مطالب برگزیده

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

مهم ترین داستان های کمیک استریپی مرد عنکبوتی + لینك دانلود مستقیم

در این مقاله سعی كرده‌ام 10 داستانی را كه اهمیت ویژه‌ای در تاریخ كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن دارند و نقش اساسی در شرح و بسط ویژگی‌های شخصیتی او ایفا كرده‌اند، برایتان انتخاب كنم. با خواندن این 10 داستان كاملاً اسپایدرمن و دنیای جذاب او را درك خواهید كرد و از لحظلات مهم و سرنوشت‌ساز زندگی او باخبر خواهید شد.

Amazing Fantasy #15

  نویسنده: استن لی

 طراح: استیو دیتكو

 سال انتشار: 1962

خلاصه داستان: نوجوانی دست و پا چلفتی اما بسیار درس خوان به نام پیتر پاركر روزی در یك آزمایشگاه توسط یك عنكبوت آغشته به رادیو اكیتو گزیده می‌شود و به طرز معجزه‌آسایی به نیروهای عنكبوتی دست می‌یابد و نام اسپایدرمن را برای خود بر می‌گزیند. ابتدا پیتر تصمیم می‌گیرد از نیروهای شگفت‌آورش در جهت كسب پول استفاده كند؛ اما پس از آن كه بی تفاوتی او در برابر محیط فاسد پیرامون به مرگ غم‌انگیز عمویش توسط یك دزد می‌انجامد، به اشتباه خود پی برده و سوگند می‌خورد تا پایان عمر از ستمدیدگان در مقابل جنایتكاران شهر دفاع كند.

 شاهكاری كه در آن «استن لی» و «استیو دیتكو» كاراكتر پیتر پاركر/اسپایدرمن را خلق كردند و با مهارتی مثال‌زدنی منشأ (origin) و ویژگی‌های شخصیتی او را تثبیت نمودند. به طور مثال آنها جمله‌ای را در پایان داستان گنجاندند كه همواره سرمشق پیتر پاركر/اسپایدرمن بوده است: "قدرت زیاد، مسئولیت به همراه دارد". بی‌خود نیست كه كارشناسان، اسپایدرمن را دارای بهترین و كامل‌ترین منشأ در میان تمام ابرقهرمانان كمیك‌استریپی می‌دانند زیرا آنقدر بی عیب و نقص است كه باعث شده در پنجاه سال گذشته شخصیت پیتر پاركر/اسپایدرمن تقریباً دست نخورده باقی بماند.

مطلب مرتبط:

اولین و مهم ترین کمیک استریپ مرد عنکبوتی به فارسی ترجمه شد!

10 داستان برتر تاریخ کمیک استریپ های مرد عنكبوتي+ لینك دانلود مستقیم

 

 

      The Amazing Spider-Man #31-33

 نویسنده: استن لی

 طراح: استیو دیتكو

سال انتشار: 1965

 خلاصه داستان: زن عمو «مِی» به بیماری مهلكی مبتلا شده است. تنها شانس زنده ماندن او دارویی است كه به دست دكتر اختاپوس افتاده. بنابراین اسپایدرمن تصمیم می‌گیرد به هر قیمتی شده این دارو را بدست آورد.

 این داستان در طول تاریخ كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن همواره یك نمونه بارز به شمار آمده است زیرا دربرگیرنده تمام المان‌های بنیادین دنیای تخیلی اسپایدرمن است. به طور مثال خواننده در آن با اسپایدرمنی سر و كار دارد كه طبق معمول با مشكلات رومانتیك و مشكلات مالی مواجه است. در ضمن، او باید با اتكا به هوش و دانش علمی خود نقشه پلید یكی از دشمنان قدیمی‌اش را خنثی كرده و جان یكی از نزدیكانش را نجات دهد. اما برجسته‌ترین ویژگی داستان هنگامی رخ می‌نماید كه اسپایدرمن خسته و درمانده زیر آوار قرار می‌گیرد ولی امیدش را از دست نمی‌دهد و در نهایت به لطف اراده پولادین خود موفق می‌شود خودش را خلاص كند.

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: اسپایدرمن خودش را از زیر آوار خلاص میكند!

 

 

 The Amazing Spider-Man # 39-40

  نویسنده: استن لی

 طراح: جان رومیتا

 سال انتشار: 1966

 خلاصه داستان: «گرین گابلین» تصمیم می‌گیرد هویت مخفی اسپایدرمن را كشف كند تا بتواند راحت‌تر او را شكست دهد. او در نهایت موفق می‌شود و می‌فهمد كه اسپایدرمن همان پیتر پاركر است. این مساله چالشی عظیم برای پیتر ایجاد می‌كند.

 در این داستان بسیار مهم، اسپایدرمن و گرین گابلین از هویت مخفی یكدیگر باخبر شدند. این موضوع خصومت آن‌ها را بسیار عمیق و شخصی‌تر كرد. در واقع، از همین داستان به بعد بود كه گرین گابلین تبدیل شد به دشمن شماره یك پیتر پاركر/اسپایدرمن و كسی كه بیشترین صدمات روحی و جسمی را به او زده است.

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: گرین گابلین و اسپایدرمن از هویت مخفی یكدیگر با خبر میشوند!

لینك دانلود شماره های 1 تا 700 كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز"!

 

  

The Amazing Spider-Man # 50

 نویسنده: استن لی

 طراح: جان رومیتا

 سال انتشار: 1967

خلاصه داستان: پیتر پاركر با مشكلات عدیده‌ای روبرو است. از همه بدتر اینكه به نظر می‌رسد هیچ كس قدر زحمات و جانفشانی‌های او را نمی‌داند. به همین او دلیل تصمیم می‌گیرد دیگر اسپایدرمن نباشد. اما با ورود شخصیت خبیث جدیدی به نام «كینگ پین» كه می‌خواهد رئیس تمام گروه‌های خلافكاری شهر باشد، نظرش عوض می‌شود و بار دیگر لباس اسپایدرمن را بر تن می‌كند تا به یاری مردم شهر بشتابد.

 اسپایدرمن اولین بار در این داستان تاریخی بود كه واقعاً تصمیم گرفت حرفه ابرقهرمانی را كنار بگذارد و یك زندگی عادی و بی دغدغه را در پیش گیرد. از آن به بعد این تم بارها و بارها در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن مورد استفاده قرار گرفته است و حتی به تم اصلی فیلم تحسین شده "اسپایدرمن 2" تبدیل شد. این داستان برای اولین بار پرسش‌هایی اساسی مطرح كرد كه به نوعی به فلسفه وجودی اسپایدرمن مرتبط هستند: آیا پیتر پاركر حق ندارد هویت اسپایدرمن را رها کند و زندگی آرام و بی‌دغدغه‌ای داشته باشد؟ پس مسئولیت او در قبال خود و اطرافیانش چه می‌شود؟

مطالب مرتبط:

شماره 50 از كمیك استریپ "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" ترجمه شد!

30 كاور برتر مرد عنكبوتی

 

   

 The Amazing Spider-Man # 90

نویسنده: استن لی

 طراح: گیل كین

 سال انتشار: 1970

 خلاصه داستان: یكی از نزدیكان پیتر پاركر به نام سروان «جورج استیسی» (پدر «گوئن استیسی») در جریان یكی از طولانی‌ترین مبارزات اسپایدرمن با دكتر اختاپوس كشته می‌شود.

 مرگ سروان استیسی نخستین تراژدی بزرگ در زندگی پیتر پاركر/اسپایدرمن پس از قتل عمو بن بود كه در این داستان رخ داد. در واقع، سروان استیسی به نوعی جای خالی یك پدر را برای پیتر پاركر پر كرده بود و خیلی‌ها به درستی حدس زده بودند كه او از راز بزرگ پیتر خبر دارد ولی هرگز آن را بروز نمی‌دهد. این داستان برای اولین بار این مساله را مطرح كرد كه نزدیكان اسپایدرمن همواره در معرض خطر دارند و به همین دلیل تراژدی بخش لایفنك زندگی او خواهد بود. در ضمن، یكی از احساسی‌ترین و غم‌انگیز‌ترین لحظات تاریخ اسپایدرمن در پایان این داستان رقم می‌خورد یعنی جایی كه سروان استیسی در آخرین لحظات عمر خود از اسپایدرمن می‌خواهد تا از دخترش محافظت كند و نگذارد آسیبی به او برسد.

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مرگ سروان جورج استیسی

"مرگ سروان جرج استیسی" ترجمه شد!

 

 

  The Amazing Spider-Man #121-122

 نویسنده: جری كان وی

 طراحان: گیل كین، جان رومیتا

 سال انتشار: 1973

 خلاصه داستان: «نورمن آزبورن» كه به خاطر فشارهای روانی ناشی از اعتیاد پسرش بار دیگر به «گرین گابلین» تبدیل شده، هویت مخفی اسپایدرمن را به یاد می‌آورد. در نتیجه او «گوئن استیسی» را به قتل می‌رساند تا از اسپایدرمن انتقام بگیرد .

 این داستان تاریخ‌ساز پس از گذشت نزدیك به 40 سال هنوز هم بسیار تكان‌دهنده و تاثیرگذار است. در این داستان مرگ گوئن استیسی دختری كه پیتر پاركر شیفته‌اش بود و می‌خواست به زودی با او ازدواج كند، آنقدر وجود اسپایدرمن را از خشم و نفرت لبریز می‌كند كه او تا مرز كشتن گرین گابلین پیش می‌رود اما در لحظه آخر و با یاد آوردن رهنمود‌های عمویش از این كار منصرف می‌شود. او با این كار درس مهمی را یاد می‌گیرد كه همواره به حال به آن پایبند بوده: "انتقام هیچ مشكلی را حل نمی‌كند". در هر حال این داستان نه تنها اسپایدرمن و حال و هوای ماجراهایش را برای همیشه تغییر داد بلكه بسیاری از كارشناسان بر این باورند كه عالم كمیك‌استریپ نیز تحت تاثیر آن قرار گرفت زیرا از آن پس لحن قصه‌های مصور ابرقهرمانی، بسیار تلخ و جدی‌تر از گذشته شد.

مطالب مرتبط:

"مرگ گوئن استیسی" بهترین داستان تاریخ مارول شد

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مرگ گوئن استیسی

"مرگ گوئن استیسی" ترجمه شد!

 

 

   The Amazing Spider-Man #141-150

  نویسنده: جری كان وی

 طراحان: راس اندرو

 سال انتشار: 1975

خلاصه داستان: پروفسور «مایلز وارن» استاد زیست‌شناسی پیتر پاركر در دانشگاه است كه همواره به طور مخفیانه به «گوئن استیسی» علاقه رومانتیك داشته و اكنون اسپایدرمن را مسئول مرگ او می‌داند. بنابراین او در صدد بر می‌آید تا با خلق نسخه شبیه‌سازی شده گوئن، از اسپایدرمن انتقام بگیرد. او سپس حتی یك نسخه شبیه‌سازی شده از پیتر پاركر/اسپایدرمن نیز تولید كرد!

 درست است كه در اواسط دهه 90 میلادی داستانی طولانی و پیچیده به نام «سرگذشت كلون» (The Clone Saga) به چاپ رسید كه هنوز هم از آن به عنوان یكی از بدترین و مزخرف‌ترین داستان‌های تاریخ مجلات مصور یاد می‌شود اما شاید خیلی‌ها ندانند كه پیش از آن یعنی در دهه 70 میلادی نیز داستانی تحت همین نام به چاپ رسیده بود كه در زمان خودش بسیار نبوغ‌آسا و نوآورانه بود. این داستان فضای تازه‌ای به وجود آورد و به خوانندگان نشان داد كه همواره باید منتظر غیرقابل پیش‌بینی‌ترین رخدادها در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن باشند.

مطالب مرتبط:

"سرگذشت كلون" – قسمت اول: معرفی «شغال» (The Jackal)

داستان "سرگذشت كلون" ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم!

 

 

 

 The Amazing Spider-Man Annual # 21

 نویسنده: دیوید میكلینی

طراح: پل رایان

 سال انتشار: 1987

 خلاصه داستان: پیتر پاركر و مری جین كه از سالها پیش یكدیگر را می‌شناختند و به هم دل بسته بودند، با هم ازدواج می‌كنند!

 هنوز هم ازدواج یك ابرقهرمان امری نادر و حتی بی‌سابقه به شمار می‌رود اما از آنجائیكه پیتر پاركر/اسپایدرمن همواره یكی از واقعی‌ترین و ملموس‌ترین كاراكترهای عالم كمیك‌استریپ به شمار رفته است، مارول در سال 1987 تصمیم گرفت تا او درست مثل هر انسان عادی متاهل شود. در این داستان شاهد دغدغه‌ها و دلمشغولی‌های پیتر و مری جین پیش از ازدواج هستیم. در حقیقت آنها هر یك به دلایل خاص و موجه دچار تردید می‌شوند اما در نهایت با ازدواج با یكدیگر به سمبل وفاداری و تعهد در دنیای مجلات مصور بدل می‌شوند. در هر حال، پس از این داستان، ماجراهای اسپایدرمن دچار تغییرات عمده‌ای شد و رنگ و بوی جدیدی به خود گرفت.

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: پیتر پاركر و مری جین ازدواج میكنند!

تمام عشق های پیتر پاركر!

 

 

 

  

Spectacular Spider-Man #200 

نویسنده: جی. ام. دی متیوس

 طراح: سال بیوسما

 سال انتشار: 1993

خلاصه داستان: «هری آزبورن» برای آخرین بار لباس «گرین گابلین» را بر تن می‌كند تا انتقام مرگ پدرش را از بهترین دوستش یعنی پیتر پاركر بگیرد.

 بدون تردید یكی از مهم‌ترین شخصیت‌های كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن هری آزبورن است. او در این داستان می‌میرد و بدین ترتیب رابطه پرتلاطم میان او پیتر پاركر به پایان می‌رسد. این داستان به خوبی نشان ‌می‌دهد كه هری آزبورن چه شخصیت متناقض و درمانده‌ای دارد. به عبارتی دیگر، او از یك طرف می‌خواهد مثل پدرش نباشد و اشتباهات او را در قبال خانواده‌اش تكرار نكند ولی از طرف دیگر مصمم است كاری كند تا روح پدرش از او راضی باشد.

مطالب مرتبط: مرگ "هری آزبورن" ترجمه شد ! + لینک دانلود

لینك دانلود كمیك های Spectacular Spider-Man (كامل)

   The Amazing Spider-Man Vol.2 #38

 نویسنده: JMS

 طراح: جان رومیتا جونیور

 سال انتشار: 2002

 خلاصه داستان: زن عمو می بالاخره پس از سالها از هویت مخفی عزیزترین فرد زندگی خود یعنی پیتر پاركر باخبر شده و می‌فهمد كه او اسپایدرمن است!

 پس از این داستان بود كه زن عمو می از شخصیتی قوی و ژرفای عمیق‌تری برخوردار شد و حضور پررنگ و بامعنایی در ماجراهای اسپایدرمن پیدا كرد.

 اما چیزی كه باعث زیبایی این داستان می‌شود و آن را بسیار تاثیرگذار می‌كند، گفتگویی است كه به صورت كاملاً صادقانه میان پیتر و زن عمو می صورت می‌گیرد و در نتیجه آنها بیش از پیش همدیگر را درك می‌كنند. این مساله كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن را از غنای بیشتری برخوردار كرد. براي خواندن اين كميك به زبان فارسي لينك زير را كليك كنيد:

داستان "گفتگو" (Conversation) مرد عنكبوتی ترجمه شد + لینك دانلود

 

 

 مهدی ترابی مهربانی

 

  All rights reserved © Spidey.ir 2012

    (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

مهم ترین داستان های کمیک استریپی مرد عنکبوتی + لینك دانلود مستقیم

تاریخچه کمیک استریپ های اسپایدرمن - قسمت اول

تاریخچه کمیک استریپ های اسپایدرمن - قسمت دوم

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن

بزرگان تاریخ كمیك بوک های مرد عنكبوتی

10 داستان برتر تاریخ کمیک استریپ های مرد عنكبوتي+ لینك دانلود مستقیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+16 #1 banan 1391-11-04 23:12
الحق که داستانهای خوبی بودند . با تشکر. :-)
+10 #2 banan 1391-11-14 18:45
واقعا ازدواج اسپایدی فراموش نشدنی بود . :cry: به خاطر این انتخاب باید تشکر کرد . ;-)
+7 #3 سیاوش 1391-12-07 16:29
کمیک های spectacular دیگه چاپ نمیشن؟ :sad:
+7 #4 mtm 1391-12-07 20:26
نه متاسفانه
spectacular بعد از amazing، بهترین و مهم ترین کمیک استریپ اسپایدی بود
خیلی از بهترین داستانهای اسپایدی در دهه 80 میلادی و در کمیک استریپ spectacular spider-man به چاپ رسیدند
+11 #5 rm spidy 1391-12-11 12:47
عالی بود 8) خیلی بهتر از مردعنکبوتی برتر است :lol:
+5 #6 سیاوش 1391-12-13 14:46
آهان!خب سوال دیگه هم دارم :-)
1-چرا spectacular دیگه چاپ نمیشه؟
2-avenging چه فرقی با بقیه داره؟
راستی میشه لینک دانلود جنگهای پنهان همونی که توش پیتر میزبان ونوم شد رو بدین؟
+8 #7 mtm 1391-12-14 17:10
1- والا دليل خاصي نداره! دليلشو از مارول بايد پرسيد :-*
كلاً مارول فكر ميكنه وقتي يه كميك شماره هاش زياد ميشه اونوقت خواننده هاي جديد جذبش نميشن (مارول با خودش ميگه : "اين نوجوان ها وقتي ميبينن amazing spider-man شماره 700 اش اومده ميترسند داستانو نفهمند ! پس بياييم كنسلش كنيم و superior spider-man #1 رو جاش بديم بيرون تا همه بيان بخرنش و فروش بره بالا! ;-) )

2- avenging spider-man يه عنوان ديگه اسپايدرمنه كه در اون هم الان اسپايدرمن برتر حضور داره. ولي اين كميك ماجراهاي خاص خودشو دنبال ميكنه. اولش قرار بود تو اين كميك اسپايدرمن هر ماه با يك ابرقهرمان ديگر مارول متحد بشه و بره به جنگ دشمنانش. ولي الان چند شماره اي هست كه ديگه زياد روي اين جنبه تمركز نميشه

3- منظورت secret warsهستش؟ اينو امتحان كن:

spidey.ir/.../...
+18 #8 rm spidy 1391-12-14 21:54
اسپايدي اين همه داستان خوب و مهم داره بعد مارول ميگه: بيا ازدواج پيتر و مري جين رو منحل كنيم تا گند بزنيم به داستانهاش!
+7 #9 علی 1392-01-18 22:38
این اسپایدرمنم دلش خوشه :-* ....توی عروسیش دشمناشم دعوت میکنه :lol: :D :lol: :D
+1 #10 beni12 1392-01-19 00:55
عالی و توپ بود
ولی ما نفهمیدیم زن مورد علاقه ی اسپایدرمن کی بود :lol:
+10 #11 mtm 1392-01-19 01:08
اسپايدرمن برخلاف ابرقهرمانان ديگر كه معمولا هر ماه يك زن مورد علاقه جديد پيدا ميكنند، اولش به يك دختر علاقه داشت به نام گوئن استيسي. اونا قرار بود با هم ازدواج كنند تا اينكه گرين گابلين براي انتقام گرفتن از اسپايدرمن، گوئن استيسي رو كشت. از اون به بعد او عاشق مري جين شد و بلاخره هم باهاش ازدواج كرد. اسپايدرمن اخلاق‌گرا ترين ابرقهرمان تاريخه و هميشه به زنش وفادار بود
+2 #12 Solomon Grundy 1392-01-19 01:26
آره اتفاقا این تنها موردی هست که اسپایدرمن رو از بتمن بیشتر تحسین می کنم
بتمن که اولین نامزدش(GF) فک کنم julie madison بود
تا اونجایی که می دونم ویکی ویل رو هم دوس داشت و پنهانی سلینا کایل رو هم دوست داشت
آخرش هم با تالیا الغول ازدواج کرد
+9 #13 mtm 1392-01-19 01:40
تازه تو فيلم هاي برتون هم تو با ويكي ويل بود. تو batman forever هم با اون كاراكتري كه نيكول كيدمن نقششو ايفا ميكرد و تو Batman & Robin هم با يكي كه الان اسمشو يادم نيست
تو فيلم هاي نولان هم با ريچل
تازه اين وسطا خدا ميدونه بروس وين پولدار با چند نفر دیگه هم رابطه داشته :-* .

من يه صفحه پيدا كردم درباره عشق هاي بروس وين:
dc.wikia.com/.../...

ماشاله ! خدا بركت بده! :lol:
+2 #14 پوریا 1392-02-03 20:08
مگه نورمن آزبورن تــو کمیک ها مرده
+3 #15 mtm 1392-02-03 20:19
بله مرد . تو شماره 122 اسپایدرمن شگفت انگیز و پس از اونکه گوئن استیسی رو به قتل رساند. نورمن از گلایدرش استفاده کرد تا از پشت به اسپایدرمن ضربه بزنه ولی حس عنکبوتی او بهش خبر داد و باعث شد تا جا خالی بده. سپس گلایدر به خود نورمن خورد و او را کشت (شبیه پایان فیلم اول اسپایدرمن)

اینم از تصویرش:

spidey.ir/.../normandeath1.jpg
+5 #16 mehrbod jp 1392-02-08 23:01
این جان رومیتا جونیور با اون قدیمیه نسبتی داره؟ :o
+7 #17 mtm 1392-02-08 23:26
پسرشه!
مثل باباش خیلی هم با استعداده
+6 #18 werta 1392-02-25 15:36
جان ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ! :lol:
+2 #19 mtm 1392-02-26 13:41
تشکر آقا معین
مرسی که این همه برای این سایت وقت میگذارید
زحمت شما شد ببخشید
#20 آرش میراحمدیان 1392-03-06 18:13
آقای ترابی یه سوال داشتم ؟؟؟
مردعنکبوتی شگفت انگیز مگه 700 نیست ؟ پس این سری 2 چیه ؟
#21 محمد كلباسي 1392-03-08 15:24
ببخشيد اقا Mtm ميشه كميك ultimate spider man رو براي دانلود بزاريد راستي من جديدم
#22 صادق مرادی 1392-03-09 17:07
تعجب کردم که شماره700مرد عنکبوتی شگفت انگیز تو این نیست
+1 #23 عرفان نقوی 1392-03-12 17:25
اشتباه می کنی بتمن با واندر ومن ازدواج کرد.
+2 #24 مهرداد عنکبوتی 1392-03-13 11:47
ببخشید اقای ترابی از شما خواهشی دارم مشود ازشماره های قدیمی مرد عنکبوتی شگفت انگیز را برای دانلود بگذاریدمثلا شماره ی 25و26این کمیک را باتشکر
+1 #25 هیربد 1392-03-17 19:03
یک سوال:
چجوری می شه نوشته ها ی انگیلیسی را از روی کمیک پاک کرد و به جاش فارسی نوشت؟ اگه اینو بدونم می تونم کمیک های زیادی ترجمه کنم
8)
+3 #26 mtm 1392-03-25 15:40
متاسفانه به جز كميك هاي جديد اسپايدرمن كه با كمك سايت خط و رنگ هر هفته و هر ماه در سايت ميگذاريم امكان گذاشتن كميك ديگري در سايت وجود ندارد. چون اگر اينطور باشد هر روز كار ما ميشود اپلود كميك هاي درخواستي شما دوستان كه ما نه حجم كافي در سايت داريم و نه اصلا وقت اين كار را!
من هم لينك ندارم و نميشناسم
البته من راه حلي براي اين مساله پيدا كرده ام و آن اين است كه از يكي از دوستانم خواسته ام تا تمام كميك هاي اسپايدرمن را دانلود و روي سي دي رايت كند تا به صورت يك مجموعه كامل در اختيار شما دوستان قرار بگيرد. اينجوري مشكل حل خواهد شد.
+1 #27 پوریا 1392-03-28 20:39
اگر هر صفحه را یک عکس بکنی ، می تونی بری توی
فوتوشاپ به راحتی با اون ابزار پاک کن کلمات انگلیسی را پاک کنی
بعد فارسی ها را تایپ کنی و توی بالون دیالوگ بذاری
بعد هم با فرمت jpg که سیو کنی دوباره به عکس تبدیل می شه
+1 #28 محمد 1392-06-26 11:39
در مورد اینکه با فتوشاپ باید انجام بدی شکی نیست.

ولی بهتره یک لایه ایجاد کنی روی لایه ی عکس کمیکت، بعد رنگ زمینه ی bubble speech مورد نظرت رو برداری، با اون رنگ، روی اون لایه ی جدید رو رنگ کنی.

اینطوری می تونی روی رنگی که روی نوشته های انگلیسی می کشی کنترل داشته باشی و کم و زیادش کنی و به سادگی باهاش بازی کنی تا کاملا شبیه رنگ زمینه ی نوشته های انگلیسیت بشه.

بعلاوه، می تونی فایل فتوشاپ اون صفحه کمیک رو هم بایگانی کنی که بعدها اگه خواستی چیزی رو روش تغییر بدی مشکلی نداشته باشی، چون به کمیک اورجینال آسیبی وارد نکردی.
+2 #29 محمد 1393-02-28 23:08
ببخشید آقای ترابی سوالی از شما داشتم میخواستم بدونم گوئن از هویت مخفی پیتر مطلع بود یا خیر؟


ممنون.
+2 #30 Kousha-Spider 1393-02-28 23:22
تا جایی که یادم میاد گوئن خبر نداشت ;-)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 513 guests and 7 members online

  • a.v.s
  • alireZaZ
  • Mamad
  • mehran spidey
  • mtm
  • Shazam!
  • Sherlockian

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat