20 قدرت فوق بشری برتر در دنیای کمیک بوک – قسمت اول

برترین قدرت های فوق بشری

تا به حال با خودتون فکر کرده بودید کدوم قدرت های فوق بشری در دنیای کمیک از هم باحال تر و بهتره؟!

مقدمه: شکی نیست که یکی از برترین و جذاب ترین جنبه های زندگی  و حرفه ابرقهرمانان  در قدرت های فوق بشری اونا خلاصه میشه. کلا بشر از ابتدای خلقت همواره شیفته ایده قدرت های فوق بشری بوده و هست. به همین دلیل ما در اساطیر باستانی همواره شخصیت هایی داریم که از سطح قدرت بشری فراتر میروند و ما آنها را به عنوان قهرمان میدانیم و دوست داشته ایم که جای آنها باشیم. پایه و اساس داستان های ابرقهرمانی هم در دنیای کمیک با قدرت های فوق بشری شروع شده و این مساله به بخش لاینفک زندگی سوپرهیروها بدل شده است. در این مقاله سعی میشه به معرفی 20 قدرت فوق بشری برتر در دنیای کمیک اشاره بشه که هم خلاقانه هستند و هم مفید و هم باحال و ما آرزوی داشتن اونا رو داریم!

 

20- تنفس در آب (Water Breathing)

تنفس در آب

تصور کنید که میتونید برید به عمیق ترین بخش اقیانوس و اصلا هم لازم نیست نگران این باشید که نفس کم میارید! نه تنها میتونید تمام شگفتی های زیر آب رو ببینید بلکه میتونید در رقابت های شنای زیر آبی (!) هم مدال طلای المپیک بگیرید! بالاخره شوخی نیست که 70 درصد کره زمین رو آب فرا گرفته درسته؟ پس چنین قابلیتی میتونه خیلی به درد بخوره. در دنیای کمیک اما این قابلیت اگه با قابلیت های دیگه (مثل زور بازوی زیاد، مهارت در نبرد و ...) همراه نشه راستش زیاد فایده ای نداره! به خاطر همینه که «نیمور» میتونه پرواز هم بکنه یا «آکوامن» میتونه با ماهی ها هم حرف بزنه! (البته اون حرف زدن با ماهی ها رو کلا فراموشش کنیم خیلی بهتره!!!)

 

19- غیر قابل لمس شدن (Intangibility)

غیر قابل لمس شدن

" غیر قابل لمس شدن" یعنی اینکه بتونی اتم های بدنت رو جوری تغییر بدی که از دیوار رد بشی یا بتونی کاری کنی که گلوله یا چیزهای دیگه ازت رد بشن. خیلی قدرت خوبیه و بسیار هم در مبارزه میتونه با ارزش باشه (مخصوصا در دفاع از خودت). در دنیای کمیک «کیتی پراید» (عضو ایکس من) سمبل بارزاین قدرته. البته «ویژن» (عضو اونجرز) هم این قدرت رو داره. کیتی از قدرت غیر قابل لمس شدن به صورت خلاقانه ای استفاده میکنه و دیده شده به کسی دست زده و باعث شده بتونه مثل خودش از اجسام سخت عبورش بده. ضمن اینکه میشه با این قدرت وارد یک دستگاه یا ماشین شد و اون رو از کار انداخت. و از همه خطرناک تر اینه که شما مثلا دستت رو وارد سر کسی بکنی و بعد اون وسط بخواهی از حالت Intangibility در بیایی و دوباره عادی بشی! طرف میمیره دیگه!

 

18- پوست نفوذ ناپذیر (Impenetrable Skin)

 پوست نفوذ ناپذیر (Impenetrable Skin)

شاید در نگاه اول داشتن پوست نفوذ ناپذیر قدرت خاص یا باحالی به نظر نیاد ولی «لوک کیج» ثابت کرده که هست! البته میشه گفت سوپرمن هم این قدرت رو داره (کلا سوپرمن کدوم قدرت هست که نداره؟!). ولی ما این قدرت خاص رو با لوک کیج میشناسیم. حتما در سریالش دیدید که چقدر باحاله این قدرت. یعنی خیلی حال میده آدم همین جوری وایسه روبروی یه مشت اراذل و اوباش و زورگیر بعد با چوب و چماق و قمه بهت حمله کنند و هیچیت نشه و فقط بهشون لبخند بزنی! البته اینم از اون قدرت هایی هستش که حتما باید با یه سری قدرت های دیگه همراه بشه. مثلا همین جناب لوک کیج زور زیادی هم داره . بنابراین ترکیب پوست آسیب ناپذیر با زور بازوی زیاد براش خیلی موثر بوده.

 

17- اشعه های لیزری/حرارتی (Laser/Heat Visions)

 اشعه های لیزری/حرارتی (Laser/Heat Visions)

"اشعه های لیزری" (Laser Vision) یک قدرتی است که به ابرقهرمان اجازه میدهد از چشمانش لیزر یا اشعه به سوی حریف، دیوار یا هر چیز دیگری شلیک کند. ولی مهم اینه که اون ابرقهرمان چطور اون رو کنترل کنه. سوپرمن میتونه Heat Vision خودش رو هر وقت دلش میخواد خاموش و روشن کنه. کاملا هم رویش کنترل داره. یعنی میتونه تقویتش کنه و یک سوراخ بزرگ داخل یک مخزن ایجاد کنه یا مثلا درجه اش رو بیاره پایین و دستگیره یک در رو باهاش نابود کنه. اما از سوی دیگر کسی رو داریم مثل «سایکلاپس» که کنترلی روی این قدرت نداره و بنابراین یک ویزور (visor) همیشه به چشم داره که بهش اجازه میده کنترلش کنه. در غیر این صورت مجبوره چشمانش رو ببنده تا به کسی آسیب نرسه (دقیقا همین مساله یکی از تفاوت های بین مارول و دی سی بوده. یعنی سوپرمن خیلی راحت و بدون دغدغه از قدرتش استفاده میکنه ولی سایکلاپس همیشه باید مواظب باشه تا یه وقت به کسی آسیب نزنه. در واقع قدرت های ابرقهرمانان مارول همیشه انگار یه "گیری" دارند و یه جور نفرین براشون محسوب میشه و به همین دلیل شخصیت پردازی های دراماتیک تری دارند). در مجموع قدرت باحالیه که در مبارزه هم میتونه خیلی کاربرد داشته باشه.

 

16- تغییر دادن سایز یا شکل بدن (Body Manipulation)

 تغییر سایز یا شکل بدن (Body Manipulation)

شخصیت های بسیار زیادی در دنیای کمیک داشته ایم که میتونستند بدن خودشان رو کش بدهند یا به اشکال مختلف دربیاورند. مارول (که اون موقع ها اسمش "تایملی" بود) اولین شرکتی بود که همچین ابرقهرمانی داشت. یعنی سال 1940 شخصیتی خلق کرد به نام Thin Man (عکسش اینجاست) که میتونست حالت بدنش رو تغییر بده. بعدش البته شخصیت های دیگری هم داشتیم مثل "مرد پلاستیکی" یا "مرد دراز شونده" (The Elongated Man) که هر دو متعلق به دی سی هستند. اما قطعا معروف ترین شخصیتی که در دنیای کمیک این قدرت رو داره، «رید ریچاردز» رهبر گروه "چهار شگفت انگیز" است که با لقب Mr. Fantastic شناخته میشه. البته به نوعی میشه گفت «مرد مورچه ای» هم این قدرت رو داره! پس میبینید که شماری از باحال ترین شخصیت های کمیک بوکی این قدرت رو دارن. البته خداییش زیاد نمیشه روی این قدرت تو مبارزه حساب باز کرد و به همین دلیله که مثلا رید ریچاردز یک نابغه هم هست یا مرد مورچه ای میتونه با حشرات هم ارتباط برقرار کنه یا گاهی وقتها به حالت غول پیکر (Giant Man) تبدیل بشه و ...

 

15- حواس ارتقا یافته (Enhanced Senses)

 حواس ارتقا یافته (Enhanced Senses)

"بی باک" (Daredevil) را میتوان شناخته شده ترین کسی دانست که این قدرت رو داره (در حالی که نابیناست! این همون چیزیه که قبلا هم گفتم قهرمانان مارول همیشه یه "گیری" دارن). او نابیناست ولی دیگر حواس او به طرز فوق بشری ارتقا یافته اند و بسیار هم موقع مبارزه برایش کارساز هستند. البته این بستگی به این داره که ابرقهرمان ما چقدر در مبارزه تبحر داشته باشه چون بدون قابلیت نبرد چیز خاصی ازش درنمیاد! البته بی باک استفاده های جالبی ازش میکنه مثلا به عنوان یک وکیل میتونه به ضربان قلب متهم گوش بده و بفهمه که آیا راست میگه یا نه. همچنین حواس او مثل رادار عمل میکنه و میتونه متوجه حضور دیگران در پشت اجسام سخت بشه. یکی دیگر از شخصیت های کمیک بوکی که این قدرت رو داره «تسک مستر» (Taskmaster) است که حواس او اونقدر ارتقا یافته هستند که میتونه نوع مبارزه یک قهرمان رو تماشا و فورا از رویش تقلید کنه! میشه گفت حس عنکبوتی اسپایدرمن هم نوعی حس ارتقا یافته است و قطعا میدونید که چقدر بهش کمک میکنه تا بفهمه تهدیدات یا خطرات قریب الوقوع چی هستند و از کدوم طرف میان.

 

14- نامیرا بودن (Immortality)

نامیرا بودن

"نامیرا بودن" قدرت خوبیه (البته اگه نخواهید که بمیرید!) ولی مساله اینه که خیلی وقتها یک شخصیت نامیرا در دنیای کمیک هم میتونه بمیره. در مارول از این شخضیت ها زیاد داشتیم. دی سی هم داشته. مثلا «وندل ساوج» (Vandal Savage) چند باری مرده ولی دوباره برگشته. «راس الغول» هم همین طور. راستش رو بخواهید قدرت باحالیه ولی زیاد در نبرد به کار نمیاد. به نظرم بیشتر از نظر داستانی هستش که جذابه. یعنی نویسنده ها معمولا از این جور شخصیت ها به طور خلاقانه ای استفاده میکنند و میشه باهاشون داستان های خوبی نوشت.

 

13- قدرت های جذب کننده گی (Absorbing Powers)

قدرت های جذب کننده گی (Absorbing Powers)

اونایی که این قدرت رو دارن معمولا به دو دسته تقسیم میشن. یک دسته مثل "مرد جذب کننده" (Absorbing Man). این آقا دشمن «ثور» هستش (اینجا معرفی شده) و به هر چی دست بزنه ، "خاصیت"ش رو میگیره. مثلا اگه به الماس دست بزنه بدنش مثل الماس نشکن میشه. اگه به فولاد دست بزنه اون وقت بدنش مثل فولاد میشه و ... دسته دوم اونایی هستند که وقتی به دیگران دست بزنند "قدرت " هاشون رو میگیرند. بهترین نمونه برای این شخصیت ها «روگ» (Rogue) نام داره. او میتونه به هر کسی که دست میزنه قدرت هایش رو بگیره (البته به صورت موقتی). حتی بخشی از خاطرات اونا رو هم میتونه بگیره. ولی مساله اینجاست که اگه به فرد مقابل دست بزنه ممکنه که باعث مرگش بشه (بازهم اون "گیر" شخصیت های مارول که الان دفعه سومه دارم تو این مقاله بهش اشاره میکنم!). ولی در مبارزه بسیار قدرت مفیدی است چون میتونه به دیگران دست بزنه و قدرتشون رو برای خودش برداره!

 

12- نامرئی شدن (Invisibility)

نامرئی شدن (Invisibility)

«نامرئی شدن» یکی از رویاهای بشریت بوده! در دنیای ابرقهرمانان نوعی قدرت "پایه" (Basic) به حساب میاد. همانطور که از اسمش معلومه باعث میشه آدم رو نتونند با چشم غیر مسلح ببینند یا شناسایی کنند. ولی مساله اینه که اگر کسی باشه که حواس ارتقا یافته داشته باشه میتونه اونا رو شناسایی کنه. به خاطر همین بود که شخصیتی مثل «سوزان استورم» (ملقب به «زن نامرئی») اولش در گروه چهار شگفت انگیز به نوعی بی مصرف به حساب میومد. ولی بعدا به این قدرت او تنوع بخشیدند. مثلا میتونست دیگران رو هم نامرئی کنه. همچنین میتونست این قدرت خودش رو به صورت یک سلاح ذهنی نامرئی دربیاره یا میدان هایی در اطراف خودش درست کنه که حالت سپر داشتند و اینجوری از بقیه محافظت میکرد (به این میدان ها میگن Force Field). از اون موقع به بعد بود که ایشون تبدیل شد به نیرومند ترین عضو گروه!

 

11- ابر هوش (Super intelligence)

 ابر هوش (Super intelligence)

واقعا دونستن همه چیز در عالم، باحال نیست؟ اینکه اسرار عالم رو بدونی شگفت انگیز نیست؟ اینکه بتونی کلی وسیله عجیب و غریب بسازی عالی نیست؟ البته من همیشه از خودم سوال کرده ام که چرا کسانی که "ابرهوش" دارند کاری نکرده اند که تمام مشکلات کره زمین حل بشه یا مثلا چرا برای بیماری های مختلف علاج پیدا نکرده اند؟ شاید به خاطر همینه که اکثر اونایی که تو دنیای کمیک این قدرت رو دارند، شرور هستند و از قدرتشون در جهت تسخیر دنیا استفاده میکنند و آخرش هم شکست میخورند! ولی امثال تونی استارک یا چه میدونم رید ریچاردز و بروس بنر تا به حال سعی نکرده اند از ابرهوش خودشون برای درمان سرطان استفاده کنند؟!

 

 به زودی با قسمت دوم مقاله در خدمت شما خواهم بود ...

 

مهدی ترابی مهربانی

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 قهرمان برتری که قدرت های فرابشری ندارند

15 دفعه ای که قدرت ابرقهرمانان کمیک بوکی در سریال و فیلم تغییر کرد!

معرفي نیروی های کیهانی در دنیای مارول

از سیر تا پیاز قدرت سوپرمن

5 شخصیت كمیك بوكی که قدرت های خدامانند به دست آوردند

10 ابرقهرمان قدرتمند كميك بوكي

رتبه بندی شخصیت های دنیای سینمایی مارول (MCU) از نظر قدرت فیزیکی

قوی ترین ابرقهرمان مارول و دی سی کیه؟

10 زن نیرومند دنیای کمیک بوک های ابرقهرمانی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 علیرضا سیلور سورفر 1397-03-23 16:33
ممنون از مقاله. از نامریی شدن بیشتر از بقیه خوشم میاد و البته هوش فراانسانی.
#2 parker 1397-03-23 16:49
من حس میکنم پول هم میتونه جزو ده تای اول باشه . :-*
مثلا تچالا فوق بشری پول داره ...
منم فوق بشری پول لازمم :-*
البته جای شکری باقیه هزینه های اینجا نصف ایرانم نیست . وگرنه تو ایران بودم هزینه ها دو برابر بود :-*
چی گفتم ؟!!
#3 Hashem.egz 1397-03-23 16:52
مقاله جذابی بود جاش تو سایت خالی بود
یه سوال: نامیرا بودن با داشتن عمرنامحدود یکیه؟
#4 hassan91 1397-03-23 16:59
مرسی آقای ترابی. دست مریزاد. کیفیت مقالات عالین مثل همیشه.
منتظر قسمت دومش هستم. همه ی این قدرتا عالین.
نقدهاتون داخل پرانتز هم عالیه :-)
#5 spidey kg 1397-03-23 17:30
میگم ددپولم نامیراست؟
#6 C.s.r 1397-03-23 17:52
به نقل از spidey kg:
میگم ددپولم نامیراست

فک کنم ددپول و ولورین خاصیت خودرمانی دارن که بهشون قدرت نامیرا بودنم میده
#7 ghasem 1397-03-23 17:57
مقاله جذابی بود به احتمال زیاد قدرت پرواز، تغییر واقعیت و شفا بخشی باید جز اولین های این مقاله باشند ولی به نظرم فان ترینشون حس عنکبوتی باشه :lol: یک چیزی تو مایه های وجدان آدم میمونه
#8 C.s.r 1397-03-23 18:13
سلام تشکر و منتظر قسمت دومم چون از اون جایی که مقاله در مورد شخصیت نیست و در مورد قدرت هاشونه نمیتونم حدس بزنم برترین قدرت فوق بشری چیه فک کنم قدرت های عنکبوتی البته اگه یه قدرت به حساب بیاد هم میشه پرواز کرد همه تو مبارزه به درد میخوره
و در مورد اون موردی که در قسمت ابرذهن ها گفتید (چرا از قدرتشون برای حل کردن مشکلات زمین استفاده نمی کنن)اتفاقا منم مشابه این سوال بعد دیدن جنگ بی نهایت برام پیش اومد چرا ثانوس که با نصف کردن جمعیت زمین دنبال متعادل کردن زمین بود چرا با استفاده از سنگ ها این مشکل رو حل نکرد میتونست اون منابع محدوی رو که نگرانش بود رو افزایش بده یا چه می دونم با سنگ واقعیت و... همه چیز رو تغییر میداد
#9 Cap-Spider Potter 1397-03-23 18:28
مقاله بسیار عالی بود... یکی از بهترین مقاله های امسال بود ..!
من از بین گزینه های این مقاله، از قدرت Enhanced Senses دردویل بیشتر از بقیه خوشم میاد ! به نظرم خیلی قدرت مرموز و باحالیه ! ممنون برای مقاله... منتظر قسمت دوم هستیم.
#10 Spider-Fan 1397-03-23 18:42
مقاله خیلی جالبی بود.
خیلی خوشم اومد! بی صبرانه منتظر قسمت بعدم...

عکس مقاله خیلی خلاقانه و جالب انتخاب شده؛ چون سوپرمن سمبل همه قدرت های فوق بشری‌هه دیگه! :lol:
و قدرت ها هم خیلی جامع انتخاب شدن با قهرمانی که به اون قدزت میشناسیمش. خیلی درک بهتر کاربرد اون قدرت راحت تر شده! و اینکه به مساله چند بعدی و دراماتیک بودن قهرمانان مارول و همینطور شخصیت پردازی قدرت‌مندشون اشاره شد.

تنفس در آب یکی از آرزوهای دیرین انسان بوده و طبیعیه که مارول و دی سی کاراکتر با این قدرت داشته باشن.
غیر قابل لمس شدن و نامرئی بودن هم انصافا قدرت باحالیه و ضد البته تو مبارزه خیلی به کار میاد.
پوست نفوذ ناپذیر هم قدرت جالبیه اما تنهایی به درد کسی نمیخوره. (فکرش رو بکنین پیتر پارکر تو سن ۱۵ سالگی قبل از اینکه اون عنکبوت رادیواکتیوه نیشش بزنه، این قدرت رو داشت!)
اشعه های لیزری هم قدرت بی نظیری‌هه. سایکلاپس که مظهر این قدرت توی دنیای مارول، به خوبی از این قدرت ها استفاده میکنه و باهاشون کلنجار میره.
قدرت های مستر فنتستیک اولش نمیدونم چزا بنظرم خیلی مذخرف بود (!) ولی به خودی خود منحصر به فرد و جالبه. و همینطور قدرت های انت من هم همینطور.(اگه میخواین به شدت فان بودن این قدرتها پی ببرین، کافیه نیمچه نگاهی به تریلر فیلم انت من و واسپ بندازین!)
حواس ارتقا یافته هم خیلی موثر و به درد بخوره. به جز دردویل اغلب هیرو ها یا انتی هیروها و یا حتی ویلن هایی این قدرت رو دارن که تم "حیوانی" دارن. و حس های پنج گانه‌شون خیلی بیشتر از افراد عادیست. (فکر میکنم کراون شکارچی هم این قدرت رو داره. نه؟!)
نامیرا بودن و قدرت شفابخشی (اگه بعلت تشابهشون یکی حسابشون کنیم) از قدرت های افسانه ای برای انسان ها بوده. و اینکه خیلی هم باحاله و توی مبارزه (اگه طرف یه قدرت دیگه هم داشته باشه دیگه!!!) اون رو به یه تانک غیر قابل توقف تبدیل میکنه.
قدرت های جذب کنندگی و کسب موقت قدرت های فوق بشری، قدرتی هست که جدا پتانسیل عالی برای داستان ها و فیلم های سینمایی شگفت انگیز داره. (یه یارو بود تو Ben 10 سیزن دو؛ اونم این قدرت رو داشت ولی به خدا اگه اسمش یادم بیاد!)
نامرئی شدن که دیگه لازم به گفتن نیست. خیلی cool‌هه! تو مبارزه با حریف هایی که فقط زور بازو دارن هم قطعا به کار میاد.
ابر ذهن و ابرهوش قطعا یه قدرت فوق بشری محسوب میشه! و این هوش قاعدتا به صاحبش خیلی مزیت ها می بخشه، مثل استراتژی و مبارزه و سلاح سازی (در حد انسانی) و در سطوح بالا تر هم در حد دونستم راز های عالم خیلی قدرت باحالیه.

در آخر هم ممنون از این مقاله عالی!
#11 D.PARKER 1397-03-23 18:46
خیلی ممنون. هم مقاله جالب و فانی بود و هم اطلاعاتمون راجع به این قدرت ها رو اضافه کربد.منتظر قسمت دومم.
#8
خب دیدی که همون نصف کردن جمعیت که کار ساده تر بود چه بلایی سر دستکش آورد ! ( اگه درست یادم باشه ) ضمنا برای اضافه کردن منابع نیاز به تغییرات عظیمی در واقعیت های هستی بود ( مثل وسیع تر کردن سیارات ) که بعید میدونم یک یا حتی شش سنگ ازش بر میومد. ضمنا قتل عام ایده اولیه ثانوس قبل از سنگ ها بود و انگار میخواست اونو به اثبات برسونه. تازه چرا لقمه رو از دور سرت بپیچی و بخوری ؟؟؟
#12 AliReza.Ta 1397-03-23 19:26
به نقل از spidey kg:
میگم ددپولم نامیراست؟


به غیر از خود درمانی ددپول یه بار توسط ثانوس نفرین شده تا نامیرا بشه و نتونه به دنیای پس مرگ پا بذاره چون یه یار تونست مخ معشوقه ثانوس یعنی مرگ رو بزنه!!
در ضمن استاد مقاله خیلی عالی بود.
#13 Superior Sepehr.M 1397-03-23 19:46
به نقل از C.s.r:
به نقل از spidey kg:
میگم ددپولم نامیراست

فک کنم ددپول و ولورین خاصیت خودرمانی دارن که بهشون قدرت نامیرا بودنم میده

ددپول نامیراست ولی ولورین فک کنم به خاطر ادامنتیوم توی بدنش ضعیف بشه و در نهایت بمیره.

یازدهم برای ابر هوش کم نیست؟ به نظر من خیلییییییی کمه. شما اگه هوش داشته باشی میتونی معجونی بسازی که حداقل عمرتو زیاد کنه . یا مثل ایرون من یه لباس واس خودت دست و پا کنه (لباس اینفینیتی وار خیلییی باحاله :D ) که خیلی از قدرت های بالا رو شامل میشه . واقعا کم لطفی کردین . هوش باید توی تاپ 3 باشه.

من حدس میزنم قدرت کنترل ذهن اول باشه . واقعا باحاله. فرض کن کنترل روی اون مبله . اونوقت خیلی راحت دستور میدی که اونو بیارن. به همین راحتی . :lol:
نیازی به کار کردن هم نیستش دیگه.مشکل مالی هم نداری دیگه . 8) کلا مشکلی باقی نمیمونه جز مرگ :sigh:
رید ریچاردز هم احتمال مغزش نکشیده . ;-) .فراری دادن گالاکتوس که کاری نداره . شکست دادن ثانوس با 6 تا سنگ هم کاری نداره. حل کردن مشکلات داخلی هم کاری نداره. (با کمی تلفات و داغون شدن شهر و در نهایت شکست یک گروه ) . ولی کشف درمان همچین بیماری خیلی فراتره . :-* ولی تو سال 2099 کشف شده .
#2عالی بود :lol: :D
#14 Twisto 1397-03-23 21:01
مقاله عالی بود دست شما درد نکنه ;-)
من همیشه عاشق قدرتای فلش و زن نامرئی بودم. همیشه بحث اینکه چه قدرت فرابشری دوست داشتید داشته باشید الویتم فلشه چون بنظرم خیلی هیجان داره و شگفت انگیزه هرجا میشه رفت سریع (ادم دیرش بشه راحته :lol: چون معمولا دیرم میشه!)قدرتای سو استورم هم خیلی جاها بدرد میخوره قدرتای اسپایدرمنم دوست دارم‌ چون‌ متفاوت و خاصه مخلوطی از عناصر مختلفه
اتفاقا استن لی هم تو توئیترش این نظر سنجی رو گذاشته
#15 Tara 1397-03-23 21:12
#13
البته پیشنهاد من اینه که قسمت دوم هم بخونین و گزینه های بعدی هم ببینین حتما یه دلیلی داشته
#16 roham_shahi 1397-03-23 21:51
به نظرم باید سوپر اسپید تو لیست اول باشه. از همه قدرتا به درد بخور تره. بعدش پرواز کردن. نامرئی شدن هم زیاد به درد نمیخوره.
#8
راست میگیا :-? چرا واقعا اینکارو نکرد!
#17 mmh112 1397-03-23 21:55
مقاله عالی بود . ممنون از اینکه وقتتون رو برای این مقالات می زارید.
قدرت نفوذ ناپذیری هم یه عیب هایی داره مثلا اگه سم قوی از طریق دهان وارد بدن بشه و با مواد خوراکی نشه حلش کرد اون موقع دیگه نمیشه تزریق انجام داد.
یه سوال :یعنی چشم های سایکلاپس همیشه بستس؟
#18 spidey kg 1397-03-23 22:41
لوک کیج و سوپرمن نمی تونن امپول بزنن؟یا چیزی با سرنگ و سرم بهشون تزریق بشه؟چون نفوذناپذیرن میگم
#19 spidey kg 1397-03-23 22:52
به نقل از mmh112:
یه سوال :یعنی چشم های سایکلاپس همیشه بستس؟

مقاله رو خوب نخوندی.نوشته بودن با ویزری که رو چشمش هست کنترلش میکنه اگه نباشه باید چشماشو ببنده و گر نه لیزر چشاش خود به خود شلیک میشه.
پ.ن.:ویزر همون چیزیه که گذاشته جلو چشاش
#20 D.PARKER 1397-03-23 23:23
#16
خب... شاید چیز هایی که نوشتم رو نخوندی.( از اون همه دلیل فقط کافیه یکیشون منطقی باشه )
اگه به اریجین ثانوس دقت کرده باشی اون تو کمیک و فیلم طرد شده و دیوانه نامیده میشه.
پس مطمئنا دل خوشی از مردم نداره و سختی به دوش نمیکشه تا اونا آسیب نبینن. حتما مارول به اینا هم فکر کرده و اینجوری گاف نمیده.
دوستان اینارو گفتم چون مدتی سوال خودم هم بود و بعد از کمی تفکر به این نتایج رسیدم. وگرنه ذهن خودتونه و میتونید هر سوالی بخواید داشته باشید.
#18
:lol: :D نه دیگه. کلا قدرتای سوپرمنو درک نمیکنم.کسی که با یه عطسه یه منظومه رو ترکونده ( یکی از مقالات سایت ) چطور با مردم دست میده ( تو کمیک اسپایدی علیه سوپرمن با این موضوع شوخی شد. )
#21 spiderpunisher 1397-03-24 02:37
مقاله خیلی جالبی بود، دستتون درد نکنه.
#22 Mdh 1397-03-24 03:59
به نقل از D.PARKER:
خیلی ممنون. هم مقاله جالب و فانی بود و هم اطلاعاتمون راجع به این قدرت ها رو اضافه کربد.منتظر قسمت دومم.
#8
خب دیدی که همون نصف کردن جمعیت که کار ساده تر بود چه بلایی سر دستکش آورد ! ( اگه درست یادم باشه ) ضمنا برای اضافه کردن منابع نیاز به تغییرات عظیمی در واقعیت های هستی بود ( مثل وسیع تر کردن سیارات ) که بعید میدونم یک یا حتی شش سنگ ازش بر میومد. ضمنا قتل عام ایده اولیه ثانوس قبل از سنگ ها بود و انگار میخواست اونو به اثبات برسونه. تازه چرا لقمه رو از دور سرت بپیچی و بخوری ؟؟؟

مطمئنی با شش تا سنگ نمیشه سیارات رو گسترده کرد؟
مثلا تانوس با اون شش تا سنگ Eternity رو شکست داد...
#23 mtm 1397-03-24 07:36
ممنون از همه دوستانی که به غلط های تایپی مقاله اشاره کردند
همه شون تصحیح شدند
#24 Rubiker81 1397-03-24 08:08
با عرض سلام و خسته نباشید
به نظرم قدرت لمس ناپذیری باید در رتبه ی بالا تری قرار می گرفت. با این قدرت، علاوه بر جاخالی دادن از انواع تهدیدات فیزیکی، قابلیت جدا کردن بخشی از هرچیزی با لمس ناپذیر کردنش و سپس جدا کردنش و دوباره به حالت عادی برگردوندنش رو میشه داشت یا حتی میشه اشیا (و یا افراد) رو به طور 100 درصدی تمیز و عاری از آلودگی مربوطه کرد
اگر پیچیده بود، کافیه سریال کارتونی محبوب "دنی فانتوم" (Danny Phantom) رو تماشا کنید که متوجه منظورم بشید که چه استفاده های هوشمندانه ای از این قدرت میشه کرد
البته دنی حالت روح مانند داره، یعنی قدرت لمس ناپذیری و نامرئی بودن رو با هم داره :-*
#25 Rubiker81 1397-03-24 08:11
به نقل از Superior Sepehr.M:
به نقل از C.s.r:
به نقل از spidey kg:
میگم ددپولم نامیراست

فک کنم ددپول و ولورین خاصیت خودرمانی دارن که بهشون قدرت نامیرا بودنم میده

ددپول نامیراست ولی ولورین فک کنم به خاطر ادامنتیوم توی بدنش ضعیف بشه و در نهایت بمیره.

یازدهم برای ابر هوش کم نیست؟ به نظر من خیلییییییی کمه. شما اگه هوش داشته باشی میتونی معجونی بسازی که حداقل عمرتو زیاد کنه . یا مثل ایرون من یه لباس واس خودت دست و پا کنه (لباس اینفینیتی وار خیلییی باحاله :D ) که خیلی از قدرت های بالا رو شامل میشه . واقعا کم لطفی کردین . هوش باید توی تاپ 3 باشه.

من حدس میزنم قدرت کنترل ذهن اول باشه . واقعا باحاله. فرض کن کنترل روی اون مبله . اونوقت خیلی راحت دستور میدی که اونو بیارن. به همین راحتی . :lol:
نیازی به کار کردن هم نیستش دیگه.مشکل مالی هم نداری دیگه . 8) کلا مشکلی باقی نمیمونه جز مرگ :sigh:
رید ریچاردز هم احتمال مغزش نکشیده . ;-) .فراری دادن گالاکتوس که کاری نداره . شکست دادن ثانوس با 6 تا سنگ هم کاری نداره. حل کردن مشکلات داخلی هم کاری نداره. (با کمی تلفات و داغون شدن شهر و در نهایت شکست یک گروه ) . ولی کشف درمان همچین بیماری خیلی فراتره . :-* ولی تو سال 2099 کشف شده .
#2عالی بود :lol: :D

به نظرم Telekinesis (کنترل اشیاء از راه دور) اوله و Telepathy دوم
#26 mtm 1397-03-24 08:46
امروز ایشالا بهتون عیدی میدیم!
ترجمه و ادیت شماره 800 مرد عنکبوتی شگفت انگیز تموم شد!
llink.ir/8996
#27 Rubiker81 1397-03-24 09:00
به نقل از mtm:
امروز ایشالا بهتون عیدی میدیم!
ترجمه و ادیت شماره 800 مرد عنکبوتی شگفت انگیز تموم شد!
llink.ir/8996

به به
این شد یه چیزی ;-)
استاد خواستم تو زمینه ترجمه همکاری کنم.
چطور می تونم؟
#28 Agent of Darknes 1397-03-24 09:14
به نقل از spidey kg:
لوک کیج و سوپرمن نمی تونن امپول بزنن؟یا چیزی با سرنگ و سرم بهشون تزریق بشه؟چون نفوذناپذیرن میگم

لوک کیج رو نمیدونم ولی اگه بخوان به سوپرمن چیزی تزریق کنن از سرنگی استفاده میکنن که سوزنش کریپتونایت داشته باشه. :)
#29 D.PARKER 1397-03-24 10:08
#22
نه نه نه. شما منظور منو بد گرفتی.
اولا که اون یه مثال بود فقط از کارایی که باید میکرد.( آباد کردن از نظر صنعتی اون مناطق و... خب ثانوسه ترامپ که نیست.)
بعدشم خداییش این کارا سخت تر بود یا یه بشکن زدن و رسیدن به هدف ؟؟؟گفتم که ثانوس دل خوشی از مردم نداره. تازه تو کمیک ثانوس به سادگی اون بشکن رو زد. اما توی فیلم انگار به دستکش فشار زیادی وارد شد. ضمنا این ایده ای بود که ثانوس میخواست رو تایتان اجرا کنه و میخواست همون کارو در سطح گسترده تری انجام بدم.
دلایل دیگه ای هم هست که گفتم اکثرشو.
#26
استاد بخدا صبحمو ساختید. خیلی خیلی ممنون. نمیدونم چطور جواب زحمات شما و مترجم ها و ادیتور های سایت رو بدم. انشاالله موفق باشید.
#30 mtm 1397-03-24 10:38
به نقل از Rubiker81:
به نقل از mtm:
امروز ایشالا بهتون عیدی میدیم!
ترجمه و ادیت شماره 800 مرد عنکبوتی شگفت انگیز تموم شد!
llink.ir/8996

به به
این شد یه چیزی ;-)
استاد خواستم تو زمینه ترجمه همکاری کنم.
چطور می تونم؟

هر وقت فراخوان دادیم برای مترجم و ادیتور جدید بهمون ایمیل بزنید
#31 Mr. Incredible 1397-03-24 10:40
به نقل از mtm:
امروز ایشالا بهتون عیدی میدیم!
ترجمه و ادیت شماره 800 مرد عنکبوتی شگفت انگیز تموم شد!
llink.ir/8996

وای خدایا در پوست خودم نمیگنجم :cry:
کسی میدونه چرا اسامی ادیتورهای این کمیک روی جلد اینقدر زیاده؟ :o
#32 Mr. Incredible 1397-03-24 10:48
به نقل از Agent of Darknes:
به نقل از spidey kg:
لوک کیج و سوپرمن نمی تونن امپول بزنن؟یا چیزی با سرنگ و سرم بهشون تزریق بشه؟چون نفوذناپذیرن میگم

لوک کیج رو نمیدونم ولی اگه بخوان به سوپرمن چیزی تزریق کنن از سرنگی استفاده میکنن که سوزنش کریپتونایت داشته باشه. :)

لوک کیج همون طور که تو سریالش نشون دادن از طریق چشمانش بهش تزریق کردن (خیلی صحنه خفنی بود)
#33 D.PARKER 1397-03-24 12:06
#31
چون ۸۰ صفحه داره.
#34 mtm 1397-03-24 12:12
به نقل از D.PARKER:
#31
چون ۸۰ صفحه و کلی داستان فرعی داره.

بله 80 صفحه است ولی داستان فرعی نداره! همش یه داستانه
#35 D.PARKER 1397-03-24 12:40
#34
جدی ؟ معذرت میخوام. فکر کردم داستان فرعی داشته باشه. ویرایش میکنم.
#36 C.s.r 1397-03-24 17:32
به نقل از D.PARKER:
#22
نه نه نه. شما منظور منو بد گرفتی.
اولا که اون یه مثال بود فقط از کارایی که باید میکرد.( آباد کردن از نظر صنعتی اون مناطق و... خب ثانوسه ترامپ که نیست.)
بعدشم خداییش این کارا سخت تر بود یا یه بشکن زدن و رسیدن به هدف ؟؟؟گفتم که ثانوس دل خوشی از مردم نداره. تازه تو کمیک ثانوس به سادگی اون بشکن رو زد. اما توی فیلم انگار به دستکش فشار زیادی وارد شد. ضمنا این ایده ای بود که ثانوس میخواست رو تایتان اجرا کنه و میخواست همون کارو در سطح گسترده تری انجام بدم.
دلایل دیگه ای هم هست که گفتم اکثرشو.


وقتی با یه بشکن ساده میشه نصف دنیا رو نابود کرد حتما با یه حرکات ساده دیگه هم میشه کارای دیگه کرد و اینکه ثانوس برای نجات دنیا اینکار رو کرد پس میشه گفت نجات مردم رو هم می خواسته پس میشد همچین چیزی به ذهنش برسه
ولی خب ممکنه دلیلش ذهن خبیث ثانوس یا همچین چیزی بوده باشه به هر حال ما خیلی در مورد اهداف و کاره های ثانوس نمیدونیم که شاید در فیلم های بعدی در موردشون توضیح بده مثلا چرا یه بار لوکی رو فرستاد که به زمین حمله کنه چرا از اول نیومد سنگ هابرداره و بره مثلا یا چرا بعد عصر الترون فهمید که وقتشه دس بکار بشه
#37 mtm 1397-03-24 17:40
به نقل از C.s.r:
به نقل از D.PARKER:
#22
نه نه نه. شما منظور منو بد گرفتی.
اولا که اون یه مثال بود فقط از کارایی که باید میکرد.( آباد کردن از نظر صنعتی اون مناطق و... خب ثانوسه ترامپ که نیست.)
بعدشم خداییش این کارا سخت تر بود یا یه بشکن زدن و رسیدن به هدف ؟؟؟گفتم که ثانوس دل خوشی از مردم نداره. تازه تو کمیک ثانوس به سادگی اون بشکن رو زد. اما توی فیلم انگار به دستکش فشار زیادی وارد شد. ضمنا این ایده ای بود که ثانوس میخواست رو تایتان اجرا کنه و میخواست همون کارو در سطح گسترده تری انجام بدم.
دلایل دیگه ای هم هست که گفتم اکثرشو.


وقتی با یه بشکن ساده میشه نصف دنیا رو نابود کرد حتما با یه حرکات ساده دیگه هم میشه کارای دیگه کرد و اینکه ثانوس برای نجات دنیا اینکار رو کرد پس میشه گفت نجات مردم رو هم می خواسته پس میشد همچین چیزی به ذهنش برسه
ولی خب ممکنه دلیلش ذهن خبیث ثانوس یا همچین چیزی بوده باشه به هر حال ما خیلی در مورد اهداف و کاره های ثانوس نمیدونیم که شاید در فیلم های بعدی در موردشون توضیح بده مثلا چرا یه بار لوکی رو فرستاد که به زمین حمله کنه چرا از اول نیومد سنگ هابرداره و بره مثلا یا چرا بعد عصر الترون فهمید که وقتشه دس بکار بشه

البته به نظرم نابود کردن با "خلق کردن" فرق داره ها
این دو تا اشتباه نگیرید با هم
قدرت های دستکش برای خلق کردن نیست

پس نمیشه ازشون برای افزایش منابع استفاده کرد
ولی میشه با کشتن نصف جمعیت باعث شد که منابع متعادل بشن
#38 Mdh 1397-03-24 22:40
به نقل از mtm:
به نقل از C.s.r:
به نقل از D.PARKER:
#22
نه نه نه. شما منظور منو بد گرفتی.
اولا که اون یه مثال بود فقط از کارایی که باید میکرد.( آباد کردن از نظر صنعتی اون مناطق و... خب ثانوسه ترامپ که نیست.)
بعدشم خداییش این کارا سخت تر بود یا یه بشکن زدن و رسیدن به هدف ؟؟؟گفتم که ثانوس دل خوشی از مردم نداره. تازه تو کمیک ثانوس به سادگی اون بشکن رو زد. اما توی فیلم انگار به دستکش فشار زیادی وارد شد. ضمنا این ایده ای بود که ثانوس میخواست رو تایتان اجرا کنه و میخواست همون کارو در سطح گسترده تری انجام بدم.
دلایل دیگه ای هم هست که گفتم اکثرشو.


وقتی با یه بشکن ساده میشه نصف دنیا رو نابود کرد حتما با یه حرکات ساده دیگه هم میشه کارای دیگه کرد و اینکه ثانوس برای نجات دنیا اینکار رو کرد پس میشه گفت نجات مردم رو هم می خواسته پس میشد همچین چیزی به ذهنش برسه
ولی خب ممکنه دلیلش ذهن خبیث ثانوس یا همچین چیزی بوده باشه به هر حال ما خیلی در مورد اهداف و کاره های ثانوس نمیدونیم که شاید در فیلم های بعدی در موردشون توضیح بده مثلا چرا یه بار لوکی رو فرستاد که به زمین حمله کنه چرا از اول نیومد سنگ هابرداره و بره مثلا یا چرا بعد عصر الترون فهمید که وقتشه دس بکار بشه

البته به نظرم نابود کردن با "خلق کردن" فرق داره ها
این دو تا اشتباه نگیرید با هم
قدرت های دستکش برای خلق کردن نیست

پس نمیشه ازشون برای افزایش منابع استفاده کرد
ولی میشه با کشتن نصف جمعیت باعث شد که منابع متعادل بشن

یعنی یه چیزی مثل قانون پایستگی جرم و انرژی؟!
افزایش منابع نشه استفاده کرد برای تبدیل منابع میشه استفاده کرد؟ بر فرض دو تا سیاره رو تبدیل به ماکارونی کنه...

و یه چیزیم هست...تو کمیک ها صحبت از تعادل هست...بر فرض انرژی یا مادیت کل جهان ثابته یا کاهش و افزایش داره؟
مثلا قدرتی که از دنیای دیگه وارد میشه به صورت خیر یا شر، تو این دنیا به تناسب مخالفش ایجاد میشه؟

راستی آقای ترابی...من موقع دیدن فیلم چند تا سوال به ذهنم رسید، البته زیاد مهم نیستند ولی کنجکاوم بدونم...تانوس وقتی بشکن زد اون نصف موجودات رو خودش انتخاب کرد ناپدید بشن یا سنگ ها خودشون انتخاب کردن؟ بعد تانوس به بهانه عدم وجود منابع اینکارو کرد، خب انرژی اونهمه موجودات کجا رفت؟ صحبت از کل کهکشان هاست! یعنی موجودات بسیار قدرتمند و بسیار کهن...مثل سلستیال ها و... قطعا محو شدن...خب اونهمه انرژی کجا رفت؟ اینجا دوباره بحث تعادل پیش نمیاد؟

یه صحنه ای رد اسکال به تانوس میگه به دنبال سنگ ها بودم اما من رو پس زدند...آیا سنگ ها کسی که ازشون استفاده میکنه رو انتخاب میکنند؟ مثلا مشخص بشه بشکن زدن تانوس حتما باید اتفاق میفتاد! چون سنگ ها خواستند؟ خب سنگ ها قدرت زیادی دارند و هر کدوم بعدی از عالم رو در اختیار دارند...
ببخشید کامنتم حالت اسپم گرفت...ولی برام سوال بود و بحثش پیش اومد...
#39 Mdh 1397-03-25 23:35
#38
جوابی نبود؟ :-?
#40 a.v.s 1397-03-26 01:42
38#
سلام، بعد از یک بیماری برگشتم.
و ببخشید به جای آقای ترابی جواب میدهم.
درمورد سوال اول، ثانوس به طور تصادفی نصف جمعیت جهان رو نابود کرد.
درمورد سوال دوم، سلستیال ها جزو Cosmic Entities (یا همان نیرو های کیهانی مثل دادگاه زندگی و مرگ) محسوب میشوند. پس جزو ضرورت های کیهان محسوب میشوند و ثانوس هیچ کدوم از آنهارو نکشته. درضمن ثانوس به بهونه کمبود منابع نصف جمعیت رو نابود نکرده، بلکه این اصلا یکی از دلایل نابودی نصف جمعیت بوده که به دلیل اصلی یعنی تعادل ربط پیدا میکنه.
درمورد سوال سوم، خیر، سنگ ها قدرت اراده ندارند که اصلا فردی لایق به سنگ بی نهایت رو انتخاب کنند. بلکه خود فرد باید قدرت زیاد یا از نژاد خاصی باشه تا بتونه سنگ هارو کنترل کنه، مثل پیتر کوییل که بخاطر اینکه قدرت پدرش که در رگهاش بود تونست سنگ قدرت رو کنترل کنه. ولی به عنوان مثال چون رد اسکال یک موجود فانی بود و تحمل قدرت سنگ هارو نداشت (البته دلیل مهمش اینه که نمی تونست به قدر کافی قدرت سنگ بی نهایت رو درک کنه)، درنتیجه کنترل تسراکت از دستش خارج شد و باعث شد به فضا تلپورت بشه.
#41 Agent Pezhman 1397-03-26 10:01
به نقل از ghasem:
مقاله جذابی بود به احتمال زیاد قدرت پرواز، تغییر واقعیت و شفا بخشی باید جز اولین های این مقاله باشند ولی به نظرم فان ترینشون حس عنکبوتی باشه :lol: یک چیزی تو مایه های وجدان آدم میمونه

شدیدا موافقم و همچنین جای ((سرعت فوق بشری)) بسیار خالی بود من که خودم خیلی شیفته این قدرتم
#42 Agent Pezhman 1397-03-26 10:07
به نقل از C.s.r:
به نقل از D.PARKER:
#22
نه نه نه. شما منظور منو بد گرفتی.
اولا که اون یه مثال بود فقط از کارایی که باید میکرد.( آباد کردن از نظر صنعتی اون مناطق و... خب ثانوسه ترامپ که نیست.)
بعدشم خداییش این کارا سخت تر بود یا یه بشکن زدن و رسیدن به هدف ؟؟؟گفتم که ثانوس دل خوشی از مردم نداره. تازه تو کمیک ثانوس به سادگی اون بشکن رو زد. اما توی فیلم انگار به دستکش فشار زیادی وارد شد. ضمنا این ایده ای بود که ثانوس میخواست رو تایتان اجرا کنه و میخواست همون کارو در سطح گسترده تری انجام بدم.
دلایل دیگه ای هم هست که گفتم اکثرشو.


وقتی با یه بشکن ساده میشه نصف دنیا رو نابود کرد حتما با یه حرکات ساده دیگه هم میشه کارای دیگه کرد و اینکه ثانوس برای نجات دنیا اینکار رو کرد پس میشه گفت نجات مردم رو هم می خواسته پس میشد همچین چیزی به ذهنش برسه
ولی خب ممکنه دلیلش ذهن خبیث ثانوس یا همچین چیزی بوده باشه به هر حال ما خیلی در مورد اهداف و کاره های ثانوس نمیدونیم که شاید در فیلم های بعدی در موردشون توضیح بده مثلا چرا یه بار لوکی رو فرستاد که به زمین حمله کنه چرا از اول نیومد سنگ هابرداره و بره مثلا یا چرا بعد عصر الترون فهمید که وقتشه دس بکار بشه

یه فن تئوری بود که میگفت تانوس بدلیل اینکه سه شخص قدرتند از زمین محافظت میکردند هودش به زنین نیومده بود اشخاصی که اخیرا در MCU مردند که شامل انشنت وان اودین و ایگو میشدند بنظر من که تئوری درستیه
#43 Agent Pezhman 1397-03-26 10:11
راستشو بخواید از طرز تفکر تانوس تو MCU خیلی خوشم اومد واقعا درست میگفت شما اگر زمینو رو نگاه کنی از و قتی که انسان هوشمند روی زمین ظهور کرده شروع کرده به استفاده بی حد و مرز از منابع زمین و اونو تا مرز نابودی کشونده و جمعیت رو به رشد یکی از این عوامل بوده البته تانوس میتونست با اون قدرتی که داشت به جای نابود کردن جمعیت، منابع کافی رو برای جمعیت موجود بوجود بیاره
#44 Mdh 1397-03-26 20:49
به نقل از a.v.s:
38#
سلام، بعد از یک بیماری برگشتم.
و ببخشید به جای آقای ترابی جواب میدهم.
درمورد سوال اول، ثانوس به طور تصادفی نصف جمعیت جهان رو نابود کرد.
درمورد سوال دوم، سلستیال ها جزو Cosmic Entities (یا همان نیرو های کیهانی مثل دادگاه زندگی و مرگ) محسوب میشوند. پس جزو ضرورت های کیهان محسوب میشوند و ثانوس هیچ کدوم از آنهارو نکشته. درضمن ثانوس به بهونه کمبود منابع نصف جمعیت رو نابود نکرده، بلکه این اصلا یکی از دلایل نابودی نصف جمعیت بوده که به دلیل اصلی یعنی تعادل ربط پیدا میکنه.
درمورد سوال سوم، خیر، سنگ ها قدرت اراده ندارند که اصلا فردی لایق به سنگ بی نهایت رو انتخاب کنند. بلکه خود فرد باید قدرت زیاد یا از نژاد خاصی باشه تا بتونه سنگ هارو کنترل کنه، مثل پیتر کوییل که بخاطر اینکه قدرت پدرش که در رگهاش بود تونست سنگ قدرت رو کنترل کنه. ولی به عنوان مثال چون رد اسکال یک موجود فانی بود و تحمل قدرت سنگ هارو نداشت (البته دلیل مهمش اینه که نمی تونست به قدر کافی قدرت سنگ بی نهایت رو درک کنه)، درنتیجه کنترل تسراکت از دستش خارج شد و باعث شد به فضا تلپورت بشه.

سلام...خوش اومدید...
و ممنون بابت پاسخگویی...
#45 Mdh 1397-03-26 20:52
به نقل از Agent Pezhman:
به نقل از C.s.r:
به نقل از D.PARKER:
#22
نه نه نه. شما منظور منو بد گرفتی.
اولا که اون یه مثال بود فقط از کارایی که باید میکرد.( آباد کردن از نظر صنعتی اون مناطق و... خب ثانوسه ترامپ که نیست.)
بعدشم خداییش این کارا سخت تر بود یا یه بشکن زدن و رسیدن به هدف ؟؟؟گفتم که ثانوس دل خوشی از مردم نداره. تازه تو کمیک ثانوس به سادگی اون بشکن رو زد. اما توی فیلم انگار به دستکش فشار زیادی وارد شد. ضمنا این ایده ای بود که ثانوس میخواست رو تایتان اجرا کنه و میخواست همون کارو در سطح گسترده تری انجام بدم.
دلایل دیگه ای هم هست که گفتم اکثرشو.


وقتی با یه بشکن ساده میشه نصف دنیا رو نابود کرد حتما با یه حرکات ساده دیگه هم میشه کارای دیگه کرد و اینکه ثانوس برای نجات دنیا اینکار رو کرد پس میشه گفت نجات مردم رو هم می خواسته پس میشد همچین چیزی به ذهنش برسه
ولی خب ممکنه دلیلش ذهن خبیث ثانوس یا همچین چیزی بوده باشه به هر حال ما خیلی در مورد اهداف و کاره های ثانوس نمیدونیم که شاید در فیلم های بعدی در موردشون توضیح بده مثلا چرا یه بار لوکی رو فرستاد که به زمین حمله کنه چرا از اول نیومد سنگ هابرداره و بره مثلا یا چرا بعد عصر الترون فهمید که وقتشه دس بکار بشه

یه فن تئوری بود که میگفت تانوس بدلیل اینکه سه شخص قدرتند از زمین محافظت میکردند هودش به زنین نیومده بود اشخاصی که اخیرا در MCU مردند که شامل انشنت وان اودین و ایگو میشدند بنظر من که تئوری درستیه

ایگو از زمین محافظت نمیکرد!
و تو فیلم دیدیم مانتیس خیلی راحت تر از تانوس تونست ایگو رو به خواب ببره...
و تانوس اون موقع همه ی سنگ ها رو نداشت...
#46 Agent Pezhman 1397-03-28 01:24
به نقل از Mdh:
به نقل از Agent Pezhman:
به نقل از C.s.r:
به نقل از D.PARKER:
#22
نه نه نه. شما منظور منو بد گرفتی.
اولا که اون یه مثال بود فقط از کارایی که باید میکرد.( آباد کردن از نظر صنعتی اون مناطق و... خب ثانوسه ترامپ که نیست.)
بعدشم خداییش این کارا سخت تر بود یا یه بشکن زدن و رسیدن به هدف ؟؟؟گفتم که ثانوس دل خوشی از مردم نداره. تازه تو کمیک ثانوس به سادگی اون بشکن رو زد. اما توی فیلم انگار به دستکش فشار زیادی وارد شد. ضمنا این ایده ای بود که ثانوس میخواست رو تایتان اجرا کنه و میخواست همون کارو در سطح گسترده تری انجام بدم.
دلایل دیگه ای هم هست که گفتم اکثرشو.


وقتی با یه بشکن ساده میشه نصف دنیا رو نابود کرد حتما با یه حرکات ساده دیگه هم میشه کارای دیگه کرد و اینکه ثانوس برای نجات دنیا اینکار رو کرد پس میشه گفت نجات مردم رو هم می خواسته پس میشد همچین چیزی به ذهنش برسه
ولی خب ممکنه دلیلش ذهن خبیث ثانوس یا همچین چیزی بوده باشه به هر حال ما خیلی در مورد اهداف و کاره های ثانوس نمیدونیم که شاید در فیلم های بعدی در موردشون توضیح بده مثلا چرا یه بار لوکی رو فرستاد که به زمین حمله کنه چرا از اول نیومد سنگ هابرداره و بره مثلا یا چرا بعد عصر الترون فهمید که وقتشه دس بکار بشه

یه فن تئوری بود که میگفت تانوس بدلیل اینکه سه شخص قدرتند از زمین محافظت میکردند هودش به زنین نیومده بود اشخاصی که اخیرا در MCU مردند که شامل انشنت وان اودین و ایگو میشدند بنظر من که تئوری درستیه

ایگو از زمین محافظت نمیکرد!
و تو فیلم دیدیم مانتیس خیلی راحت تر از تانوس تونست ایگو رو به خواب ببره...
و تانوس اون موقع همه ی سنگ ها رو نداشت...

محافظت نکردن ایگو از زمین رو قبول دارم ولی ایگو قدرتش خیلی از تانوس بیشتر بود و خودش در فیلم گفت تنها موجود زنده پس از بیگ بنگ بوده و یچیزم هست قدرت مانتیس یک قدرت فیزیکی نیست که بتونه با قدرت تانوس و ایگو مقابله کنه میتونه اونا رو بخوابونه و تونست ثوری که تانوس رو کشت بیدار کنه و منظور ایشون از به زمین نیومدن تانوس جمع کردن سنگا بود دیگه بلاخره باید برای جمع کردن سنگا از یجایی شروع میکرد البته چندبار چند نفرو برای بدست اوردن سنگا اسیر کرد یا شکست خوردن یا بهش خیانط کردن منظورم لوکی و گامورا هستش و حتی لوکی باعث از دست رفتن سنگ ذهن افتادن به دست انتقام جویان و ویژن شد تا در اخر به این نتیجه رسید که باید خودش دست به کار بشه و در صحنه پس از تیراژ اونجرز ۲ هم گفت.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید