نظر شخصیتی هم خیلی به هم میخورن چون نایت کرالر که ظاهری دیو مانند داره و ولورین هم شخصیتی دیو مانند! پس خوب همدیگر رو درک میکنند. ضمن اینکه ولورین همیشه به حس خوش بینی نایت کرالر احترام گذاشته و از اون به عنوان قطب نمای اخلاقی خودش استفاده میکنه. آنها در ضمن در بسیاری لحظات تلخ و شیرین کمیک های مردان ایکس با هم بوده اند و سختی های زیادی را پشت سر گذاشته اند.

مطالب مرتبط:

معرفی ولورین

 

 

12- «رید ریچاردز» و «بن گریم» (Reed Richards & Ben Grimm)

«رید ریچاردز» و «بن گریم» (Reed Richards & Ben Grimm) 

گروه چهار شگفت انگیز نمونه بارز خانواده و دوستی در دنیای کمیک است. «بن گریم» تنها عضو این تیم است که با دیگر اعضا نسبت مستقیم فامیلی نداره. ولی او از دوران دانشکده با «رید ریچاردز» دوست بود و پایه های گروه چهار شگفت انگیز را نیز همین دوستی شکل داد. رید یک نابغه بود و بن نیز علیرغم اینکه آدم غیر باهوشی نبود ولی بیشتر در ورزش و زمینه های دیگری که رید در آنها سر رشته نداشت، تخصص داشت (مثلا در خلبانی) . بن در ضمن یک آدم خاکی و بامرامه. میشه گفت او نه تنها خودش ظاهر سنگی داره بلکه واقعا مثل یک سنگ استوار برای گروه چهار شگفت انگیز عمل میکنه. بن گریم و رید ریچاردز اهداف مجزا ولی مهم خودشون رو دارند. رید به دنبال حل مشکلات و معماهای پیچیده ریاضی هستش ولی بن دنبال گرد و خاک تو محله قدیمی خودش یعنی خیابان ینسی (Yancy Street) میگرده! این دوستی بود که شالوده نخستین خانواده دنیای کمیک را شکل میده.

مطالب مرتبط:

معرفی بن گریم  

معرفی رید ریچاردز

 

11- «گرین ارو» و «گرین لنترن» (Green Arrow & Green Lantern)

«گرین ارو» و «گرین لنترن» (Green Arrow & Green Lantern)

 گرین ارو (الیور کوئین) و گرین لنترن (هل جوردن)  رفاقت دیرینه ای در دنیای دی سی  داشته اند که به کمیک های تحسین شده Green Lantern / Green Arrow  برمیگردد که اواخر  دهه 70 و اوایل دهه 80 توسط «دنی اونیل» نوشته و «نیل آدامز» افسانه ای هم آنها را طراحی کرد. این کمیک ها از جایگاه ویژه ای در تاریخ کمیک برخوردار هستند چون برای اولین بار به طور جدی به مسائل اجتماعی مثل معضل اعتیاد، نابرابری اجتماعی، تبعیض نژادی و ... پرداختند. جالب اینه که اون موقع گرین لنترن ایده و افکار نسبتا سنتی داشت و اصولگرا محسوب میشد ولی گرین ارو عقاید لیبرال داشت . بنابراین این تضاد افکار باعث میشد خوانندگان تضادهای اجتماعی را بهتر درک کنند.  در دهه های بعدی این دو شخصیت وارد کمیک های اختصاصی خود شدند و رفاقت آنها نیز کمتر شد و حتی دیدیم که الیور کوئین تیری شلیک کرد که باعث کشته شدن هل جوردن شد (آن موقع هل جوردن در داستانی به نام Zero Hour پلید شده بود) .

در قرن بیست و یکم و با ریبوت شدن الیور کوئین و هل جوردن رفاقت خاصی بین آنها دیده نمیشود ولی علاقمندان به کمیک های عصر نقره ای هنوز رفاقت بین آنها را یادشان هست.

مطالب مرتبط:

10 كمیك برتر «گرین ارو» (GREEN ARROW)

معرفی شخصیت: گرین لنترن های مهم و تاثیر گذار!

معرفی شخصیت: نسخه های مختلف گرین لنترن های زمینی !(GREEN LANTERN)

 

 مهدی ترابی مهربانی

 

 All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 parker 1396-04-01 12:21
خسته نباشید استاد. مثل همیشه عالی. حرف preacher اومد تو مقاله خواستم بگم واقعا سریال عجیبیه. موقعی که میبینی انگار داره به شعورت توهین میشه ولی جوری که خودتم بدت نمیاد . من که خیلی ازش خوشم اومد ، وقت کنم کمیکش رو هم میخونم.
تو قسمت دوم مقاله هم احتمالا دوستی هیومن تورچ و اسپایدی با دوستی کپ و باکی باید جزء اولا باشن .
پ.ن: حسرت به دل موندیم تن تن تو یه مقاله رتبه بیاره :-|
#2 Cap-Spider Potter 1396-04-02 14:28
خیلی عالی بود...
همشون به جا و مناسب بودن...
قسمت دومش واقعا خوندن داره ها !
ممنون بابت مقاله
#3 Omid_Spider 1396-04-05 12:02
عید فطر مبارک
ممنون آقا مــــهدی

چه خوب میشه بعدا از این رفاقت ها در سینما شاهد باشیم
#4 Aunt May 1396-04-05 12:02
باز هم یک مقاله عالی با موضوعی بکر و جذاب. امیدوارم در قسمت دوم شاهد رفاقت بین استریکس و ابلیکس نیز باشیم
#5 Aunt May 1396-04-05 12:03
راستی موضوع این مقاله که دوستی و رفاقته به خوبی با حال و هوای عید مطابقت داره
#6 The Unique man 1396-04-05 12:17
خیییییلیییی موضوع مقاله خوب بود.
خیلی دوست داشتم.
رفاقت وحشی و واندرمن برام جالب بود اگه کارگردان بودم حتما از این دو کاراکتر یه سریال انیمیشن میساختم :-)
رایتشون هم فکر نکنم گرون باشه :lol:
#7 real spidey 1396-04-05 20:12
عالیه این مقاله
موضوع عالی... محتوا عالی... همه چیزش عالی....
به نظر من یکی که قسمت بعد شامل این شخصیت هاست(رتبه بندی نشده):
-بوستر گلد و بلو بیتل -کپ و فالکون -کپ و باکی -جانی و اسپایدی -لوک کیج و ایرون فیست -ددپول و کیبل -ددپول و اسپایدی -راکت و گروت -جیمی و کلارک
اخر رو نمیتونم پیدا کنم
نمیدونم والا مون گرل و دایناسور جهنمی(یا شیطانی نمیدونم)
اهان به قول ارشمیدس یافتم رافائل و کیسی جونز

پ.ن: استاد ترابی میخواستم نظرتون رو در مورد ترولوژی گالاکتوس بدونم. :-)
#8 real spidey 1396-04-05 21:06
پوستر جدید نا انسان ها :

uupload.ir/.../...

چند روز پیش هم عکسی از اتیلان شهر نا انسان ها منتشر شد:

uupload.ir/.../...
#9 BatsyP3 1396-04-05 22:52
جالب بود 8) حدس میزنم سایبورگ و شزم تو قسمت دوم باشن :-) :roll: کی موافقه؟!
+1 #10 agh 1396-04-05 23:17
مقاله جالبی بود و اتفاقا موضوع جالبی دلشت البته اکثر موارد این مقاله رو میدونستم ولی اطلاعاتم درباره شون زیاد نبود و درباره ی رابطه هارلی با ایوی باید بگم که در یکی از ایپیزودهای انیمیشن بتمن مجموعه کارتونی این دوستیشون عالی به تصویر کشیده شد و وقتی جوکر هارلی رو اخراج کرد اون هم رفت پیش ایوی و تیم اپ خوبی هم تشکیل دادن که همه تعجب کرده بودن چجوری دو تا زن میتونن یه شهر رو به خاک و خون بکشن!
رفاقت جسیکا جونز و تریش واکر هم تو سریال اختصاصی جسیکا به بهترین نحو به تصویر کشیده شد و پس از شخصیت کیل گریو با نقش افرینی شاهکار دیوید تنت دومین نقطه قوت سریال بود.
در بین اعضای چهارشگفت انگیز واقعا با بن گریم بیشتر از بقیه حال می کنم و نحوه حرف زدنش هم تو کمیک ها خیلی لاتی بود و هر وقت بخوام به انگلیسی با کسی کری بخونم از دیالوگ های بن کمک می گیرم!
قسمت دوم مقاله حتما خیلی جذاب تره چون شخصیت های مهم تری هم هستن و حتما رفاقتشون پیشینه غنی تری هم داره.
با تشکر از استاد ترابی بابت این مقاله زیبا
#11 hassan91 1396-04-06 01:27
با تشکر از استاد ترابی!
این رفاقت ها واقعا دیدن داره، به نظر بنده بهترین رفاقتی که دیدم مربوط به کاپ و باکیه که تو عالم سینما هم نشون داده شده.
یه رفاقت کمیکی که کارتونش رو دهه ی هشتاد تماشا میکردم رفاقت بین بلیک و مورتیمره که رفاقتشون خیلی جذاب و دیدنی بود. واقعا یادش بخیر.
مشتاق نوبت دوم این مقاله هستم.
#12 S. Mahdi 1396-04-09 00:38
یک مقاله فوق‌العاده دیگه از استاد ترابی. واقعاً با این مقاله کیف کردم و رتبه بندی ها هم واقعا به جا بود. من واقعاً به دوستی بن گریم و رید ریچاردز علاقه دارم، چون اون حس گناهی که رید نسبت به وضعیت بن داره واقعا برام جذاب و قابل احترامه و اینکه میبینم درست مثل اعضای یک خانواده چقدر به هم اهمیت میدن واقعاً باعث میشه از ته دل دوستشون داشته باشم. خسته نباشید آقای ترابی، بی‌صبرانه منتظر قسمت بعدی هستم :-)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید