10 لحظه فوق العاده ای كه امیدواریم در فیلم های بعدی مرد عنكبوتی ببینیم!

مقدمه: پس از توافق تاریخی بین مارول استودیوز و سونی پیكچرز بر سر مرد عنكبوتی هواداران كمیك بوكی خیلی ذوق زده شده اند و به قول معروف آب از دهانشان جاری شده!   آنها مدام در ذهن خود سئوال میكنند كه مارول چطور میخواهد مرد عنكبوتی را وارد عالم سینمایی خود كند؟ البته چیزی كه تقریبا قطعی به نظر میرسد این است كه اسپایدی پس از حضور موفق خودش در فیلم "كاپیتان آمریكا: جنگ داخلی" ، در "اونجرز: جنگ بینهایت" هم حضور خواهد داشت. با این حال با در نظر گرفتن تاریخچه غنی و محبوبیت بی حد و حصر مرد عنكبوتی ، مارول استودیوز  و حتي سوني حالا ديگر میتوانند به شیوه های بیشماری از او استفاده كند و حالا كه فاز 3 فیلم های مارول در پیش است سایت comicbook.com به 10 لحظه نمادین و ماندگاری كه امیدواریم توسط مارول مورد استفاده قرار بگیرند ، اشاره كرده و مقاله ای فوق العاده جذاب آماده كرده كه توصیه میشود حتما آن را مطالعه كنید.

 

10- اسپایدی هالك را داغان میكند!

مرد عنكبوتي - هالك

چاپ شده در شماره 328 كمیك Amazing Spider-Man

تابستان سال  1394 تماشاچیان سینما قرار است شاهد نبرد عظیم بین هالك و مرد آهنی در لباس Hulkbuster باشند . آیا چیزی میتواند از این نبرد جذاب تر باشد؟ بله! نبرد بین مرد عنكبوتی  و هالك! در واقع در ابتدای دهه 90 میلادی و زمانی كه زوج موفق «دیوید میكلینی» و «تاد مك فارلن» روی كمیك های مرد عنكبوتي   شگفت انگیز كار میكردند، داستانی خلق شد كه در آن پيتر پاركر برای مدتی كوتاه به نیروهای كیهانی (cosmic) دست یافت و با كله گنده های مارول سرشاخ شد! او ابتدا سراغ كسانی مثل Gravitron، مگنتو و Goliath رفت و در نهایت با هالك روبرو شد (اگر یادتان باشد همین چند روز پیش كاوری كه تاد مك فارلین برای این كمیك خلق كرد در لیست  10 اثر برتر او قرار گرفت. اگر یادتان نیست این مقاله را بخوانید). هالك كه آن موقع در فاز خاكستری و مغرور خود قرار داشت ابتدا مرد عنكبوتی را مسخره كرد و گفت اگه جرات داره یك مشت بهش بزنه! اسپایدی هم آنچنان ضربه ای بهش وارد میكنه كه از مدار كره زمین خارج میشه و به فضا میره!!!

البته احتمال اینكه مارول داستان "مرد عنكبوتی كیهانی" را مورد اقتباس قرار بده واقعا كم است. ولی الان كه میگویند مارول در فكر ساخت  فیلمی براساس كمیك معروف "سیاره هالك" (Planet Hulk) است، شاید همان مشت معروف مرد عنكبوتی باعث رفتن هالك به سیاره ای دیگر و آغاز این فیلم باشد!

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك ‌های مرد عنکبوتی: پیتر پاركر به نیروهای كیهانی دست میابد!

10 كاور برتر طراحی شده توسط «تاد مك فارلین»

«مرد عنكبوتی» در سریال «هالك»!

 

9- جیمز جونا جیمسون "اونجرزهای جدید" را میكوبد!

نيو اونجرز - new avengers

چاپ شده در شماره 15 New Avengers

هنوز جزئیات توافق بین مارول و سونی فاش نشده و ما نمیدانیم كه آیا مارول میتواند از شخصیت های فرعی و مكمل كمیك های مرد عنكبوتی نيز استفاده كند یا نه، ولی اگر بتواند آنوقت چه كسی بهتر از سر دبیر باحال «دیلی بیوگل» و شهردار اسبق نیویورك  یعنی «جیمز جونا جیسمون»؟!

علاقمندان به كمیك میدانند كه جیمسون چقدر از مرد عنكبوتی متنفر است ولی شاید ندانند كه او كلاً از ابرقهرمانان و كسانی كه نیروهای فوق بشری دارند دل خوشی ندارد و حتی چند بار با گروه «انتقام جویان» درگیر شده! در شماره 15 كمیك "اونجرزهای جدید" كه به قلم «برایان مایكل بندیس» نوشته شد، گروه انتقام جویان كه اعضای جدیدی شامل مرد عنكبوتی  را استخدام كرده ، تصمیم میگیرد تا خصوصی با جیمز جونا جیسمون ملاقات كند تا او به قول معروف در روزنامه اش به آنها لیچار نگوید! سپس شاهد لحظه ای تاریخی و شوكه كننده هستیم :  جیسمون و اسپایدی با هم دست میدهند و جیمسون توافق میكند كه دیگر به او  در روزنامه اش اتهام نزند. ولی خیلی زود اونجرز فهمیدند كه نمیتوان روی حرفای جیمسون حساب كرد چون اون در شماره بعدی روزنامه خود نه تنها مرد عنكبوتي بلكه كل تیم New Avengers  را كوبيد و مورد انتقاد شديد قرار داد!

حالا شما در نظر بگیرید صحنه ای را مثلاً در فیلم "اونجرز: جنگ بینهایت" كه در آن كل شهر درگیر جنگ با "تانوس" (Thanos) است اما جیمسون (با نقش آفرینی «جی. كی. سیمونز») هنوز دارد از هر فرصتی برای كوبیدن و انتقاد كردن از مرد عنكبوتی و اونجرز استفاده میكند! جالب نیست؟

مطالب مرتبط:

لينك دانلود كميك هاي New Aevngers (كامل)

چرا جيسمون از مرد عنكبوتي متنفر است؟

بزرگان تاریخ كمیك استریپ : برایان مایكل بندیس

10 شخصیتی كه باید در فاز 3 فیلم های مارول باشند!

 

8- محاصره "آزگارد" و نبرد با «دارك اونجرز»

دارك اونجرز

چاپ شده در شماره  3  كمیك Siege

یكی از احتمالات هیجان انگیزی كه وجود دارد این است كه پس از نبرد با ثانوس و شكست دادن او در عالم سینمایی مارول، توجهات میتواند معطوف تهدیدی داخلی به نام «نورمن آزبورن» و گروه «دارك اونجرز» او شود!

در دنیای كمیك داستاین داشتیم به نام "تهاجم مخفی" یا Secret Invasion و در آن نژادی از موجودات فضایی به نام "اسكرال" سعی كردند با جا زدن خود به جای قهرمانان مارول ، كره زمین را فتح كنند. در نتیجه این داستان سازمان "شیلد" منحل شد و «نورمن ازبورن» (كه خودش را در جریان "تهاجم مخفی" به عنوان ناجی بشریت نشان داده بود!) به عنوان رئیس یك سازمان امنیتی جدید ملقب به "همر" (H.A.M.M.E.R) منصوب شد. نورمن ازبورن كه آن موقع بار دیگر همه را فریب داده و خودش را از اتهام «گرین گابلین» بودن تبرئه كرده بود، در اولین  اقدام خود تصمیم به تشكیل گروه اونجرز خودش كرد. این گروه از خلافكاران و ابرخبیث های سابق تشكیل شده بود ولی نورمن به آنها گفت كه طوری لباس بپوشند كه عامه مردم فكر كنند  همان اونجرز های سابق هستند. این گروه Dark Avengers لقب گرفت و برخي اعضایش عبارت بودند از: «بولزآی» (كه لباس «هاكای» را میپوشید)، «مون استون» (كه لباس «میس مارول» را بر تن داشت) ، «ونوم» (كه خودش را شبیه به اسپایدرمن كرده بود ، «داكن» (پسر خبيث ولورين) و ... اما پس از مدتي نورمن مثل همیشه دوباره قاط زد و به این نتیجه رسید باید به "آزگارد" (محل سكونت «ثور» و دیگر خدایان) حمله كند (چون آن موقع آزگارد همچون سیاره ای روی ایالت "اكلاهاما" آمریكا شناور بود و نورمن مقامات این كشور را قانع كرد كه این موضوع  تهدیدی بر علیه امنیت آمریكا است!). ناگفته پیداست كه نورمن و گروهش در حمله به آزگارد ناكام ماندند و در نهایت اونجرزهای واقعی جای خود را پس گرفتند و Dark Avengers را شكست دادند.

در هر حال این داستان خوراك بسیار خوبی برای عالم سینمایی مارول است و میتواند خصومت  شخصی  نورمن با مرد عنكبوتی را به تهدیدی عمومی بر علیه كل عالم سینمایی مارول تبدیل كند. واقعا كيست كه نخواهد اين صحنه يا اين صحنه را در سينما ببيند؟

مطالب مرتبط:

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

لينك دانلود كميك هاي مبارزه اونجرز با Dark Avengers

75 لحظه ماندگار مارول: تهاجم مخفي آغاز ميشود!

آیا مرد عنکبوتی با داستان New Avengers وارد عالم سینمایی مارول میشود؟

 

7- شوخی های مرد عنكبوتی با «كینگ پین»!

شوخی های مرد عنكبوتی با كینگ پین

چاپ شده در شماره  12   كمیك Ultimate Spider-Man

كمیك های "اسپایدرمن نهایی" (Ultimate Spider-Man) در ابتدا واقعا خواندنی و هیجان انگیز بودند. خالقان این كمیك یعنی «برایان مایكل بندیس» و «مارك بگلی» به معنای واقعی كلمه سعی میكردند نشان دهند كه یك نوجوان در مسیر رسیدن به یك قهرمان چه سختی هایی را پیش رو دارد. در دومین arc این سری، شاهد داستانی بودیم كه در آن مرد عنكبوتی با رئیس گردن كلفت تبهكاران نیویورك یعنی «ویلسون فیسك» (ملقب به «كینگ پین» سر شاخ میشود). این داستان فوق العاده نشان میدهد  كه كینگ پین میتواند چقدر در كمیك های مرد عنكبوتی نقش مهمی ایفا كند.

ضمناً  همانطور  كه میدانید شبكه اینترنتی "نتفلیكس" قرار است به زودی فصل اول سریال «دردویل» (Daredevil) را پخش كند و آقای «وینسنت دونافریو» (Vincent D’Onofrio) هم قراره نقش «كینگ پین» رو تو این سریال ایفا كند. ضمن اینكه چندی پیش شایعه شده بود احتمالا یكی از شخصیت های خبیث فیلم اختصاصی مرد عنكبوتي برای سال 2017 همین جناب كینگ پین خواهد بود (خبرش اینجاست). پس مارول و سونی اینجوری میتوانند حتی پای Daredevil را هم به فیلم اختصاصی مرد عنكبوتی باز كنند چون كینگ پین دشمن شماره 1 او هم محسوب میشود. در هر حال بدین ترتیب میشود آن لحظه ماندگاری را كه در شماره  12 كمیك Ultimate Spider-Man خلق شد (یعنی جایی كه مرد عنكبوتی افراد كینگ پین را از پیش رو برمیداره و سپس به كینگ پین میرسه و یه عالمه جوك بانمك  درباره خپل بودن كینگ پین از روی كاغذ اش میخونه) روی پرده سینما دید!!!

مطالب مرتبط:

لینك دانلود تمام كمیك های "مرد عنكبوتی نهایی"

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: «پیتر پاركر» دمار از روزگار «كینگ پین» در می آورد!

میراث "مرد عنكبوتی نهایی" (Ultimate Spider-Man)

 

 6- نبرد مرد عنكبوتی با «دردویل»

مرد عنكبوتي دردويل

چاپ شده در شماره  110    كمیك Spectacular Spider-Man

یكی از نقاط قوت و جذابیت های غیر قابل انكار مرد عنكبوتی اینه كه علیرغم خوش قلب و مسئولیت پذير بودن اما گاهی اوقات به شدت از دست بی عدالتی ها خشمگین میشه و دمار از روزگار حریف درمیاره! در یكی از بهترین داستان های تاریخ پرافتخار مرد عنكبوتی به نام "مرگ جین دی ولف" (Death of Jean DeWolff)، مرد عنكبوتی با قاتلی سریالی و بیرحم به نام Sin-Eater مواجه میشه كه یكی از افسران زن پلیس به نام «جین دی ولف» (كه از معدود دوستان مرد عنكبوتی در اداره پلیس به شمار میرفت) را با بیرحمی كشته بود. پس از افت و خیز های فراوان مرد عنكبوتی موفق میشه Sin-Eater را دستگیر كنه و نقاب از چهره اش برداره. او از دیدن چهره واقعی این قاتل آنقدر خشمگین میشه كه با شدت هر چه تمام كتك اش میزنه (هويت Sin-Eater را فاش نميكنم كه اسپويل نشويد چون قراره به زودي اين داستان را ترجمه كنم) سپس ناگهان دردویل ظاهر میشه و به عنوان كسی كه در سیستم قضایی حاضره از مرد عنكبوتی میخواهد تا Sin-Eater را به دست قانون بسپارد تا محاكمه شود. اینجاست كه او ناگهان به سمت دردویل حمله میكند و  مبارزه اي بين آنها درميگيرد! البته در نهايت با هم آشتی میكنند و حتی از هویت مخفی یكدیگر با خبر میشوند . ضمن اینكه اسپایدی از دردویل تشكر میكند چون به موقع جلوی او را گرفت و گرنه معلوم نبود جه بلایی سر Sin-Eater می آورد!

  به نظر میرسد داستان هایی از این دست میتواند باعث شود مرد عنكبوتی پس از رویارویی با دشمنانی عظیم همچون «ثانوس» به نوعی به سطح خیابان های نیویورك برگردد (یعنی جایی كه به آن تعلق دارد) و ماجراهای رئالیستی تری داشته باشد. همانطور كه گفته شد شبكه Netfleix و سریال دردیول یا حتی سریال های دیگری مثل «لوك كیج» و «جسیكا جونز» میتوانند جای خوبی برای چنین داستان هایی باشند.

مطالب مرتبط:

معرفي دوستان مرد عنكبوتي: دردويل

لینك دانلود كمیك های Spectacular Spider-Man (كامل)

داغ داغ:تریلر سریال دردویل منتشر شد!!!!

مرد عنکبوتی اینجوری وارد عالم مارول خواهد شد!

10 داستان برتر تاریخ کمیک استریپ های مرد عنكبوتي+ لینك دانلود مستقیم

 

 5- «رد اسكال» در كشته شدن والدین مرد عنكبوتی دست داشته

red skull مرد عنكبوتي

چاپ شده در شماره  5   كمیك Amazing Spider-Man Annual

سونی در سری فیلم های "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" سعی كرد تمركز زیادی داشته باشد روی موضوع  ناپدید شدن پدر و مادر پیتر پاركر و خیلی هم سعی كرد این موضوع را ربط بده به شركت خبیث "ازكورپ" و نورمن ازبورن. ولی در این راه موفق نبود و خیلی از هواداران مرد عنكبوتی تمركز روی این مسئله را غیر ضروری میدانستند. نا گفته پیداست كه سونی از كمیك های ultimate spiderman الهام گرفته بود و پدر و مادر پیتر پاركر را به عنوان دانشمند به تصویر كشیده بود كه با شركت  ازكورپ و پروژه های خطرناك آن مشكل داشتند.

اما اینبار و به لطف توافق سونی و مارول میتوان گذشته والدین مرد عنكبوتی را جور دیگری روایت كرد و از كمیك مهمی همچون شماره  5 كمیك Amazing Spider-Man Annual الهام گرفت كه در آن معلوم شد پدر و مادر پیتر مامورین سابق "شیلد" بوده اند ولی «رد اسكال» (دشمن شماره 1 «كاپیتان آمریكا») برایشان پاپوش دوخته و آنها را به عنوان خائن به كشور خود معرفی كرده). در نهایت اسپایدرمن با رد اسكال میجنگد و مداركی پیدا میكند كه نشان میدهد پدر و مادرش بیگناه بوده اند. در هر حال، این لحظه و این داستان مهم میتواند به مارول كمك كند تا مرد عنكبوتی را بهتر به عالم سینمایی اش مربوط سازد چون میدانید سازمان شیلد در فیلم های مارول چه نقش كلیدی و مهمي  ایفا میكند....

مطالب مرتبط:

همه چيز درباره پدر و مادر «پیتر پاركر»!

10 مبارزه برتر مرد عنكبوتی در دنیای كمیك: نبرد با رد اسكال

10 ابر خبیث برتر کمیک استریپی: رد اسكال

 

 4- تقابل  اسپایدرمن با «پانیشر»

مرد عنكبوتي پانيشر

چاپ شده در شماره  129 كمیك Amazing Spider-Man

«جری كان وی» یكی از نویسندگان بزرگ تاریخ مرد عنكبوتی است كه همه او را با داستان "مرگ گوئن استیسی" میشناسند. ولی یكی دیگر از دستاوردهای بزرگ او خلق یكی از شخصیت های ماندگار و محبوب دنیای كمیك یعنی «فرانك كاسل» ملقب به «پانیشر» است. (كان وي این شخصیت را به كمك طراحی به نام «راس اندرو» خلق كرد)

پانیشر ابتدا توسط دشمن مرموز مرد عنكبوتي یعنی «شغال» فریب میخورد و ماموریت میابد تا مرد عنكبوتی را هدف قرار دهد چون فكر میكند یك قاتل است (آن موقع رونامه دیلی بیوگل و جیسمون مردم را متقاعد كرده بود كه اسپایدرمن مسئول به قتل رسیدن گوئن استیسی و نورمن ازبورن است). در این شماره دیدیم كه پانیشر نوعی "نگهبان خودگمارده قانون" (vigilante) است كه برای گرفتن انتقام از خلافكاران حاضر است دست به هر كاری بزند. به هر حال از همان موقع نوعی ارتباط بین مرد عنكبوتی و پانیشر برقرار شد و ما پانیشر را معمولا در كمیك های اسپایدرمن میدیدیم. تا اینكه «فرانك میلر» آمد و در run فوق العاده اش در كمیك های Daredevil از پانیشر استفاده كرد و بدین ترتیب پانیشر هم به نوعی دنیای عنكبوتی را ترك و وارد دنیای خودش شد.

از طرفی خبر داریم كه رایت سینمایی پانیشر دوباره به مارول برگشته و بنابراین هر لحظه ممكن است خبری درباره  ورود او به عالم سینمایی یا تلویزیونی مارول منتشر شود. پس واقعا جالب خواهد بود كه نوعی تقابل بین مرد عنكبوتی و پانیشر در عالم سینما ببینیم چون آنها ایدئولوژی های متضادی درباره نحوه مبارزه با جرم و فساد دارند و تقابل آنها میتواند بسیار جذاب از آب دربيايد.

مطالب مرتبط:

معرفي متحدين مرد عنكبوتي: پانيشر

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: جری كان وی

کمیک "پانیشر ابرقهرمانان مارول را میکشد" ترجمه شد + لینک دانلود

 

3- مرد عنكبوتی انتقام جویان را از دست تانوس نجات میدهد

مرد عنكبوتی انتقام جویان را از دست تانوس نجات میدهد

چاپ شده در شماره  2  كمیك Marvel Two-in-One Annual

در داستانی دو قسمتی كه «جیم استارلین» در Avengers Annual #7 و Marvel Two-In-One Annual #2 نوشت، ثانوس كه همیشه تشنه قدرت است توانست به Cosmic Cube دست یابد و اعضای گروه انتقام جویان را اسیر كند. سپس اسپایدرمن و «چهره سنگی» (The Thing) سعی میكنند آنها را نجات دهند. در نهایت مرد عنكبوتی با وجود ترديدهاي اوليه اش موفق میشود با بهره گیری از هوش و قدرت اراده خود به هدف اش برسد و موجب شكست ثانوس شود (قبلا به طور مفصل درباره اين نبرد معروف مرد عنكبوتی و ثانوس در این مقاله و این مقاله توضیح داده شده)

این واقعا یكی از آن لحظات ماندگار بین مرد عنكبوتی و اونجرز است كه واقعا دیدنش روی پرده سینما میتواند حیرت انگیز باشد. یعنی دیدن مواجه شدن اسپایدرمن با تهدیدی بزرگ و دشمنی شكست ناپذیر و تكیه او بر اراده و هوش و زكاوت اش واقعا بينظير است چون این همان خصیصه بنيادين مرد عنكبوتی است.

مطالب مرتبط:

10 مبارزه برتر مرد عنكبوتی در دنیای كمیك – قسمت اول

ثانوس بر علیه اونجرز + لينك ويدئو

معرفي The Thing

"جنگ بی نهایت" (Infinity War) چیست؟ + لینك دانلود كمیك

لحظات ماندگار در كميك هاي مارول: ثانوس تبديل به سنگ ميشود!

 

2- كاپیتان آمریكا دست دوستی به سوی اسپایدرمن دراز میكند

كاپيتان آمريكا - مرد عنبكوتي

چاپ شده در شماره  1   كمیك New Avengers

در نخستین arc كمیك New Avengers دیدیم كه «الكترو» (از دشمنان قدیمی مرد عنكبوتي) به زندان محل نگهداری ابرشروران خطرناك مارول نفوذ میكند و باعث میشود  از آنجا فرار كنند. این داستان  كه به Breakout معروف است باعث شد تا مرد عنكبوتی بلاخره پس از سالها رسماً به عضویت گروه اونجرز درآید. میتوان یك عالمه لحظه باحال و ماندگار در Breakout پیدا كرد ولی شاید از همه بهتر آنجایی باشد كه اسپایدی شنا كنان خودش را به زندان میرساند و در آنجا با كمال تعجب كاپیتان آمریكا را میبیند كه دستش را به سمت او دراز كرده تا كمك كند از آب خارج شود. سپس اسپايدي طبق معمول شوخی میكند و میگوید: "من مثل موش آب كشیده شده ام، كسی لباس اضافه نداره به من بده بپوشم؟!" كاپیتان آمریكا هم فورا بهش تذكر میده كه اوضاع واقعا خطرناكه و اينجا جاي شوخی كردن نیست.  

در هر حال قبلا هم بارها درspidey.ir گفته بودیم كه كميك های New Avengers و مخصوصا داستان Breakout بسیار برای یك اقتباس سینمایی مناسب است و واقعا دیدن اقتباس آن روي پرده سينما ميتواند خالق لحظات نابي شود (اگه نصف شدن «كارنیج» توسط sentry در آسمان را هم ببینیم كه دیگه چه شود!!!!)

مطالب مرتبط:

5 لحظه برتر مرد عنکبوتی در گروه انتقام جویان!

معرفي دوستان و متحدين مرد عنكبوتي: كاپيتان آمريكا

لينك دانلود كميك new avengers: breakout

 

1- مرد عنكبوتی نقاب از چهره برمیدارد

مرد عنكبوتي - كاپيتان آمريكا جنگ داخلي

چاپ شده در شماره  2    كمیك Civil War

تقریبا بر همگان ثابت شده كه مرد عنكبوتی قرار است در فیلم "كاپیتان آمریكا" جنگ داخلی" حضور داشته باشد. بنابراین یكی از لحظات ماندگاری كه قطعا میتواند مورد استفاده سازندگان این فیلم قرار بگیرد جایی است كه مرد عنكبوتی به اصرار «تونی استارك» جلوی دوربین های تلویزیونی نقاب از صورت برمیدارد و بدین ترتیب هویت مخفی اش بر همگان آشكار میشود (البته او بعدا نظرش عوض شد و با پشت كردن به تونی استارك به گروه مخالف يعني گروه  كاپیتان آمریكا پیوست)

مرد عنكبوتی تا قبل از این لحظه بزرگترين سمبل قهرماناني ب.د كه حفظ هويت مخفي برايشان واجب است  و در كل  داستان Civil war در عالم كمیك خیلی روی مسئله هویت مخفی شخصیت ها مانور میداد و این در حالی است كه در عالم سینمایی مارول این طور نیست. به عبارتي ديگر، ما شخصیت خاصی را نمیبینیم كه در فيلم هاي مارول هویت مخفی داشته باشد. ولی در هر حال این لحظه ماندگار را میتوان به گونه ای دیگر مورد اقتباس قرار داد و كاری كرد كه تونی ابتدا از حضور مرد عنكبوتی در گروه خودش مطمئن شود ولی بعد ....

مطالب مرتبط:

 دیزنی مرد عنکبوتی را برای فیلم کاپیتان آمریکا 3 میخواهد!

تاریخچه کمیک استریپ های اسپایدرمن: جنگ داخلي و مرد عنكبوتي

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول: جنگ داخلي شخصي ميشود

تریلر فیلم "كاپیتان آمریكا 3"

جنگی داخلی در راه است.....

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2016

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn