15 شخصیت دنیای کمیک که یادتون رفته قبلا هم در تلویزیون دیده شده بودند!

15 شخصیت دنیای کمیک که یادتون رفته قبلا هم در سینما و تلویزیون دیده شده بودند!

این مقاله اطلاعات خوبی راجع به سریال های ابرقهرمانی قدیمی بهتون میده!

مقدمه: این روزها ژانر ابرقهرمانی تقریبا تمام محصولات  اکشن سینمایی را تسخیر کرده و واقعا سخته آدم بره سینما یا تلویزیون رو روشن کنه و چشمش به یه جور  سوپرهیرو نیفته! بنابراین شاید خیلی ها فکر کنند این اولین باره که فلان قهرمان در پرده سینما یا صفحه تلویزیون ظاهر شده است. البته ما همه میدونیم که قبلا فیلم های بتمن و سوپرمن ساخته شده ولی اونایی که معروف تر نیستن چی؟ مثلا قبل از اینکه سریال Supergirl ساخته بشه، خانم «لارا وندرورت» در سریال "اسمال ویل" (Smallville) نقش این شخصیت رو بازی کرده بود و تازه قبلش هم یه فیلم سوپرگرل ساخته شده بود! این فقط یک مثال بود و الان خیلی جالب میشه که به عقب نگاه کنیم و ببینیم که این شخصیت ها اولین بار کی و کجا در سریال های تلویزیونی دیده شدند. این باعث میشه بتونیم درک بهتری هم نسبت به سیر تحول شخصیتی آنها پیدا کنیم. این مقاله جالب هم سعی میکنه همین کار رو انجام بده!

 

 

15- گرین اروو (Green Arrow)

 گرین اروو (Green Arrow)

شاید بعضی هاتون این رو یادتون باشه. ولی اونایی که یادشون نیست اجازه بدن ببرمشون به عقب! قبل از اینکه سریال Arrow و دیگر اسپین آف های آن از CW   پخش بشه ، سریالی بود به نام "اسمال ویل" که مربوط به داستان زندگی «کلارک کنت» جوان قبل از اینکه شنل سوپرمن را بر تن کنه، میشد. درسته اسمال ویل ضعف های خاص خودش رو داشت ولی فرمولی را خلق کرد که بعدا توسط شبکه CW  برای خلق سریال های جدید دی سی به کار رفت.

علیرغم اینکه اسمال ویل روی کلارک کنت تمرکز میکرد، شخصیت های بسیار زیاد دیگری از دی سی بودند که در آن حاضر شدند. مثلا «بارت آلن» (ملقب به «کید فلش») تنها حضورش را در خارج از دنیای کمیک و انیمیشن در این سریال انجام داده است. «الیور کوئین» هم نخستین بار در این سریال دیده شد. او در این سریال هم مثل سریال اروو، ترکیبی بود از «گرین اروو» و «بتمن» و یه سری المان های ضد قهرمانی هم درش یافت میشد. «جاستین هارتلی» نقش الیور کوئین رو بازی کرد. کلا اروو در سریال اسمال ویل از شخصیت هایی بود که در اپیزودهای زیادی از سیزن 6 تا سیزن 11 حضور داشت.

 

14- هارلی کوئین (Harley Quinn)

 هارلی کوئین (Harley Quinn)

همانطور که قبلا در این مقاله گفته شده بود، «هارلی کوئین» از آن دسته شخصیت های دنیای کمیک است که ابتدا در خارج از دنیای کمیک خلق شد. یعنی اولش توسط «بروس تیم» و «پل دینی» در سریال تحسین شده "بتمن: مجموعه کارتونی" و به عنوان دستیار «جوکر» خلق شد و بعد وارد دنیای کمیک شد. خیلی ها فکر میکنند اولین حضور او در دنیای سینما یا تلویزیون فیلم "جوخه خودکشی" بوده است (با نقش آفرینی خانم "مارگوت رابی") . اما در سال 2002 و در یکی از اپیزودهای سریال Birds of Prey خانم «میا سارا» نقش هارلی کوئین را بازی کرد. او یک روانپزشک مجنون بود که میخواست با دزدیدن قدرت های فراانسان ها (meta humans)، شهر گاتهام را به تسخیر خودش دربیاره.

 

13- مرد عنکبوتی (Spider-Man)

سریال مرد عنکبوتی (Spider-Man)

البته من قبلا در این مقاله همه این موارد را توضیح داده ام ولی در هر حال لازمه بدونید که قبل از «تام هالند» و «اندرو گارفیلد» و «توبی مگوآیر»، بازیگران دیگری هم بودند که نقش مرد عنکبوتی/پیتر پارکر را بازی کردند. همه چی از سال 1974 و سریال کودکانه The Electric Company آغاز شد که در آن «دنی سگرین» نقش مرد عنکبوتی را بازی میکرد. این سریال در واقع یک برنامه آموزشی برای کودکان بود که سعی میکرد بهشون سواد خواندن و نوشتن یاد بده. بعدش در سال 1977 اقای «نیکلاس هموند» در سریال مرد عنکبوتی شگفت انگیز ظاهر شد. این سریال دو فصل ادامه یافت و سال 1979 به انتها رسید. میتونید اینجا رایگان تمام قسمت هایش را دانلود کنید.  و عجیب آنکه، در همان زمان شرکت Toei ژاپن سریال مرد عنکبوتی را ساخت. «شینجی تودو» نقش مرد عنکبوتی را بازی میکرد. این سریال که تفاوت های زیادی با مرد عنکبوتی داشت و چیزهای عجیبی مثل روبات های عظیم الجثه در آن یافت میشد، را میتوانید اینجا دانلود کنید.

 

12- آکوامن (Aquman)

 آکوامن (Aquman)

خب ... همه میدونیم اقای «جیسون ماموآ» نقش آکوامن را در دنیای سینمایی دی سی بازی میکنه. ولی قبل از او ما دوبار این شخصیت را در سریال های تلویزیونی دیده بودیم. اولین بار در سریال اسمال ویل. نقش او را «آلن ریچسان» بازی میکرد که از شرکت کنندگان مسابقه مشهور American Idol بود. او در چندین اپیزود و سیزن مختلف این نقش را بازی کرد و حتی در انیمیشن Justice League: The New Frontier به جای آکوامن حرف زد. او در فصل 10 سریال اسمال ویل به همراه همسرش، «مرا» (با بازی «النا ساتین») دیده شد که بهش درباره ریشه های آتلانتیسی اش آموزش داد.

 در سال 2006 هم شبکه CW قرار بود سریال آکوامن را بسازه ولی این سریال کنسل شد . منتهی پایلوت آن ساخته شد ولی پخش نشد  که میتوان آن را از اینترنت دانلود کرد. عجیبه که نقش آکوامن را «جاستین هارتلی» بازی کرد که همانطور که در بالا گفتیم نقش الیور کوئین را در سریال اسمال ویل بازی کرده بود!

 

 

11- سایبورگ (Cyborg)

سایبورگ (Cyborg)

نقش «سایبورگ» را برای اولین بار آقای «لی تامپسون یانگ» مرجوم در سریال اسمال ویل باز یکرد (کلا خیلی از شخصیت های دی سی برای اولین بار در این سریال دیده شدند!). او در سه اپیزود و در فصل های پنج، شش و نه این نقش را ایفا کرد. اندام ماشینی این نسخه از سایبورگ  قابل رویت نبود و در عوض اعضای بیونیک که زنده نگه اش میداشت زیر پوستش بودند. ارجین (سرگذشت) او نیز فرق داشت. او هنوز هم فوتبالیستی به نام ویکتور بود که در حادثه رانندگی گرفتار شد ولی احیای او به خاطر ازمایشاتی بود که یک کمپانی رویش انجام داد ، نه به خاطر تلاش های پدرش. دومین حضور سایبورگ در اپیزودی به نام Justice بود که در آن گرین اروو او را استخدام میکند تا در کنار کلارک کنت و آکوامن باشد. او در آخرین حضورش در این سریال کمک کرد تا Kandorians را شکست دهند.

 

10- بی باک (Daredevil)

بی باک (Daredevil)

الان که همه میدونند آقای «چارلی کاکس» داره در سریال های مارول/نتفلیکس نقش مت مورداک/بی باک رو بازی میکنه. ولی قبلا هم ما این شخصیت کمیک بوکی را خارج از دنیای کمیک یا کارتون دیده بودیم. نه ... منظورم اون فیلم «بن افلک» نیست، منظورم فیلم تلویزیونی "محاکمه هالک شگفت انگیز" (The Trial of the Incredible Hulk) هستش که سال 1989 ساخته شد. این دومین فیلم بلند تلویزیونی بود که براساس سریال معروف هالک ساخته شد. کارگردانش هم «بیل بیکسبی» بود که خودش سالها در این سریال نقش «بروس بنر» را بازی کرده بود.

داستانش از این قرار بود: بعد از اینکه بروس بنر به خاطر جرمی که مرتکب نشده بود دستگیر شد، «مت مورداک» وکیلش میشه. بعدش به بنر میگه که دردویله. میگن قرار بوده این فیلم منتهی بشه به سریال اختصاصی دردویل ولی اینطور نشد. ولی با این حال لباسی که تن دردویل دیدیم بعدها مبنای کمیک "مرد نترس" نوشته «فرانک میلر» (که اینجا تو سایتمون داره ترجمه میشه) و همچنین لباس اولیه دردویل در سریال نتفلیکس، قرار گفت.

 

9- گرین لنترن و سینسترو (Green Lantern & Sinestro)

 گرین لنترن و سینسترو (Green Lantern & Sinestro)

در سال 1979 دو برنامه تلویزیونی یک ساعته از شبکه NBC پخش شدند که خیلی عجیب بودند. آنها توسط شرکت "هانا باربارا" تولید شده بودند که آن موقع کارتون معروف Super Friends را روی آنتن داشت . اسم این برنامه ها "افسانه های ابرقهرمانان" بود و وسطش مثل سریال های sitcom صدای خنده تماشاچی به گوش میرسید! خیلی از ابرقهرمانان دی سی در این دو برنامه بود که برای اولین بار در تلویزیون دیده شدند و در  آن باید با نقشه خبیث گروه  "لژیون نابودی" (Legion of Doom) که قصد داشت قدرت های قهرمانان را ازشون بگیره مقابله میکردند. در میان قهرمانان دی سی، ما «گرین لنترن» (هل جوردن)  را دیدیم که نقشش را «هاوارد مورفی» بازی میکرد نقش دشمنش یعنی «سینسترو» را نیز کمدینی به نام «چارلی کالاس» بازی میکرد. در واقع این برنامه 32 سال پیش از آنکه «رایان رینولدز« و «مارک استرانگ» در فیلم گرین لنترن این نقش ها را بازی کنند، پخش شد!

 

8- قناری سیاه و هانترس (Black Canary & Huntress)

 قناری سیاه و هانترس (Black Canary & Huntress)

اون برنامه "افسانه های ابرقهرمانان" که در مورد قبلی گفتم و در سال 1979 پخش شد، به جز گرین لنترن و سینسترو، کلی شخصیت دی سی هم داشت. یه جورایی هم تجدید خاطره بود برای علاقمندان به سریال بتمن در دهه 60 میلادی چون «آدام وست»، «برت وارد» و «فرانک گورشین» بار دیگر به ترتیب نقش بتمن، رابین و معماگو را ایفا کردند. «قناری سیاه» و «شکارچی» (هانترس) هم بودند که نقش شان را «دانولتا وسلی» و «باربارا جویس» بازی میکردند.

بعدش هم ما این دو شخصیت را در "پرندگان شکاری" (Birds of Prey) دیدیم. در این سریال که زیاد دوام نداشت، «ریچل اسکارستن» نقش «دینا ردموند» را بازی میکرد که یک فراانسان با قدرت های تله کنتیک بود و دختر واقعی قناری سیاه اریجینال به شمار می آمد. «اشلی اسکات» هم نقش «هلنا وین» ملقب به شکارچی  رو بازی میکرد. او دختر «بروس وین» و «کت وومن» بود!!! قناری سیاه در سریال اسمال ویل هم بود که نقشش را «آلینا هافمن» بازی میکرد.

 

7- ثور (Thor)

 ثور (Thor)

اولین فیلم تلویزیونی هالک که قبل از "محاکمه هالک شگفت انگیز" ساخته شد، "بازگشت هالک شگفت انگیز" نام داشت . در آن حضور «ثور» را شاهد بودیم! البته یک ثور متفاوت. او به جای آنکه از "آزگارد" رانده شده باشد ، کوهنوردی بود به نام «دونالد بلیک» که وقتی چکش ثور را در یک غار پیدا کرد، به نیروهای او دست یافت. او در ضمن شاگرد سابق بروس بنر بود. طبق رسم قدیمی کمیک بوک، این دو قهرمان قبل از اینکه با هم همکاری کنند ، با هم برای مدتی نبرد کردند. نقطه مشترکی هم بین آنها بود چون هر دوی آنها دارای دو شخصیت بودند که انگار هیولایی در درون خود داشتند که باید مهار میشد.

 

6- شزم (Shazam)

 شزم (Shazam)

اخیرا اعلام شد که  ساخت فیلم سینمایی «شزم» به زودی آغاز خواهد شد. ولی شرم قبلا در تلویزیون و سینما دیده شده. اولین آنها در سال 1941 تولید شد و "ماجراهای کاپیتان مارول" نام داشت (آن موقع ، شزم هنوز اسم اریجینال خودش رو داشت) . این یک سریال 12 قسمتی بود که از سینماها پخش میشد. نقش شزم را «تام تیلور» بازی میکرد و «فرانک کوگان جونیور» هم نقش «بیلی باتسون» را ایفا میکرد. هنوز هم خیلی ها میگن این یکی از بهترین اقتباس های کمیک بوکی کل تاریخه. ضمن اینکه این سریال اولین باری بود که ما در تاریخ سینما یا تلویزیون شاهد یک ابرقهرمان بودیم. بنابراین اهمیت تاریخی زیادی هم داره.

سال 1974 سریال تلوزیونی شزم ساخته شد که خیلی معروف بود (اگه اشتباه نکنم از تلویزیون ایران قبل از انقلاب هم پخش میشد). در این سریال «بیلی باتسون» و مرشدش که Mentor نام داشت با ماشین در آمریکا سفر میکردند و بیلی هر وقت کسی به کمک نیاز داشت به شزم تبذیل میشد. نقش بیلی باتسون را «مایکل گری» بازی میکرد و نقش شرم را هم «حاستیس یوستویک» و بعدشم هم آقای «جان دیوی». این سریال از شبکه CBS  پخش میشد و بعد از سه فصل تمام شد. سپس ما بار دیگر شرم را در اون برنامه فوق الذکر سال 1979 یعنی "افسانه های ابرقهرمانان" دیدیم که نقشش را «گرت کریگ» بازی میکرد.

 

5- مارشن منهانتر (Martian Manhunter)

 مارشن منهانتر (Martian Manhunter)

فعلا به نظر نمیرسه وارنر برنامه ای داشته باشه برای آوردن «مارشن منهانتر» به داخل DCEU ولی این شخصیت در حال حاضر از شخصیت های ثابت سریال Supergirl هستش (به همراه برادرزاده اش، Miss Martian) . با این حال باید بدونید که این اولین بار نیست که این کاراکتر در دنیای سریال های تلویزیونی ظاهر میشه. اولین بار او را در اپیزود پایلوت "جاستیس لیگ آمریکا" دیدیم که سال 1997 ساخته شد و از هر جهت ناکام بود! «دیوید اوگدن ستیر» نقش مارشن منهانتر را بازی کرد. او انگار فقط قابلیت های تغییر ظاهر (shapeshifting) داشت که اونم موقتی عمل میکرد! و البته دومین حضور این شخصیت در سریال اسمال ویل بود. او در هیبت «جان جونز» ظاهر شد. نقشش را «فیل موریس» بازی کرد. ما فقط در چند صحنه ظاهر مریخی او را دیدیم.

 

4- اسلید ویلسون (Slade Wilson)

 اسلید ویلسون (Slade Wilson)

حالا چرا ما گفتیم «اسلید ویلسون» ولی نگفتیم «دث استروک»؟ دلیل داره. چون یک بار یه شخصیتی را دیدیم در سریال «لوئیز و کلارک» که یک قاتل بود . اسمش هم Earl Gregg بود و قدرت های مغناطیسی داشت!

در سریال اسمال ویل هم شخصیتی را دیدیم به نام اسلید ویلسون با بازی «مایکل هوگان». او یک ژنرال ارتش بود که یک جنبش ضد کسانی که خودشان قانون را در سطح جامعه اجرا میکنند (vigilante) شکل داد. بعدش یک چشم خودش را از دست داد و قدرت های خودشفادهی به دست آورد! بنابراین میبینید که واقعا هیچ کدوم اون دث استروک مد نظر ما نیستند! 

 

3- اتم (The Atom)

 اتم (The Atom)

الان شخصیت «اتم» با شرکت «براندون روث» در سریال "افسانه های فردا" حضور داره. ولی قبل از اون چی؟ درست حدس زدید! همون برنامه مسخره سال 1979، "افسانه های ابرقهرمانان" که بارها در این مقاله بهش اشاره شده! (جالبه که اولین و آخرین حضور اتم در عناوینی بوده که کلمه Legends دارن!!!). دومین حضورش هم برمیگرده به اون پایلوت جاستیس لیگ در سال 1997. در کل اعضای جاستیس لیگ  در این پایلوت خیلی عجیب بودند: مارشن منهانتر، فایر، آیس، گای گاردنر، فلش و اتم! «جان کسیر» نقش اتم را بازی کرد.

 

2- متالو (Metallo)

 متالو (Metallo)

خیلی ها شاید ندونن که «متالو» به عنوان یکی از دشمنان کلاسیک سوپرمن ، در  اسمال ویل حضور داشته چون خیلی از بینندگان وقتی سیزن 9 این سریال شروع شد، بیخیالش شدند ! «برایان آستین گرین» نقش متالو را بازی کرد (گرین را حتما در سریال معرکه "ترمیناتور: وقایع نامه سارا کانر" که من عاشقشم، یادتون هست).  اما جالبه که بدونید در سال 1988 و در سریال Superboy (که اسمال ویل زمان خودش بود و کلی شخصیت مرتبط با سوپرمن داشت!) متالو هم در چند اپیزود به کار رفت. نقشش رو «مایکل کالان» بازی کرد و اریجین اش را هم روایت کردند. یک سال پس از اتمام سریال Superboy، "لوئیز و کلارک" جایش را گرفت. در این سریال هم متالو را در یک قسمت دیدیم که نقشش را «اسکات ولنتاین» ایفا میکرد. او اولش یک خلافکار بی ارزش بود که برادرش دانشمند بود و تبدیلش کرد به سایبورگی به نام متالو.

 

 

1- بیزارو (Bizarro)

بیزارو (Bizarro)

خب، همانطور که میشه حدس زد «بیزارو» در سریال اسمال ویل دیده شده. (انصافا شمردید چند بار اسم اسمال ویل تو این مقاله اومد؟!) در واقع «تام ولینگ» (بازیگر نقش کلارک کنت) نقش بدل خودش یعنی بیزارو رو هم بازی کرد.  ولی قبل از آن هم در سریال Superboy دیدیمش.  او در 7 قسمت از این سریال حاضر شد و نقشش را «بری میرز» بازی کرد. این نسخه از بیزارو شبیه به بیزاروی عصر نقره ای کمیک بود که چون جامعه به عنوان موجودی عجیب الخلقه  (freak) بهش نگاه میکرد دست به جنایت میزد. در یک قسمت از سریال لوئیز و کلارک هم دیدیم که «لکس لوثر» کلونی از سوپرمن خلق میکند که قرار بود بکشتش. این رو هم میشه گفت بیزارو بود. سوپرمن موفق میشه متقاعدش کنه تا بهش کمک کنه ولی آخرش پودر میشه.

مهدی ترابی مهربانی

منبع: سایت CBR

 All rights reserved © Spidey.ir 2017

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

اگر از این مقاله خوشتون اومده، پس حتما مقالات زیر را هم بخوانید:

20 سریال ابرقهرمانی/کمیک بوکی فراموش شده تلویزیون

40 فیلمی که (احتمالا) نمیدانستید کمیک بوکی هستند – قسمت اول

 40 فیلمی که (احتمالا) نمیدانستید کمیک بوکی هستند – قسمت دوم

10 کارتون مارول که احتمالا نمیدونستید وجود دارند!

10 سریال برتر کمیک بوکی 

15 کارتون کمیک بوکی که احتمالا نمیدونستید وجود دارند!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 The Red Spider Skull 1396-06-12 16:33
چه جالب . من نمیدونستم سینسترو اون قدیما تریاکی بوده :lol:
#2 m.k.t 1396-06-12 17:57
۱۲بار اسم «اسمال ویل »اومد
این سریال اسمال ویل مثل این کارتون مرد عنکبوتی فقط تو کار حضور افتخاری بوده نامردیه یه سریال ابر قهرمانی این همه شخصیت اضافی معرفی کنه


مرد راکتی نمی شد باشه
#3 agh 1396-06-12 18:10
ممنون از مقاله.
والا یکذره سرم شلوغه برای همین وقت نکردم کامل مقاله رو بخونم ولی مثل این که تو مقاله خیلی به سریال اسمالویل اشاره کردید و حالا استاد ازتون یه سوال دارم:
به نظرتون اسمالویل چجور سریالیه؟ خوبه؟ اخه در بین شخصیت های دی سی سوپرمن موردعلاقه ام هست و به غیر از بعضی کمیک هاش مثل چه بر سر مرد فردا امد و مردی که همه چیز دارد و برای تمام فصول بثیه رو نخوندم و چند تای دیگه ای هم دان کردم که اونا هم میخونم.
راستی از این که دردویل رو تو این لیست دیدم شاخ دراوردم!!
بازم ممنون به خاطر مقاله استاد
#4 mtm 1396-06-12 18:17
به نقل از agh:
و حالا استاد ازتون یه سوال دارم:
به نظرتون اسمالویل چجور سریالیه؟ خوبه؟

خب برای اون موقع بد نبود ولی الان با وجود سریال های فوق العاده ای که اومده واقعا نمیشه همچین سریالی رو تحمل کرد
ضمن اینکه هر جی جلوتر رفت ضعیف تر شد
من که هر دفعه سیزن جدیدش تایید میشد میگفتم "ای بابا!"
#5 mtm 1396-06-12 18:18
راستی این برایان آستین گرین گه تو مقاله گفتم نقش متالو رو بازی کرده، برای یه چیز دیگه هم مشهوره. کسی میدونه؟
#6 mahsa520 1396-06-12 18:27
به نقل از mtm:
راستی این برایان آستین گرین گه تو مقاله گفتم نقش متالو رو بازی کرده، برای یه چیز دیگه هم مشهوره. کسی میدونه؟

شوهر مگان فاکسه. دو سه تا هم بچه دارن
uplooder.net/.../...
#7 THE AMAZING ACH20 1396-06-12 19:07
تشکر فراوان برای ترجمه از آقای ترابی
راستی نیک فیوری مجموعه کارتونی مرد عنکبوتی چقدر شبیه آقای هسلهاف است.
#8 mehran spidey 1396-06-12 19:17
مقاله ی جالبی بود ، بابام قبلا که نسبتا بچه بود این سریال شزم رو نگاه میکرد ( البته از همه بیشتر سریال بتمن آدام وست رو دوست داشت ) حتی اونموقع واندروومن هم دیده بود البته خب چندان ازش خوشش نمیومد ، این سریال اسمال ویل هم ظاهرا واسه خودش یه یونیورس دیسی داشتا :lol: ، راستی یه سوال تو این سریال بتمن هم بود ؟ :-* در مورد این سریال توضیحاتی برای بابام میدم ببینم اینم میشناسه یا نه ، کلا بابام به فیلم های فانتزی علاقه ی زیادی داره فکر کنم منم از اون به ارث بردم :-*

ممنون از آقای ترابی که خاطرات بچگی بابامو زنده کردید :lol:
#9 SPIDERTOXIN 1396-06-12 19:19
"مرشدش که Mentor نام داشت." عجب خلاقیتیه ها! اسم مرشدش، "مرشد" بوده! :lol: ولی مقاله بسیار خوب و آموزنده ای بود. ممنون. ولی این افسانه های ابرقهرمانان معلومه بودجش سر به فلک می زده! لباسا اصلا عالین!
#10 spidey noir 1396-06-12 21:46
  • خیلی عالی بود.ولی فکر کنم یه گرین لنترن دیگه داشتیم.
#11 spidey noir 1396-06-12 21:48
به نقل از mehran spidey:
مقاله ی جالبی بود ، بابام قبلا که نسبتا بچه بود این سریال شزم رو نگاه میکرد ( البته از همه بیشتر سریال بتمن آدام وست رو دوست داشت ) حتی اونموقع واندروومن هم دیده بود البته خب چندان ازش خوشش نمیومد ، این سریال اسمال ویل هم ظاهرا واسه خودش یه یونیورس دیسی داشتا :lol: ، راستی یه سوال تو این سریال بتمن هم بود ؟ :-* در مورد این سریال توضیحاتی برای بابام میدم ببینم اینم میشناسه یا نه ، کلا بابام به فیلم های فانتزی علاقه ی زیادی داره فکر کنم منم از اون به ارث بردم :-*

ممنون از آقای ترابی که خاطرات بچگی بابامو زنده کردید :lol:

همچین بابایی کم پیدا میشه :lol: :lol: .
#12 Spidey Reigns 1396-06-12 22:18
مرسی مقاله عالی بود...
واقعا این مقالات، غنیمت ـن...
اون هانترسی که تو این مقاله بود هم از هانترس زمین 2 دنیای دی سی اقتباس شده...
البته دی سی یه هانترس هم تو زمین اصلی داره که اسمش هلنا برتینلی ـه که اونم از همین هانترس زمین 2 الهام گرفته...
هلنا برتینلی رو تو سریال ارو هم دیدیم...
در کل ممنون بابت مقاله... ;-)
#13 Teen_Titans 1396-06-12 23:17
ممنون بابت مقاله ی عالیتون ;-)
سایبورگ اون چیزی که تنش هستش مثلا قرار بود بدن فلزیش باشه یا فقط لباس مخصوصشه ؟! اگه قرار باشه بدن فلزیش باشه خیلی جالب نیس :-*
s9.picofile.com/.../1.jpg
اصلا در مورد سریال اسمال ویل چیزی نشنیده بودم
سریال طولانی هم هستش ده فصل هستش!!!
#14 زرتشت 1396-06-13 01:12
خداییش چه سینستروی وحشتناکی درست کرده بودن.
دردویل بد نبود.
نیک فیوری عالی بود.
یه سوال.نیک فیوری بالاخره سیاهپوسته یا سفید؟
#15 nightspider 1396-06-13 01:26
به نقل از زرتشت:
خداییش چه سینستروی وحشتناکی درست کرده بودن.
دردویل بد نبود.
نیک فیوری عالی بود.
یه سوال.نیک فیوری بالاخره سیاهپوسته یا سفید؟

نیک فیوری دنیای اصلی مارول سفید پوست است ولی دیگه خیلی پیر شده بود بخاطر همین بعد از وقایع جنگ های مخفی نیک فیوری سیاه پوست را از دنیا التیمات آوردند گذاشتند جای نیک فیوری سیاه پوست.
#16 hassan91 1396-06-13 02:11
همش که از اسمال ویل بود :-*
ولی برای من تعجبه که ثور هم اون قدیما بود، ولی خداییشش تیپش من کشته :lol:
#17 steve ragers 1396-06-13 08:15
سلام به دوستان عزیز سایت اسپایدی تازه برگشتم و همین الان تمام مقالات رو خوندم دنیای قدیم ابرقهرمانان عجیبو غریب بوده برای همین معروف نبوده راستی یک سوال تخصصی نمیدونم دنیای سینمایی مارول کدوم دنیای او هست ولی من فکر میکنم دنیای التیماته دلیلم وارم و چی میشه وقتی مارول یا سونی میخواد دنیا های دیگه اسپایدیو بسازه از اندرو گارفیلد و توبی مگوایرم استفاده کنه مثل دنیای نویر یا 2099 و دیگر اینکه استاد ترابی محشر بود راستی امپراطوری مخفی من یه چیزی فهمیدم انگار حافظه کوبیت و کاپیتان یه جایی اسیره همینطور رد اسکال که دیدیم و هرچی کاپ اصلی خبیث تر میشه اون یکی ریشو ضعیف تر میشه من که قاط زدم :o
#18 Captain Majid 1396-06-13 10:29
ممنون بابت مقاله . ایده های مقالاتتون فوق العادس . نیک فیوری با بازی هسلهاف خیلی عالی بود و تیپ و قیافش کامل میخورد به نیک فیوری . اسمالویل هم خیلی سریال بدی نبود چیزای جالب زیاد داشت . فقط لباسای قهرماناشون خیلی خوب نبود . البته اوم زمان ساختن بازم خوب ساختن ولی در مقایسه با سریالای قهرمانی الان قابل قیاس نیست . ممنون
#19 spider parker 1396-06-13 12:23
خسته نباشید جناب ترابی ، مقاله عالی بود ، یجورایی خاطرات بچگیم هم زنده شد ...
دقیقا یادم نیست حدودا 10 یا 11 سالم بود که سریال اسمالویل رو از یه شبکه ایتالیایی تماشا میکردم...
راستش اون زمان من یه اینترنت دسترسی نداشتم ، فقط سی دی میخریدم نگا میکردم برای یه مدت هم رفته بودم تو نخ سوپرمن هر انیمیشنی ازش میدیدم میخریدم ! :D ...
تا اینکه یه شب نشسته بودم همون شبکه ایتالیه رو میدیدم و هی دعا میکردم خدا کنه یچیز مربوط به سوپرمن نشون بده ...
حدودا یه ربع بعدش قسمت اول اسمالویل رو گذاشت !!!! (ینی تا این حد دلم پاکه :lol: (الکی))
از اون موقع بودکه اسمال ویل رو هر روز نگاه میکردم ، فکر کنم حدودا تا فصل 4 دیدمش :-* ...
راستی جناب ترابی اون سریال سوپرمن که از سال 1948پخش میشده رو یادتونه؟(مگه میشه یادتون نباشه)
بنظرتون سوپرمنِ "کرک آلن" چطور بود؟
میتونست توی این مقاله هم باشه؟
#20 VENOM 2500 1396-06-13 13:08
ضمن عرض خسته نباشید به اقای ترابی میخواستم خودمو معرفی کنم:venom 2500 عضو جدید سایت spidey.ir هستم و خیلی خوشحالم که بعد از ۳ سال اشنایی با این سایت بالاخره عضوش شدم!
#21 Unknown 1396-06-13 13:49
ممنون استاد مقاله عالی بود :-)
من کلا 4 تاشونو میدونستم
ولی استاد فکر کنم آیرون من ،بلک ویدو و hawkeye ، و کپیتان آمریکا هم میتونستید بزارید چون اون موقع ها تقریبا یک اونجرز مانند داشتیم :-|
#22 mtm 1396-06-13 14:33
به نقل از VENOM 2500:
ضمن عرض خسته نباشید به اقای ترابی میخواستم خودمو معرفی کنم:venom 2500 عضو جدید سایت spidey.ir هستم و خیلی خوشحالم که بعد از ۳ سال اشنایی با این سایت بالاخره عضوش شدم!

خیلی خوش آمدی. ;-)
#23 mtm 1396-06-13 14:38
به نقل از Unknown:

ولی استاد فکر کنم آیرون من ،بلک ویدو و hawkeye ، و کپیتان آمریکا هم میتونستید بزارید چون اون موقع ها تقریبا یک اونجرز مانند داشتیم :-|

نه فکر نکنم. کی؟ کجا؟ ما سریال اونجرز نداشتیم
#24 mtm 1396-06-13 14:38
به نقل از spider parker:

بنظرتون سوپرمنِ "کرک آلن" چطور بود؟
میتونست توی این مقاله هم باشه؟

بله اونم میتونست باشه
#25 Unknown 1396-06-13 16:02
به نقل از mtm:
به نقل از Unknown:

ولی استاد فکر کنم آیرون من ،بلک ویدو و hawkeye ، و کپیتان آمریکا هم میتونستید بزارید چون اون موقع ها تقریبا یک اونجرز مانند داشتیم :-|

نه فکر نکنم. کی؟ کجا؟ ما سریال اونجرز نداشتیم

نمیدونم سریال یا فیلم ولی فکر کنم فیلم بود،اگه یک سرچ تو اینترنت بزنید میبینید،البته زیاد مطمئن نیستم که فیلمی ازش ساخته شده باشه ولی میدونم اعضای اونجرز (کاپیتان آمریکا،هالک،آیر ون من،بلک ویدو و...) تو یک تریلر مانند قدیمی که مال سال 1978 هستند .
#26 Marc Spector 1396-06-14 21:51
به نقل از mtm:
به نقل از Unknown:

ولی استاد فکر کنم آیرون من ،بلک ویدو و hawkeye ، و کپیتان آمریکا هم میتونستید بزارید چون اون موقع ها تقریبا یک اونجرز مانند داشتیم :-|

نه فکر نکنم. کی؟ کجا؟ ما سریال اونجرز نداشتیم

داشتیم استاد،یادتون نیس؟خودتون تو یه مقاله ای معرفی کرده بودینش همونی که ایرونمنش شبیه کله قند قرمز بود.
#27 mtm 1396-06-15 09:14
به نقل از Marc Spector:
به نقل از mtm:
به نقل از Unknown:

ولی استاد فکر کنم آیرون من ،بلک ویدو و hawkeye ، و کپیتان آمریکا هم میتونستید بزارید چون اون موقع ها تقریبا یک اونجرز مانند داشتیم :-|

نه فکر نکنم. کی؟ کجا؟ ما سریال اونجرز نداشتیم

داشتیم استاد،یادتون نیس؟خودتون تو یه مقاله ای معرفی کرده بودینش همونی که ایرونمنش شبیه کله قند قرمز بود.

:o
اصلا یادم نیست
در هر حال تا به حال سریالی براساس اونجرز مارول ساخته نشده
یه سریالی دهه 60 میلادی بود به نام avengers . ولی اون جاسوسی بود و هیچ ربطی به avengers مارول نداشت. فقط یه تشابه اسمی بود
#28 Marc Spector 1396-06-15 19:47
درود استاد
به نقل از mtm:
به نقل از Marc Spector:
به نقل از mtm:
به نقل از Unknown:

ولی استاد فکر کنم آیرون من ،بلک ویدو و hawkeye ، و کپیتان آمریکا هم میتونستید بزارید چون اون موقع ها تقریبا یک اونجرز مانند داشتیم :-|

نه فکر نکنم. کی؟ کجا؟ ما سریال اونجرز نداشتیم

داشتیم استاد،یادتون نیس؟خودتون تو یه مقاله ای معرفی کرده بودینش همونی که ایرونمنش شبیه کله قند قرمز بود.

:o
اصلا یادم نیست
در هر حال تا به حال سریالی براساس اونجرز مارول ساخته نشده
یه سریالی دهه 60 میلادی بود به نام avengers . ولی اون جاسوسی بود و هیچ ربطی به avengers مارول نداشت. فقط یه تشابه اسمی بود

اینم عکسش
uupload.ir/.../...
#29 mtm 1396-06-15 20:22
به نقل از Marc Spector:
درود استاد
به نقل از mtm:
به نقل از Marc Spector:
به نقل از mtm:
به نقل از Unknown:

ولی استاد فکر کنم آیرون من ،بلک ویدو و hawkeye ، و کپیتان آمریکا هم میتونستید بزارید چون اون موقع ها تقریبا یک اونجرز مانند داشتیم :-|

نه فکر نکنم. کی؟ کجا؟ ما سریال اونجرز نداشتیم

داشتیم استاد،یادتون نیس؟خودتون تو یه مقاله ای معرفی کرده بودینش همونی که ایرونمنش شبیه کله قند قرمز بود.

:o
اصلا یادم نیست
در هر حال تا به حال سریالی براساس اونجرز مارول ساخته نشده
یه سریالی دهه 60 میلادی بود به نام avengers . ولی اون جاسوسی بود و هیچ ربطی به avengers مارول نداشت. فقط یه تشابه اسمی بود

اینم عکسش
uupload.ir/.../...

من فکر کنم اولین باره این عکسو میبینم. تا به حال هم تو هیچ مقاله ای ازش استفاده نکردم
#30 Marc Spector 1396-06-15 21:05
پس شاید مقالش مال کسه دیگه ای بوده با اینحال سپاس
#31 mtm 1396-06-15 21:23
به نقل از Marc Spector:
پس شاید مقالش مال کسه دیگه ای بوده با اینحال سپاس

اره
ولی واسه هر کی بوده کاملا اشتباه نوشته
#32 Fire storm 1396-06-22 13:47
سلام خدمت کاربران و آقای ترابی.
کاربر جدید هستم fire storm :-)
آقای ترابی مقاله ی خوبی بود .واقعا سینسترو خیلی افتضاح بود. :-x .این اسمال ویل هم یه جاستیس لیگ کامل داشت :lol: ..لباس گرین ارو هم خیلی ضعیف بود
#33 Bowman 1396-12-21 15:40
عه چه جالب نمیدونستم:
فلش فقط یه اسپین اف از ارو هستش!

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید