5 رویارویی برتر مرد عنکبوتی و ثانوس (Thanos)

عکس ثانوس - tanos

با توجه به انتشار نسخه بلوری فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" و حضور شخصیت «مرد عنکبوتی» در این فیلم ، این مقاله دوباره در صفحه نخست سایت قرار میگیره.

مردعنکبوتی بیشتر یک ابرقهرمان خیابانی (street-level) است تا اینکه کل گیتی رو نجات بده ،بنابراین در طول این سالها او خیلی کم در برابر ثانوس ظاهر شده. ما این دو چند باری رویارویی داشتند که موجب شده داستان های جالبی به وجود بیاید . در این مقاله به پنج تا از بهترین و جالب ترین رویارویی های مردعنکبوتی و ثانوس میپردازیم.

5- کمیک The Infinity Crusade

کمیک infinity crusade

این کمیک (یعنی infinity crusade) سومین بخش از داستان معروف infinity نوشته و طراحی شده توسط  جیم استارلین است. در این کمیک مرد عنکبوتی و ثانوس رو در روی هم قرار دارند البته نه به اون شکلی که فکر میکنید .این دفعه  تهدیدی که عالم را دربرگرفته کسی نیست جز Goddess. او هرگونه قهرمان مارول را که نسبت به مذهب یا عقیده خاصی دلبستگی دارد شستشوی مغزی میدهد. خیلی از ابرقهرمانان مثل استورم ، ثور و مردعنکبوتی ( به خاطر این که " قدرت زیاد مسئولیت به همراه دارد " مثل نوعی عقیده ی دینی است) شستشوی مغزی داده شدند و  به زامبی های بی فکر تبدیل شدند و به ارتش Goddess پیوستند.

از طرفی دیگر، شخصیت هایی  داشتیم که به جز یه سری آمار و ارقام به دین یا عقیده خاصی اعتقاد نداشتند. کسانی مثل رید ریچاردز، تونی استارک و ثانوس. بنابراین میبنید که در این کمیک ثانوس به نوعی به شخصیت مثبتی تبدیل شده بود  اسپایدی به خاطر عقایدش در بند Goddess درآمده و به شخصیت منقی تبدیل شده بود! در هر حال infinity crusade هرگز داستان قابل تامل و خوبی مجسوب نشده است.

4- کمیک Infinity Abyss

کمیک infinity abyss

پس از تقریبا یک دهه از آخرین داستان سری Infinity، جیم استارلین را در سال 2002 برگرداند تا کمیک شش قسمتی Infinity Abyss رو بنویسه . این دفعه استارلین به جای اینکه از همه شخصیت های مهم مارول استفاده کنه سعی کرد از عده ای گمنام تر و کوچکتر بهره بگیره.

در کمال تعجب مرد عنکبوتی یکی از معدود شخصیت های مطرح مارول بود که وارد داستان شد. استارلین در ضمن به طور موثری از او استفاده کرد و یک لحظه ماندگار با حضور اسپایدرمن در اواخر داستان خلق نمود. لازم به ذکره که اسپایدرمن در این داستان با خود ثانوس روبرو نمیشه بلکه با 5 کلون از او مواجه میشه که از روی مدل هایی مثل پرفسور ایکس و ایرون من ساخته شده بودند.  در رویارویی پایانی داستان مرد عنکبوتی کمک میکند تا کلون ثانوس که شبیه به گالاکتوس است و میخواهد دنیا را ببلعد نابود شود.

3- کمیک Inifinty Gauntlet

کمیک infinity gauntlet

کمیک دستکش بینهایت (Infinity Gauntlet) شاهکار جیم استارلین به شمار می آید  و تقریبا همه شخصیت های مهم مارول در آن حضور داشتند. ما این کمیک را در اینجا برایتان ترجمه کرده ایم. مرد عنکبوتی هم بود ولی مثل بسیاری از دیگر شخصیت ها نتوانست در مقابله با ثانوس در شماره 4 این کمیک چندان بدرخشد. در حقیقت، در این شماره آدام وارلاک گروهی از قهرمانان را جمع میکند تا با ثانوسی که حالا دیگر مثل یک خدا شده است، مبارزه کنند. در اقدامی عجیب و ابلهانه آنها تصمیم میگیرند به صورت تک به تک با ثانوس بجنگند و در نتیجه ثانوس اکثرشان را میکشد. اسپایدرمن یکی از اخرین قهرمانانی است که به ثانوس حمله میکند و ضربه سختی هم میخورد و میمیرد. ولی نگران نباشید چون در پایان این قسمت همه قهرمانانی که کشته شده بودند (منجمله مرد عنکبوتی) دوباره زنده شده و برمیگردند !

2- شماره 17 از کمیک Spider-Man

عکس thanos

در این داستان عجیب که در شماره 17 کمیک Spider-Man چاپ شد، اسپایدرمن و ثانوس در برزخ (یا شایدم آخرت) با هم مواجه میشوند! در واقع اسپایدرمن هنگام نجات مادر و دختر کوچک اش، در انفجار یک ماده سمی خطرناک گرفتار میشود و میمیرد. در طول داستان ثانوس مدام مرد عنکبوتی را با حرفای گزنده خودش آزار میدهد و به او میگوید که کارهایش بی فایده است و فقط ابرشروران بیشتری رابه شهر جذب میکند! سپس ثانوس به اسپایدی میگوید که دختری  که سعی داشته نجات دهد هم آنجاست (یعنی دختر هم مثل پیتر پارکر در شرف مرگ قرار گرفته). اسپایدرمن با ثانوس درگیر میشود تا روح دخترک را نجات دهد. سپس معشوقه ثانوس به نام Death وارد ماجرا میشود و به دلیلی نامعلوم طرف اسپایدرمن را میگیرد (شاید از اینکه پیتر میخواهد به بهای ماندن خودش در آنجا جان دختر را نجات دهد تحت تاثیر قرار گرفته). او سپس مرد عنکبوتی و دخترک را به دنیای زندگان برمیگرداند.

این داستانی بود که پتانسیل زیادی داشت ولی از آن به خوبی استفاده نشد . ضمنا ، اضلا معلوم نمیشود ایا اصلا مبارزه ای بین مرد عنکبوتی و ثانوس انجام شده و یا اینکه همه چیز ذهنی و تنازعی بوده است؟ در هر حال این داستان از معدود داستان هایی است که در آن ثانوس حضور مهم و پررنگی دارد. ضمنا توصیه میشه این مقاله را هم درباره این داستان بخونید.

1- شماره 2 از کمیک Marvel Two-In-one Annual

کمیک Marvel Two-in-One Annual

پس از این همه سال هنوز هم نخستین نبرد و  رویارویی مردعنکبوتی با ثانوس بهترین آنها به شمار می آید (اقای ترابی این نبرد را در لیست 10 مبارزه تاریخی مرد عنکبوتی خود قرار داده است). در این داستان کلاسیک ابتدا اونجرز توسط ثانوس اسیر میشوند و بعد مرد عنکبوتی و The Thing سعی میکنند آنها را نجات دهند. ثانوس آنها را خیلی راحت شکست میدهد و باعث میشود تا اسپایدی به سرش بزند که قضیه نجات اونجرز را بیخیال شود تا کشته نشود! ولی همانطور که حدس میزنید او تصمیم میگیرد جلوی ثانوس بایستد و با کمک هوش و زکاوتش ثانوس را غافلگیر میکند و باعث رهایی اونجرز میشود. سپس مرد عنکبوتی با سنگ روح (Soul Gem) روبرو میشود و با آن آدام وارلاک را آزاد میکند. وارلاک هم ثانوس را با قدرت soul gem به سنگ تبدیل میکند.

نویسنده: ارشیا ابراهیمی

All rights reserved © Spidey.ir 2015

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مقالات مشابه ای که باید بخوانید:

10 لحظه فوق العاده ای كه امیدواریم در فیلم های بعدی مرد عنكبوتی ببینیم!

10 دفعه ای که پیتر پارکر/مردعنکبوتی دنیای اصلی مارول کشته شد

شماره آخر كمیك "دستكش بینهایت" (THE INFINITY GAUNTLET) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

10 مبارزه برتر مرد عنكبوتی در دنیای كمیك – قسمت اول

رتبه بندی شخصیت های دنیای سینمایی مارول (MCU) از نظر قدرت فیزیکی

10 مبارزه برتر مرد عنكبوتی در دنیای كمیك – قسمت دوم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

Mehrad Davaii
#1 Mehrad Davaii 1394-04-26 12:05
خیلی ممنون بابت این مطلب
چه شود جنگ های بینهایت با حضور اسپایدی و اونجرز و همه دیگه :-)
نقل قول کردن
Artemis
#2 Artemis 1394-04-26 12:07
ممنون واقعا عالی بود

خیلی مقاله خوب و جامعی بود

میشه کمی راجع به ادام وارلاک توضیح بدید؟قهرمانه،ضد قهرمان یا ویلین؟
نقل قول کردن
Victor
#3 Victor 1394-04-26 12:10
spidey.ir/.../...
فکر کنم این کافی باشه
نقل قول کردن
sobhani
#4 sobhani 1394-04-26 12:15
خیلی ممنون بابت مقاله.
من که خیلی خوشم اومد.
امیدوارم در فیلم جنگ بی نهایت1و2یکی از این شمار های1یا3رو ببینیم چون بقیه برای فیلم جالب نیستن البته به جای thing هم میشه مثلاً از هالک استفاده کرد.
نقل قول کردن
all new spider man
#5 all new spider man 1394-04-26 12:45
ممنون مقالت عای بود
نقل قول کردن
all new spider man
#6 all new spider man 1394-04-26 12:47
بچه ها من چه جوری عکس بزارم باسه پروفایلم؟
نقل قول کردن
young spider
#7 young spider 1394-04-26 12:50
بهترینش همون ۱ هست. بهترین گزینه هم برای فیلم اونجرز هم ، همون ۱ هست. اگه نمیتونن از thing استفاده کنن ، بهترین گزینه ثور یا درکس یا هالک هست. آدام وارلاک هم بد نیست.
نقل قول کردن
young spider
#8 young spider 1394-04-26 12:53
آقا ترابی میشه یه مقاله بدید با عنوان چرا مارول حق رایت سینمایی کارکتر هاش رو فروخت؟
نقل قول کردن
batman-justice
#9 batman-justice 1394-04-26 13:14
ممنون مقاله ی خوبی بود
نقل قول کردن
Spectacular Spider-Man
#10 Spectacular Spider-Man 1394-04-26 13:37
مرسی مقاله خوبی بود.
#6:
میتونی از این راهنما استفاده کنی ;-) :
spidey.ir/.../...
نقل قول کردن
real spidey
#11 real spidey 1394-04-26 13:54
ممنون از مقاله خیلی خوب بود. به نظر من شماره1 متونه در فیلم انتقام جویان اقتباس بشه به جای thing هم میتونن از درکس استفاده کنن.. در کل مقاله خوبی بود
نقل قول کردن
SLH Hero
#12 SLH Hero 1394-04-26 15:07
مقاله فوق العاده بود ;-) . خیلی ممنون کلّی با داستان های Infinity آشنا شدیم.

هر چی بیشتر درباره داستان های Infinity میخونم بیشتر ازشون بدم میاد. هیچ چیز خاصی ندارن فقط داستان ماورایی بیخوده.
نقل قول کردن
Doc Strange
+1 #13 Doc Strange 1394-04-26 17:08
اینم از مقاله دوست خوبمون، فکر کنم الان بال در آورده رو هواست!
مقاله خوبی بود ممنون.
ولی کلا من همیشه این داستان های اینفینیتی رو همیشه با هم قاطی میکنم، آخه مگه چندتا داستان اینفینیتی داریم؟!
حالا امیدوارم برادران روسو از پس اونجرز: جنگ های بی نهایت بر بیان.... :sigh:
نقل قول کردن
all new spider man
#14 all new spider man 1394-04-26 18:01
به نقل از Spectacular Spider-Man:
مرسی مقاله خوبی بود.
#6:
میتونی از این راهنما استفاده کنی ;-) :
spidey.ir/.../...

ممنون
نقل قول کردن
ADC
#15 ADC 1394-04-26 18:59
به نقل از Doc Strange:
اینم از مقاله دوست خوبمون، فکر کنم الان بال در آورده رو هواست!
مقاله خوبی بود ممنون.
ولی کلا من همیشه این داستان های اینفینیتی رو همیشه با هم قاطی میکنم، آخه مگه چندتا داستان اینفینیتی داریم؟!
حالا امیدوارم برادران روسو از پس اونجرز: جنگ های بی نهایت بر بیان.... :sigh:

اره اتفاقا واقعا دارم بال درمیارم .
ولی دوستان تشکر اصلی رو از اقای ترابی بکنید چون من بعضی از قسمت های مقاله رو واقعا بد ترجمه کردم ولی اقای ترابی این مقاله رو ویرایش کرد و واقعا بهش جان بخشید .
من واقعا از ایشون تشکر میکنم .
نقل قول کردن
Night.Wing
+1 #16 Night.Wing 1394-04-26 20:25
مقاله عالی.
یه سوال ثانوس تو سیکرت وارز نیس؟
نقل قول کردن
ADC
#17 ADC 1394-04-26 21:46
به نقل از Night.Wing:
مقاله عالی.
یه سوال ثانوس تو سیکرت وارز نیس؟

بله هست .
نقل قول کردن
Man of night
#18 Man of night 1394-04-27 01:06
اسپایدی هم خوب دهن ثانوس رو اسفالت کرده ها :lol:
نقل قول کردن
s.kraven
#19 s.kraven 1394-04-27 02:42
همین کم مونده بود یه DC فن از اسپایدرمن مقاله بنویسه؛
اون هم در این حد خوب؛بهت تبریک میگم ADC .
دیگه واقعا تصمیم گرفتم خودم هم تو مقاله نویسی دست به کار بشم.
ان شاء الله مقاله ام رو بنویسم دورو ور ADCخالی میشه. :P
نقل قول کردن
Agent Marvel
#20 Agent Marvel 1394-04-28 19:58
ارشیا جان ممنون بابت مقاله.برای اولین بار سوپر مقاله بود!
نقل قول کردن
Nightwatcher
#21 Nightwatcher 1395-10-22 14:05
ممنون از آقا ارشیا. عالی بود.
فکرشو نمیکردم که اسپایدرمن این همه رویارویی با ثانوس داشته باشه.
امیدوارم توی فیلمهای اونجرز 3 و 4 هم از این رویارویی ها و مبارزات جالب شاهد باشیم.
نقل قول کردن
AmirhoseinJafari2005
#22 AmirhoseinJafari2005 1399-11-04 11:53
واقعا تانوس یکی از بهترین خبیث هاست
نقل قول کردن
Demetrius
#23 Demetrius 1402-10-11 06:34
I really like your site.. very nice colors & theme.
Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz answer back as I'm looking to construct my own blog and would like to know where u got this from.
thanks
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

42

مردعنکبوتی سیمبیوتی

کمیک های پادشاه سیاه پوش - فارسی - کامل

تولد مجدد قهرمانان

پاسخ به سئوالات مردعنکبوتی

مقالات اسپایدرمن راهی به خانه نیست

حقایق کمیک بوکی

گرین گابلین

50

تاپ 20 - سایت spidey.ir

27

کمیک امپراتوری مخفی

توطئه کلونی

دنیای ونومی

41

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

نکات جالب مرد عنکبوتی

14

18

26

15

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

مهم ترین داستان های مرد عنکبوتی

006

0010

اسپایدرمن در تلویزیون

21