5 تا از بهترین اپیزود های انیمیشن سریالی لاک پشت های نینجا 2003

5 تا از بهترین اپیزود های انیمیشن سریالی لاک پشت های نینجا 2003

نکته مهم: این یک لیست تاپ 5  ترتیبی نیست ، و ترتیب اپیزود ها هیچ ربطی به بهتر بودنشان نسبت به یکدیگر ندارد!

اپیزود اول: همه چیز تغییر میکند

اولین قسمت که بسیار مهم و عالی هستش که ما شاهد 4 لاک پشت غول پیکر هستیم که زیر نظر استادشان که یک موش است مهارت های رزمی را یاد میگیرند و هرگز به بیرون از محل زندگیشان یعنی فاضلاب ها نرفته اند اما با حمله ی ربات های آهنین و گیر افتادن استادشان مجبور به ترک فاضلاب ها می شوند و با محیط شهر آشنا شده و با دشمنانی که گروگر سرشان میریزند مبارزه کنند و در سایه ها بمانند.

اپیزود  یازدهم:  اعتصابات شردر پارت  2

اولین رویارویی لاکپشت های نینجا و دشمن قسم خورده شان شردر! یکی از مهم ترین قسمت ها محسوب می شود و زمینه ساز قسمت های بعدی هست که در این قسمت ما شاهد این هستیم که لئوناردو قصد همکاری با شردر را دارد ولی از ذات کثیف او بی خبر است و اسپلینتر داستان کشته شدن استاد خودش  یوشی را برای لاک پشت ها و لئو ناردو تعریف می کند و آنها قصد کردند که شردر را بکشند و بار اول که بدون اطلاع دادن به اسپلینتر به جنگ با او پرداختند ولی از قدرت بسیار زیاد شردر بی خبر بودند و شکست خوردند ولی بار دوم با راهنمایی استاد خود با شردر مبارزه کردند و به خیال خودشان او را کشتند ولی شردر کشته نشده بود.

اپیزود بیست و سوم: بازگشت به نیویورک پارت 3

پس از سالم به در بردن از آن حادثه (آخرای مقاله میگم) لاکپشت ها برای انتقام به قصر شردر رفتند و تمامی موانع را پشت سر گذاشتند و با دکتر بکستر استکمن که برای انتقام خود از شردر و لاکپشت ها لباسی فلزی و غول پیکر طراحی کرده بود با همکاری شردر او را شکست دادند! و ما شاهد مبارزه ای پرتنش بین لاکشپتها و افراد شردر هستیم که در این بین استاد اسپلینتر مصدوم شد و در آخر این قسمت ناپدید شد  و لاک پشت ها با همکاری گروهی به نام گاردین ها که بعدا معلوم شد همان اوترام های فضایی بودند با شردر جنگیدند و لئو ناردو شردر را شکست داد و او را کشت. ولی در آخر معلوم شد که او بازهم نمرده بود.

اپیزود هجده: بازگشت شردر پارت 2

به جرئت میتونم بگم که این قسمت عالی هستش و  ما شاهد این هستیم که افراد شردر از در و دیوار داخل خانه آپریل اونیل شده اند و قصد جان لاک پشت ها را دارند و از این رو لئو ناردو که اکثرا به عنوان رهبر لاکپشت ها بود مصدوم شده بود خودتان تصور کنید! لاک پشت ها که چاره ای جز فرار و قایم شدن نداشتند به داخل یک اتاقی که ظاهرا راهی برای خروج نداشت رفتند و شردر آنجا را به آتش کشید و و با خاک یکسان کرد

و لاکپشتها راه فراری پیدا کرده بودند و خود را نجات داده بودند و ما شاهد نابودی زار و زندگی اپریل اونیل هستیم.(این همون حادثه هست که بالا گفتم)

اپیزود نوزده: داستان هایی از لئوناردو

در این قسمت که ادامه قسمت قبلی هستش ما شاهد این هستیم که لئوناردو سخت بیمار شده است و ممکن است که بمیرد و از نظر روحی و جسمی بسیار آسیب دیده است وبرای همین هر کدام از لاکپشت ها خاطراتی که لئو ناردو در آن شجاعت به خرج داده و یا... را از زمان کودکی خود تعریف می کنند و استاد اسپلینتر هم داستانی درباره ترس لئوناردو از ارتفاع تعریف کرد که چگونه با شجاعت تمام بر ترسش غلبه کرده است و استاد از او خواست که باز هم با ترسش مبارزه کند و لئو ناردو به هوش می آید و به هوش آمدن خود را مدیون حرف های استاد و برادرانش می داند.

نويسنده : علي قدياني

Gobby

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

معرفی 10 دشمن برتر لاک پشت های نینجا

کمیک مشترک بتمن و لاک پشت های نینجا ترجمه شد + لینک دانلود  

کاور واریانت های کمیک بتمن/لاک پشت های نینجا (Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles) 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 superior spider boy 1395-08-17 14:26
عالی!
#2 Cap-Spider Potter 1395-08-17 14:32
خیلی ممنون
من واقعا انیمیشن سریالی Teenage Mutant Ninja Turtles 2003 رو دوس دارم
قبلا پکیج کاملشو سفارش دادم و الان تک تک قسمتاشو دارم و تمام این صحنه های توی مقاله رو به یاد دارم

عاشق آخرین گزینه ای که گفتید هستم
خاطرات لئو واقعا صحنه های جالب و قشنگ (و البته فان!) داشت و اون قسمت رو خیلی دوس داشتم

گزینه اول هم به دلیل اولین رویارویی اونا با ربات های بکستر استاکمن و شروع مبارزات سریال خیلی ماندگار و زیباست..

بازگشت به نیویورک پارت 3 هم که صحنه شگفت انگیزی رو درش دیدیم
کاملا آخرش اون قدرت لئو رو درک کردیم و دیدیم که چطور با استفاده از شمشیر اژدها بر شردر غلبه کرد...

اعتصابات شردر پارت 2 منو کشت !
یعنی ریز ریز شدم از این کار لئو...
دستی دستی چقد راحت داشت با بزرگترین دشمنشون تیم میشد ولی در آخر خوب به خودش اومد و با کمک بقیه اوروکوساگی رو کاملا شناخت و بر علیه اون شد...

بازگشت شردر و حمله به خونه اونیل با بهترین افرادش (مخصوصا اون چهار یار نینجا قدرتمندی که داره !) باعث شد اون قسمت خیلی حماسی و خفن بشه ، ولی حیف که لئو به دلیل صدمه دیدنش نتونست تو نبرد شرکت کنه
( بازگشت شردر پارت 2 اولین قسمتی بود که از لاکپشتها دیدم (!) و خاطرات زیادی باهاش دارم)
#3 Nightwatcher 1395-08-17 14:37
درسته که توی این سریال بعضی چیزها (مثل شردر) رو تغییر داده بودن اما واقعا جذاب بود.
با این پنج اپیزود واقعا خاطره دارم. من اون اپیزود رو هم دوست داشتم که لئو با یه ابرقهرمان سیاهپوست (اسمش یادم نیست شبیه سوپرمن و گرین لنترن بود) ملاقات میکنه و تحت تاثیر اون قرار میگیره و میخواد مثل اون یه ابرقهرمان بشه.

ممنون از آقای قدیانی عزیز خیلی خوب بود خسته نباشید
#4 alireza 1395-08-17 16:19
یادش بخیر واقعا ،بچه که بودم همش منتظر جمعه ها بودم تا تو برنامه فیتیله این انیمیشن زیبارو پخش کنن :lol:
من واقعا این سریال کارتونی رو دوست داشتم و حتی اگه الان هم باز پخشش کنن میرم میبینمش.
فقط حیف که آخرای سریال گند زدن به این انیمیشن و دیگه خیلی تخیلی شده بود(تا حدی که ارواح سامورایی های گذشته باشردر میجنگیدند :-* )
#5 Ice Man 1395-08-17 16:45
ايول ، همشون اپيزود هاى خوب و خاطره انگيزى بودن
البته اين ها فقط 5 تا از بهترين هاش بود ولى اين سريال اکثر اپيزود هاش عالى بودن و واقعا بهترين اثرى که تا حالا از لاک پشت هاى نينجا اقتباس شده چون که تقريبا به ريشه ها و ذاتشون وفادار بود و بيشترش رو هم احيا کرد
تغيير هميشه بد نيست ، تازه در واقع اين سريال بود که اقتباس درست رو انجام داد اما يک چيز هايى رو هم بهش اضافه کرد يا تغيير داد
اپيزود اول : همه چيز تغيير ميکند
اين سريال واقعا يک اثر کميک بوکى شاهکار بود و شيوه روايت کردن داستانش حرف نداشت ؛ اول ما رو با لاک پشت ها و شخصيت پردازى و مهارت نينجايى و خونه و زندگيشون آشنا کرد و بعدا در قسمت هاى بعد به اريجينشون پرداخت ، اگر از اول شاهد اريجين و بعد ادامه داستان بوديم ، اولا به سبک اين سريال نميخورد ، بعدش تازه بيشتر حالت علمى-تخيلى و فانتزى پيدا ميکرد
اين قسمت موفق شد لاک پشت ها رو و سبک نينجايى سريال رو به خوبى نشون بده
اپيزود يازده : اعتصابات شردر پارت 2
خب اول بايد بگم که اين سريال خيلى منطقى و درست و حسابى و پخته بود و از همه ويژگى هاى سطحى رد شده بود
مثلا فکر کنيد که شردر لئوناردو رو يا در واقع يکى از لاک پشت ها رو که بخاطر اخلاقياتش با يکى مثل شردر ارتباط برقرار کرد رو تحسين ميکرد و ميخواست بهش بپيونده و لازم به ذکره که هيچوقت هدف اصلى شردر نابودى لاک پشت ها نشد و از نظرش در اين حد عددى نبودن
اين قسمت وارد کردن برترين ويلن لاک پشت هاى نينجا و برترين شردر تا به حال ، رو خيلى عالى انجام داد و موفق شد که با روش روايت سريال بعدا به مرور بيشتر بهش بپردازه و اينقدر براى همه چيز دليل منطقى داشتن که حتى شردر اوترام معرفى کردن که هم به اين ويلن گند زدن و هم باعث برتريش شدن از نظر قدرت و شکست ناپذيرى و...
و مبارزه کردنشون و شکست خوردنشون و مبارزه نهايى و شکست موقتى شردر و خاطرات استاد اسپلينتر همه نشون ميده که اين سريال چقدر از نظر جزئيات کامله و منطقى و قابل باور و پختست
اپيزود بيست و سه : بازگشت به نيويورک پارت 3
اين قسمت و اين ماجرا واقعا جالب بود و خيلى به دنياى گيم شباهت داشت ، لاک پشت ها با هزار بدبختى به مقر شردر رفتن و تک تک موانع و دشمنان شردر رو پشت سر گذاشتن و در آخر لئوناردو به تنهايى با شردر مبارزه کرد و شکستش داد و سرش قطع کرد ! واقعا تا قبل اين که بفهميم اوترام بود ، آدم با خودش راجب همچين ويلنى چه فکرى ميکنه ! خيلى خفن و شکست ناپذيره
و اما پس از موفقيت لاک پشت ها استاد اسپلينتر اول مجروح و سپس ربوده شد و اين ماجرا به اوترام ها و...ادامه پيدا کرد
اپيزود هجده : بازگشت شردر پارت 2
باز هم يک قسمت عالى ديگه ، در اين قسمت افراد شردر همه به خونه اپريل حجوم ميارن و داغونش ميکنن و لاک پشت ها و استادشون و اپريل هم فرار ميکنن اما شردر خونه رو آتيش ميزنه و در رو هم روشون ميبنده و هم ميبينيم که شردر بى نهايت بى رحمه و هم اونقدر اون ها از نظرش عددى نيستن که حتما بره خودش بکششون و...و ميبينيم که موفق ميشه و ميکششون و اصلا کلا اين قسمت بيشتر به شردر اختصاص داشت و در قسمت هاى بعد فهميديم که اون ها هنوز زندن و از کانال کولر فرار کردن
اپيزود نوزده : داستان هايى از لئوناردو
يکى از ويژگى هاى برتر اين سريال اينه که يک سن خاص از دوران بچگى لاک پشت هاى نينجا رو با ظاهرى تقريبا مشابه سريال قبلى و البته با تغييرات جديد رو انتخاب کرده و مرتب و در قسمت هاى مختلف ماجرا هايى رو به صورت فلش بک و با لاک پشت هاى نينجا کوچک تر روايت ميکنه و نشون ميده که سريال از نظر نوجوانى لاک پشت هاى نينجا هم کامله
درست مثل اين قسمت که در خاطره ها ماجرا هاى لاک پشت هاى نينجا نوجوان رو به ترتيب و از روايت شخصيت هاى مختلف ميبينيم که مربوط به لئوناردو هستن و وقتى که بيهوشه براش تعريف ميکنن و ريشه ويژگى هاى مختلف اخلاقيش رو نشون ميدن ، در کل من از اين نکته و اين قسمت و قسمت هاى مشابه خوشم مياد چون که باعث ميشه سريال از هر نظر کامل باشه و نوجوانيشون رو هم پوشش بده
بخاطر مقاله خوب و خاطره انگيزتون ممنونم ، همشون اپيزود هاى عالى اى بودن
#6 magnus 1395-08-17 18:03
ممنون بابت مقاله ولی...

احیانا اینا برترین اپیزودهای فصل 1 نبودن؟
چون فصل های بعدی هم کلی اپیزود شایسته داره که میتونن توی تاپ فایو جای بگیرن...
به هر حال ممنون اکثرشون رو قبول داشتم و اقتباس های شایسته ای بودن.
#7 Dark Knight 1395-08-17 18:29
به نقل از Nightwatcher:
درسته که توی این سریال بعضی چیزها (مثل شردر) رو تغییر داده بودن اما واقعا جذاب بود.
با این پنج اپیزود واقعا خاطره دارم. من اون اپیزود رو هم دوست داشتم که لئو با یه ابرقهرمان سیاهپوست (اسمش یادم نیست شبیه سوپرمن و گرین لنترن بود) ملاقات میکنه و تحت تاثیر اون قرار میگیره و میخواد مثل اون یه ابرقهرمان بشه.

اره ميدونم كدوم قسمت و ميگي ولي اون مايكل انجلو بود كه بعدا اون قهرمان و از دست دشمنش كه ذهنش و تسخير كرده بود نجات ميده
#8 HamedHackerTB 1395-08-17 18:48
داش ممنون ولی آخرش نگفتی چجوری بعد اپیزود 23 شردر بر میگرده و نمیمیره.
#9 Leonardo 1395-08-17 18:58
این ها برترین قسمت های فصل اول بود مگر نه
مقاله ی خیلی خوبی بود از اقای قدیانی هم تشکر میکنم برای نوشتن این مقاله
#10 Leonardo 1395-08-17 18:59
به نقل از HamedHackerTB:

بعدش در فصل دوم معلوم میشه که شردر در اصل فضایی بوده و فک کنم یک نوع کرنگ بوده و شردر رو کنترل میکرده
#11 magnus 1395-08-17 20:10
به نقل از Leonardo:
به نقل از HamedHackerTB:

بعدش در فصل دوم معلوم میشه که شردر در اصل فضایی بوده و فک کنم یک نوع کرنگ بوده و شردر رو کنترل میکرده

هیچکس شردر رو کنترل نیمکرد. شردر خودش یک کرنگ بود.
#12 Leonardo 1395-08-17 20:42
به نقل از magnus:
به نقل از Leonardo:
به نقل از HamedHackerTB:

هیچکس شردر رو کنترل نیمکرد. شردر خودش یک کرنگ بود.

میدونم منظورم این بود که شردر که کرنگ بود بدن روکوساکی یا همون شردر رو کنترل میکرد
#13 Nightwatcher 1395-08-17 23:54
به نقل از Dark Knight:
به نقل از Nightwatcher:

اره ميدونم كدوم قسمت و ميگي ولي اون مايكل انجلو بود كه بعدا اون قهرمان و از دست دشمنش كه ذهنش و تسخير كرده بود نجات ميده

آره ببخشید اشتباه شد... درسته مایکی بود.
#14 agh 1395-08-18 15:38
واقعا این سری 2003 خیلی خاطره انگیز بود و هنوز که هنوزه بعضی از قسمت هاش رو نگاه می کنم و لذت می برم ولی من هم با دیگر دوستان موافقم و شما فقط قسمت های برتر فصل یک رو گفتید و فصول بعد هم یک عالمه ایپزود خاطره انگیز داره.
پنج موردی که ذکر کردید بی شک فوق العاده بودند ولی من ایپزود 4 فصل یک هم خیلی دوست داشتم, منظورم قسمتی هست که لاک پشت ها با کیسی جونز اشنا میشن, تو اون قسمت هم رافائل یاد میگیره که خشمش رو کنترل کنه و بهترین دوستش رو هم پیدا می کنه.
در فصل دوم هم قسمت هایی که به فضا میرن بعضی قسمت هاش خاطره انگیز بود یا به مسابقات میرن که مایکل انجلو برنده میشه(اعصاب رافائل هم خیلی خرد میشه) واقعا جذاب بود.نحوه اشناییشون با کارای هم تو این فصل بود که به شخصه از قسمت های محبوبمه
در فصل سوم هم چند قسمت ابتدایی اش درباره حمله ادم فضایی ها بود که میخواستن پروفسور هانی کات رو اسیر کنن و اون ها هم تا حدودی راضی کننده بود.
از اقای قدیانی بابت وقتی که گذاشتن برای این مقاله و باعث تجدید خاطره ما با اون سری شدن واقعا تشکر میکنم.
#15 Gobby 1395-08-18 17:51
به نقل از magnus:
ممنون بابت مقاله ولی...

احیانا اینا برترین اپیزودهای فصل 1 نبودن؟
چون فصل های بعدی هم کلی اپیزود شایسته داره که میتونن توی تاپ فایو جای بگیرن...
به هر حال ممنون اکثرشون رو قبول داشتم و اقتباس های شایسته ای بودن.

بله اینا برترین قسمت های فصل1 هستن
#16 AMIN 1395-08-19 00:21
من واقعا اين كارتون لاك پشت هاي نينجا ٢٠٠٣رادوست دارم ويكي از بهرين كارتون هايي كه ديدم و حس نوستالژيك برام داره در رسانه هاي تصويري ايران تا آخر فصل دوم بيشتر دوبله نشد واقعا دوبلورهاي خوبي داشت ضمن تشكر از اين خبريك سوال دارم چرا آقا علي فقط از فصل يك و دو 5 ايپزود گذاشتين فصل ٣ و ٤ و ٥ هم حداقل يك قسمت مي تونست تو اين ليست داشته باشه
#17 Omid_Spider 1395-08-19 18:57
یه انیمیشن خیلی خوب
تو آرشیوم این سریالو دارم
#18 aria 1395-08-19 19:04
وای خدا! یکی از بهترین سریالهای کارتونی تاریخ بود. من یکی که انقد باش خاطره دارم که...

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید