مطالب برگزیده

شماره 800 از کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز ترجمه شد + لینک دانلود
شماره 800 از کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز ترجمه شد + لینک دانلود...
10 چیزی که باید درباره "کلوک و داگر" (Cloak and Dagger) بدانید
10 چیزی که باید درباره "کلوک و داگر" (Cloak and Dagger) بدانید
10 شخصیت خبیث مارول که از جوکر خفن تر هستند!
10 شخصیت خبیث مارول که از جوکر خفن تر هستند!
آخرین و جدیدترین اطلاعات لو رفته از دنبالهٔ فیلم مردعنکبوتی بازگشت به خانه
آخرین و جدیدترین اطلاعات لو رفته از دنبالهٔ فیلم مردعنکبوتی بازگشت به خانه...
10 درسی که وارنر باید از فیلم "جنگ بینهایت" یاد بگیرد
10 درسی که وارنر باید از فیلم "جنگ بینهایت" یاد بگیرد
نقد و بررسی فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" (Avengers: The Infinity War)
نقد و بررسی فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" (Avengers: The Infinity War)

10 کمیک برتر مرد عنکبوتی در سال 2015

دنیا و وسعت کمیک های مرد عنکبوتی هم به شدت گسترش یافت و مرد عنکبوتی عناوین مختلف متعدید روانه بازار کرد که اکثرار موفق شدند و همیشه به طور متوسط دو کمیک در لیست top 10 پرفروش ماهیانه از مرد عنکبوتی بود. به همین دلیل کارشناسان به مرد عنکبوتی لقب داغ ترین فرنچایز حال حاضر دنیای کمیک را دادند. حالا که سال 2015 به پایان رسیده بهتره نگاهی کنیم به بهترین های مرد عنکبوتی در سالی که گذشت ...

 

10- کمیک Secret Wars:  2099

کمیک مرد عنکبوتی 2099

نویسنده: پیتر دیوید

طراح: سلینی

این هم یکی دیگه از عناوین فرعی Secret Wars. استاد پیتر دیوید باز هم یک داستان جذاب خلق کرد ولی باید اعتراف کرد که میتونست بهتر باشه. نقطه قوت داستان در خلق شخصیتی جالب به نام کاپیتان آمریکا 2099 بود . طنز داستان هم خوب بود و از نقش الکمکس خوشم اومد ولی شخصیت پردازی میگل اهارا برام off بود. شما میتونید تمام این داستان را اینجا با ترجمه فارسی عالی آقای شیرزاده بخونید.

 

9- شماره های 15.1 تا 20.1 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

کمیک spiral

نویسنده: جری کان وی

طراح: کارلو باربری

جری کان وی نویسنده قدیمی اسپایدرمنه و با این داستان (که اسمش Spiral بود) ثابت کرد که دود از کنده بلند میشه! این داستان حال و هوای متفاوتی نسبت به داستان های اخیر مرد عنکبوتی شگفت انگیز داشت و داستانش هم جدی و دارک بود  و هم چالش های اخلاقی ایجاد میکرد.

 

8- شماره های 1 تا 7 کمیک سیلک

کمیک سیلک

نویسنده: رابی تامپسون

طراح: استیسی لی

سری اختصاص سیلک واقعا در سالی گذشت فراتر از حد تصور ظاهر شد. این نشون میده اگر یک نویسنده و طراح با هم هماهنگ باشن چقدر میتونه موثر باشه. اونا واقعا از سیلک یک شخصیت چند وجهی ساختند (چیزی که اسلات نتونست انجام بده) البته پس از جنگ های پنهان کمیک های سیلک افت کردن ولی هنوز هم سرگرم کننده اند. من مخصوصا از این خوشم میاد که نویسنده حتی در اوج جدیت داستانی هم میتونه لحظات fun و بامزه خلق کنه.

 

7- کمیک Secret Wars: Spider Island

جزیره عنکبوتی - اسپایدر ایسلند

نویسنده: کریستوفر گایج

طراح: پاکو دیاز

این بهترین کمیک فرعی اسپایدرمن در رویداد جنگ های پنهان بود. یک داستان بسیار fun با ایده های بسیار جالب که البته خیلی هم خوب به تاریخچه غنی مرد عنکبوتی و برخی از کمیک ها و شخصیت های گمنام مارول ادای احترام میکرد. شاید فقط پایان داستان کمی ضعیف بود . تمام شماره های این کمیک را هم میتونید اینجا به زبان فارسی بخونید

 

6- شماره های 1 و 2 کمیک Web Warriors

کمیک وب واریورز

نویسنده: مایک کاستا

طراح: دیوید بالدیون

کمیکی بسیار fun و جذاب که داستان های بسیار سرگرم کننده داره و به خوبی حس و حال داستان "دنیای عنکبوتی" را به خواننده منتقل میکنه. ضمن اینکه معلومه از این به بعد قراره داستان های بهتری هم ببینیم چون پتانسیل این سری بسیار بالاست و معلومه نویسنده ایده های فوق العاده ای در راه داره. شماره 1 این کمیک رو میتونید اینجا با ترجمه فارسی دانلود کنید. شماره هم به زودی ترجمه میشه!

 

5- شماره های 5 از 10 از سری جدید کمیک Spider-Woman

کمیک اسپایدر ومن

نویسنده: دنیس هوپلس

طراح: خاویر رودریگز

دنیس هوپلس با این شماره ها زن عنکبوتی را احیا کرد. طراحی های رودریگز هم یک سر و گردن از طراحان معاصر با او بالاتر بود. به خصوص اینکه او بسیار خوب میتونه طراحی را در خدمت داستان قرار بده. در ضمن، شخصیت های مکمل زن عنکبوتی خیلی fun هستند و نویسنده همیشه موانعی جالب بر سر زن عنکبوتی قرار میده که باعث میشه اراده او تست بشه. در هر حال زن عنکبوتی الان دیگه کاملا یک شخصیت محبوب و مستقل شده.

 

4- شماره های 1 تا 5 سری جدید مرد عنکبوتی شگفت انگیز

سری سوم مرد عنکبوتی شگفت انگیز

نویسنده: دان اسلات

طراح: گیوسپه کامیونکولی

اولش فکر میکردیم مرد عنکبوتی و دنیای او کاملا در این سری تغییر کرده و او دیگر آن مرد عنکبوتی سابق نیست ولی اشتباه میکردیم چون با اینکه پیتر پولدار و کارخانه دار شده ولی شخصیت اش دست نخورده باقی مونده. سازمان زودیاک هم شخصیت های پلید مناسبی بودند تا وضعیت جدید اسپایدرمن به خوبی مجک بخورند. سایت ما این کمیک را هم ترجمه کرده. برای دانلود شماره های 1 تا 4 به ترتیب اینجا، اینجا، اینجا و اینجا را کلیک کنید.

 

3- گوئن اسپایدر (سری اول)

 

کمیک گوئن عنکبوتی

نویسنده: جیسون لاتور

طراح: رابی رودریگز

سری اول کمیک های گوئن عنکبوتی خیلی خوب بود و به شهرت این شخصیت خیلی کمک کرد. با وجود اینکه داستان ها کمی گاهی اوقات سطحی میشدند ولی روند داستان و ریتم آنها همیشه خوب بود و دنیای این شخصیت را خیلی خوب تثبیت کرد.

 

2- اسپایدرمن: تجدید عهد (Spider-Man: Renew your vows)

مرد عنکبوتی تجدید عهد

نویسنده: دان اسلات

طراح: آدام  کوبرت

این بهترین داستان سالهای اخیر مرد عنکبوتی بود. پس از سالها شاهد حضور پیتر پارکر در کنار همسرش مری جین بودیم. داستان همه چیز داشت: طراحی قشنگ، شخصیت خبیث خفن، شخصیت های جدید و جذاب، شخصیت پردازی های دقیق و ... و البته یک پایان خوب و قانع کننده چون این دفعه دان اسلات پایان را به خوبی زمینه چینی (build-up) درآورد. اگر این داستان را با ترجمه زیبا و روان استاد ترابی نخوانده اید، اینجا را کلیک کنید.

 

1- جنگ های پنهان (Secret Wars)

جنگ های پنهان مارول

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: ایساد ریبیک

به این میگن رویداد! بهترین رویداد تاریخ کمیک! با وجود وقفه هایی که در انتشار شماره های این کمیک رخ داده ولی هنوز هم باید گفت این بهترین سال های اخیر مارول بود (متاسفانه شاید بهتر باشه این کمیک رو در لیست بهترین های 2016 بیاریم چون قسمت آخرش قطعا 2016 میاد!). درسته که برخی از کمیک های فرعی سیکرت وارز ضعیف بودند ولی این سری واقعا و به معنای واقعی کلمه حیرت انگیز بود. البته شاید بگید مرد عنکبوتی در این داستان نقش چندانی نداشت ولی در هر حال او در آن حضور داشت و دارد! اگر این کمیک را با ترجمه فارسی نخوانده اید، حتما همین الان اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟ با لیست من موافق هستید؟راستی، شما در سال 2015 کدام کمیک ها را دوست داشتید؟

 

نویسنده: سونیا ساداتی فر

سونیا ساداتی فر

All rights reserved © Spidey.ir 2016

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 real spidey 1394-10-11 10:00
خیلی عالی بود خانم ساداتی فر،در خوب بودن این کمیک ها اصلا هیچ شکی نیست،داستان هایی مثل تجدید عهد به ندرت چاپ میشن و یا جنگ های پنهان که هم سری اصلیش به خوبی کار شده بود و هم داستان های فرعی که به خوبی به فرمانروایی دووم اشاره میکردن و در این بین اسپایدی گرامی ما نقش زیادی ایفا کرد.
Merry Christmas
#2 DAREDEVIL 1394-10-11 10:14
#3 mokhtar 1394-10-11 14:04
ممنون سونیا خانم
ولی فکر کنم کمیک "جنگ های پنهان: دنیای عنکبوتی" را با ترجمه زیبا ، جذاب و روان عمو مختار فراموش کردید ;-)
:lol:
#4 parker 1394-10-11 14:59
خیلی ممنون بابت مقاله.
لیست خوبی بود ولی اگه تیترش 10 کمیک برتر با حضور مردعنکبوتی بود بهتر بودش. چون تو چند تاش مرد عنکبوتی چندان نقش خاصی نسبت به بقیه نداشت.
مقاله عالی بود. اما با توجه به رتبه ی اول ...
من نمیگم که جنگ های پنهان خوب نیست. برعکس از نظر من واقعا عالی بود وچند تا از کمیک های فیزیکیش رو هم دارم...
اما حسی که نسبت به کمیک های جنگ داخلی (قدیمی ها) دارم ، به هیچ کمیکی نداشتم. فضای معرکه ای داشت و کاملا غیر قابل پیش بینی بود .
#5 mokhtar 1394-10-11 15:22
#4:
ولی به نظرم جنگ داخلی اتفاقا خیلی هم قابل پیشبینی بود . مخصوصا پایانش. یادمه با مهدی داشتیم قبل از اینکه شماره اخر بیاد درباره پایانش حرف میزدیم. هر دو به این نتیجه رسیدیم که تنها راه پایان داستان تسلیم شدن استیوه. ولی بدون هیچ تعصبی جنگ های پنهان داستان بهتریه. چون کمیک بوکی تره، حماسی تره و مهم تر اینکه حس میتولوژیکی و اساطیری داره .حتی یه شماره متوسط هم نداشته در حالی که نویسنده با شخصیت های بیشتری درگیر بوده ولی عالی به تک تکشون پرداخته. این در حالیه که مارک میلار برخی شخصیت پردازی ها رو خوب درنیاورده بود
#6 agh 1394-10-11 17:57
تو بین این ها من تجدید عهد بیشتر از بقیه دوست داشتم چون داستان فقط درباره پیتر بود و شخصیت پردازیش عالی بود.
با اینکه من پیتر پارکر بچه مدرسه ای بیشتر از دوران دیگرش دوست داشتم اما تجدید عهد کاملا منو سورپرایز کرد و نکته منفی درش نمی بینم

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 497 guests and 7 members online

  • 09120
  • a.v.s
  • AliReza.Ta
  • darwinseyf
  • farnam82
  • mtm
  • mtm

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat