20 زوج عاشق برتر در دنیای کمیک - قسمت اول

عشق های برتر دنیای کمیک

این مقاله به مناسبت روز ولنتاین تقدیم شما میشود!

 

20- بلک بولت و مدوسا (Black Bolt and Medusa)

 بلک بولت و مدوسا (Black Bolt and Medusa)

"نا انسان ها" (The Inhumans) شاخه ای از نژاد بشر هستند که در دوران ماقبل تاریخ توسط نژاد بیگانه "کری" (Kree) خلق شدند. اونا حتی پیش از وقتی که انسان های غارنشین به وجود بیایند دارای قدرت های فوق بشری بوده اند و در شهر مخفی به نام "اتیلان" (Attilan) زندگی میکرده اند. رهبران این گروه «بلک بولت» و «مدوسا» نام دارند و اونا خیلی وقته که عاشق و معشوق هم بوده اند (البته مدوسا به نوعی یکی از فامیل های دور بلک بولت هم محسوب میشه) . صدای بلک بولت اونقدر قوی و قدرتمند هستش که میتونه هر چیزی را که در اطرافش باشه نابود کنه. بنابراین مجبوره که حرف نزنه و ساکت باشه (مگر اینکه مشغول نبرد باشه) . گفته میشه وقتی بچه بود، مدوسا تونست روشی برای برقراری ارتباط با او پیدا کنه و از اون موقع عاشق هم شدند. وقتی بلک بولت رهبر تاانسان ها شد ، با مدوسا ازدواج کرد و اونا پادشاه و ملکه آتیلان شدند. مدوسا همچون مترجم بلک بولت عمل میکنه . ضمن اینکه محرم اسرار  او نیز هست. اونا دو تایی در کنار هم با تهدیدات و حملات زیادی به منظور تصاحب تاج و تخت اتیلان روبرو شده اند. حتی وقتی بچه دار شدند برخی از ناانسان ها میخواستند بچه آنها را نابود کنند (چون میترسیدند بیش از حد قوی و نیرومند باشد) ولی آنها از بچه خود دفاع کردند. از اولین حضور این شخصیت ها در شماره 36 و 44 کمیک "چهار شگفت انگیز" که سال 1965 رخ داد ، مدوسا و بلک بولت زوجی قوی و زیبا بوده اند . قدرت و سلطنت آنها و همچنین عشقی که به هم دارند همیشه باعث شده از دیدنشون در کنار هم لذت ببریم.

 

 

19- سفید برفی و گرگ بد گنده (Snow Wife and Big Bad Wolf)

 سفید برفی و گرگ بد گنده (Snow Wife and Big Bad Wolf)

«سفید برفی» و »گربه بد گنده» از شخصیت های اصلی کمیک تحسین شده Fables هستند که قبلا در این مقاله به شما معرفی شده بود. در این کمیک شخصیت هایی معروفی از افسانه های پریان میبینیم که دور هم جمع شده و به صورت مخفیانه و دور از چشم انسان ها جماعتی را به نام Fabletown   برای خود تشکیل داده اند. سفید برفی معاون شهردار Fabletown بود و گرگ بد گنده (که خودش رو Bigby صدا میزنه) حالت انسانی پیدا کرده و کلانتر شهر شده بود. همیشه بین اونا علاقه وجود داشت ولی وقتی سرانجام Bigby به سفید برفی گفت که بهش علاقه داره ، او دست رد به سینه اش زد . ولی او ناامید نشد و بالاخره دل سفید برفی  رو به دست آورد. اونا صاحب 7 تا بچه هم شدند (اگه یادتون باشه Bigby رو در این مقاله به عنوان پدری نمونه معرفی کرده بودیم!) . یک بار هم با هم بهم زدند ولی دوباره نزد هم برگشتند تا اینکه "تا آخر عمر با خوبی و خوشی با هم زندگی کنند..."

 

18- پلنگ سیاه و استورم (Black Panther and Storm)

پلنگ سیاه و استورم (Black Panther and Storm)

این زوج اشتراکاتشون خیلی بیش از رنگ پوستشون هستش! به همین دلیل اینکه عاشق هم باشند چیزی طبیعی به نظر میرسه. پلنگ سیاه (تچالا) پادشاه کشور خیالی "واکاندا" هستش. «استورم» (ارورو مونرو) هم جهش یافته ای از آفریقا که میتونه شرایط جوی رو به میل خودش تغییر بده . اونا هر دوشون به نوعی از خاندان سلطنتی به شمار میان و قدرت های زیادی هم دارن ولی چندین سال طول کشید تا به هم برسند. در واقع سال 2006 و در شماره 1 از کمیک Storm معلوم شد که تچالا وقتی استورم یک دختر یتیم نوجوان بود عاشقش شده است . ولی بعدش درگیر مراسم های واکاندا شد تا به شاه جدید تبدیل بشه اما  هرگز استورم را فراموش نکرد. رابطه آنها دوباره در شماره 14 از کمیک پلنگ سیاه داغ شد و در شماره 18 از اون کمیک با هم ازدواج کردند (سال 2006). اونا با هم رهبری واکاندا رو به عنوان شاه و ملکه بر عهده گرفتند و در بسیاری از نبردها با هم بودند. متاسفانه  در رویداد Avengers vs. X-Men ، «نیمور» پادشاه آتلانتیس تونست با یک موج آبی کشور واکاندا را نابود کنه . در این موقع تچالا خیلی ناراحت شد که در چنین شرایط دشواری استورم در کنارش نبوده و در نتیجه ازدواج خود را با استورم باطل کرد . ولی هنوز هم عمیقا یکدیگر را دوست دارند.  

 

 

17-  قناری سیاه و گرین اروو (Green Arrow and Black Canary)

 گرین اروو  قناری سیاه (Green Arrow and Black Canary)

این زوج تاریخچه طولانی از عشق و عاشقی دارند. یعنی از زمانی که در دهه 60 میلادی به عضویت گروه جاستیس لیگ درآمدند به هم علاقمند شدند. البته از اول همه چیز بین اونا گل و بلبل نبوده. یعنی اولش با هم دعوا زیاد میکردند ولی بعد به شدت بهم علاقه پیدا کردند. ولی همیشه قبل از ازدواج با هم بهم میزدند! تا اینکه قناری سیاه بالاخره پیشنهاد گرین اروو رو قبول کرد و ازدواج کردند که واقعه مهمی در تاریخ کمیک های دی سی بود. البته این ازدواج زیاد دوام نداشت. در کمیک های New 52 هم ارتباط خاصی بین اونا نبود و ماجراهای اونا از هم جدا شد. ولی هواداران میخواستند اونا دوباره پیش هم برگردند و این اتفاق در سری rebirth دی سی رخ داد.  

 

16- بروس بنر و بتی راس (Bruce Banner and Betty Ross)

 بروس بنر و بتی راس (Bruce Banner and Betty Ross)

از زمانی که «بروس بنر» به هالک تبدیل شده به «بتی راس» هم علاقه داشته. در واقع  بتی در همان شماره 1 از کمیک های هالک خلق شد (سال 1962) و قبل از اون ازمایشی که باعث شد بروس به هالک تبدیل بشه او را میشناخت. بتی عاشق شخصیت و ذات خیرخواه بروس بنر شد و همچنین تلاش های او برای اینکه بتونه قدرت مخرب خودش رو تحت کنترل دربیاره. البته رابطه عاشقانه آنها مشکلاتی هم داشته . مثلا اولش بروس سعی داشت هویت خودش رو از بتی پنهان کنه و همین باعث میشد ازش رنجیده خاطر بشه. وقتی هم که هویت هالک فاش شد ، بروس مجبور شد از بتی فاصله بگیره چون پدر بتی (ژنرال راس) دنبال نابودی هالک بود! ولی همیشه رابطه عمیقی بین اونا وجود داشته است هرچند که بتی چند تغییر عظیم رو تجربه کرده (مثلا یک بار به خبیثی به نام Harpy تبدیل شد و یا اینکه اخیرا "شی هالک قرمز"  شد). یعنی میخوام بگم علیرغم تمام تلاطمات و پستی و بلندی ها اونا همیشه به هم عشق ورزیده اند.

 

15- آرچی  و  ورونیکا و بتی (Archie and Veronica and Betty)

 آرچی  و  ورونیکا و بتی (Archie and Veronica and Betty)

«آرچی اندروز» (Archie Andrews) زندگی رومانتیک پیچیده ای داره که البته یکی از بهترین هاست در دنیای کمیک! در واقع همیشه در کمیک های او یک مثلث عشقی وجود داشته است . «بتی کوپر» در سال 1941 و در شماره 22 از کمیک Pep Comics خلق شد . او همسایه آرچی شد ولی چهار شماره بعد ، دیدیم که دختری پولدار به نام «ورونیکا لاج» وارد زندگی آرچی شد و از اون به بعد هم این مثلق عشقی مشهور دنیای کمیک آغاز گردید . در واقع رقابتی که بین بتی و ورونیکا برای به دست آوردن دل آرچی وجود داره ، تم اصلی و ماندگار  داستان ها بوده. یعنی اونا همیشه سر آرچی با هم جنگیده اند! برای آرچی هم واقعا سخته بین اونا یکیشون رو انتخاب کنه . در واقع اونا شخصیت های متضادی دارند. یعنی ورونیکا پر شر و شور و اغواگر هستش و بتی وفادار و خاکی و سر به زیر . در حقیقت میشه گفت که «پیتر پارکر» هم این مشکل رو سر قضیه «مری جین» و «گوئن استیسی» هم داشت. یعنی مری جین پرشور بود ولی گوئن معصوم و سر به زیر! پیتر که آخرش به مری جین رسید ولی آرچی حتی بعد از این همه سال هنوز نتونسته تصمیم خودش رو بگیره!

 

 

14- اسکارلت ویچ و ویژن (Scarlet Witch and Vision)

 اسکارلت ویچ و ویژن (Scarlet Witch and Vision)

در میان تمام زوج های این مقاله شاید رابطه بین «ویژن» و «اسکارلت ویچ» از همه متفاوت تر و پیچیده تر باشه. ولی قطعا یکی از ماندگارترین رابطه های عاشقانه تمام تاریخ کمیک هستش. همانطور که در این مقاله گفته شده، اسکارلت ویچ سال 1964 و در شماره 4 از کمیک X-men خلق شد. او و برادرش «کوئیک سیلور» فرزندان «مگنتو» بودند و آدم های خبیثی به شمار می آمدند. اما اصلاح شدند و به گروه اونجرز پیوستند. سال 1968 و در شماره 57 از کمیک Avengers ، «التران» خبیث روباتی رو ساخت به نام «ویژن» تا اونجرز رو باهاش نابود کنه . ولی او هم اصلاح شد و به اونجرز پیوست. پس میبینید که آنها اولش هر دو خبیث بودند. بعد از مدتی هم عاشق هم شدند و این خیلی عجیب بود چون ویژن یک روباته! در هر حال، عروسی اونا در شماره 4 از کمیک Giant-Size Avengers در سال 1975 برگزار شد که خیلی مهم و تاریخی بود (عکسش اینجاست). قدرت های خاص اسکارلت ویچ بهشون اجازه داد تا بچه دار بشوند. اما بعدش ویژن دوباره از نو ساخته  و شخصیتش عوض شد و سپس همون قدرت هایی که باعث شده بود بتونند بچه دار بشوند ، بچه هاشون رو ازشون گرفت.  همین باعث شد اسکارلت ویچ قاط بزنه و هر کاری برای بازگشت اونا بکنه. درسته که اونا دیگه با هم نیستند ولی اون دورانی که با هم بودن خیلی خاص بود...

 

13- بری الن و آیریس وست (Barry Allen and Iris West)

بری الن و آیریس وست (Barry Allen and Iris West)

این زوج هم خیلی وقته که با هم هستند ، یعنی از دهه 50 میلادی! ولی عجیبه که بری با این همه سرعتی که داره ولی رابطه اش با آیریس خیلی دیر به سرانجام (ازدواج) رسید! شاید دلیل اصلیش این بود که بری سالها هویت مخفی خودش رو از آیریس پنهان میکرد. ولی در هر حال رابطه بری و آیریس در میان تاریخچه طولانی فلش های زیادی که در دی سی وجود داشته از همه بادوام تر بوده. درست مثل قضیه گرین اروو و قناری سیاه، در سری کمیک بوک های New 52  شاهد بودیم که دی سی تقریبا به طور کامل  بیخیال رابطه اونا شد ولی وقایع سری Rebirth اونا رو به هم نزدیک تر کرد. دلیلش هم واضحه. چون سریال تلویزیونی فلش تمرکز اصلی خودش رو روی رابطه عاشقانه بین آیریس و بری گذاشته و دی سی نمیخواد کسانی که کمیک های فلش رو میخونند با چیزی متناقض روبرو بشوند.

 

12- بی باک و الکترا (Daredevil and Elektra)

 بی باک و الکترا (Daredevil and Elektra)

یکی ابرقهرمان و وکیل و دیگری آدم کش حرفه ای. اما در کنار هم یک زوج عاشق زجر کشیده! به راستی این دو چرا عاشق هم شدند؟  الکترا سال 1981 و در شماره 168 از کمیک Daredevil خلق شد . او برای فرقه ای از نینجاهای نامیرا به نام Hand کار میکرد. او اولش به دستور «کینگ پین» رفت که «بی باک» (مت مورداک) رو بکشه و بعدشم «فاگی نلسون» را . اما بعدا معلوم شد «مت مورداک» وقتی در دانشگاه بوده با الکترا دوست شده . بعدش اتفاقاتی در زندگی آنها رخ داد که باعث شد مسیرشون از هم جدا بشه. سپس عشق بین آنها دوباره جان گرفت. اونا در قالب بی باک و الکترا گاهی عاشق و معشوق بودند و گاهی هم دشمن خونی! تا اینکه «الکترا» به دست «بولزآی» کشته شد (این مقاله را بخوانید) . مرگ الکترا باعث شد مت مورداک داغون بشه . تا اینکه الکترا دوباره زنده شد و این بار پلید تر از قبل هم شده بود. پس از آن آنها بارها با هم روبرو شده اند و هربار هم مشخصه هنوز یکدیگر را دوست دارند ...

 

11- رید ریچاردز و سو استورم (Reed Richards and Sue Storm)

 رید ریچاردز و سو استورم (Reed Richards and Sue Storm)

آقای «رید ریچاردز» یک نابغه است که البته میتونه بدنش رو به اشکال مختلف دربیاره و خانم « سوزان استورم» هم میتونه خودش و دیگران رو نامرئی کنه. لقب اونا "آقای شگفت انگیز" و "زن نامرئی" هستند و در کنار هم حیرت انگیز هستند! وقتی آنها اولین بار در سال 1963 و در شماره 1 از کمیک "چهار شگفت انگیز" خلق شدند غوغایی در دنیای کمیک به راه انداختند. چون تا قبل از آن زوج های کمیک بوکی خیلی خشک و بیمزه و غیر واقعی بودند. اما کلا چهار شگفت انگیز انقلابی به پا کرد، هم در زمینه شخصیت پردازی و هم در زمینه داستان سرایی در دنیای کمیک. به عبارتی دیگر ریچارد و سوزان مثل همه زوج های واقعی با هم بحث میکردند ، دعوا میکردند، قهر میکردند، آشتی میکردند و ... ولی علیرغم همه این مشکلات آخرش همیشه در کنار هم باقی میماندند. اونا قدرت های فوق بشری خودشون رو با همدیگر به دست آوردند ، با هم با آدم بدها مبارزه میکردند و نهایتا با هم در شماره 3 از کمیک Fantastic Four Annual در سال 1965 ازدواج کردند. ازدواج آنها نیز همانطور که در این مقاله بهش اشاره شد، تاریخی بود. آنها در طول سالها صاحب دو بچه هم شده اند . الان مدتیه متاسفانه به خاطر مشکلاتی که مارول و با فاکس داشت در دنیای کمیک غایب هستند ولی قراره به زودی برگردند و قطعا مثل همیشه در کنار هم خواهند بود، درست مثل یک خانواده واقعی...

 

 مهدی ترابی مهربانی

 

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

تمام عشق های پیتر پاركر!

اولین بار عشق های پیتر پاركر/ مرد عنكبوتی در كدام كمیك ها ظاهر شدند؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Hasan Spider 1396-11-25 17:03
واقعا ممنون از این مقاله ی زیباتون.
مطمعن بودم برای امروز(ولنتاین) هم یه برنامه ای خواهید داشت. و از صبح منتظرش بودم .
#2 Arshia1 1396-11-25 17:52
ممنون عالی بود قسمت دومش رو کی میزارین؟
موندم شماره یک پیتر و گوئنه یا پیتر و مری جین
#3 vahid.k 1396-11-25 18:39
واقعا دمتون گرم...
ولی فکر کنم بلک بولت و مدوسا میتونستن جایگاه بهتری داشته باشند...
#4 mtm 1396-11-25 19:44
به نقل از Arshia1:
ممنون عالی بود قسمت دومش رو کی میزارین؟
موندم شماره یک پیتر و گوئنه یا پیتر و مری جین

واقعا عشق پیتر و مری جین با عشق پیتر و گوئن قابل مقایسه است؟؟؟؟؟؟!!!
راستش من اصلا قرار نیست عشق پیتر و گوئن رو تو این لیست بیارم
#5 hassan91 1396-11-25 21:21
مقاله‌ی جالبیه!! عشق پیتر و مری جین خیلی قابل لمسه :-)
#6 Captain amir 1396-11-25 22:16
سلام‌خیلی‌‌ممنو ن‌عالی‌بود‌منتظ ره‌قسمته‌دومش‌ه ستیم‌استاد‌‌به‌ احتمال‌زیا‌دشما ره‌یک‌‌عشق‌پیتر ‌و‌مری‌جینه‌دیگ ه؟؟
#7 a.v.s 1396-11-25 22:26
بالاخره این مقاله در سایت گذاشته شد.
احساس میکردم این مقاله در سایت کم بود.
بنده رابطه های عشقی کمیک بوکی را دوست دارم. وقتی هم بعضی هاش به نتیجه نمی رسند ناراحت میشم.
خیلی ممنونم آقای ترابی، خیلی زحمت کشیدید. فکر کنم این مقاله ترجمه شده است. درسته؟
#8 mehrdad_hnr 1396-11-26 09:08
به نقل از mtm:
به نقل از Arshia1:
ممنون عالی بود قسمت دومش رو کی میزارین؟
موندم شماره یک پیتر و گوئنه یا پیتر و مری جین

واقعا عشق پیتر و مری جین با عشق پیتر و گوئن قابل مقایسه است؟؟؟؟؟؟!!!
راستش من اصلا قرار نیست عشق پیتر و گوئن رو تو این لیست بیارم

بیخیال استاد ترابی پیتر و گوئن چطور نباشند آخه اون همه داستان فوقالعاده داشتند یه جوری باهم دیگه بزاریدشون !!!!! :lol:
#9 Superior Sepehr.M 1396-11-26 10:40
خیلی ممنون مقاله خیلی خوبی بود.به نظرم باید شماره دو هم داشته باشه. :-) :-*
استاد توی شماره 14 خط دوم به جای h باید آ باشه
ای کاش ازدواج بین اسکارلت و ویژن ادامه داشت. حتما خانواده خوبی میشدند .
رتبه یک هم حق بهترین خانواده یعنی همون چهار شگفت انگیز هستش .انشاءالله کمیک هاشون دوباره شروع میشه .
#10 P.Constantine 1396-11-26 10:48
به نقل از mehrdad_hnr:
به نقل از mtm:
به نقل از Arshia1:
ممنون عالی بود قسمت دومش رو کی میزارین؟
موندم شماره یک پیتر و گوئنه یا پیتر و مری جین

واقعا عشق پیتر و مری جین با عشق پیتر و گوئن قابل مقایسه است؟؟؟؟؟؟!!!
راستش من اصلا قرار نیست عشق پیتر و گوئن رو تو این لیست بیارم

بیخیال استاد ترابی پیتر و گوئن چطور نباشند آخه اون همه داستان فوقالعاده داشتند یه جوری باهم دیگه بزاریدشون !!!!! :lol:

این مقاله کاملا کمیکیه، من نمی دونم چجوری توضیح بدم کاملا شیر فهم بشید:
ببین رابطه گوئن و پیتر بعد از مرگ سروان استیسی افت شدیدی کرد همین هم باعث مرگ گوئن شد!
فرض کن توی فیلم Amazing Spider-man رابطه پیتر و گوئن در همون حالتی که گوئن می خواست بره لندن میموند+شوک مرگ پدرش هم خیلی بیشتر میشد و هنوز غمگین بود! اون وقت به این رابطه میشه گفت برتر؟!؟
پس واقعا جای گوئن اینجا نیست!
البته من از دست دن اسلات هم سر قضیه مری جین خیلی عصبانیم! تازه این اولیش بود بعدش هم رفت سراغ بلک کت اون رو هم از این لحاظ پوکوند!
حالا امیدوارم سر آخرین کاراش یه فکری به حال این قضایا بکنه و یه جمع بندی فوق العاده ازش ببینیم چون تو این مورد کارش خیلی درسته!
#11 P.Constantine 1396-11-26 10:56
به نقل از Superior Sepehr.M:
خیلی ممنون مقاله خیلی خوبی بود.به نظرم باید شماره دو هم داشته باشه. :-) :-*
استاد توی شماره 14 خط دوم به جای h باید آ باشه
ای کاش ازدواج بین اسکارلت و ویژن ادامه داشت. حتما خانواده خوبی میشدند .
رتبه یک هم حق بهترین خانواده یعنی همون چهار شگفت انگیز هستش .انشاءالله کمیک هاشون دوباره شروع میشه .

رتبه یک فعلا در جایگاه یازدهمه :-*
#12 Bowman 1396-11-26 12:34
گرین ارو و قناری سیاه حتی یه سری کمیک بود که سه سال ادامه داشت.. نمیدونم... انتظار میرفت رتبه بهتری داشته باشند
#13 mtm 1396-11-26 13:53
به نقل از Bowman:
گرین ارو و قناری سیاه حتی یه سری کمیک بود که سه سال ادامه داشت.. نمیدونم... انتظار میرفت رتبه بهتری داشته باشند

کمیک مشترک که دلیل نمیشه
هاکای و ماکینگ برد هم داشتن ولی تو این لیست اصلا جایی ندارن

#14 mtm 1396-11-26 13:55
به نقل از a.v.s:

خیلی ممنونم آقای ترابی، خیلی زحمت کشیدید. فکر کنم این مقاله ترجمه شده است. درسته؟

نه. کاملا ترجمه نشده. ولی از دو سایت خارجی کمک گرفتم. منتهی رتبه بندی کاملا توسط خودم انجام شده
#15 mtm 1396-11-26 13:56
به نقل از Superior Sepehr.M:

استاد توی شماره 14 خط دوم به جای h باید آ باشه

ممنون که گفتی. تصحیح شد
#16 Mehrbod_jp 1396-11-27 01:19
مقاله های مناسبتی سایت بسیار بجاست و اینکه به بهانه های مختلف آرشیو مقالات سایت غنی تر میشه عالیه.اما درمورد مقاله،به نظرم روابط بلک بولت و مدوسا پتانسیل داستان های دراماتیک زیادیو داره.کلا روابطی که توش یکی(یاهردوطرف)د رگیر یک ناتوانی یا معلولیته خیلی میتونه تکان دهنده ظاهر بشه(هرچند این جریان بلک بولت خیلی خاصه!چون دقیقا ناتوان هم نیست بلکه چون مدوسا رو دوست داره،و خب نمیخواد آسیبی بهش برسونه باید سکوت پیشه کنه!و داستان های خیلی زیبایی میشه ازش ساخت)ولی خب حیف که مارول در حق ناانسان ها کم لطفی کرد!من هنوز سریالو ندیدم ولی دوستانی که دیدند آیا روابط بین این دوتا رو تونستن خوب دربیارن؟
و سلامی هم بکنم به تمام دوستان و دوستاران اسپایدی که خیلی خوشحالم به جمعشون اضافه شدم :-)
و یه سلام مخصوص هم به استاد ترابی عزیز(و البته امیدوارم منو یادتون بیاد بعد این چند سال :D و یه سوال هم همین اول کاری،اینکه آیا سایت اگه کسی کاراشو انجام بده،کمیک غیرابرقهرمانی هم حاضره روی سایت قرار بده؟

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید