معرفی 10 دشمن برتر "جاستیس لیگ" (Justice League)

معرفی 10 دشمن برتر "جاستیس لیگ" (Justice League)

این مقاله به مناسبت پخش نسخه بلوری فیلم جاستیس لیگ دوباره در صفحه نخست سایت قرار میگیرد ...

مقدمه: جاستیس لیگ بدون شک قوی ترین گروه ابرقهرمانی جهان است که در واقع نیرومند ترین ابرقهرمانان دنیای کمیک با آن قدرت های خداگونه خودشون در آن جمع شده اند. بنابراین درست کردن چالش یا دشمنی که بتواند با این گروه رویارویی داشته باشد کمی مشکل است چون باید از هر نظر توانایی رقابت با اعضای این گروه را داشته باشد. اما در طول سالهای گذشته دشمنان و گروه های زیادی سعی کرده اند سد راه جاستیس لیگ شوند و در خیلی موارد هم در این راه موفق بوده اند. در این مقاله به معرفی 10 تا از برترین دشمنان لیگ عدالت میپردازیم.

 

10- دسپرو (Despero)

 دسپرو (Despero)

خلق شده توسط: گاردنر فاکس، مایک سکوفسکی

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 1 از کمیک Justice League of America (اکتبر 1960)

«دسپرو» یکی از قدیمی ترین دشمنان جاستیس لیگ است که بارها با این  گروه جنگیده و این افتخار را داره که در شماره 1 از کمیک جاستیس لیگ خلق شده باشه. او حاکم مستبد دنیای خودش به نام «کالانور» (Kalanor) است . اولش به شکل یک بیگانه صورتی رنگ نابغه به تصویر کشیده میشد که سه تا چشم داشت و همین چشم سوم باعث میشد قدرت های هیپنوتیزم کننده داشته باشه. اون موقع یک بار اعضای جاستیس لیگ را  ربود و به دنیای خودش برد و بعد فلش رو به چالش دعوا کرد تا  باهاش شطرنج بازی کنه و اگه فلش میباخت اعضای جاستیس لیگ را میکشت !

کمیک جاستیس لیگ

ولی الان عضلانی تر از قبل شده و به قول معروف هالکی شده واسه خودش! (البته هنوز اون قدرت های ذهنی سابق رو هم داره) . در واقع قدرت جسمانی جدیدش حاصل اینه که خودش را در "شعله پیتار" (Flame of Py'tar) بازخلق کرده (این شعله در واقع منبع قدرت مرموزی است که به دیگران بنیه و قدرت فرابشری میدهد).

 

 

 

9- مریخی های سفید (White Martains)

 مریخی های سفید (White Martains)

خلق شده توسط: گرنت موریسون، هاوارد پورتر

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 1 از کمیک JLA (ژانویه 1997)

قرن ها پیش موجوداتی به نام «مریخی های سفید» به زمین حمله کردند و محیط زیست کره ما را تخریب نمودند . آنها در واقع از هم نژادان یکی از اعضای موسس گروه جاستیس لیگ یعنی «مارشن منهانتر» هستند. منتهی منهانتر از نژاد مریخی های سبز رنگ است که نسبت به مریخی های سفید بسیار آرام و صلح طلب تر میباشند. گفته میشه تهاجم آنها به کره زمین باعث شد تا سیر تکامل انسان ها کندتر بشه . در نهایت مریخی های سبز دست به کار شدند و همنوعان سفید خود را در زندانی به نام Ghost Zone گرفتار کردند. ولی آنها در نهایت برگشتند و تصمیم گرفتند دوباره به زمین حمله کنند. منتهی نقشه  ظریفی کشیدند تا جاستیس لیگ را بی اعتبار کنند و خودشون را جای اعضای  گروهی جدید از ابرقهرمانان به نام Hyperclan جا زدند که خیلی هم دلش به حال زمین و اهالی کره زمین میسوزه! عکس این گروه رو در زیر میبینید:

گروه hyperclan

 اما جاستیس لیگ پرده از نقشه خبیث شون برداشتند و شکست شون دادند.  در هر حال مریخی های سفید نیز درست مثل مارشن منهانتر میتونند پرواز کنند، نامرئی شوند، قدرت های تله پاتیک دارند، میتونند تغییر شکل بدهند اما درست مثل او نسبت به آتش آسیب پذیر هستند.

 

8- وندل ساوج (Vandal Savage)

 وندل ساوج (Vandal Savage)

خلق شده توسط: آلفرد بستر، مارتین نودل

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 10 از کمیک Green Lantern (دسامبر 1943)

در دوران ماقبل بشر، غارنشینی به نام Vandar Adg رهبر قبلیه خودش بود. او با شهاب سنگی مرموز آشنا شد و مورد اصابت تشعشعات آن قرار گرفت. این باعث شد تا نامیرا بشه و عقل و هوش بالایی پیدا کنه. بنابراین  در تمام طول تاریخ بشریت حضور داشته و به خیلی از آدم های معروف و سرشناس تاریخ هم نزدیک بوده است. تا به حال میشه گفت در نبرد و نزاع با تمام قهرمانان دی سی بوده و بارها برای جاستیس لیگ نقشه کشیده. ممکنه که ظاهرش چندان تهدید آمیز به نظر نرسه ولی دشمن بسیار خطرناکیه . منابع نامحدودی هم در اختیار داره. در داستان One Million که توسط گرنت موریسون نوشته شد ،  جنگی بین دو تایم لاین ایجاد کرد ! وندل ساوج زمان حال گروه "تایتان های نوجوان" را داخل موشک های هسته ای گیر میندازه و به سمت شهرهای بزرگ پرتاب میکنه. اما وندل ساوج آینده با «سولاریس» متحد میشه تا برای همیشه از شر سوپرمن خلاص بشوند. اما در نهایت نسخه های حال و آینده جاستیس لیگ با هم متحد میشوند تا نقشه های پیچیده او را خنثی کنند.

 

7- آمازو (Amazo)

 آمازو (Amazo)

خلق شده توسط: گاردنر فاکس، مورفی اندرسون

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 30 از کمیک The Brave and the Bold (ژوئن 1960)

«آمازو» یک روبات انسان نما یا "اندروید" (Android) است که توسط دانشمندی به نام پرفسور «آیوو» (Professor Ivo) که شیفته نامیرا شدن بودن ، خلق شد. آیوو سعی کرد قدرت های اعضای جاستیس لیگ رو بگیره و به آمازو بده! بنابراین قدرت اصلی آمازو در  جذب و تقلید قدرت دیگران و تقویت آن‌ها به سطوح بالاتر است. به عبارت دیگر بدن مصنوعی آمازو بهش اجازه میده تا از روی قدرت های هر موجودی که در مجاورتش قرار دارد کپی برداری کند، حالا این موجود میتونه یک بیگانه فضایی باشه، موجودی با توانایی های فوق بشری باشه یا یک انسان معمولی. . اما مساله اینجاست که در آن واحد تنها قادر به جذب یک قدرت میباشد  و تا به حال سرعت فلش، توانایی سوپرمن،  حلقهٔ قدرت فانوس سبز و کمند جادویی زن واندروومن را کپی برداری کرده است. از همه جالب تر اینه که یک بار حتی توانایی کارآگاهی بتمن را هم جذب کرد!

 

6- اینجاستیس لیگ (Injustice League)

 اینجاستیس لیگ (Injustice League)

خلق شده توسط: اسکات بیتی، کیث گیفن، جی. ام. دی متیوس

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 23 از کمیک Justice League International (ژانویه 1989)

گروهی خبیث که تشکیل شد تا با جاستیس لیگ مقابله کنه. اولش اعضای گمنامی داشت و چندان تهدید بزرگی به حساب نمی آمد . بعد از مدتی از هم اعضاش اصلاح شدند و تحت رهبری «مکس ول لرد» گروه Justice League Antarctica را تشکیل دادند که زیاد دوامی نداشت. اما اخیرا و در جریان عروسی «گرین اروو» با «قناری سیاه» گروه بزرگی از «اینجاستیس لیگ» را شاهد بودیم که توسط لکس لوثر، جوکر و چیتا تشکیل شد . آنها میخواستند آمریکا را از نو و جوری بسازند که در آن جنایت و فساد جزو بخش های عادی و قابل قبول جامعه باشند!

 

5- پرومتیوس (Prometheus)

پرومتیوس (Prometheus)

خلق شده توسط: گرنت موریسون، آرنی یورگنسون

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 1 از کمیک New Year's Evil: Prometheus (فوریه 1998)

«پرومتیوس» رو میتوان انعکاسی پلید و عجیب از بتمن دانست. وقتی بچه بود دید که پلیس پدر و مادر خلافکارش را با بیرحمی قتل عام کرد. همون موقع بود که با خود سوگند یاد کرد: " از این روز به بعد تا آخر عمرم نیروهای عدالت جو را نابود خواهم کرد". بعدشم مثل بروس وین به دور دنیا سفر کرد و تا جایی که تونست آموزش دید تا بتونه روزی به مقر جاستیس لیگ  (Watchtower)  نفوذ کنه. در نتیجه  خیلی زود از شخصیتی گمنام به به یکی از خطرناک ترین دشمنان جاستیس لیگ تبدیل شد. وقتی هم وارد مقر آنها شد به صورت سیستماتیک هر کدوم از اعضایی که اونجا بودند رو شکست داد! او درست مثل بتمن برای هر کدوم از اعضای جاستیس لیگ برنامه خاصی داره و به همین دلیل تونست سایبورگ، مارشن منهانتر، هانترس، زوریل و گرین لنترن رو شکست بده. بعدش هم به لطف هنرهای رزمی که به وجود خودش دانلود کرده (!) تونست بتمن رو شکست بده و در نهایت سوپرمن و فلش رو هم به کنترل خودش درآورد. در آخر فقط به لطف حضور مخفیانه زن گربه ای بود که پرومتیوس شکست خورد. در هر حال تا ابد از او به عنوان یکی از کسانی یاد خواهد شد که خیلی شیک و مجلسی دهان جاستیس لیگ را صاف کرد!

 

 

4- انجمن مخفی ابرشروران (Secret Society of Super Villains)

 انجمن مخفی ابرشروران (Secret Society of Super Villains)

خلق شده توسط: جری کان وی، پابلو مارکوس

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 1 از کمیک Secret Society of Super Villains (می 1976)

همانطور که از اسمشون معلومه اعضای این گروه خبیث را برخی از خبیث های معروف کمیک بوک های دی سی تشکیل میدهند . «انجمن مخفی ابرشروران» بارها و بارها با گروه جاستیس لیگ جنگیده است . گفته میشه اولش ترکیب این گروه عبارت بود از: کاپرهد، کاپیتان بومرنگ، کاپیتان کولد، گوریلا گراد، های – جک، میرور مستر، ویزارد و شادو تیف. بعدا معلوم شد که کسی که اونها را دور هم جمع کرده کسی نیست جز «دارک ساید» ! در واقع دارک ساید با تشکیل این گروه میخواست به اهداف خودش در تسخیر دنیا دست پیدا کنه. اما بعدا اعضای این گروه از رهبری دارک ساید خارج شدند. در طول سالها افراد زیادی عضو این گروه بوده اند و کله گنده هایی مثل «لکس لوثر» رهبری اش کرده اند. نکته جالب درباره این گروه اینه که در اواسط دهه 70 میلادی کمیک بوک اختصاصی خودشون رو داشتند که 15 شماره هم دوام آورد! خودتون ببینید:

کمیک آدم های خبیث دی سی 

 

 

3- انتی - مانیتور (Anti-Monitor)

 انتی مانیتور (Anti-Monitor)

خلق شده توسط: مارو ولفمن، جورج پرز، جری اردوی

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 2 از کمیک Crisis on Infinite Earths (سپتامبر 1985)

«آنتی - مانیتور» موجود و نیروی کیهانی بسیار پلید و نیرومندی در دنیای دی سی است که موجودیت تمام دنیاها و مالتی ورس را تهدید میکند (مثل «گالاکتوس» در دنیای مارول). او میلیاردها سال پیش از "پادماده" یا antimatter خلق شد و بعدش به این فکر افتاد که دنیاهایی که از انرژی مثبت درست شده اند را فتح کند. او در رویداد بسیار مهم "بحران در دنیاهای نامحدود" (Crisis on Infinite Earths) که دی سی در دهه 80 میلادی چاپ کرد، نقش بسیار مهمی داشت . در واقع در این رویداد، حادثه ای کیهانی باعث شد تا سوراخی بین عالم انرژی مثبت و عالم پادماده  ایجاد بشه و در نتیجه پادماده مثل سیل در عالم سرازیر شد و بحرانی بین ابعادی را ایجاد کرد . بنابراین قوی ترین قهرمانان دی سی از دنیاهای مختلف گرد هم آمدند تا جلوی آنتی - مانیتور را بگیرند. او آنقدر قدرت دارد که کل مالتی ورس را تهدید میکند و در آن رویداد مذکور فلش و سوپرگرل جان خودشان را دادند تا بالاخره جلویش گرفته شد. حتی بعد از اون هم کلی ایثار و فداکاری لازم بود تا جلویش گرفته بشه و خیلی ها با هم متحد شدند . در سری New 52 نیز دیدیم که آنتی - مانتیور همچون تهدیدی مطلق و شکست ناپذیر ارائه شده که Earth-3 را منهدم میکنه و درگیر نبردی شدید و کیهانی با دارک ساید میشه!

 

2- سندیکای جنایتکاری (Crime Syndicate)

 سندیکای جنایتکاری (Crime Syndicate)

خلق شده توسط: گاردنر فاکس، مایک سکوفسکی

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 29 از کمیک Justice League of America (آگوست 1964)

«سندیکای جنایتکاری» تیمی است متشکل از ابرخبیث هایی  از دنیایی دیگر. این گروه در واقع از بدل های خبیث جاستیس لیگ تشکیل شده است . 5 عضو اصلی اش عبارتند از: «الترامن» (Ultraman)، «مرد جغدی» (Owlman)، «سوپرومن» (Superwoman)، «جانی کوئیک» (Johnny Quick) و «پاور رینگ» (Power Ring) که به ترتیب بدل سوپرمن، بتمن، واندروومن، فلش و گرین لنترن هستند. گفته میشه آنها اولش در زمین شماره 3 خلق شدند که تاریخ بشریت در آنجا فرق داشت. یعنی «کریستوف کلمب» یک آمریکایی بود که اروپا را کشف کرد! جورج واشنگتون هم به انقلاب امریکا خیانت کرد و بندیکت آرنولد به عنوان اولین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد . بازیگری به نام آبراهام لینکلن رئیس جمهور جان ویلکس را با تیر زد و .... از همه بدتر اینکه در این دنیا ابرشرورها نیروی غالب بودند و بر همه جا حکمرانی میکردند. مشخصه که این گروه بارها و بارها با جاستیس لیگ جنگیده. مثلا در داستان Forever Evil  در سری New 52 دیدیم که سندیکای جنایتکاری نه تنها جاستیس لیگ را مقهور خودش کرد بلکه کاری کرد که از زمین ناپدید شوند! آنها به کمک یک سایبورگ فاسد (ملقب به Grid) ، کل سیاره رو گرفتند و «نایت وینگ» را در برنامه پخش زنده شکنجه داده و کشتند!

 

1- دارک ساید (Darkseid)

 دارک ساید (Darkseid)

خلق شده توسط: جک کربی

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 1  از کمیک Forever People (فوریه 1971)

دارک ساید همون شخصیت خبیثی است که مارول ازش الهام گرفت و «ثانوس» را خلق کرد. ولی او از ثانوس هم پلید تر است . ناسلامتی داریم درباره کسی حرف میزنیم که بر سیاره خودش Apokolips دیکتاتوری میکنه و در اوقات فراغتش به دنیاهای موازی سفر میکنه و هر نسخه از سوپرمن هایی که در این دنیاها بر سر راهش قرار میگیرند رو با بیرحمی به قتل میرسونه تا اینکه بلاخره دستش به سوپرمن دنیای اصلی برسه! اینا کافی نیست؟ پس بزارید بهتون بگم که دارک ساید بتمن رو هم کشته و کل گروه جاستیس لیگ رو بارها شکست داده و کلا جاستیس لیگ مگر اینکه شانس بیاره تا بتونه شکستش بده. او قدرتی بی همتا دارد و بارها با جاستیس لیگ مبارزه کرده. جالبه که در سری New 52 او کسی بود که باعث تشکیل گروه جاستیس لیگ شد. یعنی با تهاجم خودش به زمین باعث شد تا ابرقهرمانان برتر دی سی با هم بر علیه او متحد بشوند . قبل از New 52 هم دارک ساید بارها با جاستیس لیگ مبارزه کرده بود ، مخصوصا در Final Crisis. بعد از اینکه معادله ضد حیات خودش را در زمین تکمیل کرد تونست به طور مقطعی  شر رو بر نیکی غلبه بده و سیاره خودش یعنی Apokolips را در زمین تاسیس کنه. البته در نهایت وقتی بتمن یک گلوله Radion به قلبش شلیک کرد، نقشه هاش خراب شد ولی در کل تا زمانی که جاستیس لیگ وجود داشته باشه دارک سایدی هم خواهد بود که اون رو به چالش بکشه.

مهدی ترابی مهربانی 

(mtm)

All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هر كسي بدون اجازه يا بدون ذكر نام نويسنده و منبع از اين مقاله يا ديگر مقالات سايت در وبلاگ يا سايت خود استفاده كند، مورد پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت)

مطالب مرتبط:

10 کمیک برتر "جاستیس لیگ" (JUSTICE LEAGUE)

10 کمیک برتر با حضور دارک ساید (DARKSEID)

10 همكاری جالب میان ابرقهرمانان و شخصیت های خبیث!

10 خبیث سمپاتیك دنیای کمیک بوک

10 ابر خبیث برتر دنیای کمیک بوک

رتبه بندی 15 سلاح قدرتمند دنیای کمیک

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 aghabakhshi2003 1396-08-30 15:10
مثل همیشه عالی. واقعا دمتون گرم استاد :lol: ایشالا همیشه سالم و سرحال باشین (جای عمو مختار واقعا خالیه :cry: )
#2 Richard Grayson 1396-08-30 15:19
خبیث (اگه بشه بهش گفت خبیث حالا) فیلم جاستیس لیگ حتی تو این تاپ تن جایی نداره :)) بعد زک میاد تو مهم ترین فیلم یونیورس دی سی از استپن ولف استفاده میکنه که از همین الان نشون بده دارک ساید قسمت بعدیه :/ حداقل وندل ساوجی چیزی بهتر نبود برای فیلم به این مهمی ؟
#3 mtm 1396-08-30 15:20
به نقل از aghabakhshi2003:
مثل همیشه عالی. واقعا دمتون گرم استاد :lol: ایشالا همیشه سالم و سرحال باشین (جای عمو مختار واقعا خالیه :cry: )

مرسی. جای مختار که واقعا خالیه ول یخودش من دارم جور تنهایی جور همه رو تو سایت میکشم :-*
#4 mtm 1396-08-30 15:23
به نقل از Richard Grayson:
خبیث (اگه بشه بهش گفت خبیث حالا) فیلم جاستیس لیگ حتی تو این تاپ تن جایی نداره :)) بعد زک میاد تو مهم ترین فیلم یونیورس دی سی از استپن ولف استفاده میکنه که از همین الان نشون بده دارک ساید قسمت بعدیه :/ حداقل وندل ساوجی چیزی بهتر نبود برای فیلم به این مهمی ؟

افرین واقعا درست گفتی. منم تو هیچ تاپ لیستی ندیدم استپن ولف رو بزارن
بعدشم زک واقعا اگه میخواست تو قسمت دوم دارک ساید رو بیاره پس چرا استپن ولف رو تو قسمت اول اورد؟
چون اونا خیلی بهم شبیه هستند
به نظرم خیلی بهتر میشد اگه خبیث های اصلی قهرمانان داستان با هم یه گروه خبیث تشکیل میدادن. همچین چیزی تو عالم سابقه بی سابقه است و خیلی هم جالب میشد
به قول یکی از کاربرا ما حتی یک صحنه مبارزه جاستیس لیگ با دشمنشون تو سطح شهر ندیدیم. همه چیز داخل سوله و انباری بود
این واقعا جای تاسفه. و من واقعا چقدر کیف کردم وقتی اونجرز با دشمنان خودشون تو شهر نیویورک میجنگیدند
اصلا لطف مبارزات گروه های ابرقهرمانی اینه که تو سطح شهر باشه
#5 alibigi666 1396-08-30 16:51
اقای ترابی یه سوال شماره 4یعنی انجمن مخفی ابرشروران تفاوتش باLegion of Doom چیه؟چون تواین گروهم کاپیتان کولد وحتی لکس ثور ایناهم بودن به نظرخیلی شبیه هم میان
#6 Jordan 1396-08-30 16:52
با تشكر از آقاي ترابي بابت تهيه اين مقاله
يقيناً گروهي مثل جاستيس ليگ بايد دشمنان قدري هم داشته باشه.
دشمناني مثل وندال سوج(كه از ويلين هاي محبوب من هست) يا گروه هاي خبيث معركه اي مثل كرايم سنديكا يا ليجن آو دووم.
البته اگر به من بود آنتي مانيتور رو در رتبه ي دوم قرار ميدادم.
به هر حال كاري كه در داركسايد وار انجام داد نشون داد حتي داركسايد هم نميتونه حريف بزرگي براش باشه.
#7 Jordan 1396-08-30 17:05
به نقل از mtm:
به نقل از Richard Grayson:
خبیث (اگه بشه بهش گفت خبیث حالا) فیلم جاستیس لیگ حتی تو این تاپ تن جایی نداره :)) بعد زک میاد تو مهم ترین فیلم یونیورس دی سی از استپن ولف استفاده میکنه که از همین الان نشون بده دارک ساید قسمت بعدیه :/ حداقل وندل ساوجی چیزی بهتر نبود برای فیلم به این مهمی ؟

افرین واقعا درست گفتی. منم تو هیچ تاپ لیستی ندیدم استپن ولف رو بزارن
بعدشم زک واقعا اگه میخواست تو قسمت دوم دارک ساید رو بیاره پس چرا استپن ولف رو تو قسمت اول اورد؟
چون اونا خیلی بهم شبیه هستند
به نظرم خیلی بهتر میشد اگه خبیث های اصلی قهرمانان داستان با هم یه گروه خبیث تشکیل میدادن. همچین چیزی تو عالم سابقه بی سابقه است و خیلی هم جالب میشد
به قول یکی از کاربرا ما حتی یک صحنه مبارزه جاستیس لیگ با دشمنشون تو سطح شهر ندیدیم. همه چیز داخل سوله و انباری بود
این واقعا جای تاسفه. و من واقعا چقدر کیف کردم وقتی اونجرز با دشمنان خودشون تو شهر نیویورک میجنگیدند
اصلا لطف مبارزات گروه های ابرقهرمانی اینه که تو سطح شهر باشه

در رابطه با گروهي از ابرشروران عرض كنم كه همونطور كه ميدونيد يكي از صحنه هاي ميان تيتراژ
(اسپويل براي دوستاني كه هنوز فيلم رو نديدن)

در رابطه با ملاقات لكس لوثر و دث استروك بود كه اونجا لوثر به دث استروك گفت ((زمانش رسيده كه ما هم يه ليگ از خودمون تشكيل بديم.))
همچنين جو مانگالينو اخيراً عكسي از خودش در اينستاگرام منتشر كرد كه در رابطه با مراحل ابتدايي ساخت فيلم دث استروك بود و در اون عكس تيشرتي با عنوان ((legion of doom)) پوشيده بود و خب با اين اوصاف قطعا در آينده ي نزديك اين گروه رو خواهيم ديد(البته اگر با اخباري كه منتشر شده ، dceu ادامه داشته باشه و بعد از فيلم هاي آكوامن كه فيلمبرداريش تموم شده و شزم و واندرومن ٢ و بتمن كه ساختشون قطعي شده ، كنسل نشه.)
در هر صورت اميدوارم در آينده فيلمي قوي و درخور گروهي مثل جاستيس ليگ ساخته بشه.

و اينكه آقاي ترابي ازتون خواهشي داشتم.
اگر لطف كنيد سري كميك جديد "مستر ميراكل" كه در حال انتشاره رو بخونيد و نظرتون رو درباره اش بگيد ممنون ميشم.
#8 aghabakhshi2003 1396-08-30 17:17
به نقل از mtm:
به نقل از aghabakhshi2003:
مثل همیشه عالی. واقعا دمتون گرم استاد :lol: ایشالا همیشه سالم و سرحال باشین (جای عمو مختار واقعا خالیه :cry: )

مرسی. جای مختار که واقعا خالیه ول یخودش من دارم جور تنهایی جور همه رو تو سایت میکشم :-*

درسته :lol: این چند وقت اینقدر مقاله خوب گذاشتید استاد که کم به یادشیم :lol: :lol: :lol: از شانس همه ی ما....دو فیلم در دو هفته و هر کودوم چندین مقاله ی عالی با مطالب جدید :roll: :D ولی کلا هر وقت این مقاله ها رو که به مناسبت فیلم جاستیس لیگ نوشتید رو میبینم، یاد اون 50 دلیل تنفر bvs میفتم :D :lol: :lol:
#9 farson 1396-08-30 17:34
سلام دوستان من عضو جدیدم
با تشکر از استاد ترابی که اینطوری کمیک فنای ایران رو دور هم جمع کرده وگرنه احتمالا من دق میکردم تا الان..

و ممنون بابت مقاله های عااااالی

بعد خوندن این مقاله دارم به این فکر میکنم وقتی استپن ولف تو این تاپ تن نیست مثل اینه که مارول میومد برای اونجرز 1 یکی مثل رونان یا ملکیث رو انتخاب می کرد!!!
#10 mtm 1396-08-30 19:07
پوستر جنجالی و چینی فیلم جاستیس لیگ که گفته میشه بزرگترین سینمای زنجیره ای چین داره ازش استفاده میکنه:


واقعا توهین آمیزه ....
#11 alibigi666 1396-08-30 20:17
به نقل از mtm:
پوستر جنجالی و چینی فیلم جاستیس لیگ که گفته میشه بزرگترین سینمای زنجیره ای چین داره ازش استفاده میکنه:
uplooder.net/.../...

واقعا توهین آمیزه ....

فکرنکنم اقای ترابی مگه ممکنه همچین چیزی!اینکار هیچ توجیه عقلانی واقتصادی و.. نداره این بیشتر معلومه کارفن مید یه ادم بیکار متعصبه زک اسنایدر فنه
#12 mtm 1396-08-30 20:20
به نقل از alibigi666:
به نقل از mtm:
پوستر جنجالی و چینی فیلم جاستیس لیگ که گفته میشه بزرگترین سینمای زنجیره ای چین داره ازش استفاده میکنه:
uplooder.net/.../...

واقعا توهین آمیزه ....

فکرنکنم اقای ترابی مگه ممکنه همچین چیزی!اینکار هیچ توجیه عقلانی واقتصادی و.. نداره این بیشتر معلومه کارفن مید یه ادم بیکار متعصبه زک اسنایدر فنه

اره فن میده ولی مساله اینه که تو چین دارن ازش استفاده میکنند
اینم از لینک خبرش:
comicbookmovie.com/.../...

تو سینماهای wanda cinema که بزرگترین سینماهای زنجیره ای چین هستش
#13 hassan91 1396-08-30 20:24
دارک ساید واقعا نامبر وانه
من هم این پوسترا رو دیدم، واقعا این وارنر و دی سی چقده بی شرمن، فیلماشون که دیدن نداره هیچ، کاراشون هم دیدن نداره.
#14 agh 1396-08-30 20:35
با تشکر از استاد ترابی به خاطر مقاله
باید اعتراف کنم که در بین این موارد فقط با دارک ساید اشنایی داشتم و بقیه رو اسمشون هم تا حالا نشنیده بودم به جز اینجاستیس لیگ!
اریجین پرومتیوس خیلی خیلی جالب بود و درسته که تقلید 100% از بتمن بود ولی وقتی راجع بهش خوندم واقعا شیفته اش شدم و اصلا برام تعجبی نداشت که یک نفری تونسته حریف تمام اعضای جاستیس لیگ بشه.
سندیکای جنایتکار و انتی مانیتور هم واقعا ویلن های جذابی هستن مخصوصا سندیکای جنایتکار که کاملا 180 درجه با اعضای جاستیس لیگ فرق دارن و چه ایده های نابی.
من هم مثل دیگران وقتی توضیحات استاد ترابی رو خوندم فقط تاسف میخوردم که وارنر میتونست از این ویلن ها با چنین پیشینه غنی برای فیلم جاستیس لیگ استفاده بکنه ولی حیف که هیچ کاری از دستمون برنمیاد و فقط باید حرص بخوریم که روسای وارنر شخصیت های دی سی رو فقط به چشم یک دستگاه چاپ پول میبینن و داستان و شخصیت پردازی و نظر مردم پشیزی براشون ارزش نداره :cry:
بعد هی میگن بعضی از مدیرهای ایران فاسد و ناکارامد هستن و تو خارج همه چی گل و بلبله :-*
خسته نباشید استاد
#15 agh 1396-08-30 20:41
#10
بر اساس اخباری که منتشر شده جاستیس لیگ تو چین هم اصلا فروش خوبی نداشته و حتما خواستن با درست کردن این پوستر چینی ها رو تشویق کنن که برن فیلم رو ببینن و حتما فکر کردن جاستیس لیگ قراره با اونجرز بجنگن!
حالا اگه الان کوین فایگی یا یکی از بازیگرهای مارول می اومدن میگفتن که جاستیس لیگ فیلم ضعیفیه یه عده از دی سی فن ها می اومدن بد و بیراه میگفتن :-* (حالا خوبه وقتی فیلم واندرومن موفق شد خیلی از عوامل و بازیگران مارول مثل جیمز گان یا بازیگر ویلسون فیسک تو سریال بی باک چقدر تبریک گفتن)
#16 Mr. Sinister 1396-08-30 20:52
به نقل از mtm:
پوستر جنجالی و چینی فیلم جاستیس لیگ که گفته میشه بزرگترین سینمای زنجیره ای چین داره ازش استفاده میکنه:
uplooder.net/.../...

واقعا توهین آمیزه ....

وقتی جاستیس لیگ به گروه داعش میپیوندد!
کلا نمیدونم چرا هر وقت فیلم های دی سی میشن آدم عجیب ترین چیزا رو میبینه و میشنوه
#17 spidey noir 1396-08-30 22:08
سلام اقای ترابی.ممنون از مقاله هاتون .اقای ترابی میتونید فیلم ثور رگنوراک رو هم مثل جاستیس لیگ تو اپارات اپلود کنید؟اقای ترابی من هرچه قدر سعی کردم معنی و معادل خوبی براgotham by gas lightپیدا نکردم شما میتونید به من بگید؟
#18 Jordan 1396-08-30 23:33
دوستان لطفا آرامش خودتون رو حفظ كنيد.
وارنر اعلام كرده كه اين پوستر رسمي نيست و سينماي چين بدون اطلاع وارنر اقدام به استفاده از اون كرده.
اگر منطقي فكر كنيد وارنر درسته كه در ساخت فيلمهاي اخير ديسي قوي ظاهر نشده اما اونقدر قدمت و سابقه داره كه يهو با كمپاني اي مثل ديزني چنين جنگي رو راه نندازه.
قضيه مثل همون بحث رشوه ي ديزني به منتقدا براي نمره كم دادن به فيلماي ديسيه. اون شايعه بسيار احمقانه بود چون كمپاني با تجربه و مورد احترامي مثل ديزني اونقدر ميفهمه كه اگر بحث رشوه دادن در ميون باشه تمام توجه ها به سمت اين كمپاني كه رقيب وارنر در فيلمهاي كميكي هست ميره. بنابراين چنين كاري نميكنه.
وارنر هم به هيچ وجه نمياد با انتشار چنين پوستري(كه از اديت ناشيانه اش معلومه فن ميده) يهو و به طور ناگهاني به ديزني و فاكس توهين بكنه.


عزيزي كه مي فرماييد ديسي چقدر بي شرمه ، ديسي هيچ وقت تا الان تو اين هشت دهه در مقوله ي كميك ها كه بحث اصلي هستن نيومده مارول رو مورد توهين و تمسخر قرار بده.
چرا بايد بخاطر چند تا فيلم و يونيورس سينمايي كه يكي از انواع اقتباس هستن و قدمتشون به بيست سال هم نميرسه چنين حركتي بكنه؟
#19 agh 1396-08-30 23:53
#18
بله درست میفرمایید.
استاد ترابی هم گفتن که این فقط یه پوستر فن میده ولی باز عجیبه که تو سینماهای چین نشون میدن و حالا اونقدر هم قضیه اش مهم نیست.
وقتی استاد ترابی زحمت کشیدن همچین مقاله خوبی رو نوشتن درست نیست راجع به یک پوستر فن میدی که یه ادم که دلش میخواد فتنه به پا کنه حرف بزنیم :-)
#20 mtm 1396-09-01 07:34
به نقل از spidey noir:
سلام اقای ترابی.ممنون از مقاله هاتون .اقای ترابی میتونید فیلم ثور رگنوراک رو هم مثل جاستیس لیگ تو اپارات اپلود کنید؟اقای ترابی من هرچه قدر سعی کردم معنی و معادل خوبی براgotham by gas lightپیدا نکردم شما میتونید به من بگید؟

سعی میکنم ولی با اون حجم تو اپارات اپ کردن خیلی سخته
اونم میشه "گاتهام زیر نور چراغ های گازی"
#21 Karate Kid 1396-09-01 13:24
خیلی دوست دارم آنتی مانیتور تو انیمیشن یا فیلمای بعدی جاستیس لیگ نشون بدن واقعا ابرشرور قدرتمند و خفنیه
#22 Logan.Wolverine.Jackman 1396-09-02 23:45
اونجا که گفتید دیک گریسون را شکنجه و کشتند میخواستم بدونم آیا زنده هست؟مرده؟شخصیت معروفی است؟مثلا چنتای برتر دی سی است؟
آخه دیدم خیلی طرفدار داره(اندازه ی بتمن)
#23 Richard Grayson 1396-09-03 14:55
به نقل از Logan.Wolverine.Jackman:
اونجا که گفتید دیک گریسون را شکنجه و کشتند میخواستم بدونم آیا زنده هست؟مرده؟شخصیت معروفی است؟مثلا چنتای برتر دی سی است؟
آخه دیدم خیلی طرفدار داره(اندازه ی بتمن)

اون قضیه مال رخداد New 52 بود و الان دوباره دی سی ریبوت شده با Rebirth .
دیک گریسون شخصیت محبوبی بین دی سی فناست. چون هم اولین رابین و بهترین رابین بود و همیشه هم کنار بتمن موند. فکرکنم اگه تاپ تن از شخصیتای محبوب دی سی نوشته بشه احتمالا توش باشه. خود کمیک New 52 نایت وینگ از بهترین کمیکاش بود.
#24 Karate Kid 1396-12-09 15:30
آنتی مانیتور قویتره یا دارکساید؟

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید