ایستراگ (EASTER EGG)ها و اشارات سریال "فراری ها"

ایستراگ (EASTER EGG)ها و اشارات سریال "فراری ها"

فصل اول سریال Runaways تمام شد و اینهم از نکات و ارجاعات جالبی که در آن به کار رفته بودند!

 

مقدمه: وقتی این سریال پخش شد من دنبال این بودم که هر هفته ایستراگ های این سریال رو براتون قرار بدم ولی از اونجایی که حس کردم هنوز کسی این سریال رو دنبال نمی کنه منتظر شدم تا تمام قسمت هاش پخش بشه و با تایید شدن توسط مدیریت این مقاله رو براتون آماده کردم. به جرأت می تونم بگم هیچ سایت داخلی یا خارجی (حتی ویدیو های سایت یو..تیوب) نتونستن مقاله ای به این کاملی بنویسند! البته سختیش اینجاست که اکثر سریال هایی که هر هفته پخش میشن با همچین مشکلی مواجه میشن و منابع پیدا کردن ایستر اگ به تعداد انگشت شماری می رسه لذا نوشتن این گونه مقالات وقت زیادی رو از آدم می گیره چون باید خیلی از نکات رو خودتون از توی سریال پیدا کنید!

 

26- شخصیت های مارول و جنگ ستارگان:

شخصیت های مارول و جنگ ستارگان:

سریال در اتاق الکس یک ست Pez Candy مشاهده می کنیم که مردعنکبوتی،مردآهنی، دارث ویدر و... (احتمالا دووم) کاملا در آن مشخص است!

(پ.ن: سر پیدا کردن این ایستراگ و نام Pez Candy  نابود شدم!)

 

25- اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

در یکی از قسمت ها دیدیم که یک سری از همکلاسی های «گرت» از صحبت های اون خوششون اومده بود و می خواستند به گروهش برای جلسه ملاقات والدین ملحق بشوند! یک مدل تی شرت هم تنشون بود که مخصوص طرفداران هیلاری کلینتون بود!‌

(البته این مورد و یک مورد دیگه که درمورد اوباما در سریال گفته شد، باعث شد بعضی از طرفداران گیج بشوند چون در دنیای سینمایی مارول President Ellis رئیس جمهور هست و این مورد ابهام ایجاد می کند که اوباما کِی رئیس جمهور بوده!!!!)

 

 

۲۴- تیتراژ

 تیتراژ

تیتراژ این سریال پر است از اشارات به قدرت ها و وسیله های قدرت افراد گروه فراری ها!

دایناسور بادی: دایناسور «گرت» (Old Lace)که باهم ارتباط تله پاتیک و عاطفیدارند!

نقاشی در خیابان: اشاره به قدرت ها، متابولیسم و شکل بدن «کارولینا» همچنین شکلی که «چِیس» وقتی با عینک X-Ray  خودش «کارولینا» رو نگاه می کنه!

عینک شنا، دستکش روباتی و کلید ماشین: اشاره به اختراعات و وسایل «چیس» یعنی عینک مخصوص دید X-Ray  و ماشین پدرش (Steinbus).

سایه Staff of One: چوب یا عصای «نیکو» به نام Staff Of Oneکه از اون برای طلسم کردن استفاده میکند.

نقاشی DNA: اشاره به جهش یافته بودن «مالی»

در کل تیتراژ این سریال پر از است نکات و اشارات که از جمله دیگر آن ها می توان به ادای دینی آن به لوس آنجلس و فضای کمیک هایش اشاره کرد.

 

 

۲۳- بازی توییستر

 بازی توییستر

فهمیدن این که پدر و مادرتون یه ریگی به کفششونه و آدمای خوبی نیستن یه چیزه دیدن به قتل رسوندن یه دختر نوجوان به دستشون به چیز دیگه اس، این اتفاق داغونتون می کنه!

وقتی «فَراری ها» یه همچین صحنه رو دیدن و از طرفی سوتی دادن و اشتباه کردن «مالی» نزدیک بود براشون مشکل ساز شه، نمی دونستن چیکار بکنن و کنترل خودشون رو از دست داده بودن!

بعد پدر و مادرهاشون اومدن چک بکنن که آیا فرزندانشون از گروه مخفیشون و کارهاش با خبر شدن یا نه. اما اون ها دیدن که بچه هاشون در حال بازی کردن توییستر هستند و یقین پیدا کردند که بچه هاشون از هیچ چیزی خبر ندارن!(توییستر همونطور که در عکس مشاهده کردید یه بازی نسبتا سخته که زمین بازی پر از نقطه است. باید دست یا پاتون رو روی نقطه ها بذارید، گره بخورید ولی نیوفتید!)

اما...

 ایستر اگ این قسمت ربطی به بازی توییستر نداشت!:) مسأله یه صحنه در کمیک های «فراری» هاست که شیوه بازی کردن بچه ها کاملا شبیه به اون صحنه در کمیک است!

 

 

۲۲- شبکه WHiH

 شبکه WHiH

و باز هم شبکه خبری که در دنیای سینمایی مارول استفاده میشه رو مشاهده می کنیم! (جایگزین CNN)

 

 

۲۱- نا انسان ها

 نا انسان ها

این واقعا ایستر اگ غریبیه!!!!!!

در ثانیه ۳۰اُم از قسمت ابتدایی سریال (پس از لوگوی مارول حدودا ثانیه ۳۸) ما کلمه inhumans رو می شنویم!!!!!!!!!!!

 

 

۲۰- ‌Tsunami

سونامی

در سریال فهمیدیم زمانی که یک جلسه ی فوری پیش بیاید یک پیامک با عنوان “Tsunami”  فرستاده میشود که یعنی ممکنه اتفاق بدی افتاده باشد! اما این کلمه از روی اتفاق انتخاب نشده!

در مقاله ی  «10 چیز مهمی که باید درباره کمیک بوک های "فراری ها" RUNAWAY بدانید» اینگونه می خوانیم:

Runaways    توسط نویسنده ای مطرح به نام «برایان کی. وان» و طراحی به نام «آدریان آلفونا» خلق شد. مارول این کمیک را تحت سری Tsunami imprint خلق کرد. کمیک های Tsunami imprint در واقع اولش برای این چاپ میشدند تا خوانندگان کم سن و سال را جذب کنند  و همچنین اونایی که طرفدار مانگا بودند. بنابراین طراحی ها حالت مانگا داشتند ولی از نظر محتوا این کمیک ها چندان به هم ربط نداشتند. تا اینکه در همون سال 2003 مارول این نوع کمیک ها را کنسل کرد و اونایی که خیلی محبوب بودند وارد سری اصلی مارول شدند و اونایی هم که نبودند کنسل شدند. متاسفانه کمیک Runaways هم بعد از 18 شماره کنسل شد ولی خوشبختانه فروش نسخه های trade paperback   این کمیک خیلی بالا بود (یعنی کتابی که داستان های کمیک به صورت پشت سر هم داخلش چاپ شده). بنابراین مارول ترغیب شد تا سال 2005 دوباره این کمیک را احیا کنه. برایان کی. وان که اولش قصد داشت سری دوم رو برای 6 ماه بنویسه ولی تا سال 2007 آن را نوشت. وقتی هم که از نویسندگی این کمیک کنار رفت به مارول پیشنهاد کرد که «جاس ویدون» (کارگردان فیلم "اونجرز" که نویسنده کمیک بوک هم هست) آن را ادامه بده. مارول هم قبول کرد . بنابراین ویدون تا شماره 30 این کمیک را نوشت.

فصل اول این سریال هم بر اساس این ۱۸ شماره ساخته شده و این پیام اشاره ای به این سری کمیک دارد.

 

 

۱۹- مدرسه “Atlas Academy” و کافی شاپ “Timely Coffee”

 مدرسه “Atlas Academy” و کافی شاپ “Timely Coffee”

مدرسه گروه «فراری ها» و پاتوقی که قرار هاشون رو اونجا می ذارن. یعنی “Atlas Academy” و “Timely Coffee” ! این دو نام قبلاها برای کمیک های مارول استفاده میشد.

در مقاله «15 شخصیت کمیک بوکی که از هالک(HULK)تقلید کرده اند» اینگونه می خوانیم!

«مارتین گودمن» صاحب مارول بود . یعنی از وقتی که مارول اسمش "تایملی" بود و بعدش شد "اطلس" و بعدشم مارول، یا صاحب آن بود یا یکی از افراد کلیدی در آن. گودمن در اوایل دهه 70 میلادی مارول را فروخت. ولی پسرش به نام Chip، یکی از مسئولین رده بالای مارول باقی موند. منتهی مارول پسرش را بعد از مدتی اخراج کرد و مارتین گودمن خیلی بابت این موضوع ناراحت شد و تصمیم گرفت کمپانی کمیک بوکی جدیدی تاسیس کنه به نام  (Atlas Comics).  جالبه که Atlasهمانطور که گفته شد نام سابق مارول بود!) گودمن سعی کرد تا میتونه طراح و نویسنده برجسته استخدام کنه ولی زیاد موفق نبود چون خیلی ها میترسیدند مارول را ترک کنند و بروند برای شرکتی تازه تاسیس کار کنند.

۱۸- اشاره به نام دایناسور «گرت»

 اشاره به نام دایناسور «گرت»

این عکس یه روزنامه ای رو نشون میده که «گرت» داره می خونتش اما یه نکته ای درش وجود داره!

”Old Lace”(نام دایناسور «گرت» که در کمیک ها با همین نام خوانده میشه)

ممکنه «گرت» اسم دایناسورش رو با توجه به این روزنامه انتخاب کنه!

 

 

۱۷- اشاره به جنگ ستارگان

 اشاره به جنگ ستارگان

امان از شیطنت های دیزنی! در قسمت اول از سریال ما دیدیم که «الکس» در حال بازی کردن یک بازی اکشن شوتر اول شخصه. اما کاملا واضح بود که داره ” Star Wars Battlefront” رو بازی می کنه.

 

 

۱۶- ماشین مخصوص «فراری ها» (SteinBus  یا LeapFrog)

ماشین مخصوص «فراری ها» (SteinBus  یا LeapFrog)

زمانی که «مالی» می خواست قدرت های خودش رو آزمایش کنه به گاراژ خونه ـاشون  رفت و اونجا بود که ما یه ون دیدیم و این ون به ماشین مخصوصشون یعنی LeapFrog اشاره می کنه! این احتمال وجود داره که در فصل بعدی ما شاهد رجوع به این ون باشیم و «چیس» شروع به آپگرید این ون بکنه.

 

 

۱۵- شرکت “Wizard(s)”

 شرکت “Wizard(s)”

شرکت بزرگ پدر و مادر «نیکو» به نام “Wizard”

در سریال در کمال تعجب دیدیم که والدین «نیکو» جادوگر نیستند! اونها در سریال به دو دانشمند پولدار تبدیل شده بودند!!!! و از همه عجیب تر این که منبع قدرت مادر نیکو (عصای Staff of One) سرگذشت متفاوتی پیدا کرده بود!

 والدین «نیکو» در دنیای کمیک دو جادوگر سیاه هستند که از طبقهٔ متوسط جامعه حساب میشن! اسم این شرکت اشاره ای به جادوگر بودن آن ها در کمیک ها داره.

پ.ن: در کمیک ها اعضای «پراید» از پدر و مادر نیکو چون جادوگر بودند تنفر دارند. (نه بخاطر داشتن توهم توطئه یا قیافه خشن و یا نچسب بودنشون!!!!!)

 

 

۱۴- نقاشی «کارولینا»

- نقاشی «کارولینا»

در کمیک های Runaways «کارولینا» به “Lucy In the Sky” معروفه! این لقب اشاره داره به قدرت های او و شکل ظاهریش زمانی که از قدرت هاش استفاده می کنه. در قسمت سوم از سریال ما در کلیسای پدر و مادر «کارولینا» یک نقاشی بزرگ دیدیم که مانند یک فرشته نورانی بود، این نقاشی اشاره ای داره به کاور شماره ۳ از کمیک Runaways که توسط هامبرتو راموس و کریستینا استرین طراحی شده!

 

 

۱۳- نمره C

 نمره C

اولین صحنه ای که از «چیس» در سریال دیدیم این بود که در حال بدن سازی بود و سپس به سر میز صبحانه رفت! پدرش روی نمره های اون خیلی حساسه. پدر «چیس» با اون بخاطر نمره ی پایینش (C) در درس زبان اسپانیایی برخورد بسیار شدیدی کرد! این صحنه ادای دینی بود به اولین حضورش در دنیای کمیک که دقیقا بخاطر گرفتن نمره C از پدرش کتک خورد!

(پ.ن:در کل قسمت اول سریال پر بود از ادای دین به اولین کمیکشون)

 

 

۱۲- اشاره ای دیگر به جنگ ستارگان:

اشاره ای دیگر به جنگ ستارگان:

در قسمت سوم از سریال وقتی «گرت» به بهونه یاد دادن زبان اسپانیایی برای کمک به «چیس» اومد تا درمورد پدر و مادرش تحقیق کنه، ما یک تخته از محاسبات ویکتور استین دیدیم و نکته جالب روی تخته دو عبارت “Star Wars”و  “Hyper Drive”هستش که نشون میده پدر «چیس» فقط به دیدن آینده و سفر زمانی علاقه مند نیست بلکه می خواد در فضا هم کاوش کنه و احتمالا با این عبارات به خودش روحیه میده!

جنگ ستارگان - فالکون

 

 

۱۱- علاقه «کارولینا» به «نیکو»

نیکو کارولینا

در سریال ما دیدیم که «کارولینا» به «نیکو» علاقه داره و با واقعیتی که یه ه.گ هست کنار میاد و به «نیکو» ابراز علاقه می کنه!!! اما این صحنه فقط در سریال وجود نداشته، ما یکبار در کمیک ها دیدیم که «کارولینا» سعی می کنه به «نیکو» ابراز علاقه کنه ولی برعکس سریال در این کار ناموفق میمونه.

 

 

۱۰- اشاره به MoonGirl

اشاره به MoonGirl

در اتاق الکس پوستری رو مشاهده می کنیم که اشاره مستقیمی است به مون گرل و دایناسورش!

در مقاله ی «20 هیولای برتر مارول » این چنین می خوانیم:

«دویل دایناسور» یک دایناسور قرمز رنگ از نژاد "تیرانوسوروس رکس" است که در دنیای دیگری متولد شده و نوعی ارتباط تله پاتیک با پسری از نسل انسان های اولیه به نام «مون بوی» داشت. آنها با هم رفقای صمیمی بودند. دویل دایناسور یک دایناسور جهش یافته است و به همین خاطر  از هوش و شعور بالایی برخورداره. ضمن اینکه در دنیای خودش با هجوم موجودات فرا زمینی هم مقابله کرده! بعدها جادوگری به نا «جنیفر کیل» (که اینجا درباره اش توضیح داده ایم) دویل دایناسور را به دنیا و زمان ما آورد . بعدش هم برخی قهرمانان مارول او و مون بوی را به سرزمین  دور افتاده ای به نام "سرزمین وحشی ها بردند تا در آنجا آزادانه زندگی کنند. در حال حاضر دویل دایناسور با دختری بسیار باهوش از نژاد "نا انسان ها" به نام Lunella Lafayetteملقب به «مون گرل» دوست شده.

۹- کلیسای «گیبوریم»  

کلیسای «گیبوریم»

نام کلیسای مادر «کارولینا» کلیسای «گیبوریم» نام داره که اشاره مستقیمی به سه غول معروف کمیک های «فراری ها» داره!

در مقاله ی  «10 چیز مهمی که باید درباره کمیک بوک های "فراری ها" بدانید» اینگونه می خوانیم:

سه غول باستانی و مرموز به نام «گیبوریم» Gibborim))که به اعضای Prideماموریت دادند نژاد بشر را نابود کنند! (آنها از نژاد "خدایان ارشد" یا همان Elder Godsهستند).

این همون کلیسایی است که به نوجوانان فراری پناه میده اما هر سال یکیشون رو قربانی می کنه!!!

همچنین ما شاهد خوندن کتاب «گیبوریم» هستیم که احتمالا اشاره داره به آموزه های اون سه غول و آینده سریال با توجه به موارد بعدی!

کتاب گیبوریم

 

 

۸- اشاره به فیلم «ادیسه فضایی»  )(2001 A Space Odyssey

اشاره به فیلم «ادیسه فضایی»  ) (2001 A Space Odyssey

این اتاق برای ریکاوری پدر واقعی «کارولینا» یعنی «جونا» بود! اما مادرش به دروغ می گفت برای عبادت به اون اتاق میره و ملاقاتش با «جونا» رو مخفی می کرد!!!!

این اتاق که اتفاقا در کلیسای «گیبوریم» هست شباهت زیادی با اون اتاقی که در فیلم «ادیسه فضایی» دیدیم داره! اما این پایان داستان نیست؛ هر چقدر روند سریال رو به جلو حرکت می کرد شباهت ها بیشتر و بیشتر می شد! از فضایی بودن «جونا» گرفته تا وقایع زیرِ زمین و انرژی پاک داخل آن و موجود (یا موجودات) زنده ای که زیرزمین وجود داره!!!

(حتی این ممکنه به وجود اسکرال ها در زمین و زندگی کردنشون بین انسان ها اشاره داشته باشه)

 

 

۷- اشاره به کتاب سفر به مرکز زمین (Journey to the Center of the Earth(

اشاره به کتاب سفر به مرکز زمین (Journey to the Center of the Earth(

در قسمت ابتدایی سریال ما واضح و دقیق کتاب سفر به مرکز زمین رو دیدیم. خلاصه کتاب از این قراره که یک پروفسور آلمانی به نام اوتو لیدانبراکمعتقد است که برخی دالان‌های گدازه به سمت مرکز زمین می‌روند. او به همراه برادرزاده‌اش اکسل و هانس که راهنمای آنهاست از آتشفشانی در ایسلند پایین می‌روند و با ماجراهای متعددی مانند حیوانات ماقبل تاریخ و خطرهای طبیعی مواجه می‌شوند تا اینکه در نهایت در جنوب ایتالیا در استرومبولی دوباره به سطح زمین بازمی‌گردند. بله همونطور که در دو مورد بالا اشاره شد این کتاب نیز اشاره ای به آینده احتمالی سریال و ملاقات «گیبوریم» که زیر آب (دریا) زندگی می کنند دارد!!!!

 

 

۶- اشاره به دکتر استرنج

اشاره به دکتر استرنج

اگر از طرفداران دکتر استرنج باشید می دونید که «تینا مینورو» یک جادوگر سیاه در کمیک هاست! واقعا عجیب بود که در سریال دیدیم «تینا مینورو» دیگر یک جادوگر نیست و حتی منبع قدرت عصای Staff of One بر پایه ی علم و تکنولوژی شده بود. اما در قسمت نهم از سریال ما دیدیم که «تینا» عصا رو از دخترش یعنی «تینا» گرفت و بهش گفت تو هیچی درباره ـش نمی دونی! و این شاید تایید کنه اون دروغ گفته و عصا یک وسیله جادوییه!

اگر فیلم دکتر استرنج رو یادتون باشه در نبرد مخفیگاه هنگ کنگ ما در پس زمینه سریال یک زن با همین مشخصات می بینیم که به کمک «وانگ» از مخفیگاه مراقبت می کنه!

تینا - مارول

همچنین در یکی از مصاحبه های قبل از فیلم به وضوح می بینیمش:

تینا مینورو

در سریال با توجه به این که شاهد تغییر بازیگر بودیم ولی یک اشاره جالب به فیلم دکتر استرنج داشتیم. در اولین صحنه ای که ما «تینا» رو می بینیم همون مدل مویی رو داره که در فیلم نیز دیده بودیم!

راستی تا یادم نرفته بگم که بهتره مقاله ایستراگ های فیلم دکتر استرنج رو هم بخونید ( در اینجا)

 

 

۵- دکتر دووم

دکتر دووم

اگر فیلم چهارشگفت انگیز سال ۲۰۰۵ رو دیده باشید می دونید که جولین مک مان نقش دکتر دووم رو بازی می کرد!

همچنین پخش سریال Runaways حدودا مطابق شد با توافق و خریده شدن فاکس توسط دیزنی! طرفداران گمانه زنی کرده بودند که ما با توجه به بازیگرش در سریال خواهیم دید اما در آخر تمام آرزو هاشون نقش بر آب شد!

بله، مک مان نقش دووم رو بازی نمی کرد اما مثل دووم یه ماسک داشت که صورتش رو زمان بیماری مخفی کنه!

 

 

۴- استن لی

استن لی - سریال runaways

مثل تمام فیلم ها و سریال های مارول ما حضور افتخاری استن لی رو می بینیم که به عنوان راننده تاکسی به ایفای نقش می پردازه!

 

 

۳- کاپیتان مارول

کاپیتان مارول

ما گردنبندی رو گردن «کارولینا» می بینیم که اشاره ای به لوگوی معروف کاپیتان مارول داره! یعنی ممکنه ما تیم آپ بین «کارولینا» و کاپیتان مارول ببینیم؟!

 

 

۲- مدافعان

 مدافعان

این روزنامه در آخرین فریم های فیلم نمایش داده شد! و با توجه به زلزله ای که روی آن اشاره شده احتمالا به زلزله ای که در سریال مدافعان دیدیم داره. البته ممکنه به مورد اول نیز اشاره داشته باشه!

 

 

۱- یک دنیای واحد

دنیای واحد مارول

درسته! در یکی از قسمت های سریال دیدیم که پدر «چیس» به دستگاهی رو اختراع کرده که میشه باهاش آینده رو دید! اما وقتی از دستگاه درخواست دیدن آینده ی لوس آنجلس میشه ما در ظاهر می بینیم که دستگاه معیوبه و کار نمی کنه ولی در پایان اون قسمت ما شاهد فروریختن ساختمان ها و زلزله ای مهیب هستیم! این می تونه به ما بگه آینده ای وجود نداره و زلزله باعث و بانی این اتفاقه! در فصل اخیر مامورین ما فهمیدیم که زلزله ای وحشتناک زمین رو به هزاران تکه تبدیل کرده و این زلزله منتسب به Quake هست!ما در سریال مامورین شیلد همچنین فهمیدیم که اونها در یک چرخه و لوپ گذشته و آینده گیر افتادن و گذشته رو نمیشه تغییر داد! (هنوز مشخص نیست چگونه این لوپ و چرخه به پایان می رسه) اما اگر این دو سریال به هم مربوط باشن امکان این که کراس اور جالبی بین اونها ببینیم افزایش پیدا می کنه همچنین فراری ها سابقه سفر های زمانی رو نیز داشتن!!

(پ.ن: انقدری که جدیدا روی سفر های زمانی مانور داده میشه می توان گفت که فیلم Avengers 4 یا اصلا هیچ ربطی به این قضایا نداره و یا از دید دیگه میشه گفت خیلی مربوطه و این سریال ها مقدمه ای بر اونه!!!!!)

نویسنده:

احمد فقیه

P.Constantine

All rights reserved © Spidey.ir 2018

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

ایستراگ ها و اشارات جالب فیلم ها و سریال های مارول

10 چیز مهمی که باید درباره کمیک بوک های "فراری ها" (RUNAWAYS) بدانید

مارول و شبکه HULU سریال "فراری ها" را میسازند!

15 ابرقهرمان برتری که خبیث شدند

5 چیزی که این هفته درباره فیلم دکتر استرنج فهمیدیم

داغ داغ! تیزر سریال "فراری ها" (RUNAWAYS) لو رفت ! + لینک دانلود و تماشا

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Spider-Fan 1396-11-05 15:12
سلام
ایستراگ های جالبی بودن مخصوصا اون کراس اور بین Agents of S.H.I.E.L.D و Runaways

واقعا که خیلی تیزبین هستین
You are a meticul ous fan
#2 saeedporreza 1396-11-05 15:15
واقعا ممنون عالی بود.نمیدونم چرا بعضیا از سریال خوششون نیومد.به نظر من که سریالش خوب بود.راستی خط زمانی سریال به نظرم از دنیای مارول جلوتره چون تو فیلم دکتر استرنج تینا کوچیکه والان تو سریال نزدیک 40 سالش هست به نظرم.
#3 alireZaZ 1396-11-05 16:12
سلام خسته نباشید
من خیلی دوست دارم سریالای مارولو ببینم ولی نمیدونم چمدتا سریال هست و به چه ترتیبی باید ببینم؟ :cry:
اگه میشه راهنماییم کنید
#4 P.Constantine 1396-11-05 16:20
به نقل از alireZaZ:
سلام خسته نباشید
من خیلی دوست دارم سریالای مارولو ببینم ولی نمیدونم چمدتا سریال هست و به چه ترتیبی باید ببینم؟ :cry:
اگه میشه راهنماییم کنید

سلام
ممنون!
اين مقاله نوشته كه چه جورى و با چه ترتيبى ببينى:
spidey.ir/.../...
#5 spidey noir 1396-11-05 20:00
  • اسپویل..................…………… در سایت خلاصه ای از داستان ردگابلین گفته شد؛درست بود!نورمن ازبورن به سیمبیوت کارنیج دست پیدا میکند!به عکس زیر از کمیک مردعنکبوتی شماره۷۹۴توجه کنید: s8.picofile.com/.../...
#6 agh 1396-11-05 21:06
جا داره از اقای فقیه بابت نوشتن این مقاله تشکر کنم و در بین سریال های مارول فقط اونایی که محصول نتفلیکسه رو نگاه کردم و بقیه رو مثل مامور کارتر و مامورین شیلد و ناانسان ها و همین "فراری ها" رو هنوز نگاه نکردم و بزودی میشینم همین سریال رو نگاه می کنم.
بازم بهتون خسته نباشید میگم چون نوشتن مقاله های ایستراگ واقعا سخت تره و وقتی عمو مختار میگفت بیشتر ازش انرژی میگیره چه برسه به بقیه :-*
#7 mtm 1396-11-05 21:16
به نقل از agh:
جا داره از اقای فقیه بابت نوشتن این مقاله تشکر کنم و در بین سریال های مارول فقط اونایی که محصول نتفلیکسه رو نگاه کردم و بقیه رو مثل مامور کارتر و مامورین شیلد و ناانسان ها و همین "فراری ها" رو هنوز نگاه نکردم و بزودی میشینم همین سریال رو نگاه می کنم.

ولی اقا ارشیا ایجنت کارتر رو حتما ببین
جدی میگم خیلی خوبه. من که شاید بیش از سریال های نتفلیکس ازش خوشم اومد
#8 mtm 1396-11-05 21:22
کلا این اقای فقیه رو انگار خدا به ما داد
تو این مقطع خیلی به من و سایت کمک کرده
خدا منو خیلی دوست داره
دیروز میگفتم کاش میشد این کمیک old man hawkeye رو ترجمه کنیم تو سایت چون شماره اولش عالیه

(حتما میدونید که هاکای یکی از 4 قهرمان محبوب من تو ماروله)
بعد بهم اطلاع دادن یک اقای ناشناس ایمیل زده و امادگی خودش رو برای ترجمه اعلام کرده
گفتم احتمالا نمیشه زیاد روش حساب کرد ولی یهو به سرم زد شماره یک کمیک old man hawkeye رو براش بفرستم
امروز ترجمه رو فرستاد (چقدر سریع) و عجب ترجمه ای!
انصافا کارشون خوبه
#9 agh 1396-11-05 21:28
#7
واقعا؟!
حالا که شما میگید چشم حتما میبینم. البته فکر نکنم به اندازه سریالهای نتفلیکس باهاش حال کنم چون همون لوک کیجی که بعضی ها باهاش حال نکردن من خیلی دوستش داشتم و اخبار فیلمبرداری فصل دومش هم مو به مو دنبال می کردم.
ولی به طور کلی سریال های نتفلیکس هم تا حدودی افت کردن مثلا فصل 1 دردویل و جسیکا جونز واقعا محشر بودن سر همین توقعات ازشون خیلی خیلی بالا رفت و من برای مدافعین هم خیلی هایپ بودم و قسمت های اولش رو خیلی دوست داشتم ولی دو سه قسمت اخرش ناامیدم کرد مخصوصا قضیه الکترا.
پانیشر هم خیلی وقت پیش تمومش کردم و بازم با یه سریال متوسط طرف بودیم البته در کل سریال خوبی بود ولی من توقع من بیشتر بود.ایرون فیست هم بهتره درباره اش حرف نزنم و به قول عمو مختار به ته دیگ خورده بود!
از طرفی خیلی خوشحال هستم که سال 2018 شروع شده چون خیلی خیلی منتظر فصل های 2 جسیکا جونز و لوک کیج و همینطکر فصل 3 دردویل هستم.
#10 agh 1396-11-05 21:34
#8
خداروشکر
به نظر من وجود مترجم و ادیتور از نون شب هم برای سایت واجب تره :lol:
چون تا زمانی که استاد هستن مشکلی بابت نوشتن مقاله نداریم و امثال اقایان فقیه و سخایی و حیاتی و همینطور خانم عفتی بعضی اوقات برای سایت مقاله مینویسن و از این نظر کمبود نداریم ولی مترجم و ادیتور هم حضورشون واقعا حیاتیه چون به عقیده من ادم هر چقدر از شخصیت های محبوبش مقاله بخونه ولی وقتی کمیک ترجمه شده شخصیت مورد علاقشون رو بخونه یه حس دیگه ای داره.
#11 mammut700 1396-11-05 23:19
سلام یک عکس جدید اومده حتما ببینید فقط نمیدونم چرا لباسش سبزه ؟
.../larson01.jpg?quality=90&st rip=all&w=407
#12 P.Constantine 1396-11-06 00:34
#6
خواهش می کنم! من این سریال رو پیشنهاد نمی کنم سریال خوبیه ولی عالی نیست!(البته نمی دونم شاید شما بیشتر از من خوشتون بیاد) همونطور که آقای ترابی فرمودن سریال مامور کارتر فوق العاده ـس مخصوصا فصل اولش واقعا ناب نابه!(مخصوصا اون صحنه پایانیش :cry: ) وقتی شنیدم برای فصل سوم تمدید نشده خیلی ناراحت شدم!
ـــــــــــــــــ
#11
این لباس احتمالا لباس کری باشه! یادمه توی یکی از قسمت های کمیک کاپیتان مارول آلفا فلایت، کاپیتان مارول خاطرات اون کری رو داشت مرور می کرد و یه لباس سبز تنش بود!
(الان میشه گفت قضیه B.A.R.F اگه واقعی باشه می تونه به این لباس هم ربط پیدا کنه!)

ـــــــــــــــــ
tv spot سوپربول پلنگ سیاه(جدید):
uplooder.net/.../...)-Marvel-Superhero-Movie-HD.mp4.html

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید