5 شخصیت برتر كمیك كه خارج از دنیای كمیك خلق شدند!

5 شخصيت كميك كه خارج از دنياي كيمك خلق شدند

در طول تاریخ كمیك همیشه روال اینطور بوده كه از روی شخصیت های كمیك اقتباس های مختلف صورت میگیرد و ما آنها را در گونه های دیگر سرگرمی میبینیم . ولی گاهی اوقات برعكس میشود!

يعني برخی شخصیت ها ابتدا مثلا در فیلم ، سریال یا انیمیشن خلق میشوند و بعد وارد دنیای كمیك میشوند!!!  ما در این مقاله به 5 شخصیت برتر در این زمینه اشاره میكنیم:

- جیمی اولسون (Jimmy Olsen)

جيم اولسون

«جیمی اولسون» یكی از شخصیت های ثابت و مشهور كمیك های سوپرمن است ولی جالب است كه بدانید او اولین بار در سریال رادیویی "ماجراهای سوپرمن" كه در دهه 40 میلادی پخش میشد ، خلق شد! در واقع، این شخصیت خلق شد چون در سریال های رادیویی باید به شنوندگان اطلاعات زیادی داده میشد تا در جریان داستان قرار بگیرند. بنابراین تهیه كنندگان رادیویی متوجه شدند كه سوپرمن به شخصیت های مكمل بیشتری نیاز دارد تا از طریق آنها لحظات اكشن و جزئیات داستانی بهتر منتقل شوند. بنابراین آنها شخصیت هایی خلق كردند كه در روزنامه "دیلی پلنت" كار میكردند، شخصیت هایی مثل «جیمي اولسون» و «پری وایت» (رئیس دیلی پلنت) . انتشارات دی سی هم پس از مدتی اولسون و دیگران را وارد كمیك های سوپرمن كرد (حتی نقطه ضعف سوپرمن یعنی "كریپتونایت" هم در این سریال رادیویی خلق شد!)

البته جیمی اولسون در كمیك های سوپرمن معمولا در حاشیه قرار داشت تا اینكه سریال تلویزیونی Adventures of Superman در دهه 50 میلادی روی آنتن رفت و بسیار محبوب شد. دی سی هم سعی كرد حالات ،  شخصیت پردازی و حتی ظاهر بازیگر نقش جیمی در این سریال (جك لارسن)  را در كمیك های سوپرمن  نیز مورد استفاده قرار دهد.

- هارلی كوئین (Harley Quinn)

هارلی كوئین- Harley Quinn

یكی از ستارگان فیلم "جوخه انتحار" كه سال بعد اكران خواهد شد «هارلی كوئین» نام دارد. او اولین بار در سریال "بتمن: مجموعه كارتونی" كه در دهه 90 میلادی پخش شد، خلق شد. خالقان او یعنی «بروس تیم» و «پل دینی» ابتدا قصد داشتند او فقط برای یكبار به عنوان دستیار «جوكر» ظاهر شود ولی هواداران آنقدر از او و شخصیت اش خوششان آمد كه تبدیل شد به یكی از شخصیت های خبیثی كه در سریال زیاد به كار رفتند. دینی بخشی از شخصیت پردازی هارلی كوئین را از شخصیت  واقعی صداپیشه او یعنی خانم «آرلین سوركین» (Arleen Sorkin) الهام گرفت (این خانم معمولا در همه كارتون ها یا گیم های بتمن، صداپیشه هارلی بوده است) . حتی گفته میشه كه لباس هارلی كوئین را هم سوركین پیشنهاد داده است چون سوركین همچین لباسی را در یك سریال تلویزیونی بر تن كرده بود. دو سال بعد از اینكه هارلی كوئین خلق شد، بروس تیم و پل دینی رمان گرافیكی تحسین شده ای تحت عنوان Mad Love نوشتند و در آن اریجین هارلی كوئین را روایت كردند. اما اولین حضور رسمی هارلی كوئین در یونیورس دی سی را باید در رویداد بزرگ بتمن در سال 1977 یعنی No Man's Land دانست. از آن موقع تا به حال هارلی كوئین از شخصيت های محبوب دی سی بوده و هم اكنون در كمیك اختصاصی و موفق خودش حضور دارد.

مطالب مرتبط:

ظاهر شخصیت های فیلم جوخه انتحار (suicide squad) مشخص شد

- مامور كولسون (Agent Coulson)

مامور كولسون (Agent Coulson)

وقتی مارول استودیوز تصمیم جاه طلبانه و جالب خودش را مبنی بر داشتن یك يونيورس واحد و مرتبط به هم سینمایی گرفت، نیاز به شخصیتی پیدا كرد تا فیلم هایش را به هم وصل كند و در عین حال آنقدر هم مهم نباشد كه حواس مخاطبین را از موضوعات اصلی فیلم هایش پرت كند. بنابراین بازیگری به نام «كلارك گرگ» را انتخاب كردند تا نقش «مامور كولسون» را بازی كند. او یك مامور بی تكلف اما بسیار لایق بود كه برای سازمان "شیلد" كار میكرد و وظیفه داشت به طور مخفیانه به آیرون من و دیگران قهرمانان مارول كمك كند. كولسون نماینده چشم های همیشه حاضر شیلد بود و همچون یك چسب عمل میكرد تا قبل از ساخته شدن فیلم Avengers، اجزای مختلف دنیای سینمایی مارول را به هم بچسباند! با وجود اینكه این شخصیت در فیلم Avengers كشته شد ولی مارول آنقدر دوستش داشت كه در سریال تلویزیونی "مامورین شیلد" (Agents of SHIELD) هم ازش استفاده كرد. الان هم مارول دارد از شخصیت كولسون در كمیك SHIELD استفاده میكند، كمیكی كه در آن مامورین دیگری همچون Fitz, Simmons و Melinda May حضور دارند. در ضمن، آقای گرگ جای خودش در كارتون های مارول هم صحبت میكنه!

- ایكس بیست و سه (X-23)

- ایكس بیست و سه (X-23)

«لورا كینی» (Laura Kinney) ابرقهرمان نوجوانی است كه در حال حاضر جای «ولورین» را در كمیك های مارول گرفته است. او سرگذشت جالبی دارد چون اولین بار توسط «كریگ كایل» در یكی از قسمت های سریال كارتونی X-Men: Evolution خلق شد . او كلون مونثی از ولورین بود كه توسط گروه "هایدرا" خلق شد تا به عنوان یك قاتل حرفه ای عمل كند ولی از دست هایدرا گریخت و توانست رد پدر ژنتیكی خودش را تا مدرسه اگزاویر دنیال كند. او سپس با ولورین به نوعی آشتی مسالمت آمیز دست یافت. با وجود اینكه او فقط در یك اپیزود این سریال حاضر شد ( و البته در اپیزود نهایی هم یك حضور كوتاه و cameo داشت) ولی خیلی زود وارد دنیای كمیك های ایكس من شد. البته او ابتدا در كمیك NYX به عنوان یك روسپی نوجوان ميوتانت(!) معرفی شد ولی اریجین او را بعدا خود آقای كایل در كمیك X-23: Innocence Lost روایت كرد. او سپس با گروه مردان ایكس آشنا شد و همانطور كه گفته شد اكنون در كمیك All-New Wolverine، جای ولورین را گرفته است.

مطالب مرتبط:

100 شخصيت برتر مارول: ايكس 23

- فایر استار (Firestar)

- فایر استار (Firestar)

میگن كه سازندگان سریال كارتونی "مرد عنكبوتی و دوستان شگفت انگیز او" كه اوایل دهه 80 میلادی پخش میشد ، میخواستند از «هیومن تورچ» استفاده كنند ولی رایت او در اختیار مارول نبود بنابراین تصمیم گرفتند یك شخصیت مشابه با نیروهای آتشین به نام «فایر استار» خلق كنند. در اینجا هم خواندید كه لباس این شخصیت توسط هنرمند بزرگی به نام «جان رومیتا» خلق شد. نام واقعی او «آنجلیكا جونز» بود و میوتانتی بود كه همراه با «مرد یخی» از هم كلاسی های پیتر پاركر در دانشگاه بود و به او كمك میكرد تا با جرم و جنایت بجنگد. نوعی مثلث عشقی هم بین آنها وجود داشت ولی در چند اپیزود دیدیم كه فایر استار بیشتر به سمت پیتر تمایل دارد!

فایراستار در سال 1985 ولی به صورت شخصیتی نیمه خبیث وارد كمیك New Mutants شد (او یكی از اعضای گروه خبیث Hellions بود كه توسط «اما فراست» رهبری میشد) . ولی پس از اینكه اكثر هم تیمی های او در نبرد با Trevor Fitzroy كشته شدند، او عضو گروه "جنگجویان جدید" (New Warriors) شد و حتی برای مدتی هم به عضویت Avengers درآمد. این اوخر هم به صورت یك شخصیت مكمل وارد داستان های X-men شده. با وجود آنكه نسخه كمیك بوكی فایراستار هرگز علاقه رومانتیكی به مرد عنكبوتی از خودش نشان نداده ولی رومانس نسبتا طولانی با یكی از هم تیمی های خودش در گروه New Warriors به نام «جاستیس» داشت. البته او برای مدت خیلی كوتاهی هم نوعی علاقه رومانتیك به كلون پیتر پاركر (بن رایلی) پیدا كرد.

مطالب مرتبط:

مستندی درباره سریال كارتونی "مرد عنكبوتی و دوستان شگفت انگیز او" + لینك دانلود

تاریخچه انیمیشن های مرد عنکبوتی

آیا میدانستید كه جان رومیتا برای خلق «شخصیت فایر استار» از ظاهر «مری جین» الهام گرفت؟

مترجم: مهدی ترابی مهربانی

منبع: comicbook.com

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 beast boy 1394-10-05 15:21
یکی دیگر از مقالات فوق العاده آقای ترابی ترجمه خیلی خوبی بود
من توی این لیست کولسون و هارلی کوئین را از همه بیشتر دوست دارم چون این دوتا توانستند با حضور کمی که داشتند محبوبیت خیلی زیادی بین هواداران ایجاد کنند و مخصوصا هارلی کوئین که واقعا شخصیت خیلی خوبیه و یک جورایی مکمل جوکر است امیدوارم مارگوت رابی این نقش را خوب بازی کنه و تریلری که پخش شد و این شخصیت توش بود ما دیدیم که چقدر این نقش را داره خوب بازی می کنه و با این شخصیت انس گرفته است
#2 j.jonah jameson 1394-10-05 15:50
عالی بود !
هیچ کدوم رو نمیدونستم خیلی مقاله ی توپ و عجیبی بود
به ترتیب عجیب بودن :
5- ایکس 32
4- جیمی اولسون
3- مامور کولسون
2- فایر استار
1- هارلی کوئین
با اون سریال رادیویی سوپر من خیلی حال کزدم ایده های خوبی از خودش بجا گذاشت !
خانم آرلین سورکین ایول به سلیقه ات هارلی با این لباس برای همه شناخته شد و یجورایی با دیدن هر خشت قرمز رنگی که ضمینه ی سیاه داشته باشه یاد هارلی میوفتند !
هرچی دارم فکر میکنم نمیتونم به خودم ثابت کنم که ارتباطی میان ایکس 32 و فایر استار وجود نداره :
هردوشون از شخصیت های مذکر و محبوبتری ایده پردازی شدن ( ولورین هیومن تورچ )
هردوشون در نشان دادن قدرت ها و توانایی هاشون دست خوش تغیر شدن ( استفاده از 2 چنگال بجای 3 تا / استفاده از هاله گرمایی بجای آتش )
ممنونم بابت مقاله ! :D
#3 beast boy 1394-10-05 16:08
ببخشید بابت اسپم
اینجا کسی لینک دانلود زیرنویس تریلر لاک پشت های نینجا: بیرون از سایه ها را داره؟
#4 بی باک 1394-10-05 17:21
نمیدونم چرا ولی از مامور کولسن بیش از حد خوشم میاد :-? :-?
#5 n.goblin 1394-10-05 18:01
من همیشه از شخصیت هارلی کوئین خوشم میومد.ولی درکل مقاله ی خوبی بود.ولی هارلی کوئین به نظر من از x-23 بهتره
#6 farhood7 1394-10-05 18:43
چه جالب مامور کولسن تو کمیک ها درست نشده ولی به نظر من در جایگاه خودس فوق العاده و بهترینه.
#7 agh 1394-10-05 19:37
تو این لیست من هارلی کویین خیلی دوست دارم و برای دیدنش تو فیلم جوخه خودکشی لحظه شماری می کنم.
جالبه که ریچل داز تو فیلم های نولان خلق شد که انگار انقدر محبوب نبوده که از روش کمیک بسازن.
مامور کولسون هم ادم خوبی بود و تو فاز 1 نقشش مهم بود و تو مرد اهنی 1 همش به زن تونی اسم طولانی یک شرکت میگفت که اخرش معلوم شد که منظورش شیلده
#8 h.paknia 1394-10-05 20:39
اقای ترابی دستتون درد نکنه بابت ترجمه مقاله من اول فکر میکردم مامور کولسون تو کمیک بوده ؟
یه سوال مامور کولسون چجوری تو سریال ماموران شیلد زنده شد؟

یه خبرم بدم
محافظین کهکشان دوبلش تازه اومد :lol:
#9 beast boy 1394-10-05 20:54
به نقل از h.paknia:
اقای ترابی دستتون درد نکنه بابت ترجمه مقاله من اول فکر میکردم مامور کولسون تو کمیک بوده ؟

یه خبرم بدم

به وسیله یک دستگاه فضایی و نمیدانم فکر کنم خون یک فضایی را بهش منتقل کردند و بعد با دستگاه یک کاری کردند زنده شد یکم زنده شدنش غیر قابل قبوله اما در کل خوب است
#10 MP7 1394-10-06 22:17
شخصیت کولسن فوق العادس.
یادتونه تو اونجرز 1 جوری با پپر حرف میزد انگار خیلی وقته همدیگرو میشناسن :-*
تو شیلد هم که غوغا کرده. بویژه این چند قسمت اخیر
#11 Master Spidey 1395-02-28 22:18
به نقل از h.paknia:

یه خبرم بدم

خطر اسپویل سریال ماموران شیلد برای کسانی که هنوز ندیده اند.
.
.
.
.
.
.
.
تو سریال معلوم شد که قبل از مرگ کولسون تو اونجرز 1 شیلد داشته رو یک دارو که از خون یک فضایی هست کار میکرده که این دارو باعث تغییر رفتار در مردم میشه بخاطر همین مجبور شدند خاطراتشو عوض کنند. کولسون که مرده بود نیک فیوری این دارو را به او داد و حافظاتش رو تغییر دادند.( من از دادند استفاده کردم چون نیک فیوری حافظه ی کولسون رو تغییر نداد مجبور بودند چون میل به زدگی کردن رو از دست داده بود) تنها سوتی ای که دادن این بود که اونا فضایی رو از کجا آورده بودن؟ :o
#12 ariayimehrad 1395-02-29 21:47
واقعا جالب بود برام این که هارلی کویین تو کمیک خلق نشده
#13 Lightbringer 1395-12-10 23:33
مقاله جالبی بود فقط هارلی کویین و میدونستم خارج از کمیک خلق شده

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید