مطالب برگزیده

ارجاعات، اشارات، نکات مخفی و ایستراگ (Easter Egg) های فیلم "مادام وب" (Madame Web)
ارجاعات، اشارات، نکات مخفی و ایستراگ (Easter Egg) های فیلم "مادام وب" (Madame...
نقد و بررسی فیلم "مادام وب" (Madame Web)
نقد و بررسی فیلم "مادام وب" (Madame Web)
چرا مردعنکبوتیِ تام هالند به دنیای کمیک وفادار است
چرا مردعنکبوتیِ تام هالند به دنیای کمیک وفادار است
رتبه بندی فیلم ها و سریال های کمیک بوکی 2023
رتبه بندی فیلم ها و سریال های کمیک بوکی 2023
ایستراگ (Easter Egg) ها، ارجاعات، اشارات و نکات پنهان بازی "مردعنکبوتی 2" (Marvel's Spider-Man 2)
ایستراگ (Easter Egg) ها، ارجاعات، اشارات و نکات پنهان بازی "مردعنکبوتی 2" (Marvel's...
نقد و بررسی بازی مردعنکبوتی 2 (Marvel's Spider-Man 2)
نقد و بررسی بازی مردعنکبوتی 2 (Marvel's Spider-Man 2)
ایستراگ (Easter Egg) ها و نکات و اشارات پنهان انیمیشن "مردعنکبوتی: در میان دنیای عنکبوتی" (Spider-Man: Across the Spider-Verse) – بخش دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و نکات و اشارات پنهان انیمیشن "مردعنکبوتی: در میان...

10 لباس برتر بتمن!

امروز تصميم گرفتم تا بهترين لباس هاي قهرمان محبوبم در دنياي DC يعني بتمن را در قالب يك مقاله خدمتتان معرفي كنم،

لازم به ذكره كه من توي اين ليست لباس هايي كه بتمن در فيلم هاي سينمايي خود به تن كرده را نام نمي برم و شما در اين ليست لباس هايي مانند لباس "سه گانه ي نولان" و يا لباس بتمن "مايكل كيتون" را نخواهيد ديد و با يك ليست ١٠٠ درصد كميكي طرف خواهيد بود، پس براي سفري در كمد لباس هاي بتمن با من همراه باشيد

10- لباس Detective Comics #27

detective comics-batman first comic-batman #27-اولین کمیک بتمن

شايد از بودن اين لباس در اين ليست تعجب كنيد، اما اين لباس چيزي است كه جوهره ي شخصيت بتمن را تشكيل داد و لباس هاي بعدي ليست ما را رقم زد!

اين لباس اولين لباس بتمن است و در تاريخ كميك هاي بتمن نقش مهمي دارد و هنوز هم بعد از اين همه سال در كميك هاي بتمن استفاده ميشود.

اولین کمیک بتمن-سال صفر-new 52

ما بعد از سال هاي سال اين لباس را دوباره در شماره ٢٧ كميك هاي كاراگاهي البته در سري new 52 زيارت كرديم، حتي طراح بزرگ كميك هاي بتمن يعني گرگ كاپولو در آرك تحسين شده ي zero year هم از اين لباس استفاده كرده و حتي دستكش هاي بنفش و كلاسيك اين لباس را در اين آرك استفاده كرد و يك طرح بي نظير را ارائه داد!

9- لباس Gotham by Gaslight

Gotham-batman-mini series

كميكي كه بتمن را در فضاي قتل هاي زنجيره اي آن زمان لندن نشان مي دهد و بدون شك يكي از برترين كميك هاي بتمن است و حداقل از آن ميتوانم ٣ مقاله بنويسم ولي امروز بحث ما لباس اين كميك است.

لباسي كه با سبك غليظ و اشرافي British در هم آميخته و به فضا و پيشبرد داستان هم كمك شاياني كرده!، اين لباس در يك كلام شاهكار است!

8- لباس Flashpoint

لباس بتمن فلش پوینت

اين لباس در جريان event بزرگ DC بر تن بتمن پوشانده شد و اينبار زير شنل خبري از بروس وين نبود و جاي او را پدر بروس يعني دكتر توماس وين گرفته بود، اما قبل از اينكه راجع به لباس حرف بزنم لازم است براي آنهايي كه اين رويداد را نخوانده اند توضيحاتي بدهم.

داستان فلش پوينت روي شخصيت فلش تمركز داشت و پرفسور زوم دشمن ديرينه ي فلش براي نابود كردن او به گذشته سفر ميكند و مادر بري آلن را از مرگ نجات ميدهد در نتيجه تمام عالم DC بهم ميريزد وهمه چيز تغيير ميكند…يكي از اين تغييرات بتمن شدن توماس وين پدر بروس وين است و بجاي اينكه پدر مادر بروس وين كشته شوند خود بروس كشته ميشود و مادر او به جوكر و پدر او به بتمن تبديل ميشود…بتمني كه مشكلي با كشتن تبه كاران ندارد!  

flashpoint-batman-

حالا كه قضيه را فهميديد برميگرديم سر قضيه ي لباس، اين لباس با اضافه كردن رنگ قرمز تيره به كمر بند و لوگوي بتمن شكلي ترسناك و دارك به بتمن داد، اين لباس به بهترين نحو يك بتمن قاتل را به تصوير كشيد و با چشم هاي قرمز خود رعب را به دل خواننده و تبهكاران انداخت.

البته توماس وين در حال حاضر بتمن دنياي ديگر DC يعني Earth 2 است اما ديگر از اين لباس شاهكار خبري نيست! 

7- لباس Earth 2

batman-earth 2-batman stick suit-bruce wayne

اين لباس مربوط به بروس وين در زمين ٢ هست، شايد تعجب كنيد چون من توي گزينه ي قبل گفتم كه توماس وين بتمن زمين ٢ هست اما از ابتدا اينطور نبوده!

در حقيقت بروس وين در حين نجات دادن كره ي زمين كشته شد و پدرش جاي اون رو گرفت البته با يك origin كاملاً متفاوت با فلشپوینت...بگذريم برگرديم سر لباس، اين لباس بتمن با بقيه لباس ها فرق داره و سعي داره يه جور طرح مدرن رو ارائه بده، توي اين لباس بند هاي شنل بتمن تا روي لوگو اومده و ظاهر لباس را متفاوت جلوه ميده!

batman-earth 2 بتمن

اين لباس در كنار پا هاي بتمن دو جايگاه stick هم داره و يك نو آوري جالب كرده، چون تا قبل از اون دستيار هاي بتمن مثل رابين يا نايتوينگ از اين وسيله استفاده ميكردن اما به واسطه ي اين لباس بتمن هم stick هاي خودش رو به دست گرفت و تبهكاران رو حسابي آسفالت كرد!

6- لباس Incorpated

batman inc

لباس بعدي اين ليست يكي از لباس هاي معروف و جذاب بتمنه!

لباس incorporated بيشتر بخاطر پس زمينه ي زرد رنگ لوگوي بتمن شناخته ميشه و يه لباس متفاوت رو عرضه ميكنه، اين لباس قابليت اين رو داشت كه پس زمينه ي لوگوي بتمن رو مثل bat signal روشن كنه و لباس رو از قبل هم جذاب تر بكنه...يه لحظه تصور كنيد كه يك تبهكار توي يكي از كوچه هاي تاريك گاتهام با بتمن تنها باشه و تنها چيزي هم كه ببينه لوگوي درخشان يك خفاش باشه، تنها كاري كه اون تبه كار ميتونه بكنه اينه كه شلوارش رو عوض كنه!

5- لباس مجموعه بازی های Arkham

لباس بتمن ارکام سیتی

ميدونم كه در ابتدا گفتم ما فقط لباس كميك هاي بتمن رو توي اين ليست قرار داديم ولي بايد خدمتتون بگم كه بازي batman Arkham city هم كميك اختصاصي خودش رو داشته! (ضايع شدين، نه؟! مثلاً ميخواستين مچ من رو بگيريد؟!) لباس مجموعه ي آركهام دقيقاً همون چيزيه كه بايد باشه، لباس كلاسيك بتمن رو با سبك مدرن ارائه ميده و به بازيكن يه حس وصف نا پذير ميده!

batman arkham origins لباس

يكي از لباس هاي برتر سري آركهام لباسي هست كه بتمن در batman Arkham origins به تن داره و بروس وين جوان رو با ته ريشش عالي و جذاب جلوه ميده، بتمني خشن و جوان كه تازه شروع به كار كرده بايد با جوكر رواني دست و پنجه نرم كنه ) !لازم به ذكره اگر باز هم قصد مچ گيري داريد سري origins هم كميك هاي اختصاصي خودش رو داشته! )

4- لباس Batman Beyond

لباس batman beyond

بتمني مدرن و عالي كه در آينده به تصوير كشيده ميشه و در يك كلام محشره!

تري مگنس بتمن آينده لباسي يك دست سياه داره كه تمام بدنش رو حتي دهنش رو پوشونده و با يك لوگوي قرمز يك حالت تماماً bad-ass پيدا كرده!

از قابليت هاي ديگه ي اين لباس ميتونم به قدرت تجزيه و تحليل و صد البته قدرت پرواز اشاره كنم كه اين لباس رو صد در صد بي نقص ميكنه!

اين لباس به بهترين نحو نشون ميده كه يه طرح ساده چقدر ميتونه عالي باشه!

اين لباس با سياهي كامل خودش و قرمزي بال ها و لوگوش يه بتمن منحصر به فرد رو معرفي ميكنه و البته تري مگنس هم كه اين لباس رو بپوشه ميشه نور الا نور!

3- لباس کلاسیک

batman classic suit-batman hush لباس

لباس معروف بتمن با رنگ هاي آبي تيره و سياه و خاكستري كه همه ي هواداران بتمن شيفته ي آن هستند. اين لباس در بسياري از كميك هاي بتمن بر تن بتمن بوده و تمام ماجرا هاي بتمن در كميك هايي مثل batman year one,batman the dark knight returns,batman long Halloween و...

اما شايد بهترين كميكي كه بتمن با اين لباس در آنها حاضر شده سري batman hush باشد، زيرا جيم لي به بهترين نحو بتمن را به تصوير ميكشد و بروس ويني عالي را زير شنل تحويل ما ميدهد، به راستي او يكي از بهترين طراحان تاريخ بتمن بوده و هست و خواهد بود!

2- لباس مجموعه ی کارتونی

لباس مجموعه کارتونی بتمن

قطعاً اگر از هواداران بتمن هستيد با اين مجموعه فوق العاده آشنا هستيد، مجموعه اي عظيم كه نقش مهمي را در تاريخ شخصيت بتمن ايفا ميكند.

! )لازم به ذكر هست مجموعه كارتوني هم مجموعه كميك هايي به نام batman adventures داشته پس فكر مچ گيري رو از ذهنتون بيرون كنيد!)

حتي با اينكه اين مجموعه به نام Batman & robin Adventures ريبوت شد ولي باز هم بروس تيم كبير به بهترين نحو اين لباس رو از نو ساخت و بروس ويني پر

جذبه و به نوعي elder ارائه داد!

1- لباس New 52

batman new 52

زماني كه اسم طراحي كميك مي آيد غير ممكن است تا ياد گرگ كاپولو طراح فوق العاده سري جديد بتمن نيافتيم، او لباس بتمن را مانند زرهي جذاب به نمايش در مياورد، لباسي كه قابليت تطبيق با تمام فضا ها را دارد، حتماً به ياد داريد كه بتمن در آرك محفل جغد ها چطور با لباس و ماسك پاره آش با تالون مبارزه ميكرد، حتماً به ياد داريد كه در آرك مرگ خاندان چطور با جوكر رواني تر از هميشه دست و پنجه نرم كرد!

batman new 52

حتماً به ياد داريد كه در آرك سال صفر چطور ريشه ي بتمن را دوباره روايت كرد و در نهايت در آرك بازي نهايي زير آوار ماند...آري به راستي كه اين لباس لايق رتبه اول اين ليست است...هواداران بتمن قطعاً نام گرگ كاپولو و اسكات اسنايدر را كنار نام بزرگاني همچون باب كين ياد خواهند كرد!

امیرعلی آصفی ( A god name sparkles )

All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هر كسي بدون اجازه يا بدون ذكر نام نويسنده و منبع از اين مقاله يا ديگر مقالات سايت در وبلاگ يا سايت خود استفاده كند، مورد پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت)

مطالب مرتبط:

رتبه بندی بازیگران نقش بتمن (BATMAN)

10 جوکر برتر دنیای سینما، گیم و انیمیشن

معرفی 10 دشمن برتر بتمن (TOP 10 BATMAN VILLAINS)

كمیك بوك های بتمن (BATMAN) به زبان فارسی

5 ورژن عجیب برتر بتمن!

5 داستان تاثیرگذار بتمن و جوکر

10 كمیك مهم و تاثیرگذار شوالیه تاریكی (DARK KNIGHT) + لینک دانلود

5 داستان مهمی که جف جانز نوشته و در ان بتمن حضور دارد!

کپی برداری بی شرمانه "ماورای بتمن" (BATMAN BEYOND) از مرد عنکبوتی !

تاریخچه بتمن و بترنگ (BATARANG)!

بتمن از چه شخصیت هایی تقلید کرده است؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

2m-had
+1 #1 2m-had 1394-08-06 21:59
ممنون آقا امیر ...
من با این لباس مجموعه کارتونی خاطره ها دارم!البته تو بعضی از قسمت های کارتوناش هم دیدم که لباس ارتقا داده میشه و برام خیلی جذابه. البته beyonds منو خیلی یاد بلک پنتر میندازه و از نظر روکش دهان بتمن نباشه بهتر و جا اوفتاده تره. فلش پوینتس هم خیلی زیبا و دارک طراحی شده. در کل خیلی ممنون بابت مقاله.
پ.ن:الان داشتم هتل ترانسیل وانیا 2 رو میدیدم این بچه مایکل عاشق بتمنه! :lol:
نقل قول کردن
spider-sonic
+1 #2 spider-sonic 1394-08-06 22:15
لباسflashpoint باید اول میشد
ممنون بابت مقاله :-)
نقل قول کردن
mtm
+1 #3 mtm 1394-08-06 22:24
مرسی و تبریک به اقای اصفی ...
welcome to the club
;-)
من خودم شخصا نمیدونم چرا همیشه از لباس مایکل کیتون در فیلم "بازگشت بتمن" خوشم میومده. به نظرم بهترینه:

از حق هم نگذریم .. این لباس بن افلک در bvs هم خیلی خوبه

ولی هیچ وقت نتونستم با لباس های بتمن نولان ارتباط برقرار کنم
نقل قول کردن
spider-sonic
-2 #4 spider-sonic 1394-08-06 22:30
میشه بک مقاله در مورد ۱۰ لباس برتر اسپایدرمن بنویسید :oops:
نقل قول کردن
2m-had
#5 2m-had 1394-08-06 22:35
-
نقل قول کردن
A god name sparkles
+1 #6 A god name sparkles 1394-08-06 22:39
#4 لطفا قبل از درخواست دادن یه سرچی توی سایت بزنید.
آقای ترابی مجموعه مقالاتی کامل راجع به لباس های اسپایدرمن نوشته اند :-)
نقل قول کردن
mtm
#7 mtm 1394-08-06 22:43
به نقل از spider-sonic:
میشه بک مقاله در مورد ۱۰ لباس برتر اسپایدرمن بنویسید :oops:

spidey.ir/.../...
نقل قول کردن
j.jonah jameson
+1 #8 j.jonah jameson 1394-08-06 22:44
مقاله ی زیبایی بود
خیلی خوب و به زبان ساده بیان کردی مخصوصا سر لباس erth2 در کل بودن لباس مجموعه ی کارتونی خیلی جالب و غم انگیز بود (شاهکار زیبا و بیاد ماندنی بود)
پ.ن: شرمنده یه سوال در کارتون فلش پوینت در اخر فیلم این خود فلش بود که جلوی خودش رو گرفت و بعد مادرش مرد و همه چیز حالت عادی شد میخواستم بدونم در کمیک ها فرق میکنه یا نه
نقل قول کردن
Doc Strange
#9 Doc Strange 1394-08-06 22:48
راستش من بیشتر از لباس ماورای بتمن و لباس کلاسیک خوشم میاد. :-)
اقای آصفی میشه یه عکس واضح تر از شماره ی 9 بذارید؟
نقل قول کردن
batspider
#10 batspider 1394-08-06 23:33
ممنون امیر علی مقاله خیلی خوبی بود.
من خیلی از لباس ماورای بتمن تو بازی آرخام نایت خوشم میاد.محشره

تو لباس های کمیک هم new52 واقعا محشره
نقل قول کردن
Artemis
#11 Artemis 1394-08-07 02:31
از همون اول میدونستم نویسندش اقای آصفیه،ممنون واقعا.خیلی مقاله ی خوبی بود
با لیست هم به طور کامل موافقم
البته اگه 5 به جای 2 میومد شاید بهتر میشد

دمش گرم واقعا ارکام نایت چنین لباسی داده؟فوق العادست :eek:
نقل قول کردن
young spider
#12 young spider 1394-08-07 07:23
لباس نیو 52 که یه اثر هنری به حساب میاد. لباس مجموعه کارتونی نوستالوژیکه ( یاد بچگی ام افتادم :cry: ) لباس کلاسیک که اصولا هر جا بوده ، کمیک خوب هم بوده. بتمن بینود قشنگ هستا ولی زیاد به دلم نمیشینه. لباس بتمن افلک جالبه و واقعا باسه یه بتمن 47 ساله هست ولی گردن نداره :lol: و لوگو بتمن کشیدس :-* . در کل ممنون از امیر علی آصفی
نقل قول کردن
pedramEP.the.Joker.Vendetta
#13 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-08-07 08:17
واقعا دست مریزاد آقای آصفی
فوق العاده بود
از اون حال گیری هاهم خوشم اومد
خخخخ
3#
استاد دلیلش اینه که فیلمای نولان با کمیک خیلی تفاوت داشتن
اقتباس خوبی نبودن
اگه اقتباس رو در نظر نگیریم هر 3 قسمت فوق العاده بودن
ولی چون اقتباس خیلی مهمه خوب نشد
مثلا بین باید یه غولتشن باشه که بزنه همه چی رو داغون کنه
نه یه دیکتاتوری خفن و تظاهرات و ....
لباسش هم همینطوره
توی کمیکا بتمن ماشالله تپل و هیکلی بود مخصوصا توی بازگشت شوالیه تاریکی
ولی مال نولان خیلی رشید و یه کمم هیکلی. لباسش هم مث زره بود
ولی اگه در نظر نگیریم که از روی یک چیزی اقتباس شده 3 گانه ی فوق العاده ای بود
که متاسفانه باید در نظر بگیریم
11#
عجب طراحی ه خوبی داره
از اون حالت شبیه اسپایدی دراومده و با فاز این سری ترکیب شده
نقل قول کردن
Si@Vash
#14 Si@Vash 1394-08-07 08:52
Arkham Origins با همه چیزای منفی که داشت لباسش عالی بود انصافا!نمیدونم چرا ولی اون بی تجربگی و اول کاری بروس وین رو کاملا نشون میداد...
ولی جیم لی هر لباس از بتمن بکشه من خوشم میاد :-*
نقل قول کردن
siavashg0021
#15 siavashg0021 1394-08-07 10:15
خیلی ممنون آقای آصفی مقاله ی خوب روان و جذابی بود
نقل قول کردن
siavashg0021
#16 siavashg0021 1394-08-07 10:35
خیلی ممنون آقای آصفی مقاله ی خوب روان و جذابی بود
با اون حالگیری ها خیلی حال کردم :lol:
لباس new 52 خیلی عالیه واقعا حقش بود اول شه ولی نمی دونم چرا با لباس batman beyond زیاد حال نمی کنم ولی به شخصه لباس های 8 و 5 و 3 و 1 رو دوست داشتم البته لباس مجموعه ی کارتونی هم خاطره انگیزه و آدم یاد بچهگیاش میوفته :cry:
نقل قول کردن
Dark spidey
#17 Dark spidey 1394-08-07 11:35
باز هم یک مقاله بی نقص دیسی از اقای اصفی ممنونم خیلی عالی بود اطلاعات شما از دیسی به خصوص بتمن بینظیره.
بهترین لباس بتمن همون new 52 هست واقعا طراحی بینظیری داره لباسس بتمن فلش پوینت هم خیلی خوفناکه
لباس بیمن بیاند هم مدرنه و با سادگی که داره ولی زیباست
نقل قول کردن
حميد رضا فرهادي
#18 حميد رضا فرهادي 1394-08-07 14:51
آقای آصفی در یک کلمه عالی بود من خیلی لذت بردم و اطلاعاتم خیلی رفت بالا واقعا ممنونم.
شما اطلاعات جامع مفیدی در مورد شخصیت های دی سی دارید و واثعا چنین چیزی فوق العاده است.
خواهش مندم به نوشتن چنین مقالاتی ادامه بدید.
نقل قول کردن
حميد رضا فرهادي
#19 حميد رضا فرهادي 1394-08-07 16:59
به نقل از spider-sonic:
لباسflashpoint باید اول میشد
ممنون بابت مقاله :-)

چه نظر پر محتوایی واقعا متحیر شدم
نقل قول کردن
Samwel Tarly
#20 Samwel Tarly 1394-08-08 18:33
بیشتر لباس ها قشنگ بودن و خاطره انگیز.
اما لباس بتمن ارکام واقعا قشنگ بود مخصوصا تو origins
لباس بتمن bvs هم از بقیه فیلم ها بهتره چون لوگوی بتمن توش خیلی قشنگو و جذابه.
نقل قول کردن
Devilsnake
#21 Devilsnake 1394-11-13 14:17
من بیشتر از 7 و 8 و 6 و 3 خوشم میاد بقیه یا قابل قبولن یا ضعیفن البته برای سلیقه ی من ولی بازم این چند موردی که گفتم به مراتب بهترن
نقل قول کردن
PashaxSpidey
#22 PashaxSpidey 1394-11-13 15:29
به شخصه خودم تو دنیای سینمایی از لباس special suit بتمن توی bvs خوشم میاد بعدشم لباس عادیش لباس های نولان بهم بیشتر این حسو میداد که یک لباس جنگی خفن پوشیده نه یک bat suit (البته در فیلم اول که واقعا همینطور بود)
نقل قول کردن
Navid
#23 Navid 1394-11-13 16:07
مثل همیشه مقاله عالی بود و توضیحات کامل ، رسما هیچ سوالی برام نذاشت!
الان میتونم ببینم ک لباس این بتمن بن افلک چقد به حالت کلاسیک نزدیکه

من ب شخصه از لباس آرخام سیتی بیشتر خوشم اومد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 781 guests and no members online

آخرین نظرات