5 کمیک برتر فانتزی (Fantasy) حال حاضر دنیای کمیک

5 کمیک برتر فانتزی (Fantasy) حال حاضر دنیای کمیک

اینها 5 کمیکی هستند که در حال حاضر برترین های ژانر فانتزی به حساب می آیند!

مقدمه: درسته که ژانر  فانتزی هنوز هم تحت سیطره آثار کلاسیکی همچون Bone، کونان بربر و ElfQuest قرار دارد اما مدتی است که به نظر میرسد کمیک های جدیدی در این ژانر  چاپ میشود و علاقمندان خاص خودشان را هم دارند. در این مقاله با 5 کمیک برتر حال حاضر فانتزی به انتخاب سایت comicbook.com آشنا میشویم..

5- خانم هیولا (Monstress)

5- خانم هیولا (Monstress)

این کمیک توسط Marjorie Liu نوشته میشود و طراحش هم Sana Takada است. "خانم هیولا" از المان های جادویی و ترسناک استفاده میکند تا به تم های فمنیستی بپردازد. دنیا در این کمیک بین دو جناح تقسیم بندی شده: Arcanics (یک نژاد باستانی که نیمه انسان و حیوان هستند و قدرت جادویی دارند) و انسان ها . جادوگرانی قدرتمندی هم هستند به نام Cumaea که بر انسان ها حکمرانی میکنند. پس از اینکه Cumaea ها فهمیدند که میتوانند از بدن Arcanic    ها ماده ای جادویی استخراج  کنند به جنگ آنها رفتند ولی سپس یک شهر به شکل اسرار آمیزی نابود شد و آنها با هم صلح کردند.

با این حال وقتی یک Arcanic جوان به نام «ماکیا» به قلب قلمرو Cumaea میرود تا توضیحی برای نیروی قدرتمندی که درونش در حال رشد کردن است، پیدا کند صلح بین آنها تهدید میشود. بعد میبینیم که هم Cumaea ها و هم Arcanic به دنبال ماکیا می افتند تا از راز قدرتی که درونش هست، سر دربیاورند.

کمیک "خانم هیولا" بسیار قدرتمند است و به تم هایی نظیر دوستی، آسیب های ذهنی و رفتارهای غیر انسانی میپردازد. طراحی های این کمیک هم از مانگا الهام گرفته ولی به نظر شبیه به وسترن های کلاسیک غربی می آید! اگه از Lovecraft، مانگا، هیولا و داستان های ترسناک خوشتون میاد این کمیک براتون عالیه.

4- حق طبیعی (Birthright)

4- حق طبیعی (Birthright)

"حق طبیعی" کمیکی است که توسط انتشارات Image چاپ  میشود . نویسنده اش آقای جاشوا ویلیامسون و طراحش نیز آندره برسن است. این کمیک کلیشه های رایج در ژانر فانتزی را در هم میشکند و به فرمول جدید و جالبی میرسد. خلاصه داستان این کمیک از این قرار است: پسری به نام مایکی کالینز وقتی دارد با پدرش بازی میکند در جنگل گم میشود . بعدش خانواده مایکی به خاطر حس گناه، مقصر دانستن دیگران و شک و سوظن از هم متلاشی میشود. سالها بعد مایکی از جنگل بیرون می آید و در حالی که یک شمشیر آتشین دارد ، ادعا میکند که همه این سالها را در یک سرزمین فانتزی عجیب و غریب به نام Terrenos بوده. بعد به صورت فلش بک نشان داده میشود که قرار بوده مایکی قهرمان این سرزمین باشد. بعدش معلوم میشه که مایکی با جادوگر ستمگر این سرزمین همدست شده تا بتونه به دنیای خودش برگرده. سپس مشخص میشه مایکی داره به دلایل مرموزی جادوگران دنیای ما رو شکار میکنه.

این کمیک همه المان های جذاب فانتزی رو داره ولی بیشتر درباره اینه که بعد از این که فانتزی تموم شد، چی میشه؟ این کمیک درباره خانواده ، مواجه شدن با تراژدی و اینکه توقعات دیگران میتونه چه تبعات شومی داشته باشه، میباشد. اگه از کتاب های Wheel of Time  یا شمشیر بازی خوشتون میاد، عاشق این کمیک میشید.

3- شش میلیارد شیطان را بکش ((Kill Six Billion Demons

3- شش میلیارد شیطان را بکش ((Kill Six Billion Demons

یک کمیک اینترنتی که شرکت Image آن را جمع آوری کرده. داستانش بسیار سرگرم کننده و مجذوب کننده و در عین حال عجیب است درباره یک دختری به نام آلیسون است که عضو فرقه خاصی است و درگیر یک جنگ کیهانی میشود. یعنی او درگیر نجات دنیای مختلف از دست یک سری اربابان شرور کیهانی میشود. البته ابتدا دوست پسر او توسط شیاطین و دیوها ربوده میشود و بعد یک کلید کیهانی به دستش داده میشود و بعد داستان رفته رفته اوج میگیرد.

نقطه قوت این کمیک این است که خالقش آقای «تام پارکینسون مورگان» دنیای جالبی را حول و حوش مفاهیمی همچون مذهب و کیهان شناسی ایجاد کرده . طراحی ها هم درست مثل داستان این کمیک جذاب است.

این کمیک رو میشه به صورت رایگان از اینترنت تهیه کرد. ولی مراقب باشید چون ساعتها شما رو درگیر خودش میکنه. البته شرکت Image اخیرا نخستین آرک این کمیک رو به صورت فیزیکی هم منتشر کرده است.

2- گروی بیابان گرد (Groo The Wanderer)

2- گروی بیابان گرد (Groo The Wanderer)

این یکی از اون کمیک های فوق العاده ای است که به صورت مستقل خلق میشه. یعنی شرکت های بزرگی مثل مارول و دی سی یا Image آن را چاپ نمیکنند. این کمیک بامزه در واقع با داستان های معروف ژانر جادوگری که کمیک های "کونان بربر" (Conan the Barbarian) آنها را محبوب کردند، شوخی میکند و آنها را به هجو میکشد. «گرو» یک جنگجو بزرگ است که گفته میشود به عنوان مزدور به خیلی از جاها سفر کرده و با خیلی ها هم دچار مشکل شده است. با وجود اینکه در شمشیر بازی خیلی وارد است اما یک احمق است و اکثر ماجراهای او نیز با شکست و آبروریزی به پایان میرسد!

این کمیک توسط اسطوره مجله Mad یعنی «سرجیو آراگونس» (Sergio Aragones) خلق میشود (البته «مارک اوانیر» هم نویسنده کمکی برخی از قسمت ها است). این کمیک از دهه 80 میلادی تا به حال چاپ شده . اخیرا هم در Groo: Fray of the Gods، گرو وسط جنگی بین خدایان گیر کرده که احتمالا نتیج اسفناکی برای خدایان و بشریت خواهد داشت. اگه دنبال کمیکی بامزه و کارتونی در ژانر فانتزی هستید ، گرو قطعا شما رو سرگرم خواهد کرد.

1- موش های محافظ (Mouse Guard)

1- موش های محافظ (Mouse Guard)

موش های محافظ هم مثل سری Watership Down  یا Redwall ، از موش ها و دیگر جانوران مشابه، جنگجویان شمشیر به دست میسازد. در این کمیک با گروهی از موش ها مواجه میشویم که خودشان را وقف محافظت از موش های مظلوم در دنیایی سخت و ظالمانه و قرون وسطایی کرده اند.

تفاوت این کمیک این است که در دنیایی رخ میدهد که عمدا کوچک است. تهدیداتی که موش های محافظ با آن روبرو میشوند به نظر ساده می آیند ولی در واقع بسیار خطرناک هستند. مثلا یک جغد میتواند چندین جنگجو را بکشد و حتی از ارتشی از خفاش ها یا راسو ها خطرناک تر باشد. اما این سادگی باعث میشود خصایصی همچون شجاعت و اخلاق گرایی در این سری موج بزند.

سری اصلی موش های محافظ توسط دیوید پترسون نوشته شده اما یک سری دیگر هم منتشر شده به نام "افسانه موش های محافظ" (Legends of the Mouse Guard) که افراد دیگری آن را طراحی و نویسندگی کرده اند.

مترجم: امیر علی قادری

amir a. ghaderi

منبع: سایت comicbook.com

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد) 

اگر از این مقاله خوشتون اومده پس مقالات زیر را هم حتما بخونید:

5 كمیك برتر ترسناك (Horror Comics)

5 كمیك برتر زامبی (Zombie Comics)

5 پدر بزرگ و مادر بزرگ خبیث دنیای كمیك!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Emerald Archer 1395-07-05 16:24
از رتبه اول میشه یک انیمیشن موفق ساخت!
#2 Nightwatcher 1395-07-05 17:03
آقای قادری خیلی عالی بود.
واقعا جالب بود.

خب همونطور که حدس میزدم در این لیست دو عنوان از انتشارات ایمیج وجود داره.

من از حق طبیعی و موشهای محافظ خیلی خوشم اومد.

ممنون و خسته نباشید

دقیقا
البته یه انیمیشن شبیه به این داریم. اسمش یادم نیست. درباره یه موش بود در دوران قدیم که گوشهای بزرگی هم داشت.

کلا کامیکهای مدرن و ساختارشکن که بیشترشون توسط image چاپ میشه گزینه های خیلی مناسبی هستن برای اقتباس یک انیمیشن یا فیلم موفق.
مخصوصا الان که یه داستان تازه با موضوع جدید و غیر کلیشه ای برای کمپانی های فیلمسازی مثل طلا میمونه.
#3 Spidey Reigns 1395-07-05 18:12
مرسی آقای قادری...

مقاله ی خوبی بود... ;-)
#4 Spidey Reigns 1395-07-05 18:38
سلام آقای ترابی...
دو تا سوال ازتون داشتم...

1. من به تازگی فهمیدم که ظاهر یکی از شخصیت های ورزش مورد علاقه ام ( کشتی کج ) از ظاهر یه شخصیت کمیک بوکی به نام the crow ، الهام گرفته شده...
میشه یه توضیح کوتاهی در مورد این شخصیت بدین ؟
و کمیک هاش ابرقهرمانین یا فانتزی ؟

2.اون کمیک مهم رو من ادیت میکنم ؟ :-*
همونی که اسمش رو برام ایمیل کردین...
#5 j.jonah jameson 1395-07-05 19:53
به نقل از Spidey Reigns:
سلام آقای ترابی...
1. من به تازگی فهمیدم که ظاهر یکی از شخصیت های ورزش مورد علاقه ام ( کشتی کج ) از ظاهر یه شخصیت کمیک بوکی به نام the crow ، الهام گرفته شده...

سلام پسر
شخصیتی که میگی احتمالا «استینگ» نیست ؟
برای آشنایی با THE CROW بنظرم فیلم اش رو ببینی هم خوب باشه !
این مقاله رو بخون :
spidey.ir/.../...
اینم برای کسی مثل شما که علاقه به کشتی کج داره باید جالب باشه :
spidey.ir/.../...
#6 Spidey Reigns 1395-07-05 20:20
به نقل از j.jonah jameson:
به نقل از Spidey Reigns:
سلام آقای ترابی...

سلام پسر
شخصیتی که میگی احتمالا «استینگ» نیست ؟
برای آشنایی با THE CROW بنظرم فیلم اش رو ببینی هم خوب باشه !
این مقاله رو بخون :
spidey.ir/.../...
اینم برای کسی مثل شما که علاقه به کشتی کج داره باید جالب باشه :
spidey.ir/.../...

سلام جیمسون جان...

1. بله...
منظورم استینگ بود ولی چون سایت ، سایت کمیکیه ازش اسمی نبردم...
مثل اینه بری تو سایت کشتی کج بگی کلارک کنت... :lol:
میگن داری فحش میدی ؟ :D

2. واقعا نمیدونستم فیلمی از روش ساخته شده باشه...

3. مقاله 10 شباهت رو خونده بودم ولی اون یکی رو نخوندم...
میرم سراغش الان...

4. ممنونم بابت کمک و امیدوارم شیرینی ما همچنان محفوظ باشه... ;-) :lol:
#7 Ar_Nemati 1395-07-05 20:23
سلام استاد ترابی من یه بار دیگه اینو گفتم ولی دیدم آنلاین هستید خواستم دوباره بگم. حوزه هنری لرستان آرشیو سال اول و دوم نشریه پیل بان رو داره منم میرفتم اونجا میخوندمشون.
تو این دو دوره که هست کلی مقاله از شما چاپ شده توش مثل تاریخچه کمیک استریپ، کمیک نخستین حضور مولان، نقد فیلم ها و ... هست. خلاصه خیلی زیاده. منم میخوام ازشون براتون اسکن بگیرم بفرستم. بیزحمت اگه میشه ایمیلتون رو بدید.
#8 Ice Man 1395-07-06 07:06
مقاله جالبى بود
5.خب فقط طراحى نيست که از مانگا ها الهام گرفته شده ، معلومه در داستان و نوع روايت و...هم بى تأثير نبوده
در کل جالبه اما من از داستان ها ترسناک و مانگا و...خوشم نمياد
4.اين يکى نسبت به بقيه جالب تره ، داستان فانتزى خوبيه ، ياد هرى پاتر افتادم ، اگه دقت کنين يه شباهت هايى داره
3.چيزى از داستانش متوجه نشدم ، نميدونم چجور کميکيه
اما فکر کنم اينم جالب باشه
2. داستان و شخصيت جالبى داره اما از ظاهرش اصلا خوشم نيومد
1.اينم جالبه اما منم بيشتر ترجيح ميدم که يه انيميشن از روش بسازن اما حتما از اونى که به نظر مياد جالب تره که در رتبه يکه
-------------------------------------------------
البته اون انيميشنى که شما ميگى يکم با اين کميک فرق داره و اين کميک خيلى داستان جالب ترى داره
#9 mtm 1395-07-07 13:53
نقل قول:
پسری به نام مایکی کالینز وقتی دارد با پدرش بازی میکند در جنگل گم میشود . بعدش خانواده مایکی به خاطر حس گناه، مقصر دانستن دیگران و شک و سوظن از هم متلاشی میشود. سالها بعد مایکی از جنگل بیرون می آید و در حالی که یک شمشیر آتشین دارد ، ادعا میکند که همه این سالها را در یک سرزمین فانتزی عجیب و غریب به نام Terrenos بوده.
کی میتونه بگه این خلاصه داستان شبیه به کدوم فیلم معروفه؟
#10 Ar_Nemati 1395-07-07 14:33
استاد ترابی میشه ایمیلتونو بدید؟
#11 mtm 1395-07-07 15:08
به نقل از Ar_Nemati:
استاد ترابی میشه ایمیلتونو بدید؟

شرمنده. نمیشه. کاری دارید به ایمیل سایت بدید
#12 amir a. ghaderi 1395-07-07 16:20
به نقل از mtm:
نقل قول:
پسری به نام مایکی کالینز وقتی دارد با پدرش بازی میکند در جنگل گم میشود . بعدش خانواده مایکی به خاطر حس گناه، مقصر دانستن دیگران و شک و سوظن از هم متلاشی میشود. سالها بعد مایکی از جنگل بیرون می آید و در حالی که یک شمشیر آتشین دارد ، ادعا میکند که همه این سالها را در یک سرزمین فانتزی عجیب و غریب به نام Terrenos بوده.

اتفاقا استاد وقتی داشتم مقاله رو ترجمه میکردم به نظرم این داستان خیلی اشنا اومد. ولی هر چی فکر کردم چیزی یادم نیومد. میشه راهنمایی کنید لطفا؟
#13 Ice Man 1395-07-07 16:39
منم وقتى فکر کردم به خيلى فيلم ها شباهت داشت اما بازم نتونستم بفهمم که شبيه چه فيلميه
#14 Spidey Reigns 1395-07-07 16:43
سرزمین فانتزی عجیب و غریب ، من رو یاد فیلم آلیس در سرزمین عجایب انداخت ...

ولی فکر نکنم جواب سوال آقای ترابی این باشه ...
#15 S.T.A.R.K 1395-07-07 16:53
به نقل از mtm:
نقل قول:

من رو یاد Lion King میندازه :-*
#16 mokhtar 1395-07-07 19:35
12, 13, 14 و 15:
اشتباهه! این داستان با داستان فیلم جومانجی شباهت داره
یادتونه اون پسره تو دوران نوجوانی میره تو اون سرزمین بعد برمیگرده میبینه پدر و مادرش مردن و خانواده اش متلاشی شده
حتی به پدرش شک کرده بودن که خودش پسرش رو کشته

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید