15 نفری که تا به حال چکش ثور را بر دست گرفته اند!

15 نفری که تا به حال چکش ثور را بر دست گرفته اند!

با توجه به انتشار نسخه بلوری "انتقام جویان: جنگ بینهایت" و حضور شخصیت «ثور» در این فیلم ، این مقاله دوباره در صفحه نخست سایت قرار میگیره.

مقدمه: نویسندگان دنیای کمیک عاشق این هستند که چیزهای نمادین  و ثابت شخصیت های کمیک بوکی را برعکس کنند! یعنی مقلا همیشه گفته میشه سپر کاپیتان آمریکا نشکن است. پس راهی پیدا میکنند تا آن را بشکنند! «جاگرنات» توقف ناپذیر است؟ پس او را متوقف میکنند! «هالک» از همه قوی تره؟ پس یکی قوی تر را پیدا میکنند! و .... بنابراین در طول سالهای گذشته نویسندگان همیشه با این ایده که فقط «ثور» لایق برداشتن چکش خودش (میولنیر) است بازی کرده اند (اگر چکش ثور را نمیشناسید، این مقاله را بخوانید) یعنی نشان داده اند که شاید شخصیت های دیگری هم باشند که میتوانند این کار را بکنند! ضمن اینکه روی چکش نوشته شده "هر کسی این چکش را به دست بگیرد و اگر لایق باشد قدرت ثور را خواهد داشت". پس همین جمله راه رو برای دیگران باز کرده است. یعنی اگر شما هم لیاقتش را داشته باشید میتوانید آن را بر دست بگیرید. در این مقاله به 15 دفعه ای که افراد دیگر توانسته اند چکش ثور را بر دست بگیرند اشاره شده است. البته نمیتوان گفت که هر کی چکش ثور رو بر دست گرفته حتما لایق آن هم بوده! چون در خیلی موارد نویسنده ها زرنگی کرده اند . یعنی خیلی وقتها به قول معروف یه "گیری" تو کار وجود داشته! خودتون مقاله رو بخونید تا متوجه بشید ...

 

- استورم (Storm)

- استورم (Storm)

این یکی رو تو Top 15  نمیاریم چون هنوز صد در صد تایید نشده که استورم چکش ثور رو بلند کرده یا نه! اجازه بدید توضیح بدم خدمتتون: در اواسط دهه 80 میلادی، دولت آمریکا از میوتانتی به نامForge که در ساخت وسایل و گجت های عجیب مهارت دارد، خواست تا وسیله ای بسازد و قدرت های «روگ» (از جهش یافته های معروف مردان ایکس که اینجا میتونید راجع بهش اطلاعات کسب کنید) را ازش بگیره (چون روگ قبلا شخصیت خبیثی بود). ولی «استورم» ناگهان در مسیر اشعه ای قرار گرفت که قرار بود بخوره به روگ و در نتیجه قدرت های خودش را  از دست داد. البته همچنان به عنوان یکی از رهبران گروه "مردان ایکس" باقی ماند ولی خیلی دوست داشت که قدرت هایش برگرده. بنابراین در کراس اور معروف "جنگ های آزگاردی (Asgardian Wars)، لوکی سعی کرد به استورم چکشی بده که تا نوعی الهه رعد و برق بشه!!! استورم هم قبول کرد. این چکش «استورم کستر» نام داشت که گفته میشه نزدیک ترین نسخه به میولنیر (چکش ثور) هستش . در نهایت استورم بر ترفند لوکی غلبه کرد و قدرت هایش دوباره برگشتند. بنابراین همیشه این سئوال مطرح بوده که آیا استورم که "استورم کستر" را بر دست گرفته پس آیا میولنیر را هم میتونه بلند کنه؟ این سئوال در شماره 3 از کمیک X-Men: To Serve and Protect مطرح شد. در این کمیک ثور به استورم دوباره چکش استورم کستر را داد و او هم دوباره تغییر شکل داد ولی از میولنیر استفاده کرد تا باهاش استورم کستر را نابود کنه. منتهی اینجا هم ما هنوز دقیقا متوجه نشدیم که استورم واقعا میتونه میولنیر را بلند کنه یا نه. چون همزمان ثور هم میولنیر را گرفته بود. یعنی دو تایی گرفته بودنش! بنابراین هنوز صد در صد مطمئن نیستیم که استورم میتونه میولنیر رو بر دست بگیره یا نه.

 

15- اودین (Odin)

اودین (Odin)

«اودین» قطعا یکی از نیرومند ترین  شخصیت هایی است که در دنیای مارول موجود است. بارها دیده شده که از راه رسیده و با قدرت خودش همه چیز را راست و ریست کرده! ضمنا او بوده که از همون اولش چکش ثور رو برایش درست کرده و او بوده که طلسم "لیاقت داشتن" را روی آن گذاشته است. پس طبیعیه که بتونه آن را بلند کنه. البته این اواخر تغییراتی به وجود آمده است یعنی مثلا ضمیر He که روی آن نوشته شده بود به She تغییر کرده است و جناب اودین هم متوجه شده که دیگه نمیتونه بلندش کنه. بنابراین این نشون میده که خود اودین هم دیگر لیاقت بلند کردنش رو نداره!

 

 

14- هالک (Hulk)

 هالک (Hulk)

همیشه معروف بوده که خوانندگان و مخاطبین کمیک بوک های مارول میتوانند در شکل گیری داستان ها نقش داشته باشند. این از اون اول استراتژی «استن لی» بود که ذاتا روابط عمومی خوبی داشت و همیشه داشت با خواننده ها ارتباط برقرار میکرد و به ایده های آنها گوش میکرد. یکی از این موارد به شماره 112 از کمیک Journey Into Mystery مربوط میشود که در آن در واقع استن لی و «جک کربی» خواستند پاسخگوی این بحث باشند که "ثور قویتره یا هالک؟". ما شاهد نبردی بین هالک و ثور بودیم که قبلا در شماره 3 از کمیک Avengers رخ داده بود. در این نبرد ثور از پدرش اودین خواست تا طلسم روی میولنیر را برای 5 دقیقه غیر فعال سازدتا معلوم بشه او قوی تره یا هالک! در این حالت بود که هالک تونست چکش رو بلند کنه (این یکی از اون گیرهایی هستش که تو بخش مقدمه بهش اشاره کردم!).

 

13- رد نورول (Red Norvell)

 رد نورول (Red Norvell) 

«اودین» به عنوان رهبر ازگارد گاهی اوقات کارهایی میکنه که دست کمی از اعمال خبیثانه ابرشروران ندارند! به طور مثال یک بار مردی به نام «راجر نورول» ملقب به Red Norvell را به جانشینی برای ثور تبدیل کرد تا وقتی "راگناروک" (پایان عالم) از راه میرسه، او باشه که به جای ثور کشته میشه! همین اتفاق هم افتاد. اودین برای این منظور به او یک کمربند مخصوص داد تا قدرتش بیشتر بشه و همچنین دستکش های جادویی تا بتونه میولنیر را بلند کنه. در هر حال، پیشگویی به واقعیت پیوست و «مار میدگارد» از راه رسید و رد نورول بیچاره را کشت! البته اودین او را بعدا زنده کرده و حتی چکش مخصوص خودش را به بهش اعطا کرد (برید اینجا تا راجع بهش اطلاعات کسب کنید).

 

12- زئوس (Zeus)

زئوس

در دنیای مارول هنوز به طور قطعی نمیدانیم کدامیک از خدایان قدیمی یونانیان باستان از همه قوی تر هستند . البته چند باری دیده ایم که قدرت «زئوس» چیزی دیگر است و او قدرت بسیاری زیادی در حد اودین دارد. ما این مساله را یک بار در شماره 8 از کمیک Thor Annual دیدیم . در این کمیک لوکی و ثور هر دو حافظه خودشان را از دست دادند و سر از "جنگ تروآ" (Trojan War) در آوردند! و البته این لوکی بود که ایده "اسب تروآ" به ذهنش رسید! ثور بعد از اینکه حافظه اش رو به دست آورد با زئوس نبرد کرد . در صحنه ای شوکه کننده دیدیم که زئوس تونست چکش ثور را در وسط هوا نگه داره و اجازه نده که به دست ثور برگرده! البته در نهایت زئوس نتونست برای مدت زیادی اون رو نگه داره ولی همین هم که تونست متوقفش کنه و نگهش داره نشان میده که چقدر دنیای مارول قدرتمنده. ولی باز هم معلوم نیست که ایا او لیاقت بلند کردن چکش ثور رو داره یا نه!

 

11- ایر  واکر (Air-Walker)

 ایر  واکر (Air-Walker)

 در شماره 305 از کمیک Thor که توسط «مارک گرونوالد» نوشته شد ، یکی از نکات مهم درباره چکش ثور کشف شد! (کلا گرونوالد معروف بود به اینکه میگرده و چیزها و نکات ریز و ظریف پیدا میکنه!). او در این شماره نشان داد که شرط "لایق بودن" فقط مربوط به کسانی میشوند که گوشت و پوست دارند! ما در این شماره با «ایر واکر» آشنا شدیم که یکی از پیش قراول های «گالاکتوس» بود ولی کشته شد و گالاکتوس روح او را به داخل جسم روباتی انسان نما وارد کرد. بعدشم ایر واکر به کره زمین رفت و دست به طغیان زد. در اونجا با ثور درگیر شد و همه شوکه شدند وقتی دیدند که تونست چکش ثور رو بگیره و نگه داره! این مساله از اون موقع ثابت کرد که موجودات مصنوعی مثل روبات ها میتونند چکش ثور را بلند کنند. جالبه که هنوز دیده نشده که «ویژن» که در واقع یک روبات است این کار رو در دنیای کمیک انجام بده در حالی که در فیلم "انتقام جویان: عصر الترون" شاهد بودیم که این کار رو انجام داد!

 

10- بتا ری بیل (Beta Ray Bill)

 بتا ری بیل (Beta Ray Bill)

«والت سایمنسون» به عنوان نویسنده برتر کمیک های ثور در دهه 80 میلادی،  بیگانه ای صورت اسبی به نام «بتا ری بیل» (Beta Ray Bill) را معرفی کرد؛ شخصیتی که از وقتی خلق شد تاثیر بسیار زیاد و عمیقی روی دنیای ثور و مارول گذاشته (او در این مقاله به عنوان یکی از 100 شخصیت برتر مارول معرفی شده است). سایمنسون در اولین حضور این شخصیت در دنیای کمیک کاری کرد که ثور را شکست بده و لیاقت به دست گرفتن چکش ثور یعنی میولنیر را به دست بیاره. یعنی بتا ری بیل علیرغم اون طلسمی که روی چکش است اما لایق آن بود. ما در داستان متوجه میشویم که بتا ری بیل یکی از آخرین بازماندگان نسل خودش است و به ثور حمله میکنه چون خیال میکنه یک جادوی ازگاردی باعث نابودی نسلش شده. ولی سریع به اشتباه خودش پی میبره و میفهمه که ثور جنگجوی با شرافتی است و بنابراین علیرغم اینکه فرصت کشتن ثور را داره اما این کار را نمیکنه. سپس اودین برای قدردانی از او چکش دیگری رو بهش اهدا میکنه به نام "استورم بریکیر" (Stormbreaker) .

 

9- دارگو کتور (Dargo Ktor)

 دارگو کتور (Dargo Ktor)

«دارگو کتور» مربوط به دنیایی در آینده میشه که بهش لقب دنیای شماره 8710 مارول را داده اند و گفته میشه  در سال 2587 جریان داره . در این سال شهر نیویورک به دست شرکت خبیثی اداره میشه و ابرقهرمانان دیگر در آن حضور ندارند. کتور عضو فرقه ای است که ثور را میپرستند و اخیرا هم میولنیر را پیدا کرده. بعدش اون شرکت خبیث از لوکی میخواد که این فرقه رو نابود کنه ولی کتور موفق میشه چکش رو بلند کنه و ثور بشه! البته بعدش معلوم شد که چکش اصلا قرار نبوده در آینده باشه! یعنی لوکی این کار رو کرده تا سر به سر ثور بذاره! سپس کتور چکش ثور رو به گذشته میفرسته تا به دست صاحب اصلیش برگرده. ولی بعدش دیده شده که چکش دوباره نزد او برگشته. بنابراین ما چند بار دیگر نیز او را در دنیای مارول دیده ایم. مثلا در مینی سریز Thor Corps که با ثور، بتا ری بیل، اریک مسترسون (تاندر استرایک) با شخصیت خبیثی به نام Zarrko جنگیدند و اسم خودشون رو "برادران چکش" (Hammer Brothers) گذاشتند!

 

8- استیو راجرز (Steve Rogers)

 استیو راجرز (Steve Rogers)

در اواخر دهه 80 میلادی شاهد داستانی بودیم که در آن «استیو راجرز» به دلایلی Captain نامیده میشد . یعنی کلمه America از او گرفته شده بود. در شماره 390 از کمیک Thor دیدیم که او و ثور مورد حمله سربازان Seth قرار میگیرند. در واقع Seth به عنوان خدای مرگ مصریان باستان به آزگارد حمله کرده بود ولی سربازان خودش رو فرستاده بود تا به ثور در کره زمین حمله کنند.  وقتی ثور از چکش خودش جدا شده بود ، کاپیتان آن را برداشت و باهاش به سربازان حمله کرد و بعد آن را برگشت داد به خود ثور. او با این کار خیال ثور را راحت کرد و نشان داد که علیرغم اینکه لقبش رو ازش گرفته اند اما همچنان یک قهرمان لایق است. 

البته این اولین باری نیست که استیو راجرز موفق به انجام این کار شده است. ما در رویداد Fear Itself هم شاهد بودیم که کاپیتان آمریکا در حالی که سپرش به دست «سرپنت» شکسته بود، چکش ثور را بلند کرد و با سر دادن شعار معروف "انتقام جویان جمع بشوید" (Avengers Assemble) همچون یک رهبر عمل کرد. در رویداد "امپراتوری مخفی" نیز البته شاهد برداشته شدن چکش ثور به دست نسخه هایدرایی کاپیتان آمریکا بودیم که البته بعدا معلوم شد دسیسه هایی در کار بوده که طلسم روی چکش را تغییر دهند.

 

7- اریک مسترسون (Eric Masterson)

اریک مسترسون (Eric Masterson)

«اریک مسترسون» معماری بود که به تنهایی فرزند خودش را بزرگ میکرد و با ثور دوست شد (آن موقع ثور هویت مخفی یک کارگر ساختمانی به نام Sigurd Jarlson را داشت). ولی اریک  وقتی ثور داشت با یکی از دشمنان خود میجنگید به شدت صدمه دید. تنها راهی که به نظر ثور رسید تا جان او را نجات بده این بود که روح و جسم خودش رو باهاش ترکیب بکنه! بنابراین جسم اریک با ثور عوض شد (یعنی چیزی شبیه به وضعیت «بیلی باتسون» و «شزم»!). این موضوع تا مدتی ادامه داشت تا اینکه ثور ظاهرا برادرش لوکی رو کشت و به خاطر اعمالش تبعید شد و در کمال تعجب جسم و قدرت های او نزد اریک مسترسون باقی ماند. اریک به طور وفادارانه ای نمایندگی دوستش را بر عهده گرفت و تا مدتها در کمیک های مارول جانشین ثور شد تا اینکه ثور واقعی برگشت. اون موقع اودین برای اریک چکش خاص خودش را درست کرد که بهش "تاندر استرایک" میگفتند چون اریک میخواست همچنان یک قهرمان باقی بمونه  (همین طور هم شد چون ثور دیگه زیاد وقت نداشت روی کره زمین باشه و بنابراین اریک تبدیل شد به نماینده ازگارد در زمین!). 

 

6- واندرومن (Wonder Woman)

واندرومن - چکش ثور

در اواخر دهه 90 میلادی مارول و دی سی خیلی علاقه داشتند شخصیت های خود را با هم ترکیب کنند! بنابراین شخصیت های ترکیبی زیادی از آنها درست شد که بهشون "امالگام" میگفتند. ما در سایت spidey.ir بهترین و مهم ترین سری از این کمیک ها را در اینجا ترجمه کرده ایم که اسمش هست "مارول بر علیه دی سی". در شماره 2 از این کمیک ، «واندر ومن» در هنگام مبارزه با «استورم» لایق برداشتن میولنیر میشه و اون رو برمیداره. البته خیلی هم جالب میشد که استورم هم چکش معروف خودش یعنی "استورم کستر" رو برمیداشت!  در هر حال وقتی واندرومن چکش ثور رو برمیداره حس میکنه که قدرتش بسیار بیشتر شده. البته بعدش واندرومن که متوجه شجاعت استورم در نبرد شده تصمیم میگیره میولنیر را رها کنه و بدون اون با استورم بجنگه. آخرش هم که به استورم میبازه!

 

5- سوپرمن (Superman)

سوپرمن چکش ثور

آخرین باری که مارول و دی سی با هم مشترکا یک کراس اور چاپ کردند به سال 2003 برمیگرده که کمیک 4 قسمتی JLA/Avengers را منتشر کردند. نویسنده داستان «کرت بیوزیک» و طراحش هم «جورج پرز» بود. البته از سالها پیش قرار بود که کمیکی مشترک با حضور گروه انتقام جویان و جاستیس لیگ منتشر بشه ولی هر بار به دلایلی منتفی شده بود. اولش با هم جنگیدند ولی در نهایت بر علیه خدای دیوانه ای به نام Krona متحد شدند. در نبرد نهایی تک تک اعضای انتقام جویان و جاستیس لیگ با Krona جنگیدند ولی شکست خوردند . تا اینکه ثور به سوپرمن اجازه داد تا با چکشش را بردارد و به جنگ Korona برود (سوپرمن سپر Cap رو هم داشت!) . ولی مسئله اینجاست که قبلش اون طلسم لیاقت از روی چکش برداشته شده بود. پس ما در واقع نمیدانیم که آیا سوپرمن لایق میولنیر بوده یا نه!

 

 

4- اندروید معرکه (Awesome Android)

 اندروید معرکه (Awesome Android)

قضیه این یکی هم برمیگرده به همون ایده "روبات ها میتونند چکش رو بلند کنند" که قبلا در این مقاله بهش اشاره شد. روباتی به نام «اندروید معرکه» به دست "متفکر مجنون" (Mad Thinker) درست شد (او از دشمنان معروف گروه "چهار شگفت انگیز" است). این روبات ترکیبی بود از مولوکول های بی ثباتی که آقای شگفت انگیز اختراع کرده و یک میمون! بنابراین اونقدر انعطاف داشت که میتونست قدرت های دیگر ابرقهرمانان را تقلید کنه و بیش از حد قدرت داشته باشه. این روبات در طول سالها از افراد متفکر مجنون به حساب می آمد. بعدها البته تغییراتی در او به وجود آمد و دارای عقل و شعور شد. اینجا بود که چکش ثور را بلند کرد. اما بعدش شخصیت خوبی شد و نام خودش رو به Awesome Andy تغییر داد و رفت تا برای یک شرکت حقوقی کار کنه. ولی در نهایت از اینکه دارای عقل شده خسته شد و دوباره نزد ارباب سابق خودش برگشت.

 

3- کونان بربر (Conan the Barbarian)

 کونان بربر (Conan the Barbarian)

«کونان» شخصیت معروف و محبوب کتاب های شمشیری و جادویی است که اولین بار توسط مارول به دنیا کمیک بوک آمد و در این مقاله به طور مفصل راجع بهش توضیح داده شده است. اما در شماره 39 از کمیک What if? شاهد رویارویی او با ثور بودیم! در این داستان که گفته میشه در دنیای شماره 83600 مارول جریان داره ، بار دیگر به خاطر دسیسه های لوکی شاهد هستیم که ثور از سرزمین کونان به نام Hyboria سر درمیاره و دچار فراموشی هم شده. او سپس با کونان دوست میشه ولی  میولنیر گم میشه و سعی میکنه اون رو پیدا کنه. بعد معلوم میشه چکش رو خبیثی به نام Toth-Amon پیدا کرده. سپس ثور باهاش میجنگه و در نهایت کشته میشه ولی قبل از مرگ چکش رو میده به کونان . کونان هم ازش استفاده میکنه و یک خدا میشه.

 

2- لوکی (Loki)

 لوکی (Loki)

رابطه دیگر اهالی ازگارد با میولنیر کمی پیچیده است. مثلا لوکی بارها خواسته آن را بر دست بگیره و کنترلش کنه ولی نتونسته اما یک بار تونست! وقتی «رد اسکال» (که اون موقع ذهن خودش رو با ذهن «پرفسور اگزاویر» ترکیب کرده بود تا قدرت های شگفت انگیزی پیدا کنه و در نتیجه  به خبیثی نیرومند به نام Red Onslaught تبدیل شده بود  ) ، به دنیا حمله کرد از روبات های "سنتینل" استفاده کرد . بنابراین «مگنتو» مجبور شد از ابرشروان برای مقابله با آنها استفاده کنه (چون این روبات ها برای شکست دادن شرورها طراحی نشده اند!). خلاصه اتفاقاتی افتاد که در نتیجه آنها «اسکارلت ویچ» و «دکتر دووم» از طلسم وارونگی استفاده کردند و در نتیجه همه قهرمان ها، خبیث و همه ابرشرورها قهرمان شدند!!! به همین دلیل لوکی در کمیک شماره 9 Loki: Agent of Asgard قهرمان شد و تونست میولنیر رو برداره . ولی وقتی طلسم وارونگی تموم شد، لیاقت لوکی هم از بین رفت .

 

1- جین فاستر (Jane Foster)

جین فاستر (Jane Foster)

«جین فاستر» معشوقه قدیمی ثور هستش . او در دنیای کمیک یک پرستار مهربان بود و ثور زمانی اونقدر دوستش داشت که حاضر بود خداییت خودش رو انکار کنه و مثل یک انسان فانی تا اخر عمر باهاش زندگی کنه. در طول سالها رابطه عاشقانه بین آنها کم رنگ شد ولی آنها همچنان دوستان خوبی برای همدیگر بودند. وقتی هم که آزگارد به نوعی همسایه کره زمین شد ، جین رابط اصلی زمینی ها و آزگاردی ها بود. در هر حال وقتی ، در رویداد "گناه اصلی" معلوم شد که ثور دیگه لیاقت بلند کردن میولنیر رو نداره، این چکش در کره ماه گرفتار شد. اونوقت طلسم روی آن تبدیل شد به if she be worthy. یعنی ضمیر he تبدیل شد به she. اینجا بود که جین فاستر آن را بلند کرد و به ثور جدیدی تبدیل گردید و تا الان هم ثور جدید و مونث مارول بوده. منتهی مساله اینه که جین در این سالها سرطان داشته و تبدیل شدن او به ثور باعث شده تا سرطانش بدتر هم بشه ...

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2018

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

رتبه بندی اقتباس های ثور در دنیای سینما، انیمیشن و تلویزیون
15 لباس برتر ثور (THOR)
10 كمیك برتر ثور (THOR)
15 سلاح برتر در کمیک های ثور (THOR)
10 دشمن برتر ثور (THOR)
100 شخصیت برتر مارول : ثور
تمام شماره های کمیک "گناه اصلی" (ORIGINAL SIN) ترجمه شد 
10 ابر خبیث برتر دنیای کمیک بوک
5 گروه خبیث برتر مارول
10 دشمنی برتر در دنیای كمیك بوك
معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی – قسمت سوم
معرفی شخصیت های اساطیری که احتمالا در فیلم ثور : راگناروک حضور خواهند داشت 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 wolvenom 1396-11-08 15:22
با تشکر از مقاله زیباتون
من یک جا خونده بودم که بلک ویدو هم توانست یک بار پتک ثور رو بلند کنه
#2 mtm 1396-11-08 15:35
به نقل از wolvenom:
با تشکر از مقاله زیباتون
من یک جا خونده بودم که بلک ویدو هم توانست یک بار پتک ثور رو بلند کنه

بله درسته . در کمیک what if age of uktron #3 بودش
منتهی اونم جزو دنیای اصلی به حساب نمیاد. لباسش هم یه جوری شد که نمیشه نشونش داد.
البته از این زاویه میشه!

جالبیش اینه که هیچ حقه و ترفندی در کار نبود. رفت و و در اون لحظه لایق چکش شد
#3 wolvenom 1396-11-08 15:40
سپاس از شما .
#4 Spider-Fan 1396-11-08 15:49
سلام
خسته نباشین سپاس مقاله
درمورد unworthy THOR هم میشه یه مقاله بنویسین بعد از original sin
بازم ممنون و خسته نباشین
#5 Cap-Spider Potter 1396-11-08 16:09
مرسی
عالی بود...
مگنیتو هم چون توانایی کنترل فلز رو داره قادر به بلند کردن میولنیر هست (مگنیتو فقط نمیتونه سپر کاپتان رو کنترل کنه !)
یه عکسی دیده بودم اگه اشتباه نکنم ددپول هم بتونه بلندش کنه ! حالا چه با لیاقت چه با دوز و کلک ! تو یه سایتی هم زده بود..
یا Destroyer ! که فک کنم اونم به دلیل نداشتن پوست و گوشته !

ممنون برای مقاله آقای ترابی...
#6 mtm 1396-11-08 16:19
به نقل از Spider-Fan:
سلام
خسته نباشین سپاس مقاله
درمورد unworthy THOR هم میشه یه مقاله بنویسین بعد از original sin
بازم ممنون و خسته نباشین

راستش من اطلاعات زیادی ازش ندارم. نمیتونم بنویسم. ولی به نظرم یه جور ارک داستانیه . مگه اتفاق خاصی افتاده؟
#7 Twisto 1396-11-08 16:20
به نقل از Cap-Spider Potter:
مرسی
عالی بود...
مگنیتو هم چون توانایی کنترل فلز رو داره قادر به بلند کردن میولنیر هست (مگنیتو فقط نمیتونه سپر کاپتان رو کنترل کنه !)
یه عکسی دیده بودم اگه اشتباه نکنم ددپول هم بتونه بلندش کنه ! حالا چه با لیاقت چه با دوز و کلک ! تو یه سایتی هم زده بود..
یا Destroyer ! که فک کنم اونم به دلیل نداشتن پوست و گوشته !

ممنون برای مقاله آقای ترابی...

مگنتو نمیتونه
میولنیر که یه چکش فلزی معمولی نیستش. کلا چون میولنیر قدرت جادویی داره باعث میشه هر کسی یا چیزی که لایقش نباشه نتونه حرکتش بده با بلندش کنه.
البته توی دنیای Ultimate و تو داستان اولتیماتیوم مگنتو تونست میولنیرو بدست بگیره:
upsara.com/.../r0r4_p4ls9.png
#8 hassan91 1396-11-08 16:25
خوب بالاخره انتظارها به پایان رسید و میتونم ثور راگناروک را ببینم :cry:
خیلی جالبه، تو فیلم اونجرز که ما دیدیم کاپیتان آمریکا یه تکونی به پتک داد، سرکار خانم ناتاشا رومانوف هم که حاضر نشد برداره :-? ولی ویژن که براداشت تو این لیست نبود :o ینی تو کمیک رخ نداده. من قبلا تو مقاله نسخه های عجیب ثور بود که دیدم گروت هم میولنیر رو هم برداشته بود!!
مرسی از مقاله آقای ترابی
#9 Twisto 1396-11-08 16:33
به نقل از Cap-Spider Potter:
یه عکسی دیده بودم اگه اشتباه نکنم ددپول هم بتونه بلندش کنه ! حالا چه با لیاقت چه با دوز و کلک ! تو یه سایتی هم زده بود..
یا Destroyer ! که فک کنم اونم به دلیل نداشتن پوست و گوشته

ددپول رو هم دقیقا نمیدونم ولی فکر کنم یه چکش جعلی بودش که لوکی که خودشو بابای وید ویلسون تظاهر کرده بهش داده بوده.
دیسترویر رو هم اطلاعی ازش ندارم.
#10 DanialKing 1396-11-08 16:33
ممنون آقای ترابی اتفاقا همین دو ساعت پیش داشتم رویداد axis رو میخوندم که آخراش لوکی اومد میولنیر رو بلند کرد
#11 Spider-Fan 1396-11-08 16:34
به نقل از mtm:
به نقل از Spider-Fan:
سلام
خسته نباشین سپاس مقاله
درمورد unworthy THOR هم میشه یه مقاله بنویسین بعد از original sin
بازم ممنون و خسته نباشین

راستش من اطلاعات زیادی ازش ندارم. نمیتونم بنویسم. ولی به نظرم یه جور ارک داستانیه . مگه اتفاق خاصی افتاده؟


توی Marvel Legacy از مرگ کاپیتان مارول برای کشتن ثور (جین فاستر) الهام گرفته شده. و بعد هم چکش جدید ثور که از جنس adamantine (همون فلز طلایی نه فلز اسکلت ولورین)
بنده خیلی اطلاعاتی ندارم ازش ولی جالبه تا حدی
#12 mtm 1396-11-08 16:59
به نقل از Cap-Spider Potter:

یه عکسی دیده بودم اگه اشتباه نکنم ددپول هم بتونه بلندش کنه ! حالا چه با لیاقت چه با دوز و کلک ! تو یه سایتی هم زده بود..

ددپول تصور میکرد چکش ثور را برداشته. خیلی هم باهاش حال کرد. ولی بعدا معلوم شد که چکش واقعی ثور رو برنداشته بوده. بلکه لوکی یکی که جعلی بود رو بهش داده بوده
#13 Spiderx 1396-11-08 17:01
آقای ترابی لطفا مقاله ایستراگ های فیلم تور راگنوراک رو قرار بدین. هرچه سریع تر بهتر.
یه مقاله هم بود که ترتیب فیلم های مارول قرار داده بودین
الان سریال ناانسانها- فراری ها - پانیشر- و تور راگنوراک اومده فیلم پلنگ سیاه هم ۱۹ روز دیگه میاد
این فیلم ها در کدوم بازه زمانی قرار میگیرن؟؟
اگر کسی هم اطلاع داره ممنون میشم بگه.
#14 mtm 1396-11-08 17:23
به نقل از Spiderx:
آقای ترابی لطفا مقاله ایستراگ های فیلم تور راگنوراک رو قرار بدین. هرچه سریع تر بهتر.
.

نه. هر چه سریع تر بهتر نمیشه. مقالات ایستراگ زمان بر هستش. وقت باید رویش گذاشت
#15 Cap-Spider Potter 1396-11-08 17:31
#7

اره میدونم... منم با همین داستان التیمیت بودم (تقریبا 2008 بود که چاپ شد) قسمتی که مگنیتو قاطی میکنه (به خاطر مرگ عزیزانش) و چکش رو به دست میگیره...
مگنیتو سپر کاپتان رو هم نمیتونه کنترل کنه (البته قبلا) کلا اونجرز یه تیم ضد مغناطیسن !( :D )
Destroyer هم چون یه جور اسلحه ءس میتونه...

#12

والا منم تعجب کردم ! گفتم ددپول دیگه چطور تونست !
پس نگو سرشو کلاه گزاشته بودند :o :-*
#16 FARZINTHOR 1396-11-08 21:11
هلا هم میتونه چکش ثور رو بلند کنه و در واقع تو راگنوراک دیدیم صاحب اصلی میولنیر بوده است
#17 agh 1396-11-08 23:09
خیلی ممنون بابت مقاله استاد
در بین این موارد فقط لوکی و جین فاستر و اریک مسترسون و اودین و استیو راجرز رو میدونستم و از بقیه خبر نداشتم که بسیار جالب بود.
کلا قضیه چکش ثور واقعا جذابه و نویسنده برای جذاب شدن داستان زیاد روش مانور دادن و ثور رو بدجوری مورد چالش قرار میدن!
میدونم نظرم عجیبه ولی به شخصه بیشتر خوشم میاد که ثور بدون چکشش باشه و رو قدرت زور بازوی خودش با دشمن ها بجنگه و یکذره از اون حالت شکست ناپذیری در بیاد.
خسته نباشید استاد بابت مقاله
#18 alireZaZ 1396-11-08 23:24
من تو اینترنت هرچی سرچ میکنم نسخه بلوری پیدا نکرم همه جا web-dl هست :sad:
کسی لینک بلوری 1080 داره؟
#19 mtm 1396-11-09 05:36
به نقل از FARZINTHOR:
هلا هم میتونه چکش ثور رو بلند کنه و در واقع تو راگنوراک دیدیم صاحب اصلی میولنیر بوده است

هلای داخل فیلم با هلای دنیای کمیک فرق داره
در دنیای کمیک همچین چیزی دیده نشده
#20 Thor 1396-11-09 09:44
دوستان نظر تون درباره نقد ثور راگناروک زومجی چیه. ثور رو فیلمی متوسط قلمداد می کنه
#21 Miguel-OHara 1396-11-09 11:55
به نقل از Thor:
دوستان نظر تون درباره نقد ثور راگناروک زومجی چیه. ثور رو فیلمی متوسط قلمداد می کنه

زومجی همیشه با فیلم های کمیک بوکی بخصوص فیلم های مارول مشکل داشته.همین چند وقت پیش فیلم خوبی مثل بازگشن به خانه رو کوبید. پیشنهاد میکنم کمیک فن ها این سایت رو تحریم کنند
#22 Superior Sepehr.M 1396-11-09 12:06
به نقل از Spider-Fan:
به نقل از mtm:
به نقل از Spider-Fan:
سلام
خسته نباشین سپاس مقاله
درمورد unworthy THOR هم میشه یه مقاله بنویسین بعد از original sin
بازم ممنون و خسته نباشین

راستش من اطلاعات زیادی ازش ندارم. نمیتونم بنویسم. ولی به نظرم یه جور ارک داستانیه . مگه اتفاق خاصی افتاده؟


توی Marvel Legacy از مرگ کاپیتان مارول برای کشتن ثور (جین فاستر) الهام گرفته شده. و بعد هم چکش جدید ثور که از جنس adamantine (همون فلز طلایی نه فلز اسکلت ولورین)
بنده خیلی اطلاعاتی ندارم ازش ولی جالبه تا حدی


خلاصه داستان ...بسیار خلاصه

توی داستان unworthy thor ثور بساز درمانده و خسته شده و حتی میگه که زمان زیادیه که نخوابیده .این قدر بد بخته که با خودش بز اینور اونور میبره.داستان بسیار جذابی هستش پیشنهاد میکنم که حتما بخونیدش و اگه میخواید بخونید ادامه نظر رو نخونید 8)

شخصی(ناشناس ) میاد و میگه که چکشی هستش از بعد دیگه که به این بعد اومده و ثور اون بعد مرده و در همین حد بهش اطلاعات میده.

افراد مثل ثانوس و کالکتر هم میفن دنبال چکش . در اینجا یه دیدار بسیار جالب هم بین بتاری بیل و ثور صورت میگیره و حتی بتاری بیل چکش خودش رو به ثور میده ولی ثور قبول نمیکنه .


خلاصه ثور چکش رو که میخواد بلند کنه یهو به خودش میاد و میگه ....
این چکش من نیست .نه این چکش من نیست .
در اخر یه نفر دیگه در نهایت میاد که بخواد بلندش کنه که معلوم نیست کی هس. :sigh: :oops: :o
در نهایت ثور همچنان بدون چکش و با یک دست قطع شده و جایگزین شده با فلز معروف ازگارد باقی میمونه.
#23 Superior Sepehr.M 1396-11-09 12:13
به نقل از mtm:
به نقل از FARZINTHOR:
هلا هم میتونه چکش ثور رو بلند کنه و در واقع تو راگنوراک دیدیم صاحب اصلی میولنیر بوده است

هلای داخل فیلم با هلای دنیای کمیک فرق داره
در دنیای کمیک همچین چیزی دیده نشده


استاد به نظر شما کدوم هلا بهتره ؟ توی کمیک ها یا توی سینما ؟
هشدار اسپویل فیلم ثور راگناروک
من که با هلای توی دنیای کمیک زیاد اشنایی ندارم و در همین حد میدونم که معشوقه ثانوس و البته ددپول :lol: بوده .
ولی توی ثور که شخصیت خیلی جالبی داشت و البته نشون داد که با میلیونر (امیدوارم درست گفته باشم ) چه سیاره هایی که فتح نکرده . خودش هم که کل ارتش والکری رو کشته .
#24 Miguel-OHara 1396-11-09 13:12
خب این مقاله هم نوشته شد و فقط مونده مقاله ایستراگ و پرونده ثور رو میبندیم حالا باید گرم کنیم برای بلک پنتر که دو هفته دیگه میاد :lol:
#25 Miguel-OHara 1396-11-09 13:16
به نقل از Superior Sepehr.M:


من که با هلای توی دنیای کمیک زیاد اشنایی ندارم و در همین حد میدونم که معشوقه ثانوس و البته ددپول :lol: بوده .

هلا تو کمیک دختر لوکی و ملکه قلمرو مردگانه و تمام مردگان زیر نظر هلا هستن. بارها خواسته تا صاحب تور بشه
اونی که معشوقه تانوس و ددپول بوده Death هست
#26 Spider-Fan 1396-11-09 13:59
به نقل از Miguel-OHara:
به نقل از Thor:
دوستان نظر تون درباره نقد ثور راگناروک زومجی چیه. ثور رو فیلمی متوسط قلمداد می کنه

زومجی همیشه با فیلم های کمیک بوکی بخصوص فیلم های مارول مشکل داشته.همین چند وقت پیش فیلم خوبی مثل بازگشن به خانه رو کوبید. پیشنهاد میکنم کمیک فن ها این سایت رو تحریم کنند


کلا این وبسایت با دنیای کمیک مشکل داره.
هر فیلم کمیک بوکی رو بدجور میکوبونه. هرچند فیلم های موفق و پرفروش.
#27 DanialKing 1396-11-10 14:57
به نقل از Spider-Fan:
به نقل از Miguel-OHara:
به نقل از Thor:
دوستان نظر تون درباره نقد ثور راگناروک زومجی چیه. ثور رو فیلمی متوسط قلمداد می کنه

زومجی همیشه با فیلم های کمیک بوکی بخصوص فیلم های مارول مشکل داشته.همین چند وقت پیش فیلم خوبی مثل بازگشن به خانه رو کوبید. پیشنهاد میکنم کمیک فن ها این سایت رو تحریم کنند


کلا این وبسایت با دنیای کمیک مشکل داره.
هر فیلم کمیک بوکی رو بدجور میکوبونه. هرچند فیلم های موفق و پرفروش.

تا جایی که من یادم میاد از نگهبانان کهکشان 2 تعریف کرده بود
#28 P.Constantine 1396-11-10 20:40
به نقل از DRAGON:
اگه فیلم ثور 4 ساخته بشه باید همین ثور اودین سان باشه نه یکی دیگه چون واقعا غیر ازین خیلی مسخرس؛هرچن بعید میدونم چنین فیلمی ساخته بشه.
هرچند خیلی بعیده چنین فیلمی ساخته بشه(البته از مارول چیزی بعید نیست، هیچی بعید نیست!!) ولی در کل واقعا کمیک خیلی خیلی خیلی و بینهایت خیلی مسخرس که جین ثور بشه ، اخه مگه ثور اودین سان(خدای رعد و برق) بازیچه هست که هر دو روز یه بار لیاقت میولنیر رو از دست بده؟!؟!؟!؟!؟!؟
ارج ثور رو در کمیک ها هم خیلی پایین اورده اند.!! خیلی و بینهایت خیلی!!!!
لیاقت چکش ثور رو که در کمیک همه داشتند، همه و همه!!!(جین فاستر، کاپیتان امریکا،سوپرمن، واندروومن ، رد هالک، بتاری بیل ، ویژن ،اگه اشتباه نکنم تانوس!!!!،،مگنیتو!!، ددپول!!، مرد عنکبوتی) به جز خودش که یه روز در میون لیاقتشو از دست میداده .!!! واقعا لعنت به این کمیک های لعنتی و بیخود مارول
یعنی یکی باید هرچی بد و بیراهه به این کمیک های مارول بده که حتی حتی حتی حتی ددپول هم که یه ضد قهرمان هست چکش ثور رو بلند میکنه ولی خودش(ثور اودین سان!!) یه روز در میون لیاقتشو از دست میده، توی سینما هم که هلا فوتش میکنه میشکنه
یعنی نه یعنی نه یعنی تا این حد!!!!!!! ارج یه شخصیتی رو پایین میارن؟؟؟؟؟؟!!!!!!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

خیلی منتظر بودم تا با یه همچین مقاله کاملی جواب این کامنت داده بشه!
غیر از جین فاستر بقیه به مدت خیلی کوتاهی چکش رو بدست گرفتن
به نقل از Thor:
دوستان نظر تون درباره نقد ثور راگناروک زومجی چیه. ثور رو فیلمی متوسط قلمداد می کنه


.از نقل قول، کپی برداری یا اشاره به نام سایت ها و وبلاگ های فارسی زبان خودداری شود.

غیر از این داستانا اون سایتی که گفتید چند تا منتقد دیگه هم داره(که یکیشون واقعا کارش درسته) اما نمی دونم چرا فیلمای مارول دست این بنده خدا افتاده!(البته من سلیقه شو متوجه شدم ولی معیار سنجشش برای فیلمای مارول متفاوته)
#29 mtm 1396-11-11 17:43
به نقل از P.Constantine:

خیلی منتظر بودم تا با یه همچین مقاله کاملی جواب این کامنت داده بشه!
غیر از جین فاستر بقیه به مدت خیلی کوتاهی چکش رو بدست گرفتن

اون نظر که واقعا احمقانه بود. طرف یه چیزی همین جوری گفته بود.
الان واقعا خودتون دیدید که اکثر همین 15 تایی که تو مقاله بودن به طور واضح گفته نشد که لایق هستن یا نه
دو تا هم که اصلا مال دی سی بودن (سوپرمن و واندرومن). تازه سوپرمن هم دقیقا نگفتن لایقه یا نه
چند تا هم که مال دنیاهای موازی بودن
یه سری هم که روبات بودن
لوکی هم که به خاطر طلسم وارونگی اونجور شد
اودین هم که سازنده چکشه
اگه خوب مقاله رو بخونیم متوجه میشیم که فقط بتا ری بیل و استیو راجرز بودن که بدون هیچ حرف و حدیثی لایق میولنیر شدن
#30 civil war 2 1396-11-13 00:35
باسلام
مرد آهنی رو جا انداختید.
#31 Ice Dragon 1396-11-13 10:56
به نقل از civil war 2:
باسلام
مرد آهنی رو جا انداختید.

اگه یک نفر جا افتاده باشه مطمئن باش اون مرد اهنی نیست :-* .مرد اهنی هرگز نتونسته چکش ثور رو بلند کنه. ;-)
شما هم به نظرم یکم بیشتر تحقیق کنین تا خودتون بفمین.
به نظرم در لیست جای ((بور))(پدر اودین و پدر بزرگ ثور) خالیه.
در بعضی سایت های خارجی هم چیزهای خیلی چرتی مینویسند که کلا اگه بخوایم به گفته اونا اکتفا کنیم باید یه لیست 2 یا 3 نفری که نمیتونند چکش ثور رو بلند کنند اماده کنیم. ;-)
خیلی از این سایت های خارجی درباره بعضی موضوعات چرت مینویسند.
#32 superhero123 1396-11-13 11:14
به نقل از civil war 2:
باسلام
مرد آهنی رو جا انداختید.

مرد اهنی؟؟؟؟؟؟؟ :o
#33 MAN-THING 1396-11-13 20:05
سلام من یه فکت خوندم که نوشته بود ددپول هم چکش را بلند کرده
#34 Ice Dragon 1396-11-13 20:28
به نقل از MAN-THING:
سلام من یه فکت خوندم که نوشته بود ددپول هم چکش را بلند کرده

در کامنت شماره 12 راجب این موضوع توضیح داده شده ؛ میتونین اون کامنت رو ببینین.
#35 Spider-Mahan 1396-11-13 21:05
به نقل از MAN-THING:
سلام من یه فکت خوندم که نوشته بود ددپول هم چکش را بلند کرده

هیچ وقت به فکت های این کانال های تلگرامی دوزاری اعتماد نکنید
#36 superman 1397-03-17 12:03
سلام کمیکjla/avenger sترجمه شده؟

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید