کمیک کان 2018

10 ابرخبیث فوق العاده ای که در دنیای سینما خراب شدند

15 ابرخبیث فوق العاده ای که در دنیای سینما خراب شدند

این مقاله مکمل مقاله قبلی است.

مقدمه : نقش آفرینی هیث لجر فقید رو یادتونه؟ خیلی ها احتمال می دادند ممکنه شکست بخوره! و یا نقش آفرینی  هیو ویونگ برای نقش آفرینی رد اسکال که به عقیده بسیاری بهترین خبیثی بوده که در بین فیلم های مارول دیدیم(یعنی همانی بود که باید باشد). تماشای فیلم های ابر قهرمانی روی پرده سینما در حالی که با ضد قهرمان داستان مبارزه می کنند بسیار لذت بخش است. در حالی لذت بخش تر هم میشه که شخصیت خبیث داستان کاملا جوهره و ریشه ی کمیک بوکی خودش رو حفظ کرده است یعنی تبدیل صفحات کاغذی کمیک بوکی به فیلمی حماسی و خارق العاده. اصولا شخصیت های خبیث در یک فیلم نقشی کلیدی دارند و حتی میتوانند فیلمی که پتانسیل خوب بودن را داشته است خراب کند. همانند مقاله قبلی به فیلم های سال 2000 به بعد یعنی زمانی که اقتباس های کمیک بوکی بیشتر در چشم بودند ، پرداخته شده است.

( ایده این مقاله باز نیز متعلق به سایت CBR می باشد ولی چون من نیز با بعضی از گزینه ها موافق نبودم و به نظرم چند شخصیت از لست جا افتاده بودند مقاله را تا حدی تغییر دادم.)

 

10 - قلب سیاه (گوست رایدر)
15 ابرخبیث فوق العاده ای که در دنیای سینما خراب شدند

در دنیای کمیک قلب سیاه پسر "موفسیتو" یک شخصیتی است با چشمان سیاه و سفید و چشمانی قرمز و با تیغه های روی سرش که در فیلم "گوست رایدر"با شخصیتی نسبتا خوش قیافه با پوستی برریده بریده و با دندان های تیز رو به رو بودیم ، که ظاهرش کلا با دنیای کمیک زمین و آسمان فرق دارد. واقعا انتظار میرفت مارک استیون جانسون کارگردان ظاهری برای بلک هرت که با دنیای کمیک مطابقت داشته باشد انتخاب کند ولی... البته باید خوشحال باشیم که بلک هرت در آن فیلم تمام جلال و عظمت شیطانی اش رو نشان نداد و زیاد انتظاری ازش نمیرفت.

 

9- بولزای (دردویل 2003)

بولز ای

قبل از اینکه جناب مارک استیون جانسون شخصیت بلک هرت رو خراب کنه شخصیت محبوب بولزای رو به بدترین شکل توی دردویلی که در سال 2003 ساخته شد نشان داد. واقعا شخصیتی که لباس و ماسکی خفن در دنیای کمیک به تن میکنه باید به شکل آدمی کچل و معمولی که روی پیشانی اش شکل مرکز هدف تیر اندازی است و لباس و شلوار چرمی پوشیده است و با یک ریش به اصطلاح بزی ، نشان داده شود؟ ظاهرا این تغییر شکل بی جا به پیشنهاد یکی از ادیتور های مارول یعنی Joe Quesada بود و بعلاوه کالین فرل هم لهجه ایرلندیش رو حفظ کرده بود. کلا این آقای جانسون اصلا توی انتخاب ظاهر این شخصیت ها استعداد ندارن.

 

8- جیگسو (پانیشر : منطقه جنگی)

جیگسو - پانیشر

در فیلم پانیشر که در سال 2008 اکران شد شخصیت خبیث اصلی "جیگسو" بود که یکی از برترین دشمنان پانیشر است که در این فیلم (با بازی دومنیک وست) متاسفانه هم اسم این شخصیت رو از sorta-Italian Billy Russo به the really Italian Billy Russotti تغییر دادند و هم اوریجینش رو عوض کردند. در دنیای کمیک جیگسو توسط پانیشر به سوی پنجره ای شیشه ای پرتاب میشود و صورتش با خرده شیشه ها از بین میرود ولی در دنیای سینما صورتش توی یک کارخانه بازیافت شیشه و با یک دستگاه شیشه خرد کن صورتش خراب می شود. باز هم متاسفانه چهره و ظاهر این شخصیت رو آنطوری که باید باشه ندیدیم و بیشتر شبیه به زامبی شده است.

 

7- ونوم (مرد عنکبوتی 3)

15 ابرخبیث فوق العاده ای که در دنیای سینما خراب شدند

حضور ونوم از همان اول در فیلم اسپایدرمن 3 اشتباه بود. انتخاب "توفر گریس" برای ایفای این نقش اشتباه بود. کلا این ونومی که در سال 2007 دیدیم به بدترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده بود یعنی شخصیتی تک بعدی که الکی برای محبوبیت این شخصیت در آخر فیلم اضافه شد که فیلم رو به گند کشید و شخصیتی مضحک از ونوم رو در ذهن هواداران حک کرد که عمرا فراموش بشه. تنها نکته مثبتی که شاید داشت لباس و ظاهر ونوم بود.

 

6- بولدوزر (ایکس من : The Last Stand)

جاگرنات - یولدوزر

بولدوزر ، شخصیتی که همگی آن را به عنوان شخصیتی قوی هیکل و نابودگر میشناسیمش که تقریبا غیر قابل توقف است و در دنیای کمیک این شخصیت برادر ناتنی "پروفسور ایکس" است که قدرتهایش را از یک الماس به دست آورده است و از دشمنان خونی ایکس من است. در کمال ناباوری در فیلم سوم ایکس من بولدوزر فقط یکی از افراد احمق مگنتو هست که اصلا هیچگونه رابطه ای با پروفسور ایکس ندارد! در ضمن لباسش هم بسیار احمقانه است و اصلا حتی کلاه ماسکش بیشتر شبیه به کلاه ایمنی است و بیشتر شبیه به "شردر" دشمن "لاکپشت های نینجا" شده است.

 

5- دومزدی (بتمن علیه سوپرمن : سرآغاز عدالت)

دومزدی فیلم بامن علیه سوپرمن

زک اسنایدر کم کم دارد به جورج شوماخر دی سی (کارگردان بتمن و رابین که از بدترین فیلم های ابرقهرمانی هستش) بدل میگردد.از نقاط ضعف bvs شخصیت خبیث اصلی بود که بیش از حد از روش CGI استفاده شده بود و تا حدی غیر طبیعی به نظر می آمد. به جای اینکه شخصیت برتون این شخصیت رو به وجود بیاورد لکس لوثر در یک آزمایشگاه خون خودش رو با DNA ژنرال زاد ترکیب کرد که دومزدی به وجود آمد. در نبرد نهایی اصلا شاهد نبردی به یاد ماندنی با دومزدی نبودیم و تا یه جایی میرسید که از نبرد لذت ببریم بتمن و حضور بی معنی واندروومن حالمان را میگرفتند و در دنیای کمیک نیز از بتمن و واندروومن شکست خورد. و یه نکته جالب رو هم بهتون بگم که اولین باری از ظاهر این شخصیت رونمایی شد همگان او را شبیه به یک لاک پشت بدون لاک میدیدند.

 

4- دکتر دووم (چهار شگفت انگیز 2015)

دکتر دووم

یکی از بدترین ویلن ها در دنیای سینما و یکی از برترین ویلن ها در دنیای کمیک.یعنی بار ها باید فاکس رو نفرین کرد که این شخصیت رو هیچوقت نتونسته خوب تحویل مخاطبان بده. باز هم اون نسخه قبلی دکتر دووم در فیلم قبلی کمی قابل تحمل تر بود ولی این یکی اصلا قابل هضم نیست. ما شاهد سابقه داری که تشنه قدرت هست ، هستیم که دلایلش برای کار های خبیثانه اش بسیار مزخرف است. ظاهر این شخصیت هم که اصلا وحشتناک و غیر قابل باور است و اصلا شباهتی به دکتر دوومی که ما میشناسیم ندارد و بیشتر شبیه به ربات و یک چیزی در همین مایه ها است. البته فاکس اعلام کرد که فیلم اختصاصی دکتر دووم را میسازد که اگر واقعا آن را هم خراب کند نفرت ها از فاکس ده برابر خواهد شد.

 

3- آپوکالیپس (ایکس من : آپوکالیپس)

15 ابرخبیث فوق العاده ای که در دنیای سینما خراب شدند

باز هم متاسفانه فاکس یک خبیث قدرتمند در دنیای کمیک را به گند کشید! واقعا چرا آقای کارگردان یعنی برایان سینگر آپوکالیپس را که در دنیای کمیک چهره ای ترسناک دارد را بیشتر شبیه به "رونان" در فیلم " محافظین کهکشان" شبیه است. نه چهره چندان ترسناکی دارد تازه رنگ بدنش را هم به آبی تغییر داده اند. آپوکالیپس اصلا نتونست آنجوری که لایقش بود نشان داده شود و مثل موجودات فضایی بود که به زمین حمله میکنند و نه موجودی مخرب و باستانی.

 

2- گالاکتوس (چهار شگفت انگیز 2)

گالاکتوس

این دیگر چندان نیاز به توضیح ندارد. شخصیتی خفن و عظیم که سیارات را میخورد و تهدید بسیار بزرگی محسوب میشود و از دشمنان اصلی چهار شگفت انگیز است ، در قسمت دوم فیلم چهار شگفت انگیز به شکل یک گرد و غبار نشان داده شد!!! کارگردان این فیلم یعنی تیم استوری درباره ی این شخصیت گفت : (گالاکتوس به اراده خودش میتونست اندازه اش رو تغییر بدهد و داخل سفینه فضایی گشت و گذار کند و مفهوم و مبدا هستی این شخصیت "موجودی که همه چیز را می بلعد" و هیچ بهانه این وجو نداشت که گالاکتوس را به شکل موجودی CGI نشان بدهیم.) واقعا شرم آور است که همچنین شخصیت بزرگی را این گونه نشان دهند. در سال 2016 هم در فیلم دکتر استرنج ما درمامو را تقریبا به همین شکل دیدیم که بر خلاف گالاکتوس اتفاقا خیلی خوب نشان داده شده بود و من از دارماموی دنیای کمیک بیشتر دوستش داشتم.

 

1- جوکر (جوخه خودکشی)

عکس جوکر

دیوید آیر نیز به زک اسنایدر و جرج شوماخر از کارگردانان ناتوان دی سی پیوست. شخصیتی که از درجه یک ترین و بهترین خبیث ها در تاریخ کمیک است تبدیل به موجودی دیوانه ولی ناتوان که بیشتر جنبه تبلیغاتی در فیلم را داشت که بتواند بهتر فروش داشته باشد و حتی شبیه به گانگستری دیوانه بدل شده است. حتی ظاهر این شخصیت نیز بیش از حد تغییر داده شده است و خبری از زخم کنار لب جوکر نیست. چیزی که انتظارش را داشتیم دیوانه ای خنده دار و با عمق شخصیتی بالا مثل جوکر آقای نولان بود و نه شخصیتی کم عمق که بسیار ضعیف در فیلم ظاهر شده است. صد حیف ، صدحیف به جوکر که در این فیلم به سادگی حروم شد.

 

نظر شما چیست؟ به نظرتون کدوم ابر خبیث های کمیک بوکی در دنیای سینما خراب شدند؟

 

 علی قدیانی

Gobby

 All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مقالات زیر رو هم از دست ندید:

7 ابرشرور کمیک بوکی دنیای سینما که باید ریبوت شوند

10 ابرقهرمان فوق العاده ای که در دنیای سینما خراب شدند

15شخصیت مارول که توسط دیگر استودیوهای هالیوودی نابود شدند!

بدترین بازیگرانی که برای فیلم های ابرقهرمانی انتخاب شدند

10 فیلم ناامید كننده ابرقهرمانی

بدترین فیلم های كامیك بوكی تاریخ سینما!

50 دلیل برای تنفر از فیلم "بتمن علیه سوپرمن"

10 شخصیت فیلم های ابرقهرمانی که لباسشون اصلا مثل کمیک ها نیست!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Mr.Harper 1396-05-21 15:08
بجز بولزای و دکتر دووم و جیگسو بقیه این فیلما رو دیدم و این شخصیتا تبدیل به یه فاجعه تاریخی شدن. دومزدی که از ویلن های محبوبمه تو فیلم bvs که خود فیلم هم افتضاح بود فقط از بین بردنش. یعنی شخصیتی که سوپرمن رو کشته اول بسم الله که اومد تو فیلم کشته شد. واندرومن و بتمن هم که فقط اون وسط مزاحم بودن
جوکر که اصلا هیچی. تماما گند زد به خاطرات خوبی که هیث لجر ساخت. تنشو هم تو گور لرزوند
بلک هارت و ونوم هم که یه بچه خوشگل بودن تا ویلن
#2 hassan91 1396-05-21 15:22
همشون یکی از یکی بدتر. البته من پانیشر و بی باک رو ندیدم. ولی عکس بولز آی نشون میده که چقدر مضحکه.
ویلن های دیگه ای هم هستن که بد بودن ولی چون زیاد محبوب نبودن نمیشه تو لیست گذاشت، مثل ویلن های مرد آهنی ۲ که حضور چشمگیری نداشت و ثور ۲ که ویلنش یه الف بود. همینطور مترسک بتمن نوالان.
یا الکتروی مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲. البته این یکی هم میشد تو لیست باشه.
#3 nightspider 1396-05-21 15:33
این دوتا اصلا فاجعه اند:دکتر دووم،گالاکتوس
بنظرم الکترو ی فیلم مردعنکبوتی شگفت انگیز دو میتوانست جزو این لیست باشد.هر موقع توی این فیلم میبینمش حالم به هم میخورد.
بنظرم باید دکتر دووم رو اول میگذاشتی.کلا این فاکس آبروی چهار شگفت انگیز رو برد.تازه یکی از دلایل کم فروش شدن کمیک های چهار شگفت انگیز همین فیلم های مزخرفی بود که فاکس ساخت و بعد باعث شد کمیک چهار شگفت انگیز کنسل بشود.
#4 Unknown 1396-05-21 15:41
خیلی ممنون بابت مقاله دستتون درد نکنه
فقط ی سوال؟ CGI چیه؟اخه تو مقاله دیدم نمی دونم چیه؟
#5 The Dark Knight 1396-05-21 15:57
جوکر نباید نفر اول می بود ، جوکر جوخه خودکشی خوب نبود ولی انتظار اول شدنش رو نداشتم به نظرم اگر گالاکتوس اول میشد بهتر بود اخه گالاکتوس اگر کسی درباره چهارشگفت انگیز چیزی نمی دونه و می خواد فیلمش رو نگاه کنه میگه تمام مردم کره زمین از طوفان میترسن، ما فقط طوفانی میدیدیم که داشت زمین رو نابود می کرد.
#6 Twisto 1396-05-21 16:06
به نقل از Unknown:
خیلی ممنون بابت مقاله دستتون درد نکنه
فقط ی سوال؟ CGI چیه؟اخه تو مقاله دیدم نمی دونم چیه؟


CGI مخفف Computer generated imagery هستش.
یعنی ترکیب جلوه های واقعی و جلوه های بصری کامپیوتری. مثلا در بعضی از فیلم ها که خودتون می دونید از پرده سبز استفاده میشه که راحت تر بتونن از این تکنولوژی استفاده کنن
و محیط رو خلق کنن و یا مثلا در برخی فیلم ها مثل ددپول به جای اینکه روی بازیگر ها گریم سنگین انجام بدن از سیستم موشن کپچر که جزئی از CGI هستش برای خلق کلوسوس استفاده کردن. دومزدی رو هم با این شیوه ساختن.

کلا هر جلوه ویژه و بصری و کلا هرچی که در فیلم های سینمایی و برنامه های تلویزیونی و آگهی های بازرگانی و... میبینید که به نوعی برخی چیز هارو شبیه سازی کرده اند ، از این تکنولوژی استفاده شده است.
#7 muhammad 1396-05-21 16:10
قلب سیاه که مسخره و کاملا ضعیف بود ندیدیم هیچ کاری تو فیلم بکنه فقط جانی رو اینور اونور پرت میکرد
جرد لیتو هم که گند زد به جوکر
اصلا تو فیلما ابر قهرمانا دشمن نداشته باشن بهتره ( پ ن پ با دشمن فرضی باید بجنگن)خخخ
#8 Twisto 1396-05-21 16:10
به نقل از The Dark Knight:
جوکر نباید نفر اول می بود ، جوکر جوخه خودکشی خوب نبود ولی انتظار اول شدنش رو نداشتم به نظرم اگر گالاکتوس اول میشد بهتر بود اخه گالاکتوس اگر کسی درباره چهارشگفت انگیز چیزی نمی دونه و می خواد فیلمش رو نگاه کنه میگه تمام مردم کره زمین از طوفان میترسن، ما فقط طوفانی میدیدیم که داشت زمین رو نابود می کرد.


ببین گالاکتوس در حد جوکر چندان عمق شخصیتی نداره و انتظار ها از جوکر خیلی بالاتر بود ، خب به خاطر همین قطعا رتبه اول برای جوکر هستش و در سایت CBR هم رتبه اول جوکر بود.
#9 S. Mahdi 1396-05-21 16:12
مقاله خیلی خوبی بود؛ ممنون آقای قدیانی. واقعا حیف که این ویلین ها به خاطر بی دقتی و نادانی کارگردان ها و کمپانی ها اینقدر مضحک به تصویر کشیده شدن. اون از دکتر دووم که بی شک یکی از بهترین ویلین های تاریخ کمیکه ولی تو فیلم Fantastic Four اینقدر افتضاح بود، اون از آپوکالیپس که در دنیای کمیک بسیار ویلین خوبیه ولی تو فیلم اینقدر بد بود، اونم از دومزدی که فاجعه بود. گالاکتوس هم که اصلا... بقیه هم که نیازی به توضیح ندارن. ولی از نظرم جوکر نباید اول میبود؛ چون تو فیلم حضور چندانی نداشت و واقعا قضاوت درموردش هنوز زوده. از نظرم گالاکتوس باید اول میشد و لکس لوتر (توی BvS) باید دوم میشد (واقعا افسوس برای اسنایدر که شخصیت کاریزماتیک و جاه‌طلب و بی‌نظیری مثل لکس لوتر رو اینطور در BvS به تصویر کشید.) در هرحال واقعا ممنون آقای قدیانی بابت مقاله، خسته نباشید :-)
#10 sib khan 1396-05-21 16:20
وقتی مقاله رو میخوندم داشتم گریه میکردم :cry: واقعا حیف بودن واقعا حیف :sad:
#11 Erikshad 1396-05-21 18:57
نمی دونم نورمن آزبورن توی TASM2 رو میشه جزو این لیست قرار داد یا نه ( آخه اصلا تو فیلم خبیث نشد ) ولی اگه میشد حتما شماره‌ی 1 میزاشتمش
#12 Captain Steve Lover 1396-05-21 19:18
عالي بود...با اجازه نظرم رو درمورد همشون عرض ميكنم ...

گالاكتوس: اين حادثه اي كه اخر فيلم FF 2007 رخ داد اصلاً براي يك مخاطب عادي سينما قابل درك نيست...يعني متوجه نميشه چي شد...و البته توهين به كميك فن هاست چون برترين خبيث كيهاني كميك ها(بنظر من) رو به افتضاح ترين شكل نشون داد.

دومزدي:نقش افريني فاجعه بار جسى ايزنبرگ در نقش اين لكس لوثر جوكر نما واسم غير قابل تحمل تر بود تا دومزدي... دومزدي و لكس لوثر هر دو بايد تو ليست ميبودن...دومزدي در مقايسه با كميك هاش خيلي افت داشت و از نظر سينمايي هم ويلين خوبي نبود...

جيگسو:اين ويلين در مقايسه با كميك شايد ضعف هايي داشته باشه...ولي بنظرم از نظر سينمايي خيلي خوب بود...من هر انتظاري كه از يك ويلين داشتم رو تو شخصيت پردازي اين ويلين ديدم...شخصيت پردازيش لاقل بهتر از خود پانيشر با بازي ري استيونسون بود...

قلب سياه: دو فيلم Ghost Rider دوتا فاجعه بودن...دگ كاملا واضحه...مفيستو در قسمت اول يكم قابل قبوله...ساير شخصيت پردازي ها از بيخ اشتباه و بدرد نخوره...بلك هرت مزخرف ظاهر شد...مزخرف درگير شد با جاني بليز....و از همه بدتر به مزخرف ترين شكل كشته شد...

قيامت:واقعا درست! تا حالا دقت نكرده بودم...كپى بيشرمانه از رونان در فيلم محافظان كهكشان..البته نشون دادن يك ويلين قدرتمند خيلي سخته...التران هم نسبت به كميك ها انقدر قدرتمند نبود...يا گالاكتوس تو ff 2007 افتضاح بود...يا ملكيث...يا قيامت ...نشون دادن ويلين قدرتمند سخته تو سينما...تا اينجا فقط يه ويلين قدرتمند بوده كه تو سينما حتي بهتر از كميك نشون داده شد...اونم ارباب بعد تاريكي هست... اميدوارم تايتان ديوانه هم تو اونجرز هاي بعد بدرخشه ...ولي نشون دادن ويلين قدرتمند تو سينما كلاً سخته...

دكتر دووم: :-x

جوكر: :-x
#13 amir_avengers 1396-05-21 19:27
در مورد جوکر که من بیشتر یاد یه دختر بچه تازه ارایش یاد گرفته میفتم :-)
#14 mehran spidey 1396-05-21 19:40
ممنون بابت مقاله واقعا مقاله ی خواندنی بود ;-)

راستش من فیلم گوست رایدر رو ندیدم و خب البته از این موضوع ناراحت هم نیستم فیلم چندان جذابی نیست اما قلب سیاه رو میشناسمش اینی که تو فیلم بود کاملا فرق داشت با اونی که تو کمیک بود واقعا قیافه ی چرتی داشت تو فیلم بولزآی هم دست کمی از اون نداره و حتی از اون هم بدتره خداییش این چه بولزآیی هست آخه :-x

جیگسو تو فیلم پانیشر : منطقه ی جنگی منو یاد زامبی های سریال مردگان متحرک میندازه :lol: طراحیش خیلی بد بود .

ونوم هم همون طور که تو مقاله اشاره شد فقط ظاهرش خوب بود شخصیت پردازیش واقعا افتضاح بود امیدوارم دیگه ونوم رو توی دنیای سینما با این وضعیت نبینم !

در مورد گالاکتوس ، دکتر دووم و اپوکالیپس و جوکر واقعا چیزی برای گفتن ندارم :-x

بولدوزر توی سری فیلم های ایکس من خیلی لاغر اندام بود ، یعنی قیافش اصلا به اسمش نمیخورد ، واقعا ازش خوشم نمیومد شخصیت پردازیش هم اصلا خوب نبود .

دومزدی هم که بیشتر گند زد به فیلم واقعا انتظار نداشتم دومزدی رو اینطوری تو فیلم نشون بدن .

در کل بابت این مقاله ممنون ;-)
#15 Cap-Spider Potter 1396-05-21 21:38
مقاله جالبی بود...
به نظرم گزینه ها همگی به جا بودن...
#16 زرتشت 1396-05-21 21:52
به نظر من باید دکتر دوم نفر اول میشد.گرین گابلین(TASM 2) هم باید تو این لیست قرار می گرفت.
یه سوال هم داشتم.بولدوزر همون جاگرناته؟
-1 #17 Parsahimself 1396-05-21 22:33
کی گفته جوکر اسکواد خراب شده؟ جوکر جرد لتو عالی بود تنها نکته ی مثبت توی یک فیلم به درد نخور. مسلما شما از فیلمی که کلا توش 5 دیقه بتمن داشته توقع یه ویلنی مثل جوکر دارک نایت ندارید که؟
و علاوه بر اون بعد از اضافه شدن یه سری صحنه به نسخه ی بلوری باز هم خیلی صحنه های جوکر کماکان حذف شده باقی موندن. جرد لتو واقعا این نقشو عالی اجرا کرد و هیچ بحثی در موردش نیست، من به شخصه نسبت به جوکری که هر بار یه اریجین برا خودش تعریف میکنه بیشتر باهاش ارتباط برقرار کردم !
جوکر لتو خراب نشد ! حقش ضایع شد .خیلی فرق هست بین اینا. اصلا کاریم به این ندارم که توی سی بی آر رتبه ی اولو گرفته چون توی همون سایت هم اگر بگردید مقالاتی با این عنوان که چرا جوکر لتو جوکر بهتری از جوکر لجر بود پیدا می کنید.
+1 #18 Twisto 1396-05-21 22:35
#17:
ببین الان بحثم این نیست که لتو بهتر بازی کرده یا لجر.
شخصیت پردازی این جوکر از بیخ و بن دارای ایراده ، راستش بیشتر با یه جور گانگستر روانی که چهرش رو گریم کرده طرفیم. ببین میگی ما چندان جوکر رو توی فیلم ندیدیم این درست ، ولی مطمئنم اگه حضور بیشتری هم داشت باز هم شخصیت پردازی ضعیفی رو داشت. یه نکته دیگه هم بگم که انتظار ها از جوکر squad زیاد بود یعنی کلا انتظار ها از یکی از بهترین خبیث های تاریخ بالا بود ولی حتی اون مقدار انتظار کمی هم که همگان با وجود حضور کمش توی فیلم داشتند رو نتونست برآورده کنه.
+1 #19 Captain Steve Lover 1396-05-21 22:37
#17
جوكر جرد لتو ٥ دقيقه حضور نداشت ...سكانس تيمارستان...سكا نس هليكوپتر...سكان س رومانتيكش با هارلى...هرطور حساب كنى ٥ ديقه نميشه
ببين من به شخصه اصلاً برام اهميتى نداره بگم فلان فيلم يا فلان كركتر چقدر به كميك وفاداره...چون Purist نيستم...ولى بنظرم بايد از نظر سينمايي فيلم قوى باشه...فضا و جو فيلم شما چه بخواي و چه نخواي روي نحوه شخصيت پردازي تاثير ميزاره...و چون ما جرد لتو رو تو فاجعه اى بنام جوخه انتحار ديديم از جوكر خوشمون نيومد...شايد اگر جوكر رو تو شاهكارى مثل شواليه تاريكي ميديديم اينطور نميشد...هرچند من بنظرم آقاى قدياني حرفشون درسته كه ميگن شخصيت پردازي اشتباه انجام شد به نسبت كميك ها...ولي من بالاتر هم گفتم اصلاً بيا خوب بودن از نظر كميكي بودن رو بزاريم كنار...كميكى بودن يا نبودن اهميتي نداره و ميتونم واسش خيلي دليل بيارم...جوكر جرد لتو اگر خوب بود نامزد تمشك طلائي نميشد!...ببين وقتى ميگم بايد از نظر سينمايي خوب باشه...يعني واسه افراد عادى و غير كميك فم ها قابل درك باشه...يعني انگيزه هاى جذابى براي خبيث بودن داشته باشه...يعنى چه نقشش كم باشه يا زياد خباثتش رو بهمون ثابت كنه...ايجاد چلش واسه قهرمان داستان(كه البته تو جوخه خودكشي اين مهم نبود)...تو همين ليست ويلين هايى بودن كه در مقايسه با كميك ضعف داشتن ولي از نظر سينمايى عالى بودن...مثل قيامت...مثل جيگسو...ولى جوكر و دكتر دووم فاجعه بار بودن!هرچند بنظرم دووم از جوكر هم بدتر بود.ولى بهرحال وقتى تاييد ميشه جرد لتو تو جوخه خودكشي هست و اسمش تو ٥ بازيگر اول ليسته و تو تريلر ها و پوستر ها عالى بنظر مياد...و وقتى فيلم اكران ميشه ميفهميم نقشش از كيلر كراك هم كمتره و همونم كه هست مزخرفه...بايد تو اين ليست باشه...شما تا صبح هم برام دليل كميكى بياريد درست نيست برادر من...كميك فن ها خيلي باشن ١٠-١٥ درصد افراد دنيا...حرفتو سينمايى و تكنيكي ثابت كن...جوكر انقدر ضعيف و غير حرفه اى بود كه تمشك طلائي برد...خيلي از منتقدين هم به همين جوكر گير دادن و نمره كم كردن كه در نهايت ٢٥ گرفت اين فيلم!
يه خبيث با نقش افرينى ضعيف و شخصيت پردازي ضعيف و بدون درصدى كاريزماتيك بودن رو ميتونى بگي حتي متوسط؟!
تنها نمته مثبت جوخه هارلى بود ...اونم چون تو سيركى بنام جوخه انتحار بيشتر درخشيد از بقيه خوب بنظر ميومد...شخصيت پردازى زيلوت هاى كايسيليوس تو دكتر استرنج بهتر بود از شخصيت هاى جوخه انتحار...
موفق باشى...
#20 mtm 1396-05-21 22:55
ممنون از اقای قدیانی بابت مقاله عالی خودش که به نوعی مقاله چند روز پیش من رو هم تکمیل کرد
با تک تک ایتم ها موافقم
اونایی که میگن گرین گابلین tasm2 هم باید میبود اشتباه میکنند . چون اون گرین گابلین نبود واقعا. شاید بشه گفت یه "گابلین" بود. گرین گابلین نورمنه که واقعا حضورش اونقدر کم بود که نمیشه درباره اش قضاوت کرد. اگه قسمت سوم ساخته میشد اونوقت میشد نظر داد
درباره جرد لتو هم نظری نمیتونم بدم چون من کلا فقط تونستم 20 دقیقه از جوخه انتحاری رو تحمل کنم. بقیه اش رو ندیدم
#21 Cap-Spider Potter 1396-05-22 00:09
#16

بله، Juggernaut به معنی یه نیرو مخربه، یه نیرویی که غیرقابل توقف و نابود کنندءس ... که دقیقا شخصیت جاگرنات رو شرح میده ! :D
#22 Mohammadali1381 1396-05-22 01:18
ممنون از مطلبتون
اقای ترابی یه سوال؟تو فیلم logan چه بلایی سر جین اسکات و...افتاد
#23 mtm 1396-05-22 08:26
به نقل از Mohammadali1381:
ممنون از مطلبتون
اقای ترابی یه سوال؟تو فیلم logan چه بلایی سر جین اسکات و...افتاد

اینجور که تو فیلم مطرح شد قدرت های پرفسور اگزاویر از کنترل خارج شدن و باعث کشته شدن میوتانت ها شدن
احتمالا این دو نفر هم اونجا کشته شدن

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید