معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت دوم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

معروف ترین دشمنان اسپایدرمن

 همچون قسمت اول در این مقاله نیز با 12 دشمن معروف اسپایدرمن که سالهاست او را زجر داده اند، آشنا میشوید ...

چندی پیش  مقاله ای تحت عنوان "معرفی معروفترین دشمنان اسپایدرمن" در این سایت قرار دادیم  و در آن به معرفی 12 نفر از معروف ترین دشمنان اسپایدرمن پرداختیم. این مقاله بسیار مورد توجه شما قرار گرفت و به یكی از پربازدیدترین مقالات سایت تبدیل شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم قسمت دوم آن را نیز برایتان تدارك ببینیم كه امیدواریم مورد پسند شما واقع شود.

 


1- كریون شكارچی (Kraven the Hunter)

كریون شكارچی (Kraven the Hunter)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 15 مجله The Amazing Spider-Man (آگوست 1964)
خالقین: «استن لی» و «استیو دیتكو»
نام واقعی: «سرگی كریون اف»
«كریون شكارچی» یك شكارچی حیوانات وحشی است كه اصلیتی روسی دارد. او ادعا میكرد كه بزرگترین شكارچی عالم است و به همین دلیل تصمیم گرفت اسپایدرمن را شكار كند. اما با وجود آنكه او از داروهای جنگلی برای بالا بردن قابلیت های خود استفاده میكرد بارها از اسپایدرمن شكست خورد و كینه عمیقی از او به دل گرفت . كریون سپس  سعی كرد انتقام سختی از اسپایدرمن بگیرد. او موفق شد پس از بیهوش كردن اسپایدرمن، او را زنده زنده در عمارت خود دفن كند و برای مدت كوتاهی جایش را بگیرد! در نهایت اسپایدرمن خودش را نجات داد. كریون هم دست به خودكشی زد. او سالها در داستانهای اسپایدرمن مرده بود ولی به تازگی و به لطف تلاش های خانواده اش دوباره زنده شد تا به دشمنی با اسپایدرمن ادامه دهد.

2- عقرب (Scorpion)

عقرب (Scorpion)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 20 مجله The Amazing Spider-Man (ژانویه 1965)
خالقین: «استن لی» و «استیو دیتكو»
نام واقعی: «مك گارگن»
«عقرب» در اصل یك كارآگاه خصوصی بود كه به اصرار «جیمز جونا جیمسون» تحت یك آزمایش قرار گرفت تا به نیروهای فوق بشری عقرب مانند دست یابد و اسپایدرمن را شكست دهد. اما او دچار جنون شد و به جنایتكاری روی آورد. عقرب جیمسون را مسئول وضعیت خود می داند و بارها در صدد برآمده تا از او انتقام بگیرد. در ضمن او برای مدتی نسبتاً طولانی لباس فضایی سیاه رنگ اسپایدرمن را بر تن داشت و به «ونوم» جدید تبدیل شده بود.

3- اسپنسر اسمایت (Spencer Smythe)

اسپنسر اسمایت (Spencer Smythe)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 25 مجله The Amazing Spider-Man (ژوئن سال 1965)
خالقین: «استن لی» و «استیو دیتكو»
نام واقعی: «اسپنسر اسمایت»
نابغه و مخترعی كه توسط آقای «جیمز جونا جیمسون» استخدام شد تا روبات هایی به نام spider-slayer برای نابودی اسپایدرمن بسازد. روبات های او یكی پس از دیگری به دست اسپایدرمن شكست خوردند. او در نهایت به خاطر بیماری درگذشت. هم اكنون پسر او به نام «آلیستار اسمایت» راهش را ادامه میدهد. آلیستار اسپایدرمن و جونا جیمسون را مسئول مرگ پدرش میداند و به دنبال انتقام گرفتن است.


4- مرد گداخته (Molten Man)

مرد گداخته (Molten Man)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 28 مجله The Amazing Spider-Man (سپتامبر سال 1965)
خالقین: «استن لی» و «استیو دیتكو»
نام واقعی: «مارك راكستون»
«مرد گداخته» دانشمندی بود كه به همراه همكارش یك آلیاژ فلزی مایع خلق كرد. او سپس به فكر افتاد تا از آن برای مقاصد شخصی خودش استفاده كند ولی مایع به طور اتفاقی روی بدنش ریخت و پوست اش را گداخته و آتشین كرد. او سپس سعی كرد با سرقت مواد شیمیایی به حالت عادی درآید اما هر بار اسپایدرمن را سد راه خود دید. سپس معلوم شد كه او برادر ناتنی «لیز آلن» (یكی از دوستان و هم كلاسی های «پیتر پاركر» در دبیرستان) است. البته مرد گداخته مدتهاست خباثت را كنار گذاشته و حتی گاهی اوقات به یاری اسپایدرمن شتافته است.

5- كرگدن (Rhino)

كرگدن (Rhino)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 41 مجله The Amazing Spider-Man (اكتبر 1966)
خالقین: «استن لی» و «جان رومیتا»
نام واقعی: «آلكسی سیستویچ»
«آلكسی سیستویچ» خلافكاری تنومند و خرده پا اما كند ذهن بود كه از جاسوسان روس لباسی ویژه دریافت كرد كه توان جسمی اش را تا حد یك كرگدن عظیم الجثه افزایش میداد. او ماموریت داشت تا اطلاعات محرمانه ای به دست آورد اما توسط اسپایدرمن ناكام ماند. او معمولاً توسط دیگر دشمنان اسپایدرمن استخدام میشود تا آنها را در اجرای نقشه های پلیدشان یاری كند.

6- شوك دهنده (Shocker)

شوك دهنده (Shocker)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 46 مجله The Amazing Spider-Man (مارس 1967)
خالقین: «استن لی» و «جان رومیتا»
نام واقعی: «هرمان شولتز»
او یك سارق موفق بود كه استعداد غریبی در كار با ابزار آلات مختلف و باز كردن گاو صندوق پیشرفته داشت. سپس با درست كردن دستكش هایی كه لرزش های مغناطیسی شدید ایجاد میكردند توانست از زندان فرار كند. «شوك دهنده» در اولین مواجه اش با اسپایدرمن به پیروزی دست یافت (چون اسپایدرمن بازویش در رفته بود). ولی اسپایدرمن اندكی بعد توانست او را دستگیر كرده و به پلیس تحویل دهد. از آن موقع به بعد آنها بارها با یكدیگر روبرو شده اند.

7- موربیوس (Morbius)

موربیوس (Morbius)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 101 مجله The Amazing Spider-Man (اكتبر 1971)
خالقین: «روی توماس» و «گیل كین»
نام واقعی: «مایكل موربیوس»
«موربیوس» یك شیمی دان برجسته بود كه از بیماری خونی بسیار نادری رنج میبرد و به منظور یافتن علاجی برای خود روی خفاش ها تحقیق میكرد اما در عوض خودش به یك خون آشام تبدیل شد! با وجود آنكه موربیوس بارها با اسپایدرمن نبرد كرده اما نمیتوان او را یك شخصیت كاملاً خبیث دانست زیرا اغلب به دنبال آن است كه دیگر یك خون آشام نباشد.


8- كله چكشی (Hammerhead)

كله چكشی (Hammerhead)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 114 مجله The Amazing Spider-Man (نوامبر 1972)
خالقین: «جری كان وی» و «جان رومیتا»
نام واقعی: نامشخص
«كله چكشی» همیشه آرزو داشته به گانگستر شماره یك شهر تبدیل شود. ظاهر و رفتار او نیز كاملاً شبیه به گانگسترهای دهه 20 و 30 میلادی می باشد. جمجمه او به خاطر جراحت شدیدی كه برداشته، با یك آلیاژ فولادی عوض شده. به همین دلیل سر او به تخت و بسیار مقاوم شده. كله چكشی تا به حال با بسیاری از دشمنان دیگر اسپایدرمن متحد شده تا او را شكست دهد.

9- شغال (Jackal)

شغال
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 129 مجله The Amazing Spider-Man (فوریه 1974)
خالقین: «جری كان وی» و «راس اندرو»
نام واقعی: «مایلز وارن»
پروفسور «مایلز وارن» یكی از اساتید پیتر پاركر در دانشگاه بود و به طور مخفیانه ای به «گوئن استیسی» عشق می ورزید. او بعد از كشته شدن گوئن دیوانه شد و از آنجائیكه اسپایدرمن را مسئول مرگ او میدانست هویت «شغال» را برای خود برگزید تا از اوانتقام بگیرد. او برای اینكار دو "كلون" (نسخه شبیه سازی شده بیولوژیكی) تولید كرد: یكی از روی گوئن استیسی و دیگری از روی پیتر پاركر/اسپایدرمن! شغال در نهایت در نبرد میان اسپایدرمن و نسخه شبیه سازی شده اش كشته شد اما بعداً دوباره  زنده شد. در ضمن او یكی از معدود دشمنان اسپایدرمن است كه از هویت مخفی اش خبر دارد.

(براي كسب اطلاعات بيشتر درباره "شغال" اينجا را كليك كنيد)


10- رتیل (Tarantula)

رتیل (Tarantula)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 134 مجله The Amazing Spider-Man (جولای 1974)
خالقین: «جری كان وی» و «راس اندرو»
نام واقعی: «میگوئل رودریگوئز»
«رتیل» در حقیقت یك تروریست اهل آمریكای جنوبی بود كه به آمریكا آمد و جنایتكار شد. او با اتكا به چكمه های نوك تیز و زهر آلودش بارها با اسپایدرمن جنگید و شكست خورد. سپس نزد شركتی به نام Brand Corporation رفت تا به نیروهای فوق بشری دست یابد اما در عوض به عنكبوتی غول پیكر تبدیل شد و در نبرد با اسپایدرمن جانش را از دست داد. پس از مرگ او چند فرد خبیث دیگر با نام رتیل در كمیك استریپ های مارول حضور داشته اند.


11- مرد آبی (Hydro-Man)

مرد آبی (Hydro-Man)
نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 212  مجله The Amazing Spider-Man (ژانویه 1981)
خالقین: «دنیس اونیل» و «جان رومیتا جونیور»
نام واقعی: «موریس بنچ»
«موریس بنچ» یك خدمه كشتی بود كه به طور تصادفی داخل دریا افتاد و در آنجا  DNAبدنش با تشعشعاتی نامعلوم و باكتری های دریایی تركیب شد. بدین ترتیب او قادر شد ملكول های بدنش را به آب روان تبدیل كند. او اسپایدرمن را مسبب حادثه ای كه بر سرش آمده، میداند و بارها درصدد گرفتن انتقام از او برآمده است. او یكبار با «مرد شنی» (Sandman) در هم آمیخت و به هیولایی گِلی تبدیل شد!


12- پوما (Puma)

پوما (Puma)

نخستین حضور در داستان های اسپایدرمن: شماره 256 مجله The Amazing Spider-Man (سپتامبر 1984)

خالقین: «تام دی فالكو» و «ران فرنز»
نام واقعی: «توماس فایرهارت»
یك سرخپوست پولدار كه برای محافظت از قبیله اش به جنگجویی به نام «پوما» شد. سپس به او پیشنهاد  دادند تا اسپایدرمن را شكار كند او نیز پذیرفت چون فكر میكرد اسپایدرمن میتواند حریف قدرتمندی برای او باشد. لازم به ذكر است كه پوما به خاطر شامه و حس بویایی قدرتمند خود از هویت مخفی اسپایدرمن باخبر است.

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2012

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی - قسمت اول

"سرگذشت كلون" – قسمت اول: معرفی «شغال» (The Jackal)

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت سوم

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت چهارم

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های مرد عنكبوتی

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن

معرفی دشمنان اصلي مرد عنكبوتی: «آفتاب پرست» (Chameleon)

معرفی دشمنان اصلي مرد عنكبوتی: «والچر» (Vulture)

عكس ها و تصاوير زيبا و فوق العاده از دشمنان مرد عنكبوتي

ترکیب دشمنان اسپایدرمن با دشمنان بتمن ! + تصویر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+4 #1 amin 1391-11-28 20:42
خیلی لیست باحالی بود.ممنون. :-)
+2 #2 amirali 1391-11-28 23:32
با این حال ولی کمیک استریپ های قدیمی اسپادیرمن خیلی نوشته داشته.من با پوما تو بازی اسپادیرمن2 در pc اشنا شدم راستی بند اخر که درباری عقرب بود برام جالب بود. مرد گداخته هم تو سریال مردعنکبوتی فوق العاده شناختم. :-)
+3 #3 omid 1391-11-29 01:58
واقعا چالب بود ممنون اقا مهدی اکثرشونو نمیشناختم! ولی به لطف شما شناختم
+2 #4 amin 1391-11-29 16:48
راستی پس اون مقاله های لباس های سپایدرمن و spider-girl کهقولشو داده بودید چی شد؟
+4 #5 mtm 1391-11-29 16:59
spider-girl ظرف چند روز آینده در سایت قرار خواهد گرفت و بعدش هم لباس های اسپایدرمن
+3 #6 آرش میراحمدیان 1391-11-29 17:58
خیلی خوب بود
+5 #7 mtm 1391-11-29 19:45
اون بازی اسپایدرمن 2 که برای pc اومد خیلی از علاقمندان رو ناامید کرد چون همه انتظار داشتند مثل نسخه ps2 یا xbox باشد ولی در عوض یه چیز دیگه بود که سطحشم خیلی پایین بود.
بله "عقرب" در مجموعه 12 قسمتی که مارک میلار تحت عنوان marvel knights spider-man نوشت (ومن خیلی دوستش دارم) لباس ونوم رو بر تن کرد و تا مدتها هم اونو بر تن داشت حتی وقتی عضو گروه thunderbolts شد (اون موقع "ادی براک" سرطان داشت و لباس ونوم رو به حراج گذاشته بود!)
منشا و گذشته اون مرد گداخته سریال اسپایدرمن خارق العاده کمی فرق میکرد. به طور مثال او دیگر یک دانشمند نبود بلکه یک نوجوان دبیرستانی بود که به خاطر علاقه اش به قمار دچار دردسر میشد. و بلاخره فریب "گرین گابلین" رو خورد و به مرد گداخته تبدیل شد. البته در آنجا هم او برادر ناتنی "لیز آلن" بود.
+12 #8 banan 1391-11-29 21:14
آقا black cat فراموش نشود . در مورد لیست هم باید بگویم ، لیست خوبی بود . داستان تبدیل رتیل به عنکبوت غول آسا یکی از داستان های جالبی بود که تا حالا درباره ی رتیل خونده بودم . داستانش هم باید برای amazing spiderman233-23 6 باشه که به خوندنش می ارزه . فکر کنم داستان ادغام مرد شنی با مرد آبی هم مربوط به amazing spiderman217-21 8 باشه . خود هیدرومن که تمام قدرتاش شبیه مرد شنی بود با این تفاوت که این یکی از جنس آب بود . از زمان خلقش در شماره ی 212 هم این امر قابل مشاهده بود که در خلق هیدرومن نیم نگاهی به مرد شنی داشته اند .داستان خلق کلون ها و پیوندش با یکی از عشاق گوئن هم ایده ی نابی بود که منجر به خلق شغال شد . خلق کژدم یا عقرب هم ایده ی جالبی بود ولی به نظر من جای کار بیشتری داشت . و در آخر هم باید ذکر کنم از جمله نقاط قوت داستان های اسپایدی وجود ابر شرورانی مثل مرد گداخته یا مرد شنی است که همیشه آدم بد ماجرا نیستند و گهگاهی به صف قهرمانان می پیوندند و در کنار آنها مبارزه میکنند . :lol:
+12 #9 banan 1391-11-30 18:43
راستی مقاله ای در مورد شخصیت های شبیه به اسپایدی کار کنید . مثل spider woman و... :lol: باتشکر.
+6 #10 mtm 1391-11-30 21:30
چشم ... الان مقاله Spider-girl داره تموم میشه. من کلاً مقالاتم رو با وسواس فراوان مینویسم و دوست دارم که از هر نظر بی عیب و ایراد باشند به همین خاطر هم هست که نوشتنشون طولانی میشن. ضمن اینکه دیگه مثل قبل وقت ندارم ... یادش به خیر یه زمانی نصف مجله "پیل بان انیمیشن" از مقالات من تشکیل میشد! اون موقع دبیر سرویس خارجی بودم ولی سردبیر بهم میگفت :"آقای ترابی! بعضی مقالاتت رو به اسم افراد دیگه بنویس تا خواننده ها فکر نکنند مجله فقط یه نویسنده داره!" تازه برای روزنامه و مجلات دیگه هم مینوشتم! ولی الان دیگه وقت گذشته رو ندارم ... عیالواری دیگه ! :lol:
+2 #11 mtm 1391-11-30 22:03
والا این black cat یه کم مورد داره هم لباساش مشکل داره و هم گذشتش :-* باید با احتیاط درباره اش نوشت :-*
راست میگی ! اون داستان تبدیل شدن رتیل به هیولای غول آسا خیلی باحاله. کلاً یادت باشه داستانهایی که راجر استرن با طراحی جان رومیتا جونیور نوشت همشون باحالند و از بهترین های تاریخ اسپایدرمن هستند . این شماره ها:
The Amazing Spider-Man No. 206, 224–227, 229–252, 580, 627–629, Annual No. 15–17, 22, Annual '97
راجر استرن و جان رومیتا جونیور در ضمن "هاب گابلین" را خلق کردندو به اعتقاد کارشناسان داستانهایی که آنها با حضور هاب گابلین خلق کردند از بهترین های تاریخ کمیک استریپ هستند!
البته اگه خدا یاری کنه در آینده مقالاتی درباره بهترین نویسنده و طراحان اسپایدرمن خواهیم داشت) . داستان کلون های گوئن و پیتر که دهه 70 خلق شد، فوق العاده اند! تو این مقاله هم در رده هشتم برترین داستان های اسپایدرمنه:

spideykicksbutt.com/.../...

البته ادامه این داستان که به clone saga معروفه و اواسط دهه 90 میلادی چاپ شد افتضاحه و یکی از بدترین و منفورترین داستانهای تاریخ اسپایدرمنه!
درباره مرد شنی و مرد گداخته هم باهات موافقم! ;-)
+4 #12 اشوزدنگهه 1391-12-01 19:34
خيلي ممنون. اين مقاله‌، كمك زيادي در شناخت سرگذشت شخصيت‌هاي اين مجموعه، به بنده كرد.
+5 #13 احمد 1391-12-04 13:09
اقاي ترابي اين مقالتون قسمت سوم داره؟
+1 #14 mtm 1391-12-05 01:15
چظور مگه ؟ دوست دارید داشته باشه؟ :lol:
+4 #15 احمد 1391-12-05 14:41
اره.خيلي خوب ميشه.بهتر ميتونيم با دشمن هايspideyاشنا شيم
+1 #16 mtm 1391-12-05 16:35
باشه در آينده به ديگر دشمنان اسپايدي هم اشاره خواهيم كرد هر چند كه معروف ترين دشمنانش تو همين تو قسمت مورد استفاده قرار گرفت ;-)
+1 #17 amin 1391-12-14 15:49
ببخشید ولی چرا نگفتید که عقرب در amazing spider man 700 توسط اسپایدرمن/داک اک کشته شد
+2 #18 mtm 1391-12-14 16:44
اولاً من هر چي فكر ميكنم يادم نمياد كه scorpion تو شماره 700 كشته شده باشه ! :-*

دوماً شما هنوز جواني نميدوني كه هر مرگي زياد تو عالم كميك استريپ دووم نمياره! :lol:
+3 #19 سیاوش 1391-12-14 17:24
میگماااااااااا یه پیشنهاد spectacular اومد تو ذهنم :-)
یه مقاله بنویسید درباره بهترین داستان های محدود(منظورم مث spider-men )اسپایدرمن بنویسید ;-)
پیشنهاد خوبی نی؟ :-*
+2 #20 amin 1391-12-14 21:32
حق با شماست.الان که دقت کردم دیدم نمرد ولی بد مشتی خوردا!
+3 #21 mtm 1391-12-15 11:41
آره! :lol:
داك آك كاملاً ميدونست كه زره عقرب چقدر قوي و مقاومه بنابراين نقطه ضعفش رو در چانه او ديد (جون چانه اش زره نداشت) و بعد با خشونت تمام چانه اش را خرد كرد!
نويسنده ميخواست بگه پيتر با اين همه قدرت فيزيكي اش تا به حال حتي در مبارزه با دشمنانش هرگز همچين كاري نكرده بود و اين نشان از جوانمردي او و بيرحمي داك آك دارد
+1 #22 mtm 1391-12-15 11:48
پيشنهاد بسيار خوبيه ;-)
+4 #23 احمد 1391-12-29 13:46
اقا توي بعضي از كارتونهاي اسپايدي كريون شكارچي تبديل به شير ميشه لطفا به انيم اشاره كنيد.
+2 #24 سیاوش 1392-01-04 19:29
پس قسمت سوم چی شد؟هنوز فک کنم مونده هاااااااا!
"دکتر دوم"،گاهی اوقات "ددپول"،"هیپنو هاستلر"،ورمین،س وارم،اسکیرکرو ی مارول،بیتل،بومر نگ و..... اوووووووووووووو وه یه میلیارد تا دشمن دیه!
+3 #25 احمد 1392-01-06 12:49
اقا سياوش راس ميگه. خيلي دشمن مونده ها. ;-)
+1 #26 mtm 1392-01-08 17:13
:lol: :lol: :lol:
هیپنو هاسلر؟
:lol: :lol: :lol:

نمیدونم میدونی یا نه ولی این هیپنو شده یه جوک میان هوادارای اسپایدرمن!!!
همه میگن بیخود ترین دشمن اسپایدیه ولی خیلی ها هم از این بیخود بودنش خوششون میاد!
ولی من فکر کنم اصل کاری ها رو گفتیم. ضمن اینکه درسته که اسپایدی با خیلی ها جنگیده ولی اونا تو کمیک شخصیت های دیگه مارول خلق شدن! مثلاً، اگه اشتباه نکنم بیتل دشمن human torch است و بومرنگ هم اولین بار تو داستانهای هالک خلق شد!
ولی چشم ! قسمت سوم هم خواهیم داشت و کاراکترهایی مثل ورمین و Mr. Negative رو معرفی خواهم کرد
الانم اگه امری نیست من برم این کهنه بچه رو عوض کنم :-x :lol:
+3 #27 mtm 1392-01-10 20:22
عرض کنم که کریون شکارچی در کمیک های ultimate spider-man از اسپایدرمن خیلی شکست خورد به همین دلیل سعی کرد تا با ایجاد تغییرات ژنتیکی خودش رو قوی کنه تا بلکه از پس اسپایدرمن بربیاد. به همین دلیل شبیه به یه هیولای شیر مانند شد.
کارتون spectacular spiderman هم از این موضوع الهام گرفت و به همین دلیل کریون شکارچی تبدیل به یک هیولا شد.
ولی کلا به نظرم ایده احمقانه ایه! سریال spectacular spider-man واقعاً عالی بود ولی دو ایراد داشت که یکیش همین تبدیل شدن کریون به هیولا بود
+2 #28 سیاوش 1392-01-15 18:52
اره باو همین که هیپنو رو تو اونجینگ 13 دیدم فهمیدم مالی نیس :lol:
ولی به هر حال یکی از دشمنای اسپایدیه!
راتسی شما به کدوم دشمنا علاقه دارید؟
من راینو،ونوم،کارن یج،ماسکیر،لیزار د و دکتر اختاپوس رو خیلی دوس دارم!
+2 #29 mtm 1392-01-16 12:51
من تمام دشمنان کلاسیکی که استن لی و استیو دیتکو خلق کردند رو دوست دارم
ولی گرین گابلین و میستریو برام یه چیز دیگه هستند!
#30 Saleh 1392-01-25 10:03
پس الکترو کووووووووووو :sad: .
#31 Saleh 1392-01-25 10:05
ببخشید قسمت اوّلو نخونده بودم :oops: :-* .
+3 #32 ارشیا غفاری 1392-03-11 10:26
باحال بود
+1 #33 alireza 1392-03-21 14:53
بله من با سیاوش موافقم هنوز السترسمایس در مرد عنکبوتی مجموع کارتونی نایت مر در مرد عنکبوتی نهایی انرژی من در مرد عنکبوتی نهایی هلن در مرد عنکبوتی مجموعه ی کارتون جدیدسمور نقره ای در مرد عنکبوتی مجموع کارتون جدید ومرد عنکبوتی مجموع کارتون کلی هست :-|
#34 shadow girl 1394-09-15 20:52
بنظرم موربیوس خیلی دشمن خوبی بود و پیترو زجر داد . :-|
کلا هم به انیمیشنش و هم به کمیکاش یه هیجان خاصی می بخشید که بقیه دشمناش اینجوری نبودن.
خعیلی بده که دیگه توی کمیکای اسپادرمن نیست.... لااقل من ندیدم :sad:

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید