10 نکته دربارهٔ شخصیت «ام‌جی» در فیلم Spider-Man: Far From Home که احتمالاً متوجه‌شان نشدید!

۱۰ نکته دربارهٔ شخصیت «ام‌جی» در فیلم Spider-Man: Far From Home که احتمالاً متوجه‌شان نشدید!

در این مقاله به سراغ نکات جالبی دربارهٔ «ام‌جی» در دومین فیلم اسپایدرمن خواهیم رفت که احتمالاً متوجه‌شان نشدید!

مقدمه: در فیلم دوم اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول، بیشتر به شخصیت «میشل جونز» یا «ام‌جی» پر و بال داده شد و بیشتر با شخصیت‌اش آشنا شدیم. این معشوقهٔ جدید، تفاوت‌های آشکاری با نسخه‌های پیشین دارد و اقتباسی جدیدتر «مری‌جین واتسونِ» محبوب هواداران اسپایدرمن است.

در این مقاله می‌خواهیم به نکات و اطلاعات ظریفی که طی فیلم دربارهٔ او مطرح شد بپردازیم...

10- او به زبان ایتالیایی مسلط است!

طی فیلم، دفعات متعددی می‌بینیم که ام‌جی می‌تواند به زبان ایتالیایی صحبت کند. او غلط معلم‌شان آقای «هرینگتون» را اصلاح می‌کند و با محلی‌ها به ای زبان صحبت می‌کند. همچنین پس از حملات «المنتالز» (Elementals)، زمانی‌که هم‌کلاسی‌های پیتر در حال تماشای اخبار مربوط به میستریو هستند، ام‌جی عبارت ایتالیایی «Uomo di Misterio» (مرد اسرارآمیز) را ترجمه می‌کند (در فیلم، اسم «میستریو» این‌گونه توجیه می‌شود!)

با این‌وجود که این لحظات کوتاه و ظاهراً کم‌اهمیت هستند، اما ذرّه‌ای به غنای شخصیت ام‌جی در طول فیلم می‌افزایند.

9- سويشرت با طرح ببر!

سويشرت با طرح ببر!

زمانی که پیتر و هم‌کلاسی‌هایش به شهر پراگ می‌روند، ام‌جی سویشرتی مشکی‌رنگ با طرح یک ببر سفیدرنگ روی آن به تن دارد. شاید این لباس در نگاه اول چندان مهم به نظر نرسد، اما هواداران اسپایدرمن به خوبی می‌دانند که «آقا ببره» (Tiger) لقبی‌ست که مری‌جین در دنیای کمیک به پیتر داده است. این لقب به دنیای سینما هم راه یافته و هنوز صحنهٔ به‌یادماندنی فیلم Spider-Man 2 که مری‌جین (با بازی «کرستن دانست») به پیتر (با بازی «توبی مگوایر») دیالوگ«go get 'em, tiger» را می‌گوید، را به خاطر داریم!

8- گذشتهٔ شخصیت ام‌جی

در فیلم اول اسپایدرمن، ما هیچ‌چیز از گذشتهٔ ام‌جی ندیدیم. ما چیزی دربارهٔ خانواده‌اش، زندگی‌اش پیش از دبیرستان Midtown Tech، ... نمی‌دانیم. این قاعده به طرز عجیبی کماکان در فیلم دوم هم صدق می‌کرد!

حتی زمانی‌که پیتر و دوستان‌اش از سفر اروپا برگشتند، ام‌جی ناگهان ناپدید می‌شود، بدون این‌که کسی به استقبال و دنبال‌اش بیاید. شاید در فیلم بعدی، بیشتر به خانوادهٔ او پرداخته شود؛ اما در حال حاضر، همچنان گذشتهٔ این شخصیت نامعلوم است. البته به گزارش وب‌سایت ComicBookMovie‌، صحنه‌ای حذف‌شده از فیلم به طور گذرا اشاره‌ای به خانوادهٔ او میشود که شرح کامل‌اش را در این پست  در کانال تلگرام سایت قرار دادیم.

7- تی‌شرت «ژان دارک»!

تی‌شرت «ژان دارک»!

در صحنهٔ پایانی فیلم که ام‌جی و پیتر در سطح شهر با هم تاب می‌خورند، ام‌جی تی‌شرتی با طرح «ژان دارک» (Joan of Arc) پوشیده‌است. «ژان دارک» ملقب به «دوشیزهٔ اورلئان» (The Maid of Orléans) بانوی قهرمان فرانسه و شخصیتی مذهبی‌ست که برای ایفای نقش‌اش در جنگ‌های صدساله شناخته می‌شود.

حالا این شخصیت چه ربطی به ام‌جی دارد؟! این لباس اشاره دارد به حضور زندایا (بازیگر ام‌جی) با کاستوم این شخصیت در همایش لباس Met Gala‌ سال ۲۰۱۸! [می‌توانید با گوگل‌کردن عبارت «Zendaya Met Gala 2018»، این لباس را ببیند!]

6- توهم آشنای میستریو!

در بخش نفس‌گیر مبارزهٔ اسپایدرمن با میستریو و توهم‌هایش، توهمی را می‌بینیم که در آن میستریو ام‌جی را به بالای سازه‌ای بلند برده و او را از بالا رها می‌کند، در حالی که اسپایدرمن نمی‌تواند نجاتش دهد.

این توهم اشاره‌ای دارد به داستان «مرگ گوئن استیسی» (The Night Gwen Stacy Died) که «گرین گابلین» او را از بالای پلی رها کرد و پیتر در نجات او ناکام ماند! این توهم همچنین می‌تواند اشاره‌ای داشته باشد به فیلم Spider-Man 1 و صحنه‌ای که در آن گرین گابلین تلاش می‌کند این بلا را بر سر مری جین بیاورد!

5- شیمی با پیتر

یکی از نقدهای وارد به رومانس پیتر و ام‌جی در این فیلم این بود که زمینه‌چینی چندانی برای شروع این رابطه انجام نشده بود. در واقع ما نمی‌دانیم پس از قسمت اول و وقایع بشکن ثانوس، این ۲ نفر چگونه به هم علاقه‌مند شدند.

در خلال بحث‌ها و گفت‌وگوهایی که این دو نفر با یک‌دیگر داشتند (که چندان هم خوب پیش نرفت!)، احساس متقابل و شیمی خوب این دو نفر با یک‌دیگر کاملاً مشهود بود. امیدواریم در فیلم سوم، رشد و بلوغ این دو شخصیت به عنوان یک زوج را ببینیم...

4- فهمیدن هویت مخفی پیتر

طی صحنه‌ای شوکه‌کننده در اواخر فیلم، متوجه می‌شویم که ام‌جی از هویت مخفی پیتر آگاه است. در دنیای کمیک هم ام‌جی خودش هویت مخفی اسپایدرمن را کشف می‌کند. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که او چطور متوجه هویت پیتر شده؟!

احتمال می‌دهیم ام‌جی این قضیه را زمانی فهمیده که پیتر مشغول نابود کردن پهپاد صنایع استارک بوده‌است (همان موقع که پیتر به اشتباه «آرون دیویس» را به عنوان یک هدف به ا.د.ی‍.‍ث. معرفی می‌کند!) او ابتدا حواس هم‌کلاسی‌هایش را با یک «کره بز کوهی» پرت می‌کند (!) سپس به بالای اتوبوس می‌پرد و پهپاد را نابود می‌کند. اگر خوب به این صحنه دقت کنید، متوجه می‌شوید که ام‌جی سر جایش نشسته و چندان اهمیتی نمی‌دهد! ببینید:

حدس ما این است که ام‌جی در این‌جا پیتر را دیده و متوجه هویت‌اش شده‌است.

3- اولین بوسه

وقتی نبرد نهایی اسپایدرمن با میستریو تمام می‌شود، پیتر و ام‌جی نخستین بوسه‌شان را به اشتراک می‌گذارند. اگر به پس‌زمینه دقت کنید، پلاک خودروی آسیب‌دیده عبارت TASM143 را نشان می‌دهد. این پلاک اشاره به شمارهٔ ۱۴۳ از سری کمیک‌بوک‌های «مردعنکبوتی شگفت‌انگیز» دارد که طی لحظه‌ای مهم و به‌یادماندنی، پیتر با سر و وضع خسته برای اولین‌بار ام‌جی را در فرودگاه می‌بوسد:

2- گردنبند شکستهٔ «کوکب سیاه»

پیتر، اوایل فیلم و در شهر ونیز گردنبندی برای ام‌جی به عنوان کادو تهیه می‌کند به اسم «کوکب سیاه» (Black Dahilas). او سعی می‌کند تا گردنبند سالم به دست ام‌جی برسد، اما نهایتاً و زمانی‌که ام‌جی، هپی و دیگران از خودشان در برابر پهپادهای کشنده محافظت کنند، می‌شکند.

ام‌جی در آخر فیلم به پیتر می‌گوید که این گردنبند را شکسته‌شده بیشتر دوست دارد! این جمله شخصیت درون‌گرا و نه‌چندان شاد ام‌جی را نشان می‌دهد.

1- «کوکب سیاه» در کمیک‌های مارول!

«کوکب سیاه» در کمیک‌های مارول!

این مورد را پیش‌تر استاد ترابی در مقالهٔ‌ ایستراگ‌های فیلم توضیح داده‌اند، پس مستقیماً برایتان نقل قول می‌کنم.

در این مقاله می‌خوانیم...

گردنبندی که پیتر به عنوان هدیه در شهر ونیز ایتالیا برای ام جی میخره، کوکب سیاه (Black Dahlias) نام داره که در طول فیلم خیلی هم سعی میکنه ازش مراقبت کنه تا بتونه سالم به دستش برسونه. پیتر این گردنبند رو میخواد براش بخره چون ام جی به پرونده قتل معروف کوکب سیاه علاقه داره (کوکب سیاه پرونده قتل فجیعی بود که در دهه 40 میلادی در هالیوود رخ داد و هنوز هم لاینحل باقی مونده). جالبه که بدونید در کمیک های مارول یک گروه خلافکاری وجود داره به نام "کوکب های سیاه" که اعضایش همگی دختر هستند و هدفش اینه که خیابان های شهر را به نفع زنان و دختران پس بگیره!

نظر شما چیست؟ شما متوجه چه نکته‌ای راجع به ام‌جی در این فیلم شدید؟!

مترجم: محمدصالح حیدری

منبع: وب‌سایت CBR

All rights reserved © Spidey.ir 2020

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

ایستر اِگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "مرد عنکبوتی: دور از خانه"

نقد و بررسی فیلم "مرد عنکبوتی: دور از خانه"

ایستر اگ(EASTER EGG)ها و اشارات فیلم "مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه"

10 خط داستانی که مارول و سونی میتوانند برای دنباله فیلم "مرد عنکبوتی: دور از خانه" مورد استفاده قرار دهند

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات جدیدترین بازی مردعنکبوتی  

10 سئوالی که پس از دیدن فیلم "اسپایدرمن: دور از خانه" در ذهن ما ایجاد شد!

تمام صحنه های حذف شده از "مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه" را تماشا کنید

دنیاهای موازی (MULTIVERSE) در فیلم "مردعنکبوتی: دور از خانه"؟

حضور اسکرال ها در فیلم جدید اسپایدرمن؟!

۱۵ لحظه برتر و به‌ یادماندنی مردعنکبوتی در MCU

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات انیمیشن سینمایی "سفر به دنیای عنکبوتی" – قسمت اول

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات انیمیشن سینمایی "سفر به دنیای عنکبوتی" – قسمت دوم 

تحلیل و بررسی نخستین تریلر فیلم مردعنکبوتی دور از خانه 

10 دشمنی که مرد عنکبوتی ممکنه در بازگشت به خانه 2 باهاشون روبرو بشه

15 خبر و شایعه ای که درباره فاز 4 دنیای سینمایی مارول میدانیم!

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم " ونوم "

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

Iron heart
#1 Iron heart 1398-10-29 16:26
سلام آقای حیدری ممنون بابت مقاله ایتالیایی حرف زدن فقط اونجا که میگه boo :D شاید همه شوخیای فیلم قدیمی بشه ولی اون بویی که به گل فروشه میگه قدیمی نمیشه :lol: من ۸ تاش رو میدونستم البته ۳ تاش از تو فیلم بود فهمیدم و ۵ تا از مقاله ایستراگ های فیلم آقای ترابی و دوتاش رو الآن فهمیدم
نقل قول کردن
AZIZ
#2 AZIZ 1398-10-29 17:30
منکه اصلا از مری جین تو فیلم خوشم نمیاد
نقل قول کردن
Iron heart
#3 Iron heart 1398-10-29 17:57
به نقل از AZIZ:

چوت مری جین نیست میشل جونزه مارول گند زده با این اسم گذاریش نمیشد یه اسم دیگه بود الان همه به خاطر مخفف ام جی فکر میکنن میشل جونر با مری جین یکیه
نقل قول کردن
Pooya-Spidey
#4 Pooya-Spidey 1398-10-29 19:43
ممنون آقای حیدری
مثل همیشه بسیار خوب و عالی بود مقاله اتون
به نقل از AZIZ:

دوست خوب و عزیزم
همونطور که قبلش Iron-heart جان عزیز گفتن ایشون میشل جونز هست و مری جین واتسون دنیای کمیک نیست!
اگر خوشتون نمیاد لظفا دلیلش رو بگید....یا حداقل بگید سلیقه ام اینه که ما بدونیم
چون اینجوری ممکنه خیلیا بهتون موضع بگیرن
نقل قول کردن
the phantom
#5 the phantom 1398-10-29 20:44
#2 , #3 , #4:
برای من اصلا مهم نیس این خانم مری جینه یا نه. مهم اینه که من عاشق شخصیت پردازیش شده ام و به نظرم "سگش" به مری جین فیلمای سم ریمی می ارزه
نقل قول کردن
AZIZ
#6 AZIZ 1398-10-29 21:23
به نقل از Iron heart:
به نقل از AZIZ:

چوت مری جین نیست میشل جونزه مارول گند زده با این اسم گذاریش نمیشد یه اسم دیگه بود الان همه به خاطر مخفف ام جی فکر میکنن میشل جونر با مری جین یکیه

تشکر من فکر میکردم مری جین حالا این میشل جونز کی هست
نقل قول کردن
AZIZ
#7 AZIZ 1398-10-29 21:26
به نقل از Pooya-Spidey:
ممنون آقای حیدری
مثل همیشه بسیار خوب و عالی بود مقاله اتون
به نقل از AZIZ:

دوست خوب و عزیزم
همونطور که قبلش Iron-heart جان عزیز گفتن ایشون میشل جونز هست و مری جین واتسون دنیای کمیک نیست!
اگر خوشتون نمیاد لظفا دلیلش رو بگید....یا حداقل بگید سلیقه ام اینه که ما بدونیم
چون اینجوری ممکنه خیلیا بهتون موضع بگیرن

دلیلش تو مقاله هم گفته شده نبود زمینه چینی
نقل قول کردن
hm
#8 hm 1398-10-29 22:15
ممنون آقای حیدری
ممنون عالی بود و به اطلاعاتم اضافه شد
من فقط تيشرت طرح ببر رو میدونستم
نقل قول کردن
.Parsa.
#9 .Parsa. 1398-10-29 22:47
سلام
مرسی از زحماتتون خیلی مقاله خوبی بود.
من با شخصیت پردازی(نه ظاهر) ام جی تو mcu یکم مشکل دارم تو کامنت اخر( 112#) نقد بررسی far from home تو قسمتی که ویژگی هایی که بنظرم منفی بودن گفتم (اونموقع نمیدونستم این میشل جونز هست ولی به چیزایی که گفتم ربطی نداره)
spidey.ir/.../...
ممنون میشم اگه مطالعه کنید و یکم راهنماییم کنین چون نمیتونم درست با ام.جی ارتباط برقرار کنم
نقل قول کردن
Spider-Fan
#10 Spider-Fan 1398-10-29 23:25
به نقل از .Parsa.:
سلام
مرسی از زحماتتون خیلی مقاله خوبی بود.
من با شخصیت پردازی(نه ظاهر) ام جی تو mcu یکم مشکل دارم تو کامنت اخر( 112#) نقد بررسی far from home تو قسمتی که ویژگی هایی که بنظرم منفی بودن گفتم (اونموقع نمیدونستم این میشل جونز هست ولی به چیزایی که گفتم ربطی نداره)
spidey.ir/.../...
ممنون میشم اگه مطالعه کنید و یکم راهنماییم کنین چون نمیتونم درست با ام.جی ارتباط برقرار کنم

سلام.
من این‌جا نظرم رو درباره‌اش گفتم:
spidey.ir/.../...
spidey.ir/.../...
نقل قول کردن
.Parsa.
#11 .Parsa. 1398-10-30 00:33
نظراتت رو‌خوندم راجع به شخصیت پردازیش که نقاب داره خوب فکر کردی و جوابم رو داد ولی اگه خونده باشی بیشتر مشکلم رابطه پیتر باهاشه چون کاملا شخصیت هاشون متفاوته و واقعا درکش سخته پیتر به این مهربونی عاشق یه دختر کسل و علاقه مند به قتل و پرونده های جنایی بشه (هرچند شخصیت کسل و شلختش برای تظاهر باشه)
نقل قول کردن
Spider-Fan
#12 Spider-Fan 1398-10-30 00:56
به نقل از .Parsa.:
نظراتت رو‌خوندم راجع به شخصیت پردازیش که نقاب داره خوب فکر کردی و جوابم رو داد ولی اگه خونده باشی بیشتر مشکلم رابطه پیتر باهاشه چون کاملا شخصیت هاشون متفاوته و واقعا درکش سخته پیتر به این مهربونی عاشق یه دختر کسل و علاقه مند به قتل و پرونده های جنایی بشه (هرچند شخصیت کسل و شلختش برای تظاهر باشه)

البته این پارادوکس و تضاد رو توی دنیای کمیک هم دارن.
در واقع ام‌جی، دختری شاد و محبوب بود که چندان به فضای اطرافش اهمیت نمی‌داد.
در طرف مقابل، پیتر شخصیتی منزوی و مسئولیت‌پذیر بود که بعد از تراژدی قتل عمو بن چندان شاد و سرخوش نبود.
همین تضاد رابطه‌شون رو جذاب‌تر می‌کرد و اون‌ها به نوعی مکمل هم بودند.
نقل قول کردن
mmk0859
#13 mmk0859 1398-10-30 01:17
یادش به خیر... شماره ی ۳ :cry:
نقل قول کردن
.Parsa.
#14 .Parsa. 1398-10-30 14:37
مرسی که جواب دادی.
فکر کنم به خاطر اینکه کلا زیاد کمیک نخوندم و اکثرا کمیک های جدید رو خوندم این سوالا برام پیش اومد.
نقل قول کردن
Amir78_King
#15 Amir78_King 1398-10-30 14:51
مقاله بسیار عالی بود
و اینکه من این میشل جونز رو قبول دارم
نقل قول کردن
hassan91
#16 hassan91 1398-10-30 21:15
خوب تو فیلمهای سم ریمی ام جی خیلی جیغ و فریاد میکشید که از نقاط ضعفش بوده.
ولی تا به حال فکر کردین که وقتی پیتر اونو برای اولین بار (تو فیلم اول سم ریمی) نجاتش داد و باهاش تو شهر تاپ خورد. ام جی نه تنها احساس ترس نداشت بلکه احساس امنیت و شادی داشت.
ولی اینجا وقتی قبل از تیتراژ اول پیتر ام جی رو به آسمان برد ام جی جیغ و فریاد زد که فکر کنم اشاره به همون موضوع بوده! یا اینکه به شدت از تاپ خوردن در آسمان میترسه.
نقل قول کردن
s.p.i
#17 s.p.i 1400-06-29 22:20
سلام
ممنون بابت مقاله خب راستش من زیاد نمیتونم با رابطه میشل و پیتر ارتباط برقرار کنم د هر وقت اسم ام جی میاد حالا میدونم مرجین نیست ولی ذهنمو قلقلک میده و مرجین میاد تو ذهنم شخصیت پردازی میشل خوبه من مشکلی ندارم ولی طرفدارش نیستم به نظر رابطه اندرو گارفیلد و اما استون از همه بهتره
البته اشارات جالبی تو فیلم به خانواده میشل شد
ولی امیدوارم هدف مارول این نبوده باشه که بیاد یه شخصیت دیگه با خصوصیات مریجین بهمون تحویل داده باشه
تو فیلم بعدی با وجود مولتیورس و شش خبیث فکر نمی‌کنم بشه به این چیزا پرداخت
راستش من خیلی با این رابطه هیچ وقت نمیتونم کنار بیام احساس میکنم مارول زرنگی کرد و یه شخصیت دیگه به چای مریجین تحویل داده اما در هر صورت مشگلی ندارم اما من غلط بکنم به این شخص بگم ام جی یا مرجین اسمش میشل و بیشتر به عنوان بک کارکتر مکمل قبولش دارم

مورد ۹ جالب بود

تشکر بابت مقاله
نقل قول کردن
Derek
#18 Derek 1402-09-04 19:38
Thanks for the marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you could be
a great author. I will make sure to bookmark your
site and definitely will come back later on. I want to encourage that
you continue your great work, have a nice evening!
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

42

مردعنکبوتی سیمبیوتی

کمیک های پادشاه سیاه پوش - فارسی - کامل

پاسخ به سئوالات مردعنکبوتی

مقالات اسپایدرمن راهی به خانه نیست

حقایق کمیک بوکی

گرین گابلین

50

تاپ 20 - سایت spidey.ir

27

کمیک امپراتوری مخفی

توطئه کلونی

دنیای ونومی

41

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

نکات جالب مرد عنکبوتی

14

18

26

15

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

006

0010

21

31

29