مطالب برگزیده

ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ  (ANT-MAN And The Wasp)
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ (ANT-MAN And The...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

15 صحنه ی اکشن برتر فیلم های مارول

مقدمه: فیلم های مارول صحنه های اکشن هیجان انگیز کم ندارند به همین دلیل انتخاب گزینه های این مقاله واقعا سخت بود. البته این مقاله قبل از اکران فیلم مرد عنکبوتی بازگشت به خانه نوشته شده و البته از یادمون نره که فیلم ثور 3 و جنگ بینهایت هم در راه هستند! بنابرلین به زودی باید این مقاله رو به یک top 20 تبدیل کنیم.

 

15-انشنت وان علیه کسیلیوس (دکتر استرنج)

-انشنت وان علیه کسیلیوس(دکتر استرنج)

دکتر استرنج برای اولین بار جادو را در این دنیا به ما نشان میدهد.نحوه ی نشان دادن جادو واقعا عالی است و بیننده آن را حس میکند.در سکانس آغازین فیلم، کسیلیوس را به عنوان آدم بده ی فیلم و انشنت وان را در حال مبارزه به ما نشان میدهد.نحوه ی استفاد از جادو واقعا در این سکانس واقعا تاثیر گذار است مخصوصا موقعی که دنیاهایی را نشان میدهد که میشود در آن بدون این که کسی آسیبی ببیند مبارزه کرد.بلافاصه بعد از این صحنه بیننده متوجه میشود فیلم دکتر استرنج قرار است که دنیای مارول را پیچیده تر و جذاب تر از قبل بکند.بهرحال مبارزه ی انشنت وان با کسیلیوس بیننده را به دنیایی پر از جادو معرفی میکند و کاری میکند که بیننده آنرا باور کند.

 

14- مبارزه های میان بعدی (ثور:دنیای تاریک)

ثور:دنیای تاریک فیلم خوبی بود و دیدن جنگیدن ثور با مالکیث،الف شیطانی که میخواد تاریکی را به دنیا بیاورد آن هم موقعی که به جهان های دیگر تلپورت میشود،واقعا زیبا است.نحوه ی استفاده ثور از تلپورت واقعا عالی است و مبارزه   بین نیروهای قدرتمند بسیار جالب و جذاب است.

در مبارزه ی مالکیث و ثور،آن ها اشیاهای این دنیا را به سمت دنیاهای دیگر پرت و تلپورت میکنند و باعث منتقل شدن این اشیا به جهان های دیگر میشوند خیلی خوبه که بیننده اینقدر ماجراهای خطرناک و خطر تلپورت شدن به دنیاهای دیگر را ببیند و به بیننده میفهماند که دنیای ثور بزرگ تر و رمزآلود تر از دیگر قهرمانان مارول است.

 

13- جوخه ی زره ها (مردآهنی 3 )

http://spidey.ir/images/img/content/MCU/best-action-scenes/Thor-The-Dark-World-Korg.jpg

اگر فکر میکنید که زره مردآهنی عالی است پس فیلم (مردآهنی3) شما را خوشحال ترین فرد روی زمین میکند.درست است که تونی استارک بیشتر اوقات فیلم بیرون از زره است ولی اواخر فیلم و موقع نبرد نهایی،تونی تمام زره های خودش را به محل ماندران احضار میکند.واقعا دیدن تمام زره های تونی استارک در فیلم واقعا خوشحال کننده است و به بیننده میفهماند که تونی در اوقات فراغتش چه کاری انجام میدهد.بیننده در تمام صحنه ها میبیند که هر زره چه قابلیت هایی دارد و چطور این زره ها باهم کار میکنند.بیننده دقیقا بعد از این صحنه میتوجه میشود که قدرت تونی استارک نه از زره هایش بلکه از هوش و مغز بینظریت نشات میگیرد.

 

12- مردمورچه ای علیه یلوجکت(مردمورچه ای)

 مردمورچه ای علیه یلوجکت(مردمورچه ای)

فیلم مردمورچه ای یکی از جالب ترین و خنده دارترین فیلم های مارول است. جنگ بین مردمورچه ای و یلوجکت واقعا عالی طراحی شده مخصوصا موقعی که مبارزه ی آنها بین قطارهای اسباب بازی و ریل قطارها است.گرفتن قطار و پرت کردن آنها به سمت یکدیگر آن هم با مقیاس کوچک واقعا زیبا و به بیننده میفهماند که دنیا کوچکتر از چیزی است که آن ها فکر میکنند.

اونجرز برای نجات دنیا میجنگند ولی جنگ های مردمورچه کوچک است و فقط بخش کوچکی از دنیا را نجات میدهد که تفاوت مردمورچه ای با دیگر قهرمانان مارول را نشان میدهد و بیننده به این نتیجه میرساند که دنیای مردمورچه ای خاص تر از چیزی است که فکر میکرده است.

 

11-نبرد بزرگراه (کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان)

11-نبرد بزرگراه(کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان) 

فیلم کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان توانست به نحوه عالی سرباز زمستان را به بیننده نشان بدهد مخصوصا دوستی استیو و باکی در این فیلم نیز عالی به تماشا درآمد.

در نبرد بزرگراه شاهد مبارزه ی تن به تن استیو با باکی،بیوه ی سیاه با باکی،استیو با افراد هایدرا و .... بودیم.این دعواها توانایی های افراد این ماجرا را به ما نشان میدهد و به بیننده میفهماند که چقدر زحمت کشیده شده است تا همچین صحنه هایی درست شود.دعوای بزرگراه به معنای واقعی کلمه هیجان انگیز است و باعث میشود بیننده بر سر جایش میخکوب شود.این صحنه ها باعث میشود بیننده حس کند که قرار است هر لحظه اتفاقی هیجان انگیزی رخ دهد و درضمن این تازه یکی از این صحنه ها است که در فیلم وجود دارد.

 

10-بعد آینه ای (دکتر استرنج)

10-بعد آینه ای (دکتر استرنج)

وقتی فیلم دکتر استنرج برای اولین بار منتشر شد،توانست نقدهای خیلی خوبی برای تصاویر گرافیکی و جلوه های بصری فیلم دریافت کند که واقعا حقش بود. تصاویر گرافیکی این فیلم الهام گرفته از فیلم Inception ساخته کریستوفر نولان بود اما فیلم دکتر استرنج توانست سبک خود را در این تصاویر گرافیکی ایجاد کند.

بعد اینه ای برای اولین بار توی تعقیب و گریز دکتر استرنج با کسیلیوس در ابعاد بزرگ به نمایش در آمد.بعد آینه ای به بیننده نشان داد که دنیای دکتر استرنج شامل چه چیزهایی میشود.دنیای دکتر استرنج واقعا پیچیده است ولی باعث گیج شدن بیننده نمیشود.صحنه هایی از این قبیل باعث میشود بیننده،زمان و فضا و ماهیت روح و خارج شدن آن از بدن را در دنیای دکتر استرنج بفهمد واین چیزها باعث یج شدن بیننده نمیشود.

 

9-یاندو ، راکت و گروت فرار میکنند (محافظین کهکشان 2)

9-فرار از زندان(محافظین کهکشان 2)

در فیلم محافظین کهکشان روی یاندو تمرکز ویژه ای صورت گرفته بود و تمام این تمرکزات روی او در صحنه ی فرار از زندان به صورت عالی به نمایش در آمد آن هم موقعی که از تیر قرمز رنگش را کنترل و با آن حمله میکند.بعد از اینکه افراد یاندو به او خیانت میکنند و او را با راکت به زندان می اندازند،یاندو تصمیم میگرد که از زندان با کمک بچه گروت(baby groot)فرار کند.همچنین در این صحنه نشان داده میشود که که یاندو تیر را با هاله ی(fin) روی سرش کنترل میکند.

محافظین کهکشان یکی از احساسی ترین و شاید احساسی ترین فیلم مارول است مخصوصا صحنه ی مرگ و خاکسپاری یاندو واقعا ناراحت کننده است.این صحنه موقعی احساسی تر میشود که خاکسترهای بدن یاندو به شکل تیر در می اید و از بین سفینه های رفقای قدیمی اش رد میشود.(بشخصه اشکم سر این صحنه درآمد)در کل یکی از نقطه قوت های محافظین کهکشان،صحنه های احساسی اش بوده که تبحر جیمزگان را در این صحنه ها نشان میدهد.

 

8- مبارزه ی بیوه ی سیاه در راهرو (مردآهنی 2)

بیوه سیاه مارول

این روزها از بیوه ی سیاه به عنوان قاتل خون سر نام برده میشود کسی که گذشته ای تاریک دارد و همیشه در جبران آن گذشته است.وقتی اولین بار بیوه در مردآهنی 2 به نمایش درآمد،همه از او تعریف کردند.فقط کافی است تا سکانس راهرو را ببینید تا متوجه قضیه شوید.در این سکانس قدرت های رزمی بیوه ی سیاه به خوبی نشان داده میشود و کاری میکند تا بیننده سر جایش میخکوب شود. نحوه ی استفاده ی بیوه ی سیاه از تجهیزاتش مانند شوک الکتریکی و طناب واقعا در این سکانس دیدنی است.این سکانس نشان میدهد که بیوه ی سیاه بدون هیچ قدرت فرابشری قادر است چه کارهایی انجام دهد.

 

7-کاپیتان آمریکا و سرباز زمستان علیه مردآهنی (کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی)

کاپیتان آمریکا و سرباز زمستان علیه مردآهنی (کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی)

جنگ داخلی یکی از مهمترین فیلم های تاریخ مارول است. این فیلم تیکه شدن انتقام جویان را به بیننده ها نشان داد.کاپیتان آمریکا در این فیلم مجبور میشود که بین دوست قدیمی اش،باکی و دوستان جدیدش یکی را انتخاب کند.

جدا از اکشن عالی که در این صحنه وجود دارد،چیزی که باعث خاص شدن این صحنه میشود،احساساتی است که همراه با صحنه ی نبرد به چشم می آید مخصوصا موقعی که آهنگ پس زمینه شنیده میشود.در این صحنه هیچ حرفی زده نمیشود و فقط دعوا میکنند تا برنده شود،یکی برای نجات بهترین دوستش و دیگری برای انتقام خون پدر و مادرش.همچنین بیننده میفهمد که این یک مبارزه است که هیچ یک از طرفین به دیگری رحم نخواهد کرد.تمام صحنه های اکشن مارول حداقل کمی حس شوخ طبعی دارند ولی این صحنه فارغ از کمی شوخی است و این جدی بودن طرفین دعوا را نشان میدهد.همین صحنه جهت فیلم های مارول را دگرگون ساخت وباعث شد فیلم های مارول وارد مسیری دیگری شوند.

 

6- فرار تونی استارک (مردآهنی 1)

6- فرار تونی استارک (مردآهنی 1)

در فیلم میبینیم که تونی استارک توسط تروریست ها دزدیده شده و مجبور شده تا برای آنها سلاح بسازد ولی بجای اینکه به حرف آنها گوش کند تصمیم میگیرد تا نسخه ی اولیه ی زره مردآهنی را بسازد تا با آن بتواند از آنجا فرار کند.وقتی این زره ساخته شد یکی از بهترین صحنه های اکشن مارول رقم خورد.چیزی که این سکانس را خاص میکند و قابل توجه میکند خاک و شن ریزه هایی که توی تمام سکانس به چشم میخورد.زره تونی در اوایل فیلم ساده است ولی همان قدر که ساده است تاثیر گذار نیز است.

همان طور که تونی دارد از دست تروریست ها فرار میکند،قابلیت های دستگاه را نیز نشان میدهد و به بیننده میفهماند که بعدها قرار از است تونی با همچین زرهی چیکار کند.درسته که این سکانس به اندازه ی سکانس های دیگه فیلم های مارول بزرگ نیست ولی توی همین سکانس تمام ویژگی های تونی استارک را نشان میدهد.کاری که شاید هیچ کدام از سکانس های دیگر مارول قادر به انجامش نبوده اند.

 

5- فرار از زندان (محافظین کهکشان)

-

اعضای محافظین کهکشان تا موقعی که توی زندان نیافتاده بودند باهم دیدار نکرده بودند.در این سکانس ویژگی هر کدام از اعضای محافظین کهکشان نشان داده میشود.راکت درسته که بداخلاق است ولی در این سکانس هوش بالایش در استفاده از تکنولوژی و مهارتش در استفاده از اسلحه به نمایش در می آید. همچنین دوستی و تیم آپ راکت و گروت نیز در این سکانس به نمایش در می آید و نشان میدهد که آن ها چه رابطه ی نزدیکی باهم دارند.به غیر از راکت و گروت،مهارت گامورا در حرکات رزمی نیز به نمایش در می آید و با نفهمی و نادانی درکس نیز در این سکانس آشنا میشویم(البته بعد ها درکس باهوش تر شد).

واقعا این سکانس عالی است چون دارای لحضه های خنده دار،اکشن و جر و بحث است و خلق و خوی هر کدام از اعضای محافظین کهکشان را نشان میدهد.

 

4-هالک علیه هالک باستر (انتقام جویان:دوران التران)

هالک علیه هالک باستر (انتقام جویان:دوران التران)

متوقف کردن هالک واقعا کار سختی است.چیزی که هالک را خطرناک میکند  بی پرواگری او است که باعث میشود به همه و هرچیزی که نزدیکش است حمله کند.

همان طور که میدانیم تونی استارک به آینده نگری معروف است پس برای اینکه یک روز هالک نتوانست خود را کنترل کند یا خبیث شود زره طراحی میکند تا بتواند با هالک مبارزه و او را متوقف کند. این زره تمام قدرت های هالک را دارد بخاطر همین به هالک باستر معروف میشود.در این سکانس هالک توانایی کنترل خود را ندارد و به یک شهر حمله میکند و تونی مجبور میشود از هالک باستر استفاده کند.واقعا دیدن جنگیدن این دو عالی است مخصوصا که برای اولین بار کسی را میبینیم که توانایی مبارزه با هالک و توقف او را دارد.این سکانس پر از خراب های بزرگی مثل ساختمان ها و خیابان ها.ترسیدن مردم کاملا توی این سکانس به چشم میخورد.در این سکانس تونی توانست هالک را بیهوش کند و به حالت انسانی برگرداند ولی نکته ی جالبی که میشود در این صحنه فهمید این است که عقل و هوش همیشه برتر از زور بازو است.

 

3-نبرد برای نیویورک (انتقام جویان)

نبرد برای نیویورک (انتقام جویان)

نبرد نیویورک بزرگت ترین نبردی است که تاحالا در دنیای سینمایی مارول بوده است.در این نبرد،بینندگان برای اولین بار انتقام جویان را به صورت یک تیم دیدند،تیمی که سعی داشت جلوی حمله ی چیتاری ها که بدست لوکی رهبری میشدند،را بگیرند.در این سکانس دیدیم که آن ها چطور با هم میجنگند همچنین این سکانس نشان میدهد که اگر آن ها باهم کار کنند به نتیجه ی بهتری خواهند رسید. در این سکانس هرچیزی که بخواهید وجود دارد و بیننده را مجذوب خود میکند. این صحنه توانایی هر کدام از اعضای انتفام جویان را نشان میدهد و باعث میشود که بیننده تا آخرین لحظه ی این سکانس نتواند پلک بزند.این صحنه همچنین نشان میدهد که کاپیتان آمریکا چطور رهبر این گروه میشود و آنها را رهبری میکند.از خود گذشتگی تونی در آخر این سکانس عالی است و نشان میدهد که قهرمانان همیشه خود را فدای دیگران میکنند.واقعا باید به جاس ویدون بابت ساخت همچین صحنه ای تبریک گفت.

 

2- نبرد در آسانسور (کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان)

2-نبرد در آسانسور (کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان)

کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان اولین اولین کار برادران روسو برای مارول بود که خیلی عالی توانستند از پس آن بربیایند.این فیلم واقعا عالی است و جزو بهترین فیلم های مارول حساب میشود.

آرامش قبل از طوفان،جمله ای که شاید خیلی از ما ها شنیده باشیم.این جمله دقیقا در این سکانس به چشم میخورد.کاپیتان آمریکا در اسانسور ایستاده و منتظراست. چند نفر از افراد شیلد سوار آسانسور میشود و توجه کاپیتان را جلب میکنند.در این صحنه یکی از ویژگی های کاپیتان به نمایش در می آید.کاپیتان با توجه به حال و هوای آنها و عرقی که از استرس فرد سرچشمه میگیرد و تعداد زیاد افراد شیلد در آسانسور متوجه میشود که یک جای کار میلنگد پس با خون سردی و اعتماد و به نفس از آن ها درخواست میکند قبل از این که دعوا شروع شود آسانسور را ترک کنند.در این صحنه قدرت آنالیز گری کاپیتان به چشم میخورد که واقعا عالی است.جنگ تن به تن کاپیتان با افراد شیلد نیز مثال زدنی است و مهارت های رزمی و قدرت بالای کاپیتان را در این صحنه به نمایش در می آورد در این صحنه کاپیتان بعد از شکست دادن افراد شیلد از هوش خود برای فرار از دست افراد مسلح شیلد استفاده میکند که نمایان گر یکی دیگر از ویژگی های استیو راجرز است.در این صحنه تمام ویژگی های کاپیتان از جمله روحیه ی تسلیم ناپذیری اش نمایان میشود.

 

1- نبرد فرودگاه (کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی)

1- نبرد فرودگاه (کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی)

برادران روسو استاد ساختن صحنه های اکشن هستند.در این صحنه هر چیزی که از یک صحنه ی اکشن بخواهید وجود دارد.مبارزه های تن به تن،تیم آپ های هیجان انگیز،شوخی،ناراحتی و ....

در این سکانس مبارزه ها جوری طراحی شده تا تمام قهرمانان بتوانند قدرت های خود را بیننده نشان بدهند و روی آن ها تاثیر بگذارند.تیم آپ های این سکانس واقعا عالی است و برای آن برنامه ریزی شده مثلا تیم آپ هاک ای و مردمورچه یا مردآهنی و ماشین جنگی یا سرباز زمستان و شاهین و... همان طور که میبینید تنوع این تیم آپ ها زیاد است و بیننده را خسته نمیکند.یکی از ویژگی های دیگر این سکانس،غیر قابل پیش بینی بودن این صحنه است.بیننده نمی تواند بفهمد چه کسی قرار است با چه کسی مبارزه کند یا در آخر این سکانس قرار است چه اتفاقی رخ دهد.این سکانس شلوغ ترین صحنه ی اکشن مارول است ولی باوجود شلوغ بودن،باعث گیج شدن بیننده نمیشود.همچنین این سکانس نشان میدهد که این قهرمانان با هم دوست هستند و نمیخواهند به هم آسیب برسانند.برادران روسو واقعا در این صحه شاهکار کرده اند.

 

امیر حسین سخائی

nightspider

All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هر كسي بدون اجازه يا بدون ذكر نام نويسنده و منبع از اين مقاله يا ديگر مقالات سايت در وبلاگ يا سايت خود استفاده كند، مورد پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت)

مطالب مرتبط:

20 مبارزه برتر در فیلم های كمیك بوكی : قسمت اول + لینك دانلود

20 مبارزه برتر در فیلم های كمیك بوكی : قسمت دوم + لینك دانلود

10 صحنه جالبی كه از فیلم های مارول حذف شدند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 PedraM2002 1396-06-24 23:07
ممنون.مقاله خوبی بود.من خودم عاشق نبرد قطار تو مرد عنکبوتی 2 هستم.میدونم مارول نساخته.ولی اون سکانس هم عالی بود
#2 iron-bat 1396-06-24 23:27
من بیشتر با 11-7-5-4-2-1حال کردم واقعا اینا بنظرم بهترین صحنه های اکشن مارول بودن اگه بخام بیطرف و صادقانه بگم بنظرم صحنه ی کپ و وینتر سولجر علیه مرد اهنی بهترینشون بود درسته یکم با عقل جور در نمیومد که مرد اهنی با اون همه قدرتش و اون زرهش که حتی با بمب هم چیزیش نمیشد از پس این دوتا بر نمیومد و زرهش هم تقریبا با ی سپر داغون شد اون صحنه واقعا برای من خیلی دردناک بود کلا تو سیویل وار مرد اهنیو خیلی ضعیف نشون دادن بخاطر همون یخورده برا طرفدان مرد اهنی و من اون فیلم یجورایی ی خاطره تلخ بود
بعد از این نبرد در اسانسور هم خیلی خوب بود دقیق یادم نمیاد ولی اگه اشتبا نکنم فک کنم هفت یا هشت روز فقط فیلم برداری اون صحنه طول کشید
#3 Captain Steve Lover 1396-06-25 00:16
عالى بود مقاله...
١٥-دكتر استرنج خيلي بٰار سنگيني رو دوشش بود و مسئوليت خيلى بزرگى داشت كه بايد انجام ميداد ؛ معرفى كردن جادو و مولتيورس ...از همين صحنه اول و نبود اول فيلم مياد كه اينكارو انجام بده و واقعاً تو انجام دادنش موفق ظاهر ميشه و راحت تو ٥ دقيقه جادو رو به بيننده معرفى ميكنه و مشخص ميكنه كل فيلم درمورد چيه...

١٤-دنياي تاريكي فيلم خوب(يا متوسط رو به خوب) داستان و ايده هاي جالبى داشت و نبرد هاش هم بجز سكانس نهاييش واقعاً ديدنى بودن...به شخصه سكانس نبرد تو svartalfheim كه لوكى هم كشته ميشه(به ظاهر) داخلش رو از بقيه نبرد ها بيشتر دوست داشتم...ولى اين صحنه كه انتخاب كرديد هم جالب بود...

١٣-مرد اهنى ٣ فيلم خوب در نمرات و فوق موفق در گيشه...سكانس هاي اكشن زيبايي داشت ...نبرد نهائي فيلم اولش خيلي هيجانى شروع ميشه و با ظهور جوخه زره ها به اوج خودش ميرسه و تماشاچى رو اون صحنه ميخكوب ميكنه...
واقعا خيلى خوب تراحى شده بود اين صحنه...

١٢-ميگن هواداراي ادگار رايت يه ارتشن!واسه همين مارول اول ميخواست ادگار رايت اين فيلم رو بسازه ولى خب...به دلايلى نشد...ولى انصافاً پيتون ريد يه اثر متفاوت و بينظير تحويل داد كه به راحتى ميشه ادعا كرد بهترين فيلم كميك بوكى سال 2015 و يه فيلم بسيار زيباي كميك بوكى هست!از نكات مثبت فيلم به همين نبرد پاياني متفاوت ميشه اشاره كرد...اين بار چندتا قهرمان گردن كلفت نيستن كه واسه نجات دنيا ميجنگن...يه پدره كه واسه دخترش توي اتاق خواب كوچيك داره ميجنگه!و بايد اعتراف كنم صحنه اى كه اسكات وارد بُعد Quantom ميشه واقعا حماسى و تماشايي بود و در كل نبرد عالى اى بود...

١١-سال ٢٠١٤ سال خيلى خوبى بود...دو فيلم مارول كه كسى فكر نميكرد خوب بشن كوبنده و Critical و پرفروش ظاهر شدن...وينتر سولجر واقعا اكشن بينظيرى داشت و سكانس بزرگراه واقعا ميخكوب كننده بود و نبرد نهائي فيلم هم فوق احساسى بود و در كل يكى از بهترين اكشن ها رو در بين فيلم هاي ابرقهرمانى داره...

١٠-Mind Blowing اينجا معنى پيدا ميكنه...اين صحنه ي تو مُخي با مغز ادم بازى ميكنه و واقعا بايد اعتراف كرد دكتر استرنج بهترين جلوه هاي ويژه رو در فيلم هاي ابرقهرمانى داره...

٩-محافظان كهكشان ٢ بعد از نبرد نيويورك عظيم ترين و بزرگترين سكانس پاياني رو در بين فيلم هاي ابرقهرمانى داشت...ولى اينى كه توي ليست گذاشتيد هم نبرد خوبى بود ...سرگرم كننده و فان بود...ولى نبرد پاياني فيلم يه چيز دگ بود

٨-نبرد ديدنى و معرفى خيلى خوب بيوه سياه...

٧-شايد هيجان انگيز ترين نبرد فيلم هاي ابرقهرمانى...ثا نيه به ثانيه هر كميك فنى استرس اينو داره كه هيرو مورد علاقش چه بلايى سرش مياد؟؟؟ نفس بيننده اينجا بالا نمياد...اين سكانس استرس و هيجان رو به بهترين شكل به وجود مياره و كارى ميكنه كه بيننده نتونه پلك بزنه و با چند تا صحنه شوكه كننده و وحشيانه بيننده رو كلاً روانى ميكنه...خيلى هم احساسيه...

٦-اكشن مرد اهنى ١ به نسبت سال ساختش واقعا عالى بود...اين سكانس هم از ديدنى ترين سكانس هاي فيلم بود...

٥-از ديدنى ترين سكانس هاي فيلم هاي مارول...اين سكانس تركيبى هست از ((اكشن+فان+هيجا ن انگيز))...

٤-عصر الترون برخى از حماسى ترين و با عظمت ترين صحنات فيلم هاي ابرقهرمانى رو داشت و انصافاً اين مورد هم واقعا ديدنى و حماسى بود و اين صحنه هم خيلى زيبا بود...خوب به بيننده ميفهمونه كه هالك يه هيولاس...

٣-عظيم ترين و بزرگ ترين نبرد ژانر ابرقهرمانى...سك انس بينظير نبرد نيويورك رو واقعاً خارقالعاده درست كرد جاس ويدون...هيچ حرفى براي گفتن نميزاره و همچي هم داره اين نبرد...

٢-سكانس اسانسور با اينكه نسبتا كم طول كشيد اما واقعا خفن بود و تمركزش روي چابكى و ضربات خود استيو راجرز بود و واقعا كپ بدون سپر هم خوب مبارزه ميكنه...

١-شاهكار...شايد تنها واژه واسه وصف اين سكانس شاهكار باشه...واقعا فقط يه نابغه ميتونه چنين سكانسى رو بسازه...هم اونقدر خفن و منسجم و ميخكوب كنندس كه هيجان رو تو بيننده بيدار ميكنه...هم اونقدر حماسى و با عظمت هست كه فرد رو به خوبى وارد جو فيلم ميكنه...و اين جا هست كه واژه ي ((جنگ داخلى)) معنى پيدا ميكنه...بهترين سكانس اكشن ژانر ابرقهرمانى تاريخ سينما...


بازم سپاس بابت مقاله...
#4 Cap-Spider Potter 1396-06-25 01:04
مقاله خیلی خوبی بود....
راستش به نظر من نبرد کوهستان بهترین نبرد دنیای سینمایی مارول تا حالا هست.... اصلا نمیتونم نبرد فرودگاه رو بهترین بدونم اما از انصاف بدوره اگر بگم بد بود یا حتی ضعف داشت...
من از نبرد انتظار ندارم همه نوع حس و حال توش موج بزنه، مهم اینه که اون چیزی که باید؛ کاملا رعایت بشه... نبرد باید خشن و جدی؛ با فضای سنگین و دارک باشه... نبرد آسانسور و تجمع قهرمانان رو به روی چیتاوری ها هم جز بهترین ها هستند...
اما در کل، من به شخصه نبرد های فیلم های کاپتان آمریکا رو خیلی دوست دارم... (به طور کلی تر، فیلم های برادران روسو اکشن شگفت انگیزی دارن)

ممنون بابت مقاله
عالی بود...
#5 amazing barbod 1396-06-25 01:08
ممنون مقاله خوبی بود.فیلم های مارول واقعا صحنه های اکشن و احساسی فوق العاده ای داره.من خیلی صحنه ی مبارزه ی باکی و کپ رو با ایرون من خیلی دوست دارم.صحنه فیلم مردآهنی ۳ هم خیلی جالب و باحال بود که تونی توش هی زره عوض میکرد.و سبک غلبه تونی یه ماندرین هم خیلی زیبا بود. :-)
s8.picofile.com/.../...
#6 Doctor.Strange 1396-06-25 01:49
ممنوبابت مقاله مقاله خوبی بود
15-به نظر من برای شروع فیلم ونشون داد سبک وحال وهوای فیلم خیلی خوب تونستن نشون بدن
14-نظری ندارم
13-به نظرم مرد اهنی3 فیلم خیلی خوبی بود ونبرد پایانی فیلم خیلی خوب بود واین جوخه اهنی فکر کنم ایده خوبی بود برای همین توی فیلم جنگ بینهایت هم ازش استفاده بشه
12-فکر می کنم اون نبرد پایانی فیلم فقط هم برای نجات دختراسکات نیست جون هرکس اگه تکنولوژی رو داشته باشه می تونه برای کله دنیا خطرناک باشه
11-نبرد فوق العاده یی بود فقط باید جایگاهش در لیست بهتر می بود
10-نظری ندارم
9-خیلی سکانس فانی بود ودوست داشتم البته خیلی بیرحمانه هم بود
8-خانم جوهانسون در فیلم مرد اهنی2عالی تونستن این نقش روبازی کنن ونقش یک سربازماهر رو نشون بدن
7-یعنی من در اون صحنه قشنگ داشت گریم می گرفت چون قهرمان های مرود علاقم داشتن باهم مبارزه سختی می کردن
6-نمی دونم چی بگم چون عالی بود مرد اهنی1
5-به نظرم تیم اپ جالبی بود بین گروت وراکت وهمکاری خوبی بینشون بود
4-فیلم عصر اولتران نبرد های هیجان انگیز زیاد داشت ولی این بهترینشون بود فکر نمیکردم که مرد اهنی به تونه هالک رو بزنه
3-خیلی باحال بود وقتی برای اولین بارمیدیدم که قهرمان های موردعلاقم باهم متحد شدن وبا دشمناشون میجنگن
2-این نشون میده که کاپیتان فقط زور بازو نیست وهوش بالایی هم داره
1-بهترین نبرد تاریخ فیلم های کمیک بوکی بود واقعا این نبرد هرچی که میخواستم روداشت ومارول میخواست بگه کهبرادران روسو می تونن فیلم های که شخصیت های زیادی رو داره رو عالی بسازن
ببخشید که زیاد بود
#7 hassan91 1396-06-25 02:45
کاش مرد عنکبوتی ها هم تو مارول بودند، صحنه آخر مرد عنکبوتی با گربن گابلین و صحنه قطار مرد عنکبوتی با اکتاویوس، اینها هم خیلی عالی بودند.
ودنیای مارول صحنه های اکشن زیادی داره که نویسنده تو این مقاله خیلی خوب سبک و سنگینش کرده.
اکشن های کاپیتان آمریکا سرباز زمستانی دو بی نظیره.
اکشنهای کاپیتان آمریکا جنگ داخلی هم همینطور، تنها عیبش شلوغی بودن صحنه نبرد فرودگاه بود.
اکشن های دکتر استرنج واقن عالی بود.
نبرد هالک باستر که بهترین بود. به نظرم این نبرد بهترین اکشن ماروله. حتی تو تریلرم آدمو هیجان زده میکرد.
من علاوه بر این اکشن ها، این دو اکشن مارول رو هم دوس دارم.
*جای اکشن هالک با اوبامینیشن خالیه. اون صحنه هم عالی بود. واقعا چه زد و خوردی بین دو نفر بود. من این سکانس رو چندین و چند بار دیدم.
* صحنه اکشن مبارزه ی مرد آهنی با ثور در اونجرز یک. واقن خیلی خوب با هم دیگه دست و پنجه نرم کردن و به قول تونی استارک چکش ثور واقن کوبنده اس، و با غروری که هر دو داشتن، به خصوص تونی برای پس گرفتن زندانی، اگه کاپ از راه نمیرسید معلوم نبود کدومش بر دیگری غلبه میکرد.
#8 Iron Bat 1396-06-25 05:19
به نظرم هفتمی باید اول باشه. من بیشتر باهاش حال کردم.به نظرم نبرد فرودگاه شخصیت هایه زیادی داشت و زیادم جالب نبود به جز اسپایدر من و آیرون من
#9 spidey noir 1396-06-25 08:26
  • مقاله ی بسیار جالب و عالی بود.بشخصه با مبارزه ی بلک ویدو خیلی لذت بردم.و در صحنه ی مرگ یاندو اشک منم در اومد.من از فیلم های مرداهنی دو؛کاپیتان امریکا سرباز زمستان و مردعنکبوتی بازگشت به خانه.چونکه بازیگران محبوب من یکجا هستند و من لذت بسیاری از فیلم ها میبرم.یعنی راهی وجود دارد بازیگران محبوبمان را ببینیم یا باید تا اخر عمر خیال پردازی کنیم؟
#10 amirx79x 1396-06-25 10:26
به نظر من صحنه ی فرودگاه اصلا گیج کننده نبود ولی بعد از یمدت کاملا بعضی از کرکتر ها فراموش میشدن مثل بلک ویدو یا اسکارلت ویچ
من به شخصه اکشن باکی و ایرون من و کپ رو تو سیبری دوس داشتم
ولی دکتر استرنج واقعا اکشنش عالی بود
#11 the_dark_captain 1396-06-25 10:44
مقالت عالی بود رفیق....
فقط ای کاش نبرد انتقام جویان با ربات های التران هم بود....
فیلم سرباز زمستان هم که پر از صحنه های خفن و اکشن و در عین حال احساسی...سره نبرد آخر فیلم که واقعا اشکم در اومد
اون جمله زیبای کاپتان که گفت :تا آخر خط باهاتم :cry:
#12 Amir.H Spider 1396-06-25 12:05
مقاله ی خیلی خوبی بود.به نظر من نبرد نهایی عصر اولتران هم میتونست تو لیست باشه.نبرد آیرون من و آیرون مانگر هم تو آیرون من یک خیلی خوب بود.
بابت اسپم شرمنده ولی چرا هنوز قسمت جدید انیمیشن اسپایدرمن منتشر نشده؟
#13 spider parker 1396-06-25 14:36
خسته نباشید جناب سخائی ، مقاله خیلی خوبی بود...
به نظر من نبرد نیویورک ، حماسی ترین ، بزرگترین و بهترین نبرد دنیای سینمایی مارول هستش بعدش هم نبرد هالک و هالک باستر بعدش نبرد داخل آسانسور و بعد نبرد فرودگاه ...
#14 iron-bat 1396-06-25 15:58
به نقل از Iron Bat:
به نظرم هفتمی باید اول باشه. من بیشتر باهاش حال کردم.به نظرم نبرد فرودگاه شخصیت هایه زیادی داشت و زیادم جالب نبود به جز اسپایدر من و آیرون من

ببخشیدا ولی لطفا اگه امکانش باشه درخواست بدین نام کاربریتون رو تغییر بدن
#15 Marc Spector 1396-06-25 16:44
مقاله خوبی بود ، من یه چندتا نکته رو فقط باید بگم:
1.شما که این همه زحمت میکشی مقاله به این خوبی مینویسی ، اگر یک دور مقاله رو از اول مرور کنی که غلطای نگارشیو رو تصحیح کنی کار عالی رو عالی تر کردی(متاسفانه این نکته برای چندتا دیگه از نویسنده های دیگه هم صدق میکنه که ضمن خسته نباشید به همشون خواهشا به این نکته توجه کنن).
2.بعضی توضیحات(نظر شخصی منه البته شاید دوستان دیگه نظر متفاوتی داشته باشن)اصلا ارتباطی با جذاب شدن سکانس ها نداشت به طور مثال،واقعا چیزی که سکانس فرار تونی استارک رو خاص میکنه خاکو شن ریزس؟؟ :o
3.تو رتبه بندی (بازم نظر شخصی منه)اصلا صحنه هایی باید میبودن نبودن،به طور مثال: سکانس های ابتدایی مبارزه کاپتان راجرز تو کشتی واقعا باید تو 5 تای اول میبود چون اولین بار تو mcu ما خاصیت بومرنگ مانند سپر کاپتان رو دیدیم ضمن اینکه رهبری یه تیم ضربت که کاملا محرمانه باید به یه جایی یورش ببرن با رهبری تیمی مثل انتقام جویان فرق میکنه و یه نکته دیگه ای هم که وجود داره صحنه های مبارزه بیوه سیاه تو اون سکانس ها برتر از صحنه مبارزش تو مرد آهنی 2 بود.
یا مثلا به طور واضح جای نبرد پایانی مرد آهنی 2 خالی بود تیم آپش با ماشین جنگی یا حتی صحنه مبارزه تو پیست اتومبیل رانی که زره مرد آهنی از یه کیف دستی تبدیل به یه زره شد.

غیر از اینا نکته خاصی نیست،دمتون گرم.
#16 havewl 1396-06-25 20:23
همه عالین ولی اکشن رو دست raid ندیدم
#17 spidey noir 1396-06-25 22:11
  • اقای ترابی چرا سایت تاحالا کمیک عالی مثل واچمن رو ترجمه نکرده؟
#18 T.H.O.R 1396-06-26 22:58
مقاله بسیار زیبایی بود ولی بعضی صحنه ها در این مقاله واقعا نباید جایی داشته باشن و به جاش باید صحنه هایی دیگه باشه برای مثال صحنه نبرد تور در تور دنیای تاریک جالبه ولی اگر به جاش مبارزه تور و لوکی در اونجرز 1 باشه بهتره البته این نظر بنده هست و یا به جای مبارزه بیوه سیاه در راهرو (مرد آهنی 2)
اگر به جاش مبارزه آخر مرد آهنی در مرد آهنی سه رو میزاشتید بهتر میشد
ولی بازم مقاله بسیار زیبایی بود
با تشکر
#19 Cap-Spider Potter 1396-06-26 23:29
به نقل از T.H.O.R:
مقاله بسیار زیبایی بود ولی بعضی صحنه ها در این مقاله واقعا نباید جایی داشته باشن و به جاش باید صحنه هایی دیگه باشه برای مثال صحنه نبرد تور در تور دنیای تاریک جالبه ولی اگر به جاش مبارزه تور و لوکی در اونجرز 1 باشه بهتره البته این نظر بنده هست و یا به جای مبارزه بیوه سیاه در راهرو (مرد آهنی 2)
اگر به جاش مبارزه آخر مرد آهنی در مرد آهنی سه رو میزاشتید بهتر میشد
ولی بازم مقاله بسیار زیبایی بود
با تشکرمن مخالفم.
به نظرم گزینه های مقاله خیلی خوب بودن و چیزی کم نزاشت... فیلمای تور که جز یکی دو نبرد؛ چیزی تو چنته نداشت... اون اکشن مرد آهنی 2 یکی از نبرد های مورد علاقه من تو دنیای سینمایی ماروله... در عوض، نبرد انتهای فیبم مرد آهنی 3 اصلا چیز شاخی نبود... از اصلی ترین محور های نبرد، خلاقیته... مبارزه بلک ویدو سر تاسر چشمگیر و خلاق بود...
از نظر من نبرد باید طوری باشه که کلمه "جنگ" و "خشونت" توش داد بزنه... فیلم کاپتان امریکا یا ددپول و اونجرز به نظرم اکشن های بی نظیری دارن، چرا ؟ چون جنگ و تقابل واقعی رو به تصویر می کشن... اگر اکشن فقط مشت زدن تو صورت حریف باشه که در اون صورت اکشن دارک نایت باید شاهکار باشه ! اما چرا دارک نایت از نظر اکشن ضعیفه ؟ چون نمی جنگن ! اره... جدی میگم، اون جنگ نیست، نبرد هیجان داره، زد و خورد خشن داره، سرعت و خلاقیت داره اما یه فیلم مثل دارک نایت هیچ کدوم از اینارو نداشت...
#20 Iron Bat 1396-06-29 04:44
به نقل از iron-bat:
به نقل از Iron Bat:
به نظرم هفتمی باید اول باشه. من بیشتر باهاش حال کردم.به نظرم نبرد فرودگاه شخصیت هایه زیادی داشت و زیادم جالب نبود به جز اسپایدر من و آیرون من

ببخشیدا ولی لطفا اگه امکانش باشه درخواست بدین نام کاربریتون رو تغییر بدن

شرمنده. به دلایلی نمی تونم

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 373 guests and 3 members online

  • best of the best
  • mtm
  • Sherlockian

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat