معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت چهارم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

معرفی معروف ترین دشمنان مرد عنکبوتی - spider-man most famous super villains

در قسمت چهارم و پایانی از مجموعه مقالات پرطرفدار " معروف ترین دشمنان مرد عنكبوتی" ، به معرفی 12  دشمن دیگر او میپردازیم ...

مقدمه: بدون هیچ اغراقی می‌توان ادعا كرد كه ماجراهای اسپایدرمن همواره از حضور شماری از متنوع‌ترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های پلید در تاریخ كمیك‌استریپ بهره برده‌اند. شاید از این حیث تنها دشمنان بتمن باشند که به گرد پای دشمنان اسپایدرمن برسند. با وجود آن که بسیاری از دشمنان شوالیه سیاه پوش، تجلی نمادین ایده‌ها و ذهنیت‌هایی مثل معما، کمدی، دوگانگی شخصیتی، ترس، گیاهان، سرما و غیره هستند، اما منشا اکثر دشمنان اسپایدرمن، ریشه در حوادث علمی یا سوء استفاده از علم و فن آوری دارند و به همین دلیل در موازات منشا خود او قرار می‌گیرند. معمولا این دشمنان درست مثل قهرمان عنکبوتی ما، نیرو ها یا لباس هایی دارند که نشان دهنده ی حیوان خاصی است. آن‌ها علاوه بر داشتن این نیرو های مخرب اما جذاب، پیچیدگی های شخصیتی منحصر به فردی نیز دارند كه رمز جاودانگی آنها است. دست آخر این که، تنوع شگرفی در در دشمنان اسپایدرمن به چشم می‌خورد: خلافکاران عادی، جانیان خطرناك، تشنگان قدرت، دانشمندان یا نوابغ دیوانه، روسای سازمان‌های جنایتكاری و حتی هیولاهای فضایی! نكته دیگر اینكه، اكثر دشمنان معروف اسپایدرمن در سال‌های ابتدایی دهه 60 میلادی و به دست "استن لی" و  "استیو دیتكو" خلق شدند ولی همچنان به عنوان شناخته‌شده‌ترین دشمنان اسپایدرمن به شمار می‌روند.


 بیتل  (Beetle)

 بیتل  (Beetle)

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 123 از كمیك استریپ Strange Tales (آگوست 1964)
خالقین: «استن لی» ، «كارل برجوس»
نام واقعی:   «ابنر جنكینز»
او برای بدست آوردن شهرت و ثروت برای خودش لباس های ویژه ای ساخت تا به جرم و جنایت بپردازد. بنابراین تمام قدرت های از لباس و دستكشهای  پیشرفته او نشات میگیرند. لباس او در ضمن به او قابلیت پرواز كردن و چسبیدن به در و دیوار یا پرتاب کردن اشعه های لیزری میدهد. او یكی از اعضای سابق گروه "سندیكای خبیث" (Sinister Syndicate) بوده و با بسیاری دیگر از دشمنان معروف اسپایدرمن همكاری داشته است.

 


جغد   (Owl)

جغد   (Owl)

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 3 از كمیك استریپ  Daredevil  (آگوست 1964)
خالقین: «استن لی» ، «جو ارلاندو»
نام واقعی:   «لیلاند اوزلی»
«جغد» بیشتر به عنوان دشمن یكی دیگر از ابرقهرمانان معروف مارول یعنی «بی باك» (Daredevil) شناخته میشود ولی بارها با اسپایدرمن جنگیده. او از روسای شبكه های جنایتكاری نیویورك است و قدرت فوق بشری خاصی ندارد اما سلاح های مرگباری برای خودش ساخته (مثل چنگال های تیز و برنده ای كه به بازوهایش وصل میشوند). در ضمن شنل مخصوص او باعث میشود تا بتواند مسافت های كوتاهی را پرواز كند.

 


پراولر  (Prowler)

پراولر  (Prowler)
نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 78 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (نوامبر 1969)
خالقین: «استن لی» ، «جان بیوسما»
نام واقعی:   «هابی براون»
«پراولر» جوان سیاه پوستی بود كه برای خودش یك لباس پیشرفته درست كرد تا به جرم و جنایت بپردازد ولی اسپایدرمن با او جنگید و متقاعدش كرد تا زندگی جدیدی را آغاز كند. لباس پراولر طوری ساخته شده كه به او اجازه میدهد روی در و دیوار بخزد یا اینكه اشعه هاي  لیزری شلیك كند. به علاوه او با استفاده از  شنل خود میتواند مدتی را مثل گلایدرها در هوا شناور بماند.  تا به حال اشخاص دیگری نیز با دزدیدن لباس پراولر، سعی كرده اند دست به اعمال خلافكارانه بزنند. بنابراین در داستان های اسپایدرمن پراولر 2 و 3 نیز حضور داشته اند.

مگس انسان نما   (Human Fly)

مگس انسان نما   (Human Fly)

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 10  از كمیك استریپ Annual "اسپایدرمن شگفت انگیز" (1976)
خالقین: «لن وین» ، «بیل مانتلو»، «گیل كین»
نام واقعی: «ریك دیكان»
«جیمز جونا جیمسون» برای آنكه مردم شهر را از شر اسپایدرمن نجات دهد از دانشمندی خواست تا با تركیب ژن مگس با انسان یك ابرقهرمان جدید بسازد! بدین ترتیب خلافكاری خرده پا به نام «ریك دیكان» به موجودی ملقب به «مگس انسان نما» تبدیل شد تا با اسپایدرمن بجنگد اما هر بار از او شكست خورد. او میتواند پرواز كند، قدرت دید و بینایی ویژه ای دارد و همچنین روی در و دیوار راه برود. او یكبار مرد ولی دوباره زنده شد و حالا میتواند از دهانش اسیدی پرت كند كه قادر است فلزات را ذوب كند.

 


 ویلو د ویسپ  (Will O' the Wisp)

دشمن مرد عنكبوتي

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 167 از كمیك استریپ "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" (آوریل 1977)
خالقین: «لن وین» ، «راس اندرو»
نام واقعی:   «جكسون آرواد»
او كارمند شركت Roxxon  بود و روی الكترومغناطیسم تحقیق میكرد ولی آنقدر از سوی شركت به او فشار كاری وارد شد كه باعث شد موقع تحقیق خوابش ببرد! بنابراین حادثه ای در لابراتور اش رخ داد و او به نیروهای خاصی دست یافت. مثلاً او روی ذرات الكترو مغناطیس بدنش كنترل پیدا كرد و به همین دلیل میتوانست از میان اجسام  سخت عبور كند و یا به پرواز درآيد. او سپس مجبور شد به دستور رئیس خبیث خود دست به جنایت بزند اما در نهايت به آدم خوبی بدل گشت.

 كالیپسو   (Calypso)

 کالیپسو - دشمن مرد عنکبوتی

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 209  از كمیك استریپ  "اسپایدرمن شگفت انگیز" (اكتبر  1980)
خالقین: «دنی اونیل» ، «آلن ویس»
نام واقعی:   ؟
گذشته و منشا «كالیپسو» در هاله ای از ابهام قرار دارد. برخی میگویند او نوعی زامبی زنده است! ولی در هر حال او قدرت های جادویی دارد و میتواند حریفان خود را طلسم كند. او بارها مرده ولی دوباره زنده شده است. او عاشق "كریون شكارچی" (یكی از دشمنان كلاسیك مرد عنكبوتی كه در قسمت دوم از این مقالات به او اشاره شد) میباشد و حاضر است تا جانش را برای او بدهد. پس از اینكه «كریون» خودكشی كرد او به نیویورك آمد تا از اسپایدرمن انتقام بگیرد.

 


 ورمین  (Vermin)

 ورمین  (Vermin)

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 272 از كمیك استریپ "كاپیتان آمریكا" (آگوست 1982)
خالقین: «جی. ام. دی ماتیوس» ، «مایك زك»
نام واقعی:   «ادوارد ویلان»
«ورمین» محصول آزمایشات ژنتیكی-روانی یكی از دشمنان «كاپیتان آمریكا» به نام «آرنیم زولا» میباشد. او شبیه به یك موش است و ناخن و دندان های های بزرگ و چنگال مانندی دارد. حس بویایی او بسیار قوی است و میتواند حتی ذهن موش ها و سگ هایی كه در مجاورت او قرار دارند را كنترل كند. او علاقه خاصي هم به خوردن گوشت انسان های زنده در فاضلاب شهر دارد و به همين دليل  اسپایدرمن او را دستگير كرد و به پلیس تحویل داد. ولی ورمين از زندان گریخت و از آن موقع بارها رو در روی اسپایدرمن قرار گرفته است. نكته مهم درباره او كودكی اش میباشد زیرا  در كودكي توسط پدر و مادر خودش شكنجه روحی و جسمی شده است.

 


 رز  (Rose)

 رز  (Rose)

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 253 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (ژوئن 1984)
خالقین: «تام دی فالكو» ، «ریك لئوناردی»
نام واقعی:   «ریچارد فیسك»
«ریچارد فیسك» پسر «ویلسون فیسك» یا همان «كینگ پین» رئیس سندیكای جنایتكاران شهر بود. او برای اینكه با امپراتوری پدرش بجنگد، هویت مخفی «رز» را برای خود انتخاب كرد و تلاش زیادی كرد تا با پدرش رقابت كند به همین دلیل بارها و بارها مجبور به مقابله با اسپایدرمن شد. «رز» هیچ نیروی فوق بشری نداشت و تنها گاهی اوقات از اسلحه های كوچك برای حمله استفاده ميكرد. البته او در فنون رزمی تبحر ویژه ای داشت و یك برنامه ریز و استراتژیست قهار به شمار مي آمد. او در نهایت به ضرب گلوله مادرش كشته شد. پس از او جنایتكاران دیگری در قالب «رز» ظاهر شده اند.


اسپات   (Spot)

اسپات   (Spot)

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 98  از كمیك استریپ  "Spectacular Spider-Man" (ژانویه  1985)
خالقین: «ال میلگرام» ، «هرب تریمپ»
نام واقعی:   «دكتر جاناتان اوهن»
دكتر «جاناتان اوهن» برای «كینگ پین» كار میكرد  و ماموریت داشت تا روی خواص منحصر به فرد شنل یكی از دوستان اسپایدرمن به نام Cloak تحقیق كند تا بفهمد چطور میتواند غیب شود و از مكان دیگری سر دربیاورد؟ اما اختلالی كه در جریان الكتریسیته شهر به وجود آمد سبب شد تا بدن او به پرتال ها یا حفره هایی برای ورود به بعدها و مكان های دیگر بدل گردد.  او یكی از بامزه ترین و در عین حال بیخود ترین دشمنان اسپایدرمن است و معمولاً هیچ كس او را چندان جدی نمیگیرد!

 


"آليستار اسمايت" ملقب به "قاتل عنكبوت"   (Spider Slayer)

اليستار اسمايت - دشمن مرد عنكبوتي - alistair smythe
نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 19  از كمیك استریپ Annual "اسپایدرمن شگفت انگیز"  (1985)
خالقین: «لوئیز سایمنسون» ، «مری ویل شایر»
نام واقعی:   «الیستار اسمایت»
همانطور كه در قسمت دوم "معرفی معروف ترین دشمنان مرد عنكبوتی" گفته شد، «اسپنسر اسمایت» مخترع و نابغه اي  بود كه به درخواست و اصرار «جیمز جونا جیمسون» روبات هایی موسوم به "قاتل عنكبوت" اختراع كرد تا اسپایدرمن را نابود كند. اما پس از مدتی او دچار سرطان خون شد و مرد. پس از او پسرش یعنی «الیستار اسمایت» تصمیم گرفت تا راه پدر را ادامه دهد. الیستار كه اسپایدرمن و جیمسون را مسئول مرگ پدرش میدانست مثل پدرش یك مخترع بود و روبات های بسیاری برای رسیدن به هدف خودش درست كرد ولی روبات های او هر بار از دست اسپایدرمن شكست خوردند و حتی یكی از آنها باعث شد تا فلج شود و به همین دلیل او از ویلچر خاصی برای راه رفتن استفاده میكرد. اما او  با انجام دادن آزمایشاتی ، خودش را به انسانی نیمه روباتیك تبدیل كرد و خودش را "قاتل عنكبوت" ناميد.

قاتل عنكبوت - اسپايدر اسلير- spider slayer - دشمن اسپايدرمن

  او چندی پیش همسر جیسمون را به قتل رساند ولی به دست پلیس افتاد. اخیراً هنگامی كه میخواست از مراسم اعدام اش فرار كند، توسط "اسپایدرمن برتر" كشته شد.

 
اسكورپیا   (Scorpia)

اسکورپیا
نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 2  از كمیك استریپ Spider-Man: The Power of Terror   (فوریه 1995)
خالقین: «گرگوری رایت» ، «داریك رابرتسون»
نام واقعی:  «الین كولز»
او یك بیمار روانی بود كه توسط «سیلورمین» (یكی دیگر از دشمنان معروف اسپایدرمن كه در قسمت قبلی این مقالات درباره اش توضیح داده شد) استخدام شد تا با اسپایدرمن بجنگد. به همین منظور به او زرهی روباتیك داده شد كه قدرت و سرعت اش را تا 500 درصد افزایش داد! او در ضمن میتواند اشعه های مرگبار از خودش ساطع و نوعی انرژی محافظ (force field) درست كند.

 مستر نگاتیو   (Mr. Negative)

مستر نگاتيو - دشمن مرد عنكبوتي - mr. negative
نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 546  از كمیك استریپ  "اسپایدرمن شگفت انگیز" (ژانویه  2008)
خالقین: «دان اسلات» ، «استیو مك نیون»
نام واقعی:  «مارتین لی»
«مستر نگاتیو» در واقع یك خلافكار چینی  بود كه به طور غیر قانونی به آمریكا مهاجرت كرد. او در آنجا به چنگ گروه مافيا افتاد و نوعی ماده مخدر بسیار قوی روی او آزمایش شد. این كار باعث شد تا او به نیروی جسمانی و ذهنی فوق بشری دست یابد. مستر نگاتیو میتواند روح دیگران را فاسد كند و كاری كند تا به شخصیت های منفی تبدیل شوند.  او همچنین میتواند با لمس كردن دیگران بیماری های آنان را معالجه كند. او یكی از خلافكاران بزرگ شهر است ولی دارای دو شخصیت است و مردم شهر بیشتر او را به عنوان یك فرد نیكوكار به نام «مارتين لي» میشناسند! او معمولاً دستیارانی موسوم به Inner Demons دارد كه ماسك اژدها مانند بر صورت میزنند و از شمشیرهای لیزری استفاده میكنند.

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2012

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی - قسمت اول

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت دوم

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی – قسمت سوم

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های مرد عنكبوتی

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن

معرفی دشمنان اصلي مرد عنكبوتی: «آفتاب پرست» (Chameleon)

معرفی دشمنان اصلي مرد عنكبوتی: «والچر» (Vulture)

عكس ها و تصاوير زيبا و فوق العاده از دشمنان مرد عنكبوتي

ترکیب دشمنان اسپایدرمن با دشمنان بتمن ! + تصویر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+3 #1 عرفان نقوی 1392-04-26 22:56
ممنون.اون شماره که کین پین یکی رو به شکل یه ادم قهوه ای در میاره و روشونش هم دو تا شاخ داره که تیر شلیک می کنه کیه؟
+2 #2 هیربد 1392-04-26 22:56
ممنون
+2 #3 ahmad sm 1392-04-26 23:19
خیلی عالی بود !!!
#4 javad 1392-04-26 23:30
ممنون ولی نمیدونم چرا شوک دهنده رو معرفی نمی کنید آخه اون یکی از قدیمی ترین دشمنان اسپایدی.
+3 #5 mirabilis 1392-04-27 00:16
برای تکمیل این مقاله ی جالب از شما دوست عزیز تشکر میکنم . دشمنان دیگه ای هم بودند ولی میدانم که اختصاصی برای اسپایدی خلق نشده اند ، پس جایی برای گلایه باقی نمیمونه و مثل همیشه عالی . ;-)
+1 #6 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-04-27 00:28
ممنون خیلی حال کردم
+4 #7 وحیدرضا اویسی 1392-04-27 01:02
خسته نباشید و خیلی ممنون و دست شما درد نکنه.
+3 #8 علی عطاران 1392-04-27 01:13
it is the best, like every time :-)
+3 #9 علیرضا 1392-04-27 01:55
آقای ترابی ممنونم راستی این کالیپسودرمجموعه ی کارتونی مردعنکبوتی1994. 1998نیزحضور داشته فقط زامبی اینجورچیزانبوده اوهمسرکریون به اسم دکترماریابود شکارچی بوده که دچاریک بیماری عجیب میشه وکریون مجبورشدکه ازذارویی استفاده کندکه اوراوقتی قدرت حیوانی داشت درمان کردکنه اولش که بهترشدولی یک شب اومتوجه تغییراتی توی خودش میشه او دیگه نتونست خودش رو کنترل کنه ودرنتیجه تبدیل به هیولایی به اسم کالیپسومیشه کریون متوجه این قضیه میشه دوباره تبدیل میشه به کریون شکارچی میره دنبال کالیپسو
اینم عکسش:
marvel.toonzone.net/spideytas/episode/returnkraven/27.jpg
البته یخورده طول میکشه عکس بیادبالا
+5 #10 Ali Hazeri 1392-04-27 04:40
به نقل از javad:
ممنون ولی نمیدونم چرا شوک دهنده رو معرفی نمی کنید آخه اون یکی از قدیمی ترین دشمنان اسپایدی.


آقای ترابی زحمت کشیده قبلا شوک دهنده را معرفی کرده... :-)
شما شوک دهنده رو میتونی توی "معرفی معروفترین دشمنان اسپایدرمن-قسمت2 " پیدا کنید...
ممنون از آقای ترابی که این همه برای مرد عنکبوتی وقت میزاره... ;-)
+2 #11 Ali Hazeri 1392-04-27 04:41
مقاله خوبی بووووووود...!!! ولی حیف که تموم شد :-?
#12 javad 1392-04-27 04:46
اوه اصلا یادم نبود ببخشید :oops:
+4 #13 SONIC 1392-04-27 08:32
زنده باشی آقای ترابی!
+1 #14 ونداد 1392-04-27 09:51
خیلی مقاله عالی بود واقعا ممنون
+1 #15 mohammad reza 1392-04-27 11:25
عالی بود ولی ممنونم آقای مهدی ترابی مهربانی
با تشکر
+1 #16 Saleh 1392-04-27 11:42
توی این مقاله دشمنان شناخته شده تری بودن.خیلی ممنون.
+1 #17 صادق مرادی 1392-04-27 11:50
اسپایدر من عجب دشمنای باحالی داره
+6 #18 حجت مزارعی 1392-04-27 15:36
خودونیما اسپایدرمنم دشمنای در پیت زیاد داره
+3 #19 mokhtar 1392-04-27 18:08
نه اون بتمنه که دشمن در پیت زیاد داره. اگه دلت خواست بگو برات اسم برم. خوب؟
در ضمن این قسمت چهارم و پایانی این مقالات هستش یعنی اصل کاری ها قبلاً معرفی شدن
#20 abolfazl 1392-04-28 09:01
یه سوال ازایونایی دارم که بازی مردعنکبوتی3روبا زی کردن دارم.ببخشیدکه ربطی به موضوع نداره :oops: مردعنکبوتی به غیر ازعقرب-ونوم-مرد شنی-لیزارد-کینگ پین وهری دیگه باکدوم دشمناش می جنگه؟ :-| آخه من تانصفه بازیش کردم. :sad:
#21 هیربد 1392-04-28 12:51
به نقل از abolfazl1379:
یه سوال ازایونایی دارم که بازی مردعنکبوتی3روبازی کردن دارم.ببخشیدکه ربطی به موضوع نداره :oops: مردعنکبوتی به غیر ازعقرب-ونوم-مردشنی-لیزارد-کینگ پین وهری دیگه باکدوم دشمناش می جنگه؟ :-| آخه من تانصفه بازیش کردم. :sad:

موربیوس
-2 #22 omid 1392-04-28 20:23
tnx
+5 #23 پارسا 1392-04-30 14:51
بیتل در مردعنکبوتی نهایی و مجموعه ی کارتونی بود.
encrypted-tbn3.gstatic.com/... /

encrypted-tbn1.gstatic.com/... /
جغد در مجموعه کار تونی بود.
encrypted-tbn2.gstatic.com/... /
پراولر در مجموعه کارتونی بود.
encrypted-tbn0.gstatic.com/... /
کالیپسو در مردعنکبوتی خارق العاده بود.
البته اینو شک دارم.
encrypted-tbn1.gstatic.com/... /
کالیپسو در مجموعه کارتونی بود.
encrypted-tbn0.gstatic.com/... /
ورمین در بازی مردعنکبوتی شگفت انگیز(فیلم) بود.
encrypted-tbn2.gstatic.com/... /
encrypted-tbn2.gstatic.com/... /
اسکوریپا در بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز(فیلم)بود.
encrypted-tbn1.gstatic.com/... /
اسپات هم در مجموعه کارتونی بود.
encrypted-tbn0.gstatic.com/... /
آلیستار اسمایت با ظاهری دیگر در مجموعه کارتونی حضور داشت البته او روی بیلچر مخصوص خودش می نشست.
encrypted-tbn3.gstatic.com/... /
بقیه تا بحال حضوری نداشته اند.
+4 #24 mtm 1392-04-31 15:38
فكر كنم شما همين spider slayer رو ميگي


درسته؟
#25 سیدمحمدحسین کلاتی 1392-05-01 11:17
آقای ترابی hammerheadکیه؟ت و بازی اسپایدرمن.شاترد دمینسون هم بود.دشمن اسپایدرمن نویر بود
#26 mtm 1392-05-01 11:30
تو قسمت هاي قبلي مقالات "معرفي معروف ترين دشمنان اسپايدرمن" درباره اش توضيح داده شده
#27 shayan 1392-05-06 21:11
عالی بود !
جالب بود من تا حالا اسم spot نشنیده بودم ! مر30
#28 مهدی 1392-06-03 15:15
خیلی ممنون :oops:
#29 Amir Ab 1393-05-02 23:19
خییییییییییلی ممنون :-) :-) :-) ولی اگر می شه آنتی ونوم و juggernt را هم معرفی کنید :sigh: :sigh:
#30 Hamid_k 1394-07-07 18:58
من همه قسمتارو خوندم وای جاگرنات و ندیدم
#31 spider parker 1396-06-06 01:19
جناب ترابی دلیل رقابت و مبارزه ریچارد فیسک با پدرش چی بود؟ دلیل منطقی ای داشت؟
#32 mtm 1396-06-06 08:35
به نقل از Amir Ab:
خییییییییییلی ممنون :-) :-) :-) ولی اگر می شه آنتی ونوم و juggernt را هم معرفی کنید :sigh: :sigh:

انتی ونوم اینجاست:
spidey.ir/.../...
#33 mtm 1396-06-06 08:37
به نقل از Hamid_k:
من همه قسمتارو خوندم وای جاگرنات و ندیدم

جاگرنات از دشمنان اصلی و ثایت مرد عنکبوتی نیست
ولی اینجا معرفی شده:
spidey.ir/.../...
#34 mtm 1396-06-06 08:39
به نقل از spider parker:
جناب ترابی دلیل رقابت و مبارزه ریچارد فیسک با پدرش چی بود؟ دلیل منطقی ای داشت؟

راستش دلیلش زیاد منطقی نبود. ریچارد را به سوئیس فرستادن تا اونجا درس بخونه. بعدشم تصمیم گرفت به جنایت روی بیاره و رو در روی پدرش قرار رگفت. بعدشم به هایدرا ملحق شد و اونجا هم جلوی باباش قرار گرفت. دلیل رقابتش رو واقعا نمیدونم!
#35 ghost spider 1396-06-06 10:31
به نقل از mtm:
به نقل از spider parker:
جناب ترابی دلیل رقابت و مبارزه ریچارد فیسک با پدرش چی بود؟ دلیل منطقی ای داشت؟

راستش دلیلش زیاد منطقی نبود. ریچارد را به سوئیس فرستادن تا اونجا درس بخونه. بعدشم تصمیم گرفت به جنایت روی بیاره و رو در روی پدرش قرار رگفت. بعدشم به هایدرا ملحق شد و اونجا هم جلوی باباش قرار گرفت. دلیل رقابتش رو واقعا نمیدونم!

اقای ترابی ببخشید برای اسپم انتی ونوم شخصیت خوبی هست یانه تو کمیکش که جون خودش رو فدا کرد و مرد ولی تو بازی spiderman edge of time شخصیت بدی بود
#36 mtm 1396-06-06 11:25
به نقل از ghost spider:
به نقل از mtm:
به نقل از spider parker:
جناب ترابی دلیل رقابت و مبارزه ریچارد فیسک با پدرش چی بود؟ دلیل منطقی ای داشت؟

راستش دلیلش زیاد منطقی نبود. ریچارد را به سوئیس فرستادن تا اونجا درس بخونه. بعدشم تصمیم گرفت به جنایت روی بیاره و رو در روی پدرش قرار رگفت. بعدشم به هایدرا ملحق شد و اونجا هم جلوی باباش قرار گرفت. دلیل رقابتش رو واقعا نمیدونم!

اقای ترابی ببخشید برای اسپم انتی ونوم شخصیت خوبی هست یانه تو کمیکش که جون خودش رو فدا کرد و مرد ولی تو بازی spiderman edge of time شخصیت بدی بود

شخصیت خوبیه
تو اون بازی یه چیزی بهش زده بودن که منفی شده بود
#37 spider parker 1396-06-06 12:29
به نقل از mtm:
به نقل از spider parker:
جناب ترابی دلیل رقابت و مبارزه ریچارد فیسک با پدرش چی بود؟ دلیل منطقی ای داشت؟

راستش دلیلش زیاد منطقی نبود. ریچارد را به سوئیس فرستادن تا اونجا درس بخونه. بعدشم تصمیم گرفت به جنایت روی بیاره و رو در روی پدرش قرار رگفت. بعدشم به هایدرا ملحق شد و اونجا هم جلوی باباش قرار گرفت. دلیل رقابتش رو واقعا نمیدونم!

متشکرم جناب ترابی

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید