مطالب برگزیده

ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ترجمه شماره 303 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 303 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ  (ANT-MAN And The Wasp)
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ (ANT-MAN And The...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

ایستر اگ(Easter Egg)ها و اشارات فیلم محافظان کهکشان 2

قابل ذکر:بیشتر تصاویر این مقاله اختصاصی میباشد.

واقعا این فیلم پر است از اشارات و ارجاعات و ایستراگ! آدم نمیدونه از کجا شروع کنه!

 

1. میزوری

میزوری

فیلم با سکانسی از «ایگو» و «مردیث کوییل» (مادر پیتر کوئیل» در ایالت میزوری شروع میشود که در حال گشت و گذار هستند. پس معلوم میشود که پیتر کوییل اهل میزوری هست حالا شاید بپرسید که چرا این جالب هست؟ چون در جهان کمیک پیتر اهل کلرادو هست ولی در فیلم جیمز گان اصالت پیتر را به ایالت خودش یعنی میزوری تغییر داده است.

 

2. abilisk،هیولای میان بعدی

 abilisk،هیولای میان بعدی

سال گذشته "دکتر استرنج" مولتی ورس را به جهان سینمایی مارول آورد ولی با این فیلم که جیمز گان هیولایی با نفسی شفق آتشین معرفی کرد معلوم شد که مولتی ورس تنها  مخصوص دکتر استرنج و جهان جادویی نیست. البته این فیلم برای خودش یک اشاره به جادوگری دارد که در ادامه به ان هم اشاره میکنیم.

 

3. درکس از رقص خوشش نمیاد!

 درکس از رقص خوشش نمیاد!

خب همه ی ما صحنه نهایی قسمت اول را به خوبی به یاد میاوریم،بیبی گروتی که دارد در گلدان میرقصد! این بار هم در ابتدای فیلم بیبی گروت را میبینیم که دارد وسط مهلکه میرقصد و در یک سکانس «درکس» درست به مانند قسمت قبل به گروت خیره میشود که او را متوقف میکند. در سکانسی که درکس به پیتر ماجرای اشنایی با همسرش را تعریف میکند هم این موضوع به طور کامل نشان داده میشود که درکس از رقص خوشش نمیاد.پس گروت این را میداند و با نرقصیدن در تلاش است که درکس از او خوشش بیاید!

 

4. عایشه

عایشه

عایشه با داستان پیچیده ای که در جهان کمیک دارد به یک مقاله ی بخصوص نیازمند هست ولی بنده سعی میکنم به طور خلاصه اورجین این شخصیت را برای شما تعریف کنم.

عایشه که به عنوان kismet و Paragonهم شناخته میشود از نژاد «ادام وارلاک» میباشد که به همراه گروهش the enclave بر روی ساخت موجودات فوق بشری به طور مصنوعی کار میکند که در نهایت به خلق شدن ادام وارلاک ختم شد (برای اشنایی با آدام وارلاک، این مقاله را بخوانید)   اولین باری که عایشه از پیله خود در امد مذکر بود و خواهان تبدیل شدن به  یک مسیح فضایی(به مانند ادام وارلاک) بود ولی دوباره به پیله برگشت و به طور مونث از ان در امد. او با «کوازار» (که یکی از شخصیت های کیهانی مارول است و اینجا درباره اش توضیح داده ایم)  ازدواج کرد و صاحب فرزندی به نام Stakar شد که در اینده تبدیل به استارهاک یکی از محافظان کهکشان اورجینال میشود. سیلوستر استالونه در این فیلم نقش استارهاک را بازی میکند ولی به احتمال زیاد اورجین متفاوتی نسبت به کمیک ها دارد. عایشه با نقش افرینی Elizabeth Debicki در قسمت بعدی محافظان کهکشان حضور خواهد داشت.

 

5. تعقیب و گریز بین گروه عایشه و محافظین کهکشان

یکی از جالب ترین جوک های فیلم این تعقیب و گریز بین نیروهای عایشه و محافظین کهکشان هست. چرا که اشاره ای به دهه ی هشتاد و بازی های ارکید میباشد، به حالت نشستن افراد روی صندلی، صدای شلیک و البته صدایی که بعد از نابود شدن(به گونه ای باختن) سفینه ها پخش میشود دقت کنید. افکت های صوتی و حس و حال آن  واقعا نوستالژیک هست. قابل ذکر میباشد که  وسیله ای که استارلرد در اول فیلم در دست داشت هم یک  بازی فوتبال قدیمی دستی است.

 

6. جنگ ستارگان؟

. جنگ ستارگان؟

شباهت های زیادی بین سکانس تعقیب و گریز در این فیلم با سکانس تعقیب و گریز در فیلم "جنگ ستارگان: امپراتوری دوباره ضربه میزند" وجود دارد که «هان سولو» ثابت میکند بهترین خلبان کهکشان میباشد.

 

7. برهرت (Berhert)

سیاره برهرت

محافظان برای فرار از دست  عایشه و گروهش به نام  the sovereign ، به سیاره ای به نام «برهرت» پناه بردند. در جهان کمیک هالک در این سیاره حضور داشته و بر روی آن با خبیثی به نام Galaxy Master  به مبارزه پرداخته است.

 برهارت

حال این سوال به ذهن می اید که ایا در سفر فضایی که هالک در جهان سینمایی داشته به این سیاره هم آمده است؟

 

8. اینترنت در فضا؟

اینترنت در فضا؟

زمانی که استارلرد و راکت به دعوا و بحث میپردازند و به یکدیگر تیکه میپرانند استار لرد راکت را پاندای اشغالی خطاب کرد. پاندای اشغالی لقبی برای راکون ها میباشد که از سال 2014 فراگیر شده است. پس پسرکی که در دهه ی 80 از زمین دزدیده شده چگونه این کلمه را یادگرفته است؟ ایا استارلرد به اینترنت دسترسی دارد یا کلمه ی پاندای اشغالی را  به صورت فلبداهه ساخت؟ 

 

9. جنگ ستارگان؟ دوباره؟!

 جنگ ستارگان؟دوباره؟

خب معرفی ایگو بسیار سریع و جالب بود.ایگو فرود اومد و بعد از یک سری جمله ی به قولی خفن به استارلرد گفت: من پدرت هستم،پیتر.

بنظر اشنا نمیاد؟

ویدر لوک

 اره ! همون صحنه تاریخی سینما که دارث ویدر به لوک میگه "من پدرت هستم".

 

 

10. مانتیس (Mantis)

مانتیس (Mantis)

«مانتیس» از ستاره های جدید فیلم محافظین کهکشان 2 هستش. این شخصیت یکی از غنی ترین تاریخچه ها را در دنیای کمیک داره . قبلا در این مقاله به تاریخچه او در سایتمون اشاره کرده ایم. فقط اینو اضافه میکنم در دنیای کمیک عضو گروه اونجرز هم بوده و با امثال ثانوس، لوکی و دورمامو هم نبرد کرده. یک بار هم در یک مربع (!) عشقی با حضور خودش، اسکارلت ویچ، ویژن و swordsman درگیر شد. 

نکته جالب درباره این شخصیت اینه که خالقش یعنی «استیو انگلهارت» که از نویسنده های مطرح دنیای کمیکه، به هیچ وجه از نسخه سینمایی مانتیس که در فیلم محافظین کهکشان 2 دیدیم استقبال نکرده است! او در مصاحبه ای اعلام کرد که مانتیسی که در فیلم هست هیچ شباهتی به مانتیسی که او در دنیای کمیک خلق کرده، ندارد!

 

11. CONTRAXIA

 CONTRAXIA

 Contraxia سیاره ای با ستاره ی مرده بود که یاندو و یغماگر ها در آن به تفرح میپرداختند.  در جهان کمیک این سیاره زادگاه مادر ابرقهرمانی نیمه انسان به نام Jack of Hearts بود.

 

12. هاوارد اردکه

 هاوارد اردکه

خب چیز زیادی نمیشه گفت، «هاوارد اردکه» در فیلم اول در کالکشن «کالکتور» بود و بعد از انفجار آن مکان به CONTRAXIA 

 فرار کرد و دوباره اسیر کالکتور نشد. هاوارد اردکه در تیتراژ این فیلم نیز قابل تشخیص است. 

(میتونید ، اینجا راجع به شخصیت هاوارد اردکه، اطلاعات به دست بیارید)

 

13. استار هاک (Starhawk)

استارهاک

Stakar Ogord ملقب به استارهاک از شخصیت های بسیار مهم مارول و گروه اریجینال محافظین کهکشان در دنیای کمیک است که نقشش رو در فیلم آقای استالونه ایفا میکنه.

در این مقاله درباره این شخصیت توضیحات کافی داده شده است. اما در فیلم محافظین کهکشان  او رهبر گروه اریجینال "یغماگران" یا همان Ravagers هستش همانطور که در این کلیپ مشاهده میکنید او سالها پیش یاندو را به خاطر برده داری کودکان از گروه تبعید کرده بوده و الان بعد سالها باهاش روبرو شده (البته یاندو این اتهامات رو قبول نداره و میگه که از این موضوع بیخبره). گفته شده استارهاک در فیلم های بعدی مارول هم حضور داره.

(برای اشنایی با شخصیت استارهاک در دنیای کمیک، این مقاله را بخوانید)

 

 14. تیزر فیس (Taserface)

  taserface

در محافظین کهکشان 2 او رهبر شورشی گروه یاندو هستش و لقب های باحالی هم بهش میدن! کلا خیلی ها با اسمش تو فیلم شوخی میکنند! در دنیای کمیک اما در ماه ژوئن 1990 خلق شده که دشمن گروه محافظین کهکشان بود. تیزر فیس یک جنگجوی قرن 31 میلادی از نژاد بیگانه به نام Stark بود که وقتی از محافظین کهکشان شکست خورد، بی آبرو شد و اسمش به Overkill تغییر پیدا کرد.

 

15- براهل (Brahl)

 براهل (Brahl)

در فیلم محافظین کهکشان 2، براهل نقش کوچکی داره. او یکی از اعضای گروه یغماگران (Ravagers) است که وقتی تیزر فیس شورش میکنه بهش ملحق میشه . خیلی هم عوضی و خشنه! ولی براهل در دنیای کمیک تاریخچه غنی تری داره. او سال 1977 و در کمیک شماره 6 Thor Annual خلق شد. او بیگانه ای از نژاد Achernonian هستش که میتونند خود یا دیگران را غیر قابل لمس (intangible) کنند. او از اعضای گروه خبیث Minions of Menace بوده (این گروه از دشمنان محافظین کهکشان در دنیای کمیک بوده ولی با امثال ثور و اونجرز هم جنگیده) . براهل بعدها عضو گروه جدیدی به نام Force شد و با محافظین کهکشان جنگید. در هر حال حیف شد اینقدر در فیلم نقشش کوچک و کوتاه بود. 

 

16- تولک (Tullk)

- تولک (Tullk)

از نظر ظاهری کمترین شباهت رو به نسخه کمیک بوکی خودش داره. او در محافظین کهکشان 2 یک عضو هفت تیر کش یغماگران است که یار وفادار «یاندو» هستش و تا آخر باهاش میمونه  و آخرش هم کشته میشه. اما در دنیای کمیک اسم کاملش Tullk Ul-Zyn هستش که بیگانه ای هستش با منشا ناشناخته که هیچ ربطی هم به یاندو نداره! او در رویداد Annihilation، توسط رونن (Ronan) استخدام شد تا ماموریتی رو انجام بده ولی بعدش به نوعی  رونن خیانت کرد.

 

17. راکت چشم را به دست آورد!

راکت چشم

در قسمت قبل  محافظان نقشه ای برای نابود کردن «رونان» کشیده اند و ان را به یغماگرها توضیح میدهد تا با همکاری یکدیگر کار رونان را یکسره کنند. پس از تمام شدن توضیحات راکت رو به ورکر میکند و میگوید: "برای کامل شدن نقشه من به چشم این یارو هم نیاز دارم."!  خب، راکت چشم رو به دست اورد! یعنی بیبی گروت واسش آورد!

 

18. سلستیال (Celestial)

 سلستیال

زمانی که «گامورا» از ایگو میپرسد که او واقعا چه چیزی هست؟ ایگو جواب میدهد که او یک سلستیال هست. این درحالیست که در جهان کمیک یک توضیح ساده برای خود دارد:سیاره ی زنده! ایگو هرگز یک سلستیال خوانده نشده است ولی در فیلم اریجین اش فرق کرده و  سلستیال  شده. انگیزه او هم با سلستیال ها همخوانی دارد: قضاوت در مورد حیات یا مرگ موجودات که البته همه را نا لایق دانسته و تنها خود را شایسته ی حیات میدانست. سلستیال ها قبلا هم در mcu حضور پیدا کرده اند برای مثال در قسمت قبل محافظان کهکشان، کالکتور نحوه ی کار و قدرت سنگ بینهایت را با هولوگرافی از یک سلستیال که داشت با ان سیاره ای را نابود میکرد به محافظان نشان داد.

 (برای اشنایی با سلستیال ها در دنیای کمیک، این مقاله را بخوانید).

 

19. ظاهر یاندو به دنیای کمیک نزدیک تر شد

. کمیکی تر

به لطف شورشی که taserface راه انداخت، یاندو مجبور شد که تغییری به قیافه خود بدهد! بلاخره بعد از کلی توضیح، بیبی گروت تونست اون باله اولیه یاندو را که باهاش میتونه اون سلاح باحالش رو به کار بگیره، براش. اینجوری ظاهر یاندو هم بیشتر شبیه به دنیای کمیک شد.

 

20. کورگ (Korg)

 کورگ

بعد از نابود شدن یغما گر های شورشی، یاندو، راکت، گروت و کراگلین به سوی سیاره ایگو میروند و برای کوتاه کردن مسیر از 700 پرش استفاده میکنند. اولین پرش به سیاره ی منشا کورگ(یکی از متحدان هالک که در فبلم ثور:رگناروک نیز حضور پیدا خواهد کرد) میباشد. ما در این سکانس دو نفر از هم نوعان کورگ را میبینیم که در حال مبارزه هستند. یکی از همنوعان انها قبلا در فیلم ثور:دنیای تاریک حضور داشت که توسط شخص ثور نابود شد.

 

21. استن لی و واچر ها

استن لی و واچر ها

خب این ایستراگ از بزرگترین های این فیلم بود. قبلا فن تئوری هایی مبنی بر این که استن لی نقش یک نفر را درهمه ی فیلم های مارول بازی میکند و اون یک نفر کسی جز واچر نیست وجود داشت ولی هم اکنون این موضوع فراتر از تنها یک فن تئوری هست و به لطف جیمز گان به واقعیت تبدیل شد.

واچر

البته باید گفت که استن لی به احتمال فوق العاده کمی یک واچر هست و به احتمال زیاد فقط برای ان ها کار میکند .

 

22. ابدیت (Eternity)

زمانی که ایگو نقشه ی پلید خودش را برای استارلرد آشکار میکند تلنگری به پیشانیش میزند(که اشاره ای به فیلم دکتراسترنج دارد) تا چیزهایی فراتر از معمول ببیند تا وسوسه شود و به او بپیوندد. در این صحنه پیتر کلمه ی "ابدیت" را زمزمه میکند.

اگر این برایتان کافی نیست به چشمان پیتر دقت کنید... ستارگان و سیارات در چشمان پیتر دیده میشوند که اشاره ای کامل به ظاهر ابدیت هست که در تصویر پایین قابل ملاحضه میباشد.

به احتمال زیاد ابدیت در یکی از فیلم های اونجرز 3 و 4 حضور خواهد داشت. شاید دکتر استرنج به نزد او برود تا راه و روش شکست ثانوس را بپرسد.

(برای آشنایی با شخصیت ابدیت، این مقاله را بخوانید)

 

23. دیوید هسلهاف و نایت رایدر

فیلم دارای چندین و چند اشاره به «دیوید هسلهاف» هست. «پیتر کوئیل» بارها میگه که وقتی بچه بوده دوست داشته پدرش دیوید هسلهاف باشه! هسلهاف از بازیگران مشهور دهه 80 و 90 میلادی است و حتی ایشون به شخصه در فیلم حضور افتخاری داشتند:

دیوید هسلهاف و نایت رایدر

در تیتراژ پایانی اهنگی اختصاصی به نام Guardians Inferno پخش میشود که دیوید هسلهاف هم در ان از صدای "به مانند فرشته ی" (!)  خود استفاده کرده است.

ایشون قبلا نقش «نیک فیوری» را در پایلوت سریال اختصاصی این شخصیت بازی کرده است و با نقش های مارولی بیگانه نیست.

اکنون شایعاتی از باز سازی یکی از سریال های معروف هسلهاف به نام  "نایت رایدر"(همان ماشین سخنگو) توسط جیمز گان  به گوش میرسد.

 

 

24. ایگو: سیاره ی زنده

ایگو سیاره زنده

یکی از مهم ترین شخصیت هایی که در قسمت دوم محافظین کهکشان معرفی میشه! او ویلن فیلم هستش و اونایی که فیلم رو دیدن میگن بعد از لوکی و والچر ، یکی از برترین ویلن دنیای سینمایی مارول تا به حال میباشد. در دنیای کمیک ایگو یک سیاره زنده و خبیثه که با امثال ثور و «موج سوار نقره ای» درگیر شده. او توسط «غریبه» خلق شد (برای اشنایی با غریبه، این مقاله رو بخونید). یک برادر دو قلو به نام Alter Ego هم داره.  ولی در فیلم تغییرات زیادی کرده. او پدر پیتر کوئیل هم هست. در حالی که در دنیای کمیک پدر او J’son اهل Spartax میباشد. 

در هر حال، هنگامی که سفینه ی یاندو برای نجات محافظان به سمت ایگو میرود ما تصویری از چهره ی ایگو بر روی سیاره اش میبینیم که او را بیش از پیش به حالت کمیکی اش نزدیک تر میکند.

 

25. کوچک و لاغر

 کوچک و لاغر

به لطف ارتش عایشه محافظان نتوانستند  کار ایگو را با لیزر یک سره کنند. پس از همان باتری هایی استفاده کردند که به ان ها نیاز نداشتند. حال چه کسی میتواند یک بمب را به مرکز سیاره ببرد؟ فردی که مثل پیتر در دوران نوجوانی کوچک و لاغر بود:بیبی گروت (اشاره به این که یاندو همیشه میگفت چون پیتر کوچک و لاغر بوده و میتونسته از جاهای باریک رد بشه، نگه اش داشته).

 

26. مری پاپینز!

یکی از خنده دار ترین لحظات فیلم...

مری پاپینز

من خبری ندارم که شما فیلم کلاسیک "مری پاپینز" را دیده اید یا نه پس یک توضیح کوچکی میدهم:مری پاپینز زنی بود که بر روی ابر ها زندگی میکرد و یک روزی باد ها تکه های اگهی سوخته ای را برای او میاورد. اگهی در مورد پرستاری از چند کودک هست پس مری پاپینز برای پرستاری از انها با چتر خود(!) بر فراز آسمان به پرواز در میاید و به ان خانه رفته و شغل را به دست میاورد.

در این سکانس هم یاندو از تیر خود به مانند چتر مری پاپینز استفاده میکند حتی به مانند او پاهایش را به هم گره میزند! بعد پیتر میگه شبیه مری پاپینز شده (البته یاندو اصلا تو باغ نیست و اون رو نمیشناسه!)

جالب هست که بدانید سال بعد فیلمی به عنوان mary poppins returns ساخته خواهد شد که بازیگر نقش اصلی ان یعنی Emily Blunt از کاندیدای اصلی نقش افرینی بلک ویدو در فیلم ایرون من 2 بود.

 

27. والدین جیمز گان

24. والدین جیمز گان

والدین جیمز و شان گان به ماجراجویی فرزندانشان پیوستند. همانطور که در تصویر بالا میبینید زوج پیری که با موبایل های هوشمندشان از حباب ایگو فیلمبرداری میکنند، والدین جیمز گان هستند.

 

28. پدر بزرگ کوییل

 پدر بزرگ کوییل

بسیاری از صحنه های حذف شده ی قسمت اول و دوم محافظان مربوط به پدر بزرگ کوییل هست. ولی در هر حال  ما او را در حال فرار کردن از دست حباب ایگو در ماشین میبینیم. به گفته ی جیمز گان صحنه ی حذف شده ی پدر بزرگ کوییل از سکانس کالکتور هم ایستراگ بیشتری داشت. به نظر من او در تلاش هست که پیتر را پیدا کند و مدارکی جمع کرده که دارای اشارات و ایستراگ های بزرگ کمیک بوکی میباشد.

 

29. پک من (Pac Man)!

پک من pac man

در سکانسی که استار لرد دریافت که میتواند به مانند پدرش مجسمه و کاخ و... بسازد، چیز هایی را نام برد که میخواهد خلق کند و یکی از آن ها مجسمه ی بزرگ "پک من"  هست (پک من نام  ویدئو گیم کلاسیک و تاریخی دهه 80 میلادی است) . در نبرد نهایی که با ایگو دست به پنجه میشود به قولش عمل میکند و به جای ساخت سایز بزرگ خود(مثل ایگو) به شکل پک من در می آید! حتی صدای کلاسیک پک من هم در این سکانس پخش میشود!

 

30. ترول ها و عروسک های دیگر

پس از فداکاری و جان باختن یاندو برای نجات پیدا کردن پیتر، استار لرد او را به سفینه برده و مراسمی برایش برگذار میکنند. به غیر از نشان های افتخاری که بر روی یاندو قرار میدهد، ترول و پروانه و چند  عروسک دیگر کنارش قرار میدهد که به قسمت قبل ربط دارد. در قسمت قبل پیتر حتی از ترول استفاده کرد تا یاندو را در مورد گرفتن آن سنگ بینهایت سرکار بگذارد.

 

31. آخرین تیر

 اخرین تیر

بی شک محافظان کهکشان 2 یکی از احساسی ترین فیلم های تاریخ سینما میباشد، به شخصه چندین بار در حین فیلم اشک ریختم... یکی از احساسی ترین سکانس ها هم مراسم ختم یاندو بود. زمانی که بدن او را سوزاندند و ذرات ریز او به شکل تیر در فضا ازاد شد یکی از بهترین سکانس های فیلم بود.

 

32. کازمو سگ فضایی

کازمو سگ فضایی

در تیتراژ محافظان کهکشان 2 چندین حضور افتخاری وجود دارد که اولین آن ها متعلق به کازمو سگ فضایی میباشد که در قسمت قبل هم دیده شده بود.

همانطور که قبلا در این مقاله گفته بودیم، در کمیک های مارول «کازمو» سگی هستش که در دوران شوروی سابق رویش آزمایش های خاصی انجام میدادن. سپس به فضا فرستاده شد ولی در دهه 60 میلادی کاملا در فضا سرگردان شد . بعدش هم جهش یافته شد و به هوش بالا و توانایی برقراری ارتباط تله پاتیک دست یافت (البته با یک لهجه روسی غلیظ!!!). او رئیس بخش امنیتی ایستگاه فضایی Knowhere و یکی از اعضای گروه "محافظین کهکشان" است.

 

33. دیوید هسلهاف، دوباره!

همان طور که قبلا گفته شد اقای دیوید هسلهاف در محافظان کهکشان حضور افتخاری دارد. ایشون نه تنها در یک سکانس فیلم حضور پیدا کرد بلکه در تیتراژ پایانی جمله ی : "ما گروت هستیم" را به زبان می آورد.

 

34. گرند مستر!

بله درست شنیدید! احتمالا شما هم متوجه  این حضور افتخاری (cameo) در انتهای تیتراژ پایانی فیلم نشده اید. تیتراژ محافظان کهکشان 2 فوق العاده fun  بود، طوری که در بخشی از ان اعضای محافظان به رقص پرداختند(به غیر از درکس) در این جا ما گرند مستر را هم میبینم که دارد میرقصد. البته حضور گرند مستر دور از ذهن نبود چرا که او برادر "کالکتور" میباشد که در قسمت نخست محافظان و صحنه میان تیتراژ ثور:جهان تاریک حضور داشته است. گرند مستر در فیلم مورد انتظار  ثور:راگناروک نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

گرند مستر

قابل ذکر هست که پدربزرگ کوییل هم در همین بخش دیده میشود.

صحنه های پس از تیتراژ:

 

35. امتحانش کن!

امتحانش کن

یکی از خنده دار ترین صحنه های فیلم بدون هیچ دیالوگی! کراگلین دارد تیر را امتحان میکند و خب تیر مستقیما به درکس میخورد.

البته من فکر نکنم کراگلین نقش مهمی مثل یاندو را در فیلم های آتی داشته باشد ولی به احتمال زیاد همیشه اماده به کمک به محافظان خواهد بود. 

 

 محافظان کهکشان اورجینال

محافظین کهکشان اریجینال

خب ما قبلا در مورد محافظان کهکشان اورجینال در این فیلم حرف زده ایم اما چند نکته ی قابل ذکر وجود دارد که تا به حال گفته نشده است.

(برای آشنایی با محافظین کهکشان اریجینال در دنیای کمیک، حتما این مقاله را بخوانید)

 

36. چارلی 27

چارلی 27

«وینگ رمیز» نقش چارلی 27 را در فیلم بازی میکند. او در فیلم سیاه پوست شده . ولی جالبه که لباسش به لباس کمیک ها بی شباهت نیست.

 

37. مارتینکس

مارتینکس

بازیگر نقش «مارتینکس» یعنی اقای «مایکل روزنبام» از دوستان صمیمی جیمز گان میباشد که حتی برای نقش استار لرد هم خیز برداشت اما نقش را به دست نیاورد. در هر حال مارتینکس چهره اش شبیه به کمیک هاست  ولی چه دلیلی دارد فردی که میتواند هم اتش و هم یخ خلق کند، سلاح های گرم به همراه خود داشته باشد؟ خیلی حیف شد خیلی کم تو فیلم حضور داشت.

 

38. مینفریم (Mainframe)

مینفریم

خواننده مشهور «مایلی سایرس» گویندگی مینفریم را بر عهده داشت. مینفریم در دنیای شماره 691 مارول، «ویژن» آینده است که به یکی از زیرمجموعه های گروه محافظین کهکشان به نام Galactic Guardians پیوست. 

 

39. التا اگورد

 التا اگورد

«التا اگورد» (Aleta Ogord) در جهان کمیک همسر «استارهاک» میباشد و با توجه به حرف هایی که استارهاک در اولین سکانس حضور خود گفت، در جهان سینمایی هم همسر استارهاک میباشد و ایشون دیگه اصلا و ابدا شبیه کمیک نیست! ضمنا نقش او را در فیلم، «میشل یووه» ایفا میکند.

 

40. کروگار (Kruggar)

کروگار (Kruggar)

این شخصیت فوق العاده جالب هست چرا که توانایی های جادویی دارد که به دکتر استرنج مربوط میشوند. در جهان کمیک دکتر استرنج او را در قرن 22 ام پیدا و او را برای شاگردی قبول میکند. دکتر استرنج تمام راه و روش های جادو را به او یاد داده است. حال اگر این تیم آینده ای در جهان سینمایی مارول داشته باشد باید دید که ارتباط کروگر را چگونه به جادو ربط خواهند داد. شاید از «ایشنت وان» استفاده کنند یا او را به عنوان مسافر زمان نشان دهند.

 

41. آدام یا ماگوس؟

آدام یا ماگوس؟

خب بلاخره ما تایید شدن ادام وارلاک را دیدیم اما برای این که خبیث قسمت بعد باشد نباید عایشه او را «ماگوس» خطاب کند؟ 

خیر، نخست این که ماگوس دو اورجین دارد:در اورجین اول ذکر شده است که او نسخه ی خبیث(به نوعی نیمه تاریک ) ادام میباشد و در اورجین دیگر گفته میشود که او ادام وارلاک اینده میباشد که خبیث و دیوانه شده است ولی فکر نکنم که ادام وارلاک در قسمت بعد به ماگوس تبدیل بشود چرا که مارول بعد از ثانوس به یک خبیث بزرگ دیگر نیاز دارد و به نظر بنده ماگوس برای چنین چیزی perfect هست. به شخصه فکر میکنم که ادام وارلاک از پیله در میاید و عایشه او را متقاعد میکند که محافظان افراد خبیثی هستند که باید نابود شوند پس ادام ورلاک اقدام به نابودی محافظان میکند ولی در نهایت در میابد که انها افراد درست کار هستند و به انها میپیوندد.

 

آلبوم موسیقی فیلم

آلبوم موسیقی فیلم

البوم موسیقی محافظان کهکشان 2 فوق العاده معنی دار میباشد. حتی خود ایگو از اهنگ Brandy (You're a Fine Girl) استفاده میکند تا پیتر را متقاعد کند که به او بپیوندد. جیمز گان در مصاحبه ای گفته است که اهنگ ها نقش مهمی در فیلم های محافظان دارد و او حتی بعد از کامل کردن خلاصه فیلم نامه و خط داستانی اصلی بقیه داستان را با اهنگ ها خلق میکند! حالا ایشون چنین اهنگ هایی را از کجا پیدا میکند؟ گفته لیستی از 500 اهنگ دارد که با فضای محافظان جور در می آیند!

 این اهنگ ها فوق العاده معنی دار هستند و بی خود به فیلم اضافه نمیشوند.

 

42. Mr. Blue Sky

این اهنگ زمانی پخش میشه که محافظان دارند با abilisk میجنگند. همون اهنگی که گروت شروعش میکند، که البته خود رفرنسی به قسمت قبل است که استار لرد با اهنگی در حالی که اسم عوامل نشان داده میشود میرقصد و حتی مثل او به موجوداتی حمله میکند. در هر حال این اهنگ فوق العاده دارای انرژی مثبت است که در مورد یک روز زیبا میباشد که دقیقا برعکس روزگار محافظان است. واقعا انتخاب خوبیه که چنین اهنگی را در چنین هرج و مرجی پخش بکنند.

 

43. The Chain

این اهنگ زمانی پخش میشه که پیتر گامورا و درکس با ایگو همراه میشوند تا به سیاره اش بروند. این اهنگ به گونه ای در مورد روابط عجیب خانوادگی هست و اینکه زنجیر( chain ) بین افرادی که یکدیگر را دوست دارند هرگز نمیتواند شکسته شود و این به گونه ای فکر و ذهن پیتر را مشغول کرده است، حالا که او این ارتباط و به قولی زنجیر را به پدرش پیدا کرده است نمیخواهد ان را از دست بدهد و به قولی ان را بشکند. همین اهنگ دوباره زمانی پخش میشود که پیتر کنترل نور را با به خاطر اوردن مادر و دوستانش به دست می اورد و به ایگو حمله میکند(که یکی از بهترین سکانس های فیلم میباشد) این بار پیتر خانواده ی واقعی خود را به یاد میاورد که ایگو به ان ها صدمه رسانده است و اگر معطل شود همه ی ان ها را از دست میدهد.

 

44. Father and Son

بعد از این که کراگلین، zune(دستگاه پخش موسیقی) را به پیتر میدهد اولین اهنگی که به ان گوش میدهد اهنگ پدر و پسر است که متن خیلی خوبی دارد که با سکانس هایی که پخش می شود کاملا هم خوانی دارد:

الان زمان ایجاد تغییرات نیست

It's not time to make a change

فقط استراحت بکن ارام بشو

Just relax, take it easy

تو هنوز جوان هستی،این اشتباهت هست

You're still young, that's your fault

خیلی چیز ها هست که باید بدانی

There's so much you have to know

دختری را پیدا کن سرو سامان بگیر

Find a girl, settle down

اگر بخواهی میتوانی ازدواج بکنی

If you want you can marry

به من نگاه کن من پیر و خوش حال هستم

Look at me, I am old, but I'm happy

همین بخش سروسامان گرفتن زمانی پخش میشود که پیتر و گامورا عاشقانه به یک دیگر نگاه میکنند و گامورا با گفتن:این فقط یه حرف ناگفته است، حرف ناگفته را خب گفته شده میکند.

 

 

45. محیط

محیط این فیلم معرکه است. جلوه های ویژه ی این فیلم رکورد های زیادی را جا به جا کرده اند به طوری که در سیاره ایگو و به خصوص هسته ی ان بیش از یک تریلیون(!) پالیگان استفاده شده که تا به حال سابقه نداشته است.

پالیگان به گونه ای پیکسل جلوه های ویژه ی سه بعدی به حساب می اید و هر چه بیشتر باشد کیفیت کار نیز بیشتر میشود. لباس ایگو هم با محیط کاخ او شباهت هایی دارد.

 

خب شما هم ایستراگ هایی از فیلم پیدا کردید؟

نویسنده: حسین دارابی

Real Spidey

 All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

نقد و بررسی فیلم محافظین کهکشان 2

10 کمیک برتر محافظین کهکشان

20 عضو برتر گروه محافظان کهکشان

15 شخصیت گمنام دنیای کمیک که به شهرت دست یافتند!

معرفی راکت راکون

کمیک راکت راکون به زبان فارسی + لینک دانلود

معرفی خالق راکت راکون

10 قهرمان مارول که احتمالا نمیدانستید توسط استن لی خلق شده اند!

لینک دانلود کارتون محافظین کهکشان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 mehran spidey 1396-05-23 18:03
مقاله ی خیلی خوبی بود ، اه هنوزم باورم نمیشه انگار همین دیروز محافظین کهکشان ۲ اکران شده بود ، الان بلوری فیلم اومده ! واقعا چه قدر زود گذشت :roll:

البته از حق نگذریم محافظین کهکشان خیلی ایستراگ های باحالی دارن از نظر من بهترین ایستراگ های سری فیلم های MCU رو همین محافظین کهکشان داره :lol:

ممنون بابت این مقاله
#2 mtm 1396-05-23 18:35
منم دفعه دوم که همین چند شب پیش بلوری این فیلم رو دیدم خیلی بیشتر ازش خوشم اومد
دفعه اول هم تو سینما ازش خوشم اومد ولی نه به قدر قسمت اول
به نظرم بعضی جاها در شوخی زیاده روی میکرد
ولی نسخه بلو ری رو که دیدم صحنه های شوخی برام جا افتاده تر به نظر میرسید
مثلا اونجایی که پیتر سر جنازه یاندو حرف میزد و به دیوید هسلهاف اشاره میکرد یکی تو سالن سینما قاه قاه میخندید
!!!
ولی وقتی فیلم رو تنهایی دیدم به نظرم اصلا خنده دار نبود
خیلی هم غصه دار بود
هدف پیتر هم این بود که بگه بود دوست داشت باباش یه باحالی مثل هسلهاف باشه در حالی که بهترین بابای دنیا کنارش بوده (یاندو)
در کل الان ارزش قسمت دوم رو بیشتر درک میکنم
انصافا جیمز گان شاهکاری ساخته که پر از جزئیاته
من از داستانک پیتر و باباش، پیتر و یاندو، یاندو و راکت، گامورا و خواهرش ، پیتر و گامورا خیلی خوشم اومد
واقعا استاد باید باشی اینقدر خوب شخصیت ها رو دو به دو به هم ربط بدی
فقط به نظرم درکس تو داستان بی هدف بود
داستانکش با مانتیس خوب پیش نمیره
تنها شخصیتی که نسبت به قبل افت کرده همین درکسه
ولی در پایان ادم وقتی میبینه همه چیز عالی به هم وصل میشه شگفت زده میشه
واقعا یه نفر چقدر میتونه خوب به این همه شخصیت بپردازه دست اخر باعث بلوغ شخصیتی شون هم بشه
کلا جیمز گان میدونه چطور احساسات ادم رو تحریک کنه
صحنه هاش همون قدر میتونن گیرا و گریه دار باشن که ادم رو از خنده روده بر میکنن
#3 nightspider 1396-05-23 18:36
منم یکی پیدا کردم.
یادتون اونجا که پیتر به باباش حمله میکنه و برای خودش یک دست سنگی درست میکنه.اینجا رو میگم
ibb.co/m4vHHF
از اپیزود 13 سریال اواتار اخرین باد افزار گرفته شده است.
ibb.co/k47KWa
#4 mtm 1396-05-23 18:39
و جا داره صمیمانه تشکر کنم از حسین دارابی عزیز که با این مقاله فوق العاده اش نزاشت جای خالی عمو مختار احساس بشه
#5 Captain Steve Lover 1396-05-23 18:59
مقاله فوقالعاده بود ...عااالى بود مقاله...تشكر ميكنم از حسين درابى...اين فيلم خيلى ايستراگ داشت...واقعاً دو فيلم محافظان كهكشان به تنهايى دنياي كيهانى مارول رو به بهترين شكل ممكن معرفى كردن و منتظر قسمت سوم هستيم...
......
خب تا اينجا سه بار به Abstract Entities تو سينما اشاره شده...يبار تو Doctor Strange ...يكبار تو GOTG Vol.1 ...و يكبار هم تو GOTG Vol.2...من خيلى هيجان زده ام واسه فاز بعد كه MCU قراره كيهانى بشه و اميدوارم Abstract Entities رو هم كامل ببينيم...
........
واقعاً ايستراگ تير اخر خيلى جالب بود...محافظان كهكشان ٢ احساسى ترين فيلم ابرقهرمانى و يكى از احساسى ترين فيلم هايى بود كه ديدم...
......
اوريجينال گاردينز هم بنظرم استفاده ميشن قطعاً در اينده...
.....
يكى از به جا ترين و بهترين تغييراتى كه تو سينما نسبت به دنياى كميك شده بود و بنظرم خيلى بهتر از دنياى كميك بود تبديل كردن ايگو از سياره زنده به سلستيال بود ...نا خوداگاه ياد كار به جا و دقيقى كه جاس ويدون تو اونجرز ٢ كرد افتادم(تغيير سازنده ي Ultron)...تغيير ايگو از سياره زنده به سلستيال هم واقعا از اون تغييرات به جا و عالى بود...
.....
اون ايستراگ راكت چشم را بدست اورد خيلى باحال بود ;-)
......
منتظرم دو ماه دگ مقاله ي ((ايستراگ ها و اشارات مَرد عنكبوتى:بازگشت به خانه)) رو بخونم ;-)


بازم تشكر از اقاي درابى
#6 hassan91 1396-05-23 21:02
قسمت دوم هم معرکه مثل قسمت قبل، ممنون و تشکر ویژه از آقای دارابی.
خود جیمز گان گفته بود که تو این فیلم به عمق شخصیتا نفوذ میکنه و پر از ایستراگه. همین باعث میشد که خیلی به فیلم دقت کنم.
ولی من به شخصه تو دو جای فیلم یاد شخصیت ثینگ و فیلم مرد آهنی یک افتادم.
اونجا که پیتر عصبانی میشه و دستش سنگی میشه یاد شخصیت ثینگ، عضو چهار شگفت انگیز افتادم. و اونجایی که یاندو پیتر رو نجات میده و خودش یخ میزنه، یاد فیلم مرد آهنی یک افتادم که اولین بار که با زرهش پرواز میکنه و اوج برمیدراه، زرهش یخ‌ میزنه و از کار میفته،مشکلش رو رفع میکنه و آخر فیلم هم همین کار با استین میکنه.
راستی تو ابتدای فیلم ماشینی که ایگو و مادر پیتر باهاش گشت میزدن، تصویر روی کاپوت ماشین خیلی شبیه به لگو اسپایدی بود.
#7 nightspider 1396-05-23 22:15
به نقل از hassan91:
قسمت دوم هم معرکه مثل قسمت قبل، ممنون و تشکر ویژه از آقای دارابی.
خود جیمز گان گفته بود که تو این فیلم به عمق شخصیتا نفوذ میکنه و پر از ایستراگه. همین باعث میشد که خیلی به فیلم دقت کنم.
ولی من به شخصه تو دو جای فیلم یاد شخصیت ثینگ و فیلم مرد آهنی یک افتادم.
اونجا که پیتر عصبانی میشه و دستش سنگی میشه یاد شخصیت ثینگ، عضو چهار شگفت انگیز افتادم. و اونجایی که یاندو پیتر رو نجات میده و خودش یخ میزنه، یاد فیلم مرد آهنی یک افتادم که اولین بار که با زرهش پرواز میکنه و اوج برمیدراه، زرهش یخ‌ میزنه و از کار میفته،مشکلش رو رفع میکنه و آخر فیلم هم همین کار با استین میکنه.
راستی تو ابتدای فیلم ماشینی که ایگو و مادر پیتر باهاش گشت میزدن، تصویر روی کاپوت ماشین خیلی شبیه به لگو اسپایدی بود.

بخاطر این لگوی عنکبوت روی ماشین بود چون این ماشین مدل nightspyder است.
#8 amirparker11 1396-05-23 23:40
ممنون از آقای دارابی
#9 Marc Spector 1396-05-24 00:08
آفرین مقاله ی قوی بود ;-)
#10 Frank castle 1396-05-24 13:08
ممنون بخاطر مقاله
ایستر اگ های خوبی بود چند تاشو تونستم حدس بزنم اما یسری هاش واقعا کار اینکاره های کمیک بود که پیدا کنن
فیلم خوش ساختی بود و یجورایی میشه گفت امضای گان بواسطه نوع ساخت جلوه های ویزش و نوع ساخت فیلم مشخص بود اماحقیقتش من از فیلم اصلا خوشم نیومد.اینایی گه میگم نظر شخصی هست میدونم خیلی هاتون موافق نیستید .
یاندو بعد از جر و بحثش با استارهاک حدس زدم بخاطر عذاب وجدان و شرمساری میخواد از خود گذشتگی کنه
من ادم بی احساسی نیستم ولی اصلا از مرگ یاندو نارحت نشدم مرگش بنظر من معمولی بود. اینکه میگن یکی از پر احساس ترین فیلم های سینمایی هست پیشنهاد بهشون میکنم فیلم های مثل شیر یا فارست گامپ و یا مسیر سبز رو ببینن.بنظر من وقتی همچین فیلم هایی وجود داره که از لحاظ احساسی خیلی میتونه تاثییر بزاره کم لطفی هست به این سکانس بگیم یکی از پر احساسی ترین فیلم های سینمایی
البته توی ژانر ابر قهرمانی حرف دوستان رو قبول دارم
اما از همه ی اینها مهمتر خیلی از سکانسهای فان این فیلم برای من به هیچ عنوان خنده دار نبود بلکه بر عکس فقط تعداد محدودی از اون بود که از ته دل خندیدم
خب برای کلام اخر باید بگم این فیلم اصلا فیلم بدی نیست فقط توقعاتی که از این فیلم رو داشتم به واسطه قسمت اولش که خیلی زیبا بود رونتونست براورده کنه
اینا نظر شخصی منه.
بازم بخاطر نگارش مقاله ممنون .میدونم خیلی سخت هست که هم ترجمه متن کنید هم سعی بر تالیف و کامل کردن اون
#11 Cap-Spider Potter 1396-05-24 17:57
اتفاقا همین دیشب فیلم رو دیدم !
راستش... شگفت انگیییییز بود !
فوق العاده بود ! تیکه های فان از خنده فقط زمین رو گاز نگرفتم ! و صحنه های جدی و لحظات احساسی فیلم هم پرفکت بودن...
فیلم از تقریبا نصفش به بعد به شدت اوج میگیره...
راستش اصلا فکرشو نمیکردم تا این حد به دلم بشینه...
و اما... ایگو به نظرم بی نظیرررر بود ! اصلااا تا قبل از دیدن فیلم باورم نمی شد بشه از ایگو یه ویلین خوب ساخت اما کاملا در اشتباه بودم... اون مورد 24 توی مقاله جایی که چهره سیاره ای ایگو رو نشون میده منو ترکوند ! خیلی خوب شد که برای بار اول با کیفیت بلوری دیدمش چون با این جلوه ها و حال و هوای زیبا و بی نظیری که داشت جز تماشا کردنش با کیفیت بلوری حقش نبود ! اهداف و برنامه ها به علاوه نوع شخصیت و کار های ایگو به نظرم خیلی منحصر به فرد بود... ایگو و لوکی (با رد اسکال و زیمو) بهترین ویلین های MCU هستن... بازی کرت راسل شگفت انگیز بود... واقعا خوش درخشید...
فیلم بعدی بازگشت به خانه ءس... اونم تا بلوری میمونم... امیدوارم مثل نگهبانان کهکشان غوغا کنه ! پرچم مارول بالاس...!
درباره مقاله هم بگم که واقعا مقاله کاملی بود...
معمولا عمو مختار این مقالات رو مینوشت... جاش خالی..
و...
ممنون بابت مقاله
#12 hassan91 1396-05-25 01:58
راستی چندی پیش همین جا خوندم ( که فک کنم همون مقاله های عمو مختار بود) که تو فیلمای اخیر مارول ایستراگی از دستان قطع شده هست که مربوط میشه به دست قطع شده ی لوک اسکای واکر در جنگ ستارگان، فک کنم تو این فیلم هم دست قطع شده ی نبیولا این ایستراگ بود.
#13 agh 1396-05-25 21:43
از اقای حسین دارابی بابت این مقاله خیلی خیلی ممنونم و با توجه به شناختی که ازشون داشتم اطمینان داشتم اگه کاری رو بخوان انجام بدن یا عالی انجامش میدن یا اصن انجامش نمیدن و خیلی خوشحالم که تصمیم گرفتن تو سایت اسپایدی فعالیت کنن و خودم ناراحت بودم بعد رفتن عمو مختار دیگه کی پیدا میشه که بتونه مقاله ایستراگ ها رو بنویسه و خداروشکر جناب دارابی تشریف اوردن و بازم ازشون ممنونم ;-)
#14 Dr_AM 1396-06-02 12:06
شباهت صحنه آشنایی استار لرد و ایگو به اینکه دارث ویدر پدر لوک بود جالب بود .... در ضمن توی ویدیوی اختصاصی Hishe
(How It Should Have Ended) برای نگهبانان کهکشان دو هم با این قضیه شوخی شده بود ... به هرحال نکات جالبی بود لذت بردیم ....
#15 Dr_AM 1396-06-02 12:15
به نقل از mtm:
منم دفعه دوم که همین چند شب پیش بلوری این فیلم رو دیدم خیلی بیشتر ازش خوشم اومد
دفعه اول هم تو سینما ازش خوشم اومد ولی نه به قدر قسمت اول
به نظرم بعضی جاها در شوخی زیاده روی میکرد
ولی نسخه بلو ری رو که دیدم صحنه های شوخی برام جا افتاده تر به نظر میرسید
مثلا اونجایی که پیتر سر جنازه یاندو حرف میزد و به دیوید هسلهاف اشاره میکرد یکی تو سالن سینما قاه قاه میخندید
!!!
ولی وقتی فیلم رو تنهایی دیدم به نظرم اصلا خنده دار نبود
خیلی هم غصه دار بود
هدف پیتر هم این بود که بگه بود دوست داشت باباش یه باحالی مثل هسلهاف باشه در حالی که بهترین بابای دنیا کنارش بوده (یاندو)
در کل الان ارزش قسمت دوم رو بیشتر درک میکنم
انصافا جیمز گان شاهکاری ساخته که پر از جزئیاته
من از داستانک پیتر و باباش، پیتر و یاندو، یاندو و راکت، گامورا و خواهرش ، پیتر و گامورا خیلی خوشم اومد
واقعا استاد باید باشی اینقدر خوب شخصیت ها رو دو به دو به هم ربط بدی
فقط به نظرم درکس تو داستان بی هدف بود
داستانکش با مانتیس خوب پیش نمیره
تنها شخصیتی که نسبت به قبل افت کرده همین درکسه
ولی در پایان ادم وقتی میبینه همه چیز عالی به هم وصل میشه شگفت زده میشه
واقعا یه نفر چقدر میتونه خوب به این همه شخصیت بپردازه دست اخر باعث بلوغ شخصیتی شون هم بشه
کلا جیمز گان میدونه چطور احساسات ادم رو تحریک کنه
صحنه هاش همون قدر میتونن گیرا و گریه دار باشن که ادم رو از خنده روده بر میکنن

منم حرف شما رو قبول دارم ... همیشه محافظین کهکشان آخرش اشک منو در می آورد این دفعه هم همین ... با اینکه بعضی ها میگفتن صحنه ای که پیتر از دیوید هسلهاف حرف میزنه خنده داره اما من که قبلش هم داشتم اشک میریختم سر این صحنه بیشتر داغون شدم :-?
+1 #16 amazing barbod 1396-06-04 22:23
نقد فیلم محافظان کهکشان 2
فیلم محافظان کهکشان 2 برای خیلی از طرفداران فیلم های کمیک بوکی مثل من یکی از مورد انتظار ترین فیلم های سال بود.جیمز گان با قسمت اول این فیلم نظر طرفدار ها رو جلب کرد.در قسمت اول جیمز گان به معرفی کارکتر ها پرداخت و طرز شکل گیری گروه رو تو توضیح داد.ولی در فیلم دوم او میخواست یک داستان خوب را نمایش دهد.
هشدار:مطلب دارای اسپویل میباشد.
داستان فیلم از این قرار بود:محافظان در مقابل تهدیدات کهکشانی ایستادگی میکردند که ناگهان فردی به نام ایگو ادعا میکند پدر استارلرد است اما...
خب به نظر من به شخصیت ها خوب پرداخته شده است.به معرفی آنها میپردازیم:
استار لرد:عاشق موسیقی است شوخ طبع و پررو.
گامورا:دختری خشن و جنگجویی قابل و خوش قلب
بیبی گروت:کوچولو و ناز!
مانتیس:زیبا اما از درون!
بقیه اشخاص در ادامه معرفی میشوند.
خب فیلم از یک فلش بک شروع میشه.فلش بکی در مورد ایگو و مادر پیتر.و در مورد اون هسته ای که ایگو تو زمین زمین کاشته بود.خب فیلم از نظر صحنه های اکشن فیلم تکی بود.صحنه های جنگ با ویلین ها و هیولا ها و قوم عایشه عالی بود.خب یکی از شخصیت هایی که واقعا تو فیلم نقش موی دماغ را بازی میکرد{!}عایشه بود.او سر یه موضوع الکی که دزدیده شدن باتری هاش توسط راکت بود از محافظان کینه به دل گرفت.نکته ی عذاب آور راجب اونا این بود که کنترل از راه دور داشتن واسه سفینه هاشون ها و با نابودی سفینه هاشون هاشون هیچی شون نمیشد!
درکس تو فیلم عالی بود.هنوز همون روحیه شکست ناپذیر رو داشت و فکر میکرد میتونه همه چی رو نابود کنه.
راکت هنوز هم روحیه جنگجو داشت و شوخ و بی ادب بود.
نبولا انگار از ویلین به قهرمان تبدیل شده بود!اگه اون نبود محافظان نابود میشدند!
یاندو :cry: شخصیتی قوی و باحال که لحظات فانی رو با راکت درست کرد.
او تنها یک هدف داشت که اونم نجات پیتر بود که به هدفش هم رسید اما به قیمت جونش :cry:
و میرسیم به ویلین فیلم.ایگو.ویلین ی عالی و خوب.او انگیزه های خوب و منطقی برای خباثت داشت.اوخارق العاده بود.صحنه های جنگ او با استارلرد عالی بود.البته به نظر من از بهترین صحنه های فیلم میشه به اون صحنه ای که پیتر فهمید ایگو مادرش رو کشته اشاره کرد و بعدش ایگو رو بست به تیر!
در ضمن دیالوگ های بین درکس و مانتیس عالی بود و انتیس هم فوق العاده و نگران بود!
و اون دیالوگ هایی که عایشه بعد از تیتراژ به زبون آورد واقعا ترس انگیز بود:قوی تر/زیباتر برای نابودی محافظان...آدام!
و در آخر باید بگم این فیلم عالی بود.ویلیبن عالی/شخصیت پردازی خوب همه و همه باعث شدند این فیلم عای بشه.
امتیاز:10 از 10
اساتید لطفا مشکلات نقدم رو بگید.
ببخشید اگر بد بود...
#17 mtm 1396-06-05 16:18
#16:
نقد خوبی بود ولی به نقاط ضعف اشاره نکردی. مثلا شخصیت درکس پسرفت داشت و بی هدف بود .
ول یدر کل نقد بسیار خوبی بود. :-)
#18 amazing barbod 1396-06-05 16:32
به نقل از mtm:
#16:
نقد خوبی بود ولی به نقاط ضعف اشاره نکردی. مثلا شخصیت درکس پسرفت داشت و بی هدف بود .
ول یدر کل نقد بسیار خوبی بود. :-)

ممنون.خدا رو شکر که خوشتون اومد :lol:
خوشحال شدم :D
#19 Omegaspiderman6 1396-06-13 16:05
سلام
منم دو تا ایستر اگ پیدا کردم که فکر نکنم کسی تا حالا پیدا کرده باشه
اولی تو 1:27:20 که یکی از همنژاد های beta ray bill نشون میده:

uupload.ir/.../...

دومی هم تو 1:27:24 هست که یکی از همنژاد های مانتیس نشون میده:
uupload.ir/.../...
#20 Omegaspiderman6 1396-06-13 19:22
نسخه ای که من نگاه کردم ضعیف بود اگه میشه شما هم ازش اسکرین شات بگیرید و بزارید

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 488 guests and 5 members online

  • Mr.π
  • mtm
  • mtm
  • parsa-spider
  • Spider-Fan

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat